Відповідальність за збитки, завдані падінням дерева

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ก.ย. 2024
  • Якщо дерево, яке впало, стоїть на балансі міської ради, то за збитки, завдані падінням дерева, відповідає міська рада. Це випливає з статті 1183 Цивільного кодексу України, яка передбачає, що власник майна, яке завдало шкоди, зобов'язаний відшкодувати шкоду, якщо не доведе, що шкода виникла внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
    У письмовій заяві, зазначаємо:
    🔹 дату і час падіння дерева
    🔸 місце падіння дерева
    🔹 опис завданих збитків
    🔸 документи, що підтверджують понесені збитки
    До заяви необхідно додати:
    🔹копію паспорта та ідентифікаційного коду постраждалого
    🔸копію документа, що підтверджує право власності на майно, яке було пошкоджено
    🔹документи, що підтверджують розмір завданих збитків (акт обстеження, висновки експерта тощо)
    Підтримати канал👍
    #допомога #дмитрофранчук

ความคิดเห็น • 2

  • @SvitVolonterstva
    @SvitVolonterstva 11 หลายเดือนก่อน

    а щодо власника дерева: Якщо дерево належить конкретній особі або організації, то відповідальність за будь-які збитки, спричинені падінням дерева, зазвичай лежить на їхніх плечах.?

    • @Fdi777
      @Fdi777  11 หลายเดือนก่อน +1

      Так, у відповідності до статті 1166 Цивільного кодексу України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
      У разі падіння дерева, відповідальність за завдану шкоду лежить на особі, яка є власником або балансоутримувачем дерева. Власником дерева вважається особа, яка має право власності на земельну ділянку, на якій воно росте. Балансоутримувачем дерева є особа, яка утримує та здійснює експлуатацію зелених насаджень на певній території.