Sam mam taką od 20 lat i chodzi do dziś dobra kuchenka. Kolega kupili 3 lata temu sobie kuchenkę i juz dwa razy coś jej było raz na gwarancji a potem po gwarancji wydaje mi się że dziś nie ma już takich sprzętów AGD jak kiedyś.😉
A mój Łucznik 304 ma 44 lata i niestety, nijak nie chce się w nim nic popsuć. Nawet żarówka piekarnika, E14 25W ma tyle samo lat, co kuchenka. I działa.
Osobiście mam kuchenkę Łucznik 304 z 1977 roku, rok starsza ode mnie. Kobita chciała ją wywalać, ale wtedy ja zaprowadziłem ją do mieszkania babci i pokazałem, w jakim stanie jest kuchenka Amica z 1993 roku. I już kobita nie chciała wywalać Łucznika. Tak z raz do roku też wykręcam z niej dysze i czyszczę, ale nie za bardzo jest z czego, bo ta kuchenka ma porządne palniki gardzielowe i dysze znajdują się z 15 cm pod palnikami i ciężko jest, nawet jakby chcieć, by je jakiś syf zaatakował. Taki rodzaj palnika miesza wstępnie gaz z powietrzem, co daje bardzo stabilny i spokojny płomień, w przeciwieństwie do tych obecnie używanych palników bezgardzielowych, gdzie dysza jest zaraz pod palnikiem, przez co narażona jest nie tylko na syf, ale i na skoki temperatur. Do tego te współczesne palniki po paru latach po prostu się przepalają i trzeba toto wymieniać. W Łuczniku mają 44 lata i nic się z nimi nie dzieje. Ale cóż, palnik stanowi monolit i jest wykonany z lanego mosiądzu, ważą, kolejno: 58g, 107, 107 i 188 g. Żywego mosiądzu. Więc nic dziwnego, że sa prawie wieczne. Warto też czasami rozebrać zawory, tam jest prosty stożek i gniazdo, czasami tam syf potrafi podejść. Ale rozbiera się toto banalnie, czyści się wyciorkiem a potem składa leciutko smarując smarem stałym. Przy wyjmowaniu dysz i ich przetykaniu warto też zrobić jedną czynność - na chwilę odkręcić gaz, gdy nie ma dysz. Wtedy jego ciśnienie wywali to, co się ewentualnie nagromadziło w rurkach gazowych. Jak czyściłem u kobity kuchenkę, tą "nowoczesną" która miała 5 lat eksploatacji, to z każdego palnika wypluło mi w gębę różne paprochy. Trzeba też pamiętać żeby dysz nie wkręcać w gniazda z momentem dokręcania kół od Kamaza, wystarczy leciutko, kluczykiem nasadowym. Bo inaczej potem dyszy wykręcić się nie da. Warto też gwint dyszy przeczyścić szczoteczką i jej gwint w gnieździe palnika. I można dać na gwint kropelkę oleju silnikowego (ja mam zawsze 5W40 w strzykawce), idealnie nadaje się do smarowania różnych mechanizmów, zegary, nawet igły zaworów iglicowych w kaloryferach, itd.. No i warto też czasami, co pare lat, wyregulować śrubkę oporową zaworów gazowych, tak, by były minimalne płomyki, wtedy nie trzeba się bawić w zegarmistrza, gdy chce się szybko nastawić palnik na minimalny płomień.
Mam dokładnie taką w garażu, tylko przerobioną na propan z butli 11kg. Piekarnik przerobiłem na sterowanie PID'em REX100 i chodzi zajebiście. Wyjątkowo toporna i udana konstrukcja :)
Ale to grzałka elektryczna, więc wstawienie termostatu, czy klasycznego analogowca czy takiego cudaka, to żaden problem. Gorzej jest z piekarnikiem gazowym. Ja kombinuję, by założyć do swojej serwomechanizm od piecyka gazowego (Ariston) plus termopara jako czujnik temperatury. Ale jeszcze tego nie polepiłem, nie taka prosta sprawa, podejrzewam, że zostanie ten pomysł tylko w teorii.
