Дякую за випуск, дуже цікаво і пізнавально! Пальмові жири використовуються у харчовій промисловості тому що,окрім низької ціни в ній великий вміст насичених жирів, які надовго консервують продукт, подовжують термін придатності, має високу температуру плавлення. Перевагою є те що її фракція - це олеїн, який є єдиним натуральним інгредієнтом.І те що є висока продуктивність- пальми приносять плоди вже через 2-3 роки,і будуть приносити плодоносити протягом 20 років.При цьому урожай можна збирати близько 3-х разів на рік
Вітаю! Це абсолютно правильна відвовідь! Якби була перша - Ви би отримали приз) Чомусь ВСІ писали про дешеву ціну, урожайність в принципі, але ніхто не згадував за КІЛЬКІСТЬ врожаїів на рік... А я так чекав;) Поки "Старік Євгенич" мене не порадував. Щиро Вам дякую - завтра нове питання (з моєї бізнес-практики).
Дякую Вам! Завжди корисна інформація!❤ Пальмова олія : - дешевша; - транспортувати легше; - збільшує термін придатності продукції, тому що пальмова олія має високу стійкість до окислення і прогірклості; - невибаглива при зберіганні та транспортуванні; - збільшується термін зберігання готового виробу (?).
Вітаю! Це Ви пальмову олію перехвалили трохи;) Вона плюс-мінус так само задовольняє вимоги масложирових комбінатів до рослинних олій, як і інші рослинні олії. Але так - ДЕШЕВША! Причин кілька. Як правильно написав один глядач - наголовніша можливість збирати КІЛЬКА врожаїв на рік! А наш соняшник, наприклад, навіть не можна повторно сіяти - сівозміна. Дякую
Вітаю ще раз та ще раз дякую, я написав в інших коментарях відповідь, але поки без відповіді від Вас на мій коментар) Стосовно питання, в мене є ще й така версія, що можливо коли почався попит на пальмову олію, то почали вирощувати сировину для неї додатково, її стало настільки багато, що це й здешевило кінцевий продукт)
Дякую за випуск, як завжди дуже цікаво! Щодо дешевізни пальмової олії: окрім її популярності, невибагливості догляду, високою врожайностю, широким застосуванням і тп... Її дешевізна є такою в порівнянні саме з молочним жиром, а не оліями. Тому що падьмою замінюють саме молочний жир і тому її ціна, в 10+ раз дешевша, приваблива для виробників-фальсифікаторів молочних продуктів. Звісно, загальна дешевізна виробництва пальми теж має велике значення.
Все правильно, як і у більшомті. АЛЕ! Чекаю на один важливий нюанс по "дешевизні";) І таки не в 10 раз - максимум в 3-4 після доставки. Але цього досить
@@MAXforewer ви чекали на "декілька врожаїв на рік"... Хто ж знав, що просто висока врожайність буде замало... Враховуючи тематику каналу, не думав, що відповідь лежить саме в цій площині. До речі, всі писали про загальну дешевизну виробництва, але ніхто не порівнював саме з молочним жиром). До речі, пропоную вам подумати над тим, щоб при наявності правильної відповіді якось це писати навидноті. Ще раз дякую за контент.
Дуже цікаво, дякую! Щодо питання, то ясно, що економічно вигідна та олія дуже. Деталей не знаю, тому на відповідь не претендую)) Просто висловив свою думку))
Вітаю! ВСІ питання по сиру - завжди "в темі" нашого каналу. Але коротко не вийде, вибачайте. Суть відповіді: зважаючи на ДУЖЕ НИЗЬКУ культуру споживання і виробництва сирів на території срср фокусувались на копіюванні спрощеної голандської Гауди (молодої) під назвою Голандський. І так само спрощеним насипним сиром типу Тільзитер (російський). Так було простіше робити хоч "щось схоже". Враховуючи розміри країни, у різних регіонах почали давати РІЗНІ назви практично ідентичним сирам. Так про сир Костромський в описі сказано - ПОДІБНИЙ до ГАУДИ. А про ПОШЕХОНСЬКИЙ - умовно, що це "поганенький і недозрілий" Костромський. Тобто, практично Пошехонський - це наш Буковинський, тільки у формі не бруска, а шайби. Зверніть увагу, що сформувалось багато таких собі спрощених "аналогових" пар: російський - Звенигородський, Голандський - Буковинсикий, Костромський - Пошехонський і т.д. Ну і на сам кінець - треба розуміти, що Гауда таки ПЛАСТОВИЙ СИР (пресується під шаром сироватки) із суцільного тіста. А Пошехонський (як і Буковинський) робили як насипний (сироватка відділяється ПЕРЕД пресуванням, інший малюнок сиру). Дякую. Якщо дочитали до кінці;)
Недотримання температурних режимів на мою думку це одна із найбільших причин чому сир стає гірким (через це перестав брати сир брі в магазинах), чи може це також вплинути на доставку сиру для дегустації?
