U mnie L były robione, dodatkowa siatka na narożnikach i mimo wszystko popękało. Ekipa przed nałożeniem struktury położyła drugą warstwę siatki. Odpukać na razie po 3 miesiącach nic się nie dzieje.
Dobrze aby były, ale jak ich nie ma to też nie ma tragedii. Ja bym teraz tam gdzie miały być elki skleił łączenie pianoklejem.Pianoklej sklep do siebie płyty i będzie ok.
Nie rozumiem jaki mają problem żeby zrobić L, zwykła piła by to ogarnęli tylko im się nie chce. Na rogach okien i drzwi niech dadzą paski siatki pod kątem 45'. Płyty styropianu kładzie się na mijankę bo widzę że miejscami masz prawie symetrię.
"L" w otworach okiennych nic nie dają bo sam styropian jest kruchy, wystarczą dodatkowe paski siatki po skosie tzw. motylki. Dlatego dobrze jest zostawić klej do siatki na parę lat przed tynkiem, oczywiście gruntujemy klej i malujemy farbą silikonową żeby nie porosło.
Z elkami na elewacji jest jak z elkami na płytkach. "Paaanie sto lat tak robię i nic nie pęka." A tymczasem pęka tylko nikt nie dzwoni z reklamacją, bo gra nie jest warta świeczki.
Bezwzględnie wklejenie motyków (siatki dodatkowej w narożach) pomoże, należy też dobrze wypełnić piano klejem wszystkie łączenia płyt, to je złączy. Pozdrawiam!
Elki pod oknami i nad oknami to podstawa a przed naroznikami na szpaletach musza wkleic siatke na elkach potem narozniki i potem siatka po calych scianach i wtedy bedzie superancko sam tak zrobilem elewacje i nic nie popekalo po 8 miesiacach jak cos jest zle zrobione to jak klej wyschnie to na 100procet peknie po miesiacu pozdrowionka
Robiłem w moim homekoncept31 całą elewację sam bonie beton architektoniczny tynk biały deska elewacyjna i najważniejsze jest przy oknach zakład siatek . Narożniki kątowe aluminiowe docięte do 45stopni niedają żadnej gwarancji na brak pęknięć to właśnie na styku tych profili pęka . Moja elewacja w podkładzie zimował rok temu i dzięki zastosowaniu zastrzałów dodatkowych z siatki w rogach i pod parapetem nad drzwiami itp uchroniła przed pęknięciami . Klej sam w sobie bez zbrojenia pęka! Stosowałem Elki ale moim zdaniem niejest to żaden wyznacznik ważniejsze to co napisałem wyżej Pozdrawiam
Powinniście wymagać od wykonawcy tego, na co się umówiliście. Nie idźmy firmom na rękę, niech się nie przyzwyczajają do tego, że inwestor odpuszcza im niewywiązanie się z umowy. Ciekawe jak zareagowałby na zmianę warunków umowy jeżeli chodzi o wynagrodzenie. Pozdrawiam.
Totalnie się zgadzam! Tylko tutaj już bardziej chodzi nam o kwestie czasu… Czy nie lepiej zostawić jak jest i dalej niech lecą zgodnie z umowa skoro nie ma to aż tak dużego znaczenia
@@rozowymokiem jeżeli chodzi o czas w tym konkretnym przypadku nie ma to znaczenia, bo dla wykonawcy bedzie to pare chwil roboty i nie powinno to praktycznie w ogóle wpłynąć na termin wykonania całej elewacji ;)
U siebie robiłem na pianoklej, docinalem L na wszystkie okna i drzwi + wcięcia na ciepły parapet (na co straciłem multum czasu) i wszędzie były dawane jeszcze listwy dylatacyjne w kolorze okien. Dodatkowo była jeszcze dawana siatka pod kątem 45 stopni. Od maja tego roku na razie się trzyma
ja ocieplam sam i kombinowałem wszystko żeby wyszły elki . mimo tego dawalem diagonalne. pamiętajcie o tym samym przy krokwiach. żeby nie było jak z szybami... Dalej położenie samej siatki to połowa sukcesu tak samo robiłem tak żeby nie wyszło na głądko tylko elki , siatki na gryzonie, odpowiedni grunt, nakładanie kleju (obwodowe czy ciapki ? , jeśli ciapki po co pianować) ... itd. itd... ja w minosowych temp. odpuściłem sobie z elewacją. Moim zdaniem to nie czas i miejsce na tego typu prace.