@@MrOprawca1978 Miałem kilka piekarników gazowych i kilka elektrycznych. Z własnego doświadczenia powiem - odpuść. O ile do gotowania wolę palniki gazowe bo raz że moc a dwa że kontrola to jeśli chodzi o piekarnik to żadna gazówka nie ma startu do elektryka. Kolejna sprawa to jednak jakoś wolę piec ciasto, pizzę czy cokolwiek innego w gorącym powietrzu a nie w spalinach gazu ziemnego czy propanu. Swój garażowy piecyk przerobiłem na PID'a bo służy do wygrzewania farby i tym podobnych prac. W sumie to chyba kuchenny tez przerobię bo zboczenie zawodowe :)
Przy obecnych cenach gazu to więcej jak pewne że handlarze będą napełniać butle jakimś gorszym jakościowo gazem będzie kombinowanie to i dysze zapewno będą się szybko zanieczyszczały
Amica to zawsze było dziadostwo. Mam Łucznika 304 z 1977 roku i pomimo tego, że pracuje tyle już lat, codziennie, nic się z nim nie dzieje. Za to u babci Amica z 1993 roku jest już złomem, palniki powypalane, ruszt pogięty, przycisk od piekarnika rozsypał się, ba, nawet szuflada dolna wyłamana, ślizgi rozwalone, nawet napisy się pościerały na pokretłach, zapalacz działa tylko na dwa z czterech palników i przycisk nie odbija, trzeba go palcem gasić. Dziadostwo jakich mało.
@@MrOprawca1978 Mimo wszystko Amica i tak obecnie na rynku jest lepsza od obednych Beko czy Gorenje ;) W mojej przez 8 lat padł tylko przełącznik funkcji, wymiana na nowy banalna koszt śmieszny. Reszta działa bez zarzutu. Owszem zdarła się farba z pokręteł, również kupione nowe za pare groszy i poprawione bo w całości wykonane z plastiku w kolorze a nie malowane jak poprzednie. A mastercook był taki dobry że już go na rynku nie ma ;)
@@hondacbr116 Niestety, ale Amica to dno. A jeśli chodzi o Gorenje - mam zmywarkę 60-tkę tej firmy, z 2004 roku. Ma lat siedemnaście i pół i zasuwa, aż miło. Jedyne, co w niej zmieniłem, to samą pompę, bo w pierwotnej simmering się zjadł, który jest niewymienialny, bo pompa jest zgrzewana. Reszta wszystko oryginał.
@@MrOprawca1978 Starsze modele owszem. Ale od 2018 roku gorenje nalezy do chińskiego Hisense co widać po utracie jakości. Postaw sobie kuchnie gazowo elektryczną AMICA i Gorenje obok siebie i zrozumiesz. Że z dwojga złego Amica jest lepsza.
@@hondacbr116 No to już nie jest Gorenje, jak Chinole to kupiły. Ja ma prawdziwą zmywarkę tej firmy i jest iście niezniszczalna. Porządny materiał, niepowydziwiana, jeszcze z "kalkulatorowym" wyświetlaczem. Płytka główna jedna, prosty procesorek, wszystkie elementy nie SMD, każdy można wymienić ręcznie, a nie wymieniać całą kompletną, jak byle rezystorek czy dioda trzaśnie.
A co może być przyczyną, że trzeba długo czekać wciskając pokrętło gazu/iskrownika aż palnik podtrzyma płomień. Zwykłe naciśnięcie pokrętła, odkręcenie gazu i pojawienie się płomienia nie wystarcza. Palnik natychmiast gaśnie po zwolnieniu pokrętła.
Witam ponownie Piszę znowu w sprawie naprawy pralki Electrolux EWF 10240W. W silniku kończą się szczotki, nie można dostać oryginalnych. Jak się te szczotki w ogóle wymienia? Zrobiłem parę zdjęć ale nic mi to nie mówi... nie wiem czy trzeba je lutować czy też nie.. pozostaje też kwestia czy należałoby szlifować komutator ( na zdjęciu wygląda nawet ładnie) Druga sprawa jest taka, że podczas ostatniej naprawy ktoś skleił plastikowe bolce mocujące amortyzatory, a niestety są one mocno zużyte. Próbowałem to ruszyć, ale ten klej nie pozwalał na wyciągnięcie żadnego z bolca... proszę o pomoc PS: Czy przy wymianie amortyzatorów można zastąpić te plastikowe mocowania amortyzatorów śrubą z nakrętką?
