Panowie nikt nie jest idealny, a mi zdecydowanie nie chodzi o tworzenie treści, które są dobre dla każdego/nijakie - więc absolutnie jest dla mnie zrozumiałe, że komuś sposób prowadzenia Bikeshow i treści mogą się nie podobać. Działalność internetowa uczy dystansu - tygodniowo usuwam przynajmniej kilkanaście komentarzy (co zabawne - najczęściej pisanych już po północy:D) z bluzgami i obelgami pod moim adresem, najciekawsze sobie nawet zapisuję, bo widziałem duże kanały na TH-cam, które dzięki brakowi moderacji w komentarzach zamieniły się w szambo. Jest też stała (mała) grupa widzów dająca łapkę w dół pod każdym jednym filmem (podziwiam za wytrwałość, naprawdę nie potrafię ogarnąć jak można tracić czas na oglądanie czegoś, co nam się nie podoba), albo regularnie mająca o coś pretensje pod praktycznie każdym filmem. Lubię krytykę, z której coś wynika - wśród widzów jest dużo osób o dużo większej ode mnie wiedzy technicznej, jest też przynajmniej paru o ogromnej wiedzy filmowej/fotograficznej, sporo dzięki nim się nauczyłem. Ale robiąc coś ładnych parę lat i robiąc to tak, jak chcesz, łapiesz dystans. Na końcu i tak jest prosta matematyka - nawet czepialski komentarz to komentarz, a łapka w dół to tylko cyferka w góre w algorytmie. Czyjeś bicie piany zostaje po jego stronie monitora, ja idę na rower i cieszę się robieniem tego co lubię:)
Temat godny uwagi, a w tym materiale dobrze rozłożony na czynniki pierwsze. Nie czepiam się, ale taka drobna uwaga, nie chodzimy w pedałach, ale butach, w tym przypadku butach z dedykowanymi blokami. :)
Kocham te pedały, ale zgadzam się że są tragiczne w kontakcie z błotem. Musiałem przejść 2-3 km po błocie i przez kolejne 150 km nie udało mi się wpiąć z powrotem, mimo zaawansowanych prac przy wiejskich sklepach ;)
Panie Janie, nie czepiam się, bo to nie w mojej naturze, jednak myślę, że kręcenie video z ręki podczas jazdy na rowerze nie jest dobre. Spotykam na ścieżkach coraz więcej osób operujących telefonem podczas jazdy i robi się to niebezpieczne. Jednocześnie, kilka kanałów na TH-cam w ten sposób kręci swoje materiały co daje kiepski przykład.
@@MichaelZajek A właśnie byłem ciekawy kto i jak wyłapie temat stabilizacji, bo testuje nowe obiektywy i aparat i na razie nie jestem zadowolony z efektu🤠 Co do nagrywania w trakcie jazdy - tu nie chodzi o czepianie się, szanuję punkt widzenia, ale tak ten kanał był realizowany od początku, na tym w dużej mierze polega jego styl i nie planuję tego zmieniać, co oczywiście nie każdemu musi się podobać💪
Witam. Jezdze na speedplayach rok czasu i nigdy w życiu nie wróciłbym do klasycznych pedałów szosowych, wpinanie się jest ultra proste, dwustronnosc to duże ułatwienie. Dodałbym jeszcze jeden plus niewspomniany w filmie, na blokach speedplay w butach można zwyczajnie chodzić, chronione są gumowa zaślepka i nie ma ryzyka uszkodzenia. Pozdrawiam
Cała ta zabawa z pedałami to trochę jak zabawa kablami w audio... Rozwiązałem ten problem w sposób najprostszy (aczkolwiek nie najtańszy): szosa: spd-sl, gravel/mtb: spd. Fakt, że muszę mieć dwa zestawy obuwia. Ale to mi daje maks. komfort na szosie i z drugiej strony - możliwość zejścia z roweru i w razie konieczności - przejścia kawałka na piechotę w przypadku gravela i mtb.
Jak dla mnie do cx i gravela pedały szosowe się nie nadają. Chyba, że ktoś w ogóle nie schodzi z rowera w terenie. Naturalne jest moim zdaniem posiadanie butów MTB do grawela i przełaja. Co do kabli, to jednak inna zabawa, jak dla mnie.
