Ставте лайк, якщо відео було для вас корисним! Пишіть у коментарях свої стратегії заощадження на пенсію. 00:00 Пенсії 01:01 Перспективи українських пенсій 03:54 Як накопичувати на пенсію 07:26 НПФ 14:15 Закордонні рахунки 22:30 Кейс заощадження Віти Жигаліна 30:10 Валютні ризики
То можна і так купувати облігації , вони ж не оподатковується навіть для фізосіб... В недержавному пенсійному фонді мені подобається, що там є термін і не зможеш просто зняти)
Любомир, скажіть будь ласка, який сенс в недержавному пенсійному фонді, якщо гривня різко девальвує і постійно? Наприклад 20 років тому долар був по 5, часами по 4,80 грн., у цьому році ми може цифру 30 побачимо. Тобто якщо навіть недержавний пенсійний фонд дає по 10% річних у гривні чим він краще за s&p 500 наприклад? Дякую
Гривня девальвує, але ж ставки дохідності по гривні суттєві вищі. У фінансах потрібно підходити раціонально до рішень і рахувати цифри, ось приклад iplan.ua/blog/gryvna-20-let-spustya/ І звісно я сказав на відео, що основні заощадження на 15-30 років мають бути в твердій валюті. Л.
Дякуємо за позитивні відгуки! Якщо є бажання і можливість підтримати наш соціальний проект грошима, запрошуємо стати патроном "Сімейного бюджету" на сайті "Патреон" www.patreon.com/familybudgetcomua. Ми робимо проект для вас - свідомих українців - і будемо вдячні за посильну допомогу! Н.
@@FamilybudgetUa спочатку думав, що про всяк випадок, якщо якийсь буде "невдало" інвестувати. хоча тепер розумію, що завжди можна перевести у іншій НПФ в такій ситуації
Добрий день! Чи є у вас відео про сплату податків для інвесторів? Конкретно цікавить сплата податків для фізичних осіб від дивідендів ( користуюсь IB) та сплата податків після виводу коштів з брокерського рахунку. Дякую за вашу працю!
@@FamilybudgetUa Любомир, дякую Вам! Ви - один з небагатьох людей на українському ютубі хто допомагає розібратись у інвестиціях в українських реаліях. У зв'язку з цим маю до вас запитання. Я хотів б інвестувати в американську біржу на довгий термін. Розглядав IT (QQQ) та широкий ринок (S&P 500), проте мене зупиняє податкова незрілість України і необхідність сплачувати податок з дивідендів, які виплачують ці ETF. Наскільки я зрозумів з Ваших відео, якщо не займатись спекуляціями та інвестувати на довгий термін у фонди чи акції, що не сплачують дивідендів - податки сплачувати не прийдеться до моменту виведення коштів. Чи не могли б ви порадити якісь схожі ETF, які б не виплачували дивідендів, а реінвестували їх? Дякую за Ваш час!
@@serhii-myskiv 1. Есть американские и ирландские ETF. Практически все американские ETF выплачивают дивиденды ежеквартально. Т.е. сначала вы получите дивиденды, должны будете уплатить с них налог, на остаток после уплаты налога покупаете новые ETF. Ирландские ETF бывают 2 видов: Distributing и Accumulating. Первые выплачивают дивиденды по принципу американских ETF, вторые дивиденды не выплачивают (хоть и на начисляют), а автоматически реинвестируют. Но тут стоит отметить один момент - Irish Accumulating ETF будут невыгодными при выходе из инвестиции, т.к. по ним будет больше налогооблагаемая инвестиционная прибыль (которая налогооблагается в Украине по ставке 18+1,5 %, тогда как дивиденды налогооблагаются по ставке 9+1,5%). 2. Для правильного понимания - налоги с инвестиционной прибыли в Украине надо платить не с момента выведения средств со счета брокера в Украину, а с момента продажи инвестиционного актива (акции компании, ETF), даже если деньги остались в США на счете брокера. th-cam.com/video/GvwU7OvPtF8/w-d-xo.html blog.liga.net/user/vmaslennikov/article/31781
@@serhii-myskiv дозвольте відповісти. В момент виплати дивідендів - це "паперовий прибуток", який ви можете реінвестувати самостійно. Якщо не хочете мати справу з дивідендами - обирайте відповідні ETF. На сайті ETF.com є фільтри. Успіхів вам!
