Гімнастика/Історія виникнення /Модуль Гімнастика

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
  • Рекомендовані відео
    • Техніка безпеки на уро...
    • Гімнастика/Історія вин...
    • Види гімнастики/Гімнас...
    • Стійка на лопатках/Мод...
    • Стійка на голові/ Гімн...
    • Перекид вперед/ Гімнас...
    • Перекид вперед методи...
    • Лазіння по канату в тр...
    • Акробатичний етюд. 201...
    • Перекидка назад
    • Шпагат (методика навча...
    • Міст ,мостик( методика...
    Гімна́стика - фізичні вправи, які спочатку виконувалися для зміцнення здоров'я і тренування. Назва походить від вигляду, в якому тренувалися чоловіки стародавньої Греції: gymnos - в перекладі з грецької означає «голі вправи», її також називають вправами для тіла.uk.wikipedia.o...
    Гімнастика (від грец. γυμνάζω - «перебуваю оголеним, тренуюся») - система тілесних (фізичних) вправ, яка склалася у Давній Греції за багато віків до нашої ери. Метою гімнастики були загальний всебічний фізичний розвиток та самовдосконалення. Іншою версією походження слова гімнастика є від грец. γυμνός - «оголений» (як відомо, стародавні греки займались тілесними вправами оголеними). Крім загальнорозвиваючих і військових вправ, вправ з верхової їзди, плавання, імітаційних та ритуальних танців, гімнастика стародавніх греків включала і вправи, з яких проводились публічні змагання - біг, стрибки, метання, боротьба, кулачний бій, їзда на колісницях, які, в свою чергу, включалися в програми Олімпійських ігор, що проходили з 776 року до нашої ери по 392 рік н. е. протягом 1168 років.
    Витоки гімнастики розпочинаються з третього тисячоліття до нашої ери. Найдавніші згадки про систему гімнастичних вправ існують в Індії, адже саме там почала свій шлях славнозвісна система індійських йогів. Є зображення тих часів, на яких показані гімнасти, які брали участь у ритуальних святах, демонструючи свою силу і спритність. В той же час, на теренах стародавнього Китаю гімнастичні вправи використовували як лікувальний і профілактичний засіб.
    Неоціненний внесок у розвиток і поширення гімнастики зробили стародавні греки.
    Усім відомо, що в стародавній Елладі панував культ здорового, гарного тіла. Заняття спортом були невід'ємною частиною життя, в якому гімнастика займала особливе місце. Адже гімнастика розвивала силу, мужність, витривалість і духовну впевненість, нею починали займатися ще з дитинства. Були створені спеціальні школи - гімназії, де з дітей виховували справжніх атлетів. А викладачів гімназій того часу називали гімнасіархами. Гімнасіархи були шанованими і поважними представниками еллінського суспільства. У гімнастів був свій бог-покровитель - Гермес, на честь якого щорічно влаштовувалися пишні свята. На цих святах молоді елліни складали іспити на спритність, біг, боротьбу і метання спису. Але крім цих незаперечних вмінь, молоді люди повинні були мати гарну, пропорційно розвинену мускулатуру. А у формуванні гарного пропорційного тіла гімнастика відіграє найпершу роль.
    З розквітом Стародавнього Риму гімнастика теж займала ведучі позиції у вихованні міцних і мужніх воїнів-легіонерів. Але «римська гімнастика» дещо відрізнялась від «грецької». Римляни почали використовувати прообрази сучасних гімнастичних снарядів. Так, наприклад, дерев'яний кінь використовувався для навичок верхової їзди, а дерев'яний стіл - для опорних стрибків. Майбутні воїни навчалися долати можливі перепони під час бою.
    Популярними були акробатичні вправи і вправи на рівновагу. До речі, в епоху античності, гімнастика була суто чоловічим видом спорту.
    З приходом християнства, гімнастику оголосили «сатанинською», оскільки вона мала плотський, тобто гріховний початок, під яким насамперед малося на увазі оголене тіло атлетів. І у 393 році нашої ери гімнастику було офіційно заборонено. Майже на тисячу років гімнастику намагалися знищити. У часи Середньовіччя гімнастичні вправи носили суто вузький практичний характер - під час підготовки лицарів і розвитку грубої фізичної сили. Античні ідеї гімнастики - гармонія тіла і духу - були забуті.
    Саме з початком епохи Відродження починають більше використовуватись гімнастичні снаряди - кінь та поперечина. Фізичне виховання молоді знову вийшло на перший план системи освіти, а широке використання гімнастичних снарядів і розвиток акробатики стали основою спортивної гімнастики, розвиток і становлення якої почалися вже у XVIII-XIX сторіччях. Спочатку в Німеччині, а потім у Швеції, Франції і Росії.
    Стрибки літньої людини з двох ніг.
    У часи Ренесансу гімнастика набула нового поштовху ідей античності. В систему виховання поступово входить фізичне виховання - гімнастика. Значну роль у її відродженні відіграли тві

ความคิดเห็น • 5

  • @ДарьяКонова-з1ф
    @ДарьяКонова-з1ф 2 ปีที่แล้ว +9

    Круто

  • @ИльяКопейченко-м5н
    @ИльяКопейченко-м5н 2 หลายเดือนก่อน

    Очень интересно

  • @ІринаЛевинець
    @ІринаЛевинець 2 ปีที่แล้ว +5

    Ви проробили велику роботу. Дякую.

    • @expectationB
      @expectationB  2 ปีที่แล้ว +5

      дякую ,у Вас також гарний змістовний канал ;)👍

    • @expectationB
      @expectationB  11 หลายเดือนก่อน +1

      Ірина! Відкрийте функцію "коментарі" у своєму каналі. В Вас дуже гарний та корисний контент...думаю, варто просувати, хай люди коментують...піднімають рейтинг. Успіхів Вам!!!😊