"Potrzeba będzie trzech osób do wypięcia" - rozumiem to tak, że jedna odoba będzie trzymać ręce, druga nogi, a trzecia osoba będzie trzymać siekierę do upierdol***a nogi. Czy dobrze to rozumiem ?? :) p00zdrawiam
@bikeshow.cc czy zakres przesunięcia na piętę jest dość duży? Zastanawiam się czy może mi to pomóc w moim przypadku czy lepiej poradzić się przy bikefitting ?
Cześć! Ja mam pytanie nie związane z tym odcinkiem, ale chyba takie, na jakie Ty znasz odpowiedź /podpowiedź. Chcemy z kolegami pojechać gdzieś na rowery. Ale termin to +- ostatni tydzień września. Myśleliśmy o kultowych pidjazdach np Stelvio, czy Mt Ventoux, ale teraz myślę, że pogida wówczas może być slaba na tych wysokościach.... Może poleciłbyś jakieś ciepłe miejsce do pojeżdżenia? Dobrze jakby zahaczało o coś kolarskiego, np jakieś etaoy np Giro, albo jakiegoś klasyka/monumentu? Wyjazd samochodem i 4 kierowców, więc w teorii wszędzie szybko dojedziemy zmieniając się za kółkiem. Nigdy w ten sposób nikt z nas nie jechał, więc nie bardzo wiemy gdzie.... Z góry dzięki za odpowiedź. A może wogóle odcinek, gdzie jeździć jesienią? Pozdrawiam
Im bliżej zimy, tym bardziej na południe:) Jak samolotem to np. Majorka, Sycylia. Jak samochodem to Toskania jeśli nie chcecie wielkich gór, albo południe Francji - na szczytach może być już zimno, ale z dużą szansą, że do przeżycia. Alpy i Dolomity to temat ryzykowny - może być jeszcze ok (chociaż warto się zabezpieczyć w dobrą kurtkę na zjazdy i duże wysokości), a może być deszczowo.
Od dluzszego czasu rozwazam przeniesienie sie na speedplaye. Niestety film nie odpowiedzial mi na glowne nurtujace mnie pytanie. Czy latwiej i szybciej sie wpina w ten system niz spd-sl? Szkoda ze zabraklo jakiegos pokazu jak to wyglada na filmie. Czy ruszajac przykladowo na ulicy spod swiatel, lub przekraczajc ruchliwa ulice mozna natychmiast ruszyc i intuicyjnie trafic szybko prosto w pedal? Cos co w spd-sl jednak potrafi zajac pare sekund, czasem pedal zle sie obroci i czlowiek wisi na srodku ulicy probojac w to trafic, co jest irytujace. Chcalbym wiedziec czy w speedplayach jest latwiej i szybciej?
Wpinanie się i wypinanie jest szybsze niż w SPD SL z jednego prostego powodu - jest dwustronne, wiec nie ma ryzyka, że nie trafiłeś w dobra stronę pedała. ALE! nie jest tak intuicyjne jak w SPD MTB - łatwiej nie trafić blokiem w pedał.
Mam pytanko o wytrzymałość/żywotność bloków w porównaniu do tradycyjnych np. Shimano SM-SH11? Przyznam że wycierający się nosek w żółtych blokach wkurza mnie niemiłosiernie.
Moim zdaniem są bardziej trwałe, natomiast nie jest to poziom bloków MTB:) Po pół roku intensywnej jazdy i nie używania gumowych zaślepek przy chodzeniu bloki dalej są ok.
Byłem już przekonany do zakupu. Głównie ze względu na łatwe ustawienie, zwłaszcza zakresu swobodnego ruchu stopy w stosunku do pedałów w trakcie jazdy. Czy mógłbyś odnieść się do tej kwestii. Jeżdżę długie dystanse, ale raczej rekreacyjnie:)
Odczuwalnie gorsze podparcie w stosunku do SPD-SL to na pewno minus, a co z ryzykiem wypięcia? Czy przy mocniejszym depnięciu z siłą skierowaną bardziej na zewnątrz da rady wypiąć buta bez przekręcenia pięty? W klasycznym SPD mogę tak zrobić bez większego wysiłku, przez co zmieniłem system na szosowy; na stojąco i na podjazdach czy podczas przyspieszania jest dużo bardziej pewnie i komfortowo, nie zdarzyło mi się przypadkowo wypiąć. Chętnie przytuliłbym dwustronną łatwość wpinania, ale nie kosztem bezpieczeństwa, czy komfortu jazdy.