Вітаю, про пальмову олію: вона дешева, тому її додають в дуже велику кількість товарів, також невибаглива у догляді, та дає доволі велику врожайність, також великий фактор це попит. Негативна сторона це те, що для виробництва пальмової олії вирубують і спалюють дикі ліси з їх мешканцями (тваринами)
1. Дешева: Пальмова олія значно дешевша за інші рослинні олії, такі як оливкова або соняшникова. Це робить її привабливою для виробників харчових продуктів, які прагнуть знизити витрати. 2. Ефективна: Пальмова олія має високу температуру плавлення, що робить її придатною для використання в багатьох харчових продуктах, таких як випічка, кондитерські вироби та морозиво. 3. Універсальна: Пальмова олія може використовуватися в різних харчових продуктах, а також у косметиці, миючих засобах та біопаливі. 4. Висока врожайність: Олійні пальми дають більше олії з гектара землі, ніж будь-яка інша олійна культура. Це робить їх вигідними для вирощування в країнах, що розвиваються, де земля є дефіцитним ресурсом. Пальмова олія стала популярною в 1970-х роках, коли виробники харчових продуктів почали шукати дешеву та універсальну альтернативу іншим рослинним оліям. Її популярність зросла в 1990-х роках, коли виробники продуктів харчування почали використовувати її в більшій кількості продуктів, щоб зробити їх більш стійкими до псування.
@@MAXforewer думаю що через це Фракціонування: Пальмову олію розділяють на рідку (олеїн) та тверду (стеарин) фракції. Олеїн використовується в харчовій промисловості, а стеарин - у виробництві мила, косметики та інших продуктів. Фракціонування дозволяє покращити стійкість олії до окислення та прогіркнення. Гідрування: Перетворення ненасичених жирів в насичені за допомогою водню. Гідрована олія більш стійка до окислення та прогіркнення, а також має більш тверду консистенцію. ну і ще додавання атиоксидантів Синтетичні антиоксиданти: BHA, BHT, TBHQ Натуральні антиоксиданти: Токофероли (вітамін E), аскорбінова кислота (вітамін C)
все просто, рослинна олія - соняшникова, оливкова, кукурудзяна, тощо, вона рідка. а для виробництва в харчовій промисловості найкращим варіантом є тверда. для цього її (рідку олію) гідрогенізують, тобто обробкою переводять із рідкого стану в твердий. це затратно й не дуже корисно. тому зараз використовують пальмову олію, бо вона вже знаходиться в твердому стані.
Цікава думка;) А з чого Ви вирішили, що пальмова олія знаходиться відразу у твердому стані??? Її і танкерами розливну возять, і в пляшках дорожче оливкової продають. Та й гідрогенізують її вже у нас на масложирових комбінатах - частіше. Таки не тому
До речі, Ваша думка про "... для виробництва в харчовій промисловості найкращим варіантом є тверда... " - хибна. В Україні ЗМЖ при виході на достатні обсяги перевозять РІДКИМ в цистернах. Це ДЕШЕВШЕ і ЕФЕКТИВНІШЕ - не треба ТОПИТИ ТВЕРДЕ, а можна зразу робити емульсію. Єдиним недоліком є коротке зберігання - до тижня максимум.
Вітаю! Це йогурт з видаленою частиною сироватки. Тобто - "загущений" йогурт. " Що таке грецький йогурт? Грецький йогурт, також відомий як згущений йогурт. Назва сказала все. У грецькому йогурті сироватка та інші рідини видалені зі звичайного йогурту під час бродіння, що призводить до кращої консистенції. Оскільки цей процес зневоднення зменшує загальну масу, грецький йогурт вимагає більше молока, ніж звичайний йогурт, щоб зробити партію такого самого розміру. Тому грецький йогурт набагато дорожчий за звичайний. Грецький йогурт має більш густу консистенцію, ніж звичайний йогурт."
Колись намагався дома виробляти для своїх потреб напівм'який сир з пліснявою з молока, яке купував на базарі. Саме тому що з'являлася гіркота припинив робити, і на форумах сирних ентузіастів не знайшов відповідей про причини.
Пальмова олія така популярна тому що має великий термін зберігання та олія яку продають це продукція високої обробки яка має не високу вартість і дуже добре підходить для багатьох виробів (цукерок,мучних продуктів і багато чого іншого)😅
Дешевше коштує тому що має великий термін зберігання і доволі низьку собівартість для виробництва також має доволі великий обсяг виробництва із-за чого має великий ринок збуту
Пальма вигідніша у виробництві. З 1 гектару можливо зібрати в 10 разів більше олії ніж від будь-яких інших культур. Собівартість відповідно нижча та ціна відповідно. У неї вища температура димлення, що збільшує термін зберігання, зменшує окислення та появу гіркоти. Це для виробництв вигідно.
@@MAXforewer Крім "урожайності олії" з гектару, за деревами не потрібен догляд. + вміст насичених жирів у неї високий, що дає можливість використовувати в меншій кількості..
Вже у нас в продажу є сіль з додаванням препарату від злежування е 536. А ще, жіночки писали, що турецька сіль требує обережності у приготуванні, бо дуже солона.
Дешевший так, там був важливий нюанс ЧОМУ САМЕ ДЕШЕВШИЙ??? Є правильна відповідь. Одна;) До речі, на днях дегустували Органік Мілк кефір і сметану. Крім того, що Кефір розчарував (не кефірний), а сметана мала неідеальну чистоту (як для Лесі;)), я пригадав масло і сир кисломолочний. Якщо коротко: купляти - МОЖНА, переплачувати - не краще рішення;)
@@MAXforewer Скажімо так мені у них смак подобається. Але мені важлива й якість. Масло я зараз купляю в основному Яготинське, ну смачніше воно за Рошен. Сир кисломолоний органік. Я майже завжди купляю тількі ці дві категорії молочних продуктів. Мене хвилює в основному якість їх сировини, чи не зменюють молочний жир й тд...
