Аналіз «Повісті минулих літ». Чи можна довіряти інформації, яку несе за собою рукопис ???

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ก.ย. 2024
  • "Повість минулих літ" - найкраще джерело до вивчення історії Київської Русі. Чи можемо ми довіряти йому на всі 100 % ? Тож в цьому відео ти знайдеш відповідь на це питання...
    Якщо тобі сподобалося відео - не забудь підтримати розвиток каналу лайком та підпискою!
    Або ж можна допомогти, задонативши декілька гривень в нашу монобанку:
    send.monobank....
    Якщо когось зацікавив даний літопис - його можна знайти тут:
    www.ukrlib.com...
    !!! У відео було використано фрагменти із фільму "Король" (2019)

ความคิดเห็น • 156

  • @mykhaylodorozhovets6120
    @mykhaylodorozhovets6120 8 หลายเดือนก่อน +5

    На замовлення німкені (прусачки) єкатєріни три відомі німці "створили" історію рассєї', для цього тоді ж "появилася" велика кількість "русскіх" літописів. Найгірше є те, що багато українських істориків далі продовють просувати російський погляд на історію України.

    • @kibalchish-q2w
      @kibalchish-q2w 7 หลายเดือนก่อน

      Извините пожалуйста. А где можно почитать украинские летописи или хотя бы летописи тех лет с другими данными. Для саморазвития. Искал в интернете. Не нашёл. Где бы вы посоветовали это зделать? Спасибо.

    • @НиколайНиколаев-й4м
      @НиколайНиколаев-й4м 7 หลายเดือนก่อน

      @@kibalchish-q2w Их нет. Совсем. Банально не сохранились. Конечно, есть условные "Хроника Быховца" или "Летопись самовидца", но это модерновые источники. Древнейшие летописи(летописные своды) сохранились только в России (Новгородская первая, Лаврентьевская, Ипатьевская и пр.). Украинские историки-медиевисты пользуются ими. А разговоры про исправление и правку летописей (т.н. комиссия Шувалова) для создания пророссийской версии древнерусской истории - это выдумка невежд. Главным образом украинских) И ещё. Львиная часть древнерусской литературы (в летописных сводах или поздних списках) тоже сохранилось лишь в России. К примеру, "Слово о полку Игореве". Про былины я уж не говорю. Попытки украинских фольклористов в 19-20 вв. обнаружить т.н. " украинские былины" выглядят жалко на фоне найденного на территории России (преимущественно на северо-западе) древнерусского эпоса.

  • @СергейШиманский-к5н
    @СергейШиманский-к5н 8 หลายเดือนก่อน +12

    КИЇВСЬКОЇ РУСІ НЕ ІСНУВАЛО, ЇЇ ВИДУМАЛИ РАБZІЯНИ ВЖЕ НА МЕЖІ 18-19 СТ. А ДО ТОГО СУЧАСНА УКРАЇНА НАЗИВАЛОСЯ ПРОСТО РУСЬ. КРІМ ТОГО ВСІ ЦЕРКОВІНІ КНИГИ ТА ЛІТОПИСИ ЗА НАКАЗОМ, ТОГО Ж ПЕТРА, БУЛИ ЗІБРВНІ ТАЄМНОЮ КАНЦЕЛЯРІЄЮ І ЗАЗНАЛИ СУТТЄВИХ ЗМІН ТАК, ЩО БИ ВИВЕСТИ З МОСКОВИТІВ РУРІКОВИЧІВ ТА ОБГРУНТУВАТИ ПРЕТЕНЗІЇ МОСКОВІЇ НА ТЕРИТОРІЮ УКРАЇНИ.
    ПРО ТЕ ДО 18 СТ. ПО ВСІХ ДОКУМЕНТАХ ТА КРАЇНА НАЗИВАЛАСЯ, ЯК НЕ КРУТИ, МОСКОВІЄЮ.

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน +1

      Так, дана середньовічна держава, насправді, носила назву Русь. Термін "Київська Русь" був придуманий у 19 ст. в російській імперії і використовувався як українськими дослідниками, так і російськими. Використовувався він для того, аби вивести історію російської імперії від Русі. Мовляв існує "Київська Русь", тож право на існування має й "Суздальська Русь", "московська Русь" і т.д.
      Але ситуація змінилася у 1940-50-х рр. Ще з окупацією комуністичної влади, почалась розвиватись концепції про "три братські народи", а термін "Київська Русь" не вписувався в цю концепцію. Тож тодішні радянські (і сьогоднішні російські) історики використовують термін для позначення цієї держави "древняя Русь" або "древнее Русское государство"
      В противагу цьому, українські дослідники повернулись до терміну "Київська Русь", який залишається актуальним і до наших днів. Вперше в 40-50-тих рр. згадує цей термін Б. Греков, а згодом активно почав використовувати й М. Брайчевський.

