Witam serdecznie, byłem dzisiaj po karpika, zachęcił mnie Pan do swojej rybki, jestem wielkim sprzymierzeńcem ryb i uwielbiam rybę w każdej postaci, pozdrawiam i czekam na następne filmy😉mam mały stawik i mam nadzieję, że na wiosnę będę mógł zakupić troszkę kroczka😊
Dziękuję bardzo za miły komentarz. Ja jestem tylko skromnym pracownikiem gospodarstwa, ale staram się promować karpia jak tylko potrafię. W ostatnich latach jest odczuwalny na rynku brak karpia handlowego dlatego gospodarstwa rybackie niechętnie sprzedają materiał zarybieniowy. Ale poczekajmy do wiosny.... Pozdrawiam serdecznie!
Kopalnia wiedzy. Świetnie że chce się Panu spędzić trochę czasu żeby przybliżyć tajniki pana fascynującej pracy. Pozdrawiam pana i wszystkich oglądających.
Pierwsz raz ogladam Pana Film, i musze przyznac ze mega ciekawy,zrozumialy i z dawka wielkiej wiedzy ktora Pan posiada i umie ja Pan sie znakomicie dzielic! Pelen Profesjonalizm!!! Jak na poczatek sub i like, a i napewno obejze wszyskie poprzednie filmiki ktore sa na Pana kanale! Zycze zdrowia i pozdrawiam z gorzystej Bawari.
Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że moje filmiki oglądane są nawet za granicą. Kiedyś zajrzałem co na TH-cam oglądają moje dzieci. Były to bezwartościowe brednie. Postanowiłem wtedy, że spróbuję nagrać coś co będzie odrobinę przydatne. Na rybach się trochę znam... Drugi mój kanał to lokalna historia. "Sosnowica - ciekawe miejsca, ciekawi ludzie". Oba kanały to próba przeciwstawienia się wszechobecnemu mnożeniu głupoty. Takie komentarze jak Pański utwierdzają mnie w przekonaniu, że było warto. Dziękuję! Pozdrowienia ze wschodniej Polski!!!
Takie widoki często występują w gospodarstwach rybackich. Dlatego jestem zdania, że to wyjątkowy zawód i zawsze zachęcam do jedzenia karpia. Dziękuję. Pozdrawiam!
Witam Serdecznie ! Świetny Film, przyjemnie się ogląda i słucha ! Czekamy na więcej, oczywiście zostajemy tu z Tobą, zostawiamy caly komplet i czekamy na więcej ! Zapraszamy do Nas w odwiedziny ! Pozdrawiamy Ekipa Dzik Fishing ! Auuuuu !
Każdy nazywa to jak chce. Są rybacy śródziemnomorscy i śródlądowi. Rybactwo śródlądowe to: rzeczne, jeziorowe i stawowe. Stawowe rybactwo to karpiowe i pstrągowe... itd. itd. Pozdrawiam!
Nasze ryby, polskie hodowle - to dar cenniejszy niż cały import ryb. W naszym regionie stawy k. Zatoru są głównym dostawcą ryb. Znamy też stawy milickie i kockie.
Witam. Kolejny odcinek obejrzany. Bardzo ciekawy jak poprzednie. Nagra coś Pan z wiosennego zarybiania. Mieszkam niedaleko, chętnie bym to wszystko zobaczył na zywo ale niestety w najciepleszej porze roku nie ma mnie w domu . Pozdrawiam
Dziękuję za miłe słowa. Postaram się coś wiosną nagrać. Nie zawszę mogę nagrywać bo w tym samym czasie muszę wykonywać swoją pracę. Ale myślę, że dam radę.Pozdrawiam.
Dziękuję za miły komentarz. Sprzedaż detaliczną prowadzimy na miejscu w gospodarstwie. Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej. Oczywiście całej produkcji nie sprzedajemy na miejscu bo to średnio około 250 ton ryby handlowej rocznie. Dużą część ryb wywozimy hurtowo tak jak to pokazuję w filmie "Transport żywych ryb..." Pozdrawiam serdecznie!
