Co je to podnikání 💼 a jaké vás čekají první kroky🏃🏼♂️? OSVČ nebo s.r.o.?
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- Přemýšleli jste někdy nad tím, že podnikání je řešení problémů druhým lidem?
Na rozdíl od zaměstnání jste to vy, kdo si vybere problém, který chce pomáhat řešit.
V tomto videu se podíváme nejen na to, co je to podnikání, ale taky na to, jaké vás čekají první kroky na vaší podnikatelské cestě.
Porovnáme si jaké výhody a nevýhody má podnikaní na OSVČ a s.r.o.
Podnikání je jako investovaná "hra" s asymetrickým potenciálem. To znamená, že vaše odměna není závislá na nikom jinem než na vás a vašich schopnostech.
🔹Chcete se stát finančně a časově svobodným a nevíte jak na to? 💪 ... Spojte se s námi a my vás naučíme jak toho můžete dosáhnout i Vy pomocí podnikání a investování.
📞 Ozvěte se nám ✉️
🌐 Webová stránka: weuniverse.cz
📢 Twitter: / weuniversecz
📧 Email: info@weuniverse.cz
Skvela, prehledna prezentace, hezky srozumitelny hlasovy projev...moc dekuji:))
Děkujeme Vám Aleno za hezkou zpětnou vazbu 🙏😊 a přejeme vám všechno nejlepší do nového roku!
1:50 Hlavné charakteristické znaky jednotlivých typov
1. Bohatí - alfa
2. Zdraví - beta
3. Šťastní - ghama
super shrnutí :)
Je nějaký limit na počet příjmů jako OSVČ? Nebo můžu mít 10+ na sobě nezávislých příjmů a stačí je jen zdanit do daného období?
Je nějaký limit na odpracované hodiny v měsíci / týdnu, nebo je to čistě na mém uvážení a na případné domluvě s firmou, která mě zaměstnává přes živnostenský list?
Příklad: Rád bych jezdil jako kurýr 6 hodin denně pro wolt, ale zároveň mám příjem z Facebooku, Instagramu, TH-cam a Twitche + "bezsmluvní" (?) zisky, jako například že jsem někomu v minulosti půjčil a konečně se mi to rozhodl splatit nebo jsem "prodal" nápad do firmy v které nejsem žádnou právní součástí, ale majitel mi pravidelně platí za "rady" ?
Je na tom co jsem napsal cokoliv nelegálního? Samozřejmě za předpokladu že je vše řádně přiznáno.
Další otázka je: Jaká je minimální částka vyžadující přiznání? Když půjdu jeden den v roce doučovat kluka od sousedů na 2h za 1000kč, určitě to nemusím přiznávat ne? To by má budoucí účetní radši skočila z mostu než zapisovat každou malinkou věc.
Tohle už je tak komplexní otázka, že je mířena spíše na profesionálního daňaře a účetního :-D... Nicméně podle toho, co vím já, tak na OSVČ žádný limit odpracovaných hodin není. Zároveň můžete fakturovat jakýkoliv druh práce (pokud máte obor podnikání zahrnutý v činnostech a splňujete kritéria pro jejich vykonávání (ne všechny je možné dělat bez speciálního povolení, případně vzdělání) více najdete zde: comeflexoffice.cz/obory-cinnosti/ ). A odpověď na otázku zda se mají přiznávat všechny příjmy, tak podle finanční správy má každá fyzická osoba přiznávat jakékoliv transakce u nichž došlo k vytvoření zisku (takže teoreticky opravdu všechny - nicméně je nějaký limit (30 tisíc ročně pokud se nepletu), do kterých přiznávat nemusíte. Zároveň by se nemělo jednat o opakovanou činnost, tedy podnikání. Nicméně všechno co píši, jsou jen mé omezené znalosti laika. Každopádně konzultace s účetním a daňařem stojí pár tisícovek a dostane všechny (zákonem dané) správné odpovědi na stříbrném podnose :-).
@@We.Universe. Právě. Co se tak bavím s lidmi z USA, CAN, MEX, PAN, UK, ESP, FRA, PHL A AUS tak česko nejvíc gatekeepuje vyšší echelon života. Zákony pro podnikatele jsou tady snad nejkomplexnější
@@lad4830 Obecně celá Evropa je extrémně přeregulovaná. Bohužel s tím se dá poprat jenom dvěma způsoby: 1. Odstěhovat se (nebo pracovat na dálku pro jiný stát). 2. Vybrat si obor podnikání, který je regulovaný co možná nejméně. (nejvíce regulované jsou bohužel všechny fyzicky vyráběné věci a nejméně naopak software, kreativní tvorba a obchodování na burze). To je taky důvod, proč v Evropě téměř nevznikají žádné velké technologické inovační startupy.
Aneb výhody a nevýhody veľkého a malého podnikání