Ismét köszönettel tartozom a videó elkészítése miatt. Nekem elég volt 50 másodperc ahhoz, hogy megoldódjon egy banális problémám. Méghozzá a csap kiállások mandzsettára történő megfelelő lyuk átmérő vágását illetően. Szarakodtam már, egy pár dologgal amit körberajzoltam, hogy megfelelő legyen a lyukátmérő, ahhoz hogy ne is lötyögjön és ne feszüljön teljesen. Ehhez a procedúrához egy 10 forintos érmét rajzoltam körbe, és azt vágtam ki. DE mennyivel egyszerűbb a sarokcsiszoló korong felfogatási lyukát körberajzolni...Már ezért köszönettel tartozom:) Többek között az ilyen apróságok ellesése miatt szeretem nézni a videóidat. Már furdal a kíváncsiság burkolat kiosztással kapcsolatban:) Főleg ha nem nagy lapok lesznek felragasztva:) Csak egy kérdés. Amikor a pozitív saroknál bevágod a szalagot (3:14 nél látszik akkor) a szalagban lesz egy olyan rész (háromszög) ahol nem lesz szalag. Ezt a részt hogyan szoktad pótolni? Szoktad pótolni? Nyilván egy ajtónál ez elhanyagolható de mondjuk ha egy víz terhelt résznél van pozitív sarok akkor csak a "gyári" pozitív sarok a megoldás? Vagy ilyenkor elég ha csak egy szalagdarabot, beszabok a részbe és beágyazom a víz szigetelésbe? Vagy ne gondoljam túl a dolgot?😅 Köszi még egyszer várom a negyediket😎
ปีที่แล้ว +1
Szia! Oda egy külön kis darabot vágok, egy L alak ami rá takar mindkét oldalra.
Sarkaknál, pozitív vagy negatív. 1. Mindig Mapeband Sa -ból kivágom a silikón tubus átmérőjét persze kör alakban. Majd szemre sugárvágás ,, tehát cca a közepétől elvágod". Pár miliméterrel feljebb ragasztható a vágástól, mivel jólragad és elég rugalmas, kültérben is. A gyűrődések kellő hőfok biztositásával jól eldolgozhatóak. Erre lehet csatlakozni a ,,Sima " szalagokkal és folyékony szigeteléssel biztositva. Ha mégis ugatna a macska.
Na de miért van szükség ennyire részletes szigetelésre a zuhanyzón kívüli részein a fürdőszobának? Normál esetben sehol sincs víz a zuhanykabinon kívül. Ha pedig esetleg valamelyik szerelvény meghibásodik és zubog a víz kifelé, az percek alatt ki jut a fürdőből a többi helyiségbe.
ปีที่แล้ว +6
Ma forgattam a következő részt, és többek között ez is felmerült bennem, hogy talán túlzásnak is tűnhet. Viszont, van ahol a műszaki ellenőr ezt kéri, én meg úgy vagyok vele hogy ártani nem árt.
@ Túlzásnak tűnhet, de nem az. Emeleti fürdőszoba megteszed a maximumot ez a nyugodt alvás titka. Volt, hogy az investor 6 év ottlakás után jeletkezett. ,,az épitett zuhanykabin másik felén , a vakolat 50cm magas 1m2 vízfolt van". Kértem nézze vissza a fotodokumentációt amit a munka végeztével átadtam. Ha esetleg nemtalálná, nekem még ma is megvan. Rég praktizálom, hogy mindent, még a szigetelés 1. és második rétegét is dokumentálom külön. Kiderült, már 6 éve rosszul volt felszerelve a zuhanykabinban a csap. Tehát a 6 év alatt szépen lassan szivárgott a víz a 144m2 ház padlószigetelésébe is. De nyugodtan mehetek aludni.
