@@SashaTernopolskiy кст, є ще запитання. Якщо брати світлодіоди з герлянди, але там не має білого світлодіода а є тільки світлодіоди таких колорів як: червоний,зелений, синій. Які з цих краще усього брати?
Дякую Вам, як завжди, за зрозумілу схему виготовлення вічної свічки у холдері, з резистором без паяння)) навіть наукові співробітники сфери мистецтва змогли це зробити!) Дякую безмежно! Сімʼї вітання❤
От ви молодець ! Скільком людям допомогли ваші ролики . Дуже велика вам подяка . А «умники» хай спочатку зроблять що небудь своїми руками і відео спробують правильно змонтувати а потім уже критикувати :)
@@SashaTernopolskiyпривет , в этом году нам не только свет но и отопление будут вырубать , уже начали стрелять по тэц машинным залам , так что нужно подумать ещё о обогреве , мне понравилась идея с свечами а над ними глиняная миска как радиатор греется и отдает тепло рядом с собой , можно руки греть .А щелочные и солевые батарейки можно ещё заряжать в дешовой самой зарядке для акумуляторов АА, когда напряжение падает с 1.5 до 1.2 на пару часов в зарядку , опасности взрыва нету, может электролит протечь . Ресурс батареек можно продлить максимум в 2-3 раза .
@@Mechanic-s-Arkturaне учите людей плохому. Электролит как раз очень вероятно, что вытечет, батя тоже играл в экономиста, пока батарейка щелочная в том заряднике не выдавила плюсовой контакт под давлением, и не проломил пластик на зарядке, что при отсутствии людей дома может привести к пожару
@@SashaTernopolskiy я люблю, коли можу забезпечити себе і рідних мінімальним, хоча б візуальним комфортом) Дякую Вам, ділюся Вашими відео з друзями і рідними, не тільки з України)
@@Kvitoch_ka Згідний з Вами, коли забезпечуєш сім'ю необхідним або мінімальним то вже спокійніше. Щиро дякую за добрі слова і за те, що ділитися моїми відеороликами.
Дам перший коментарій...Аналогів твоїх свічок немає...так тримати...Я повторив твої експерименти,справді в морозілці довше світяться,цікаво як це хімічні процеси уповільнюються....
Дякую за перший коментар, за підтримку і добрі слова. Та чому ж нема аналогів, їх є купа схожих, просто ніхто не думав, що така примітивна річ і так довго може працювати))) Ще раз ДЯКУЮ.
Маю підозру, що в морозилці батарейки (без резистора) дають менший струм (але достатній для горіння діода) - тому батарея "витікає" повільніше - тож її вистачає на довше
@@SashaTernopolskiy Олександре, а чи не могли б ви провести такий експеримент: поміряти струм, який тече через діод при кімнатній температурі, потім у ліхтарика з морозилки, а потім заміряти те ж саме на ліхтарику з резистором на 10 Ом. Вангую, результати будуть цікаві. І не тільки мені..
Добрый день, огромное спасибо за такие видео,они сейчас как никогда очень актуальны, а можно такую приспособу собрать без помощи паяльника? Или использовать вместо паяльника, что то другое?
@SashaTernopolskiy Спасибо за ваш ответ, пррсто мне немного не понятно, как "подключить" выключатель без пайки )... На ютубе есть видео, где собирают из 2-х бат и светодиода "свечку", НО её помещают в непрозрачную белую бутылочку ( 0,5 л из под кефира, или молока, бутылочка рассеивает свет и свечение получается ярче) и добавляют выключатель и всё это при помощи паяльника....Вот,как бы это всё (вышеописанное) и без паяльника) 🤦♀️🤷♀️..... Извините за назойливость.,просто очень нужен такой ночник, предстоит очень сложная зима , без газа и возможно частично без света.
Якщо є можливість можна взяти: старий транзистор типу мп41, резистор на кіло Ом, малий дросель, 1 батарейку АА і звичайно світлодіод. То можна зробити джоуль вор який буде висажувати батарейку десь до 0,2 вольт. Таким чином, можна зробити ліхтарик який здатний працювати від саморобної батарейки.
Дякую за пораду але в ютубі є купа відео про цей джоуль вор, а головне це не відповідає моєму першому пункту - ПРОСТО. А дросель, транзистор, резистор - це вже не просто для людей.
джоуль вор хорош когда батарейка способна выдавать ток,но не может выдавать напряжение.у большинства батареек в процессе работы повышается внутреннее сопротивление,а значит ток из нее не получить.т.е. там нечего станет воровать))))
Дядька, ОГРОМНОЕ СПАСИБО за такое видео! Особенно приятно, что беспокоишься о детях, за это отдельно СПАСИБИЩЕ! А если использовать три светодиода 5мм, то надо ставить 3 транзистора по 10 ом?
Прикольно, але підкажіть, як зігрітись дома, коли вимикають електроенергію і в кімнатах стає холодно? Може є ще у вас така Тернопільська термосвічка, яка обігріває приміщення, бо сидіти в холоді з батарейками і світлодіодом якось не комфортно.
Знаю що не комфортно коли холодно. Вже показував які у мене варіанти на газу і ось на керосині th-cam.com/video/oosbOJ3y294/w-d-xo.htmlsi=Sm0XbgGb0l2Ljlaw
Доброго дня. Скажіть,будь ласка,на лед стрічку 5 вольт від павербанку,який саме резистор потрібно,щоб приглушити споживання з 1.2 ампери до 0.4-0 5 ампер,можливо є вихід ,щоб з невеликою втратою яскравості? Димери з китаю пищать на весь дім,коли ним приглушити. Знайшов один кабель usb з великим опором,ним вдалось приглушити одну стрічку з майже одним ампером до 0,35,а перерізав вже десяток шнурів,але всі,як один,з малим опором і взагалі нічого не глушать. Розколупав штекер,підпаяв дротики з навушників,як волосинка,але взагалі нічого не змінилось,хоча дивно,як на мене. Підпаював провід метрів п'ять,але всеодно нічого не змінилось взагалі. Взяв від неробочої лед лампи 220 вольт резистор,але він глушить багато - з 1.2 до 0.15 ампер. Перерізав на шматки вже не одну п'ятиметрову стрічку,але споживання ідентичне,що в 5 метрах,що в 1 метрі,пів метра споживає ледь-ледь менше,тільки 25 см почало споживати 0.3 ампери. Заздалегідь дякую.
@@ArtKos-86 На стрічки резистор не ставив бо не бачив в цьому змісту, вона досить економна. Мабуть ще залежить від якості стрічки. Та й не така вже яскрава щоб приглушувати її, хіба чисто для економії. Потрібно погратися щоб підібрати резистор і щоб світила нормально.
@SashaTernopolskiy,дякую за відповідь. А для економії це і потрібно,така ситуація зі світлом що мусиш економити заряд повербанків. А стосовно стрічок,я не скажу,що вони економні,на один метр стрічки споживання 0.9 ампер,а на два метри майже півтора ампера,то це забагато,я вважаю. Та й світить один метр так,що можна читати в кімнаті,якщо направити стрічку в білу стелю. Та й замовлялись всі стрічки у різних продавців в китаї,спочатку думав,що якість така,але ж ні. І вже зі шнурами замовляв,і без,і з димером,результат ідентичний,а сенсорний димер пищить,як навіжений і плавного регулювання немає,або на всю,або поки він спрацює,то вже нікуди збавляти. І справа в тому,що у батьків стрічка з такими точно ж діодами 2835,але два метри споживають 0.4 ампери. Нажаль не пам'ятають де замовляли,та і було це ще в тому році. Висновок один,що тільки опором самого шнура можливо відрегулювати,або резисторами. І я вам скажу,різницю в яскравість світіння двохметрової стрічки,зі споживанням 0.3 ампери,чого вдалося досягти з проводом від клавіатури і 1.2 ампери з проводами від зарядки телефону,на око майже неможливо помітити. В моєму місті спеціалізованого магазину радіодеталей немає,щоб експериментувати з резисторами,а замовляти з інтернету невідомо які і скільки разів доведеться,поки натрапиш,теж не варіант. Ви в відео експериментували зі світлодіодами та резисторами,от і подумав,можливо і зі стрічками доводилось мати справу.