Są takie gryzonie ze stalowymi zębami co gryza nawet 5 cm warstwę kleju który jest jak beton. 😂 Jak ja lubię te bajki, że tylko listwa startowa to jest coś. Kawał metalu który kosztuje kupę kasy i jest to pracochłonne. Dać normalnie listwę okapnikową albo zwykły narożnik, porządnie to zabezpieczyć i nawet tego nie odkuhecie młotkiem wtedy...
Też buduję dom iestem trochę budowlańcem. Wiec moim zdaniem jeśli chcesz L to masz to dostać. Fachowcy zawsze znajda tłumaczeczenie żeby to obejść.Ale najwżniejsze jest zdanie inwestora. To Ty spedzisz reszte życia tam patrzac na niedociącignięcia. Pozdro
Ta zakładka pomiędzy kolejnymi poziomami styropianu na ścianie bocznej też taka minimalna, widać, że chłopaki robią wszystko aby sobie roboty nie dokładać.
Musi być L i łaty diagonalne z siatki i najlepiej pełny system jednej firmy … wtedy jest gwarancja!Ludzie z certyfikatem danej firmy mogą wykonać takie docieplenie
Witam kilka rad z mojej wiedzy odnośnie błędów popełnionych przez wykonawcę, po pierwsze gdzie jest listwa startowa pomiędzy folią bąbelkową a pierwszą warstwą styropianu i listwa zamykająca folię bąbelkową na fundamencie, po drugie będziecie mieli ogromne straty ciepła przez błąd wykonania nadproży w miejscu montażu rolet. Co do elek po obsadzeniu narożnika z siatką w każdym rogu okien i drzwi powinni wkleić tzw: wzmocnienie to jest kwadrat wycięty z siatki 30cm na 30cm a dopiero po tym zaciągać klej i siatkę, i trzecia rada zwróćcie uwagę jaką konsystencją kleju zaciągają siatkę nie może być rzadki ponieważ cała elewacja będzie miękka jak gąbka, po czwarte czemu nie dali piany w miejscu styku styropianów w momencie klejenia do ściany, a po piąte nie dajcie się naciągnąć na kołkowanie ponieważ tak niskich domów jak wasz się nie kołkuje unikniecie w ten sposób dodatkowych mostków termicznych. Pozdrawiam
Widzę że co niektórzy się tutaj za dużo YouTuba na oglądali i nagle fachowcy i eksperci od wszystkiego ,a zapominają podstaw że marketing i reklama to podstawa dobrego biznesu. marketingowcy czytają te niektóre wypociny i mamy efekty ,mostki termiczne,nie kółkoac ,klej na placki lepszy ,później klej obwodowo lepszy etc..
o kurczaki ale szok... u nas ani widu ani słychu o śniegu, aż jestem w szoku po zobaczeniu tego filmiku że u Was tak nasypało trzymam kciuki za pogodę dla was pozdrawiam!!!
Myślałem ze nie ocieplę w tym roku bo już za późno. Po obejrzeniu materiału wrzuciłem zapytanie o oferty i odezwała się ekipa która jak oznajmiła zaproponuje mi promocje jeśli się zdecyduje to robić jak się poprawia temperatury. Trochę mi to na rękę bo pompa ciepła bez ocieplenia swoje zjada. Zobaczę jaka ta promocyjna wycena 😀
Hej, o ile mi wiadomo to folii kubełkowej nie tynkuje się, tylko obsypuje się ziemią. Cokół robi się wyżej aż do poziomu zero. Powyżej cokołu daje się grubszy styropian, aby woda ze ściany spływała za filię kubełkową. Z tego co zrozumiałem to wy nie będziecie mieli cokołu w ogóle, tylko główna elewacja będzie dochodzić aż do poziomu ziemi? Pytam bo mam XPS położony do tego samego poziomu jak u was.
U nas ściany fundamentowe były bardzo wysokie i cześć jest przysypana ziemia i jest pod powierzchnia ziemi a cześć będzie odsłonięta- będziemy odcinać folie kubełkową i to będzie stanowiło nasz cokół.
Sam beton komórkowy ma całkiem niezłą izolacyjność (ale suchy) i to jest pewien problem. Dlaczego? Dlatego, że ogrzewana ściana z naklejonym styropianem będzie miała z reguły więcej niż 0*C ... a im gorszy materiał tym więcej ciepła zatrzyma się między świeżo naklejonym styropianem, a pomieszczeniami ogrzewanymi (czyt - będzie jeszcze cieplejsza). Więc nie jest to aż tak wielki problem przy klejeniu styropianu, ale już przy zaciąganiu siatki to musi być >0 i to nie tylko przy nakładaniu kleju, ale aż zwiąże i woda odparuje. Jasne, są dodatki na bazie alkoholu, które zapewniają odpowiednią konsystencję oraz ilość wody do wiązania przy nakładaniu, a szybciej wysycha pozostała część wody już po związaniu. Ale i tak następna noc po zaciągnięciu musi być na plusie. Piana do klejenia przy ~0 też nie jest dobra, bo taka piana w tej temperaturze słabo się pieni i również słabo potem wiąże. Co do L - sam styropian to wierzchołek góry lodowej. I z L, i z paskami siatki 45* nadal mogą się pęknięcia pojawić. Narożniki okien to newralgiczne miejsca i wymagają super staranności.