Ні на що не претендую, але спробую: Можливо це пов’язано з тим, що вирощування олійної пальми потрібно менше землі, щоб зробити еквівалентний тоннаж олії. Пальмова олія тому й дешевша, ніж, наприклад, олія какао, бо врожайність олійної пальми, на відміну від інших видів олій, дуже висока.
@@MAXforewer ну може її настільки багато, що нема умов зберігання в тих країнах раз та друге може йде швидкий процесс окислювання в неї, тому треба швидко продавати)
Пальмове масло вкористовується, тому що дешевше конкурентів, а в цього декілька причин: 1. тому що потребує значно менше землі, щоб виростити/виробити еквівалентний тонаж масла. Може рости в поганій дешевій землі, якої значно більше. 2. Не потребують удобрення і пестицидів. 3. Значно менше людиногодин для сбору урожаю.
Вітаю! Просто майте на увазі, що не всі виробники імпортного сиру вказують його при використанні. Якщо Вам це важливо - обрізайте скрізь шкірку на 1-2 мм. Дякую
Через що? Бо: Дешева: Пальмова олія значно дешевша за інші рослинні олії, такі як соняшникова або оливкова, так як має більшу врожайність на одиницю площі та вирощується в регіонах з нижчим рівнем життя (менша платня, нижчі податки бо менше соціальних гарантій, нижчі вимоги до безпеки виробництва і т.д.) . Універсальна: Пальмова олія має нейтральний смак і запах, що робить її придатною для використання в широкому спектрі продуктів харчування, від випічки до морозива. Що полегшує її впровадження у вже наявний продукт. Стійка до окиснення: Пальмова олія має тривалий термін зберігання і не псується так легко, як інші рослинні олії. Це робить її зручною для використання в продуктах харчування з тривалим терміном придатності. Чому саме в 60х: то через після воєнний бебібум який викликав збільшення темпів зростання населення, тому треба було більше продукту меншими зусиллями (бо дітей більше ніж дорослих) з меншою ціною.
@@MAXforewer навіть при недуже ефективних технологіях отримання показник отриманого продукту на гектар використаних земель в десяток раз вищий ніж для решти олій, легке розділення на фракції здешевлює її переробку та дає додаткову нехарчову продукцію та зменшує кількість відходів, легка у зберіганні що дає змогу використовувати дешевші шляхи транспортування, віджим земель у коріного населення та самовільне захоплення лісів зменшує витрати на створенні нових плантацій, за рахунок ігнорування порушення прав людини та відсутність забезпечення мінімального рівня безпеки дає змогу максимального здешевлення вартості ручної праці, мінімальне обтяження соціальними витратами бюджети країн експортерів дають змогу зменшувати податкове навантаження на виробників.
@@MAXforewer до речі, взагалі найчастіше то нейронки типу chatGPT та Gemini роблять а не гугл та вікіпедіа, то навіть по характерній структурі помітно залишених коментарів ;)
Були дуже близькі... А варто було всього лише додати про КІЛЬКА ВРОЖАЇВ на рік. Тобто - розшифрувати "Звідки та врожайність береться";)@@ViktorMatveenko
Пальмова олія дуже дешева, до того ж вона тверда при кімнатній температурі. Головна її вина в дешевізні, а всі аргументи проти неї маніпуляції: в першому абзаці згадують пальмову олію, а в другому розповідають про шкоду трансжирів, яких в ній немає, бо вона й так густа
Вітаю! Дешева - так, питання - по якій головній причині??? Стосовно трансжирів - я з Вами;) Стосовно твердості - її фракціонують, адже жир - це набір різних жирних кислот. Тож різні фракції - різна твердість. Дякую)
Що ж, Ви були надзвичайно близько! Я чекав що після "врожайності" додасте про КІЛЬКА ВРОЖАЇВ НА РІК! При тому, що дійсно - пальма є трава і грунт не виснажує як наш соняшник. Дякую)@@a.katyrev
@@MAXforewer Я мав на увазі що пальма багаторічна рослина і не потребує кожен рік нової посадки, про багато врожаїв вважав що вона весь час доїться, як каучук
Пальмова олія дешевше за рахунок більшої врожайності в порівнянні з іншими джерелами олії, та за рахунок того, що пальмове дерево не потребує особливого догляду
@@MAXforewer можливо ще за рахунок того, що пальмові дерева дуже швидко ростуть, ростуть самі по собі) також пальмова олія має високу термічну стабільність і довгий термін придатності. Це робить його ідеальним для використання в харчовій промисловості, тому що продукти, що містять пальмову олію, можуть зберігатися довше без втрати якості. Більш довгий термін придатності дозволяє виробникам економити на витратах на логістику та зберігання, що впливає на зниження вартості продуктів із пальмовою олією.