@SashaTernopolskiy ,за монтування стрічи в корпус від лампи величезний вам лайк звісно,думаю,що світловіддача так значно краща,ніж від самої стрічки та і мобільність є перевагою. Але,якщо припаяти шнур від зарядного з телефону,споживання гарантовано виросте на один метр стрічки до 0.6 ампера,не менше,може бути навіть і більше. Треба ще натрапити на шнур з великим опором,щоб споживання було таким,як у вас на відео,де ви монтували стрічку в корпус з лампи. Як я вже говорив раніше,мені вдадося натрапити на шнур від клавіатури,з яким навіть два метри стрічки споживає 0.3 ампери,але то ще треба великого щастя,щоб натрапити на такий кабель. Експериментував з резисторами від 5-ти вольтових зарядних пристроїв,то з деякими резисторами,споживання навіть 0.1 ампер на два метри стрічки,але і світловіддача значно падає на таких резисторах. В вашому випадку,скоріше всього,шнур від якоїсь гірлянди,з великим опором через малий переріз дроту,принаймні візуально схожий шнур на ті,що на китайських гірляндах. Приємно спілкуватись з вами та дізнаватись від вас щось нове. А за ваш екперимент над діодами з батарейками,велика вам повага,що маєте стільки терпіння,щоб такий довгий час спостерігати та конспектувати їх працездатність.
@ArtKos-86 Цікаво цей кабель від клавіатури, що має великий опір, він не гріється під час роботи? Чи в нього дуже маленьке січення? Перегляньте на каналі інші відео, можливо ще щось цікаве знайдете. Дякую за гарний коментар і добрі слова.
@@SashaTernopolskiy яркость не показатель. Нужно либо использовать литий с предустановленной платой защиты, либо цеплять его на TC4056A, который даст помимо защиты от переразряда/перезаряда, ещё и возможность зарядки
@@МиколаПанченко-у5ъ Звісно що не всі, люди купували дешеві соляні батарейки і ставили потужні світлодіоди ось і вся причина. А ще батарейки прострочені.
Подписался на ваш канал, сейчас это очень актуальная информация. Если от двух АА светит ярко месяц без остановки (720 часов) То при отключении светильничка на ночь , и с учётом зимнего солнца , то двух АА может хватить на точнл на 2, а то и 2,5-3 месяца яркого свечения
@@LoncinPruss200 Спасибо за подписку. Да так и есть 3 месяца будет освещать точно, дальше чуть менее ярко но очень долго. Если батарейки алкалайновые (щелочные). Когда уже очень плохо светят, можно взять три севшие батарейки и дальше будет светить ярко.
@@SashaTernopolskiy Пишут что у батареек LR 20 ёмкость около 15000ма А в АА ёмкость около 2000 ма. Вот с двумя RL 20, светодиодик полгода точно светить ярко будет)))
@@SashaTernopolskiy Пересмотрел...да,извняюсь,пропустил первый раз...спасибо. Так а не подскажите,почему у меня с батарейками быстро садятся? Ни о каких двух годах речи нет....я,прада,делал без резисторов( нет в наличии пока), но вроде должно и без них служить долго...
@@СергейСергей-б4ь3о Да всё просто, нужно только алкалайновые (щелочные) батарейки и экономный светодиод. Принцип какой, сначала 2-3 недели светит очень ярко, а потом меньше. По мере разряда батареек всё меньше потребляет светодиод.
@@SashaTernopolskiy батарейки как раз щелочные и были...ну да...2-3 недели...я же имел ввиду как у некоторых,по их словам,прямо годами светят...или такого все же не бывает?)))
Мені у дитинстві попався гальванічний елемент часів СРСР, десь із бомбосховища, щось схоже на "165 У". Так він двигун із магнітофона крутив більше ніж рік. Враховуючи, що йому було вже більше 30-ти років. Мені тоді було цікаво за скільки він розрядиться. Те, що десь в Казахстані полоскались у ртуті, не означає, що вона безпечна. Ртуть випаровується при кімнатній температурі. Бажано датчик нахилу не розбивати, щоб потім не прийшлось підлогу розбирати. Шкідливі тільки нікель-кадмієві акумулятори. Але батарейки, дійсно краще здавати у переробку.
@@SashaTernopolskiyНа рахунок ртуті., не зовсім згідний. Від неї не помрете, але при значному накопиченні, викличе гарантовано проблеми із здоров'ям. Та кількість, що у цих датчиках - навряд буде небезпечною.
@@SashaTernopolskiyртуть очень ядовита , на русской каторге где заключённые добывали ртуть люди жили пару месяцев , золотодобытчики с латинской Америки где ртутью золото выделяют травятся этой ртутью , помню смотрел не одно видео на ТВ как преступники наливали ртуть в квартире жертвы и через месяцы она получала сильное отравление ,в вузе учил химию 5 лет если что ....пары свинца при пайке так же ядовиты как пары ртути кстати ,в школьное время было дело паял в квартире ,так у меня иногда голова болела и плохое самочувствие , теперь только с вытяжкой паяю хорошей ,или на балконе квартиры открытом
Простіший і надійний варіант, тернопільської свічки, котру зробить, що дитина, що бабуся. Обмотуємо дві батерейки одним витком ізоленти... Вирізаємо із велосипедної камери три, чотири кільця - шириною один сантиметр... З одного кінця, умовно нижнього, прикладаємо любу металеву пластинку, або кусочок провода... І затягуємо резинку від камери вертикально, по середині між обома батарейками... Беремо світодіод,... І закріплюємо у верхній частині, тими ж резинками вертикально... Одною резинкою, обтягуємо батарейки горизонтально, двойним оборотом, для більшої надійності... .. Щоб виключити свічку, достатньо між металевою пластиною пропихнути загостреного сірника, або зубочистку... Всім удачі. Автору лайк і повага...!
У мене таблетка працювали 4 місяці і нормально світили, відключив їх бо перестали електрику вимикати. Ще і цей рік будуть. І паяти нічого не треба - просто вставити батарейку між ніжки діода
Найдорожчий і найтупіший з усіх можливих варіантів. Рівеь роликів індусів які прикручують свічку запалення до якихось дротів і показують "вічний двигун".
@@lampochki Дивлюсь трешачок. Рекомендації ютубу взагалі бувають незбагненними. А ти вже накрутив ліхтариків які світять два роки? І як воно? Не сильно сліпить?
@@DiGriz0007 я на батарейках не роблю, тільки на акумуляторах. Один відсвітив 500год, думаю хороший результат. І діоди використовую 1вт, а не індикаторні
Все таки, для саморобного ліхтарика класно підходять 12 вольтові модулі світлодіодні. Вони бувають різних розмірів і різної потужності. Вони на самоклейці, береться кейс 18650 на 3 аккуми, світить довго. А головне, що дуже добре освітлює. Це якщо річ йде про серйозні ліхтарики, а не маячки. Як би там не було, але батарейки то вже на самий поганий випадок, коли немає де зарядити всі аккуми. Я на свій запас б/у акумів потратив біля 2000 грн, то десь 30 з чимось штук. Поки були виключення світла, на добу розряджалася половина або трохи більше при умові, що світло було тільки 4 години в добу. Живилися неми модем, роутер, освітлення в трьох кімнатах. Робив би я то на батарейках, вже би нирку треба було продавати :))) Для маячків, все ж, я б використовував зелені світлодіоди, вони потребують менше напруги для відкриття PN переходу, на сівших батарейках, де білий світлодіод вже не буде світити, зелений все ще буде і по відчуттях світла буде більше, через чутливість ока до зеленого спектру. З краш тесту орнув знатно, боявся, що комусь в голову прилетить :)) Ізолювати від вологи є смисл хіба що сольові батарейки, лужні навіть при корозії продовжують нормально працювати. Про ртуть варто зазначити, що вона небезпечна при попаданні в організм, але не думаю, шо це проблема є перебільшення її небезпеки. Краще хай бояться, ніж ставляться несерйозно. А, чуть не забув. Довше буде працювати на батарейках типорозміру D, правда самы дешеві зараз коштують біля 60грн, то жесть. Реально, краще б/у акумів накупити, їх ще тисячу разів можна використати хоч, а тут 60грн йдуть в сміття після одного використання. Писали тут ще про Джоуль-вор (блокінг-генератор). Хороша штука, тільки треба добре підібрати трансформатор (дросель з обмоткою збудження). Але річ хороша і цікава, великий простір для різних експериментів. Памятаю, зробив був ліхтарик з виведеним перемінним резистором , по мірі просадки батарейки можна було регулювати ток бази, батареку можна було вижати до кінця. Що правда, транзистор брав не германієвий, бо з ним ККД був в сраці))
Привет , в дешёвых фонарях джоуль вор ,обворовывает не батарейки а карман покупателя😅купил как то фонарь ,померял ток а там 1 ампер потребления , а светодиод берет в 5 раз меньше , вынул и выкинул все это .Запаял в фонарь светодиод как на видео .Когда светодиод от 2 батареек уже не горит , можно взять 3 батарейки разряженные до 1 вольта и подключить его 😅 в этом году отключения света могут быть от дней до недели , для светодиодной ленты нужен акумулятор с автомобиля тогда на всю зиму хватит
Доброго часу. Ну з більшості описаного згідний. Я не проти акумуляторів але краще мати і те і інше. На рахунок нормального освітлення в кімнатах, то я все ж рахую краще світлодіодну стрічку на 5v і повербанк. Яскраво світить і надовго хватає. Роутер і модем теж від повербанку. Ну а те, що за батарейки потрібно нирку продати, то ні. Якщо на акуми потратили 2000 грн, а одна лужна хороша батарейка вартує 11,5 грн то скільки їх можна купити. На рахунок зеленого світлодіода теж є нюанси, спочатку світить яскраво і для ока дійсно краще все видно але пізніше коли просяде він майже гасне, світла ніякого, в той же час як білий ще освічує. Не знаю як це пояснити. Якщо купувати батарейки формату типу D, тоді дійсно краще акуми. На рахунок джоуль-вора тут не підходить по 1 пункту - ПРОСТОТА. Люди дві батарейки спасти не можуть, то куди там дросель і транзистор. Хоча для експериментів штука дійсно цікава.
