Hogyan tisztítsuk meg a régi, mohás cserepeket?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 2 ต.ค. 2024
  • / videkieletfalun
    A mai építőanyag árak mellett bizony meg kell becsülni, ha használt cseréphez jutunk. Ezek azonban mohásak, koszosak, szükséges megtisztítani őket. Ebben a rövid videóban megmutatok egy gyors és hatákony technikát a tisztításra.
    Hajrá vidék!

ความคิดเห็น • 5

  • @gaborpaksi
    @gaborpaksi 3 หลายเดือนก่อน +1

    Próbáld meg magasnyomásúval ;)

  • @Avidékiéletkihívásai
    @Avidékiéletkihívásai  3 หลายเดือนก่อน

    FIGYELEM! Utánajártam alaposan a dolognak, ugyanis két helyről is kaptam figyelmeztetést, hogy a csiszolókorong tönkreteheti a cserepet. Egy ismerősümtől és egy kommentelőtől. A veszély az, hogy a cserép felső, legkeményebb rétege sérül és így magába szívja könnyebben a vizet. Ez részben igaz is, de főként akkor ha már eleve nagyon gyenge a cserép. A piros hódfarkú cserép például gyengébb mint a sárga, ezért annál nagyobb a kockázat. Másrészt akkor áll fenn ennek a veszélye, ha nagyon alaposan csiszoljuk le a felületet. Én csak éppen leszedtem a mohát róla, ezzel még nem sérült a cserép. Másfél éve van fent, soha nem volt beázás, télen sem. Ettől függetlenül a videóban bemutatott módszerrel csak úgy érdemes dolgozni, hogy csak a nagyját szedjük le a mohának, piszoknak. Szerintem így is szép lesz, de ez már egyéni ízlés kérdése. A gyökérkefe, amit a kommentelő írt, valóban a legbiztonságosabb módszer. Egyetlen hátránya, hogy nagyon lassú, de ezt is mindenki eldöntheti, hogy neki mik a prioritások. Másik tipp amit kaptam, hogy sterimoval mossuk le a cserepet, az ugyanis nem sérti egyáltalán a cserép felületét. Ez is működőképes, és gyors módszer. Van még a drótkefés módszer, ami szintén lassú és a fém talán még erősebben sértheti a felületet mint a csiszolókorong, ráadásul válatokat véshet bele, amiben télen megáll a víz, belefagy és nem kell mondanom a végét. Szóval elméletben ez nem lenne ajánlott. De a valóság erre is rácáfol néha, mert egy ács ismerősöm az egész házát olyan cseréppel fedte be, amit drótkefével tisztított meg. 10 éve van fent és semmilyen probléma nem volt. Ezek alapján már mindenki jobban el tudja dönteni, hogy melyik módszert választja.

  • @szervezkedo
    @szervezkedo 3 หลายเดือนก่อน +1

    Ha a legelső falusi kőművest megkérdezed, elmondja miért szabad csak spaklit és gyökérkefét használni!
    Így senki se csinalja utánad!!!!!!!!
    Ezzel tönkreteszitek örökre a cserepet!!!!!!!!!

    • @Avidékiéletkihívásai
      @Avidékiéletkihívásai  3 หลายเดือนก่อน

      Köszönöm a kommentet! Alaposan utána is jártam a dolognak, fentebb írtam egy bejegyzést.

  • @lajoshajas3552
    @lajoshajas3552 3 หลายเดือนก่อน

    Van egy jo módszer a csiszolás után csak drága egy kicsit, egyik barátom csinálta téglával amit lerakott a foldre járdának , első évben sok szét fagyott utána nitrolak felesben higitoval lekente , több éve tökéletes, nem fénylik nem porlik beszivta vízálló.