Zachowek, a darowizna i zapis windykacyjny

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 143

  • @kasztelanka7478
    @kasztelanka7478 4 หลายเดือนก่อน +16

    Każdy powinien posłuchać, spadkodawcy i spadkobiercy a przede wszystkim sędziowie - świetny materiał do dokształcenia prawników. Z poważaniem.

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Dziękuję za bardzo miły komentarz :) Pozdrawiam serdecznie

    • @krystyna791
      @krystyna791 4 หลายเดือนก่อน

      Trzeba omijać sądy polskie bo sędziowie to nie sędziowie to kasta w której są komuniści i ich potomkowie dzieci resortowe,lepiej iść do notariusza że spawa spadkowa i nie dawać im zarabiać z każdej sprawy .

  •  4 หลายเดือนก่อน +13

    Brawo, krótko, konkretnie, wyczerpująco!!! Do tego ciekawie.

  • @bozenawalkowicz9435
    @bozenawalkowicz9435 4 หลายเดือนก่อน +50

    O matusiu, głowę mam już 2×2...i ciągle puchnie. To nie do ogarnięcia dla laika. Cały czas twierdzę że polskie prawo ma " gdzieś" wolę spadkodawcy bo zawsze się znajdzie przepis żeby podważyć jego wolę. Mówi się że ze swoim dorobkiem mogę zrobić wszystko...odnoszę wrażenie że tylko się tak mówi a jak przyjdzie co do czego to i tak pomija się wolę " szanownego nieboszczyka", testodawcy. Dobrze jednak być jedynakiem😅. Tłumaczy Pani świetnie ale tej wiedzy, tych niuansów jest tak dużo że trzebaby mieć w głowie komputer.. Kanał swietny😅

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +10

      Proszę na to spojrzeć jak na alimenty. Trzeba je płacić na dzieci i już. To nie znaczy, że polskie prawo ma w nosie naszą wolę. Możemy robić z naszymi pieniędzmi co chcemy, ale jesteśmy odpowiedzialni za pewne osoby. Głównie za nasze dzieci, za małżonka i za rodziców. Czy to coś nie na miejscu? Dokładnie tym osobom należy się zachowek :) Dziękuję za miłe słowa o kanale, zrobiła mi Pani dużą przyjemność :) Miłego dnia!

    • @bernard6771
      @bernard6771 4 หลายเดือนก่อน +5

      @@ElaEla-zi6cn wtedy można ich z tych praw wydziedziczyć jak rozumiem

    • @loonatic90
      @loonatic90 4 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@ElaEla-zi6cn są różne opcje. Obecnie pewnie możesz założyć fundację rodzinną i w niej wskazać jako uprawnionych do świadczeń inne osoby niż dzieci - jeśli masz faktycznie większy majątek, to szybko się zwróci inwestycja w prawnika i doradcę podatkowego, którzy ogarną ci temat jak najsensowniej to zrobić.

    • @katmai7777
      @katmai7777 4 หลายเดือนก่อน +7

      ​@@bernard6771Można... Ale przyjdzie na rozprawę prawnik z kancelarii Pani Mecenas Klisz i to wydziedziczenie podważy 🙃

    • @Martin46869
      @Martin46869 4 หลายเดือนก่อน +4

      Za komuny to dopiero było... Pradziadek został wygnany z własnego domu. Mieszkał do końca u nas. Zrobił testament, nie pominął w nim niewdzięcznego dziecka. Zapisał po prostu mniejszy udział. Niestety oni chcieli wszystko i dopięli swego, ponieważ sąd przyznał im całość przez tzw. uwłaszczenie - jakaś ustawa z lat 70. Wystarczyło gospodarować chyba 5 lat. Co ciekawe poprzedni sąd honorował testament w pierwszej kolejności... No ale ostatecznie uwłaszczenie.