@@SashaTernopolskiy большенство зрителей Ютуба никогда не держало паяльник в руках, а тем более паять же им прийдется не медь ,а нержавейку на батарейке щелочной,это для неопытного человека задача почти невыполнимая,,,,ну как просверлить каленую сталь сверлом для сверления железа) С прошлой зимы занялся старой технологией зарядки и продления жизни солевых и щелочных батареек ,собрал информацию , решил подкинуть тебе идею для видео . Начну с того что ещё в школе заряжал щелочные батарейки в дешовой зарядке для металгидридных акумуляторов , пару раз зарядить хватало , самый хороший режим это когда батарейка только начала проседать с 1.5 до 1.3 вольта например ,нужно ее подзаряжать на час в зарядку , проверять рукой, когда нагрелась , вынуть , взрывов не случается , иногда течет электролит .Что до солевых батареек - я использую в радио Д размерчик ,марки варта , можно их добыть за50 гривен штука , работают они у меня 2-3 месяца это где то 100-150 часов ,между прочим самый экономически выгодный вариант батареек , а если батарейки заряжать можно получит 300-500 часов работы это данные с старых журналов Радио , тогда зарядка батареек была во многих заводских радио приемниках .а самодельщики паяли ее сами 1 трансформатор 1 диод шунтированый конденсатором 100 мкФ , и лампочка , напряжение заряда 2.5-3 вольта , ток заряда для Д формата 100 ма .Солевые батарейки часто портятся от разрушения цинкового стакана в одном месте и высыхания электролита ,а там цинка ещё много осталось , в таком случаи ее ремонтируют так - разбирают аккуратно батарейку , вынимают угольный стержень и наливают воды что б пропиталось ,а можно и воду с солью .потом все собирают обратно , цинковый стакан плотно замотать изолентой для герметичности ,можно ещё электричеством подзарядить и пользоватся .главное правило - для зарядки нужно брать батарейки которые ещё не сели полностью , дают напряжение выше 1 вольта и ток в сотни милиампер ,я просто лампочкой проверяю , если слегка горит нить ,то хорошо зарядится
@@Mechanic-s-Arktura якийсь надто китайський він, я такого не зустрічав. Думаю, брак, скоріше всього, 100мА то занадто, а 1 ампер - то вже ні в які ворота))
@@tesla9132 знаешь я ведь не 1 фонарик изучал , и заметил что у китайцев очень часто электроника жрет бешено много, а если там резистор ,то светодиоды работают с перегрузками и сами портятся и батарейки просаживает ,а с радио вынул трансформатор ,он сильно грелся , и узнал по сопротивлению он на напряжение 110 вольт ,хотя на радио написано 220 ,,,,теперь я 2 таких последовательно соединил, нормально работают ,не греются) в общем , вещи китайцев сделаны не для людей а для бизнеса ,,,что бы почаще ломались и побольше покупали батареек
@@rostik7 Резистором вольтаж не меняется, а сила тока. Вначале когда батарейки новые, светодиод светит очень ярко и потребляет много мА, а позже когда батарейки просядут, светит меньше и потребляет меньше мА. Чтоб сэкономить начальную емкость батареек и ставят резистор.
Всіх вітаю і хочу дати вам таку пораду що набагато вигідніше використовувати акумулятор 18560 плюс зарядну плату тп4056 для нього, напишу приклад. Акумулятор на 3 ампера ціна на олх нижче 100 грн плюс плата заряду 10 грн. Множим 3,7 вольта середня напруга на три ампера получаємо 11ват енергії. Батарейка дюрасе має 2 ампера ціна 20грн множим два ампера на середню напругу 1,25 вольта вийде 2,5 ват енергії. Виходить грубо що потрібно потратити 5 батарейок щоб компенсувати один цикл акумулятора або сто гривень а якщо врахувати те що акумулятор вам буде служити 500-1000 циклів то все ж таки краще раз потратити кошти щоб потом зекономити.
Ну з цінами звичайно перегнули, а як будете заряджати коли довший час не буде електроенергії? І ще раз наголошую, що з батарейками це - АВАРІЙНЕ освітлення, а не основне.
@@ГригорийГригоренко-п8и а заражати як без контролера? Так розряджати то можна, в ручному режимі вімикати вимикач при сильному розряді й відповідно слабкому світінню
@@user-vc1pj8el4j заряжать только через контроллер ! а разряжать можно через свет.диод. Потому что напряжение отсечки контроллера разряда и напряжение пробоя светодиода примерно одинаковы, т.е , обычно 2.8 В . Т.е ниже 2.8 В светодиод своим высоким сопротивлением выключит батарею автоматическ ! Самый идеальный конроллер заряда- это от перезаряжаемых ел. сигарет Ельфбар . Там интерфейс Type-C . Они валяються везде ).
@@Kryskov Знаю сам так колись робив, навіть згорнений червоний світлодіод стискав з двох сторін плоскогубцями, де катод і анод і бувало що він далі працював
@@SashaTernopolskiyесли над светодиодом поставить рассеиватель света любой , как в светодиодной лампе ,то рассеянный свет освещает все рядом с собой ,а если не ставить то идёт точечный источник света с линзы , для освещения комнаты это не годится
@@SashaTernopolskiy я всім таке скажу, бо купив відекси по 8 і по 16 грн, одночасно увімкнув. - сольові світили два місяці, лужні - три місяці. без резисторів, дві батарейки і світлодіод.
Ну деж воно світить? Ти що сміешся? Через два місяця воно жевріє! Нафіга ця свічка якщо з нею нічого не видно, але рахується що вона "світить"(( Акуми поза конкуренцією! А такі свічки перевід батарейок, які до речі ще треба утилізувати!
@@SashaTernopolskiy Чудес не буває! Якщо одна батарейка АА алкалайнова дюрасел має 2000 міліампер,( пара 4000 відповідно) . То один Акуми за один заряд майже відпрацює їх вартість. А далі все в плюс буде йти, і так циклів 300 -500! А тепер порахуйте стільки це треба батарейок? А ціна яка їх буде?! І це при тому що Акуми будуть горіти афігенно, а не так як ваш дешевенький світлодіод! Для баби в селі ваша свічка ще може і згодиться, для всіх інших це шлак не вартий уваги. І не світить, і не треба)).