Witam. Chciałbym się dowiedzieć po co zarybiać jezioro sumem i co z tego zarybienia może wynikać dla innych ryb. Chodzi mi o to czy po jakimś czasie nie zrobi się -pustynia- w takiej wodzie.
Witam. W czasie nalewania wody z rzeki do stawu dostaje się do niego bardzo dużo wylęgu ryb, których w stawie nie chcemy. Nie da się tego uniknąć bo ten wylęg jest bardzo mały. To są karasie, słonecznice, okonie, sumiki karłowate, czebaczki amurskie. Wszystkie te ryby są dla rybaków przeważnie zbędne. Żywią się pokarmem, którym powinien żywić się karp. Dlatego wpuszcza się sumy, szczupaki, sandacze. Te gatunki ryb drapieżnych żywią się tymi mało cennymi gatunkami i przy tym rosną. Oczywiście robi się to w stawach towarowych, gdzie hoduje się ryby większe. Wtedy drapieżniki jedzą te małe rybki bo tak jest im wygodniej. Wpuszczając ryby drapieżne do stawów narybkowych musimy sie liczyć z dużymi stratami wśród karpia. Jeśli chodzi o niespuszczalne jeziora to jest podobnie tylko kiedy liczebność suma wymknie się spod kontroli to rzeczywiście po jakimś czasie może zostać pustynia. Wszystko jest kwestią równowagi gatunkowej, którą człowiek musi zachować. Często jest to bardzo trudne. Pozdrawiam. Dziękuję za komentarz.
Brak roślinności na dnie to dla rybaków dobry znak. Karpie żerują na dnie. Intensywnie szukając pokarmu dosłownie wykopują wyrastające tam rośliny. Jeśli nie ma roślinności na dnie to oznacza, że ryba dobrze żerowała, jest zdrowa, nie było ubytków w sztukach i że wszystko jest ok. Roślinność denna to nic dobrego. Sprawia, że osadów dennych jest dużo, zbiornik się wypłyca i za kilka lat zupełnie zarośnie i przekształci się w bagno. Wapno jest drogie. Jego stosowanie znacznie obniża opłacalność produkcji. Rybacy wapnują stawy tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Wapno to nic złego. Z wapnowania stawu są same korzyści i dla stawu i dla ryb. Pozdrawiam serdecznie!
Cześć. Tempo wzrostu każdej ryby zależy od dostępności pokarmu, od zagęszczenia ryb w danym zbiorniku i jeszcze od kilku innych czynników. Karasie rosną wolno. Powodem tego jest to, że najczęściej żyją w dużym zagęszczeniu, są bardzo płodne. Niestety nie potrafię jednoznacznie powiedzieć w jakim czasie osiągnie określoną masę. Pozdrawiam.
@@jarosawarmacinski8702 Pytam dlatego bo u mnie rosną tak 3cm na rok A jeden chodowca co ma stawy rybne wyciskał mi że u niego od narybku w ciągu roku osiągają po mnie więcej 30cm
Witam mam kilka pytań do Pana czy mógłbym prosić o jakiegoś @ ? Chodzi mi o odgrodzenie małego zakola u mnie na stawie. I szukam porad technicznych, bo widzę że wam to grodzenie idzie sprawnie
Mam pytanie czy jak miałem zarost stawu 100% tatarakiem i pałką wodną wyczyściłem 70% koparką 30% wyrwałem skończyło się lato.Zwapnowalem zalałem ponad 1.2m ponad tatarak i wpuszczam teraz dużo amura czy to mi odrośnie ?
Tego nie da się przewidzieć. Pewnie w jakimś stopniu odrośnie. Nie wiadomo czy ta ilość amura poradzi sobie z odrostami. Z pewnością będzie dużo lepiej niż było. Pozdrawiam.