Здравствуйте. Попробую ответить. Первая часть вопроса. - она дешёвая за счёт выращивания в бедных южных странах, высокой урожайности ( круглый год жара хоть по 100 урожаев в год собирай ), за счёт дешёвой рабочей силы Вторая часть вопроса - легко переводится в твёрдую форму и поэтому удобна в транспортировке в любую точку Земли. По дороге не плавится из-за высокой температуры плавления. В этой самой твёрдой форме может долго храниться без потери качества и не требует холодильника. - используется не только в пищевой промышленности - пищевые продукты с её добавлением вкусны, ведь собственного вкуса у неё почти нет, поэтому можно добавлять куда угодно не опасаясь, что она повлияет на вкусовые качества готового продукта Вот только, при переводе её обратно из твёрдого состояния, она превращается я отраву, которая не переваривается организмом, а только перегружает печень, почки, кишечник. Вообщем, верная смерть и болезни для бедных ( в финансовом плане ) любителей вкусного.
А Вам таки сьогодні ПРИЗ!!! Я вичікував, коли хтось перший напише про КІЛЬКА ВРОЖАЇВ на рік!!! Наскільки мені відомо, а я таки там був ( в Малайзії) - це найперша причина дешевизни. Напишіть на сай, повідомте Ваші ФІО і відділення Нової Пошти. Дякую Вам і поздоровляю)
Відчуваеться навіть через монітор, як ви любите те, чим займаєтесь!Дуже люблю сири і мені дуже цікава ця тема!Дякую Вам!
Дякую! Це моє життя і моє хоббі;) Одночасно
Доброго дня. Я навіть не знала про антибіотик. Дякую за пораду про обрізання того місця, де сир торкається оболонки. Дякую за вашу працю☀️
Так, якщо про це вказує виробник - обрізайте. Якщо "не вказує" - в залежності від довіри до виробника;)
@@MAXforewer , дякую, добра вам☀️☀️☀️
Дякую за цікаву лекцію. Хай щастить.
Будь ласка і все - на взаєм! Хорошого вечора
Дякую за випуск, дуже цікаво і пізнавально! Пальмові жири використовуються у харчовій промисловості тому що,окрім низької ціни в ній великий вміст насичених жирів, які надовго консервують продукт, подовжують термін придатності, має високу температуру плавлення. Перевагою є те що її фракція - це олеїн, який є єдиним натуральним інгредієнтом.І те що є висока продуктивність- пальми приносять плоди вже через 2-3 роки,і будуть приносити плодоносити протягом 20 років.При цьому урожай можна збирати близько 3-х разів на рік
Вітаю! Це абсолютно правильна відвовідь! Якби була перша - Ви би отримали приз) Чомусь ВСІ писали про дешеву ціну, урожайність в принципі, але ніхто не згадував за КІЛЬКІСТЬ врожаїів на рік... А я так чекав;) Поки "Старік Євгенич" мене не порадував. Щиро Вам дякую - завтра нове питання (з моєї бізнес-практики).
Дякую за цікавий ефір ❤Щось пізнавати нове ,завжди цікаво .,особливо якщо розповідає людина професіонал свого діла .
Дякую, дуже цікаво!
Дякую на взаєм)
Дякую Вам ❤
Вітаю! Дякую
🤝😎
Дякую, дуже цікаві відповіді.Слава ЗСУ!
Героям Слава!
дякуємо, так, відео розкидую по знайомим)
Дуже дякую! Як виявилось - це майже половина розвитку нашого каналу!
Дякую Вам! Завжди корисна інформація!❤
Пальмова олія :
- дешевша;
- транспортувати легше;
- збільшує термін придатності продукції, тому що пальмова олія має високу стійкість до окислення і прогірклості;
- невибаглива при зберіганні та транспортуванні;
- збільшується термін зберігання готового виробу (?).
Вітаю! Це Ви пальмову олію перехвалили трохи;) Вона плюс-мінус так само задовольняє вимоги масложирових комбінатів до рослинних олій, як і інші рослинні олії. Але так - ДЕШЕВША! Причин кілька. Як правильно написав один глядач - наголовніша можливість збирати КІЛЬКА врожаїв на рік! А наш соняшник, наприклад, навіть не можна повторно сіяти - сівозміна. Дякую
@@MAXforewer Дякую!
Дякую!!! Дуже цікаве відео!!!❤
Дякую! Прийшла Леся - назвала ще дві причини;)
Боже,як цікаво! Справді,будь -яке нове знання-це кайф! Дякую за радість пізнання !❤
Боже, дякую за найкращих і найрозумніших глядачів на світі;) Все на взаєм)
Дякую, було цікаво.
Дякую за допис)
Вітаю. Дякую за Вашу роботу!
Щиро дякую)
Дякую за корисну інформацію! Траплявся гіркий кисломолочний сир (творог). Але батьків не переконати: гроші заплачені - треба їсти.
Тоді просіть щось із максимальною термообробкою - запіканку сирну наприклад.
Дякую . Дуже інформативно.
Дякую
Вітаю ще раз та ще раз дякую, я написав в інших коментарях відповідь, але поки без відповіді від Вас на мій коментар)
Стосовно питання, в мене є ще й така версія, що можливо коли почався попит на пальмову олію, то почали вирощувати сировину для неї додатково, її стало настільки багато, що це й здешевило кінцевий продукт)
Це хороша версія, реальна. Але я чекав на ще простішу - кілька врожаїв на рік. Дякую
Дякую за випуск, як завжди дуже цікаво!
Щодо дешевізни пальмової олії: окрім її популярності, невибагливості догляду, високою врожайностю, широким застосуванням і тп...