czesc ja miałem l i w 2 miejscach wychodziło mi łatwiej bez l i pekło tam. Ja bym odpuścił dla ekipy poprawianie bo to bedzie sporo roboty i materiał też sie zmarnuje i to dużo policzcie sobie ile arkuszy musieliby wyciagnac i dac dać w to miejsce dłuższy. Niech spuści Wam ze 4 stówki bo tyle by kosztował styropian i klej zeby to poprawić. A Wy w to miejsce zastosujcie klej z włóknami dodatkowo wzmocni elewacje a w l wklejcie kawalki siatki przed głowna siatka.
jeżeli w 7 min to są rury czerpni i wyrzutni to wydaje mi się, że są nie bardzo... "Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w § 152 ust. 10 stanowi, że pomiędzy czerpnią a wyrzutnią należy zachować odległość "nie mniejszą niż 10 m przy wyrzucie poziomym i 6 m przy wyrzucie pionowym, przy czym wyrzutnia powinna być usytuowana co najmniej 1 m ponad czerpnią""
@@liseczek82 nie "rzucam mądrościami" - kierownik budowy zwracał mi na to uwagę więc przekazuję dalej... urzędy dalej pracują pandemicznie i lubią rzucać kłody - no ale co ja mogę o tym wiedzieć (rok czasu przechodziłem przez papiery...) Pozdrawiam serdecznie
Odprowadzenie wody z centrali wentylacyjnej zróbcie tak żeby wam nie zamarzło w zimę bo zalejecie urządzenie. Jak macie możliwość poprowadzić to wewnątrz i do kanalizacji to zróbcie to.
Nie wygląda to najgorzej, chociaż podstawowe błędy są popełniane. Rozumiem że ekipa nie ma doświadczenia ani odpowiedniej wiedzy do wykonania tej pracy. Cokołu nie robicie ? Ostatecznie będzie się trzymać 👍
Śmieli się wszyscy z Emila ze zrobił lipę, ale z tego co pamietam to później popełniał błędy. Tutaj robi firma... jak widać każdy może taką firmę założyć bez jakiejkolwiek wiedzy bo jasno widać że ludzie nie znają się na robocie. Mówicie że to nie błąd itd. To jest podstawowy błąd brak elek. Od razu bym ich wygnał. Styropianowi nic nie będzie a inni by dokończyli na wiosnę. Czemu tak? Mam dość osobiście pseudo firm januszowych co mówią że znają się na robocie biorąc za to krocie, jak dobrze wiemy fachowcy mają ceny z kosmosu, a inflacja kredytobiorców zabija. Oczywiście można dużo zapłacić prawdziwym fachowcom jak robota jest pięknie wykonana. Ja osobiście potrącam z wynagrodzenia pseudo januszom i się wtedy uczą bo zawsze ktoś coś odwali i się nie przyzna. Jak dostaną mniejsze wynagrodzenie to się wtedy naucza. Umowy z nikim nie podpisuje bo nie robię z kredytu i może to błąd. Umowa niby zabezpiecza niby nie. Są dwie strony medalu. Gwarancję dają? Po roku firma może się zwinąć...
@@rozowymokiem pila, pistolet do pianki, mieszadło do kleju na wiertarkę, wiadro, kielnia, ze 150zł... przy waszym budynku 8ramek warszawskiego to ~600-700zl. argument narzędzi do kosza a co do czasu to i tak nie powinni tego robić przy takiej pogodzie bo to proszenie się o kłopoty.
Sorry, ale to wygląda fatalnie, wszystko spartaczone. To już elewacja emila robiona przez osiedlowych pijaczków wygląda lepiej. Na waszym miejscu nie powierzyłbym im zrobienia struktury na tym, bo bankowo spierdolą.
