Na s-60 służyłem w Modlinie 1 płk opl 1 Dyw. Kości. (żółte otoki jedyne w twierdzy) jako pierwszy celownikowy na głowicy kursu, czy jak ten diwajs się wtedy nazywał. Wojna polsko jaruzelska wtedy była. Dowódcą mojej baterii był kpt. Wiewiórka (głuchy jak pień). Więcej niż z tej 60-tki nastrzelałem się z salwowych 85-tek. Huk się wtedy robiło prawdziwy -12 rur na raz waliło przy porcie praskim i rurki skierowane były w stronę starego miasta., a nie tak jak teraz dwie atrapy pod piłsudskim parkingowym przy europejskim, huk z mp3 a z rurek świeczka dymna kopci. lipa panie teraz, jak wszystko.
Ha, widziałem "cóś" takiego będąc we wojsku. Lata 1983-85 Orneta. O ile dobrze pamiętam - 21 PTBR ( Polowa Techniczna Baza Remontowa). Będąc "chemikiem" a pełniąc służbę wartowniczą, łaziłem naokoło tego i innych pojazdów by jakiś imperialista nie próbował "zakosić" tych cudów techniki. Z bliska wygląda dość zadziornie! Dzięki za fajny, mądry filmik. Zdrowia życzę
Kolejny świetny odcinek. Jednocześnie sporo informacji, lecz bez lania wody i czytania z kartki zbędnych danych. Bardzo ciekawe muzeum, muszę je nadrobić! Co do działa- W latach 60-tych zestaw przeciwlotniczy był przestarzały gdy nie miał swojego radaru, dziś zestaw JEST przestarzały gdy go nadal ma :)
Bardzo dobry odcinek, świetny prowadzący, dużo informacji i ciekawiej wiedzy dla takiego miłośnika militariów i sprzętu wojskowego jak ja to miód na moje serduszko. 😀 Jest jeszcze tyle fajnych maszyn do pokazania, nie mogę się doczekać następnych odcinków. 😉 PS: Zawsze jak mówi się o samobieżnej obronie przeciwlotniczej w radzieckim/rosyjskim wydaniu to przed oczami mam kultową zsu-23 Szyłka. Dzięki za odcinek. Pozdrawiam! 🙂
A tyle miłych słów to miód na Nasze serduszka 😁. Tak, maszyn, o których chcielibyśmy opowiedzieć jest sporo ale my szukamy egzemplarzy "w metalu" gdzieś w naszych rejonach. Co nie zmienia faktu, że apetyt mamy wielki więc kolejne odcinki na pewno będą 👍 Pozdrawiamy :-)
Na współczesnym polu walki przeciwlotnicze zestawy lufowe to przeżytek. Co najwyżej drony albo śmigłowce można z tego sięgnąć i to przy sprzyjających warunkach. Praktyczne użycie tych zestawów to strzelanie do celów naziemnych a i też z mizernym skutkiem, jeśli ostrzał dotyczy budynków, a nie szałasów czy pick-ów. W Syrii masowo szyłki używane są w tym celu i efekty ich roboty są raczej przeciętne, a ostrzeliwując, narażają się na zniszczenie z PPK, bo one praktycznie nie mają pancerza i można taką szyłkę załatwić (uszkodzić) jednym wystrzałem ze snajperskiego WKM-u i takie sytuacje miały wiele razy miejsce, więcej kłopotów z ich używaniem niż pożytku. Wszystko idzie do przodu, a zwłaszcza technika wojenna, i miejscem szyłek są muzea a przede wszystkim, piece złomowe.
@@historiapodostrymkatem mi również. Armatka robi robotę, przed plutonem 3-4 sztuki śmigłowiec do 3000m nie ma szans. Wóz dowodzenia Blenda na nowym jelczu kosztuje bagatela 17mln zł. Mamy dwa dywizjony oplot MW
Dziękuję za interesujący film, jak zwykle zrealizowany wzorowo. Zawsze mnie interesowało, dlaczego ten sprzęt zniknął z wojska. Miał bardzo "bojowy" wygląd, więc wydawało mi się, że ma niesłychanie złożoną budowę i wymaga przez to dużych nakładów, aby utrzymać go w gotowości bojowej. Dopiero z filmu dowiedziałem się, że był on w zasadzie prymitywny, i jedynym jego plusem było wrażenie jakie robił.. No cóż, tak czasem bywa, ale gdyby nie Wasz film, jako laik byłbym przekonany, że było, jak napisałem wcześniej..
