ВОВЧИЦІ читають «Про жінок і сіль» Ґ.Ґарсіа / Книжковий клуб

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 13 ต.ค. 2024
  • Завантажити застосунок Лібраріус, щоб мати електронну бібліотеку у смартфоні ➡️
    partner.librar...
    На наступний клуб читаємо:
    «Не вагітна», К.Саварина
    librarius.pro/...
    ***
    «Про жінок і сіль» - історія, в якій несказане важливіше за сказане. В якій більшість подій відбуваються поза текстом і ти зчитуєш їх між рядків.
    Це історія про досвіди далекі - кубинська революція, нелегальна міграція із Сальвадору, депортація в Мексику, але разом із тим близькі - стосунки між батьками і дітьми, насильство, залежності та прагнення кращого життя.
    Це історія, якої хочеться більше, яка обривається так само раптово, як і починається і яка тримає довше, ніж читаєш.
    Підтримайте нас лайком, коментарем та тут:
    mono bit.ly/3HNxEn9
    (5375 4115 0604 6296)
    patreon / palaye
    Емма - / emmocean
    Яна - / yanabrenzey
    TikTok / nam_palae
    З питань реклами: / sorochechkin

ความคิดเห็น • 181

  • @oliusia57904
    @oliusia57904 ปีที่แล้ว

    Дякую за огляд цієї книги! Обов'язково прочитаю її після війни

  • @OliaDzhusy
    @OliaDzhusy 2 ปีที่แล้ว +42

    Для мене найсильнішим моментом був дитячий спогад Джанет про ураган, від якого вона ховалася з батьками, які її обнімали.
    Цей спогад виринув під час її першого вживання сильніших наркотиків. І вона підсіла на них, бо хотіла відтворити цей спогад настільки ж реально ще раз. Але ніхто її не попередив, що вона більше не зможе.

  • @tkorobeinyk
    @tkorobeinyk 2 ปีที่แล้ว +57

    Гарне обговорення, багато цікавих деталей, дякую )) Мене ця книга зачепила тим, що історія кожної жінки дана фрагментарно, наче якийсь шмат вирваний - і йдемо далі. Без глибокого аналізу переживань, прагнень чи всього життєвого шляху. Це підкреслює швидкоплинність життя. Ми всі думаємо, що ми унікальні, такі значущі, а для наших нащадків будемо лише маленьким фрагментом, який вони може й не згадають. Бо в цій книзі здається, що єдина, кому цікава доля жінок в масштабах роду - це авторка, самі ж персонажі одна одною та своєю історією не сильно цікавляться.

  • @dariahoncharuk7754
    @dariahoncharuk7754 2 ปีที่แล้ว +2

    Гарне обговорення, багато цікавих деталей, дякую !!!

  • @Kurakinaua
    @Kurakinaua ปีที่แล้ว

    Дякую Вам! Надважлива рефлексія💔

  • @KitkyniaBulochka
    @KitkyniaBulochka 2 หลายเดือนก่อน

    Нарешті прочитала цю книгу. Дуже важлива і цікава книга. Стільки тем для рефлексії і на подумати. Я наче по новому стала дивитися на тему мігранства. Дуже відгукнулися теми домашнього і сексуального насилля. Ефір чудовий, бо не всі теми розкрилися для мене повністю і ця ж аналогія з пумою наче і було відчуття чогось важливого, але сама я не могла докрутити. Дякую вам і чату за цікаві думки! Обожнюю ваш книжковий клуб, хоч і дивлюсь його завжди з запізненням ❤

  • @tamaramaxymchuk4740
    @tamaramaxymchuk4740 2 ปีที่แล้ว +12

    Дякую, що відкрили для мене цю книгу, сама б я на неї точно не звернула би уваги!
    Читала книгу по одному розділу. Спочатку трошки не в'язалось купи, але потім "ввійшла в колію".
    Кожен розділ - це нова історія іншої жінки, новий досвід. Іноді я вбачала щось знайоме в кожній із героїнь. Після прочитання розділу мусила трошки з ним походити : обдумати ситуацію, згадати чи траплялось щось подібне у моєму житті (особливо фраза "могло б бути і гірше..." Або : "на місці тієї мертвої жінки могла бути я"). Через деякий час, опанувавши емоції, пропустивши цей досвід крізь себе, читала наступну новелу.
    Останній розділ відкладала кілька разів, адже кінець близько, я розумію що він може мені не сподобатись, і хотілося щоб там були ще історії.
    Кінець є досить реалістичний.
    Джанет розумна дівчина, її образ викликає (у мене) симпатію, розуміння і співчуття, але їх залежність надто сильна...
    Ану ж, яка втратила матір, доля привела до Кармен, яка втратила дочку. І, я думаю, що це історія про порятунок, де Ана і Кармен потрібні одна одній, хоча й тримають дистанцію. Дві самотні жінки знайшли одна одну.