@@КостяИванов-ш1ябагата ви людини, яка живе без проблем з електрикою. Так, АКБ топ! А ще краще павербанк на 50-100к мАг. А ще краще екофлоу😅 І шо? В мене є все, від батарейок з діодами до бюджетного єкофлоу. Звичайно, є з десяток ліхтариків по 500 грн кожен. Але в цілому, коли світло пропадає/пропадало на дні, дні! То батарейки стають в нагоді😊 Це перевірино. А для людей в окупації це спасіння, бо просте та дешеве. Для пенсіонерів, інвалідів, всякого дохід 3-4-8к грн, це спасіння, бо дешево та просто. Тобто всі інструменти хороші, для кожного є свій час та місце! В мене ці батарейки світили в кожній кімнаті, гаражі, погребі на випадок різко забігти в підвал/погреб, бо без світла з пересоння можна ноги поламати на ступеньках. І це було дешевше в рази ніж закупляти ліхтарики по тим цінам, акб. Батькам зробив ці свічки з кнопкою, так вони рік користуються шост присвятити. В то час дешевий ліхтарик за 300грн разів з 30 заряджали. Так що, купить екофлоу за 100к грн і не паритися 😅
@@КостяИванов-ш1яТак, чудес не буває, але є одне але... батарейки реально світять рік. Маю 2 таких - в коридорі і в туалеті. Вночі світла вистачає щоб дійти куди треба. Але головне це те що такого світла цілком вистачає коту, щоб тигидикати вночі ну і в туалет теж. В темряві коти не бачать нічого, їм хоч трохи світла але потрібно. Акуми прослужать довше, 300-500 циклів.. я 300 років не проживу. Та все ж таки то трохи про інше. Маячок на батарейці має свою нішу
@@КостяИванов-ш1я Вже тестую літієві акуми і щось результати поки не тішать. Я не проти акумуляторів але краще мати те і інше. Не буде довший час електроенергії, як зарядити акумулятори. І ще раз подивіться по пунктах що я розказував.
Одна батарейка , в залежності від її паршивості забруднює від 15 до 20 кубів рідної Української земельки і 2 куба води тому шановні побавилися і несемо в АТБ там є коробка для вткористаних батарейок , дійсно надійно і розумно переходити на акамулятори а не плодити отруйне сміття , корпус повербанка з ліхтариком 45 грн з Аліку на дві 18650 , самі батареї ємністю з середню лужну 7-15 грн за шт. маємо класний пристрій ліхтарик свічка повербанк до якого ще за +20 грн взяти usb лампу чи led стрічку
Вас слухати приємно , дивитися цікаво .
а те що робите 🔥🔥🔥🔥🔥
Дякую за поради
О-о-о-о-о-о-о а я би постійно такі слова читав і слухав, слухав і читав. Дякую-дякую за такі теплі, приємні і добрі слова.
Спасибо. Благодаря вам мы выжили прошлой зимой и с вашей помощью готовимся к текущей. С прошлого года использую вашу свечку как ночник.
Вот за такие слова БОЛЬШАЯ БЛАГОДАРОЧКА. Очень приятно такое слышать. Спасибо Вам большое.
Дуже цікаво було!
Як завжди дуже просто, та доступно:)
Дякую за те шо знімаєш такий цікави та корисний матеріал.
Взаємно дякую за добрі слова і гарний коментар. Як там твій акумулятор поживає? Ще працює?
@@SashaTernopolskiy вже сам знаєш відповідь)
@@poltora974 Так вже знаю )))
@@SashaTernopolskiy кст, є ще запитання.
Якщо брати світлодіоди з герлянди, але там не має білого світлодіода а є тільки світлодіоди таких колорів як: червоний,зелений, синій.
Які з цих краще усього брати?
@@poltora974 зелений і жовтий
Дуже цікаві відео, дякую вам!
Дуже тішить, що мої відео цікаві. Дякую і Вам за гарний коментар.
Суперове відео; стільки цікавинок ! Просто круть!
Добре що сподобалося. Дякую за гарний коментар.
Дякую за цікаві відео, підписався, купив діоди сьогодні, будемо з малим робити свічки.
Робіть але вже з вимикачем, може минеться без вимкнення світла. Дякую за комантар і підписку.
Лайк за гарні ідеї та працю!
Дякую за добрі слова і гарний коментар.
Доброго Времени Суток Вам Спасибо Вам за Ваши Варианты Фонариков Классный Видосик Получился
Спасибо и вам за добрые слова и хороший комментарий.
Дякую Вам, як завжди, за зрозумілу схему виготовлення вічної свічки у холдері, з резистором без паяння)) навіть наукові співробітники сфери мистецтва змогли це зробити!) Дякую безмежно! Сімʼї вітання❤
Щиро вдячний за класний коментар і за вітання. Ну не всі наукові співробітники сфери мистецтва криворукі, тут все залежить від самої людини)))
Дуже цікаво. Дякую
Дуже тішить, що сподобалась моя робота. Дякую і Вам за хороший коментар.
От ви молодець ! Скільком людям допомогли ваші ролики . Дуже велика вам подяка . А «умники» хай спочатку зроблять що небудь своїми руками і відео спробують правильно змонтувати а потім уже критикувати :)
Щиро дякую вам за підтримку і такі гарні слова. Дуже приємно таке чути і читати.
Підтримую. Лайк.
@@Kryskov Дякую і вам.
@@SashaTernopolskiyпривет , в этом году нам не только свет но и отопление будут вырубать , уже начали стрелять по тэц машинным залам , так что нужно подумать ещё о обогреве , мне понравилась идея с свечами а над ними глиняная миска как радиатор греется и отдает тепло рядом с собой , можно руки греть .А щелочные и солевые батарейки можно ещё заряжать в дешовой самой зарядке для акумуляторов АА, когда напряжение падает с 1.5 до 1.2 на пару часов в зарядку , опасности взрыва нету, может электролит протечь . Ресурс батареек можно продлить максимум в 2-3 раза .
@@Mechanic-s-Arkturaне учите людей плохому. Электролит как раз очень вероятно, что вытечет, батя тоже играл в экономиста, пока батарейка щелочная в том заряднике не выдавила плюсовой контакт под давлением, и не проломил пластик на зарядке, что при отсутствии людей дома может привести к пожару
Дуже дякую
Клас! Дякую❤❤❤
Перший варіант пропрацював 6 міс., спробую ще й з холдером)
Краще б це не знадобилося але перестрахуватися не помішає.
@@SashaTernopolskiy я люблю, коли можу забезпечити себе і рідних мінімальним, хоча б візуальним комфортом) Дякую Вам, ділюся Вашими відео з друзями і рідними, не тільки з України)
@@Kvitoch_ka Згідний з Вами, коли забезпечуєш сім'ю необхідним або мінімальним то вже спокійніше.
Щиро дякую за добрі слова і за те, що ділитися моїми відеороликами.
Дам перший коментарій...Аналогів твоїх свічок немає...так тримати...Я повторив твої експерименти,справді в морозілці довше світяться,цікаво як це хімічні процеси уповільнюються....
Дякую за перший коментар, за підтримку і добрі слова. Та чому ж нема аналогів, їх є купа схожих, просто ніхто не думав, що така примітивна річ і так довго може працювати))) Ще раз ДЯКУЮ.
Маю підозру, що в морозилці батарейки (без резистора) дають менший струм (але достатній для горіння діода) - тому батарея "витікає" повільніше - тож її вистачає на довше
@@SashaTernopolskiy Олександре, а чи не могли б ви провести такий експеримент: поміряти струм, який тече через діод при кімнатній температурі, потім у ліхтарика з морозилки, а потім заміряти те ж саме на ліхтарику з резистором на 10 Ом. Вангую, результати будуть цікаві. І не тільки мені..
@@Sergey.G. Дуже навіть може бути.
Геній інженерії та схемотехніки, контент який ми заслужили!! Дякую
Не зрозумів, це насмішка чи хвала?
@@SashaTernopolskiyвсе вместе)
Добрый день, огромное спасибо за такие видео,они сейчас как никогда очень актуальны, а можно такую приспособу собрать без помощи паяльника? Или использовать вместо паяльника, что то другое?
Спасибо за хороший комментарий. Да конечно можно без паяльника и даже без прободов. Используйте фольгу и канцелярские резинки.