Brak cokołu to błąd,listwa startowa to podstawa ,podobnie jak elki,diagony,20 mm styropianu wklejane w okna, nie kołkować to ma sens przy wysokich budynkach
@@rozowymokiem koszt żaden,a jest to najlepsze zabezpieczenie styropianu od spodu,domy przy lesie i gryzonie ,jak wejdą za styropian to zniszczenia są ogromne(kuny,szczury) jakikolwiek klej i okapnik przy mrozach nie są na 100% na lata, zabawy z tym bo i zabezpieczyć to trzeba żeby wody nie podciągało,a listwa startową przetrwa wszystko
@@stencilm dlatego robi się cokół 5 cm węższy z twardego styropianu najlepiej dokładamy do Styrodur który wychodzi z ziemi,, a listwa metalowa jest na zawsze trwała,a nie jakieś listwy z okapnikiem Obraniaka klejem i jakimś izolacją smarowane, w tym przypadku jest wielki most termiczny nawet jak inwestor zastosował Styrodur pewnie maks 5 cm i przykrył folią kubełkowa i posadził ścianę, zasypie ziemią a wilgoć będzie robić swoje,i dom z cokołem lepiej wygląda,na cokół podwójną siatka i można myć ciśnieniem co roku
Czy L przy oknach są według Was obowiązkowe? 🤗
U mnie L były robione, dodatkowa siatka na narożnikach i mimo wszystko popękało. Ekipa przed nałożeniem struktury położyła drugą warstwę siatki. Odpukać na razie po 3 miesiącach nic się nie dzieje.
Dobrze aby były, ale jak ich nie ma to też nie ma tragedii. Ja bym teraz tam gdzie miały być elki skleił łączenie pianoklejem.Pianoklej sklep do siebie płyty i będzie ok.
Nie rozumiem jaki mają problem żeby zrobić L, zwykła piła by to ogarnęli tylko im się nie chce. Na rogach okien i drzwi niech dadzą paski siatki pod kątem 45'. Płyty styropianu kładzie się na mijankę bo widzę że miejscami masz prawie symetrię.
Nie. Pękanie jest konsekwencją złego siatkowania.
ja bym nie dawał. Dobrze to siatkami zrobić i nie powinno pękać . styropian z L też może popękać. Oczywiście bez tych L trochę gorzej jest
"L" w otworach okiennych nic nie dają bo sam styropian jest kruchy, wystarczą dodatkowe paski siatki po skosie tzw. motylki. Dlatego dobrze jest zostawić klej do siatki na parę lat przed tynkiem, oczywiście gruntujemy klej i malujemy farbą silikonową żeby nie porosło.
Aby uniknąć pęknięć w narożnikach należy zrobić tzw śmigła czyli dodatkowy pasek siatki wklejany już po zaschnięciu pierwszej warstwy z siatką.
Z elkami na elewacji jest jak z elkami na płytkach. "Paaanie sto lat tak robię i nic nie pęka." A tymczasem pęka tylko nikt nie dzwoni z reklamacją, bo gra nie jest warta świeczki.
Pod oknami tarasowymi lepiej wkleić xps zacięty na 45 st żeby kostka dojechać na równo z oknem. I jeszcze uszczelnić to epdm.
lepiej od razu zrobić dobrze. żeby wyciąć L nie trzeba żadnej specjalnej maszyny, wystarczy zwykła piła 🙂 pozdrawiamy!
Zgadza się, ale to wymaga precyzji
@@rozowymokiem winkiel piła trochę chęci ot cała precyzja.
Przecież siatka idzie na to, elewacja cała jest z tych bloczków styropianu i nic nie Pęka, a jak już coś to raczej wada konstrukcyjna.
@@johanespeter2509 jak zrobią z siatką jak z styropianem... czyli nie wzmocnią naroży druga warstwą siatki 🙂
Bezwzględnie wklejenie motyków (siatki dodatkowej w narożach) pomoże, należy też dobrze wypełnić piano klejem wszystkie łączenia płyt, to je złączy. Pozdrawiam!
Elki pod oknami i nad oknami to podstawa a przed naroznikami na szpaletach musza wkleic siatke na elkach potem narozniki i potem siatka po calych scianach i wtedy bedzie superancko sam tak zrobilem elewacje i nic nie popekalo po 8 miesiacach jak cos jest zle zrobione to jak klej wyschnie to na 100procet peknie po miesiacu pozdrowionka
Robiłem w moim homekoncept31 całą elewację sam bonie beton architektoniczny tynk biały deska elewacyjna i najważniejsze jest przy oknach zakład siatek . Narożniki kątowe aluminiowe docięte do 45stopni niedają żadnej gwarancji na brak pęknięć to właśnie na styku tych profili pęka . Moja elewacja w podkładzie zimował rok temu i dzięki zastosowaniu zastrzałów dodatkowych z siatki w rogach i pod parapetem nad drzwiami itp uchroniła przed pęknięciami . Klej sam w sobie bez zbrojenia pęka! Stosowałem Elki ale moim zdaniem niejest to żaden wyznacznik ważniejsze to co napisałem wyżej
Pozdrawiam
Widzę że budowa dalej leci fajnie że rodzina wam pomaga 😄
Jesteście fantastyczni! Pięknie Wam wychodzi ten Wasz dom! Będzie ekstra miejscówka! Dajecie radę!