  • @Sabrina-vc9yt
    @Sabrina-vc9yt 2 ปีที่แล้ว +4

    Мій батько бив і нас, і маму, але це навпаки показало мені, як не потрібно жити.

  • @ІринаБабанова-п3й
    @ІринаБабанова-п3й 2 ปีที่แล้ว +7

    Книжка чудова. Кожна історія актуальна. Ці жінки подобаються тим, що вони справжні, не ідеальні.

  • @bardzilko
    @bardzilko 2 ปีที่แล้ว +17

    Меблі чудово поєднуються з віночком Марко Вовчок)

  • @yanatobolevskaya8087
    @yanatobolevskaya8087 2 ปีที่แล้ว +16

    Пропустила прямий етер. Буду слухати у запису. Дякую вам дівчата. Книга дуже сподобалась. Після прочитання лише пошкодувала, шо не зробила собі нотаток.

  • @skluke4
    @skluke4 2 ปีที่แล้ว +3

    15:58 Така цікава деталь про родове дерево в якому лише жінки. Про рід, який йде від жінки, по жіночій лінії, а не чоловічій, як ми зазвичай звикли бачити в деревах роду.

  • @inna1542
    @inna1542 ปีที่แล้ว

    Дякую за книжковий клуб, завдяки Вам прочитала книгу і скажу чесно як би не Ви я б залишила її без уваги

  • @ЮліяМатвійчук-т4ж
    @ЮліяМатвійчук-т4ж 2 ปีที่แล้ว +26

    Спочатку не могла зрозуміти до чого там сіль, а потім відчула як вона котиться по моєму обличчі, коли почала читати розділ про Ану. Книжка, в якій кожна знайде щось про себе і для себе. Дякую, ви чудові. Саме, Ви, Еммо, повернули мене до читання)

  • @Alder-Helga
    @Alder-Helga 4 หลายเดือนก่อน

    На схожу тему прочитала книгу Ізабель Альєнде "Жінки душі моєї" і, так, ця книжка зробила мені боляче. Хоча там і підіймалися питання і теми, про які я знаю, але усе одно

  • @РеалістСаша
    @РеалістСаша 2 ปีที่แล้ว +12

    Улюблена фраза «Людина, занурена в роздуми, не обов’язково ледар. Існує і зрима, і незрима»

  • @lenakostik792
    @lenakostik792 ปีที่แล้ว +1

    дівчата, дякую, що повернули мені бажання читати. книга ця дуже сподобалась, буду рекомендувати друзям. Багато роздумів після прочитання і переосмислення власного життя крізь призму прочитаного. Накупила інших книжок із ваших рекомендацій)

  • @ЮліяВоробйова-ч8е
    @ЮліяВоробйова-ч8е 2 ปีที่แล้ว +9

    Дивилася у записі, бо не встигла дочитати перед ефіром. Я не люблю страждати від книжок, але оце обговорення перетворює якось неприємні відчуття на тему для спілкування і роздумів, а не переживання як таке і виходить справді терапевтично. Крім тем насильства мене зараз дуже зачепила тема еміграції, бо якоюсь мірою я теж емігрувала, хоч і всередині своєї країни. Дякую вам, книжковий клуб виявився дуже захопливим новим досвідом для мене.

  • @МарияЯстребова-ь5ь
    @МарияЯстребова-ь5ь 2 ปีที่แล้ว +7

    Вогонь обговорення!