@@jakubprzybylak4938 jeżdżą też na platformach, wiadomo da się na wszystkim, kwestia optymalizacji pod danego użytkownika. Stąd moje pytanie o wypinanie, z SPD jak i z SL mam doświadczenie (zawsze siła wypięcia na max) więc wiem co mi bardziej odpowiada, ze speedplayem nie.
To bardzo fajna opcja dla kogoś kto chce mieć jedne buty np. do szosy i gravela. Ja na szosie wróciłem jednak do szosowych butów, ale ze stricte zawodowych powodów - potrzebuję mieć możliwość porównywania i testowania butów/pedałów zarówno szosowych, jak i MTB.
Odnosisz takie wrażenie, bo sama platforma pedała jest mała, więc oś musi być odrobinę dłuższa aby środek pedała znalazł się w mniej więcej tym samym miejscu co środek większej platformy np. SPD SL.
Najprostsze wpinanie i najłatwiejszej chodzenie - pedały MTB. Jeśli koniecznie chcesz pedały i buty szosowe, to system Shimano lub podstawowy Look:) Musisz dobrze przemyśleć jakie są Twoje oczekiwania wobec tego rozwiązania - czy stricte jazda tylko na szosie, czy jednak potrzebujesz systemu w którym da się w miarę wygodnie kawalek przejść.
Zastanawiam się nad wahoo bo chciałbym w łatwiejszy sposób chodzić w butach szosowych (tak, wiem, że to nie są buty do chodzenia, ale nieraz jest taka potrzeba). Dwustronne wpinanie też ma swoje plusy. Może ktoś powiedzieć z perspektywy czasu jak ten system się sprawdza? Co jaki czas dokręcać śruby, i czy konieczny jest klucz dynanometryczny o sile 2,5nm?
Chodzenie nie jest z tymi blokami nijak łatwiejsze niż z innymi blokami szosowymi. Największy plus to obustronne wpinanie - jak chcesz wygodnie chodzić, to dobre buty XC/gravel i SPD MTB:)
Wszystko ma swoje plusy i minusy - trzeba będzie bardziej wspomagać się stabilizacją cyfrową przy nagraniach z roweru, za to wzrost możliwości fotograficznych i możliwość wykorzystania wszystkich obiektywów Sony, które mi zalegają jest fenomenalny, raczej nie widzę powrotu do ZV1 (gdzie swoją drogą stabilizacja też jest mocno średnia).
Jeśli Wahoo wykupiła Speedpalaya to niech coś zrobią z wypinaniem. Nawet chińskie kopie mają od jakiegoś czasu nacięcie na pedałach i wypust na bloku co ma usprawnić wypinanie się. Niemniej materiał bardzo konkretnie podsumowany. Mi Sp. nie podeszły ale koncepcja bardzo ciekawa
No dobra, nagrywanie samego siebie na postoju, w jeździe - tak jakbyśmy zapomnieli jak wyglądasz - już do tego przywykłem. No ale filmik o pedałach bez pokazywania wpinania i wypinania to już jest dramat…
Pedały super ale mają jeden problem po 600km dostały sporych luzów po 4mm ,okazało się że niektóre numery seryjne nowych Wahoo tak mają . Plus jest taki że dystrybutor jest super i załatwia sprawę od ręki .
Tak jak Jan powiedział, nie dla każdego są to pedały. Dla mnie na pewno nie (punkt podparcia, waga 69,5 kg) miałem okazję przetestować wersję z najlżejszym wpinaniem. Ja używam SPD SL SHIMANO 105 R-7000 z żółtymi blokami. Dla mnie to najlepszy wybór ze względu na łatwość ich ustawienia jak i łatwego wypinania.