Її дешевізна є такою в порівнянні саме з молочним жиром, а не оліями. Тому що падьмою замінюють саме молочний жир і тому її ціна, в 10+ раз дешевша, приваблива для виробників-фальсифікаторів молочних продуктів.
Звісно, загальна дешевізна виробництва пальми теж має велике значення.
Все правильно, як і у більшомті. АЛЕ! Чекаю на один важливий нюанс по "дешевизні";) І таки не в 10 раз - максимум в 3-4 після доставки. Але цього досить
@@MAXforewerтак вона росте зі швидкістю бур'яна😊
@@MAXforewer ви чекали на "декілька врожаїв на рік"... Хто ж знав, що просто висока врожайність буде замало... Враховуючи тематику каналу, не думав, що відповідь лежить саме в цій площині. До речі, всі писали про загальну дешевизну виробництва, але ніхто не порівнював саме з молочним жиром).
До речі, пропоную вам подумати над тим, щоб при наявності правильної відповіді якось це писати навидноті.
Ще раз дякую за контент.
Дуже цікаво, дякую!
Щодо питання, то ясно, що економічно вигідна та олія дуже. Деталей не знаю, тому на відповідь не претендую)) Просто висловив свою думку))
Вітаю! Так. Для правильної відповіді треба назвати один цікавий аргумент, що приводить до дешевої ціни;)
Цікаво надзвичайно, як завжди!
Дякую)
Еге. Варити сир це мистецтво.
А я вважав, що культура споживання сиру була перервана совєцьким періодом. А тут он воно як.
Сир кисломолочний і бринза - були наше ВСЕ! Решта - або вдома по крихті, або імпорт.
Прошу ответить на вопрос не по теме. : чем отличаются сыры "пошехонский' и " гауда"?
Вітаю! ВСІ питання по сиру - завжди "в темі" нашого каналу. Але коротко не вийде, вибачайте. Суть відповіді: зважаючи на ДУЖЕ НИЗЬКУ культуру споживання і виробництва сирів на території срср фокусувались на копіюванні спрощеної голандської Гауди (молодої) під назвою Голандський. І так само спрощеним насипним сиром типу Тільзитер (російський). Так було простіше робити хоч "щось схоже". Враховуючи розміри країни, у різних регіонах почали давати РІЗНІ назви практично ідентичним сирам. Так про сир Костромський в описі сказано - ПОДІБНИЙ до ГАУДИ. А про ПОШЕХОНСЬКИЙ - умовно, що це "поганенький і недозрілий" Костромський. Тобто, практично Пошехонський - це наш Буковинський, тільки у формі не бруска, а шайби. Зверніть увагу, що сформувалось багато таких собі спрощених "аналогових" пар: російський - Звенигородський, Голандський - Буковинсикий, Костромський - Пошехонський і т.д. Ну і на сам кінець - треба розуміти, що Гауда таки ПЛАСТОВИЙ СИР (пресується під шаром сироватки) із суцільного тіста. А Пошехонський (як і Буковинський) робили як насипний (сироватка відділяється ПЕРЕД пресуванням, інший малюнок сиру). Дякую. Якщо дочитали до кінці;)
Недотримання температурних режимів на мою думку це одна із найбільших причин чому сир стає гірким (через це перестав брати сир брі в магазинах), чи може це також вплинути на доставку сиру для дегустації?
Теоретично так, але ні))) ВСІ ЗРАЗКИ доставляються в ОДНАКОВИХ УМОВАХ. Якщо 9 хороших, а один ні - швидше за все проблема із зразком
Вітаю, про пальмову олію: вона дешева, тому її додають в дуже велику кількість товарів, також невибаглива у догляді, та дає доволі велику врожайність, також великий фактор це попит. Негативна сторона це те, що для виробництва пальмової олії вирубують і спалюють дикі ліси з їх мешканцями (тваринами)
Дякую за відповідь! Багато подібних , про ціну - правильно. Трохи хочу почути ще - чому дешева;)
@@MAXforewer бо величезна кількість? Те чого мало дешево коштувати не може
Тут треба прослідкувати причинно-наслідковий звязок. Велика кількість - тому, що ДЕШЕВА! А дешевша, тому що...@@dmytpoll
@@MAXforewer через її фізико-хімічні властивості, процес гідронізації робить пальмову олію ще більш дешевою у використанні
Та масовість у використанні
Спасибі вам за вашу важливу роботу !
Щиро дякую за підтримку)
Чи буде дегустація сирів по типу ементаль?
Типу "баварський ементаль" чи типу "швейцарський ементаль"??? Два різні сира
@@MAXforewerшвидше швейцарський
@@MAXforewer хоча було б цікаво наші сири порівняти з різними сирами світу, власне до котрого з ементалів наприклад наш ближче...
Дякую Шановні 😁
Вітаємо)
Морська сіль - ( отримана при випарюванні морськох води) теж дає гіркоту.
Може бути
1. Дешева:
Пальмова олія значно дешевша за інші рослинні олії, такі як оливкова або соняшникова. Це робить її привабливою для виробників харчових продуктів, які прагнуть знизити витрати.
2. Ефективна:
Пальмова олія має високу температуру плавлення, що робить її придатною для використання в багатьох харчових продуктах, таких як випічка, кондитерські вироби та морозиво.
3. Універсальна:
Пальмова олія може використовуватися в різних харчових продуктах, а також у косметиці, миючих засобах та біопаливі.