Dzien dobry.mam pytanie,pralka samsung diamond, na 40 stopni po 7 minutah przestaje grzac wode i wydaje blad H1,grzalka nowa,na 60 stopni pracuje od poczantka do konca
Witam, mam taką kuchenkę, otwory za palnikami mam zawalone tłuszczem i brudem, zapewne nigdy nie były czyszczone, moje pytanie brzmi, czy da się jakoś dostać do tych miejsc żeby porządnie to wyczyścić, żeby nie czuć było w kuchni tego syfu jak sie włączy piekarnik. Dzięki:)
Witam mam takie pytanie... pralka lg direct drive model F1068Ld a mianowicie wymieniłem łożyska na bębnie i problem polega na tym że jest jeden wąż ( taki z ośmioma wypustkami ) który idzie z boku bębna i kończy się u góry ( wcześniej jak był na dole to leciała nim woda ) I teraz pytanie czy on ma być gdzieś podłączony? Jeśli tak to gdzie ?
Cześć może doradziłbyś mi co może być przyczyna ze w kuchence amica jak włączam zimny piekarnik i ustawie temperaturę to po chwili jak się nagrzeje wywala mi bezpiecznik różnicowy. Natomiast jak włączę sam piekarnik a nie ustawie temperatury to wszystko działa elegancko
Hello, Jestem Z Franci. gratuluje za super filmiki!!! Czy Pan by pozwolil zebym te filmiki przytlumaczyl na francuski jezyk i na mojim kanale je wydal? Bardzo prosze o oodpowiesc.
Zwykła nasadka nr 8 czy 6, nie pamiętam już. Jak skacze po dyszy, to można ją trochę zjechać na kamieniu, żeby skasować podtoczenie końcówki, albo nabyć dedykowaną.
W tej pralce dostęp do grzałki jest po zdjęciu tylnej osłony, wymiana wygląda podobnie jak na jednym z moich filmów na którym wymieniam grzałkę w pralce bosch
@@wagrowieckimksoplica9065 coś pokręciłem, w tej pralce fartuch najlepiej jest wymienić po wcześniejszym zdemontowaniu przedniej części obudowy i odkręceniu betonowej przeciwwagi które jest w formie okręgu.
Mam pytanie, ponieważ mam pralkę whirpool awm8103/L-silent która ma 1000 obrotów w minutę i dostałem ostatnio whirpool awm 6081 która ma 800 obrotów na minutę i chce w tej mojej wstawić silnik i zbiornik z tej awm 6081 ponieważ w moim się zatarły łożyska i szczotki w silniku i czy silnik który był w pralce do 800 obrotów na minutę będzie dobrze współpracował z pralka która jest teoretycznie taka sama tylko ze 1000 obrotów na minutę?
Jak są u was w okolicy wystawki tzn gabaryty to sobie czasem można takie i lepsze kuchnie i pralki znaleźć. Nawet czasem są sprawne bo ludzie wymieniają łazienki i kuchnie.
Sam mam taką od 20 lat i chodzi do dziś dobra kuchenka. Kolega kupili 3 lata temu sobie kuchenkę i juz dwa razy coś jej było raz na gwarancji a potem po gwarancji wydaje mi się że dziś nie ma już takich sprzętów AGD jak kiedyś.😉
A mój Łucznik 304 ma 44 lata i niestety, nijak nie chce się w nim nic popsuć. Nawet żarówka piekarnika, E14 25W ma tyle samo lat, co kuchenka. I działa.
@@MrOprawca1978 A pamiętasz ile kosztowała w przeliczeniu np. pół wypłaty czy całą wypłatę ?
@@klixon4760 albo I że dwie. Ta, która mam, jest "sluzbowa", z MONu. Sprzęt nie do zarąbania.
@@MrOprawca1978 teraz za całą najniższą krajową wypłatę można kupić 3 kuchenki gazowo elektryczne więc takiej jakości jak kiedyś nie osiągniemy.
@@klixon4760 ano nie!