U mnie też problemy pierwszego świata - chciałbym białe buty ale pedały MTB z tego samego powodu co Ty - zdjęcia i więcej chodzenia. Niestety praktycznie nie ma białych butów MTB :D
Używam od roku, nie zmienię na żadne inne. 95kg i 300FTP. W połączeniu z butami SHIMANO RC7 żadnych problemów z bólem stóp, nawet po 500km ciągłej jazdy. Niestety prawdą jest, że po wejściu w błoto, mogą się zapychać i powodować problemy z wpięciem lub wypięciem.
Po przejechaniu 9500km innych nie chcę a dlaczego! moja stopa o wiele lepiej się regeneruje i mniej zużywa tak po prostu mam o wiele mniej odcisków i problemów ze stopami. Nie przeszkadza mi nie dopięcie butów bo docisk i obciążenie stopy rozkłada się w sposób nie odczuwalny,łagodny.
Masa roweru to temat rzeka i jak komentowanie czyjegoś gustu, czasem lepiej przemilczeć. Równie dobrze można dyskutować o zasadności zakupu roweru za 40000 zł przez amatora. :)
Ostatnio szukałem obiecanego info na kanale dot. pedałów wahoo i proszę, właśnie wleciał. Łapa w górę.
A jednak nie każdy daje łapkę 👍☕️
@Barthez Ysera racja. Lepszy niedouczony szajbajk. 😃
Panowie nikt nie jest idealny, a mi zdecydowanie nie chodzi o tworzenie treści, które są dobre dla każdego/nijakie - więc absolutnie jest dla mnie zrozumiałe, że komuś sposób prowadzenia Bikeshow i treści mogą się nie podobać. Działalność internetowa uczy dystansu - tygodniowo usuwam przynajmniej kilkanaście komentarzy (co zabawne - najczęściej pisanych już po północy:D) z bluzgami i obelgami pod moim adresem, najciekawsze sobie nawet zapisuję, bo widziałem duże kanały na TH-cam, które dzięki brakowi moderacji w komentarzach zamieniły się w szambo. Jest też stała (mała) grupa widzów dająca łapkę w dół pod każdym jednym filmem (podziwiam za wytrwałość, naprawdę nie potrafię ogarnąć jak można tracić czas na oglądanie czegoś, co nam się nie podoba), albo regularnie mająca o coś pretensje pod praktycznie każdym filmem.
Lubię krytykę, z której coś wynika - wśród widzów jest dużo osób o dużo większej ode mnie wiedzy technicznej, jest też przynajmniej paru o ogromnej wiedzy filmowej/fotograficznej, sporo dzięki nim się nauczyłem. Ale robiąc coś ładnych parę lat i robiąc to tak, jak chcesz, łapiesz dystans. Na końcu i tak jest prosta matematyka - nawet czepialski komentarz to komentarz, a łapka w dół to tylko cyferka w góre w algorytmie. Czyjeś bicie piany zostaje po jego stronie monitora, ja idę na rower i cieszę się robieniem tego co lubię:)
Bardzo komfortowe wpinanie, zwłaszcza podczas włączania się do ruchu na zatłoczonych skrzyżowaniach. W połączeniu ze sztywnym butem- rewelacja
Temat godny uwagi, a w tym materiale dobrze rozłożony na czynniki pierwsze. Nie czepiam się, ale taka drobna uwaga, nie chodzimy w pedałach, ale butach, w tym przypadku butach z dedykowanymi blokami. :)
Kocham te pedały, ale zgadzam się że są tragiczne w kontakcie z błotem. Musiałem przejść 2-3 km po błocie i przez kolejne 150 km nie udało mi się wpiąć z powrotem, mimo zaawansowanych prac przy wiejskich sklepach ;)
Nie raz się wywaliłem bo nogi nie mogłem wypiąć zwłaszcza przy wolnej jeździe kiedy chcemy stanąć. Lepiej nogę wypiąć wcześniej kiedy chce się stanąć.
Panie Janie, nie czepiam się, bo to nie w mojej naturze, jednak myślę, że kręcenie video z ręki podczas jazdy na rowerze nie jest dobre. Spotykam na ścieżkach coraz więcej osób operujących telefonem podczas jazdy i robi się to niebezpieczne. Jednocześnie, kilka kanałów na TH-cam w ten sposób kręci swoje materiały co daje kiepski przykład.