  • @mar8851
    @mar8851 4 หลายเดือนก่อน +7

    Świetny przekaz, w miare szybko i tresciwie. Dla tzw pesymistow - nawet prawnik slucha/czyta dwa razy😉

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję za miłe słowa i komentarz :) Pozdrawiam serdecznie

    • @mariasmarias987
      @mariasmarias987 4 หลายเดือนก่อน

      Witam Panią
      Usilnie zabiegam o możliwość kontaktu telefonicznego(ale tylko z Panią)
      Czy jest to możliwe?
      Maria

  • @beatadubikajtis8202
    @beatadubikajtis8202 4 หลายเดือนก่อน +5

    Bezgraniczna wiedza!!!!! DZIĘKUJĘ ❤❤❤❤

  • @elaela692
    @elaela692 16 วันที่ผ่านมา

    Dzięki serdeczne Pani mecenas,świetny kanał pozdrawiam

  • @women8118
    @women8118 4 หลายเดือนก่อน +20

    To znaczy , że nie mogę oddać swojego dorobku życiowego temu kto na to zasłużył. Do d..y z tym prawem ☹️🥸

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Raz na cztery lata można coś zmienić ;)

    • @BogumilaSolorz
      @BogumilaSolorz 4 หลายเดือนก่อน +1

      Mówi pani że raz na 4 lata można coś zmienić proszę o bliższe wyjaśnienie? To miłe i rzetelne też iż do każdej kwestii rzeczowo pani się ustosunkowuje, to podnosi pani prestiż i wzbudza zaufanie

    • @Alf7Red
      @Alf7Red 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@BogumilaSolorz Chyba chodzi o głosowanie na ludzi w Sejmie. Ale sami z siebie to oni nie wpadną na to, żeby coś z tym zrobić. No a nawet jeśli wpadną, to będzie nisko na liście priorytetów... 😞

    • @elzbietawesoowska6884
      @elzbietawesoowska6884 3 หลายเดือนก่อน +2

      To nie tak. Można , wydziedziczyć.

    • @gorwil
      @gorwil หลายเดือนก่อน

      @@elzbietawesoowska6884 a jak wydziedziczysz niczemu niewinne dziecko wydziedziczonego?

  • @lidiapolomskatomes5888
    @lidiapolomskatomes5888 4 หลายเดือนก่อน +8

    Nawet za grobu państwo zarządza naszym majątkiem .Z tego wynika ze nie mamy nawet wpływu na swoje pieniadze .Tak zagmatwane to jest ze aż boli głowa …A może o to chodzi żeby tak namieszać w prawie żeby prawnicy zarabiali .Bo normalny człowiek nie ogarnia tego .

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +4

      Nie dość, że człowiek za darmo swój wolny czas poświęca, żeby coś wytłumaczyć, to jeszcze go obrażają. Żenujące

    • @lidiapolomskatomes5888
      @lidiapolomskatomes5888 4 หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdego co jest żenującego kiedy pisze się o swoich odczuciach .???Uważam ze dzisiejszy świat tak upadł moralnie ze większość środowisk prawniczych czy medycznych czy politycznych jest mafijnych i skorumpowanych .Jeżeli pani poświęca swój czas tworząc swój kanał to po to żeby dać wiedze ale takze żeby zarabiać na youtubie .Bo czym większa oglądalność to i zarobki .I o to chodzi youtuberom .Niech pani poczyta komentarze .Ludzie słuchają i maja mętlik prawniczy w głowie .Albo popełnia pani błąd ze wszystko naraz chce pani wyłożyć a to sprawia ze ludzie słuchając panią nic z tego nie rozumieją .Może krótsze formy lepiej by się sprawdziły .Kiedy słucham panią mam wrazenie ze czyta pani ksiazke prawnicza .Dla pani żaden problem ale dla przeciętnego człowieka już tak.Pozdrawiam ,PS ,i prosze się nie obrażać na negatywne opinie bo z tym musi się pani pogodzić i liczyc .