на жаль, саме так. тому що зараз ці податки ідуть на пенсію батькам і бабусям-дідусям. а що буде з пенсійною системою, коли ми доповземо до відповідного віку?? Н.
Так працює солідарна пенсійна система. Покоління дітей платить поколінню батьків. І коли кажуть що державної пенсії у теперішньої молоді не буде, мають на увазі, що через теперішні драконівські податки і як наслідок жебрацькі зарплати, народ масово виїжджає з країни. І якщо нічого не поміняти, то просто фізично не буде молоді, щоб платити пенсії нашому поколінню. Навіть якщо будуть забирати все зароблене.
Лучше разместить деньги в государственных банках на депозитах до 200 тысяч в каждом половину в валюте соответственно.Это надёжнее нежели,, вляпаться,, в какие-то негосударственные пенсионные фонды.Где гарантия ,что через годы данный фонд сохраниться!?!?
Вот реально не розумію людей, які віддають свої кошти у недержавні пенсійні фонди. По-перше вони відкладають гривні, а гривня то така цікава валюта яка може за кілька днів знецінитися у 2 рази.. Не так давно долар коштував 2 гривні, потім 5, потім 8, зараз десь 28. Що буде через 30 років? 100 грн за 1 доллар? 150? 200? А всі кошти зберігаються у гривнях. По-друге відсоткові ставки постійно знижуються в США та Європі вони вже нижчі, ніж інфляція, а відсотки по облігаціям та банківським вкладам напряму залежать від базових ставок. Тому я взагалі не бачу як недержавний пенсйний фонд може обігнати інфляцію, тримаючи кошти у гривнях. + хто знає де буде сама Україна наступні 20 чи 30 років? Скільки тут ще буде революцій, поділів влади, зовнішніх конфліктів ітд. і після кожного такого конфлікту ваші вклади можуть взагалі зникнути як зникли заощадження людей в СССР. Ну і по-третє є ж альтернатива, можна інвестувати у акції США чи всього світу, купити індексний фонд і на проміжку в 20-30 років майже гарантовано мати 8-10% у доларах і взагалі не залежати від ситуації в Україні. Так, якщо самостійно обирати акції то це ціла наука, досить складний та ризикований процес, який вимагає величезної кваліфікації, але купити ETF може практично кожен. А на дистанції в 30 років цих 10% річних через силу складних відсотків збільшать ваш капітал разів у 15, він буде подвоюватися кожні 7-8 років.
@@FamilybudgetUa Я тому і написав "майже", бо розумію, що минулі доходи не можуть гарантувати їх у майбутньому, але якщо ринок акцій за останні 100 років росте в середньому на 8-10% то з величезною долею ймовірності ріст продовжиться і надалі. Навіть якщо ріст сповільниться у майбутньому то він ніяк не впаде моментально до нуля і залишиться там на 20 чи 30 років, хай він за 10 років буде падати на напр. 1-2% що всеодно дасть в середньому 6-7% на дистанції у наступних 20-30 років, що і так в рази обжене інфляцію.
Але ж ніхто не говорить вкладати всі вільні кошти в недержавні пенсійні фонди. Можна і потрібно інвестувати свої кошти в як найбільше різних фінансових інструментів.