Mam jeszcze jedno pytanko tatarak wybija na 1.2 m trzcina nawet na 3m a pałka wodna 2m to jak zaleje 3.5m wody ponad kłącze to wybije ?Trzcin tam jest garstka ale tataraku jak już mówiłem rok temu razem z pałka cały staw lecz po zwapnowaniu to co wyroslo (prawie nic) odrazu umarło czy jak jeszcze raz na nowy rok zwapnuje bezpośrednio na rośliny czy to coś da?Staw ma okolo 2500m2 to ile mogę wpuścić amurow mam plan narazie około 400kroczkow i 20okolo 1kg i10 3 kg będą tez tołpygi oraz wzdregi czy to da radę ?
Witam. Pleśniawka występuje zwykle w niskich temperaturach. Rozwija się na rybach, których skóra uległa nawet niewielkiemu uszkodzeniu. Dlatego ryby raz zmagazynowane należy sprzedać bo jeśli zarybimy nimi ponownie stawy, to możemy być pewni wystąpienia pleśniawki. Ryby, które długo przebywają w dużym zagęszczeniu lub w stawach betonowych lub ziemno- betonowych po pewnym czasie zostaną zaatakowane przez grzyba. Pleśniawka rozwija się lepiej w ZIMNEJ wodzie.
A skąd w Waszych stawach wziął się Czebaczek amurski, przecież to gatunek wielce inwazyjny. Sumika karłowatego da się sprzedać, lecz tego samego nie można przecież powiedzieć o Czebaczku. I skąd w ogóle wziął się w Waszych stawach, czyżby był obecny już w wodach otwartych? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Takie działanie byłoby bardzo ryzykowne. Odłów ryb przed mnichem napustowym to stara, znana od zawsze metoda. Stosujemy ją wszędzie tam gdzie się da. Na tym stawie wygląda to efektownie i postanowiłem to pokazać. Pozdrawiam!!! Wesołych Świąt!
Tak. Ryby grupują się przy brzegu ponieważ uciekają od drapieżników. Na stawach, na których pracuję zjawisko te wywołują kormorany. Silna presja kormoranów, które polują zbiorowo (jak wilki czy orki) powoduje ucieczkę ryb, które w stresie wyskakują nawet na brzeg.
Niestety rolnicy których łąki położone są poniżej stawów odczuwają boleśnie koniec sezonu ponieważ podnosi się poziom rzeki Piwonii i w połączeniu z opadami deszczy jesiennych wszystko pływa.
Odłowy i jesienny zrzut wody ze stawów skończyły się w pierwszej połowie listopada. Przed odłowami Piwonia jest przez nas koszona. Prace nadzoruje osobiście. Kosimy aż do Hanowa. Podczas koszenia usuwamy kilka bobrowych tam. Obecny stan wody to efekt ponownie powstałych tam i naturalnego przepływu rzeki. Rzeką zarządzają Wody Polskie. Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam serdecznie!!!
@@jarosawarmacinski8702 Cóż nie wskazuję winnych nikogo nie osądzam, stwierdzam fakt a sytuacja jest skomplikowana (bobry, brak konserwacji rowów melioracyjnych itp.) a Wody Polskie niechętnie wydają pieniążki na konserwację pomniejszych obiektów.
To zależy od dostępności pokarmu. W dobrych warunkach wystarczą 3 lata. Ktoś pewnie napisze, że w 2 też się uda. Pewnie tak, ale to w skrajnych przypadkach.
@@saidmarek2 wszystko podrożało. Paliwo, pasza dla ryb. Poza tym to był rok, w którym było mało karpia na rynku. Mała podaż + duży popyt = wysoka cena.
Wszystko da się mniej więcej oszacować. Biorąc pod uwagę liczbę wpuszczonych ryb, ilość skarmionej paszy, średnią wagę ryb i jeszcze kilka szczegółów można z dużą dokładnością określić jaki będzie "plon". Pozdrawiam!
Jesteś super facet piękne odłowy wiedza profesjonalnie i fachowo
Dziękuję. Bardzo mi miło czytać taki komentarz. Pozdrawiam serdecznie.