I znowu "porażenie" :)) Bardzo ciekawy pojazd, to chyba pierwszy tak dobry materiał na jego temat. Przygotowanie prowadzącego robi wrażenie. Zresztą montaż i dźwięk też idealne, ogląda się jednym tchem. Mało jest takich materiałów na TH-cam. Odnośnie muzeum, nigdy tam nie byłem, ale widzę tam sporo ciekawych eksponatów. Nie wiem czy dobrze widziałem, ale tam były 2 "zwieroboje", i chyba T-34 z wojennej produkcji? Jednak największą uwagę zwrócił na mnie ten szturmowy Iliuszyn przy którym siedział prowadzący. A wracając jeszcze do bohatera odcinka. Zdziwiłem się że sterowanie obrotem wierzy jest ręczne. Myślałem że obrót wieży odbywa się poprzez sterowanie hydrauliczne /elektryczne. Dzięki za świetny materiał.
W czasie mojej służby wojskowej w Gołdapie w latach 90-91 stał tam jeden taki już zdezelowany pojazd. Armatę S-60 znam bo służyłem na niej będęc wówczas żołnierzem ZSW.
Fajny materiał tylko drobna nieścisłość. Omawiany w 6:25-6:30 min reflektor nie jest reflektorem podczerwieni. Jest to reflektor do poruszania się po zmroku w warunkach bojowych. reflektory takie instalowane były na większości sprzętów w LWP. Obsługiwałem takie reflektory na skotach i brdm-ach. Na reflektor podczerwieni bardziej wygląda reflektor znajdujący się po prawej stronie kadłuba.
@@historiapodostrymkatem super byłem na szyłce 22 lata temu w CSOPL KOSZALIN mam sentyment do tego sprzętu fajnie by było usłyszeć o historii powstania tego sprzętu oczywiście w Pana wydaniu bo tak jak Pan opowiada to nikt nie potrafi pozdrawiam i czekam na odcinek zsu
Odcinek fantastyczny. Spotkałem informację, że LWP zakupiło 42 sztuki ale koryguję do 40. Jestem tylko ciekawy do kiedy zestaw używano w wojskach operacyjnych i np. w jaki sposób ZSU-57-2 były przydzielone w latach 80-tych? W 3 i 9 DZ czytałem, że używano S-60.
Matko Boska, w T34 mówiono o tym, że właz kierowcy osłabia konstrukcje płyty czołowej. 20 lat później zrobili dokładnie ten sam błąd. No Rosjanie nie potrafią się niczego nauczyć... Chyba...
Dziwne jest że sprzęt ten nie posiadał celownika żyroskopowego. Przecież były one już znane w 2 wojnie światowej. Używano je myśliwcach alianckich. Wprowadzenie ich do służby spowodowało że wielu pilotów uzyskiwało zestrzelenia bo celownik sam obliczał poprawki do ruchomego celu.
Bardzo dobry materiał, lecz w części o chińskiej wersji do poprawy. 1. Chińczycy nigdy nie korzystali z desygnacji Type 58/59/69/80. Zamiast tego faktycznie ich pojazdy były nazywane jako WZ (Type 69:WZ-121, Type 59:WZ-120, Type 62:WZ-131 oraz ZSU-57-2:WZ-305). 2. WZ-305 nie do końca jest kopią ponieważ zakładała wykorzystanie innych pocisków, niż tych z których korzystało ZSU. Swoją drogą nie wiadomo czy był on wykorzystywany przez Chińczyków. Możliwe że był na stanie Koreańczyków z północy, a na bank był wykorzystywany przez Irak, podczas wojny Iracko-Irańskiej. Czepiam się, lecz jest to tylko i wyłącznie o detale, poza tym materiał wybitny oraz elegancki! Tak trzymać!