@@pruchay інвестувати потрібно в інструменти які як мінімум не дадуть грошам знецінитися через інфляцію за 20-30 років, а як максимум дадуть можливість заробити. З недержавними пенсійними фондами не має жодної гарантії що гроші не знеціняться за це період, тобто ви будете кожен місяць відкладами з своєї зарплати у цей фонд, а через 30 років там буде сума за яку ви і один рік не зможете прожити на пенсії. Якщо вас такий варіант влаштовує - вкладайте, тільки не називайте це інвестиціями :)
Ставте лайк, якщо відео було для вас корисним!
Пишіть у коментарях свої стратегії заощадження на пенсію.
00:00 Пенсії
01:01 Перспективи українських пенсій
03:54 Як накопичувати на пенсію
07:26 НПФ
14:15 Закордонні рахунки
22:30 Кейс заощадження Віти Жигаліна
30:10 Валютні ризики
Дякую, Любомире, що популяризуєте цю тему серед українців
Любомире можете зробити короткий огляд недержавних пенсійних фондів в Україні на своєму каналі? Було би дуже корисно.
Так, варто. Л.
Дуже корисне, інформативне відео. Все чітко і по полицях Любомир розклав. Дякую)
До речі, є ймовірність, що доларова інфляція в найближчі роки збільшиться і зжиратиме більше ніж 2% на рік від підматрасного капіталу
Дякую за відео
Дякую Вам за вашу роботу
То можна і так купувати облігації , вони ж не оподатковується навіть для фізосіб... В недержавному пенсійному фонді мені подобається, що там є термін і не зможеш просто зняти)
яка позитивна дівчина Віта)
Любомир, скажіть будь ласка, який сенс в недержавному пенсійному фонді, якщо гривня різко девальвує і постійно? Наприклад 20 років тому долар був по 5, часами по 4,80 грн., у цьому році ми може цифру 30 побачимо. Тобто якщо навіть недержавний пенсійний фонд дає по 10% річних у гривні чим він краще за s&p 500 наприклад? Дякую
Гривня девальвує, але ж ставки дохідності по гривні суттєві вищі. У фінансах потрібно підходити раціонально до рішень і рахувати цифри, ось приклад
iplan.ua/blog/gryvna-20-let-spustya/
І звісно я сказав на відео, що основні заощадження на 15-30 років мають бути в твердій валюті.
Л.
@@FamilybudgetUa Дякую за розгорнуту відповідь і класний контент)
Дякуємо за позитивні відгуки! Якщо є бажання і можливість підтримати наш соціальний проект грошима, запрошуємо стати патроном "Сімейного бюджету" на сайті "Патреон" www.patreon.com/familybudgetcomua. Ми робимо проект для вас - свідомих українців - і будемо вдячні за посильну допомогу! Н.
Ну і як тепер з гривневими пенсійними фондами? Що порекомендуєте?
Працюють. На каналі є відео і стаття про результати моїх семи років в НПФ. Л.
simeinyi-budzhet.ua/blogs/npf-2014-2021/
А чи можливо для українців заключити договір з європейськими страховими компаніями чи НПФ і потім на старості отримувати пенсію від них?
Ні, але ж Метлайф, Граве, Уніка, ПЗУ і так іноземні компанії. Л.
чи є сенс вкладати у більш ніж один НПФ?
Гм. для чого?
л
@@FamilybudgetUa спочатку думав, що про всяк випадок, якщо якийсь буде "невдало" інвестувати. хоча тепер розумію, що завжди можна перевести у іншій НПФ в такій ситуації
Добрий день!
Чи є у вас відео про сплату податків для інвесторів? Конкретно цікавить сплата податків для фізичних осіб від дивідендів ( користуюсь IB) та сплата податків після виводу коштів з брокерського рахунку.
Дякую за вашу працю!
так на каналі є цілий плейліст про податки фіз осіб з прикладами.
th-cam.com/play/PLMi4vCbIfdcvS6IepzxGKv3eB3vg759hn.html
Любомир
@@FamilybudgetUa
Любомир, дякую Вам!