  • @gloomwroslinach
    @gloomwroslinach 2 หลายเดือนก่อน

    Pani Anno, serdecznie dziękuję. Obejrzałem już nie wiem ile Pani materiałów i nareszcie jestem świadomy ile zawiłości tkwi w prawie spadkowym. Dodatkowo sam, mimo młodego wieku, postanowiłem uporządkować te sprawy na wypadek mojej śmierci. Mam ogromną nadzieję, że ten kanał przysporzył Pani wielu klientów. Pozdrowienia. :)

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  2 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję za bardzo miły komentarz i życzę Pani wiele dobrego :)

  • @marzenaprus6622
    @marzenaprus6622 2 หลายเดือนก่อน +1

    Super informacje ❤
    👌🙂 samo gęste

  • @sawomirorski8454
    @sawomirorski8454 4 หลายเดือนก่อน +4

    Taki mądry materiał (dziękuję), a tak banalny błąd językowy, co bardzo nie pasuje do tak merytorycznej wypowiedzi. Nie istnieje rok dwutysięczny dwudziesty - jest tylko i wyłącznie dwa tysiące dwudziesty. Podobnie nie ma setnego pierwszego, tylko sto pierwszy, i tak dalej (piszę rozłącznie dla uwydatnienia problemu). Pozdrawiam.

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน

      Dziękuję za komentarz

    • @ewas779
      @ewas779 4 หลายเดือนก่อน +1

      Tylko ,że to nie poradnia językowa

    • @Alf7Red
      @Alf7Red 4 หลายเดือนก่อน +1

      @@prawospadkowedlakazdego Taka pomoc: czy urodziła się Pani w tysięcznym dziewięćsetnym którymś? No nie, w tysiąc którymś - tak samo jest rok dwa tysiące któryś (i będzie dwa tysiące sto któryś, dwieście któryś itd.)

  • @lucywae
    @lucywae หลายเดือนก่อน +1

    Moja mama /jeszcze żyje/ zapisała w Umowie Darowizny mieszkanie swojej wnuczce.W Akcie Notarialnym jest zapis: " Obdarowana w wykonaniu polecenia Babci ustanawia na jej rzecz służebność osobistą mieszkania polegającą na dożywotnim i bezplatnym korzystaniu przez uprawnioną z calego przedmiotowego lokalu mieszkalnego " Czy po śmierci mamy należy mi się zachowek. Z gory dziękuję za odp .Pozdrawiam

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  หลายเดือนก่อน +1

      Należy się, ale od wartości nieruchomości trzeba oddać wartość służebnością, więc będzie niższy, niż gdyby służebnością nie było.

    • @lucywae
      @lucywae หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdego Bardzo dziękuję. Pozdrawiam serdecznie💖☘️

  • @elzbietaczaplicka3353
    @elzbietaczaplicka3353 3 หลายเดือนก่อน +3

    Mojej znajomej siostra zapisala w testamencie jej mieszkanie Siostra całe życie opiekowała się nią bo była niewidoma.Pytanie brzmi: jest jeszcze 3 osoby/dwie siostry i brat/,czy reszta rodzenstwa/3/ osoby mogą upominać się o spadekNadmieniam ,że przez całe lata nikt siostrze nie pomagał w opiece siostry niewidomej.Bardzo proszę o odpowiedz

  • @soik1154
    @soik1154 หลายเดือนก่อน +1

    ok. rozumiem niemal wszystko ale mam jedno pytanie. co w sytuacji kiedy w testamencie został zawarty zapis windykacyjny dla jednej osoby, na nieruchomość która stanowi całość dorobku zmarłej osoby??? mówimy tu o sytuacji kiedy po przekazaniu nieruchomości na rzecz osoby uprawnionej do tego w zawartym zapisie windykacyjnym nie pozostaje już nic. co wtedy z zachowkiem??? jak jest ustalana jego wysokość i od czego jest to zależne???