@@historiapodostrymkatem ok - rozumiem ze kierowal sie Pan instrukcja lub jakims opracowaniem - coz nasza polska radosna twórczosc ludzi ktorzy nie maja nic do roboty- zamiast normalnego OGNIA ( proste zrozumiale i brzmi jak komenda ) - jest wystrzał przy okazji polecam muzeum broni niedaleko Zielonej Gory - jakies 20 km od miasta - swego czasu prowadzil je jakis zapaleniec i jest mnostwo ciekawych eksponatów (brakowalo powoli miejsca na nowe) polecam A film obejrzalem z przyjemnoscia - rzeczowo dokladnie i czegos sie dowiedzialem - co najwyzej ten celownikowy mnie troche zdziwil pozdrawiam i dziekuje slaw
Podczas opowiadania historii wolalbym zdecydowanie ogladac w tle wiecej militariow, ktorych w wokolo Pana jest mnostwo, niz ogladac Pana chodzacego i gadajacego.
@@krzysztofparski8294 Nie chodzi o przeglad eksponatow ale te, pokazywane w tle jako podklad do opowiesci bardzo interesujaco wspomagaja atmosfere oraz ilustruja to, o czym Pan mowi. Woloszanski jest tylko jeden ;) Taka jest moja opinia. |Rzecz jasna to Pan tworzy material i decyduje o jego formie oraz ksztalcie, co doskonale rozumiem.
Może. Tylko wobec jakich celów? Obecnie nie używa się już myśliwców z napędem śmigłowym, co najwyżej starsze samoloty transportowe, ale one tak wysoko latają, że ta ZU-57-2 mogłaby tylko pomarzyć, by je sięgnąć, a tym bardziej trafić. Praktyczne użycie takiego zestawu, to tak samo, jak w przypadku ZSU-23-4, to strzelanie do celów naziemnych na wprost, i to tych nie za silnie umocnionych oraz do lekkich i średnich pojazdów bojowych, bo współczesny czołg to co najwyżej mogłaby ona uszkodzić, ale nie unieszkodliwić. To przeżytek, który ma 70 lat i jego miejscem sa muzea, albo przetop.
Tak w ogóle to Armata S-60 powstała na podstawie niemieckiego prototypowego działa p-lot wyprodukowanego tylko w 3 szt pl.m.wikipedia.org/wiki/5,5_cm_Ger%C3%A4t_58 Wrzucam link
Na s-60 służyłem w Modlinie 1 płk opl 1 Dyw. Kości. (żółte otoki jedyne w twierdzy) jako pierwszy celownikowy na głowicy kursu, czy jak ten diwajs się wtedy nazywał. Wojna polsko jaruzelska wtedy była. Dowódcą mojej baterii był kpt. Wiewiórka (głuchy jak pień). Więcej niż z tej 60-tki nastrzelałem się z salwowych 85-tek. Huk się wtedy robiło prawdziwy -12 rur na raz waliło przy porcie praskim i rurki skierowane były w stronę starego miasta., a nie tak jak teraz dwie atrapy pod piłsudskim parkingowym przy europejskim, huk z mp3 a z rurek świeczka dymna kopci. lipa panie teraz, jak wszystko.
Ha, widziałem "cóś" takiego będąc we wojsku. Lata 1983-85 Orneta. O ile dobrze pamiętam - 21 PTBR ( Polowa Techniczna Baza Remontowa). Będąc "chemikiem" a pełniąc służbę wartowniczą, łaziłem naokoło tego i innych pojazdów by jakiś imperialista nie próbował "zakosić" tych cudów techniki.
Z bliska wygląda dość zadziornie!
Dzięki za fajny, mądry filmik.
Zdrowia życzę
Dziękujemy za cenny komentarz i również życzymy zdrowia :-)
Bardzo dobry odcinek. Jak zawsze świetne prowadzenie, a dzisiaj jeszcze dodatkowy plusik za bardzo ciekawy, mało znany pojazd :D
O, bardzo nam miło. Hymmm...to myślę, że kolejny odcinek będzie jeszcze ciekawszy 😎
Kolejny świetny odcinek. Jednocześnie sporo informacji, lecz bez lania wody i czytania z kartki zbędnych danych. Bardzo ciekawe muzeum, muszę je nadrobić!