Ви - один з небагатьох людей на українському ютубі хто допомагає розібратись у інвестиціях в українських реаліях. У зв'язку з цим маю до вас запитання.
Я хотів б інвестувати в американську біржу на довгий термін. Розглядав IT (QQQ) та широкий ринок (S&P 500), проте мене зупиняє податкова незрілість України і необхідність сплачувати податок з дивідендів, які виплачують ці ETF. Наскільки я зрозумів з Ваших відео, якщо не займатись спекуляціями та інвестувати на довгий термін у фонди чи акції, що не сплачують дивідендів - податки сплачувати не прийдеться до моменту виведення коштів. Чи не могли б ви порадити якісь схожі ETF, які б не виплачували дивідендів, а реінвестували їх?
Дякую за Ваш час!
@@serhii-myskiv 1. Есть американские и ирландские ETF.
Практически все американские ETF выплачивают дивиденды ежеквартально. Т.е. сначала вы получите дивиденды, должны будете уплатить с них налог, на остаток после уплаты налога покупаете новые ETF.
Ирландские ETF бывают 2 видов: Distributing и Accumulating. Первые выплачивают дивиденды по принципу американских ETF, вторые дивиденды не выплачивают (хоть и на начисляют), а автоматически реинвестируют.
Но тут стоит отметить один момент - Irish Accumulating ETF будут невыгодными при выходе из инвестиции, т.к. по ним будет больше налогооблагаемая инвестиционная прибыль (которая налогооблагается в Украине по ставке 18+1,5 %, тогда как дивиденды налогооблагаются по ставке 9+1,5%).
2. Для правильного понимания - налоги с инвестиционной прибыли в Украине надо платить не с момента выведения средств со счета брокера в Украину, а с момента продажи инвестиционного актива (акции компании, ETF), даже если деньги остались в США на счете брокера.
th-cam.com/video/GvwU7OvPtF8/w-d-xo.html
blog.liga.net/user/vmaslennikov/article/31781
@@serhii-myskiv дозвольте відповісти. В момент виплати дивідендів - це "паперовий прибуток", який ви можете реінвестувати самостійно. Якщо не хочете мати справу з дивідендами - обирайте відповідні ETF. На сайті ETF.com є фільтри. Успіхів вам!
Забули сказати, що при переїзді на ПМЖ за кордон також можна отримати виплату з НПФ
Как-бы все логично. Но если задуматься, сначала заплати налог в т.ч. в пенсионный фонд, а потом уже собирай себе на пенсию)
на жаль, саме так. тому що зараз ці податки ідуть на пенсію батькам і бабусям-дідусям. а що буде з пенсійною системою, коли ми доповземо до відповідного віку?? Н.
Порекомендуйте, будь ласка, недержавний пенсійний фонд.
Биткоин
Нпф династия,
лідери є тут
simeinyi-budzhet.ua/nederzhavni-pensiini-fondy/
@@FamilybudgetUa дякую!
Не советую лезть во всякие ,,недержавні пенсійні фонди,,
Про какое мобильное приложение идет речь? 18:25
Напевно Wotan, бо іншого поки немає (Wotan -> Універ -> Exante)
@@Odinochka1986 спасибо)
Добавлю только одно что гривну надо переводить в валюту )
# Поширюю мережею лише відео цілком українською!
Це відео мало ю підійти) Л.
а биткоин завтра таки в три раза вырос :)
Перемога))) хтось має можливість рано вийти на пенсію. Л.
А для чого тоді платити ЄСВ?
На пенсію батькам
Так працює солідарна пенсійна система. Покоління дітей платить поколінню батьків. І коли кажуть що державної пенсії у теперішньої молоді не буде, мають на увазі, що через теперішні драконівські податки і як наслідок жебрацькі зарплати, народ масово виїжджає з країни. І якщо нічого не поміняти, то просто фізично не буде молоді, щоб платити пенсії нашому поколінню. Навіть якщо будуть забирати все зароблене.
Підтримати бабусь та дідусів. Л.