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  หลายเดือนก่อน +1

      Wtedy należy się zachowek. Jeżeli interesuje Pana sposób, w jaki się go oblicza proszę obejrzeć film na moim kanale - Jak obliczyć zachowek th-cam.com/video/cwpo6Skz_3w/w-d-xo.htmlsi=vJsMTfTOIDHuTkXy Zasady są takie same dla darowizn i zapisów windykacyjnych

  • @grazynalitowska1758
    @grazynalitowska1758 4 หลายเดือนก่อน +6

    Mam problem trwający ponad 20 letni... Jestem tzw frajer, który nic, NIC nie otrzymał 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️‼️ Pozdrawiam bardzo serdecznie ❤🌹

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +3

      Trzymam kciuki za Panią i życzę, żeby wszystko dobrze się skończyło. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz :)

    • @grazynalitowska1758
      @grazynalitowska1758 4 หลายเดือนก่อน +2

      @@prawospadkowedlakazdego ale potrzebne są wskazówki lub prowadzenie , bo jest rzekomo przedawnienie🤔🤔🤔😘

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      W takim razie zachęcam do skorzystania z pomocy mojej Kancelarii. Dane kontaktowe są w opisie filmu

    • @grazynalitowska1758
      @grazynalitowska1758 4 หลายเดือนก่อน +2

      @@prawospadkowedlakazdego nie omieszkam się odezwać i skorzystać😘

  • @semafor5640
    @semafor5640 2 หลายเดือนก่อน +1

    2:55 Z tego wynikałoby, że jeśli ojciec zwolnił darowiznę z zaliczenia na schedę spadkową, oraz pozostawił w spadku symboliczne 1000 zł w gotówce, to spadek już nie będzie pusty, a tym samym nie będzie można pozwać Elżbiety o zachowek, czy tak?
    Drugie pytanie: jeśli darowiznę otrzyma instytucja, np. fundacja, kościół, a spadek okaże się pusty, to czy rodzina może się domagać zachowku od instytucji?

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  2 หลายเดือนก่อน +1

      To nie chodzi, że spadek musi być pusty, żeby domagać się zachowku, a jak już jest tam 1000 PLN, to nie można. Po prostu tak się zwykle dzieje. Treść odpowiedniego przepisu mówi o tym, że jeżeli uprawniony do zachowku nie otrzymał całego należnego mu zachowku ze spadku lub z darowizny, czy zapisu windykacyjnego to może go uzyskać od innego spadkobiercy, od osoby obdarowanej i od zapisobiercy, przy czym nakładają się jeszcze reguły dotyczące ograniczenia odpowiedzialności za zachowek, ale to już nie jest materiał na film na YT, tylko na wykład akademicki :)

  • @z_pylu_powstales
    @z_pylu_powstales 4 หลายเดือนก่อน +2

    A czemu na rzecz wdowy nie odlicza się połowy majątku wspolnwgo i 25% pozostałego spadku?

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Żeby nie mieszać nie wprowadzałam majątku wspólnego

  • @urszulakwiatkowska5707
    @urszulakwiatkowska5707 4 หลายเดือนก่อน +6

    A czy w przypadku wydziedziczenia można na coś liczyć? Tzn na coś poza zachowkiem

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Na zachowek dla swoich dzieci

    • @dziewczynazsekskamerek
      @dziewczynazsekskamerek 4 หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdegoczy istnieje możliwość aby te dzieci również nic nie dostały jeśli spadkodawca nie upłynnił majątku przed śmiercią?

    • @danutakandulska7136
      @danutakandulska7136 4 หลายเดือนก่อน +5

      Proszę o wyjasnienie tej sprawy o wydziedziczenie

  • @LucynaWysocka-v9v
    @LucynaWysocka-v9v วันที่ผ่านมา +1

    A co w sytuacji kiedy obdarowany zapisem windykacyjnym jest spoza osób uprawnionych do spadku? Czy wtedy darowizny też wlicza się do masy spadkowej?