Co do działa- W latach 60-tych zestaw przeciwlotniczy był przestarzały gdy nie miał swojego radaru, dziś zestaw JEST przestarzały gdy go nadal ma :)
Dziękujemy za komentarz, a do muzeum też zapraszamy - sporo ciekawych eksponatów i ludzie mili, chętni do dzielenia się swoją wiedzą. Pozdrawiamy :-)
Dzieki za filmik. Właśnie oglądam do kawki. Pozdrawiam
To my dziękujemy za komentarz. Smacznej kawki 😁
Bardzo dobra robota ,gratulacje.
Dzięki za odcinek
Bardzo dziękujemy :-)
20:06 Mistrzyni drugiego planu 🤗
Gratulujemy spostrzegawczości 😀
@Malleus Maleficarum
Daniel, gdzie kalkomanie? :)
ja też ją widziałem
Jak zawsze ekstra przygotowany materiał. Podziękowania dla całej ekipy za świetny odcinek.
Dziękujemy za komentarz. Pozdrawiamy :-)
Bardzo dobry odcinek, świetny prowadzący, dużo informacji i ciekawiej wiedzy dla takiego miłośnika militariów i sprzętu wojskowego jak ja to miód na moje serduszko. 😀 Jest jeszcze tyle fajnych maszyn do pokazania, nie mogę się doczekać następnych odcinków. 😉
PS: Zawsze jak mówi się o samobieżnej obronie przeciwlotniczej w radzieckim/rosyjskim wydaniu to przed oczami mam kultową zsu-23 Szyłka. Dzięki za odcinek. Pozdrawiam! 🙂
A tyle miłych słów to miód na Nasze serduszka 😁. Tak, maszyn, o których chcielibyśmy opowiedzieć jest sporo ale my szukamy egzemplarzy "w metalu" gdzieś w naszych rejonach. Co nie zmienia faktu, że apetyt mamy wielki więc kolejne odcinki na pewno będą 👍 Pozdrawiamy :-)
Na współczesnym polu walki przeciwlotnicze zestawy lufowe to przeżytek. Co najwyżej drony albo śmigłowce można z tego sięgnąć i to przy sprzyjających warunkach. Praktyczne użycie tych zestawów to strzelanie do celów naziemnych a i też z mizernym skutkiem, jeśli ostrzał dotyczy budynków, a nie szałasów czy pick-ów. W Syrii masowo szyłki używane są w tym celu i efekty ich roboty są raczej przeciętne, a ostrzeliwując, narażają się na zniszczenie z PPK, bo one praktycznie nie mają pancerza i można taką szyłkę załatwić (uszkodzić) jednym wystrzałem ze snajperskiego WKM-u i takie sytuacje miały wiele razy miejsce, więcej kłopotów z ich używaniem niż pożytku. Wszystko idzie do przodu, a zwłaszcza technika wojenna, i miejscem szyłek są muzea a przede wszystkim, piece złomowe.
Fajny odcinek. Dwa razy byłem na Wicku morskim na poligonie w rezerwie, strzelanie z S 60 bardzo fajna sprawa.
Dzięki za komentarz 😀
@@historiapodostrymkatem mi również. Armatka robi robotę, przed plutonem 3-4 sztuki śmigłowiec do 3000m nie ma szans. Wóz dowodzenia Blenda na nowym jelczu kosztuje bagatela 17mln zł. Mamy dwa dywizjony oplot MW
warto było czekać stosunkowo mało znany sprzęt i ciekawie opowiedziane czekamy na nast.
Wczoraj ?
Dzięki za kolejny fantastyczny odcinek. Warto dodać, że działa S-60 w wersji ciągnionej są na wyposażeniu w Polsce w dywizjonie przeciwlotniczym MW.
O, dziękujemy za informację i do zobaczenia w kolejnym odcinku 😁
W Wielbarku ?