    • @Tankardkill
      @Tankardkill 8 หลายเดือนก่อน +1

      😂 Древние скукры море копали... Потомки тутанхамона.. 😂

    • @Tankardkill
      @Tankardkill 8 หลายเดือนก่อน

      Украинсев не существовало в начале 20 века их придумал степка бандера))

    • @anatolylyovin2607
      @anatolylyovin2607 8 หลายเดือนก่อน

      @@turyyry Що ти брешеш? Я в школі в 60-70-ті роки (якраз в розквіт благословенної окупації комуністичною владою, коли СРСРом керували українці Микита Хрущов та Льоня Брєжнев) тільки й знав що Київську Русь, та Галицьке, Чернігівське, Полоцьке, Смоленське, Московське, Суздальске, Володимирське князівства, а також Новгородську республіку. А от в літописах та на стародавніх картах були Тверська, Брянська, Смоленська тощо окраїни. А замість нашою окраїні = Дике поле. Пиздиш, як фелікс дзержинський...

    • @vladimirs.4700
      @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน

      Назвать Русь Киевской было совершенно обоснованно, Киев был великокняжеским городом, т.е. столицей и матерью городов руських, как сказал Олег...

  • @olehkasianenko3847
    @olehkasianenko3847 8 หลายเดือนก่อน +5

    Стосовно "Повісті...", як історичного джерела. За її твердженням князь Олег, захопив владу в місті Київ у 882 році, прийшовши з міста Новгорода, мешканці якого запросили Рюрика з братами там княжити, а за даними археологічних досліджень місто Новгород з'явилося не раніше 20-х років Х століття. Дякую за працю.

    • @ПавлоШевченко-я5ч
      @ПавлоШевченко-я5ч 8 หลายเดือนก่อน +2

      Згідно тої ж "Повісті" Ольга встановила "устави та оброки" та місця їх збору . Ймовірно що і Новгород був заснований за наказом Ольги як пункт збору , сортування та зберігання данини .

    • @vladimirs.4700
      @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน

      Археологические исследования могут быть и не точны, деревянные города периодически сгорают дотла, а ещё их перестраивают и срывают старые фундаменты, погосты тоже разрастающиеся города поглощают и опять таки уничтожают. Так что такие города ведут свою родословную со времён первых каменных построек...

    • @ТарасГульоватий-с8п
      @ТарасГульоватий-с8п 8 หลายเดือนก่อน +3

      ​@@vladimirs.4700неправда. Археологія правильна наука. Якщо Новгорода не було, то його не було. А Повість, то середньовічна казка. Всі дати ну дуже приблизні. Легенда про Рюрика не витримує жодної критики. Київські князі підтверджуються лише від Ольги та Ігоря.

    • @vladimirs.4700
      @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน

      Нет, архология неточная наука, первые деревянные города выгорали дотла, а затем перестраивались на том же самом месте с уничтожением предшествующего культурного слоя.
      И так до первых каменных построек...

    • @ТарасГульоватий-с8п
      @ТарасГульоватий-с8п 8 หลายเดือนก่อน

      @@vladimirs.4700 перегляньте інформацію про розкопки трипільських міст в Черкаській області. Радіовуглецевий аналіз показує вік тих будівель. 3-5-8 тисяч років тим містам.

  • @MAK_KITRA
    @MAK_KITRA 8 หลายเดือนก่อน +6

    Стрийковський, у своїй історіі, не втримався і розійшовся прокльонами на руських літописців що "лінились" ставити дати. Мовляв я маю з півтора десятка тих манускриптів, але в жодному немає дат. Тому є сенс припустити, що початкова ПВЛ мала вигляд "хроніки Бихівця". Менш прямим доквзом є "Повчання Мономаха", де теж нема жодної вказівки на рік події. Отже усе датування справа рук "єкатеринінської комісії".
    Сучасні археологи знаходять залишки спалених у часи Володимира і Ярослава міст (той же Смолєнск) про що нема жодних свідчень у ПВЛ. Виправдовує Ярослава за братовбичу війну після смерті Володимира. 🧐
    ПВЛ точно не є бездоганним джерелом.

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน +2

      Класно обгрунтовано думку! ✨🔥

  • @МарянБардяк
    @МарянБардяк 8 หลายเดือนก่อน +1

    80 прцентів з цього літопису це субєктивне бачення автора.

  • @Lana-ll7hw
    @Lana-ll7hw 8 หลายเดือนก่อน +1

    Як що живемо в часи системі Добро і Зло , то коли житимемо в часи системи Вічності то це майбутнє ?То існує поВІСТЬ від ченця ?