@SashaTernopolskiy Спасибо за ваш ответ, пррсто мне немного не понятно, как "подключить" выключатель без пайки )... На ютубе есть видео, где собирают из 2-х бат и светодиода "свечку", НО её помещают в непрозрачную белую бутылочку ( 0,5 л из под кефира, или молока, бутылочка рассеивает свет и свечение получается ярче) и добавляют выключатель и всё это при помощи паяльника....Вот,как бы это всё (вышеописанное) и без паяльника) 🤦♀️🤷♀️..... Извините за назойливость.,просто очень нужен такой ночник, предстоит очень сложная зима , без газа и возможно частично без света.
@Анастасияшинаева В мене на каналі є відео про аварійне освітлення наберіть "вічна свічка без пайки" там показую.
SashaTernopolskiy@@SashaTernopolskiyСпасибо!
Дякую
Будь ласка. Дякую і Вам за гарний коментар.
Якщо є можливість можна взяти: старий транзистор типу мп41, резистор на кіло Ом, малий дросель, 1 батарейку АА і звичайно світлодіод. То можна зробити джоуль вор який буде висажувати батарейку десь до 0,2 вольт. Таким чином, можна зробити ліхтарик який здатний працювати від саморобної батарейки.
Дякую за пораду але в ютубі є купа відео про цей джоуль вор, а головне це не відповідає моєму першому пункту - ПРОСТО. А дросель, транзистор, резистор - це вже не просто для людей.
@@SashaTernopolskiy так це не для простих людей, але якщо ти вже зацікавився в цьому можна й сколупати таке😃
джоуль вор хорош когда батарейка способна выдавать ток,но не может выдавать напряжение.у большинства батареек в процессе работы повышается внутреннее сопротивление,а значит ток из нее не получить.т.е. там нечего станет воровать))))
Дядька, ОГРОМНОЕ СПАСИБО за такое видео! Особенно приятно, что беспокоишься о детях, за это отдельно СПАСИБИЩЕ! А если использовать три светодиода 5мм, то надо ставить 3 транзистора по 10 ом?
А яка потужність резисторів із опором 10ОМ використовувалася?
0,25 Вт
Прикольно, але підкажіть, як зігрітись дома, коли вимикають електроенергію і в кімнатах стає холодно? Може є ще у вас така Тернопільська термосвічка, яка обігріває приміщення, бо сидіти в холоді з батарейками і світлодіодом якось не комфортно.
Знаю що не комфортно коли холодно. Вже показував які у мене варіанти на газу і ось на керосині th-cam.com/video/oosbOJ3y294/w-d-xo.htmlsi=Sm0XbgGb0l2Ljlaw
Який резистор ставити на 4.2 Вольта на один білий 5мм Дякую за відповідь
Знову дивилися не уважно, я ж сказав і показав на 100 Ом.
Я так розумію, експеримент надалі триває? Мені цікаво, варта чи дюрасел кращі
Триває. Судячи по яскравості варта або енерджайзер.
Какая мощность потребления у этих светодиодов?
@@LoncinPruss200 Чем ярче светит, тем больше потребляет, со временем светит не так ярко - но долго.
Доброго дня. Скажіть,будь ласка,на лед стрічку 5 вольт від павербанку,який саме резистор потрібно,щоб приглушити споживання з 1.2 ампери до 0.4-0 5 ампер,можливо є вихід ,щоб з невеликою втратою яскравості? Димери з китаю пищать на весь дім,коли ним приглушити. Знайшов один кабель usb з великим опором,ним вдалось приглушити одну стрічку з майже одним ампером до 0,35,а перерізав вже десяток шнурів,але всі,як один,з малим опором і взагалі нічого не глушать. Розколупав штекер,підпаяв дротики з навушників,як волосинка,але взагалі нічого не змінилось,хоча дивно,як на мене. Підпаював провід метрів п'ять,але всеодно нічого не змінилось взагалі. Взяв від неробочої лед лампи 220 вольт резистор,але він глушить багато - з 1.2 до 0.15 ампер. Перерізав на шматки вже не одну п'ятиметрову стрічку,але споживання ідентичне,що в 5 метрах,що в 1 метрі,пів метра споживає ледь-ледь менше,тільки 25 см почало споживати 0.3 ампери. Заздалегідь дякую.
@@ArtKos-86 На стрічки резистор не ставив бо не бачив в цьому змісту, вона досить економна. Мабуть ще залежить від якості стрічки. Та й не така вже яскрава щоб приглушувати її, хіба чисто для економії. Потрібно погратися щоб підібрати резистор і щоб світила нормально.
@SashaTernopolskiy,дякую за відповідь. А для економії це і потрібно,така ситуація зі світлом що мусиш економити заряд повербанків. А стосовно стрічок,я не скажу,що вони економні,на один метр стрічки споживання 0.9 ампер,а на два метри майже півтора ампера,то це забагато,я вважаю. Та й світить один метр так,що можна читати в кімнаті,якщо направити стрічку в білу стелю. Та й замовлялись всі стрічки у різних продавців в китаї,спочатку думав,що якість така,але ж ні. І вже зі шнурами замовляв,і без,і з димером,результат ідентичний,а сенсорний димер пищить,як навіжений і плавного регулювання немає,або на всю,або поки він спрацює,то вже нікуди збавляти. І справа в тому,що у батьків стрічка з такими точно ж діодами 2835,але два метри споживають 0.4 ампери. Нажаль не пам'ятають де замовляли,та і було це ще в тому році. Висновок один,що тільки опором самого шнура можливо відрегулювати,або резисторами. І я вам скажу,різницю в яскравість світіння двохметрової стрічки,зі споживанням 0.3 ампери,чого вдалося досягти з проводом від клавіатури і 1.2 ампери з проводами від зарядки телефону,на око майже неможливо помітити. В моєму місті спеціалізованого магазину радіодеталей немає,щоб експериментувати з резисторами,а замовляти з інтернету невідомо які і скільки разів доведеться,поки натрапиш,теж не варіант. Ви в відео експериментували зі світлодіодами та резисторами,от і подумав,можливо і зі стрічками доводилось мати справу.
@@ArtKos-86 Ось тут розказую про стрічку на 5 вольт th-cam.com/video/Au8feBDOqGw/w-d-xo.htmlsi=devxgUH-RVwq8-pj
@SashaTernopolskiy ,за монтування стрічи в корпус від лампи величезний вам лайк звісно,думаю,що світловіддача так значно краща,ніж від самої стрічки та і мобільність є перевагою. Але,якщо припаяти шнур від зарядного з телефону,споживання гарантовано виросте на один метр стрічки до 0.6 ампера,не менше,може бути навіть і більше. Треба ще натрапити на шнур з великим опором,щоб споживання було таким,як у вас на відео,де ви монтували стрічку в корпус з лампи. Як я вже говорив раніше,мені вдадося натрапити на шнур від клавіатури,з яким навіть два метри стрічки споживає 0.3 ампери,але то ще треба великого щастя,щоб натрапити на такий кабель. Експериментував з резисторами від 5-ти вольтових зарядних пристроїв,то з деякими резисторами,споживання навіть 0.1 ампер на два метри стрічки,але і світловіддача значно падає на таких резисторах. В вашому випадку,скоріше всього,шнур від якоїсь гірлянди,з великим опором через малий переріз дроту,принаймні візуально схожий шнур на ті,що на китайських гірляндах. Приємно спілкуватись з вами та дізнаватись від вас щось нове. А за ваш екперимент над діодами з батарейками,велика вам повага,що маєте стільки терпіння,щоб такий довгий час спостерігати та конспектувати їх працездатність.
@ArtKos-86 Цікаво цей кабель від клавіатури, що має великий опір, він не гріється під час роботи? Чи в нього дуже маленьке січення?
Перегляньте на каналі інші відео, можливо ще щось цікаве знайдете.
Дякую за гарний коментар і добрі слова.
Добрий день.
Хочу придбати парочку. Дуже потребуємо на передку. Як замовити?
Доброго дня. Що саме вам потрібно і для яких функцій? Бо світла від цієї свічки не надто багато, так як це аварійне освітлення.
Яка сила струму резистора?
Якого саме?
@@SashaTernopolskiy на 10 та 100 Ом ?
Знаю є до 0.125 А і більше
@@RomanTH-cam_DIY 0,25 Вт
Зачем литий без платы защиты подключаете? Литию противопоказаны разрядки ниже 2.6v
По яркости светодиода я слежу чтоб сильно не разрядился.
