Ķemeru kūrorta stacija

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 ธ.ค. 2024
  • Ķemeri un dzelzceļš ir nesaraujami saistīti jau vairāk kā 140 gadus. Saistīti tie ir daudz ciešāk nekā var likties no pirmā acu uzmetiena. Tieši patiecoties ērtai satiksmei no Rīgas un, savulaik, pat no Maskavas, Ķemeru dūņas un sērūdeņi kļuva slaveni un pieprasīti ļoti plašā apkaimē. Tas, savukārt, ļāva uzplaukt arī pašai apdzīvotajai vietai, kurai 1928. gadā tika piešķirts atsevišķas pilsētas statuss.
    Savulaik Ķemeriem bija arī savs tramvajs, kas atbraukušos atpūtniekus izvadāja gan pa pašu kūrortu, gan aizvizināja līdz Rīgas jūras līča piekrastei Jaunķemeros.
    Ķemeru kūrorta augstā prestiža dēļ kā vienu no pirmajām pēc Pirmā pasaules kara Latvijā uzcēla Ķemeru stacijas ēku. Pie tam ne tādu šauru koka konstrukcijas ēku kā to, kuru kara gados nopostīja, bet gan plašu un apjomīgu divstāvu mūra ēku, kuru projektēja slavens vācu izcelsmes arhitekts Arturs Mēdlingers.
    Ķemeri attīstās arī šodien, un jau drīz pozitīvas pārmaiņas būs vērojamas arī pašā dzelzceļa stacijā, kur tiks realizēta pasažieru apkalpošanas infrastruktūras modernizācija, pielāgojot platformas un vidi netraucētai iekāpšanai vai pat iebraukšanai jaunajos elektrovilcienos.
  • ยานยนต์และพาหนะ

ความคิดเห็น • 2

  • @inaraseffere8343
    @inaraseffere8343 3 ปีที่แล้ว +2

    Ķemeros mēs bijam ar manu mamu mamu uz Ķemeriem mūs veda petja Maroka kurš bija labs draugs manam papam sasam