Gárdonyi Géza - A láthatatlan ember
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
- #hangoskönyv #magyarirodalom #gardonyigeza
Itt íratkozhatsz fel:
/ @probaljmeglazitani
A láthatatlan ember, eredetileg Láthatatlan ember Gárdonyi Géza 1902-ben megjelent regénye. A könyv egy görög ifjúról, Zétáról szól, aki urával, Priszkosz rétorral Attila hun király Tisza menti városába érkezik, hogy a Keletrómai Birodalom és a Hun Birodalom helyzetéről tárgyaljanak. Zéta azonban megpillant egy hun leányt, Emőkét, aki iránt olthatatlan szerelemre lobban, s ez minden szereplő számára számos kaland és élmény forrása lesz. 1975 utáni kiadásai A láthatatlan ember (névelős) címmel jelennek meg.
A regény sikerének oka legfőbb értékében rejlik: Zéta gazdagon áradó, mindig eleven, természetes hangú meséjében, amit a gyermekek is megértenek, s a felnőttek is szívesen meghallgatnak. A regény címe rejtélyes, de megfejtésében maga az író segít. Az előszóban, mely Gárdonyi megjelölése szerint „utószóként is olvasható”, ezt írja: „Hát én volnék az a Zéta. S bizony mondom: nem ismer engem senki… Az embernek csak az arca ismerhető, de az arca nem ő. Ő az arca mögött van. Láthatatlan.” Zéta tulajdonképpen Gárdonyi képmása: azé az íróé, akit magánya miatt sokan különcnek tartottak, és biztosan nem ismertek.
Olvastam ezt a regényt még gyerekkoromban. Nagy hatással volt rám ❤
Nagyon élvezetes felolvasás, köszönet érte!!!
Nagy köszönet a feltöltésért a magával ragadó felolvasàsért.
Köszönöm!
Nagyon szívesen, kedves Mátyás.
Nagyon szeretem halgatni. Tökéletes felolvasás. Köszi.
A hunok nem tartottak rabszolgát❤
Köszi a kommentet és az információt.
Nem is hun ember vette meg Zétát, hanem egy görög.
Csodálatos felolvasás.Ki olvassa fel?
Azért mondja Á- val Attilát mert Gárdonyi így használta a regényben.
Kösz a kommentet és a magyarázatot.
Köszi a segítséget lol. és a kommentet.
Nagyon kifejező, élvezetes volt a felolvasás! Egy kérdésem van csak: miért á-val ejtette a felolvasó Attila nevének első hangját. Köszönöm.
A könyvben is úgy van. Gondolom Gárdonyi információi szerint az volt a korabeli kiejtés.