@@SashaTernopolskiy яркость не показатель. Нужно либо использовать литий с предустановленной платой защиты, либо цеплять его на TC4056A, который даст помимо защиты от переразряда/перезаряда, ещё и возможность зарядки
@@3runsmint192 да я в курсе, но это эксперимент
Гарно де купити такі вимикачі
В радіомагазині або на OLX.
с початку відключень світла, я паяв теж, деякі ще світять, т.я. я не хотів забирати, розбирати - тепер в ваной кімнаті лежать і світять)
Ну от - це ще раз доводить, що вони світять довго. Дякую за гарний коментар.
@@SashaTernopolskiy але ж не всі досі працюють, но це не до вас зауваження
@@МиколаПанченко-у5ъ Звісно що не всі, люди купували дешеві соляні батарейки і ставили потужні світлодіоди ось і вся причина. А ще батарейки прострочені.
Подписался на ваш канал, сейчас это очень актуальная информация.
Если от двух АА светит ярко месяц без остановки (720 часов)
То при отключении светильничка на ночь , и с учётом зимнего солнца , то двух АА может хватить на точнл на 2, а то и 2,5-3 месяца яркого свечения
@@LoncinPruss200 Спасибо за подписку. Да так и есть 3 месяца будет освещать точно, дальше чуть менее ярко но очень долго. Если батарейки алкалайновые (щелочные). Когда уже очень плохо светят, можно взять три севшие батарейки и дальше будет светить ярко.
@@SashaTernopolskiy
Пишут что у батареек LR 20 ёмкость около 15000ма
А в АА ёмкость около 2000 ма.
Вот с двумя RL 20, светодиодик полгода точно светить ярко будет)))
@@LoncinPruss200 Да не вопрос, можете брать большие батарейки но там и цена будет больше. Лучше взять 6 штук АА чем две D.
А ще можно використовувати тенісні м'ячики замість плафону - добре розсіює світло. Робиш отвір в м'ячі і туди просовуєш діод
Дякую за пораду. Получається дійсно оригінально але вже трохи більше місця займає і не получиться в пакет загерметизувати.
И на сколько у вас резисторы на аккумуляторах????
Ну там же всё указано и показано.
@@SashaTernopolskiy Пересмотрел...да,извняюсь,пропустил первый раз...спасибо.
Так а не подскажите,почему у меня с батарейками быстро садятся? Ни о каких двух годах речи нет....я,прада,делал без резисторов( нет в наличии пока), но вроде должно и без них служить долго...
@@SashaTernopolskiy Кстати по поводу зарядки к аккумуляторам,есть электронки с готовыми...я такие использовал.
@@СергейСергей-б4ь3о Да всё просто, нужно только алкалайновые (щелочные) батарейки и экономный светодиод. Принцип какой, сначала 2-3 недели светит очень ярко, а потом меньше. По мере разряда батареек всё меньше потребляет светодиод.
@@SashaTernopolskiy батарейки как раз щелочные и были...ну да...2-3 недели...я же имел ввиду как у некоторых,по их словам,прямо годами светят...или такого все же не бывает?)))
Gp super на леде прослужили 8 мес. Рекомендую!
гадаю що для корпуса підійде термоусаджувальна трубка
@@ОлегСлісарук Як варіант.
Мені у дитинстві попався гальванічний елемент часів СРСР, десь із бомбосховища, щось схоже на "165 У". Так він двигун із магнітофона крутив більше ніж рік. Враховуючи, що йому було вже більше 30-ти років. Мені тоді було цікаво за скільки він розрядиться.
Те, що десь в Казахстані полоскались у ртуті, не означає, що вона безпечна. Ртуть випаровується при кімнатній температурі. Бажано датчик нахилу не розбивати, щоб потім не прийшлось підлогу розбирати.
Шкідливі тільки нікель-кадмієві акумулятори. Але батарейки, дійсно краще здавати у переробку.
А вам не здається, що на рахунок ртуті штучно страху нагнали? Колись нею лікувалися, а зараз стала ппц небезпечною. На рахунок акумуляторів згідний.
@@SashaTernopolskiyНа рахунок ртуті., не зовсім згідний. Від неї не помрете, але при значному накопиченні, викличе гарантовано проблеми із здоров'ям. Та кількість, що у цих датчиках - навряд буде небезпечною.
Свинец из свинцовых акумуляторов примерно так же ядовит как кадмий из кадмиевых.А что было внутри той батарейки бомбоубежища? Что за тип?
@@SashaTernopolskiyртуть очень ядовита , на русской каторге где заключённые добывали ртуть люди жили пару месяцев , золотодобытчики с латинской Америки где ртутью золото выделяют травятся этой ртутью , помню смотрел не одно видео на ТВ как преступники наливали ртуть в квартире жертвы и через месяцы она получала сильное отравление ,в вузе учил химию 5 лет если что ....пары свинца при пайке так же ядовиты как пары ртути кстати ,в школьное время было дело паял в квартире ,так у меня иногда голова болела и плохое самочувствие , теперь только с вытяжкой паяю хорошей ,или на балконе квартиры открытом
@@SashaTernopolskiy як лікувалися? ви про наслідки читали тих "лікувань" ? черговий раз переконуюсь, що ви - несете маячну. Земля - плоска ?
А наскільки світлодіоди?
На 3 вольта
@@SashaTernopolskiy дякую
У меня,почему-то,довольно быстро садились батареки....любой фирмы...недклю-две и все...что не так???Светодиоды такие же...
Простіший і надійний варіант, тернопільської свічки, котру зробить, що дитина, що бабуся.
Обмотуємо дві батерейки одним витком ізоленти...
Вирізаємо із велосипедної камери три, чотири кільця - шириною один сантиметр...
З одного кінця, умовно нижнього, прикладаємо любу металеву пластинку, або кусочок провода...
І затягуємо резинку від камери вертикально, по середині між обома батарейками...
Беремо світодіод,... І закріплюємо у верхній частині, тими ж
резинками вертикально... Одною резинкою, обтягуємо батарейки горизонтально, двойним оборотом, для більшої надійності... ..
Щоб виключити свічку, достатньо між металевою пластиною пропихнути загостреного сірника, або зубочистку...
Всім удачі. Автору лайк і повага...!
Дякую за такий варіант, чудово описаний. З камерою від велосипеда ще в дитинстві робили на великі круглі батарейки але й зараз це може пригодиться.
5:20 брате, ще вставте кусок відео як вони горять, літієві акуми
Та я думаю, що всі вже бачили відоси як вони горять.
@@SashaTernopolskiy не буде лишнім брате вставити, бо багато простаків й сімейних людей вас дивляться. А це їх життя. 🙏☀️❤️
@@user-vc1pj8el4j Згідний, ще раз нагадати буде не зайвим.
Фантазия работает 👍
Главное фантазировать в правильную сторону)))
CR2032 теж працюють 1 шт на діод
Як таблетка працює рік? Ого. Вона постійно включена?
@@SashaTernopolskiy Ні, вимкнена. Але працює. В коробочці з під бахіл з лікарні прозорій маленькій.
@@DarkClow220 Зрозумів. Дякую.
У мене таблетка працювали 4 місяці і нормально світили, відключив їх бо перестали електрику вимикати. Ще і цей рік будуть. І паяти нічого не треба - просто вставити батарейку між ніжки діода
@@ivgenbezverkhniy9520Круто що стільки часу працює.
❤😊
Дякую.
👏👍💪
Дякую за підтримку.
👍👍👍✌❤🖤
Дякую.
Найдорожчий і найтупіший з усіх можливих варіантів. Рівеь роликів індусів які прикручують свічку запалення до якихось дротів і показують "вічний двигун".
Ти що на цьому каналі робиш?
@@lampochki Дивлюсь трешачок. Рекомендації ютубу взагалі бувають незбагненними. А ти вже накрутив ліхтариків які світять два роки? І як воно? Не сильно сліпить?
@@DiGriz0007 я на батарейках не роблю, тільки на акумуляторах. Один відсвітив 500год, думаю хороший результат. І діоди використовую 1вт, а не індикаторні
Сподобався варіант з герконом, але ще потрібно доробити, аби не губити магніт.
Дякую за хороший відгук. Щоб не губився магніт, можна його рухомо вчепити на скотч.