4. Висока врожайність:
Олійні пальми дають більше олії з гектара землі, ніж будь-яка інша олійна культура. Це робить їх вигідними для вирощування в країнах, що розвиваються, де земля є дефіцитним ресурсом.
Пальмова олія стала популярною в 1970-х роках, коли виробники харчових продуктів почали шукати дешеву та універсальну альтернативу іншим рослинним оліям. Її популярність зросла в 1990-х роках, коли виробники продуктів харчування почали використовувати її в більшій кількості продуктів, щоб зробити їх більш стійкими до псування.
От все правильно. Хочу ще почути трооооошечки, чому дешевша за конкурентів;)
@@MAXforewer думаю що через це Фракціонування:
Пальмову олію розділяють на рідку (олеїн) та тверду (стеарин) фракції.
Олеїн використовується в харчовій промисловості, а стеарин - у виробництві мила, косметики та інших продуктів.
Фракціонування дозволяє покращити стійкість олії до окислення та прогіркнення.
Гідрування:
Перетворення ненасичених жирів в насичені за допомогою водню.
Гідрована олія більш стійка до окислення та прогіркнення, а також має більш тверду консистенцію.
ну і ще додавання атиоксидантів Синтетичні антиоксиданти: BHA, BHT, TBHQ
Натуральні антиоксиданти: Токофероли (вітамін E), аскорбінова кислота (вітамін C)
👍💪✌🇺🇦
все просто, рослинна олія - соняшникова, оливкова, кукурудзяна, тощо, вона рідка. а для виробництва в харчовій промисловості найкращим варіантом є тверда. для цього її (рідку олію) гідрогенізують, тобто обробкою переводять із рідкого стану в твердий. це затратно й не дуже корисно. тому зараз використовують пальмову олію, бо вона вже знаходиться в твердому стані.
Цікава думка;) А з чого Ви вирішили, що пальмова олія знаходиться відразу у твердому стані??? Її і танкерами розливну возять, і в пляшках дорожче оливкової продають. Та й гідрогенізують її вже у нас на масложирових комбінатах - частіше. Таки не тому
До речі, Ваша думка про "... для виробництва в харчовій промисловості найкращим варіантом є тверда... " - хибна. В Україні ЗМЖ при виході на достатні обсяги перевозять РІДКИМ в цистернах. Це ДЕШЕВШЕ і ЕФЕКТИВНІШЕ - не треба ТОПИТИ ТВЕРДЕ, а можна зразу робити емульсію. Єдиним недоліком є коротке зберігання - до тижня максимум.
Так от що неясно. Ті зразки які були у вас, їх можна було їсти чи ні?
Питання зрозуміле;) Всі гіркі зразки ми викинули - не їли. Хоч, так думаю, отруєнь би не було. Але сенс із цим ризикувати???
@@MAXforewer ну вірно просто щоб переконатись)
Добре)@@Jastore
перезріле молоко більше доби, а скільки треба часу щоб молоко було дозрілим? дякую!
Вважається, що 12 годин нормально. Але залежить від тої ж температури і самого молока (якості білка, чистоти...)
Хто знає, що таке "грецький йогурт" і чим він відрізняється від інших йогуртів? Дякую.
Вітаю! Це йогурт з видаленою частиною сироватки. Тобто - "загущений" йогурт. " Що таке грецький йогурт?
Грецький йогурт, також відомий як згущений йогурт. Назва сказала все. У грецькому йогурті сироватка та інші рідини видалені зі звичайного йогурту під час бродіння, що призводить до кращої консистенції.
Оскільки цей процес зневоднення зменшує загальну масу, грецький йогурт вимагає більше молока, ніж звичайний йогурт, щоб зробити партію такого самого розміру. Тому грецький йогурт набагато дорожчий за звичайний.
Грецький йогурт має більш густу консистенцію, ніж звичайний йогурт."
@@MAXforewerдякую за змістовну відповідь.
Вітання кращим!)
Дивлюсь та коментую, по можливості, дякую за випуск та цікаву інформацію)
Питання цікаве, а вже є відповідь?)
Вітаю! Багато правильних - дешева і т.д. Переможець повинен вказати один важливий нюанс "дешевизни" - поки не бачив;)
Колись намагався дома виробляти для своїх потреб напівм'який сир з пліснявою з молока, яке купував на базарі. Саме тому що з'являлася гіркота припинив робити, і на форумах сирних ентузіастів не знайшов відповідей про причини.
Сподіваюсь, що Ваш "букет" причин присутній в огляді;) Дякую
Пальмова олія така популярна тому що має великий термін зберігання та олія яку продають це продукція високої обробки яка має не високу вартість і дуже добре підходить для багатьох виробів (цукерок,мучних продуктів і багато чого іншого)😅
Дякую за відповідь. По перше - дійсно ЦІНА. Але чому дешевша - треба уточнити;)
Дешевше коштує тому що має великий термін зберігання і доволі низьку собівартість для виробництва також має доволі великий обсяг виробництва із-за чого має великий ринок збуту
Також пальмова олія яка продається це гідрогенізірована олія завдяки цьому вона дуже добре зберігається.
Вибачте - таки не тому. Довші терміни зберігання зовсім не означають нижчу ціну. Причина має агрономічний характер;)@@АндрейКраснянський-м2о
Пальма вигідніша у виробництві. З 1 гектару можливо зібрати в 10 разів більше олії ніж від будь-яких інших культур.