Ciągle w użyciu na poligonie "Wicko".
człowiek robisz to genialnie więcej takich filmów
Dziękujemy 😀
Dziękuję za kolejny odcinek.
Gdy byliśmy młodsi
Brawo, swietny materiał!
Dziękujemy
W niedalekiej przysxłości
Tak sobie słucham i myślę to się nie mówi celowniczy? 10 sekund później - ahaaa to ich było dwóch! :Do świetny materiał, gratuluję!
😁 Dziękujemy
Dzięki.
Kolejny dobry materiał.
Dobre to było
Dziękuję za interesujący film, jak zwykle zrealizowany wzorowo. Zawsze mnie interesowało, dlaczego ten sprzęt zniknął z wojska. Miał bardzo "bojowy" wygląd, więc wydawało mi się, że ma niesłychanie złożoną budowę i wymaga przez to dużych nakładów, aby utrzymać go w gotowości bojowej. Dopiero z filmu dowiedziałem się, że był on w zasadzie prymitywny, i jedynym jego plusem było wrażenie jakie robił.. No cóż, tak czasem bywa, ale gdyby nie Wasz film, jako laik byłbym przekonany, że było, jak napisałem wcześniej..
Ja bylem na S-60 w Moragu lato 2000. Poligon w Bemowie Piskim strzelanie dzienne i nocne do makiet wozów pancernych i helikoptera . frajda niesamowita
Super
I znowu "porażenie" :)) Bardzo ciekawy pojazd, to chyba pierwszy tak dobry materiał na jego temat. Przygotowanie prowadzącego robi wrażenie. Zresztą montaż i dźwięk też idealne, ogląda się jednym tchem. Mało jest takich materiałów na TH-cam.
Odnośnie muzeum, nigdy tam nie byłem, ale widzę tam sporo ciekawych eksponatów. Nie wiem czy dobrze widziałem, ale tam były 2 "zwieroboje", i chyba T-34 z wojennej produkcji?
Jednak największą uwagę zwrócił na mnie ten szturmowy Iliuszyn przy którym siedział prowadzący.
A wracając jeszcze do bohatera odcinka. Zdziwiłem się że sterowanie obrotem wierzy jest ręczne. Myślałem że obrót wieży odbywa się poprzez sterowanie hydrauliczne /elektryczne.
Dzięki za świetny materiał.
W co "wierzy" obrót?
Ekstra...
W czasie mojej służby wojskowej w Gołdapie w latach 90-91 stał tam jeden taki już zdezelowany pojazd. Armatę S-60 znam bo służyłem na niej będęc wówczas żołnierzem ZSW.
Lubie ten kanal
Fajny materiał tylko drobna nieścisłość.
Omawiany w 6:25-6:30 min reflektor nie jest reflektorem podczerwieni.
Jest to reflektor do poruszania się po zmroku w warunkach bojowych. reflektory takie instalowane były na większości sprzętów w LWP.
Obsługiwałem takie reflektory na skotach i brdm-ach.
Na reflektor podczerwieni bardziej wygląda reflektor znajdujący się po prawej stronie kadłuba.
Mega fachowo pozdro
Super kanał i mega ciekawe filmy jest opcja żeby nakręcić coś o ZSU-23-4? Pozfrawiam
Myślę, że taka opcja jest 😁
@@historiapodostrymkatem super byłem na szyłce 22 lata temu w CSOPL KOSZALIN mam sentyment do tego sprzętu fajnie by było usłyszeć o historii powstania tego sprzętu oczywiście w Pana wydaniu bo tak jak Pan opowiada to nikt nie potrafi pozdrawiam i czekam na odcinek zsu
Bardzo dziękujemy za te miłe słowa. Nowy materiał jest już praktycznie skończony :-)
Z niecierpliwością czekam na publikację pozdrawiam
Pan Mariusz jest z południa Polski sądząc po wymowie materiał Super Ciekawe tylko dlaczego TH-cam tak późno mi go polecił
Dobry odcinek :)
kozak jestes :) doceniam
Odcinek fantastyczny.
Spotkałem informację, że LWP zakupiło 42 sztuki ale koryguję do 40.