Dziękujemyyy za ciepłe słowa ☺️
Powinniście wymagać od wykonawcy tego, na co się umówiliście. Nie idźmy firmom na rękę, niech się nie przyzwyczajają do tego, że inwestor odpuszcza im niewywiązanie się z umowy. Ciekawe jak zareagowałby na zmianę warunków umowy jeżeli chodzi o wynagrodzenie. Pozdrawiam.
Totalnie się zgadzam! Tylko tutaj już bardziej chodzi nam o kwestie czasu… Czy nie lepiej zostawić jak jest i dalej niech lecą zgodnie z umowa skoro nie ma to aż tak dużego znaczenia
@@rozowymokiem jeżeli chodzi o czas w tym konkretnym przypadku nie ma to znaczenia, bo dla wykonawcy bedzie to pare chwil roboty i nie powinno to praktycznie w ogóle wpłynąć na termin wykonania całej elewacji ;)
U siebie robiłem na pianoklej, docinalem L na wszystkie okna i drzwi + wcięcia na ciepły parapet (na co straciłem multum czasu) i wszędzie były dawane jeszcze listwy dylatacyjne w kolorze okien. Dodatkowo była jeszcze dawana siatka pod kątem 45 stopni. Od maja tego roku na razie się trzyma
Ale to już zaczyna wyglądać!!! Ekstra!!!
🤩
ja ocieplam sam i kombinowałem wszystko żeby wyszły elki . mimo tego dawalem diagonalne. pamiętajcie o tym samym przy krokwiach. żeby nie było jak z szybami... Dalej położenie samej siatki to połowa sukcesu tak samo robiłem tak żeby nie wyszło na głądko tylko elki , siatki na gryzonie, odpowiedni grunt, nakładanie kleju (obwodowe czy ciapki ? , jeśli ciapki po co pianować) ... itd. itd... ja w minosowych temp. odpuściłem sobie z elewacją. Moim zdaniem to nie czas i miejsce na tego typu prace.
Elki proponuje zrobic i listwa startowa tez powinna byc (gryzonie tylko czekaja na wejscie )
Przez siatkę z klejem nie powinny wchodzić 🙃
Są takie gryzonie ze stalowymi zębami co gryza nawet 5 cm warstwę kleju który jest jak beton. 😂 Jak ja lubię te bajki, że tylko listwa startowa to jest coś. Kawał metalu który kosztuje kupę kasy i jest to pracochłonne. Dać normalnie listwę okapnikową albo zwykły narożnik, porządnie to zabezpieczyć i nawet tego nie odkuhecie młotkiem wtedy...
Też buduję dom iestem trochę budowlańcem. Wiec moim zdaniem jeśli chcesz L to masz to dostać. Fachowcy zawsze znajda tłumaczeczenie żeby to obejść.Ale najwżniejsze jest zdanie inwestora. To Ty spedzisz reszte życia tam patrzac na niedociącignięcia. Pozdro
Zgadzam się w pełni, ale powoli już nie mamy sil na te tłumaczenia… Cóż, musimy przetrwać ciężki czas i walczyć o swoje 😁
jak ekipa sama z siebie nie klei obwodowo/grzebień i nie robi elek to partacze nie ekipa. pogonić ich bo nie jedno jeszcze spieprzą...
Ta zakładka pomiędzy kolejnymi poziomami styropianu na ścianie bocznej też taka minimalna, widać, że chłopaki robią wszystko aby sobie roboty nie dokładać.
Widać że ekipa idzie po najniższej lini oporu jak najszybciej położyć styropian i niedociągnięcia przykryć klejem.i niech kołkują.
Kołkowanie obowiązkowo 😉
Musi być L i łaty diagonalne z siatki i najlepiej pełny system jednej firmy … wtedy jest gwarancja!Ludzie z certyfikatem danej firmy mogą wykonać takie docieplenie
Jak firma może mówić że zrobi dla Was elki ?Tego wymaga system …mogę wiedzieć jakiej firmy macie docieplenie ?