  • @TANYA-vlasova-UA
    @TANYA-vlasova-UA 7 หลายเดือนก่อน

    Абсолютно всі літописи є "літературними фентезі". Починаючи з клінописних табличок. І це нормально. Бо це не перелік товарів, що лежить на складі. Одні і ті ж події. Один прийшов, щоб захопити місто. Другий живе в місті і прийшли ХТОСЬ захопити місто. ХТОСІ наришуть одну історію, а місцянин іншу. Але обидва описують факт : хтось напав на місто, місто існувало, в місті було що грабувати. Так читаються всі ці літописи. Ще : якою мовою, чим, на чим, хто записав, для кого. Бо якщо ви аналізуватимете що сказав чи написав коняча голова лавров...

  • @ЄвгенШеліханов
    @ЄвгенШеліханов 8 หลายเดือนก่อน

    Відомий сучасний варіант є лише 5-ю редакцією. Тому як і до всякого джерела слід ставитися критично. До того ж усі літописи писалися на замовлення князів

  • @lexaslavjansk3758
    @lexaslavjansk3758 8 หลายเดือนก่อน

    А коли і де, "випадково", знайшли цей твір? І чому, після того, як його дослідили, він знову зник?

  • @globalanalityk
    @globalanalityk 8 หลายเดือนก่อน

    Одеський дослідник Василь Барладяну-Бирладник колись написав на цю тему статтю "Нестор - літописець чи фальсифікатор"?

  • @ХеленХолиш
    @ХеленХолиш 8 หลายเดือนก่อน +1

    Взагалі то Іафет був сином Ноя.

  • @NetleKiss
    @NetleKiss 8 หลายเดือนก่อน +1

    А Ви впевнені що ми взагалі маємо справу з оригіналом Повісті,- а не московським спотворенням часів Катерини??!!!! На мій погляд ми копаємо не там де закопано!

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน +1

      В цьому й полягає головне завдання істориків - якнайкраще дізнатися правду про минуле. Якщо говорити про період Русі - ми ніколи не знатимемо остаточної істини в тих чи інших питаннях через нестачу джерел. Однак варто вивчати на основі того що є, ставлять до отриманої із минулого інформації вкрай критично

  • @luissiul7501
    @luissiul7501 8 หลายเดือนก่อน

    "Київ - мати городів руських" Може не "матір", а "має" - правильний переклад? Тобто "Київ завоював городи руські" чи "Київ володіє городами руськими"?

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Ймовірно, під фразою "Київ - мати городов руських" літописець вкладав сенс, що "Київ - як місто (столиця) піклується про розвиток інших міст. піклується як рідна мати"

    • @luissiul7501
      @luissiul7501 8 หลายเดือนก่อน

      @@turyyry у цьому відео присутнє цікаве слово "матиме". Тож, ймовірно, ця не лише моя версія є вірогіднішою. Зважаючи, що правителі Києва дійсно захопили інші руські міста.

    • @Prigozin-c5g
      @Prigozin-c5g 8 หลายเดือนก่อน

      ​@@luissiul7501 Вот именно. Киев мать городам русским.

    • @luissiul7501
      @luissiul7501 8 หลายเดือนก่อน

      @@Prigozin-c5g хіба мати завойовує дітей? Хіба мирними були стосунки Ігоря та Ольги з древлянами Коростеня?

    • @Prigozin-c5g
      @Prigozin-c5g 8 หลายเดือนก่อน

      @@luissiul7501 А кого эта мать завоевала?
      Тут как раз наоборот, князь Олег завоевал Киев. И зделал его матерью (митрополией) городам русским.

  • @АртанськийРодовід
    @АртанськийРодовід 8 หลายเดือนก่อน +4

    Про докириличні праукраїнські тексти яким 2-3 тисячі років та державу РОСЬ. Статті:
    - "РАХМАНСЬКІ САКРАЛЬНІ ТЕКСТИ ВЕЛЕСОВИЦЕЮ";
    - "ПРАВА, ЯВА, НАВА ЯК ОСНОВА ДАВНЬОГО ПРАВОСЛАВ'Я";
    - "УКРАЇНСЬКА АБЕТКА - БЕЗЦІННА САКРАЛЬНА СПАДЩИНА ТИСЯЧОЛІТЬ";
    - ДАВНЯ УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВА РОСЬ ТА ЇЇ ВЕЛЕСОВИЧНІ СИМВОЛИ"
    в блозі Святояр UAmodna.
    Найдавніше українське письмо на металевих пластинах і речах.
    Забуті слов'янські держави.
    Варто прочитати і знати...

    • @richardlogan352
      @richardlogan352 8 หลายเดือนก่อน

      Ті, хто занадто серйозно сприймає подібну хуєту, закінчує ти що починає розповідати про пласку землю, рептилоїдів та їде на дурку. Стережиться!

