Панель 2: "Голос дитини у сімейному конфлікті"
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 9 ก.พ. 2025
- 🌍 23 січня відбулась наша Міжнародна конференція: Врегулювання сімейних спорів та голос дитини: національний та міжнародний досвід суддів, медіаторів та суміжних експертів.
Ми зустрілись у колі суддів, медіаторів, психологів, адвокатів, представників служб у справах сімей й інших експертів з України, Великобританії, Данії та Литви, щоб обговорити досвід врегулювання сімейних конфліктів з особливим фокусом на тему врахування найкращих інтересів дитини. Подія стала міжпрофесійним майданчиком для обміну досвідом та ідеями, які допоможуть зробити правосуддя більш чутливим до потреб дітей та їхніх сімей.
❗390 професіоналів долучились до конференції.
❗770 зареєстрованих учасників очікують на матеріали спікерів.
❗учасники 4 країн ділились та переймали досвід
❓ Що ми обговорювали на другій панелі
Євген Синельников (Україна): «Медіація, як м’який та дієвий спосіб вирішення сімейних спорів та забезпечення найкращих інтересів дитини».
Євген - суддя Верховного Суду (Касаційний цивільний суд) з 2017 року. До цього працював адвокатом. Має науковий ступінь доктора філософії, дисертаційне дослідження на тему «Цивільне судочинство у справах про визначення місця проживання малолітньої дитини».
Фреда Гарднер (Великобританія): "Психологічний вплив судових проваджень у сфері сімейного права на дітей".
Доктор Фреда Гарднер, клінічний психолог-консультант, спеціалізується на реакції дітей на розлуку.
Доктор Фреда Гарднер є видатним клінічним психологом-консультантом з багатим досвідом у проведенні комплексної оцінки та втручання як для дітей, так і для дорослих, які стикаються з проблемами психічного здоров’я та психологічними проблемами. Маючи на меті зрозуміти психологічну реакцію дітей на розлуку, її доповідь на майбутній конференції висвітлить вирішальну важливість надання дітям права голосу в цих обставинах.
Ліза Паркінсон (Велика Британія): «Медіація із залученням дітей: доказова база, переваги та необхідна підготовка для роботи з дітьми та молоддю».
У цій доповіді буде розглянуто позитивний вплив медіації із залученням дітей на емоційний стан дітей і результати для сім’ї, підтверджені сучасними дослідженнями та практикою. Також буде висвітлено спеціалізоване навчання, необхідне для медіаторів, аби вони могли кваліфіковано працювати з дітьми та підлітками різного віку і в різних обставинах, коли їхні батьки або опікуни беруть участь у процесі медіації. Крім того, доповідач поділиться практичним досвідом, здобутим під час проведення онлайн-тренінгів для сімейних медіаторів в Україні.
Ліза Паркінсон (Велика Британія) - досвідчена сімейна медіаторка і кваліфікована соціальна працівниця, авторка книг та статей, серед яких «Family Mediation» (4-те видання, 2020) і «Conversations with Young People in Family Mediation» (2024). У 1978 році вона стала співзасновницею першого у Великій Британії центру сімейної медіації, а у 1988 році - Асоціації сімейних медіаторів (FMA) працюючи акредитованою медіаторкою та директоркою з підготовки кадрів у FMA. Ліза вміє читати й певною мірою спілкуватися шістьма мовами (хоча, на жаль, не українською!), що дуже допомагає їй у проведенні тренінгів для медіаторів та участі в міжнародних конференціях у багатьох країнах. Ліза надає великого значення можливостям розвивати глобальну мережу сімейних медіаторів, щоб обмінюватися досвідом і вчитися одне в одного.