  • @ZnakOrla1
    @ZnakOrla1 4 หลายเดือนก่อน +8

    Skoro pominieto kogos w testamencie to nie winien dostac zachowku skoro tego nie chcial sam sporzadzajacy testament ☝️

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +7

      A ja mam taką Klientka, która ojciec porzucił jak była małym dzieckiem. Miała dokładnie 4 lata. Zostawił ją z matką bez środków do życia. Po paru latach się ustatkował i założył kolejną rodzinę. Kiedy moja Klientka skończyła 18 lat postanowiła odszukać ojca. Niestety "tatuś" nie wpuścił jej do mieszkania i zatrzasnął drzwi przed nosem. W testamencie zapisał wszystko dwóm innym córkom z drugiego małżeństwa. Czy uważa Pan, że moja Klientka nie ma moralnego prawa do zachowku?

    • @ZnakOrla1
      @ZnakOrla1 4 หลายเดือนก่อน +5

      @@prawospadkowedlakazdegoZycie nie szczedzi nam wszelkich przypadkow jednak prawo winno szanowac wole mocodawcy a nie urzedowo ingerowac w moralnosc ojca 🤷🏼‍♂️
      P.sc.
      Osobna sprawa jest to dlaczego tak postapil a z pewnoscia mial ku temu powody ale jego zachowania i postepowania nie mozna obarczać zachowkiem skoro on sam nie mial takiej woli.
      A gdyby zapisal swoj majatek organizacji charytatywnej tez owa organizacja musialaby placic zachowek ???
      Zeby nie placic zachowku to musialby wszystko co ma sprzedac i życ na walizce pod mostem.Czy to jest zdrowe podejscie by czlowiek musial kombinowac jesli nie chce swoim "dobytkiem"drugiego obdarowac 🤔

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Miał powody wobec 4 latki? A czemu nie chciał z nią nawiązać kontaktu, kiedy miała już 18 lat? Zachowek ma taką samą funkcje jak alimenty. Czy uważa Pan, że nie powinno się płacić alimentów na dzieci?

    • @ZnakOrla1
      @ZnakOrla1 4 หลายเดือนก่อน +6

      @@prawospadkowedlakazdego szok ze to piszesz 🙈
      A czy zachowek to kara za wybor zyciowy i brak kontaktu ???
      Popadasz w skrajnosc i uciekasz od tematu.
      A jesli sie juz pytasz to ja uwazam ze :
      1.Zachowek to dobrowolnosc.
      2.Alimenty to powinnosc i obowiazek jak najbardziej.
      🤷🏼‍♂️

    • @beatabahrynowska2070
      @beatabahrynowska2070 4 หลายเดือนก่อน +6

      Mimo wszystko także uważam że każdy ma prawo rozporządzać swoim majątkiem i zachowek nie powinien istnieć. Mój majątek moja wola

  • @Emma-kw6uq
    @Emma-kw6uq 4 หลายเดือนก่อน +2

    Dzień dobry. Jesteśmy malzenstwem bezdzietnym, nasi rodzice juz nie żyją ale oboje z mezem mamy rodzeństwo. Maz ma siostrę, ja mam brata. W przypadku śmierci któregoś z nas, ten drugi musi sie dzielic naszym wspolnym majatkiem z rodzenstwem. To nie jest sprawiedliwe. 6:59 7:01

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +3

      W takim przypadku spadek przypadnie częściowo rodzeństwo, ale wystarczy napisać testament. To załatwia sprawę, bo rodzeństwo nie ma prawa do zachowku.

    • @Emma-kw6uq
      @Emma-kw6uq 4 หลายเดือนก่อน +2

      Bardzo pani dziękuję za radę

    • @iwa6728
      @iwa6728 4 หลายเดือนก่อน

      Jeśli wolno mi zasugerować, testament berliński byłby najkorzystniejszym rozwiązaniem. Jeśli nie będzie żadnego testamentu, w razie smierci może być kłopot z otrzymaniem spodku po partnerze w calosci.