...i chyba jakaś inna kamera, bo jest trzęsiawka, że się słabo na to patrzy. :(
@@MichaelZajek A właśnie byłem ciekawy kto i jak wyłapie temat stabilizacji, bo testuje nowe obiektywy i aparat i na razie nie jestem zadowolony z efektu🤠 Co do nagrywania w trakcie jazdy - tu nie chodzi o czepianie się, szanuję punkt widzenia, ale tak ten kanał był realizowany od początku, na tym w dużej mierze polega jego styl i nie planuję tego zmieniać, co oczywiście nie każdemu musi się podobać💪
Ręka pana Janka musi być bardzo wytrzymała🤣
@@spartaninmilanista5781 Kasia odeszła?
@@markspencer8195 chyba😄
Witam. Jezdze na speedplayach rok czasu i nigdy w życiu nie wróciłbym do klasycznych pedałów szosowych, wpinanie się jest ultra proste, dwustronnosc to duże ułatwienie. Dodałbym jeszcze jeden plus niewspomniany w filmie, na blokach speedplay w butach można zwyczajnie chodzić, chronione są gumowa zaślepka i nie ma ryzyka uszkodzenia. Pozdrawiam
Jak oceniasz w porównaniu do SPD?
Jak myślisz, kiedy pojawi się nowy Wahoo Elemnt Roam v2 ???
O kurka Panie Janie, cóż za wąsiwo się ukazało!
no adam małysz
A jak tam transfer mocy wzgledem spd sl?
Dzień dobry cześć! Super kanał, dobra robota!
Pytanie. Nie łapią Ci luzów?
Moje mają 3M, jakieś 2000km i już luz na 2mm…..
Dzięki pozdrawiam
Cała ta zabawa z pedałami to trochę jak zabawa kablami w audio... Rozwiązałem ten problem w sposób najprostszy (aczkolwiek nie najtańszy): szosa: spd-sl, gravel/mtb: spd. Fakt, że muszę mieć dwa zestawy obuwia. Ale to mi daje maks. komfort na szosie i z drugiej strony - możliwość zejścia z roweru i w razie konieczności - przejścia kawałka na piechotę w przypadku gravela i mtb.
Jak dla mnie do cx i gravela pedały szosowe się nie nadają. Chyba, że ktoś w ogóle nie schodzi z rowera w terenie. Naturalne jest moim zdaniem posiadanie butów MTB do grawela i przełaja.
Co do kabli, to jednak inna zabawa, jak dla mnie.
Te wahoo podejda pod rc3 shimano?
"Potrzeba będzie trzech osób do wypięcia" - rozumiem to tak, że jedna odoba będzie trzymać ręce, druga nogi, a trzecia osoba będzie trzymać siekierę do upierdol***a nogi. Czy dobrze to rozumiem ?? :) p00zdrawiam
Źle! ;) Druga trzyma rower, żeby się nie przewrócił. Nóg przecież - jak wynika z opisu - nie trzeba trzymać...
Jak dla mnie zabrakło pokazu wpinania i wypinania 🙃
Szczerze powiedziawszy jest to tak kompletnie „normalne”, że o tym nie pomyślałem😂
@bikeshow.cc czy zakres przesunięcia na piętę jest dość duży? Zastanawiam się czy może mi to pomóc w moim przypadku czy lepiej poradzić się przy bikefitting ?