  • @korneliakiss5649
    @korneliakiss5649 2 ปีที่แล้ว +3

    Я вперше зазирнула в "книжковий клуб"!
    Кльово ❤️🔥😎
    Хочу теж бути в темі)

  • @olhakostsova1500
    @olhakostsova1500 2 ปีที่แล้ว +2

    Обговорення книги, заповнило пробіли в сприйнятті, надало можливість подивитися з різних боків на описані події та подальшої рефлексії. Так, слова, дописані на полях Джанет, для мене розкрилися в тому, що навіть найслабша представниця цього роду, насправді, була сильніша, ніж усім: читачам, своїй матері, самій собі, здавалась. Докази ії сили я бачу в тому, що вона єдина, хто все ж розірвав це коло мовчання, розказавши матері про домагання. Не продала книгу, хоча, спокуса була надвеликою: і тоді, коли вона потрапила в її руки вперше, і згодом, коли книга перейшла в її власність. В неї ніхто не вірив, перш за все, мати, котра на самому початку, своєю гіпертурботою, спровадила Джанет у рехаб, хоча, на те ще не було вагомих причин, не дала їй шансу знайти себе в турботі про Ану. Для матері, Джанет була слабкою по замовчуванню і це стало причиною розвинення у доньки синдрому вивченої безпорадності. В тому, що книга, врешті, потрапила до Ани, я бачу заслугу Джанет і слова, дописані нею, є словами підтримки для зневірених у самих собі.

  • @ullke11error
    @ullke11error ปีที่แล้ว

    Я теж перебуваю в книжковому клубі, тільки маленькому. Нас всього п’ятеро. І ми теж не зрозуміли, до чого сцена з жінкою в супермаркеті, дякую за версію, озвучену у вас. Також дякую за стрім і за можливість почути більше думок з приводу книги.

  • @ОленаКононенко-к9м
    @ОленаКононенко-к9м 2 ปีที่แล้ว +6

    Привіт! Дивилася в записі. Це справді сеанс колективної психотерапії. Книга дуже відгукнулася. Я була тією дитиною яка не задавала питань. Мені 41. Досі вчуся говорити про проблеми та почуття😉

  • @probably2792
    @probably2792 2 ปีที่แล้ว +3

    Дуже дякую дівчатам і всім, хто писав свої інтерпретації в чат. Я не стала книжку, але пережила сильний катарсис, слухаючи і читаючи вас.

  • @irashapka
    @irashapka 2 ปีที่แล้ว +4

    Дякую вам за обговорення цієї книги, вона мені відгукнулася, бо була на Кубі двічі, досліджувала культуру та музику. І тому щиро вражена, як чітко авторка передала деталі побуту та звичаїв. Ба більше, сучасна жінка на Кубі досі бореться з тим, щоб мати більше прав. В неділю в них був референдум за одностатеві шлюби та всиновлення, нарешті.

  • @marwyble
    @marwyble 2 ปีที่แล้ว +16

    Неймовірна книга, дякую, що мотивуєте мене читати)

  • @bizzareMa
    @bizzareMa 2 ปีที่แล้ว

    Дивно чути,що хороша література робить боляче. Я не згодна. По-перше,погана література робить дуже боляче, по-друге,є прекрасні тексти-якісні,добрі,з позитивним закінченням,я читаю саме такі,бо тривоги та болю вистачає і так.

  • @yulicim
    @yulicim 2 ปีที่แล้ว +8

    Дякую за знайомство з такою книгою. Скажу відверто - не думаю, що побачила б цю книгу й купила її, якщо не ваш - і наш 🙏🏻 - книжковий клуб. Тому ще раз дякую!
    Мені теж більш всього сподобалась засновниця роду - Марія Ізабель. За її працю серед чоловіків, за її навчання читанню попри все. Але долі всіх жінок дуже, дуже тяжкі

  • @User_me_myself
    @User_me_myself 2 ปีที่แล้ว +5

    Дякую! Круте обговорення і якісний аналіз💪❤️

  • @dasf7010
    @dasf7010 2 ปีที่แล้ว

    Дуже дякую за пораду прочитати таку книжку. Після неї мені хотілося довго мовчати і пропустити через себе історії цих жінок, відчути хоч краплю болю і миті щастя, які вони відчували за життя. Думка, яка мене не покидала, це незважаючи на всі наші поточні негаразди, незважаючи на війну, я вважаю себе і своє оточення дуже привілейованим і завдяки цій книзі ще більше це ціную. Ще раз дякую за таку шикарну рекомендацію!❤

  • @НадяЯремко
    @НадяЯремко 2 ปีที่แล้ว +8

    Дякую всім, це було чудово! Востаннє такий детальний розбір книги в мене був в 9му класі на уроках зарубіжної літератури. Саме тоді я полюбила читання, але відтоді просто ковтала книги, без таких детальних рефлексій. Відгукнулася історія Долорес, і якось упустила з уваги пуму (тепер є над чим подумати)
    Відтепер я з вами на кожен книжковий клуб.