  • @GenrihMarguzkij
    @GenrihMarguzkij 8 หลายเดือนก่อน +4

    Слухати можна довго, та чи то правда? Правду від нас, або ж всю вкрали, або ж далеко сховали... . А крали всі, та найбільше вкрали або знищили московити. Історія України, сягає дуже сивої давнини, ключове слово, дуже. Як історія, так і сама мова українців налічує близько 20 тисяч років. Вона змінювалась, частково зникала, але знову і знову відроджувалась. Змінювалися назви території і назви країни, яка знаходилася на цій території, а люди жили і розвивалися, а інколи, занепадали(через війни, які тут були) і все ж, люди, які залишалися на цій землі, відроджували життя. Наша мова, належить до самих найдревніших мов світу, і якщо добре пошукати, можна знайти цьому підтвердження. Щоб уникнути знищення нашої держави, треба знищити нашого сусіда, росію, бо то ворог всіх народів світу.

  • @АртанськийРодовід
    @АртанськийРодовід 8 หลายเดือนก่อน +3

    Чому досі дивимося на слов'янську історію по московськи? Стаття "ТАЄМНИЦІ ІСТОРІЇ УКРАЇНИ" у блозі Святояр UAmodna.
    Чому не знаємо давних державностей України?
    Чому досі віримо московським байкам?
    Які вони державності слов'ян та України за минулі ТРИ тисячі років?
    Варто прочитати і знати...

  • @bundes_ua
    @bundes_ua 8 หลายเดือนก่อน +3

    Най квітне український ютуб!💚

  • @SerhiiSergeYaremko
    @SerhiiSergeYaremko 8 หลายเดือนก่อน +4

    Дякую за працю. Мене вразила книга О. Толочка "Очерки начальной руси", вона даному питанню приділяє багато уваги! Є у вільному доступі в інтернеті

  • @Radio_G
    @Radio_G 8 หลายเดือนก่อน +1

    Київ ніяка не мати!
    "Києву (три)мати города руські" - тобто що Київ найголовніший над містами Русі, тобто столиця, а не мама, чи тітка, чи що там ще з епітетів..

  • @RhfcgFgggvv
    @RhfcgFgggvv 8 หลายเดือนก่อน +1

    Читай В. БІЛІНСЬКОГО,, КРАЇНА МОКСЕЛЬ АБО МОСКОВІЯ!!!,,

  • @tryslavihor6533
    @tryslavihor6533 8 หลายเดือนก่อน

    виходячи із загального глузду, ПВЛ має бути неправдивою, бо християнство це політика, знищення відичного знання.

  • @ФранцБоровский
    @ФранцБоровский 8 หลายเดือนก่อน

    Брехня, жодних фактів, як історія про Бабу Ягу, ніхто не знає звідки вона, ця баба, бо вона дуже різна у тих хто розповідає, тобто у різних народів.

  • @ВаняИванов-о5ч5н
    @ВаняИванов-о5ч5н 8 หลายเดือนก่อน +3

    Російський академік імператорської академії Шахматов А.А. зафіксував у своїх роботах,що ПВЛ переписувалась як мінімум двічи, а окремі її епізоди по п'ять разів.

  • @СвятославМелник
    @СвятославМелник 8 หลายเดือนก่อน +1

    "Прийняття християнства" - неточна формула. Точніше "впровадження".

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Так, дякую !

  • @владимирсмоловик
    @владимирсмоловик 8 หลายเดือนก่อน

    Сколько можно толочь воду в ступе. Касательно одного из комментариев, я тоже читал Толочко. Там таже история, что в ПВЛ, но без Рюрика. Теже скандинавы, создавшие мощное государство на территории Украины и при этом не сделавшие этого в родном краю (на то время). Все жалуются на незначительное количество источников и цитируют некоторые выдержки из них, демонстрируя, что ничего понять нельзя. Всё там можно понять. Просто там описана совершенно другая история, а все стараются сопоставить эти сообщения с ПВЛ. Вот как там написано так всё и было. Имеются ввиду прежде всего арабские сообщения. Наша история древнее тех арабов. Они только помогают понять как от Боспорского царства через Хазарский каганат мы пришли к Руси.

  • @obuserkotikoff
    @obuserkotikoff 8 หลายเดือนก่อน

    Проблема не только в том что ПВЛ редактировали и описывали события по прошествию столетий
    Это практически единственный письменный исторический источник Руси тех лет
    И даже критическое научное изучение ПВЛ лучше чем просто из пальца высасывать в угоду современным реалиям

  • @vladimirs.4700
    @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน +1

    Ну и что неверного или невероятного было написано у Нестора?
    И что можно этому противопоставить??