Masz talent do przekazywania wiedzy . Słuchałem z zapartym tchem. Powodzenia
Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam!
Bardzo fajne naukowe filmiki .Bardzo milo sie ogląda czekam na nastepne odcinki .Pozdrawiam kolega Myśliwy Damian N
Bardzo mi miło Damian, że oglądasz. Jak będzie czas to się coś jeszcze nagra! Trzymaj się!
Witam serdecznie, byłem dzisiaj po karpika, zachęcił mnie Pan do swojej rybki, jestem wielkim sprzymierzeńcem ryb i uwielbiam rybę w każdej postaci, pozdrawiam i czekam na następne filmy😉mam mały stawik i mam nadzieję, że na wiosnę będę mógł zakupić troszkę kroczka😊
Dziękuję bardzo za miły komentarz. Ja jestem tylko skromnym pracownikiem gospodarstwa, ale staram się promować karpia jak tylko potrafię. W ostatnich latach jest odczuwalny na rynku brak karpia handlowego dlatego gospodarstwa rybackie niechętnie sprzedają materiał zarybieniowy. Ale poczekajmy do wiosny....
Pozdrawiam serdecznie!
Bardzo fajnie się Pana słucha, czekam na następne filmy. Powodzenia w pracy!
Dziękuję za miły komentarz. Pozdrawiam serdecznie!
Bardzo fajne filmy.spoko że się dzielisz wiedzą.
Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie!
Witam kolegę po fachu
Kopalnia wiedzy. Świetnie że chce się Panu spędzić trochę czasu żeby przybliżyć tajniki pana fascynującej pracy. Pozdrawiam pana i wszystkich oglądających.
Bardzo dziękuję za miły komentarz. Pozdrawiam serdecznie!
Pozdrawiam. Fajny edukacyjny film.
Bardzo się cieszę, że film się podobał. Dziękuję za miłe słowa. Pozdrawiam!!!
Podobny do twoich kolego 👌😀Pozdrawiam
Jarek super opowiadasz, mega sprawa tyle ryb. Powodzenia życzę niech się darzy
Dziękuję. Cieszę się, że oglądasz, i że Ci się podoba. W wolnych chwilach będę coś jeszcze kręcił. Pozdrawiam!
Pierwsz raz ogladam Pana Film, i musze przyznac ze mega ciekawy,zrozumialy i z dawka wielkiej wiedzy ktora Pan posiada i umie ja Pan sie znakomicie dzielic!
Pelen Profesjonalizm!!!
Jak na poczatek sub i like, a i napewno obejze wszyskie poprzednie filmiki ktore sa na Pana kanale!
Zycze zdrowia i pozdrawiam z gorzystej Bawari.
Bardzo dziękuję za miły komentarz. Cieszę się, że moje filmiki oglądane są nawet za granicą. Kiedyś zajrzałem co na TH-cam oglądają moje dzieci. Były to bezwartościowe brednie. Postanowiłem wtedy, że spróbuję nagrać coś co będzie odrobinę przydatne. Na rybach się trochę znam... Drugi mój kanał to lokalna historia. "Sosnowica - ciekawe miejsca, ciekawi ludzie". Oba kanały to próba przeciwstawienia się wszechobecnemu mnożeniu głupoty. Takie komentarze jak Pański utwierdzają mnie w przekonaniu, że było warto. Dziękuję! Pozdrowienia ze wschodniej Polski!!!
Ma Pan racje! Niestety w internecie wiecej bzdur niz madrych rzeczy… Drugi kanal musze tez sobie zobaczyc! Pozrawiam
cieszy taki widok tym bardziej ze to w naszym kraju .pozd
Takie widoki często występują w gospodarstwach rybackich. Dlatego jestem zdania, że to wyjątkowy zawód i zawsze zachęcam do jedzenia karpia. Dziękuję. Pozdrawiam!