Witam kilka rad z mojej wiedzy odnośnie błędów popełnionych przez wykonawcę, po pierwsze gdzie jest listwa startowa pomiędzy folią bąbelkową a pierwszą warstwą styropianu i listwa zamykająca folię bąbelkową na fundamencie, po drugie będziecie mieli ogromne straty ciepła przez błąd wykonania nadproży w miejscu montażu rolet. Co do elek po obsadzeniu narożnika z siatką w każdym rogu okien i drzwi powinni wkleić tzw: wzmocnienie to jest kwadrat wycięty z siatki 30cm na 30cm a dopiero po tym zaciągać klej i siatkę, i trzecia rada zwróćcie uwagę jaką konsystencją kleju zaciągają siatkę nie może być rzadki ponieważ cała elewacja będzie miękka jak gąbka, po czwarte czemu nie dali piany w miejscu styku styropianów w momencie klejenia do ściany, a po piąte nie dajcie się naciągnąć na kołkowanie ponieważ tak niskich domów jak wasz się nie kołkuje unikniecie w ten sposób dodatkowych mostków termicznych. Pozdrawiam
Jaki błąd wykonania nadprozy? 😅
no to hit, okna bez nadproży?
Widzę że co niektórzy się tutaj za dużo YouTuba na oglądali i nagle fachowcy i eksperci od wszystkiego ,a zapominają podstaw że marketing i reklama to podstawa dobrego biznesu. marketingowcy czytają te niektóre wypociny i mamy efekty ,mostki termiczne,nie kółkoac ,klej na placki lepszy ,później klej obwodowo lepszy etc..
Świetny projekt. Nie przejmuj się elkami. Pozdrawiam
o kurczaki ale szok... u nas ani widu ani słychu o śniegu, aż jestem w szoku po zobaczeniu tego filmiku że u Was tak nasypało
trzymam kciuki za pogodę dla was pozdrawiam!!!
Dziękujemy i również pozdrawiamy! 🫶🏼
Czy styropian, który kupiliście był prosty? Czy zdarzały się krzywe arkusze/paczki? Chcemy kupić ten sam a opinie są różne.
Nasz był spoko :)
Pod HS styropian ?? Nie potrzeba jak będziecie wychodzić , jak dojedziecie kostką??
A co miał zostać goły mur? 🙃
@@rozowymokiem goły i izolacja np EPDM bo jak będziesz wychodzi to za każdym razem będziesz skakać czy dawać duży krok?
Dajcie już spokój z tymi L. Na gorze niech zrobią. W narożnikach dodatkowe łatki z siatki niech dadzą i nic nie powinno pękać.
Dzięki za komentarz 😁
Czekam mocno na materiał z kosztami tej ekipy 😊
Będzie film 😌
Myślałem ze nie ocieplę w tym roku bo już za późno. Po obejrzeniu materiału wrzuciłem zapytanie o oferty i odezwała się ekipa która jak oznajmiła zaproponuje mi promocje jeśli się zdecyduje to robić jak się poprawia temperatury. Trochę mi to na rękę bo pompa ciepła bez ocieplenia swoje zjada. Zobaczę jaka ta promocyjna wycena 😀
Mijanka powinna być nie mniej niż 1/3 szerokości arkusza styropianu.
Jaki koszt/cena zrobienia kompletnej elewacji (styropian, struktura)?
Będzie film 😁
Blacha super kamień na wieki
Hej, o ile mi wiadomo to folii kubełkowej nie tynkuje się, tylko obsypuje się ziemią. Cokół robi się wyżej aż do poziomu zero. Powyżej cokołu daje się grubszy styropian, aby woda ze ściany spływała za filię kubełkową. Z tego co zrozumiałem to wy nie będziecie mieli cokołu w ogóle, tylko główna elewacja będzie dochodzić aż do poziomu ziemi? Pytam bo mam XPS położony do tego samego poziomu jak u was.
U nas ściany fundamentowe były bardzo wysokie i cześć jest przysypana ziemia i jest pod powierzchnia ziemi a cześć będzie odsłonięta- będziemy odcinać folie kubełkową i to będzie stanowiło nasz cokół.
Co z klejem na siatki przy minusowej temperaturze . Też będziecie kładli czy jakie plany ?
Poczekamy na plus, ma być w przyszłym tygodniu
@@rozowymokiem Tylko to musi być +5 za dnia i tak samo w nocy pozdrawiam
Sam beton komórkowy ma całkiem niezłą izolacyjność (ale suchy) i to jest pewien problem. Dlaczego? Dlatego, że ogrzewana ściana z naklejonym styropianem będzie miała z reguły więcej niż 0*C ... a im gorszy materiał tym więcej ciepła zatrzyma się między świeżo naklejonym styropianem, a pomieszczeniami ogrzewanymi (czyt - będzie jeszcze cieplejsza). Więc nie jest to aż tak wielki problem przy klejeniu styropianu, ale już przy zaciąganiu siatki to musi być >0 i to nie tylko przy nakładaniu kleju, ale aż zwiąże i woda odparuje. Jasne, są dodatki na bazie alkoholu, które zapewniają odpowiednią konsystencję oraz ilość wody do wiązania przy nakładaniu, a szybciej wysycha pozostała część wody już po związaniu. Ale i tak następna noc po zaciągnięciu musi być na plusie. Piana do klejenia przy ~0 też nie jest dobra, bo taka piana w tej temperaturze słabo się pieni i również słabo potem wiąże. Co do L - sam styropian to wierzchołek góry lodowej. I z L, i z paskami siatki 45* nadal mogą się pęknięcia pojawić. Narożniki okien to newralgiczne miejsca i wymagają super staranności.