  • @Kitsutsu3124
    @Kitsutsu3124 2 ปีที่แล้ว +4

    Це точно був сеанс групової психотерапії❤️неймовірне задоволення отримала від обговорення, і чату в тому числі. Дуже вам дякую!

  • @katerynaromanushko2093
    @katerynaromanushko2093 2 ปีที่แล้ว +8

    Про назву: оригінальна назва «of women and salt” (про жінок та сіль),що у вимовлянні перегукується з «of women insult”(про образи жінок).. pun intended, як то кажуть.
    Назва відповідає книжці: глибоке, драматичне відображення дійсності більшості жінок. Я не з Куби і не з Сальвадобу, але була на Кубі декілька разів ще за часи Фіделя.. і знаю про чоловіка-тирана, і навіть про батька, що домагається власної дитини (якій ще не було 6 років), на жаль, не з книжок. Зомовчування завжди трагічне, але й до розмов і тим паче до дій, запобігань тощо суспільство не готове не тільки на рівні родин, а навіть і на рівні відповідних державних закладів «найрозвиненіших» країн цього світу. Від цих реалій в певні моменти хочеться вити вже.. в ці ж моменти такі книги тимчасово допомагають заглушити вий.

  • @annatkachenko2606
    @annatkachenko2606 2 ปีที่แล้ว +11

    Дуже влячна вам, Палає, за обговорення. Читаючи книгу я весь час ніби відволікалася, воно і зрозуміло, у сьогоднішніх обставинах важко зосередитися. Тому вдячна, що ви, як і коментарі глядачів, ніби склали для мене історію воєдино, що досить символічно, враховуючи, як написана сама книга - обривками і сумішшю історій. Для мене ця книга в першу чергу про пам'ять поколінь і травму поколінь (згадалася книга It Didn't Start With You). А ще - як важливо говорити з дітьми, звідки вони, хто вони, і відповідати на запитання. Не можу не думати про традицію замовчування в моїй сім'ї, і скільки разів це ранило нас і навіть інших людей навколо. А ще, це як застереження для українців, у нас напівстерта пам'ять у загальнонаціональному масштабі, і конче потрібно з цією амнезією боротися (так, знаю, у книзі історія не про кубинців, а радше про окрему сім'ю, але той лейтмотив не давав мені забути про Україну також). З нетерпінням чекаю наступного клубу! Люблю нонфік і книга здається цікавою :)

  • @innachery6827
    @innachery6827 2 ปีที่แล้ว +3

    💙💛 Дякую ! Слава Україні ! Героям Слава ! 💙💛🌸

  • @nisify
    @nisify 2 ปีที่แล้ว +8

    Подивилася перші 10 хвилин і пішла замовляти😳 Тема дуже нагадала книжку "Американський бруд"

    • @nisify
      @nisify 2 ปีที่แล้ว +1

      Вже приїхала залишилося забрати😏 І я нарешті поплачу не тільки від того, що не можу лабу зробити.🥲

    • @nisify
      @nisify 2 ปีที่แล้ว +1

      Вже забрала. Це вийшла п'єса з трьох актів.😅

  • @katerynak.4205
    @katerynak.4205 2 ปีที่แล้ว +7

    Дуже класний проект, дякую вам дівчата 😘

  • @linak3129
    @linak3129 2 ปีที่แล้ว +2

    Книга справді цікава, я дуже давно не читала, дякую надихнули.

  • @userKavetska
    @userKavetska 2 ปีที่แล้ว +1

    Емма цю книжку колись згадувала в якомусь з ефірів, і коли побачила на Лібраріусі, то одразу ж і придбала, поки десь на середині. А тут ще й на книжковий клуб! Єєєєєй

  • @ОксанаБаношенко
    @ОксанаБаношенко 2 ปีที่แล้ว +3

    Я розуміла, що не можу відірватися від читання, тому свідомо зупиняла себе і так спромоглася розтягнути книжку на три дні. Відчуття повного і всеосяжного співпереживання і навіть «проживання» життя героїнь, їх почуття мене переповнювали. Іноді було навіть дивно відчувати, як відчай, біль, відраза і смуток накривали мене повністю… а ще відчуття солі….солі сліз, солі поту, солі крові цих жінок (а іноді і їх кривдників)… які ж різні можуть бути долі… жіночі долі. «Ми- більші, ніж нам здається».
    Роздуми про глибоку травматизацію і необхідність пропрацьовувати свої травми і страхи, адже вони нікуди не зникають. Ба більше, передача травм від батьків до дітей-це дуже страшна, але на жаль, реальна річ.