Osobiście mam kuchenkę Łucznik 304 z 1977 roku, rok starsza ode mnie. Kobita chciała ją wywalać, ale wtedy ja zaprowadziłem ją do mieszkania babci i pokazałem, w jakim stanie jest kuchenka Amica z 1993 roku. I już kobita nie chciała wywalać Łucznika. Tak z raz do roku też wykręcam z niej dysze i czyszczę, ale nie za bardzo jest z czego, bo ta kuchenka ma porządne palniki gardzielowe i dysze znajdują się z 15 cm pod palnikami i ciężko jest, nawet jakby chcieć, by je jakiś syf zaatakował. Taki rodzaj palnika miesza wstępnie gaz z powietrzem, co daje bardzo stabilny i spokojny płomień, w przeciwieństwie do tych obecnie używanych palników bezgardzielowych, gdzie dysza jest zaraz pod palnikiem, przez co narażona jest nie tylko na syf, ale i na skoki temperatur. Do tego te współczesne palniki po paru latach po prostu się przepalają i trzeba toto wymieniać. W Łuczniku mają 44 lata i nic się z nimi nie dzieje. Ale cóż, palnik stanowi monolit i jest wykonany z lanego mosiądzu, ważą, kolejno: 58g, 107, 107 i 188 g. Żywego mosiądzu. Więc nic dziwnego, że sa prawie wieczne. Warto też czasami rozebrać zawory, tam jest prosty stożek i gniazdo, czasami tam syf potrafi podejść. Ale rozbiera się toto banalnie, czyści się wyciorkiem a potem składa leciutko smarując smarem stałym. Przy wyjmowaniu dysz i ich przetykaniu warto też zrobić jedną czynność - na chwilę odkręcić gaz, gdy nie ma dysz. Wtedy jego ciśnienie wywali to, co się ewentualnie nagromadziło w rurkach gazowych. Jak czyściłem u kobity kuchenkę, tą "nowoczesną" która miała 5 lat eksploatacji, to z każdego palnika wypluło mi w gębę różne paprochy. Trzeba też pamiętać żeby dysz nie wkręcać w gniazda z momentem dokręcania kół od Kamaza, wystarczy leciutko, kluczykiem nasadowym. Bo inaczej potem dyszy wykręcić się nie da. Warto też gwint dyszy przeczyścić szczoteczką i jej gwint w gnieździe palnika. I można dać na gwint kropelkę oleju silnikowego (ja mam zawsze 5W40 w strzykawce), idealnie nadaje się do smarowania różnych mechanizmów, zegary, nawet igły zaworów iglicowych w kaloryferach, itd.. No i warto też czasami, co pare lat, wyregulować śrubkę oporową zaworów gazowych, tak, by były minimalne płomyki, wtedy nie trzeba się bawić w zegarmistrza, gdy chce się szybko nastawić palnik na minimalny płomień.
Mam dokładnie taką w garażu, tylko przerobioną na propan z butli 11kg. Piekarnik przerobiłem na sterowanie PID'em REX100 i chodzi zajebiście. Wyjątkowo toporna i udana konstrukcja :)
Ale to grzałka elektryczna, więc wstawienie termostatu, czy klasycznego analogowca czy takiego cudaka, to żaden problem. Gorzej jest z piekarnikiem gazowym. Ja kombinuję, by założyć do swojej serwomechanizm od piecyka gazowego (Ariston) plus termopara jako czujnik temperatury. Ale jeszcze tego nie polepiłem, nie taka prosta sprawa, podejrzewam, że zostanie ten pomysł tylko w teorii.
@@MrOprawca1978 Miałem kilka piekarników gazowych i kilka elektrycznych. Z własnego doświadczenia powiem - odpuść. O ile do gotowania wolę palniki gazowe bo raz że moc a dwa że kontrola to jeśli chodzi o piekarnik to żadna gazówka nie ma startu do elektryka. Kolejna sprawa to jednak jakoś wolę piec ciasto, pizzę czy cokolwiek innego w gorącym powietrzu a nie w spalinach gazu ziemnego czy propanu. Swój garażowy piecyk przerobiłem na PID'a bo służy do wygrzewania farby i tym podobnych prac. W sumie to chyba kuchenny tez przerobię bo zboczenie zawodowe :)
W jaki sposób przerobiłeś ? Inne dysze?
Dzięki za film pozdrawiam
Przy obecnych cenach gazu to więcej jak pewne że handlarze będą napełniać butle jakimś gorszym jakościowo gazem będzie kombinowanie to i dysze zapewno będą się szybko zanieczyszczały
Dziękuję za radę sama się nie mogłam uporać palniki są w złym stanie p
Mam z 18 lat wyższy model tej kuchenki. Padła tylko grzałka dolna i termopara. Wszystko sam wymieniłem. Obecna Amica przy Mastercook to tandeta.
Amica to zawsze było dziadostwo. Mam Łucznika 304 z 1977 roku i pomimo tego, że pracuje tyle już lat, codziennie, nic się z nim nie dzieje. Za to u babci Amica z 1993 roku jest już złomem, palniki powypalane, ruszt pogięty, przycisk od piekarnika rozsypał się, ba, nawet szuflada dolna wyłamana, ślizgi rozwalone, nawet napisy się pościerały na pokretłach, zapalacz działa tylko na dwa z czterech palników i przycisk nie odbija, trzeba go palcem gasić. Dziadostwo jakich mało.