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Висновок у відео починається орієнтовна з таймкоду 12:50
      Якщо дуже коротко:
      1. Великий вплив християнства як на написання не датованої частини літопису, так і на датовану частину
      2. Прослава династії Рюриковичів та всієї держави на політичній арені загалом

  • @Наркоман-Ухилянт
    @Наркоман-Ухилянт 8 หลายเดือนก่อน

    За Руську державу дизлайк!
    То Украинська держава😊

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน +1

      Руська ≠ російська

  • @Siryi_Wolf
    @Siryi_Wolf 8 หลายเดือนก่อน

    "Мать городов" це лише кривий переклад грецького слова "Метрополія" що в біса іронічно, бо московитам дуже подобається аргументувати свої претензії фразою "Київ метрополія Русі". Це навіть не постріл у ногу, це вже швидше граната у трусах.)) А це лише одна-едина неточність перекладу. Тому краще залишити історичні документи фахівцям, бо їм 800 років і їх ніякий Гугл не перкладе.

  • @AnatoliyGudz
    @AnatoliyGudz 8 หลายเดือนก่อน

    👍

  • @igorpik4230
    @igorpik4230 8 หลายเดือนก่อน +8

    Не було Київської Русі. Переказ московської історії є недоцільною роботою.

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน +6

      Так, дана середньовічна держава, насправді, носила назву Русь. Термін "Київська Русь" був придуманий у 19 ст. в російській імперії і використовувався як українськими дослідниками, так і російськими. Використовувався він для того, аби вивести історію російської імперії від Русі. Мовляв існує "Київська Русь", тож право на існування має й "Суздальська Русь", "московська Русь" і т.д.
      Але ситуація змінилася у 1940-50-х рр. Ще з окупацією комуністичної влади, почалась розвиватись концепції про "три братські народи", а термін "Київська Русь" не вписувався в цю концепцію. Тож тодішні радянські (і сьогоднішні російські) історики використовують термін для позначення цієї держави "древняя Русь" або "древнее Русское государство"
      В противагу цьому, українські дослідники повернулись до терміну "Київська Русь", який залишається актуальним і до наших днів. Вперше в 40-50-тих рр. згадує цей термін Б. Греков, а згодом активно почав використовувати й М. Брайчевський.

    • @Tankardkill
      @Tankardkill 8 หลายเดือนก่อน +1

      😂Украинська история то що надо море копали.. Марсиан победили.. 😅

    • @Ураноблэнерго
      @Ураноблэнерго 8 หลายเดือนก่อน

      ​@@Tankardkillещё и финно-угров рускими сделали - и это было труднее всего - они как были андрофагами - так ими и остались. 😁

    • @Tankardkill
      @Tankardkill 8 หลายเดือนก่อน +1

      @@turyyry да я вашу украинскую историческую дич.. Уже наслушался..

    • @vitaliysokolovsky1191
      @vitaliysokolovsky1191 8 หลายเดือนก่อน +4

      @@turyyry Термін має право, але у єдиному вигляді хіба що, так як є дослідження Рибакова про Руську землю у вузькому і широкому значенні цього слова. Ще є один чинник, що після Галицько-Волинського періоду Русі, Руська земля входить до складу Великого Князівства Литовського, Руського і Жемайтійського, потім вже історично опиняється в складі Речі Посполитої. Так що московитам з їх Московським царством окрім забаганок в титулатурі їх правителів нічого не зостається.

  • @valeryboyko6702
    @valeryboyko6702 8 หลายเดือนก่อน +1

    Нестор не є таким вже авторитетом як визнані світом древні історики. Тому потребує підтверджень.
    Наприклад, загальновідомо як він збрехав про Новгород у 9-му столітті. Або збрехали ті хто переписував його записи.
    Тому читаємо та шукаємо підтверджень з інших джерел.

    • @vladimirs.4700
      @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน

      Не факт что Нестор что-топреднамерено сфальсифицировал, да и вы сами истины-то не знаете...

    • @valeryboyko6702
      @valeryboyko6702 8 หลายเดือนก่อน +1

      @@vladimirs.4700
      Вр-первых, я упомянул возможность фальсификаций.
      Во-вторых Нестор - не хроникер, он писал про события за 300 лет до его жизни. Потому возможна пересказ легенды или отсебятина.
      В-третьих, некоторые его описания не подтверждаются археологией, т.е. прямыми и неопровержимыми фактами.
      Потому вывод - по крайней мере 9-й и 10-й века и более ранние времена требуют верификации из иных источников.

    • @vladimirs.4700
      @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน

      @@valeryboyko6702
      Конечно могли быть неточности, но врядли преднамеренные фальсификации, и археология наука не точная, особенно что касается первых деревянных городов, выгоравших дотла, а затем заново перестраивывшихся на том же самом месте...

