Mérő átalakítók 1 rész Méréstechnika és a sönt

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 14 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 6

  • @matesamuellapis7475
    @matesamuellapis7475 3 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon jó videó lett!
    Az indítómotoros példa ötletes!:)

    • @viktorjager3201
      @viktorjager3201  3 ปีที่แล้ว

      Köszönöm Máté a hozzászólást!

  • @ZopcsakFeri
    @ZopcsakFeri 3 ปีที่แล้ว +1

    Úúúú ezt a témát de vártam! Meg is nézem majd, csak még dolgozom :D de kell a TH-cam algoritmusnak ez a komment ide. Lesz amúgy egyéb méréstechnika is majd? Fantomfeszültség, zajszűrés, hasonlók?

    • @viktorjager3201
      @viktorjager3201  3 ปีที่แล้ว +1

      Ha nem is pont ezen a néven, de ha nem felejtem el szóba hozom kedves Zsolt. Legyen inkább offset, drift, zaj...

  • @ZopcsakFeri
    @ZopcsakFeri 3 ปีที่แล้ว

    Bocsánat, Tanár Úr, hogy belekérdezek az elhangzottakba így félig ismeretlenül - ráadásul félig laikusként - de nagyon elgondolkodtatott a műszerfeszültséggel / söntfeszültséggel és az Ohm-törvénnyel való számolgatás, és azon gondolkoztam, hogy nem lenne-e praktikusabb a söntellenállás mértékének az a kiszámítási módja, ahol ha mondjuk tizedakkora a műszer teherbírása, mint amit mérni szeretnék, akkor a Kirchoff csomóponti törvény szerint 10:1 arányban kettéosztjuk az áramot, ergo az ismert műszerellenálláshoz képest egy tizedakkora söntellenállás felé megy tízszerakkora áram, mint amin mérek majd. Ha 10 Amperig szeretnék egy 100mA-es műszerrel mérni, akkor századannyi lesz a sönt, mint a műszer belső ellenállása? Vagy van itt valami logikai bukfenc, amiről megfeledkezem?

    • @viktorjager3201
      @viktorjager3201  3 ปีที่แล้ว

      Kedves Zsolt! Nem felejtkeztél el semmiről, a gondolatmenet tökéletes. Valójában ennyire egyszerű, jól látod a lényeget. Más kérdés, hogy manapság 100mA-es alapműszert már nem használ senki, nagyon alacsony belső ellenállású ampermérők vannak, amit nem ilyen elven bővítünk. Azért a lényeglátásod értékéből ez nem von le semmit. Köszönöm, hogy írtál!