Zrywka Drewna T25

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 22 ต.ค. 2024
  • Próba wciągarki przy ciągniku T25

ความคิดเห็น • 25

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว +2

    @donfranki Ruski ma szybkie niskie biegi(1, 2), ale w porównaniu do ursusa ma perfekcyjnie dobrane przełożenia- trzeba trochę pomachać, ale niema takich dziur jak w 330- skrzynia T-25 jest wiele lepiej zestopniowana. T-25 ma 6 biegów wstecznych( co w ciągnikach jest normalne i pożądane), dzięki czemu można swobodnie ciągnąć przyczepę z podwieszoną maszyną w pełnym zakresie biegów. T- 25 ma dociążanie, dzięki czemu może wcisnąć pług w podłoże, gdzie 330 nie da rady bez złomu na pługu.

  • @MIREKpunk
    @MIREKpunk  13 ปีที่แล้ว +1

    @MateoT25A
    To jest tylko próba pokazowa
    Włączanie i wyłączanie oraz prędkość zwijania
    A tak to ta wciągarka poradzi sobie z klocem na 2 kubiki ale ciągnik nie wiem czy poradzi sobie z jednym kubikiem Silnika nie zdusi bo wciągarka ma takie przełożenie że może na wolnych obrotach silnika działać i mocy wystarczy chodzi o wytrzymałość i podatność ciągnika na przeciążenia oraz uciąg ciągnika.

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว

    @luki78888888 Który lepszy? Jakby wziąć silnik i sprzęgło od c330, a skrzynię biegów, spalanie, siłownik i masę od T-25, to byłby najlepszy ciągnik w tym porównaniu. Na rędzinie lepszy władek, bo ma lepiej zestopniowane biegi, nie trzeba go dociążać(ale można tak jak 330) i docisk, na piachu i do maszyn z wałkiem lepsza c330, bo mocniejsza i ma 2-stopniowe sprzęgło. Do lasu lepsza ponoć 330, bo jest zwrotniejsza, do sadu T-25, bo można w bardzo dużym stopniu zmieniać prześwit i rozstaw kół.

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว

    @mlodybuba95 jeśli chodzi o niskie obroty- no zgadza się, tylko zauważ, że na niskich obrotach nie masz pełnej mocy, ani ... odpowiednich obrotów. Maszyny napędzane z WOM potrzebują jednego i drugiego jednocześnie- przykładowo swego czasu ojciec musiał przerabiać kosiarkę OSA, bo przy szybkich biegach władka nie dawała rady i się zapychała- była skonstruowana pod c330. Trzeba było zamontować większe koło pasowe, żeby zwiększyć przełożenie i prędkość noży.

  • @damiandazo
    @damiandazo 14 ปีที่แล้ว

    Spoko film i sprzęcik też (;

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว +1

    @adam3802 Pomyliłem się przy pisaniu- oczywiście władek ma 31HP, a nie 35. 35HP ma ciapek-330.

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว

    @mlodybuba95 Biegi redukcyjne- jak sama nazwa wskazuje służą do redukowania prędkości- to są biegi w ciężki teren, a nie do pracy w polu, w lesie, czy tym bardziej z maszyną. Redukcyjne mają zbyt niską prędkość do jakiejkolwiek pracy poza ładowaniem siana/ słomy na przyczepę, a poza tym jakimś cudem na tych biegach ciągnik ma mniejszą moc uciągową, niż na 1!!! Innymi słowy władek więcej pociągnie jedynką, niż na redukcyjnym, chociaż to nielogiczne, ale tak mówi instrukcja obsługi...

  • @luki78888888
    @luki78888888 14 ปีที่แล้ว

    fajny filmik ile t25 ma koni i co lepsze taki władek czy c330 ursus

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว

    ... c330 do ok 28 (c328) - 30KM. Który lepszy w polu? Ciapa(c330) silniejszy, ale lżejszy- trzeba go dociążyć, żeby ważył tyle, co władek w standardzie- a przez to ma gorszą przyczepność i bez ciężarków nic mu nie da większa moc. Ciapa ma też wolniejsze niskie biegi, przez co władek nie pasuje do niektórych polskich maszyn- jest za szybki. Ponad to władek ma tylko 1-stopniowe sprzęgło- rotacyjną bez rozpędu nic nie potniesz, o prasie nie wspomnę. To były minusy T-25 a wyżej będą zalety...

