A kis hegesztő gép működése! Nem is olyan nagy ördöngösség!!!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 23 มิ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 14

  • @dclass92
    @dclass92 3 วันที่ผ่านมา

    A pwm -nek nézz utána.
    Amit lerajzoltál az max a szinuszos inverter jelalakja.
    _l```l__l```l__

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  3 วันที่ผ่านมา

      Ja idő vonal! Az igaz De a színuszos inverter is így működik nemde.ennyi szerintem bele fér .Fel is hívom a figyelmet akit jobban érdekel nézzen utánna. De lehet hogy olyanok is meg értettek hogyan működik akik eddig nem ! És ez a célom ! Ha egy embernek segítettem kicsit akkor megérte .

  • @Imike840710
    @Imike840710 15 วันที่ผ่านมา +2

    Jó lenne, csak sok a felesleges mellébeszélés, de ebbe nem akarok belemenni...

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  15 วันที่ผ่านมา +1

      Lehet de ki mit szeretne hallani nehéz ki találni

    • @zoltanbabos4295
      @zoltanbabos4295 15 วันที่ผ่านมา +1

      Inverteres? vagy ez valami más ?

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  15 วันที่ผ่านมา +1

      @@zoltanbabos4295 Mindenki annak nevezi de persze az inverter egyen áramot alakít váltóvá de ez már így marad a köztudatba.

    • @zoltanbabos4295
      @zoltanbabos4295 15 วันที่ผ่านมา +1

      @@LajosAndo köszönöm a választ!

  • @CsikMakos
    @CsikMakos 4 วันที่ผ่านมา

    Százszázalék, hogy inverter.
    Hogy is működik röviden?
    A hálózati feszültséget egy grace híddal egyenirányítanak, (lüktető egyenfeszültséggé alakítanak). Ezt kondenzátorokkal megszűrik, (folyamatos egyenárammá alakítják).
    Ezt az egyenáramot, egy nagy frekvenciás inverter, egy nagy frekvenciás kis menetszámú trafó primer oldalán megszaggatja.
    Szekunder oldalon alacsony feszültségű nagy áramerősségű "váltó" áram keletkezik.
    Amit ezután a primer oldalon gyors teljesítmény diódákkal egyenirányítanak, kisebb feszültségű nagyobb áramerősségű lüktető egyen árammá.
    Ez a heggesztő áram ami a elektródafogó és test kábelre vezetnek.
    Nagy vonalakban ennyi lenne, a technika ott jön képbe, hogy ezt szabályozni kell. Mégpedig oly módon, hogy az áramerősséget tartani kell, (nem lehet nagyobb mint a beállított érték) és a feszültséget csökkenteni.
    Mért is jó nekünk ez?
    Így sokkal kisebb a veszteség, a nagy frekvencia miatt kevesebb vas kell és kevesebb réz. nem beszélve arról, hogy nagyobb teljesítmény kisebb helyen is elfér (p.l. vállra akasztható hegesztők.)
    Hátránya az egyszerű trafóhoz képest, hogy nagy teljesítmény elektronikára van szükség.
    Rengeteg megoldás létezik.... Folyt.

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  4 วันที่ผ่านมา

      @@CsikMakos Igen de ezt egy egyszerűen csak így lehet el magyarázni szemléltetve! Ez a videó nem azoknak készült akik tudják hogyan müködik! De köszönöm.

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  4 วันที่ผ่านมา

      @@CsikMakos Ha réz veszteségről vas hiszterézis ről kezdek beszélni igen kevesen fogják érteni!

    • @CsikMakos
      @CsikMakos 4 วันที่ผ่านมา

      Csak annyi még, hogy egyenáramú nem a PWM-nek köszönhető. Hanem a diódáknak. Régen is volt ilyen a hagyományos trafóknál nem újdonság. ez sem mindig egyenáramú. PL az alu hegesztéshez váltó áram kell. Aluheggesztő gépeknél még a két félhullám kitöltését is szabályozzák. Az impulzusszélesség-modulációt, röviden PWM-et sokhelyen használják, (viszont a radarnál nem tudom mire gondolsz). Alapvetően a frekvencia állandó a kitöltési idő van szabályozva. Tulajdonképpen négyszögjel tulajdonképpen ki-be kapcsolgatás. A bekapcsolás üteme állandó viszont az ideje változik. Ebből jön ki egy átlag, ami a feszültség értékét adja ki. Inkább van köze a LED fényerő szabályzáshoz, vagy ventilátor fordulat szabályzáshoz, kapcsoló üzemű tápokhoz. Tulajdonképpen a inverteres heggesztő is egy "kapcsolóüzemű táp".

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  4 วันที่ผ่านมา

      @@CsikMakos Igen erről én is hallottam de nem találkoztam vele . De valahol mégis ugye csak a kapcsoló üzemnél kötünk ki . Radarokról hasonló technológia volt. Ugyanis pl Gi 39 radar impulzus elektron csőből melynek teljesítménye 440w 2 kiló volt anód feszültség alatt hogy a fenêben tudott 144Kw kimenő teljesítményt csak valami hasonló technologiával !

    • @LajosAndo
      @LajosAndo  4 วันที่ผ่านมา

      Én erre gondoltam hogy a technológia már meg volt ! Nem kifejezetten pwm re gondoltam a radarokná.l Csak arra hasonló technológia lehet a háttérben. De utánna kérdezek ex Malév os mérnök barátaimnál .