КРОК - 1 / БІОЛОГІЯ / ТЕСТИ + РОЗБІР 1

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ต.ค. 2024
  • В даному відео розбираються тести на тему - ПАРАЗИТОЛОГІЯ
    #БіологіяUA #ПАРАЗИТОЛОГІЯ
    Медико-біологічні основи паразитизму.
    Паразитизм - вид взаємозв'язків між різними видами, за якого один з них (паразит) певний час використовує іншого (хазяїна) як джерело живлення та середовище існування, частково чи повністю покладає на нього регуляцію своїх взаємовідносин з довкіллям. Назва терміну походить від слова парази́т (грец. Παράσιτο - нахлібник).
    Паразити - це такі організми, які використовують організми іншого виду (хазяїна) як джерело харчування і середовище існування, завдаючи їм шкоди; при цьому паразит не вбиває свого хазяїна одразу, на відміну від того, як це робить хижак зі своєю жертвою.
    Не завжди паразитизм є єдиною формою існування організму, тому його поділяють на факультативний і облігатний.
    Факультативний (від лат. facultatis - можливість) характерний для тих організмів, які звичайно вільно живуть у природі, але, випадково потрапляють до організму іншого виду (хазяїна) і ведуть паразитичне існування (деякі круглі черви, хижі п'явки).
    Облігатний (від лат. obligatus - обов'язковий) - характерний для тих організмів, що не здатні вільно жити у природі. Для них паразитизм - умова існування.
    Від справжніх паразитів слід відрізняти псевдо-паразитів та омеопаразитів.
    Псевдопаразити (від грец. ψεύδος - омана, вигадка) - це вільноживучі організми, які в разі випадкового проникнення до іншого організму деякий час там перебувають, іноді викликають кишкові розлади (тирогліфоїдні кліщі - шкідники зерна, сиру; личинки мух). Серед них є:
    ✵ справжні, що дійсно перебувають в іншому організмі, виводяться з його фекаліями, де їх можна знайти (личинки хатньої мухи);
    ✵ несправжні (удавані), що можуть випадково потрапити у фекалії, принесені, наприклад, на аналіз (мухи можуть відкласти на них яйця, а з них швидко вилуплюються личинки).
    Омеопаразити (від грец. όμοιος - подібний) - це подібні до паразитів утвори (згортки слизу з кишківника), які можуть нагадувати, наприклад, аскариду.
    Буває, що паразити випадково потрапляють не до свого звичайного хазяїна, а до іншого, і продовжують в ньому жити; таких паразитів звуть ксенопаразитами (від грец. ξενία - чужий), тобто чужопаразитами. Наприклад, аскариди деяких м'ясоїдних тварин можуть паразитувати й у людини.

ความคิดเห็น • 6

  • @mariiamatiukha6018
    @mariiamatiukha6018 2 หลายเดือนก่อน

    Дуже дякую Вам за відео! Чудові розгорнуті відповіді. Тільки трошки поганий звук

  • @mariankraynik8461
    @mariankraynik8461 ปีที่แล้ว +1

    Дякую

  • @karnakudabaeva9426
    @karnakudabaeva9426 ปีที่แล้ว +1

    це крок медиків?

    • @Biology_UA
      @Biology_UA  ปีที่แล้ว +1

      так

    • @Анна-ж8б6и
      @Анна-ж8б6и ปีที่แล้ว

      ​@@Biology_UA в вас всі відео для медиків ?

    • @Biology_UA
      @Biology_UA  ปีที่แล้ว +1

      ​@@Анна-ж8б6и Добрий вечір. Поки так.