Jeśli jest problem, to powinno się zacząć od fizjoterapeuty i bikefittingu, a z częściami kombinowac na koniec - będzie zdrowiej i taniej:)
@@bikeshowcc Dziękuję za odpowiedź fizjoterapeuta już jest muszę jeszcze skorzystać z bikefittingu
Cześć! Ja mam pytanie nie związane z tym odcinkiem, ale chyba takie, na jakie Ty znasz odpowiedź /podpowiedź. Chcemy z kolegami pojechać gdzieś na rowery. Ale termin to +- ostatni tydzień września. Myśleliśmy o kultowych pidjazdach np Stelvio, czy Mt Ventoux, ale teraz myślę, że pogida wówczas może być slaba na tych wysokościach.... Może poleciłbyś jakieś ciepłe miejsce do pojeżdżenia? Dobrze jakby zahaczało o coś kolarskiego, np jakieś etaoy np Giro, albo jakiegoś klasyka/monumentu? Wyjazd samochodem i 4 kierowców, więc w teorii wszędzie szybko dojedziemy zmieniając się za kółkiem. Nigdy w ten sposób nikt z nas nie jechał, więc nie bardzo wiemy gdzie.... Z góry dzięki za odpowiedź. A może wogóle odcinek, gdzie jeździć jesienią? Pozdrawiam
Im bliżej zimy, tym bardziej na południe:) Jak samolotem to np. Majorka, Sycylia. Jak samochodem to Toskania jeśli nie chcecie wielkich gór, albo południe Francji - na szczytach może być już zimno, ale z dużą szansą, że do przeżycia. Alpy i Dolomity to temat ryzykowny - może być jeszcze ok (chociaż warto się zabezpieczyć w dobrą kurtkę na zjazdy i duże wysokości), a może być deszczowo.
@@bikeshowcc Toskania to już nawet brzmi pięknie... Dzueki wielkie😁
Od dluzszego czasu rozwazam przeniesienie sie na speedplaye. Niestety film nie odpowiedzial mi na glowne nurtujace mnie pytanie. Czy latwiej i szybciej sie wpina w ten system niz spd-sl? Szkoda ze zabraklo jakiegos pokazu jak to wyglada na filmie. Czy ruszajac przykladowo na ulicy spod swiatel, lub przekraczajc ruchliwa ulice mozna natychmiast ruszyc i intuicyjnie trafic szybko prosto w pedal? Cos co w spd-sl jednak potrafi zajac pare sekund, czasem pedal zle sie obroci i czlowiek wisi na srodku ulicy probojac w to trafic, co jest irytujace. Chcalbym wiedziec czy w speedplayach jest latwiej i szybciej?
Wpinanie się i wypinanie jest szybsze niż w SPD SL z jednego prostego powodu - jest dwustronne, wiec nie ma ryzyka, że nie trafiłeś w dobra stronę pedała. ALE! nie jest tak intuicyjne jak w SPD MTB - łatwiej nie trafić blokiem w pedał.
Mam pytanko o wytrzymałość/żywotność bloków w porównaniu do tradycyjnych np. Shimano SM-SH11? Przyznam że wycierający się nosek w żółtych blokach wkurza mnie niemiłosiernie.
Moim zdaniem są bardziej trwałe, natomiast nie jest to poziom bloków MTB:) Po pół roku intensywnej jazdy i nie używania gumowych zaślepek przy chodzeniu bloki dalej są ok.
Byłem już przekonany do zakupu. Głównie ze względu na łatwe ustawienie, zwłaszcza zakresu swobodnego ruchu stopy w stosunku do pedałów w trakcie jazdy. Czy mógłbyś odnieść się do tej kwestii. Jeżdżę długie dystanse, ale raczej rekreacyjnie:)
Odczuwalnie gorsze podparcie w stosunku do SPD-SL to na pewno minus, a co z ryzykiem wypięcia? Czy przy mocniejszym depnięciu z siłą skierowaną bardziej na zewnątrz da rady wypiąć buta bez przekręcenia pięty? W klasycznym SPD mogę tak zrobić bez większego wysiłku, przez co zmieniłem system na szosowy; na stojąco i na podjazdach czy podczas przyspieszania jest dużo bardziej pewnie i komfortowo, nie zdarzyło mi się przypadkowo wypiąć. Chętnie przytuliłbym dwustronną łatwość wpinania, ale nie kosztem bezpieczeństwa, czy komfortu jazdy.
ludzie jeżdżą w SPD w DH, wypinanie to raczej wina ustawienia czy techniki pedałowania :)
@@jakubprzybylak4938 Dobrze prawisz. Nowe bloki Shimano ścierają się szybciej od crankow, to też może być przyczyną.