Все таки, для саморобного ліхтарика класно підходять 12 вольтові модулі світлодіодні. Вони бувають різних розмірів і різної потужності. Вони на самоклейці, береться кейс 18650 на 3 аккуми, світить довго. А головне, що дуже добре освітлює. Це якщо річ йде про серйозні ліхтарики, а не маячки. Як би там не було, але батарейки то вже на самий поганий випадок, коли немає де зарядити всі аккуми. Я на свій запас б/у акумів потратив біля 2000 грн, то десь 30 з чимось штук. Поки були виключення світла, на добу розряджалася половина або трохи більше при умові, що світло було тільки 4 години в добу. Живилися неми модем, роутер, освітлення в трьох кімнатах. Робив би я то на батарейках, вже би нирку треба було продавати :))) Для маячків, все ж, я б використовував зелені світлодіоди, вони потребують менше напруги для відкриття PN переходу, на сівших батарейках, де білий світлодіод вже не буде світити, зелений все ще буде і по відчуттях світла буде більше, через чутливість ока до зеленого спектру. З краш тесту орнув знатно, боявся, що комусь в голову прилетить :)) Ізолювати від вологи є смисл хіба що сольові батарейки, лужні навіть при корозії продовжують нормально працювати. Про ртуть варто зазначити, що вона небезпечна при попаданні в організм, але не думаю, шо це проблема є перебільшення її небезпеки. Краще хай бояться, ніж ставляться несерйозно. А, чуть не забув. Довше буде працювати на батарейках типорозміру D, правда самы дешеві зараз коштують біля 60грн, то жесть. Реально, краще б/у акумів накупити, їх ще тисячу разів можна використати хоч, а тут 60грн йдуть в сміття після одного використання. Писали тут ще про Джоуль-вор (блокінг-генератор). Хороша штука, тільки треба добре підібрати трансформатор (дросель з обмоткою збудження). Але річ хороша і цікава, великий простір для різних експериментів. Памятаю, зробив був ліхтарик з виведеним перемінним резистором , по мірі просадки батарейки можна було регулювати ток бази, батареку можна було вижати до кінця. Що правда, транзистор брав не германієвий, бо з ним ККД був в сраці))
Привет , в дешёвых фонарях джоуль вор ,обворовывает не батарейки а карман покупателя😅купил как то фонарь ,померял ток а там 1 ампер потребления , а светодиод берет в 5 раз меньше , вынул и выкинул все это .Запаял в фонарь светодиод как на видео .Когда светодиод от 2 батареек уже не горит , можно взять 3 батарейки разряженные до 1 вольта и подключить его 😅 в этом году отключения света могут быть от дней до недели , для светодиодной ленты нужен акумулятор с автомобиля тогда на всю зиму хватит
Доброго часу. Ну з більшості описаного згідний. Я не проти акумуляторів але краще мати і те і інше. На рахунок нормального освітлення в кімнатах, то я все ж рахую краще світлодіодну стрічку на 5v і повербанк. Яскраво світить і надовго хватає. Роутер і модем теж від повербанку. Ну а те, що за батарейки потрібно нирку продати, то ні. Якщо на акуми потратили 2000 грн, а одна лужна хороша батарейка вартує 11,5 грн то скільки їх можна купити. На рахунок зеленого світлодіода теж є нюанси, спочатку світить яскраво і для ока дійсно краще все видно але пізніше коли просяде він майже гасне, світла ніякого, в той же час як білий ще освічує. Не знаю як це пояснити.
Якщо купувати батарейки формату типу D, тоді дійсно краще акуми.
На рахунок джоуль-вора тут не підходить по 1 пункту - ПРОСТОТА. Люди дві батарейки спасти не можуть, то куди там дросель і транзистор. Хоча для експериментів штука дійсно цікава.
@@SashaTernopolskiy большенство зрителей Ютуба никогда не держало паяльник в руках, а тем более паять же им прийдется не медь ,а нержавейку на батарейке щелочной,это для неопытного человека задача почти невыполнимая,,,,ну как просверлить каленую сталь сверлом для сверления железа) С прошлой зимы занялся старой технологией зарядки и продления жизни солевых и щелочных батареек ,собрал информацию , решил подкинуть тебе идею для видео . Начну с того что ещё в школе заряжал щелочные батарейки в дешовой зарядке для металгидридных акумуляторов , пару раз зарядить хватало , самый хороший режим это когда батарейка только начала проседать с 1.5 до 1.3 вольта например ,нужно ее подзаряжать на час в зарядку , проверять рукой, когда нагрелась , вынуть , взрывов не случается , иногда течет электролит .Что до солевых батареек - я использую в радио Д размерчик ,марки варта , можно их добыть за50 гривен штука , работают они у меня 2-3 месяца это где то 100-150 часов ,между прочим самый экономически выгодный вариант батареек , а если батарейки заряжать можно получит 300-500 часов работы это данные с старых журналов Радио , тогда зарядка батареек была во многих заводских радио приемниках .а самодельщики паяли ее сами 1 трансформатор 1 диод шунтированый конденсатором 100 мкФ , и лампочка , напряжение заряда 2.5-3 вольта , ток заряда для Д формата 100 ма .Солевые батарейки часто портятся от разрушения цинкового стакана в одном месте и высыхания электролита ,а там цинка ещё много осталось , в таком случаи ее ремонтируют так - разбирают аккуратно батарейку , вынимают угольный стержень и наливают воды что б пропиталось ,а можно и воду с солью .потом все собирают обратно , цинковый стакан плотно замотать изолентой для герметичности ,можно ещё электричеством подзарядить и пользоватся .главное правило - для зарядки нужно брать батарейки которые ещё не сели полностью , дают напряжение выше 1 вольта и ток в сотни милиампер ,я просто лампочкой проверяю , если слегка горит нить ,то хорошо зарядится
@@Mechanic-s-Arktura якийсь надто китайський він, я такого не зустрічав. Думаю, брак, скоріше всього, 100мА то занадто, а 1 ампер - то вже ні в які ворота))
@@tesla9132 знаешь я ведь не 1 фонарик изучал , и заметил что у китайцев очень часто электроника жрет бешено много, а если там резистор ,то светодиоды работают с перегрузками и сами портятся и батарейки просаживает ,а с радио вынул трансформатор ,он сильно грелся , и узнал по сопротивлению он на напряжение 110 вольт ,хотя на радио написано 220 ,,,,теперь я 2 таких последовательно соединил, нормально работают ,не греются) в общем , вещи китайцев сделаны не для людей а для бизнеса ,,,что бы почаще ломались и побольше покупали батареек
Для чего резистор и почему там на 10 а там на 100
Так в батарейках 3 вольта, а в аккуме 4.2
Так зачем на 10 в батарейках
@@rostik7 Ну блин, всё же рассказал в видеоролике. Чтобы экономить заряд батареек.
Ну блин, Вы же говорите людям что этим вы уменьшаете вольтаж и соответственно светят менее ярко, отсюда и дольше, чудес не бывает!
@@rostik7 Резистором вольтаж не меняется, а сила тока. Вначале когда батарейки новые, светодиод светит очень ярко и потребляет много мА, а позже когда батарейки просядут, светит меньше и потребляет меньше мА. Чтоб сэкономить начальную емкость батареек и ставят резистор.
Дякую за працю. Користуюся цими свічками з минулого року - відмінна річ в складні часи. (Всі хто хейтить - звичайні заздрістники)😊
Дякую за підтримку і добрі слова.
2-3 місяці, далі можна викидати - бо ця приблуда і себе освітити не може.
Але якщо через саму примітивну кнопку, тоді так, біль меньш нормально
Всіх вітаю і хочу дати вам таку пораду що набагато вигідніше використовувати акумулятор 18560 плюс зарядну плату тп4056 для нього, напишу приклад.
Акумулятор на 3 ампера ціна на олх нижче 100 грн плюс плата заряду 10 грн.
Множим 3,7 вольта середня напруга на три ампера получаємо 11ват енергії.
Батарейка дюрасе має 2 ампера ціна 20грн множим два ампера на середню напругу 1,25 вольта вийде 2,5 ват енергії.
Виходить грубо що потрібно потратити 5 батарейок щоб компенсувати один цикл акумулятора або сто гривень а якщо врахувати те що акумулятор вам буде служити 500-1000 циклів то все ж таки краще раз потратити кошти щоб потом зекономити.
Ну з цінами звичайно перегнули, а як будете заряджати коли довший час не буде електроенергії?