Jestem tylko ciekawy do kiedy zestaw używano w wojskach operacyjnych i np. w jaki sposób ZSU-57-2 były przydzielone w latach 80-tych?
W 3 i 9 DZ czytałem, że używano S-60.
Strzelałem z S60 w roku 2000, 57-2 były tylko wspomnieniem.
Super program.👍 Poproszę film o Mi-4 😊
Mam zdjęcie ma nim w Wicku morskim w rezerwie opelotka
20:06 wiewiórka w tle sobie pomyka!
To już przeżytek w czasie projektowania
Fakt ale w momencie kiedy masz ogrom podwozi chcesz coś z nimi zrobić zamiast je złomować.
Byłem w Wicku morskim na poligonie podczas strzelania z "SZYŁKI" wrażenie niesamowite , my strzelaliśmy z dział p.lot 57 mm (połowa szyłki
Matko Boska, w T34 mówiono o tym, że właz kierowcy osłabia konstrukcje płyty czołowej. 20 lat później zrobili dokładnie ten sam błąd. No Rosjanie nie potrafią się niczego nauczyć... Chyba...
Czytałem że 2 trzy trafienia pociskami 20 mm i właz wpadał do środka:)
Wystarczył 1 pocisk kalibru 37 aby zrobić to samo:)
Byłem celowniczym na S60, bardzo celna armata. Strzelałem na Wicku do holowanych celów.
Dziękujemy za komentarz i pozdrawiamy :-)
wiewiórka w tle robi robotę:)
Musimy się z nią jakoś dogadać żeby wystąpiła w kolejnych odcinkach....ile to może kosztować orzechów ? 🤔
@@historiapodostrymkatem obawiam się że to nie są tanie rzeczy.... Btw film jak zawsze prima sort!
Wielkie dzięki :-)
19:49 wiewiórka z lewej :)
Wrucilem z Wicka z poligonu teraz wczoraj i zsu 57 2 dalej stoi na postumencie
Dziwne jest że sprzęt ten nie posiadał celownika żyroskopowego. Przecież były one już znane w 2 wojnie światowej. Używano je myśliwcach alianckich.
Wprowadzenie ich do służby spowodowało że wielu pilotów uzyskiwało zestrzelenia bo celownik sam obliczał poprawki do ruchomego celu.
Bardzo dobry materiał, lecz w części o chińskiej wersji do poprawy.
1. Chińczycy nigdy nie korzystali z desygnacji Type 58/59/69/80. Zamiast tego faktycznie ich pojazdy były nazywane jako WZ (Type 69:WZ-121, Type 59:WZ-120, Type 62:WZ-131 oraz ZSU-57-2:WZ-305).
2. WZ-305 nie do końca jest kopią ponieważ zakładała wykorzystanie innych pocisków, niż tych z których korzystało ZSU.
Swoją drogą nie wiadomo czy był on wykorzystywany przez Chińczyków. Możliwe że był na stanie Koreańczyków z północy, a na bank był wykorzystywany przez Irak, podczas wojny Iracko-Irańskiej. Czepiam się, lecz jest to tylko i wyłącznie o detale, poza tym materiał wybitny oraz elegancki! Tak trzymać!
I chyba to był prekursor BMPT 1?
Tak się składa że Rosja wraca do tego kalibru 57mm Bajkał ,montuje na BWP !
1983 r w Koszalinie siedzialem w czyms takim wierza gora otwarta 2 lufy OPL
Sadge gdzie ostatni temat z pierwszego działu ósmych klas?
komentarz dla statystyk
👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻
W 97 roku bylem operatorem zestawu zsu _23-4
ZU-57-2 to nieco inna zabawka.
Czy możemy prosić o kontakt?
historiapodostrymkatem@gmail.com.
@@historiapodostrymkatem A kto prosi? Lud pracujący miast i wsi?
celownikowy?????? a co to za funkcja??