@@jakubprzybylak4938 jeżdżą też na platformach, wiadomo da się na wszystkim, kwestia optymalizacji pod danego użytkownika. Stąd moje pytanie o wypinanie, z SPD jak i z SL mam doświadczenie (zawsze siła wypięcia na max) więc wiem co mi bardziej odpowiada, ze speedplayem nie.
A rozważałeś i/lub testowałeś pedały PD-ES600?
To bardzo fajna opcja dla kogoś kto chce mieć jedne buty np. do szosy i gravela. Ja na szosie wróciłem jednak do szosowych butów, ale ze stricte zawodowych powodów - potrzebuję mieć możliwość porównywania i testowania butów/pedałów zarówno szosowych, jak i MTB.
Dlaczego odnosi się wrażenie że one mają duże odsadzenie? (długa oś) złudzenie optyczne czy są oddalne od korby?
Odnosisz takie wrażenie, bo sama platforma pedała jest mała, więc oś musi być odrobinę dłuższa aby środek pedała znalazł się w mniej więcej tym samym miejscu co środek większej platformy np. SPD SL.
To jakie pedały szosowe na początek najlepsze będą oraz buty
Platforma. Lub noski.
Wszystko zależy od budżetu.
Najprostsze wpinanie i najłatwiejszej chodzenie - pedały MTB. Jeśli koniecznie chcesz pedały i buty szosowe, to system Shimano lub podstawowy Look:) Musisz dobrze przemyśleć jakie są Twoje oczekiwania wobec tego rozwiązania - czy stricte jazda tylko na szosie, czy jednak potrzebujesz systemu w którym da się w miarę wygodnie kawalek przejść.
Zastanawiam się nad wahoo bo chciałbym w łatwiejszy sposób chodzić w butach szosowych (tak, wiem, że to nie są buty do chodzenia, ale nieraz jest taka potrzeba). Dwustronne wpinanie też ma swoje plusy. Może ktoś powiedzieć z perspektywy czasu jak ten system się sprawdza? Co jaki czas dokręcać śruby, i czy konieczny jest klucz dynanometryczny o sile 2,5nm?
Chodzenie nie jest z tymi blokami nijak łatwiejsze niż z innymi blokami szosowymi. Największy plus to obustronne wpinanie - jak chcesz wygodnie chodzić, to dobre buty XC/gravel i SPD MTB:)
@@bikeshowcc dzięki za szybką odpowiedź. Jeśli nic ciekawszego nie znajdę to na wiosnę kupie look'a
Dzięki za test ale co tam się podziało ze stabilizacją ?
Ten obiektyw niespecjalnie lubi takie okoliczności pracy🤠
@@bikeshowcc właśnie miałem o to pytać. Bo coś czuję, że zmiana z ZV1 nie będzie wcale taka super? ;)
Wszystko ma swoje plusy i minusy - trzeba będzie bardziej wspomagać się stabilizacją cyfrową przy nagraniach z roweru, za to wzrost możliwości fotograficznych i możliwość wykorzystania wszystkich obiektywów Sony, które mi zalegają jest fenomenalny, raczej nie widzę powrotu do ZV1 (gdzie swoją drogą stabilizacja też jest mocno średnia).
Jeśli Wahoo wykupiła Speedpalaya to niech coś zrobią z wypinaniem. Nawet chińskie kopie mają od jakiegoś czasu nacięcie na pedałach i wypust na bloku co ma usprawnić wypinanie się. Niemniej materiał bardzo konkretnie podsumowany. Mi Sp. nie podeszły ale koncepcja bardzo ciekawa
Pytań brak…to nie dla mnie produkt. Ale podbije liczbę komentarzy przynajmniej 🤪😉
Wąsy aero zawsze spoko 😎
No dobra, nagrywanie samego siebie na postoju, w jeździe - tak jakbyśmy zapomnieli jak wyglądasz - już do tego przywykłem. No ale filmik o pedałach bez pokazywania wpinania i wypinania to już jest dramat…
Nagrywanie samego siebie na postoju pod autostradą z wyciem samochodów to jest dobra koncepcja;)
Pedały super ale mają jeden problem po 600km dostały sporych luzów po 4mm ,okazało się że niektóre numery seryjne nowych Wahoo tak mają . Plus jest taki że dystrybutor jest super i załatwia sprawę od ręki .