  • @ulab7048
    @ulab7048 4 หลายเดือนก่อน +3

    A czy można pozwać o zachowek 2 osoby z 4 wymienionych w testamencie, czy też wszystkie które spadek otrzymały.

  • @mirekkaledek6057
    @mirekkaledek6057 4 หลายเดือนก่อน +2

    U mnie to dopiero jest galimatias. Nawet nie ruszam sprawy.

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Nie ma co zamiatać pod dywan. Jestem pewna, że radziłam.sobie z większym galimatiasem ;) zapraszam do kontaktu

  • @justynajustyna09
    @justynajustyna09 4 หลายเดือนก่อน +3

    Jak podpiszemy umowę dożywocia przed ślubem to czy majątek jest wspólny? Na logikę wydaje mi się że nie jest

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +3

      Mh.. fajne pytanie ;) Na logike obie odpowiedzi są poprawne. Jak znajdę czas pogrzebie w orzeczeniach i coś nakręcę. Dziękuję za bardzo inspirujący komentarz :) proszę więcej takich :) :) :)

  • @Delfinek1
    @Delfinek1 4 หลายเดือนก่อน +3

    Jak zaczniemy sie spłacać to konca nie bedzie 😮😮😮kto splaci mnie kto spłaci mojego brata itd itd czy jak moj mąż ma rodzeństwo i ich wspołmalzonków kto spłaci to nie dla takich biednych ludzi jak my te spłaty 😮😮😮😮😮

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Zawsze można się dogadać, ale warto znać możliwości i niebezpieczeństwa z nimi związane:)

  • @Wawel1
    @Wawel1 4 หลายเดือนก่อน +2

    Czy gotówka może być przedmiotem dożycia? i czy od takiej sumy odprowadzam tylko 2% podatku? Np: Ciocia przekazuje mi 300 tys. w zamian za opiekę.

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +4

      Teoretycznie czemu nie... Pewnie bedzie trzeba powalczyć w sądzie, ale koncepcja wydaje mi się możliwa do obrony. Dziękuję za bardzo inspirujący komentarz :)

  • @hannamikolajczuk4982
    @hannamikolajczuk4982 12 วันที่ผ่านมา

    Witam Panią 🌹 przelałam dla syna 75 tys w tytule przekazu mieszkanie (powinno być darowizna )czy muszę to zgłosić Urzędowi Skarbowemu jako darowizna?

  • @ulab7048
    @ulab7048 4 หลายเดือนก่อน +3

    Czy zapisanie konta na wypadek smierci traktowane jest jako darowizna

  • @marzannabeker4067
    @marzannabeker4067 4 หลายเดือนก่อน +4

    Jak oszukać dzieci porzepisujac cały majątek za dożywocie pozbawiając całkowicie spadku.To niesprawiedliwe i krzywdzące .

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Czyli jest Pani zwolennikiem przepisów o zachowku, które pozbawiają spadkodawcę możliwości swobodnego dysponowania swoim majątkiem ma wypadek śmierci?

    • @marzannabeker4067
      @marzannabeker4067 4 หลายเดือนก่อน +6

      Polskie prawo nie chroni spadkobierców ,ale cwaniaków którzy wykorzystują wiek i naiwność starych ludzi z zamiarem przejęcia majątku.Tylko się dziwię jak starej osobie z demencja podsuwane są akta przez notariusza .Czy Pani uważa ,że to sprawiedliwe .Wiem ,że sądownie można podważyć testament w takiej sytuacji ,ale to droga przez mękę
      Pozdrawiam.

    • @danutakandulska7136
      @danutakandulska7136 4 หลายเดือนก่อน +2

      Najlepiej nie mieć tyle dzieci, po śmierci rodziców walka, nie będę pisać wiecej ponieważ serce pęka

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Jak starsza osoba jest odpowiednio zaopiekowana przez rodzinę, to cwaniakom wcale nie jest tak łatwo.