@@jarosawarmacinski8702 jestem wedkarzem z 60co letnim stazem takze trudno sie nie zgodzic rowniez pozdrawiam
Dobrze powiedziane, całkiem spora dawka wiedzy
Dziękuję, cieszę się, że się podobało. Pozdrawiam!
Mega ciekawy film , gratulacje
Bardzo dziękuję. Cieszę się, że udało mi się powiedzieć coś ciekawego. Pozdrawiam serdecznie!
Dziękuję za super ciekawy film. 😄
Dziękuję za komentarz! Pozdrawiam!
Opowiadasz to tak ciekawie, że oglądnąłem materiał z dużym zainteresowaniem. Pozdrawiam!
Dziękuję. Bardzo mi miło czytać taki komentarz. Pozdrawiam!
Marzenie aby tyle ryb było w normalnym jeziorem 👍pozdrawiam Mariusz Suwałki✌️🐟
Również Pozdrawiam!
Witam Serdecznie ! Świetny Film, przyjemnie się ogląda i słucha !
Czekamy na więcej, oczywiście zostajemy tu z Tobą, zostawiamy caly komplet i czekamy na więcej !
Zapraszamy do Nas w odwiedziny !
Pozdrawiamy Ekipa Dzik Fishing ! Auuuuu !
Cześć! Dziękuję za miłe słowa. Będę Was odwiedzał! Pozdrawiam!
Rybacy są na morzu , my jesteśmy wędkarzami :)
Każdy nazywa to jak chce. Są rybacy śródziemnomorscy i śródlądowi. Rybactwo śródlądowe to: rzeczne, jeziorowe i stawowe. Stawowe rybactwo to karpiowe i pstrągowe... itd. itd. Pozdrawiam!
Nasze ryby, polskie hodowle - to dar cenniejszy niż cały import ryb. W naszym regionie stawy k. Zatoru są głównym dostawcą ryb. Znamy też stawy milickie i kockie.
W kocku chodziłem do Technikum Rybackiego. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Witam. Kolejny odcinek obejrzany. Bardzo ciekawy jak poprzednie.
Nagra coś Pan z wiosennego zarybiania.
Mieszkam niedaleko, chętnie bym to wszystko zobaczył na zywo ale niestety w najciepleszej porze roku nie ma mnie w domu .
Pozdrawiam
Dziękuję za miłe słowa. Postaram się coś wiosną nagrać. Nie zawszę mogę nagrywać bo w tym samym czasie muszę wykonywać swoją pracę. Ale myślę, że dam radę.Pozdrawiam.
ciekawa lekcja
Wraz z nastaniem jesieni zaczęły się żniwa w gospodarstwach stawowych,także przyłóż się,przyłóż się,pracuj,pracuj!
Super filmiki
Dziękuję. Pozdrawiam!
Dobry materiał
Dziękuję. Pozdrawiam!
Bardzo ładnie pan opowiada no i przyjemnie popatrzeć na takie odłowy wysyłkom sprzedaży też się zajmujecie jeśli tak proszę podać adres.
Dziękuję za miły komentarz. Sprzedaż detaliczną prowadzimy na miejscu w gospodarstwie. Nie prowadzimy sprzedaży wysyłkowej. Oczywiście całej produkcji nie sprzedajemy na miejscu bo to średnio około 250 ton ryby handlowej rocznie. Dużą część ryb wywozimy hurtowo tak jak to pokazuję w filmie "Transport żywych ryb..." Pozdrawiam serdecznie!
Dobrze opowiadasz . Chciałbym się skontaktować z tobą .. dowiedział bym się to co chce.
armjar@wp.pl
Witam. Chciałbym się dowiedzieć po co zarybiać jezioro sumem i co z tego zarybienia może wynikać dla innych ryb. Chodzi mi o to czy po jakimś czasie nie zrobi się -pustynia- w takiej wodzie.