Członek załogi odpowiedzialny za wprowadzanie nastaw do strzału do celownika. Też mi nie brzmi po polsku, ale z opracowań taka nazwa się wyłania :)
@@historiapodostrymkatem ok - rozumiem ze kierowal sie Pan instrukcja lub jakims opracowaniem - coz nasza polska radosna twórczosc ludzi ktorzy nie maja nic do roboty- zamiast normalnego OGNIA ( proste zrozumiale i brzmi jak komenda ) - jest wystrzał
przy okazji polecam muzeum broni niedaleko Zielonej Gory - jakies 20 km od miasta - swego czasu prowadzil je jakis zapaleniec i jest mnostwo ciekawych eksponatów (brakowalo powoli miejsca na nowe) polecam
A film obejrzalem z przyjemnoscia - rzeczowo dokladnie i czegos sie dowiedzialem - co najwyzej ten celownikowy mnie troche zdziwil
pozdrawiam i dziekuje
slaw
Poprawnie to był celownikowy obsługujący celownik a nie jakiś tam celowniczy celujący do celu😃poniatno?
@@krzysztofparski8294 przeczytales to co nappisales? bo z tego co napisales to funkcja celownika jest co nieznana
@@mslawmslaw5649 Serio a ty?
Wczoraj ?
Piękna maszyna
z małym poślizgiem ale jestem :)
Bardzo nam miło :-) życzymy miłego oglądania 😁
Podczas opowiadania historii wolalbym zdecydowanie ogladac w tle wiecej militariow, ktorych w wokolo Pana jest mnostwo, niz ogladac Pana chodzacego i gadajacego.
To jest odcinek tematyczny a nie przegląd zasobu muzeum trudno żeby mówiąc o bohaterze odcinka pokazywać inne pojazdy
@@krzysztofparski8294 Nie chodzi o przeglad eksponatow ale te, pokazywane w tle jako podklad do opowiesci bardzo interesujaco wspomagaja atmosfere oraz ilustruja to, o czym Pan mowi. Woloszanski jest tylko jeden ;) Taka jest moja opinia. |Rzecz jasna to Pan tworzy material i decyduje o jego formie oraz ksztalcie, co doskonale rozumiem.
@@pawelsawicki1750 Pozostanę przy swoim zdaniu dla mnie jest OK pozdrawiam
Teraz Szyłka
dołożyć radar, optykę , nowe pociski programowane tani i skuteczny zestaw
Może. Tylko wobec jakich celów? Obecnie nie używa się już myśliwców z napędem śmigłowym, co najwyżej starsze samoloty transportowe, ale one tak wysoko latają, że ta ZU-57-2 mogłaby tylko pomarzyć, by je sięgnąć, a tym bardziej trafić. Praktyczne użycie takiego zestawu, to tak samo, jak w przypadku ZSU-23-4, to strzelanie do celów naziemnych na wprost, i to tych nie za silnie umocnionych oraz do lekkich i średnich pojazdów bojowych, bo współczesny czołg to co najwyżej mogłaby ona uszkodzić, ale nie unieszkodliwić. To przeżytek, który ma 70 lat i jego miejscem sa muzea, albo przetop.
@@MrOprawca1978 Na nisko lecące Kurgańce
@@krzysztofparski8294 Znam człowieka o bardzo podobnym nazwisku. Ale on nie lata. Hydrolog, bardziej przy wodzie raczej więc.
dlaczego nikt nawet tego nie wyropował?
Ale dzifne rze taki czoug śie nie załamal po tylu latah
Sprzezonej a nie zsynchronizowanej. 2:38
Tăng tốc độ nhắm bắn
Czołem wielkiej Polsce
Wstyd żeby w muzeum znajdował się tak zaniedbany sprzęt. To nie wygląda jak muzeum, tylko jak złomowisko.
Sowieci potrafili robić maszyny do zabijania 👎👎👎😤😤😤
Kolejna broń używana do dzisiaj w warunkach wojny w Ukrainie.
Khoan hướng phía trước
Nới rộng khoan chứa
Tak w ogóle to Armata S-60 powstała na podstawie niemieckiego prototypowego działa p-lot wyprodukowanego tylko w 3 szt
pl.m.wikipedia.org/wiki/5,5_cm_Ger%C3%A4t_58
Wrzucam link
Hạ cơ số nòng 1
Automatyka dla ubogich.