  • @agatabk
    @agatabk 4 หลายเดือนก่อน

  • @5910Jack
    @5910Jack 4 หลายเดือนก่อน

    Czy dożywocie przechodzi na nabywcę nieruchomości sprzedanej przez komornika?

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน

      Jeśli jest wpisane w księdze wieczystej, to przechodzi.

  • @kicia6887
    @kicia6887 4 หลายเดือนก่อน +2

    Siostra dostala darowizne a ja testament na dom i ziemie ona mni splacila z tej ziemi i domu ale po latach okazalo ze jest ziemia do odzyskania od panstwa po zmarlym kto nabywa tą ziemie

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Nie bardzo rozumiem. Zapraszam na konsultację do mojej Kancelarii ze wszystkimi dokumentami, bo bez tego się nie połapię. Aktualny koszt konsultacji ustali Pani w rozmowie telefonicznej z sekretariatem. Jeśli będzie zbyt wysoki dla Pani po prostu się Pani nie umówi. Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego wieczoru

    • @dziewczynazsekskamerek
      @dziewczynazsekskamerek 4 หลายเดือนก่อน

      Siostra ci umarła?

  • @Sonka44
    @Sonka44 4 หลายเดือนก่อน +2

    Witam.jesli tata nie żyje 42l i jeszcze stoi na niego i mamę działka i dom i jest nas 3 dzieci,to czy każdej córce coś się należy czy matka może zrobić z tym co zechce?pytam bo jest zachłanny siostrzeniec co wyciąga od niej działki i sprzedają dla niego na życie a ona ma te działki po nieżyjącej bezdzietnej siostrze.boję się, że podejdzie ją i z domem po tacie😢

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Jeżeli tato nie napisał testamentu, to każdej córce coś się po nom należy, ale warto zacząć aktywnie działać. W razie chęci nawiązania współpracy z moją Kancelarią zachęcam do kontaktu - dane w opisie filmu.

    • @Sonka44
      @Sonka44 4 หลายเดือนก่อน +2

      Nie wiem czy matka się zgodzi żeby coś z tym zrobić bo jest pod silnym wpływem tego swojego wnuka,chyba się go boi..

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +2

      Trzymam kciuki

    • @Sonka44
      @Sonka44 4 หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdego 🙂

  • @iwonaklimek7572
    @iwonaklimek7572 4 หลายเดือนก่อน

    Czy mąż osoby która jest spadkobiercą,może być świadkiem
    w sprawie której niema podstaw na wydziedziczenie innei osoby z rodziny.Dziekuję
    wydziedziczenie innej osoby

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน

      Oczywiście, że może być świadkiem. Natomiast Sąd będzie brał pod uwagę stosunek świadka do strony.

    • @iwonaklimek7572
      @iwonaklimek7572 4 หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdego Dziękuję za odpowiedź

    • @iwonaklimek7572
      @iwonaklimek7572 4 หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdego szkoda ,że wcześniej nie trafiłam na pani filmiki w sprawach spadkowych,moze dziś by pani prowadziła naszą sprawe również.Ma pani ogrom wiedzy w tej dziedzinie.Naszą a dokładnie taty sprawę spadkową od 7 już lat prowadzi pani adwokat od spraw rozwodowych🙈🙉,tyle lat to już kuleje.Jutro sprawa kolejna w sądzie rano a mi od kilku tygodni dziś udało się z nią dopiero skontaktować. Aby do wiedzieć się jakiegoś rąbka czego dotyczy sprawa 🙈🙉

  • @robertgorycki6206
    @robertgorycki6206 4 หลายเดือนก่อน

    czy moge dać dziecku mieszkanie i zapisać w akcie notarialnym że zrzeka sie w przyszłości zachowku ?