Witam. W czasie nalewania wody z rzeki do stawu dostaje się do niego bardzo dużo wylęgu ryb, których w stawie nie chcemy. Nie da się tego uniknąć bo ten wylęg jest bardzo mały. To są karasie, słonecznice, okonie, sumiki karłowate, czebaczki amurskie. Wszystkie te ryby są dla rybaków przeważnie zbędne. Żywią się pokarmem, którym powinien żywić się karp. Dlatego wpuszcza się sumy, szczupaki, sandacze. Te gatunki ryb drapieżnych żywią się tymi mało cennymi gatunkami i przy tym rosną. Oczywiście robi się to w stawach towarowych, gdzie hoduje się ryby większe. Wtedy drapieżniki jedzą te małe rybki bo tak jest im wygodniej. Wpuszczając ryby drapieżne do stawów narybkowych musimy sie liczyć z dużymi stratami wśród karpia.
Jeśli chodzi o niespuszczalne jeziora to jest podobnie tylko kiedy liczebność suma wymknie się spod kontroli to rzeczywiście po jakimś czasie może zostać pustynia. Wszystko jest kwestią równowagi gatunkowej, którą człowiek musi zachować. Często jest to bardzo trudne.
Pozdrawiam. Dziękuję za komentarz.
Rybi Makłowicz :) Pozdrawiam, fajny film.
Dziękuję! Pozdrawiam!
Pozdrawiam Łowca amurów🐟
Dziękuję. Również pozdrawiam serdecznie!
Siema🎁🎅pozdrawiam🎁🎅
Czy jest możliwość popływać po stawie na gumowym flamingu ?
Niestety. Po stawie można pływać na wszystkim, ale nie na flamingu! Pozdrawiam!
Gratuluję pięknie i rzeczowo opowiedziane o produkcji karpia. Mam jedno pytanie czy tą skrzynię / kosz podczepiony pod koparkę można gdzieś kupić?
Dziękuję za miłe słowa. Tą skrzynię wykonaliśmy sami więc nie można jej kupić. To prosta, drewniana konstrukcja z metalowymi okuciami. Pozdrawiam!
Pozdrawiam like 👍
Dziękuję. Bardzo mi miło. Pozdrawiam!
jadłem dziesiątki rodzajów ryb a do tego jestem wędkarzem przyznam szczerze nic nie smakuje tak dobrze jak świeży karp Pozdrawiam
Od kogo kupujesz tkaniny sieciowe ?
sieci-korsze.pl/
Gdzi można kupić taki kosz?
Ciekawi mnie dlaczego nie ma tam żadnej roślinności na dnie. Tak dużo wapna ładują?
Brak roślinności na dnie to dla rybaków dobry znak. Karpie żerują na dnie. Intensywnie szukając pokarmu dosłownie wykopują wyrastające tam rośliny. Jeśli nie ma roślinności na dnie to oznacza, że ryba dobrze żerowała, jest zdrowa, nie było ubytków w sztukach i że wszystko jest ok. Roślinność denna to nic dobrego. Sprawia, że osadów dennych jest dużo, zbiornik się wypłyca i za kilka lat zupełnie zarośnie i przekształci się w bagno. Wapno jest drogie. Jego stosowanie znacznie obniża opłacalność produkcji. Rybacy wapnują stawy tylko wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Wapno to nic złego. Z wapnowania stawu są same korzyści i dla stawu i dla ryb. Pozdrawiam serdecznie!
Mam pytanie jak szybko rośnie karaś z twoich obserwacji
Cześć. Tempo wzrostu każdej ryby zależy od dostępności pokarmu, od zagęszczenia ryb w danym zbiorniku i jeszcze od kilku innych czynników. Karasie rosną wolno. Powodem tego jest to, że najczęściej żyją w dużym zagęszczeniu, są bardzo płodne. Niestety nie potrafię jednoznacznie powiedzieć w jakim czasie osiągnie określoną masę. Pozdrawiam.