  • @ИмяФамилия-н5о4ы
    @ИмяФамилия-н5о4ы 8 หลายเดือนก่อน

    Откровенно слабый материал, на украинском языке.

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      І що ж робить його слабким?

  • @rinazilona
    @rinazilona 8 หลายเดือนก่อน +1

    разбор хороший, но причем здесь кадры из Столетней войны

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Насправді, фільмів хорошої якості про цей період дуже мало, тож доводиться використовувати такі альтернативу 🤷🏻‍♀️

  • @ДмитрийНауменко-ф9е
    @ДмитрийНауменко-ф9е 8 หลายเดือนก่อน

    ПВЛ підробка 17-19 століття - ось з чого потрібно починати. росії потрібно було якось обґрунтовувати свою експансію на землі України і Речі Посполитої, ось тоді і з'явилася ця підробка.В далі - що таке Русь по вашому? Були племена, а звідки взялось саме це узагальнення і сам термін? Знову ж, ідеологічна диверсія Московії заклала уяву про якусь пра державу Русь, а значить і вони мають претензій, на неї. Ніякої пра держави не було і в ті часи бути просто не могло. Так що таке Русь?! Чому козаки називали себе русинами? Вірили, що вони нащадки Др. руси? Маразм! Ми живемо в парадигмі придуманную Московією ідеології, і нічого не робимо, що б її відкинути, а лише викривляємо - "дурні дурні діти"!

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Русь - державне утворення східних слов'ян. Щодо походження терміну: не існує однозначної думки. Загалом всі теорії про походження можна об'єднати в дві. Перша - виникла на основі власних назв, що були в Русі. Для прикладу річка Рось або ж , як припускають, одне із полянських племен носило цю назву. Друга - іноземного походження. Для прикладу від шведського слова "Руотсі", що значить "люди, що веслують".
      Наступне, московія не придумала термін "Русь". московія придумала термін "росія" за часів Петра І, щоб в такий спосіб прив'язати історію московського царства до Русі. Які в нас є на це аргументи ? Згадки терміну "Русь" в іноземних джерелах 9-10 ст. та пізніші. Прикладом таких джерел може служити низка візантійських та арабських джерел.

    • @ДмитрийНауменко-ф9е
      @ДмитрийНауменко-ф9е 8 หลายเดือนก่อน

      @@turyyry
      Бачите, ви повторюєте оф. догму російської історіографії, складену в 18-19 століттях, єдина мета якої виправдати захват земель України і свій імідж великої імперії. Не буду вас навіть переконувати, що ніякої Київської Русі не існувало і існувати в ті часи не могло, це для вас буде напевно вже занадто, хоче цей міф уже є дуже шкідливим, але підемо далі. Допустим, що було якесь утворення, що обєднувало якісь великі території ( не зрозуміло як і чому, але..)і яке досить швидко розпалось, і що?! Вже в 16-17 століття, часах с більш реальною історію, на территорії України не залишилось ніких згадок про це , ні легенд, ні міфів , ні архітектури - нічого. Є свідчення Боплана , що ніхто не мав уявлення про древню історію, є.., тобто взагалі нічого не має, лиш не зрозуміло звідки з'являється ПВЛ , причому не оригінал і міф починають розкручувати.. Але далі - чому жителі України, та і Литви продовжують називати себе русинами? Ви повинні зрозуміти, що ніяких народів до 18-19 століття не було, племена , роди, можливо народності, але самого поняття народ не було. Головним обєднавчим чинником була релігія. Навіть у 19 , на початку 20 століття облік населення вели не по народу а по віросповіданню . Чому на Російській Федерації немає жодної територіальної одиниці, що зветься Російська! Ні Російської області, ні Російської республіки, ні навіть Російського району! Чому так? Та тому що по-друге: жодної «російської» нації немає! Була, є і буде Російська віра, і віруючі Російського обряду, яких після реформи Нікона Москва перейменувала на православних! Пам'ятаєте цю мантру: «Російська означає православна, а православна означає російська»? Віруючих Російського обряду України, Білорусі, Новгородської Республіки, Литви, Польщі змусили забути стару назву віри та стати правовірними - православними! До речі старообрядческая церква і тепер називається “руською”.
      Розумієте який підлий трюк зробила рос пропаганда?”! Вони вкрали назву віри і присвоїли її своїй державі, і таким чином їх держава якби отримала права на всі землі і народи цієї віри!!!!А ми і досі продовжуємо їм в цьому підігравати!!!!

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      ​@@ДмитрийНауменко-ф9е я правильно зараз розумію? Головна думка, яку Ви хотіли донести цим повідомленням: російська історіографія 18-19 ст. намагається возвеличити історію Русі, щоб потім приписати її собі. Тому в сучасності в людей з'явилось абсолютно хибне уявлення про поняття "Русь/Київська Русь" і про те, що там відбувалось?
      І друга думка, яку можна розгледіти: спадщина Русі не належить жодному сучасному народові
      Правильно ?