  • @lidiapolomskatomes5888
    @lidiapolomskatomes5888 4 หลายเดือนก่อน +1

    SUB👍🏻👍🏻👍🏻

  • @AleksandraStaszak-h1u
    @AleksandraStaszak-h1u 4 หลายเดือนก่อน +1

    A co wowczas gdy rodzice nie przepiszą mieszkania na dzieci

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Dzieci mogą same dochodzić zachowku od osoby, która dostała mieszkanie

  • @marzenaprus6622
    @marzenaprus6622 2 หลายเดือนก่อน

    Czy ma Pani Kancelarie w Lublinie ?

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  2 หลายเดือนก่อน

      Mh... akurat w Lublinie nie mam :( Ale jeśli chodzi tylko o konsultację, to oferujemy konsultację on line przez internet lub telefon

  • @dorotawitkowska840
    @dorotawitkowska840 2 หลายเดือนก่อน

    Odrzucenie spadku na rzecz wnuków to chyba jakiś przekręt?

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  2 หลายเดือนก่อน

      Co ma Pani na myśli?

    • @dorotawitkowska840
      @dorotawitkowska840 2 หลายเดือนก่อน

      ​@@prawospadkowedlakazdego Moze zle zrozumialam np. Nie należy się zachowek bo syn dostał darowiznę.
      Wiec odrzuca zachowek rozumiem na rzecz dziecka? które nie ma tego obciążenia.?

  • @AntekTofi
    @AntekTofi 4 หลายเดือนก่อน +2

    Mnie juz brat po sadach ciaga 6l o zachowek i konca nie ma

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Współczuję i trzymam kciuki za dobry wyrok. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za komentarz

    • @katmai7777
      @katmai7777 4 หลายเดือนก่อน +2

      A dlaczego to aż 6 lat trwa?

    • @kot_w
      @kot_w 4 หลายเดือนก่อน +4

      To w końcu zapłać mu to, co mu się należy po rodzicach. Nie mana co czekać, bo inflacja powoduje większe żądania.

    • @dziewczynazsekskamerek
      @dziewczynazsekskamerek 4 หลายเดือนก่อน

      @@kot_wotóż to.

    • @MaxiLauren-m9z
      @MaxiLauren-m9z 4 หลายเดือนก่อน

      U mnie podobnie męża brat dostał darowiznę dożywotnie w zamian za opiekę, i ten brat męża alkoholik długo nie mieszkał z matką gdy zmarła mu konkubiną potem matka wpakował się nam na chatę. Nie godzę się z tym bo całymi dniami przesiaduje z bezdomnymi zaraził mnie już kilkakrotnie wszami i swieżbem. Mam takie nerwy na niego w dodatku za nic nie płaci. Jeszcze grozi że wezwie policję gdy wyłączę mu prąd , wodę

  • @Herrciu
    @Herrciu 4 หลายเดือนก่อน +3

    We wtorek jesteśmy u Pani. ❤

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  4 หลายเดือนก่อน +1

      Bardzo się cieszę :) Czekamy na Państwa, ale życzę jeszcze pięknej pogody na koniec "majówki" ;)

  • @agnieszkamagdalena1234
    @agnieszkamagdalena1234 หลายเดือนก่อน +1

    Darowizny nie można wymagać po 20 latach od śmierci np .rodzica liczy sie do 5 lat .

    • @prawospadkowedlakazdego
      @prawospadkowedlakazdego  หลายเดือนก่อน

      Myli Pani kilka terminów. Zachęcam do dokładnego oglądania filmu, bo wietzy Pani w mity, które mogą Pani albo komuś, komu Pani doradzi, zaszkodzić.

    • @agnieszkamagdalena1234
      @agnieszkamagdalena1234 หลายเดือนก่อน

      @@prawospadkowedlakazdego Może Pani mi doradzi co robić siostra tak myślę chce zabrać mi darowiznę sprzed 20 lat ja nie wierze w mity trochę się już nachoodzilam po sądach .5 lat chodziło mi o zachowek.