@@jarosawarmacinski8702 Pytam dlatego bo u mnie rosną tak 3cm na rok A jeden chodowca co ma stawy rybne wyciskał mi że u niego od narybku w ciągu roku osiągają po mnie więcej 30cm
@@tomekkowalski8749 według mnie ten hodowca mocno mija się z prawdą.
Witam mam kilka pytań do Pana czy mógłbym prosić o jakiegoś @ ? Chodzi mi o odgrodzenie małego zakola u mnie na stawie. I szukam porad technicznych, bo widzę że wam to grodzenie idzie sprawnie
armjar@wp.pl
Mam pytanie czy jak miałem zarost stawu 100% tatarakiem i pałką wodną wyczyściłem 70% koparką 30% wyrwałem skończyło się lato.Zwapnowalem zalałem ponad 1.2m ponad tatarak i wpuszczam teraz dużo amura czy to mi odrośnie ?
Tego nie da się przewidzieć. Pewnie w jakimś stopniu odrośnie. Nie wiadomo czy ta ilość amura poradzi sobie z odrostami. Z pewnością będzie dużo lepiej niż było. Pozdrawiam.
Dzięki za odpowiedz
Mam jeszcze jedno pytanko tatarak wybija na 1.2 m trzcina nawet na 3m a pałka wodna 2m to jak zaleje 3.5m wody ponad kłącze to wybije ?Trzcin tam jest garstka ale tataraku jak już mówiłem rok temu razem z pałka cały staw lecz po zwapnowaniu to co wyroslo (prawie nic) odrazu umarło czy jak jeszcze raz na nowy rok zwapnuje bezpośrednio na rośliny czy to coś da?Staw ma okolo 2500m2 to ile mogę wpuścić amurow mam plan narazie około 400kroczkow i 20okolo 1kg i10 3 kg będą tez tołpygi oraz wzdregi czy to da radę ?
kiedy opowiadasz o tych karpiach które maja być odłowione jakoś twarz ci posmutniała
Witam Pana ja z pytaniem czy pleśniawka u ryb rozwija się w zimnej wodzie o takiej porze jak teraz czy tylko w ciepłej wodzie ?
Witam. Pleśniawka występuje zwykle w niskich temperaturach. Rozwija się na rybach, których skóra uległa nawet niewielkiemu uszkodzeniu. Dlatego ryby raz zmagazynowane należy sprzedać bo jeśli zarybimy nimi ponownie stawy, to możemy być pewni wystąpienia pleśniawki. Ryby, które długo przebywają w dużym zagęszczeniu lub w stawach betonowych lub ziemno- betonowych po pewnym czasie zostaną zaatakowane przez grzyba. Pleśniawka rozwija się lepiej w ZIMNEJ wodzie.
@@jarosawarmacinski8702 witam i dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
A skąd w Waszych stawach wziął się Czebaczek amurski, przecież to gatunek wielce inwazyjny. Sumika karłowatego da się sprzedać, lecz tego samego nie można przecież powiedzieć o Czebaczku. I skąd w ogóle wziął się w Waszych stawach, czyżby był obecny już w wodach otwartych? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Czebaczek pojawił się już jakieś 20 lat temu. Żyje w wodach otwartych. Stąd trafia do stawów. W ostatnich latach pojawiła się również Trawianka.
A może poprostu upusciliscie wodę, ryby zaczęły się dusić , pusciliscie świerza natleniona wodę więc ryby tam płyną .
Takie działanie byłoby bardzo ryzykowne. Odłów ryb przed mnichem napustowym to stara, znana od zawsze metoda. Stosujemy ją wszędzie tam gdzie się da. Na tym stawie wygląda to efektownie i postanowiłem to pokazać. Pozdrawiam!!! Wesołych Świąt!
Co ile robicie takie odłowy
W gospodarstwach karpiowych odłowy przeprowadza się wiosną i jesienią. Takie ryby, które są pokazane na filmie odławia się tylko jesienią.