Собівартість відповідно нижча та ціна відповідно.
У неї вища температура димлення, що збільшує термін зберігання, зменшує окислення та появу гіркоти. Це для виробництв вигідно.
А яка шкода від від цієї оливи?.
@@almoz5680 Напряму залежить від якості сировини.
Все правильно. Але один нюанс важливий не названий. Щодо деталізації "чому дешевша";)
Така сама, як від інших. Тобто ніякої. При переробці - букет. Як і для інший олій@@almoz5680
@@MAXforewer Крім "урожайності олії" з гектару, за деревами не потрібен догляд.
+ вміст насичених жирів у неї високий, що дає можливість використовувати в меншій кількості..
Що зоначає "сіль не найвищої якості"? Я думав , що сіль це мінерал, якісь якого незмінна?
можливо є якісь домішки, які потрапили в сіль при її обробці...
Вітаю! Є багато різних способів виробництва солі - і джерел її сировини. Вони дають різні по якості продукти
Вже у нас в продажу є сіль з додаванням препарату від злежування е 536. А ще, жіночки писали, що турецька сіль требує обережності у приготуванні, бо дуже солона.
Доброго дня! Можу припустити, що пальмова олія виграє в конкурентів за рахунок гідрогенізації. Через що її легко транспортувати і використовувати.
Дякую за спробу. Здивую Вас - гідрогінезують її більше вже на наших масложирових комбінатах. Якщо є потреба
Можливо тому що пальмовий жир дешевий, це насичений жир який стабільний, легко та довнр зберігається ?
Дешевший так, там був важливий нюанс ЧОМУ САМЕ ДЕШЕВШИЙ??? Є правильна відповідь. Одна;) До речі, на днях дегустували Органік Мілк кефір і сметану. Крім того, що Кефір розчарував (не кефірний), а сметана мала неідеальну чистоту (як для Лесі;)), я пригадав масло і сир кисломолочний. Якщо коротко: купляти - МОЖНА, переплачувати - не краще рішення;)
@@MAXforewer Тому що олійна пальма не потребує догляду (тобто додаткових витрат) а дає найбільші врожає й швидко росте.
@@MAXforewer Скажімо так мені у них смак подобається. Але мені важлива й якість. Масло я зараз купляю в основному Яготинське, ну смачніше воно за Рошен. Сир кисломолоний органік. Я майже завжди купляю тількі ці дві категорії молочних продуктів.
Мене хвилює в основному якість їх сировини, чи не зменюють молочний жир й тд...
Ні на що не претендую, але спробую:
Можливо це пов’язано з тим, що вирощування олійної пальми потрібно менше землі, щоб зробити еквівалентний тоннаж олії. Пальмова олія тому й дешевша, ніж, наприклад, олія какао, бо врожайність олійної пальми, на відміну від інших видів олій, дуже висока.
Вітаю! Все правильно, АЛЕ! Чому??? Треба вказати один важливий нюанс;)
@@MAXforewer ну може її настільки багато, що нема умов зберігання в тих країнах раз та друге може йде швидкий процесс окислювання в неї, тому треба швидко продавати)
👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍
Дуже дякую)
Пальмове масло вкористовується, тому що дешевше конкурентів, а в цього декілька причин:
1. тому що потребує значно менше землі, щоб виростити/виробити еквівалентний тонаж масла. Може рости в поганій дешевій землі, якої значно більше.
2. Не потребують удобрення і пестицидів.
3. Значно менше людиногодин для сбору урожаю.
Так, все правильно! Спробуйте деталізувати - чому? За рахунгок чого???
@@MAXforewer Трохи деталізував в оригінальному дописі.
Може рости в поганій землі за рахунок глубокої корневої системи, що качає воду з глибин.
Дякую, все ок. Але найголовнішу, на мій погляд, причину вже назвав один глядач - Ви були дуже близькі;)@@alexander-213
Використання натаміцину веде до антибіотикорезистентності мікроорганізмів. Це жахливо! Дякую, що попередили. Комо - не берем!
Вітаю! Просто майте на увазі, що не всі виробники імпортного сиру вказують його при використанні. Якщо Вам це важливо - обрізайте скрізь шкірку на 1-2 мм. Дякую
Хто знає , що таке грецький йогурт і чим він відрізняється від інших йогуртів?
Через що? Бо:
Дешева: Пальмова олія значно дешевша за інші рослинні олії, такі як соняшникова або оливкова, так як має більшу врожайність на одиницю площі та вирощується в регіонах з нижчим рівнем життя (менша платня, нижчі податки бо менше соціальних гарантій, нижчі вимоги до безпеки виробництва і т.д.) .
Універсальна: Пальмова олія має нейтральний смак і запах, що робить її придатною для використання в широкому спектрі продуктів харчування, від випічки до морозива. Що полегшує її впровадження у вже наявний продукт.
Стійка до окиснення: Пальмова олія має тривалий термін зберігання і не псується так легко, як інші рослинні олії. Це робить її зручною для використання в продуктах харчування з тривалим терміном придатності.
Чому саме в 60х: то через після воєнний бебібум який викликав збільшення темпів зростання населення, тому треба було більше продукту меншими зусиллями (бо дітей більше ніж дорослих) з меншою ціною.