@@MrOprawca1978 Mimo wszystko Amica i tak obecnie na rynku jest lepsza od obednych Beko czy Gorenje ;) W mojej przez 8 lat padł tylko przełącznik funkcji, wymiana na nowy banalna koszt śmieszny. Reszta działa bez zarzutu. Owszem zdarła się farba z pokręteł, również kupione nowe za pare groszy i poprawione bo w całości wykonane z plastiku w kolorze a nie malowane jak poprzednie. A mastercook był taki dobry że już go na rynku nie ma ;)
@@hondacbr116 Niestety, ale Amica to dno. A jeśli chodzi o Gorenje - mam zmywarkę 60-tkę tej firmy, z 2004 roku. Ma lat siedemnaście i pół i zasuwa, aż miło. Jedyne, co w niej zmieniłem, to samą pompę, bo w pierwotnej simmering się zjadł, który jest niewymienialny, bo pompa jest zgrzewana. Reszta wszystko oryginał.
@@MrOprawca1978 Starsze modele owszem. Ale od 2018 roku gorenje nalezy do chińskiego Hisense co widać po utracie jakości. Postaw sobie kuchnie gazowo elektryczną AMICA i Gorenje obok siebie i zrozumiesz. Że z dwojga złego Amica jest lepsza.
@@hondacbr116 No to już nie jest Gorenje, jak Chinole to kupiły. Ja ma prawdziwą zmywarkę tej firmy i jest iście niezniszczalna. Porządny materiał, niepowydziwiana, jeszcze z "kalkulatorowym" wyświetlaczem. Płytka główna jedna, prosty procesorek, wszystkie elementy nie SMD, każdy można wymienić ręcznie, a nie wymieniać całą kompletną, jak byle rezystorek czy dioda trzaśnie.
Siemka, fajna instrukcja 👊
Jak Pan odczytał wiadomość to proszę napisac bo mam problem z pralka i niewiem co się dzieje
A co może być przyczyną, że trzeba długo czekać wciskając pokrętło gazu/iskrownika aż palnik podtrzyma płomień. Zwykłe naciśnięcie pokrętła, odkręcenie gazu i pojawienie się płomienia nie wystarcza. Palnik natychmiast gaśnie po zwolnieniu pokrętła.
Termopara lub sam zawór w pokrętle.
Wyczyść z syfu końcówki termopar, wtedy będą się szybciej nagrzewać i podtrzymają otwarcie gazu.
Witam ponownie
Piszę znowu w sprawie naprawy pralki Electrolux EWF 10240W. W silniku kończą się szczotki, nie można dostać oryginalnych. Jak się te szczotki w ogóle wymienia? Zrobiłem parę zdjęć ale nic mi to nie mówi... nie wiem czy trzeba je lutować czy też nie.. pozostaje też kwestia czy należałoby szlifować komutator ( na zdjęciu wygląda nawet ładnie)
Druga sprawa jest taka, że podczas ostatniej naprawy ktoś skleił plastikowe bolce mocujące amortyzatory, a niestety są one mocno zużyte. Próbowałem to ruszyć, ale ten klej nie pozwalał na wyciągnięcie żadnego z bolca... proszę o pomoc
PS: Czy przy wymianie amortyzatorów można zastąpić te plastikowe mocowania amortyzatorów śrubą z nakrętką?
Dzien dobry.mam pytanie,pralka samsung diamond, na 40 stopni po 7 minutah przestaje grzac wode i wydaje blad H1,grzalka nowa,na 60 stopni pracuje od poczantka do konca
Może to być problem z czujnikiem temperatury NTC , znajduje się obok grzałki
Witam, mam taką kuchenkę, otwory za palnikami mam zawalone tłuszczem i brudem, zapewne nigdy nie były czyszczone, moje pytanie brzmi, czy da się jakoś dostać do tych miejsc żeby porządnie to wyczyścić, żeby nie czuć było w kuchni tego syfu jak sie włączy piekarnik.
Dzięki:)
Zrob filmik co zrobić jak iskra skacze gaz leci a problem jest z zapaleniem gazu.
Panie Klixon przy zakupie pralki i suszarki na co najlepiej zwrócić uwagę? Jaka firma jest Pana zdaniem najmniej awaryjna?
Miele. Ale słono trzeba płacić za urządzenia tej firmy.
@@MrOprawca1978 No właśnie różnie gadają o tym Miele. Znam opinie, że takie przereklamowane. Budżet powiedzmy, że mam średni +(3-4k pln).