Czy może Pan wyjaśnić dziwne zachowanie ryb, które obserwuję co roku:
th-cam.com/video/pndjQarQS6I/w-d-xo.html
Tak. Ryby grupują się przy brzegu ponieważ uciekają od drapieżników. Na stawach, na których pracuję zjawisko te wywołują kormorany. Silna presja kormoranów, które polują zbiorowo (jak wilki czy orki) powoduje ucieczkę ryb, które w stresie wyskakują nawet na brzeg.
Jakie eko zapomniałeś dodać że pszenica jest pryskania glifosatem
To mały ten staw
niech pan opowie i pokarze zęby gardłowe tołpygi amura i karpia mało kto o nich wie i je widział. niejeden się zdziwi
Wspominam o tym w filmie "Karp - kilka ciekawostek..." Dziękuję. Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Niestety rolnicy których łąki położone są poniżej stawów odczuwają boleśnie koniec sezonu ponieważ podnosi się poziom rzeki Piwonii i w połączeniu z opadami deszczy jesiennych wszystko pływa.
Odłowy i jesienny zrzut wody ze stawów skończyły się w pierwszej połowie listopada. Przed odłowami Piwonia jest przez nas koszona. Prace nadzoruje osobiście. Kosimy aż do Hanowa. Podczas koszenia usuwamy kilka bobrowych tam. Obecny stan wody to efekt ponownie powstałych tam i naturalnego przepływu rzeki. Rzeką zarządzają Wody Polskie. Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam serdecznie!!!
@@jarosawarmacinski8702 Cóż nie wskazuję winnych nikogo nie osądzam, stwierdzam fakt a sytuacja jest skomplikowana (bobry, brak konserwacji rowów melioracyjnych itp.) a Wody Polskie niechętnie wydają pieniążki na konserwację pomniejszych obiektów.
@@dariuszk005 zgadzam się w 100% Pozdrawiam! Wesołych Świąt!
Panie a ile taki karp musi rosnac zeby mial 3 kilo ?
To zależy od dostępności pokarmu. W dobrych warunkach wystarczą 3 lata. Ktoś pewnie napisze, że w 2 też się uda. Pewnie tak, ale to w skrajnych przypadkach.
@@jarosawarmacinski8702 ale teraz karpie podrozaly nie ?
@@saidmarek2 wszystko podrożało. Paliwo, pasza dla ryb. Poza tym to był rok, w którym było mało karpia na rynku. Mała podaż + duży popyt = wysoka cena.
@@jarosawarmacinski8702 Ja nie lubie karpia. Wole pstraga. A Pan ?
@@saidmarek2 Lubię karpia i lubię pstrąga. Oba gatunki mi smakują. Bardzo lubię okonia, sandacza i szczupaka.
Da się określić ile ton morze być w takim stawie czasie odlowu i plus co nie nie gdzie odłowione 🤔🤔🤔🤔🤔
Wszystko da się mniej więcej oszacować. Biorąc pod uwagę liczbę wpuszczonych ryb, ilość skarmionej paszy, średnią wagę ryb i jeszcze kilka szczegółów można z dużą dokładnością określić jaki będzie "plon". Pozdrawiam!
Makłowicz hehe
Makłowicz jest specem od gotowania. Ja nie mam o tym zielonego pojęcia. Pozdrawiam!
@@jarosawarmacinski8702 Tez zauwazylem, chodzi o sposob wyslawiania sie, jest nieco podobny
@@jacekx3422 masz rację. Pewnie za dużo się naoglądałem Makłowicza i podświadomie mówię jak on. Pozdrawiam!
" To wejście" - nie " te wejście"
Dziękuję. Będę pamiętał! Pozdrawiam!
Prawie Wołoszański
Wołoszański to ja jestem na swoim drugim kanale: "Sosnowica - ciekawe miejsca, ciekawi ludzie." Polecam: th-cam.com/video/2G4GtuBYHO4/w-d-xo.html
Mówi się-" to zjawisko", a nie " te zjawisko" Liczba pojedyncza, rodzaj nijaki.