Вітаю! Оскільки гугл і вікіпедія часто узагальнює інформацію, то ніби все правильно. Але мені не вистачає аргументації - ЧОМУ ДЕШЕВША???
@@MAXforewer навіть при недуже ефективних технологіях отримання показник отриманого продукту на гектар використаних земель в десяток раз вищий ніж для решти олій, легке розділення на фракції здешевлює її переробку та дає додаткову нехарчову продукцію та зменшує кількість відходів, легка у зберіганні що дає змогу використовувати дешевші шляхи транспортування, віджим земель у коріного населення та самовільне захоплення лісів зменшує витрати на створенні нових плантацій, за рахунок ігнорування порушення прав людини та відсутність забезпечення мінімального рівня безпеки дає змогу максимального здешевлення вартості ручної праці, мінімальне обтяження соціальними витратами бюджети країн експортерів дають змогу зменшувати податкове навантаження на виробників.
@@MAXforewer до речі, взагалі найчастіше то нейронки типу chatGPT та Gemini роблять а не гугл та вікіпедіа, то навіть по характерній структурі помітно залишених коментарів ;)
Були дуже близькі... А варто було всього лише додати про КІЛЬКА ВРОЖАЇВ на рік. Тобто - розшифрувати "Звідки та врожайність береться";)@@ViktorMatveenko
Пальмова олія дуже дешева, до того ж вона тверда при кімнатній температурі. Головна її вина в дешевізні, а всі аргументи проти неї маніпуляції: в першому абзаці згадують пальмову олію, а в другому розповідають про шкоду трансжирів, яких в ній немає, бо вона й так густа
Вітаю! Дешева - так, питання - по якій головній причині??? Стосовно трансжирів - я з Вами;) Стосовно твердості - її фракціонують, адже жир - це набір різних жирних кислот. Тож різні фракції - різна твердість. Дякую)
@@MAXforewer Дуже висока врожайність при тому що пальми майже не потребують догляду
Що ж, Ви були надзвичайно близько! Я чекав що після "врожайності" додасте про КІЛЬКА ВРОЖАЇВ НА РІК! При тому, що дійсно - пальма є трава і грунт не виснажує як наш соняшник. Дякую)@@a.katyrev
@@MAXforewer Я мав на увазі що пальма багаторічна рослина і не потребує кожен рік нової посадки, про багато врожаїв вважав що вона весь час доїться, як каучук
З каучуком інша історія - березовий сік не кожен день візьмемо. Це ближче до бананів чи фініків. Але ж не щомісяця - зріють;)@@a.katyrev
НормальОК
Дякую
Пальмова олія дешевше за рахунок більшої врожайності в порівнянні з іншими джерелами олії, та за рахунок того, що пальмове дерево не потребує особливого догляду
Вітаю! Так, правильно, це всі пишуть. Тільки одна людина поки вказала на важливий нюанс;)
@@MAXforewer можливо ще за рахунок того, що пальмові дерева дуже швидко ростуть, ростуть самі по собі) також пальмова олія має високу термічну стабільність і довгий термін придатності. Це робить його ідеальним для використання в харчовій промисловості, тому що продукти, що містять пальмову олію, можуть зберігатися довше без втрати якості. Більш довгий термін придатності дозволяє виробникам економити на витратах на логістику та зберігання, що впливає на зниження вартості продуктів із пальмовою олією.
3:22 дешевизна і логістика. На смак мало хто відрізнить.
Вітаю! Дешевий - так, а причини дешевизни різні. Я чекав на одну важливу - кілька врожаїв на рік.
Дешево тому що
Вітаю! Те, що дешевша - зрозуміло всім. По якій причині вона дешевша???
Здравствуйте.
Попробую ответить.
Первая часть вопроса.
- она дешёвая за счёт выращивания в бедных южных странах, высокой урожайности ( круглый год жара хоть по 100 урожаев в год собирай ), за счёт дешёвой рабочей силы
Вторая часть вопроса
- легко переводится в твёрдую форму и поэтому удобна в транспортировке в любую точку Земли. По дороге не плавится из-за высокой температуры плавления. В этой самой твёрдой форме может долго храниться без потери качества и не требует холодильника.
- используется не только в пищевой промышленности
- пищевые продукты с её добавлением вкусны, ведь собственного вкуса у неё почти нет, поэтому можно добавлять куда угодно не опасаясь, что она повлияет на вкусовые качества готового продукта
Вот только, при переводе её обратно из твёрдого состояния, она превращается я отраву, которая не переваривается организмом, а только перегружает печень, почки, кишечник. Вообщем, верная смерть и болезни для бедных ( в финансовом плане ) любителей вкусного.
А Вам таки сьогодні ПРИЗ!!! Я вичікував, коли хтось перший напише про КІЛЬКА ВРОЖАЇВ на рік!!! Наскільки мені відомо, а я таки там був ( в Малайзії) - це найперша причина дешевизни. Напишіть на сай, повідомте Ваші ФІО і відділення Нової Пошти. Дякую Вам і поздоровляю)
@@MAXforewer Урааа...я не верю в это. Неужели мне улыбнулась удача:)
Не бачу впритул удачі - бачу розум і наполегливість. Дякую. Адреса сайту - пишіть;)zolota-liniya.com.ua/ @@starik_Evgenych
@@MAXforewer Я уже сегодня днём написал или нужно именно по этой ссылке?
Якщо відповіли - все ок@@starik_Evgenych