    • @Prigozin-c5g
      @Prigozin-c5g 8 หลายเดือนก่อน

      ​​@@turyyry "Росия" это греческое название Руси.
      Первое дошедшее до нас письменное упоминание термина «Росия» датировано серединой X века. Он встречается в трактатах Византийского императора Константина Багрянородного «О церемониях» и «Об управлении империей.
      Росия была полным синонимом Руси.
      И было не московское, а Российское Царствие начиная с 1547 года.
      Какую историю привязать? Руси? Зачем?
      Москва это город, был основан в Руси - Росии. Потом появилось Великое княжество Московское, одно из княжеств Руси, которое и стало еë наследником.
      Затем в 1547 году, появилось Российское Царствие. А в 1721 году Российская Империя.
      История России напрямую связана с Русью.

    • @ДмитрийНауменко-ф9е
      @ДмитрийНауменко-ф9е 8 หลายเดือนก่อน

      @@turyyry Абсолютно не вірно. Я що пишу ієрогліфами, що мне не здатні зрозуміти навіть люди, які себе позиціонують, як історики?! Що там у мене не зрозуміло? тоді по буквам - Русь, це не якась пра держава, це ВІРА, і ті які її сповідували і були русинами. Московія превратила віру у державу і таким чином стала претендувати на всі землі зайняті тими, хто сповідував цю віру. Це як би якесь королівство назвало себе Католицьким , а значить всю народи які сповідують католицизм народами не є народами а лише частиною їх імперії. Ну а вже про те . що ніякої Київської Русі не було і бути не могло, як і московії до 14 - 15 століття , це вам доводити не буду - однаково не зрозумієте, і не в коментарях це робити. Все ж спробуйте прочитати хоть щось крім оф. науки, включіть критичне мислення.
      До речі а як ви пояснюєте, що така мовляв велика держава , як Київська русь не залишила після себе ніякої спадщини - ні архітектури, ні літератури, ні міфів.. нічого.., крім фейкової ПВЛ?! Як може історія держатись на ОДНОМУ джерелі?!

  • @мымрецов
    @мымрецов 8 หลายเดือนก่อน +2

    Для тех, у каво есть мозги, ПВЛ есть не хроникой, а литературным произвидением, написанным значительно позже, происходивших событий, в ней к тому же нет ссылок на хроники. Скорее всего, она была скомпилирована с каких то слухов в Новгороде неизвестным славянофилом в 13-ом или 14-ом веках, и авторство ентой компиляции было приписано для убедительности некоему киевскому монаху.
    Но находятся "историки" со стороны которые жуют енту мульку как некую "праисторию" Украины...
    То таки да...😊

    • @ВАРАВА-ю8т
      @ВАРАВА-ю8т 8 หลายเดือนก่อน

      Так и було . Киев, Новгород. А тебе в Варшаву

    • @АндрейПапировый
      @АндрейПапировый 8 หลายเดือนก่อน

      Когда нет подлинников и первоисточников говорить о правдивости истории не приходится взять хотя бы Соловьева в генеалогическом древе написано что Владимир Волынский был построен раньше Владимира что есть ложь если это принять за правду то и нижний новгород построен раньше новгорода а ростов на дону раньше ростова ну и нью йорк раньше йорка.а нью орлеан раньше орлеана.итд.

    • @мымрецов
      @мымрецов 8 หลายเดือนก่อน

      @@АндрейПапировый Некоторые подлинники все же есть, на основе которых можно говорить о том, что в общепринятой истории есть ложью.
      Можете прочесть статью профессионального историка Никитина "Я есмь Святослав..." (точно название не помню), которую он опубликовал в журнале "Наука и религия", н.9, за 1991год. В этой статье он обоснованно показывает, что ПВЛ является не хроникой, а литературным произведением на историческую тему, то есть в ней в основном проявляется лишь художественный вымысел...

    • @ВАРАВА-ю8т
      @ВАРАВА-ю8т 8 หลายเดือนก่อน

      @@АндрейПапировый Ты Русь видишь,,? Ясно?

    • @ВАРАВА-ю8т
      @ВАРАВА-ю8т 8 หลายเดือนก่อน

      Тогда гляди на глобус

  • @АнатолийДмитрук-ч4ъ
    @АнатолийДмитрук-ч4ъ 8 หลายเดือนก่อน

    Цікаво дякуємо

  • @romanbohdanov6644
    @romanbohdanov6644 8 หลายเดือนก่อน

    14хв Яфет - син Ноя, а автор обмовився Мойсеєм...