What do you mean by "they solved the problem"...? You mean you were good for another 600km and they started to "play" again...? 🤔
@@michelbinet5278 They improved the bearings
Trochę odbiegnę od tematu pedałów, mam pytanie : jaki masz model okularów w tym odcinku?
A może ktoś wie?
Tak jak Jan powiedział, nie dla każdego są to pedały. Dla mnie na pewno nie (punkt podparcia, waga 69,5 kg) miałem okazję przetestować wersję z najlżejszym wpinaniem. Ja używam SPD SL SHIMANO 105 R-7000 z żółtymi blokami. Dla mnie to najlepszy wybór ze względu na łatwość ich ustawienia jak i łatwego wypinania.
A można kupić platformy i całe ten fitting staje się zbędny. :)
U mnie też problemy pierwszego świata - chciałbym białe buty ale pedały MTB z tego samego powodu co Ty - zdjęcia i więcej chodzenia. Niestety praktycznie nie ma białych butów MTB :D
A takie ;)
Fizik Vento Overcurve X3 Obuwie MTB, biały (2021)
Northwave Rockster Shoes Men, biały (2021)
@@przemekczarny9303 To są jedyne jakie rozważałem niestety są wąskie a ja muszę wręcz szukać opcji "wide" jak w Shimano i Lake.
@@CzarekKukowka Rozumiem
Kup buty na szosę i adapter pod spd.
Możesz spróbować Giro Cadet
Nigdy mi się noga nie wypięła i bloków nie zmieniałem od 4 lat.
Czyli jak Janek mowil za mocno przykreciles i od 4 lat jestes wpięty :):)
@@carlos-mc1wl tygodniowo
@@Herrciu już obliczam 500 razy 4=2000km miesiecznie razy 12=24000km rocznie hehehehehehehe
Nie ma to jak szum jazdy na rowerze albo autostrady. Jest tyle cichych miejsc na WTR
Używam od roku, nie zmienię na żadne inne. 95kg i 300FTP. W połączeniu z butami SHIMANO RC7 żadnych problemów z bólem stóp, nawet po 500km ciągłej jazdy. Niestety prawdą jest, że po wejściu w błoto, mogą się zapychać i powodować problemy z wpięciem lub wypięciem.
Po przejechaniu 9500km innych nie chcę a dlaczego! moja stopa o wiele lepiej się regeneruje i mniej zużywa tak po prostu mam o wiele mniej odcisków i problemów ze stopami. Nie przeszkadza mi nie dopięcie butów bo docisk i obciążenie stopy rozkłada się w sposób nie odczuwalny,łagodny.
o prosze ta broda ala adam małysz,oraz pewnie bułka z bananem
Zostanę przy Shimano.
W zestawie są specjalne okrągłe zaślepki do bloków i dzięki nim można chodzić po bezdrożach bez ryzyka zabrudzenia 😉
Pozdro
Jak przełożę banany z sakwy do tylnej kieszeni, to też mam lżejszy rower 🤣
Masa roweru to temat rzeka i jak komentowanie czyjegoś gustu, czasem lepiej przemilczeć. Równie dobrze można dyskutować o zasadności zakupu roweru za 40000 zł przez amatora. :)
i dla tego duża część szosowców nawet multitool i dętki wozi kieszeniach. Takie tam oszukiwanie rzeczywistości :p
@@Jakubj79 a gdzie mają wozić? W przyczepce?
@@ukaniex Np. w podsiodłówce ;)
@@bartomiejpiskorz3479 nie bardzo rozumiem jakie to dla kogo ma znaczenie czy ktoś wozi graty w torebce czy w kieszeniach. 🙄
szkoda kasy... to "wynalazek".... tylko look.... prostota sprawdzona
Dokładnie, Look i Time. Nic wiecej
a pomiaru jak nie było tak dalej nie ma
Właśnie też jakoś nie dotarły do mnie żadne nowe przecieki, a system był zapowiadany na wakacje🧐
@@bikeshowcc o bundle'ach z nowym boltem też jakoś cisza póki co :(
Recenzja trafna.