І ще раз наголошую, що з батарейками це - АВАРІЙНЕ освітлення, а не основне.
Забув силіконом залить,і тоді можна з 8 поверху кидать)))
Дякую за прикольний варіант))) Думав термоклеєм залити але довго паритись.
@@SashaTernopolskiy Звичайний прозорий будівельний підійде,і ще він може виступати в якості світловодів...
Саме таке потрібно, світла має бути мінімум. Світломаскування від нічних дронів. Щоб була можливість вимикати, міняти батареї.
Я ось думав, якщо таких свічок напаяти сотні і порозкидати по всій приближенній території, то дрони можуть вночі падати на ці свічки, а не на голови?
якась маячня, це якісь діоди спеціальні.
Ні, звичайні.
6:10 літієві акуми не можна розряджати так сильно (!) Брате
Додайте плату тп4056 буде вам щастя
Та я знаю про плату захисту, це роблю раді експерименту і вимірюю час від часу напругу.
@@SashaTernopolskiy ☺️🙏☀️❤️
можна. на діод можна. але потрібен вимикач.
@@ГригорийГригоренко-п8и а заражати як без контролера?
Так розряджати то можна, в ручному режимі вімикати вимикач при сильному розряді й відповідно слабкому світінню
@@user-vc1pj8el4j заряжать только через контроллер ! а разряжать можно через свет.диод. Потому что напряжение отсечки контроллера разряда и напряжение пробоя светодиода примерно одинаковы, т.е , обычно 2.8 В . Т.е ниже 2.8 В светодиод своим высоким сопротивлением выключит батарею автоматическ ! Самый идеальный конроллер заряда- это от перезаряжаемых ел. сигарет Ельфбар . Там интерфейс Type-C . Они валяються везде ).
Відео цікаве, але сюжет про ртуть - це просто треш
Акуми купив AA Ni-MH ще у 2015 році працюють до тепер 1000 раз зарядити можна.
Яка зараз вартість таких акумів і зарядного пристрою?
Зарядку купляється раз і на багато років . Можна і самому зробити для Ni-MH . Один мінус таких акумів вони 1.2 вольт.
@@Van35g Так і це сутьєвий мінус так як для білого світлодіода 2.4 вольта це буде мало або підбирати світлодіод - наприклад жовтий.
ртутні краще дітям краще не давать, бо вони можуть примудритись таки розбити, навіть якщо колба з титану буде
тим паче коли батько такий винахідник)))
@@polinaskvorova5369 Дякую за пораду і похвалу.
Що було світло розсіяне- можна " відкусити" кусачками верхушку одного із світлодіодів
Дякую але від цього світла більше не стане, а ще можна сам світлодіод пошкодити. Коли він світить в стелю, то й так добре розсівається.
Можна кусати я неодноразово так робив. Від верхушки до кристалу є 3мм запасу. А можна спиляти напильником так, щоб верхушка стала пласкою.
@@Kryskov Знаю сам так колись робив, навіть згорнений червоний світлодіод стискав з двох сторін плоскогубцями, де катод і анод і бувало що він далі працював
@@SashaTernopolskiyесли над светодиодом поставить рассеиватель света любой , как в светодиодной лампе ,то рассеянный свет освещает все рядом с собой ,а если не ставить то идёт точечный источник света с линзы , для освещения комнаты это не годится
@@Mechanic-s-Arktura Если светодиод светит в потолок, то нормально рассеивается.
Где сало в морозилке?
Для сала отдельная морозильная камера.
Діти і батарейки ...
Так бо літієві акумулятори дітям ризиковано.
@@SashaTernopolskiy я думаю будь які небезпечно
фігня. лужні батарейки по ціні вдвічі дорожче а світять лише в півтора рази довше
Ну хоч нікому такого не кажіть, вони мінімум в три рази довше працюють. Подивіться моє відео де я тестую батарейки Мега тест батарейок.
@@SashaTernopolskiy я всім таке скажу, бо купив відекси по 8 і по 16 грн, одночасно увімкнув. - сольові світили два місяці, лужні - три місяці. без резисторів, дві батарейки і світлодіод.
Купіть літарик Convoy T2/3 працює на 1 АА батарейці, світить краще і без мороки th-cam.com/video/U2Z5h92hW0c/w-d-xo.html
Скільки я зможу купити батарейок за вартість цього ліхтаря Конвой ?
Брехня! Пробував. А ще краще взяти олівця папір і порахувати :
ємність - є!
Ток ,який бере світлодіод, - є!
Поділіть одне на друге, вийде пшик!
Так от вже рахували і не раз, щось так не працює)))
Ну деж воно світить? Ти що сміешся? Через два місяця воно жевріє! Нафіга ця свічка якщо з нею нічого не видно, але рахується що вона "світить"(( Акуми поза конкуренцією! А такі свічки перевід батарейок, які до речі ще треба утилізувати!
Акуми не потрібно утилізувати? А скільки вона світить, то почитайте коментарі.
@@SashaTernopolskiy Чудес не буває! Якщо одна батарейка АА алкалайнова дюрасел має 2000 міліампер,( пара 4000 відповідно) . То один Акуми за один заряд майже відпрацює їх вартість. А далі все в плюс буде йти, і так циклів 300 -500! А тепер порахуйте стільки це треба батарейок? А ціна яка їх буде?! І це при тому що Акуми будуть горіти афігенно, а не так як ваш дешевенький світлодіод! Для баби в селі ваша свічка ще може і згодиться, для всіх інших це шлак не вартий уваги. І не світить, і не треба)).
@@КостяИванов-ш1ябагата ви людини, яка живе без проблем з електрикою.
Так, АКБ топ! А ще краще павербанк на 50-100к мАг. А ще краще екофлоу😅 І шо?
В мене є все, від батарейок з діодами до бюджетного єкофлоу. Звичайно, є з десяток ліхтариків по 500 грн кожен.
Але в цілому, коли світло пропадає/пропадало на дні, дні! То батарейки стають в нагоді😊 Це перевірино. А для людей в окупації це спасіння, бо просте та дешеве. Для пенсіонерів, інвалідів, всякого дохід 3-4-8к грн, це спасіння, бо дешево та просто.
Тобто всі інструменти хороші, для кожного є свій час та місце!
В мене ці батарейки світили в кожній кімнаті, гаражі, погребі на випадок різко забігти в підвал/погреб, бо без світла з пересоння можна ноги поламати на ступеньках. І це було дешевше в рази ніж закупляти ліхтарики по тим цінам, акб.
Батькам зробив ці свічки з кнопкою, так вони рік користуються шост присвятити. В то час дешевий ліхтарик за 300грн разів з 30 заряджали.
Так що, купить екофлоу за 100к грн і не паритися 😅
@@КостяИванов-ш1яТак, чудес не буває, але є одне але... батарейки реально світять рік. Маю 2 таких - в коридорі і в туалеті. Вночі світла вистачає щоб дійти куди треба. Але головне це те що такого світла цілком вистачає коту, щоб тигидикати вночі ну і в туалет теж. В темряві коти не бачать нічого, їм хоч трохи світла але потрібно. Акуми прослужать довше, 300-500 циклів.. я 300 років не проживу. Та все ж таки то трохи про інше. Маячок на батарейці має свою нішу
@@КостяИванов-ш1я Вже тестую літієві акуми і щось результати поки не тішать. Я не проти акумуляторів але краще мати те і інше. Не буде довший час електроенергії, як зарядити акумулятори.
І ще раз подивіться по пунктах що я розказував.
Одна батарейка , в залежності від її паршивості забруднює від 15 до 20 кубів рідної Української земельки і 2 куба води тому шановні побавилися і несемо в АТБ там є коробка для вткористаних батарейок , дійсно надійно і розумно переходити на акамулятори а не плодити отруйне сміття , корпус повербанка з ліхтариком 45 грн з Аліку на дві 18650 , самі батареї ємністю з середню лужну 7-15 грн за шт. маємо класний пристрій ліхтарик свічка повербанк до якого ще за +20 грн взяти usb лампу чи led стрічку
15-20 кубів землі? Ви серйозно? Хто це і як це перевірили?
Рідну українську землю найбільш забруднюють Орки
LiFePO4 беспечніші і довговічніші від Li-ion.
Згідний.
👍👍👍
Дякую.