Dziękujemy za opinie i wyczerpanie tematu ☺️
czesc ja miałem l i w 2 miejscach wychodziło mi łatwiej bez l i pekło tam. Ja bym odpuścił dla ekipy poprawianie bo to bedzie sporo roboty i materiał też sie zmarnuje i to dużo policzcie sobie ile arkuszy musieliby wyciagnac i dac dać w to miejsce dłuższy. Niech spuści Wam ze 4 stówki bo tyle by kosztował styropian i klej zeby to poprawić. A Wy w to miejsce zastosujcie klej z włóknami dodatkowo wzmocni elewacje a w l wklejcie kawalki siatki przed głowna siatka.
za 5 lat powie ze nie pamięta takiej budowy :)
Dokładnie!
Tylko powie ile zostało po drodze spierdol.... E
Heyo powodzenia
Witam, jaki koszt do tego stanu?
Pozdrawiam 😃
Będzie film! 😁
Wygląda jak nasz dom, ale w odbiciu lustrzanym (obecnie SSO).
Pozdrawiam i powodzenia :)
Oo a jaki macie projekt? Nasz jest indywidualny :)
@@rozowymokiem Nasz również :) całkowita powierzchnia 146 mkw z garażem. I chyba też macie wiązary dachowe :)
Hej 😊 jaka to jest grubość styropianu ? Piękny dom 🥰🔥
20cm. Dziękujemy ❤️
jeżeli w 7 min to są rury czerpni i wyrzutni to wydaje mi się, że są nie bardzo... "Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w § 152 ust. 10 stanowi, że pomiędzy czerpnią a wyrzutnią należy zachować odległość "nie mniejszą niż 10 m przy wyrzucie poziomym i 6 m przy wyrzucie pionowym, przy czym wyrzutnia powinna być usytuowana co najmniej 1 m ponad czerpnią""
Zagłębimy temat, dzięki 😁
Doczytaj później rzucaj mądrościami.
@@liseczek82 nie "rzucam mądrościami" - kierownik budowy zwracał mi na to uwagę więc przekazuję dalej... urzędy dalej pracują pandemicznie i lubią rzucać kłody - no ale co ja mogę o tym wiedzieć (rok czasu przechodziłem przez papiery...) Pozdrawiam serdecznie
@@hobi_one_kenobi9309 i co był ktoś i sprawdzał Ci czerpnię i wyrzutnię?
Jest też takie coś jak odstępstwa.
Nie musi być elek wyciętych. Wystarczy wcisnąć pianę w to połączenie i siatkę na rogi i nic nie pęka
Dzięki za komentarz ☺️
Dobrze Cie zrozumiałem że skroploną wodę z centrali wentylacyjnej chcesz wyprowadzić na zewnątrz budynku?
Tak
@@rozowymokiem po elewacji? Gdzie ta woda będzie spływać?
???
Odprowadzenie wody z centrali wentylacyjnej zróbcie tak żeby wam nie zamarzło w zimę bo zalejecie urządzenie. Jak macie możliwość poprowadzić to wewnątrz i do kanalizacji to zróbcie to.