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Так, перепрошую!
      І дякую Вам за це зауваження!🙌🏻

  • @ГеннадійЄвгенійович
    @ГеннадійЄвгенійович 8 หลายเดือนก่อน +4

    Дякую. Попрацюйте над технікою читання, будь ласка

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Так, дякую вам!

  • @denskiyevil5814
    @denskiyevil5814 8 หลายเดือนก่อน

    яке відношення маячна про святих має до історії ? чи це канал релігійної пропаганди?

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Тема відео "аналіз ПМН", а не той чи інший хронологічний період Русі. А оскільки в згаданому літописі історії про тих чи інших святих займають вагоме місце - гадаю, варто й про це сказати кілька слів

    • @denskiyevil5814
      @denskiyevil5814 8 หลายเดือนก่อน

      історія це не шарлотани зі святими, це наука , де вигадкам немає місця @@turyyry

  • @СвятославМелник
    @СвятославМелник 8 หลายเดือนก่อน +1

    Трохи про Вавилонську вежу. То зиґгурат - храм-обсерваторія. Через плоский верх зиґгурати здавались авторам легенди недобудованими.

  • @Сармат-п8ч
    @Сармат-п8ч 8 หลายเดือนก่อน +3

    ПВЛ это просто источник, к которому надо подходить критически как и к любому источнику.

    • @vladimirs.4700
      @vladimirs.4700 8 หลายเดือนก่อน +1

      Но какого-то надёжного другого-то и нет...

    • @kibalchish-q2w
      @kibalchish-q2w 7 หลายเดือนก่อน

      ​@@vladimirs.4700как нет другого источника? А записи иностранных государств? Русь же не была одна. Её окружали другие государства. Вот например. Русские море. Вы слышали о таком названии? Например в 10 - 14 веках Чёрное море называли Русским морем. Это встречается в Арабских источниках. Бахар ар - Рус. Так называлось Азовское и Чёрное море. Например такие Арабские географы того времени Ибан Саид и АЛ Масуди. И европейские путешественники. Ищите в интернете. Там всё про это сказано.

  • @osiposipovich6251
    @osiposipovich6251 8 หลายเดือนก่อน +1

    😢це єдине джерело!і якщо іншого немає то не морочте яйця!

  • @ВАРАВА-ю8т
    @ВАРАВА-ю8т 8 หลายเดือนก่อน

    А ты куда денешь Русь от Киева до Новгорода?. Опять Москва спасать будет?

    • @andrey2332
      @andrey2332 8 หลายเดือนก่อน

      Русь это в первую очередь народ русь, разговаривающий на русьском/росском/украинском языке. Славенский переименован Ломоносовым в российский в 18-м веке. Москва враг Руси/России/Украины с момента своего образования в 15-м веке. Московиты истребили почти всех новгордцев 15-16в а теперь пытаются через историю Новгорода примазаться к истории Украины.

    • @СергійЛяшенко-ы8и
      @СергійЛяшенко-ы8и 8 หลายเดือนก่อน

      Мацква йде слідом за крейсером нах і назавжди.

    • @gregtiuiunnik4548
      @gregtiuiunnik4548 8 หลายเดือนก่อน +2

      Русь в Новгороде закончилась после второй московской денацификации. Осталось там 200 чел

    • @ВАРАВА-ю8т
      @ВАРАВА-ю8т 8 หลายเดือนก่อน

      @@gregtiuiunnik4548 глупость. От Польши до Америки. Ты глобус видел??

  • @СергейВасильев-м5ф2щ
    @СергейВасильев-м5ф2щ 8 หลายเดือนก่อน

    Можно ли верить историкам о лревности. Тем более западных?
    Современную историю на наших глазах нагло перекраивают. Что уж говорить о древности.

    • @turyyry
      @turyyry  8 หลายเดือนก่อน

      Фактично, головним завданням будь-якого історика є здобуття правдивої інформації з того чи іншого періоду або з тої чи іншої події. Однак на його висновки не мають впливати особисті вподобання або ж надмірний патріотизм.
      Щодо західних істориків. Їх можна розділити на два види: ті, що вивчають історію своєї держави, та ті - що вивчають історію іншої держави (Зокрема Русі чи України). Щодо перших - варто врахувати те, що написане в першому абзаці ☝🏻
      А от щодо дослідження іноземних істориків української історії: не все, на жаль, так добре. Оскільки такі історики часто звертатись увагу на думку істориків з тієї країни, що досліджують. А оскільки, особливо, в 20 ст, за часів радянського союзу, створювалось багато історичних міфів - вони помилково могли повестись на них.
      Тож для сучасних українських істориків є важливим досліджувати правдиву історію й розвінчувати ці історичні міфи в світовій історичній науці