@@sviatoslavkiral4307 драконівські податки? То напевно не про Україну ;)
@@pruchay 51 відсоток із зарплати це мало? А потім 20 відсотків у магазині
что это за финтех додаток ?
Щодо іпотеки Любомир ти трохи відстав. Сьогодні є іпотека вже під 10%. Ефективна 13-14%. З
А який банк? Л.
коли розгорнув тред, щоб отримати якусь корисну інфу, а топік стартер злився )-:
Історія повторюється з відкладами на книжку, ммм..., лохи поведуться.
Wotan скатился(
Лучше разместить деньги в государственных банках на депозитах до 200 тысяч в каждом половину в валюте соответственно.Это надёжнее нежели,, вляпаться,, в какие-то негосударственные пенсионные фонды.Где гарантия ,что через годы данный фонд сохраниться!?!?
Вот реально не розумію людей, які віддають свої кошти у недержавні пенсійні фонди.
По-перше вони відкладають гривні, а гривня то така цікава валюта яка може за кілька днів знецінитися у 2 рази.. Не так давно долар коштував 2 гривні, потім 5, потім 8, зараз десь 28. Що буде через 30 років? 100 грн за 1 доллар? 150? 200? А всі кошти зберігаються у гривнях.
По-друге відсоткові ставки постійно знижуються в США та Європі вони вже нижчі, ніж інфляція, а відсотки по облігаціям та банківським вкладам напряму залежать від базових ставок.
Тому я взагалі не бачу як недержавний пенсйний фонд може обігнати інфляцію, тримаючи кошти у гривнях.
+ хто знає де буде сама Україна наступні 20 чи 30 років? Скільки тут ще буде революцій, поділів влади, зовнішніх конфліктів ітд. і після кожного такого конфлікту ваші вклади можуть взагалі зникнути як зникли заощадження людей в СССР.
Ну і по-третє є ж альтернатива, можна інвестувати у акції США чи всього світу, купити індексний фонд і на проміжку в 20-30 років майже гарантовано мати 8-10% у доларах і взагалі не залежати від ситуації в Україні. Так, якщо самостійно обирати акції то це ціла наука, досить складний та ризикований процес, який вимагає величезної кваліфікації, але купити ETF може практично кожен.
А на дистанції в 30 років цих 10% річних через силу складних відсотків збільшать ваш капітал разів у 15, він буде подвоюватися кожні 7-8 років.
зауважте, що 8-10% в індексному фонді аж ніяк не ГАРАНТОВАНО, а очікувано)
Л.
@@FamilybudgetUa Я тому і написав "майже", бо розумію, що минулі доходи не можуть гарантувати їх у майбутньому, але якщо ринок акцій за останні 100 років росте в середньому на 8-10% то з величезною долею ймовірності ріст продовжиться і надалі. Навіть якщо ріст сповільниться у майбутньому то він ніяк не впаде моментально до нуля і залишиться там на 20 чи 30 років, хай він за 10 років буде падати на напр. 1-2% що всеодно дасть в середньому 6-7% на дистанції у наступних 20-30 років, що і так в рази обжене інфляцію.
Але ж ніхто не говорить вкладати всі вільні кошти в недержавні пенсійні фонди. Можна і потрібно інвестувати свої кошти в як найбільше різних фінансових інструментів.
@@pruchay інвестувати потрібно в інструменти які як мінімум не дадуть грошам знецінитися через інфляцію за 20-30 років, а як максимум дадуть можливість заробити. З недержавними пенсійними фондами не має жодної гарантії що гроші не знеціняться за це період, тобто ви будете кожен місяць відкладами з своєї зарплати у цей фонд, а через 30 років там буде сума за яку ви і один рік не зможете прожити на пенсії. Якщо вас такий варіант влаштовує - вкладайте, тільки не називайте це інвестиціями :)
Вже була заборонена валюта, чому б не повторить історію?!