Nie wygląda to najgorzej, chociaż podstawowe błędy są popełniane. Rozumiem że ekipa nie ma doświadczenia ani odpowiedniej wiedzy do wykonania tej pracy. Cokołu nie robicie ? Ostatecznie będzie się trzymać 👍
Nie robimy, mówiłam o tym 😁
Poczekajcie zróbcie kamienne teraz brakuje wam kasy ale kiedyś uzbieracie robić to kamień :) jak nie w tym to w następnym roku :)
Już zamówione blaszane 😋
Śmieli się wszyscy z Emila ze zrobił lipę, ale z tego co pamietam to później popełniał błędy. Tutaj robi firma... jak widać każdy może taką firmę założyć bez jakiejkolwiek wiedzy bo jasno widać że ludzie nie znają się na robocie. Mówicie że to nie błąd itd. To jest podstawowy błąd brak elek. Od razu bym ich wygnał. Styropianowi nic nie będzie a inni by dokończyli na wiosnę. Czemu tak? Mam dość osobiście pseudo firm januszowych co mówią że znają się na robocie biorąc za to krocie, jak dobrze wiemy fachowcy mają ceny z kosmosu, a inflacja kredytobiorców zabija. Oczywiście można dużo zapłacić prawdziwym fachowcom jak robota jest pięknie wykonana. Ja osobiście potrącam z wynagrodzenia pseudo januszom i się wtedy uczą bo zawsze ktoś coś odwali i się nie przyzna. Jak dostaną mniejsze wynagrodzenie to się wtedy naucza. Umowy z nikim nie podpisuje bo nie robię z kredytu i może to błąd. Umowa niby zabezpiecza niby nie. Są dwie strony medalu. Gwarancję dają? Po roku firma może się zwinąć...
Proponuję parapety aluminiowe ciągnięte , nie gięte bo są o wiele grubszej blachy.
Super, dzięki za wskazówkę! ☺️
Sami zrobiliście sufity podwieszane to z elewacją też byście sobie poradzili!! A w kieszeni zostałoby z 12tys. 🙂
Nie mieliśmy ani czasu ani narzędzi 🤭
@@rozowymokiem pila, pistolet do pianki, mieszadło do kleju na wiertarkę, wiadro, kielnia, ze 150zł... przy waszym budynku 8ramek warszawskiego to ~600-700zl. argument narzędzi do kosza a co do czasu to i tak nie powinni tego robić przy takiej pogodzie bo to proszenie się o kłopoty.
Wyciąć 5cm w głąb i wkleić małą L ze styropianu 5cm.
Nie musi być ja mam na placki bez L nic nie pęka ale jak to się mówi dmucha się na zimno
współczuję, sam robiłeś czy zapłaciłeś za fuszere?
Nie jestem osobą uszczypliwą, ale za tą mijankę płyt pogoniłbym ekipę.
U cioci pęka więc gościa nie powinniście brać do siebie bo patroli robotę.Umawiacie się na L nie robi tego…
To ekipa z polecenia kilku osób, dajmy im szanse, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy :)
@@rozowymokiem 🤣
Najgorsze co to plastyfikatory!!! Z dala od tego
Sorry, ale to wygląda fatalnie, wszystko spartaczone. To już elewacja emila robiona przez osiedlowych pijaczków wygląda lepiej. Na waszym miejscu nie powierzyłbym im zrobienia struktury na tym, bo bankowo spierdolą.
Nie przesadzaj :)
@@rozowymokiem serio, znajdzcie do tynku kogos innego, jak tak niechlujnie zrobił styropian to strukture też skopie…
Nikt nie powiedział ze będą nam robić strukturę.
Co do parapetów...To ja czekam na parapetówkę 🤣🤭
My tez 😂
Bez przesady nic się nie wydarzy bez tych elek,
Oczywiście że się wydarzy
Co się wydarzy według Ciebie? Popęka?
Niech majstry zrobią elki, póżniej jeszcze siateczki na rogach przy kątowaniu i powinno być ok
Brak cokołu to błąd,listwa startowa to podstawa ,podobnie jak elki,diagony,20 mm styropianu wklejane w okna, nie kołkować to ma sens przy wysokich budynkach
A dlaczego według Ciebie listwa startowa to podstawa? 😉
@@rozowymokiem koszt żaden,a jest to najlepsze zabezpieczenie styropianu od spodu,domy przy lesie i gryzonie ,jak wejdą za styropian to zniszczenia są ogromne(kuny,szczury) jakikolwiek klej i okapnik przy mrozach nie są na 100% na lata, zabawy z tym bo i zabezpieczyć to trzeba żeby wody nie podciągało,a listwa startową przetrwa wszystko
@@sealgreysealgrey4556 listwa startowa to tylko na gryzonie się nadaje, do niczego innego nie jest potrzebna, tylko stanowi piękny mostek termiczny.
@@stencilm dlatego robi się cokół 5 cm węższy z twardego styropianu najlepiej dokładamy do Styrodur który wychodzi z ziemi,, a listwa metalowa jest na zawsze trwała,a nie jakieś listwy z okapnikiem Obraniaka klejem i jakimś izolacją smarowane, w tym przypadku jest wielki most termiczny nawet jak inwestor zastosował Styrodur pewnie maks 5 cm i przykrył folią kubełkowa i posadził ścianę, zasypie ziemią a wilgoć będzie robić swoje,i dom z cokołem lepiej wygląda,na cokół podwójną siatka i można myć ciśnieniem co roku