Ismét köszönettel tartozom a videó elkészítése miatt. Nekem elég volt 50 másodperc ahhoz, hogy megoldódjon egy banális problémám. Méghozzá a csap kiállások mandzsettára történő megfelelő lyuk átmérő vágását illetően. Szarakodtam már, egy pár dologgal amit körberajzoltam, hogy megfelelő legyen a lyukátmérő, ahhoz hogy ne is lötyögjön és ne feszüljön teljesen. Ehhez a procedúrához egy 10 forintos érmét rajzoltam körbe, és azt vágtam ki. DE mennyivel egyszerűbb a sarokcsiszoló korong felfogatási lyukát körberajzolni...Már ezért köszönettel tartozom:) Többek között az ilyen apróságok ellesése miatt szeretem nézni a videóidat. Már furdal a kíváncsiság burkolat kiosztással kapcsolatban:) Főleg ha nem nagy lapok lesznek felragasztva:)
Csak egy kérdés. Amikor a pozitív saroknál bevágod a szalagot (3:14 nél látszik akkor) a szalagban lesz egy olyan rész (háromszög) ahol nem lesz szalag. Ezt a részt hogyan szoktad pótolni? Szoktad pótolni? Nyilván egy ajtónál ez elhanyagolható de mondjuk ha egy víz terhelt résznél van pozitív sarok akkor csak a "gyári" pozitív sarok a megoldás? Vagy ilyenkor elég ha csak egy szalagdarabot, beszabok a részbe és beágyazom a víz szigetelésbe? Vagy ne gondoljam túl a dolgot?😅
Köszi még egyszer várom a negyediket😎
Szia!
Oda egy külön kis darabot vágok, egy L alak ami rá takar mindkét oldalra.
@ Köszönöm a gyors választ, és a megoldást, L alakot fogok vágni. Jó munkát🙂😉
Sarkaknál, pozitív vagy negatív.
1. Mindig Mapeband Sa -ból kivágom a silikón tubus átmérőjét persze kör alakban.
Majd szemre sugárvágás ,, tehát cca a közepétől elvágod".
Pár miliméterrel feljebb ragasztható a vágástól, mivel jólragad és elég rugalmas, kültérben is. A gyűrődések kellő hőfok biztositásával jól eldolgozhatóak.
Erre lehet csatlakozni a ,,Sima " szalagokkal és folyékony szigeteléssel biztositva.
Ha mégis ugatna a macska.
👌👍😉
Na de miért van szükség ennyire részletes szigetelésre a zuhanyzón kívüli részein a fürdőszobának? Normál esetben sehol sincs víz a zuhanykabinon kívül. Ha pedig esetleg valamelyik szerelvény meghibásodik és zubog a víz kifelé, az percek alatt ki jut a fürdőből a többi helyiségbe.
Ma forgattam a következő részt, és többek között ez is felmerült bennem, hogy talán túlzásnak is tűnhet.
Viszont, van ahol a műszaki ellenőr ezt kéri, én meg úgy vagyok vele hogy ártani nem árt.
@ köszönöm a választ, jó munkát!!
@
Túlzásnak tűnhet, de nem az.
Emeleti fürdőszoba megteszed a maximumot ez a nyugodt alvás titka.
Volt, hogy az investor 6 év ottlakás után jeletkezett.
,,az épitett zuhanykabin másik felén , a vakolat 50cm magas 1m2 vízfolt van".
Kértem nézze vissza a fotodokumentációt amit a munka végeztével átadtam.
Ha esetleg nemtalálná, nekem még ma is megvan.
Rég praktizálom, hogy mindent, még a szigetelés 1. és második rétegét is dokumentálom külön.
Kiderült, már 6 éve rosszul volt felszerelve a zuhanykabinban a csap.
Tehát a 6 év alatt szépen lassan szivárgott a víz a 144m2 ház padlószigetelésébe is.
De nyugodtan mehetek aludni.
Szerintem se árt. Még ha nem is walk in zuhanyzó :)
"az percek alatt ki jut a fürdőből a többi helyiségbe"
Kivéve, ha a tulaj előrelátó volt, és minden vizes helyiségbe rakatott padlóösszefolyót.