Witam mam takie pytanie... pralka lg direct drive model F1068Ld a mianowicie wymieniłem łożyska na bębnie i problem polega na tym że jest jeden wąż ( taki z ośmioma wypustkami ) który idzie z boku bębna i kończy się u góry ( wcześniej jak był na dole to leciała nim woda ) I teraz pytanie czy on ma być gdzieś podłączony? Jeśli tak to gdzie ?
Może to jest wężyk od hydrostatu ?
Cześć może doradziłbyś mi co może być przyczyna ze w kuchence amica jak włączam zimny piekarnik i ustawie temperaturę to po chwili jak się nagrzeje wywala mi bezpiecznik różnicowy. Natomiast jak włączę sam piekarnik a nie ustawie temperatury to wszystko działa elegancko
Wymień grzałkę ponieważ ma upłynność do masy czyli przebicie
A co może być jak niektóre palniki jest ciężko zapalić szczególnie na zimnej ? Dodam że termopary wymieniałem i nie pomogło, dysz nie czyściłam.
Może iskrownik daje słabą iskrę,
Wymień układ iskrownika i dobrze wyczyść elektrody zapalaczy małą szczotką drucianą.
Hello, Jestem Z Franci. gratuluje za super filmiki!!! Czy Pan by pozwolil zebym te filmiki przytlumaczyl na francuski jezyk i na mojim kanale je wydal? Bardzo prosze o oodpowiesc.
w 2 mniejszych palnikach mi nie dojdzie klucz bo jest tak zwezone na dole z e scianka klucza musi być z papieru wiec musi być jakiś specjalny klucz
Zwykła nasadka nr 8 czy 6, nie pamiętam już. Jak skacze po dyszy, to można ją trochę zjechać na kamieniu, żeby skasować podtoczenie końcówki, albo nabyć dedykowaną.
Komentarz dla algorytmu 😀
Może Pan nagrać film jak sobie radzić z ciężko chodzącymi pokrętłami? Coś czyścić czy wymieniać?
Można łatwo sobie poradzić trzeba zdjąć odmoczyć w ciepłej wodzie z płynem do naczyń , umyć szczoteczką i zamontować spowrotem będą działać jak nowe.
Rozbierz, wyczyść, lekko nasmaruj smarem stałym i złóż. Tyle.
Da się z tobą jakoś skontaktować?
W takiej samej kuchence doszło u mnie do wyrobienia się zawiasu prawego skrzydła piekarnika.
Ma ktoś na to jakiś patent?
Tak. Wymień zawias, albo zdejmij drzwiczki i go napraw.
Witam, potrzebuję pomocy,
Jak wymienić fartuch w pralce Electrolux EWF 10240W? Pozdrawiam serdecznie
W tej pralce dostęp do grzałki jest po zdjęciu tylnej osłony, wymiana wygląda podobnie jak na jednym z moich filmów na którym wymieniam grzałkę w pralce bosch
@@klixon4760 Może przeczytałeś inny komentarz;)
Chodzi mi o fartuch ;)
@@wagrowieckimksoplica9065 coś pokręciłem, w tej pralce fartuch najlepiej jest wymienić po wcześniejszym zdemontowaniu przedniej części obudowy i odkręceniu betonowej przeciwwagi które jest w formie okręgu.
@@klixon4760 Bardzo dziękuję
@@klixon4760 PS: jaki rozmiar klucza jest potrzebny?
Miło widzieć ale wiesz jak pralka nie może wirować
Mam pytanie, ponieważ mam pralkę whirpool awm8103/L-silent która ma 1000 obrotów w minutę i dostałem ostatnio whirpool awm 6081 która ma 800 obrotów na minutę i chce w tej mojej wstawić silnik i zbiornik z tej awm 6081 ponieważ w moim się zatarły łożyska i szczotki w silniku i czy silnik który był w pralce do 800 obrotów na minutę będzie dobrze współpracował z pralka która jest teoretycznie taka sama tylko ze 1000 obrotów na minutę?
Tak, bo takie silniki kręcą się na spokojnie do około 20 000 rpm.
Jak są u was w okolicy wystawki tzn gabaryty to sobie czasem można takie i lepsze kuchnie i pralki znaleźć. Nawet czasem są sprawne bo ludzie wymieniają łazienki i kuchnie.
Nie powinno się używać stalowego drutu do czyszczenia dysz, tylko miedzianego😉
zapomnial o piekarniku
Piekarnik elektryczny.
Nigdy nie czyści się dysz w kuchence drutem takim jak na filmie ani igłą bo można rozkalibrowac dysze na większą srednice
To powiedz czym można czyścić?