  • @piotrwielki5439
    @piotrwielki5439 6 ปีที่แล้ว

    Jaka jest przekładnia chodzi mi o rodzaj i jakie przełozenie lub symbol .pozdrawiam

  • @donfranki
    @donfranki 13 ปีที่แล้ว

    Ruski ma teoretycznie 0d 25 do ponad 30KM- zależy od odmiany, ale te 30KM to TYLKO inny sposób mierzenia mocy(dokładnie tak z c330 zrobiono c335- zdejmuje się wszystko razem z pompą paliwa, tłumikiem i WSZYSTKIM co może osłabić silnik(wentylator, alternator) zostawia się goły silnik z zewnętrznym zasilaniem i odpala na chwilę żeby zmierzyć moc- tak robią amerykanie i wg nich ruski ma 30KM a ciapa c330 ma 35KM. Co innego, jak z powrotem wszystko założysz- silnik słabnie- ruski do ok 27 a ...

  • @MateoT25A
    @MateoT25A 13 ปีที่แล้ว +1

    @MIREKpunk 2 kubiczne drzewo nie uciągniesz uciągniesz jak będziesz miał umiejętności ja 2 coś kubika ciągłęm swoim

  • @donfranki
    @donfranki 11 ปีที่แล้ว +1

    Nie. T25 jest cięższy. Widziałeś kiedyś ciapę bez ciężarków na kołach? Przykręcić kawał żeliwa/staliwa do felgi i podać taką masę może każdy producent. T25 jest na tyle masywny, że przy jego mocy(30HP) to zupełnie wystarcza- C330 jest zbyt lekka i bez DODATKOWYCH ciężarków niema co wyjeżdżać w pole. Poza tym zarówno T25, jak i ciapa mają bardzo różne kabiny i ich masy jeszcze inaczej będą podawane. Przykładowo T25 ma bardziej solidną i lepiej wyposażoną(więc i cięższą) kabinę w standardzie.

  • @luki78888888
    @luki78888888 14 ปีที่แล้ว

    a który lepszy w polu?

  • @damiandazo
    @damiandazo 13 ปีที่แล้ว

    Hm sam robiłeś tą wyciagarkę ??
    Jak tak to z czego
    Pozdro

  • @donfranki
    @donfranki 11 ปีที่แล้ว +1

    Wiem dokładnie, za to Ty nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.
    1. c-330 nie da rady normalnym 3 skibom w trudniejszym gruncie- za słaba, za lekka, kiepskie przełożenia, no i brak "docisku"- jak posadzisz ojca na pługu, to może się wbijesz nim w glebę.
    2. Po założeniu tych samych ciężarów co w c-330 na koła do t25 zyskasz odczuwalnie cięższy ciągnik z podobną mocą i z dużo lepszymi przełożeniami.
    Piszę jeszcze raz- przy c-330 podawana jest masa ciągnika+DODATKOWYCH CIĘŻARKÓW.

    • @winczig6813
      @winczig6813 ปีที่แล้ว

      Chyba cos ci sie porypało z ta zemsta Stalina miałem i pozbyłem sie tego szmelcu mam teraz 2 c 335 i dopiero sie pracuje

  • @hakerkoucdza
    @hakerkoucdza 14 ปีที่แล้ว

    g*wno się znacie T25 jest wysokoobrotowy co za tym idzie jest silniejszy w polu :)
    Ale C330 to jest ciągnie do wszystkiego po małym tuningu i dobrym kierowcą jest porównywalna do Ursusa C360 :]

  • @MateoT25A
    @MateoT25A 13 ปีที่แล้ว +1

    hahaha tak się z tym bawić ja gróbsze targam t25 i idzie a ty się bawisz i to jeszcze masz do tego sprzęt a ja co belka podnośnik i zaczep

  • @mlodybuba95
    @mlodybuba95 13 ปีที่แล้ว

    @donfranki Włącz żółwie i już masz wolniejszy traktor niż c330; 1 i 2 wcale takie szybkie nie są na niskich obrotach- a ilość tych biegów, że użytkownicy c330 mogą tylko pomarzyć :-D
    Zapraszam do mnie na odśnieżanie :-)
    Do lasu lepszy T25- wiem, bo porównywałem :-)

  • @krzychuram1
    @krzychuram1 11 ปีที่แล้ว +1

    to zabawka dla chłopczyków

  • @czapkad9235
    @czapkad9235 2 ปีที่แล้ว

    Ten sprzęt owszem fajna zabawka ale nie do lasu ...

  • @krzysiek0404kk
    @krzysiek0404kk 12 ปีที่แล้ว +1

    Jest ruski jest zabawa.

  • @zibia3
    @zibia3 14 ปีที่แล้ว +1

    @luki78888888 wleśie lepiej spisuje się c 330