  • @Svitlana-Kharchuk
    @Svitlana-Kharchuk 2 ปีที่แล้ว +12

    Дякую за ефір. Нехай нас буде більше ❤

  • @ПсихологЛєнаДяченко
    @ПсихологЛєнаДяченко 2 ปีที่แล้ว

    Дякую за клуб!

  • @ТатьянаНиколаенко-й7ъ
    @ТатьянаНиколаенко-й7ъ 2 ปีที่แล้ว +3

    Дякую вам за ефір! Чудова книга, ви допомогли побачити те, що я не помітила при читанні))

  • @yevheniiamikhalidis9310
    @yevheniiamikhalidis9310 2 ปีที่แล้ว

    Ще не читала, але спішу це виправити. Дякую за обговорення і підбір важливої літератури

  • @Juliya.m
    @Juliya.m 2 ปีที่แล้ว

    Книга супер. Дякую за вашу роботу

  • @vikakalaur
    @vikakalaur 2 ปีที่แล้ว +6

    Ця книга дуже сильна,дякую за чудове обговорення ❣️

  • @daria5249
    @daria5249 2 ปีที่แล้ว +20

    Дякую за класний ефір, дівчата! Дуже рада приєднатися до вашого книжкового клубу 🎉

  • @VladyslavaUA
    @VladyslavaUA 2 ปีที่แล้ว +4

    класно бути у вашій бульбашці🥰 які ви пристрасні та енергійні

  • @olgapustovit6746
    @olgapustovit6746 2 ปีที่แล้ว +1

    Дякую, дуже цікаве обговорення. Допомогли побачити більше сенсів закладених у книгу.

  • @anastasiavovkostril2206
    @anastasiavovkostril2206 2 ปีที่แล้ว +2

    Дівчата, просто величезне дякую за цю книгу, я не встигла прочитати нажаль, але навіть зі спойлерами прослухавши цей ефір, відкладу свою наукову фантастику і просто сьогодні ввечері почну читати.
    Хочу пережити ці розуміння і сприйняття самостійно, настільки сильна рецензія.
    Дякую🔥🔥

  • @mortykpyk
    @mortykpyk 2 ปีที่แล้ว +3

    Дуже дякую! Шкодую, що не потрапила на етер, будь ласка, продовжуйте 🤍

  • @tetianavirchenko6447
    @tetianavirchenko6447 2 ปีที่แล้ว +3

    Дякую за рефлексію! Приємно послухати вас, та почитати коментарі. Завдяки цьому занурилась у персонажів, симфолізм та глибше зрозуміла книжку ❤

  • @anastasiiashevchuk5156
    @anastasiiashevchuk5156 2 ปีที่แล้ว +1

    Було особливо цікаво читати, тому що я живу в Мексиці і тема іммігрантів не чужа, історії про людей які нелегально перебігають кордон, навіть по 40 раз, знаючи, що можуть померти, іммігранти яких повернули, і котрі на трасах просять гроші, історії про дітей, яких затримують - вони тут з тобою щоденно, навіть якщо це не про тебе 😖
    Також я була в Маямі, в тому самому кубинському ресторані, де Джанет вечеряла з мамою, будо дуже смачно і дешево 😅
    А сама книга дуже сильна, дякую вам за такий вибір 👌

  • @natalyakushnir1577
    @natalyakushnir1577 2 ปีที่แล้ว +1

    Дівчата, ваші обговорення неймовірні! Я не читала книгу, почала дивитись запис і зупиняю, розуміючи, що мушу тепер прочитати!

  • @marinakobets6279
    @marinakobets6279 2 ปีที่แล้ว

    Я не читала цю книгу але вирішила подивитись випуск, анотація мене не дуже зацікавила я подумала що то не моє але послухаю хоч про що там, в результаті коли дівчата почали обговорювати сюжетну лінію і персонажів мені стало так цікаво і обідно що я не знаю повноти історії, поставила на паузу прочитаю і передивлюсь випуск! Дякую що ще більше мотивуєте до читання, а головне до читання нетипової для себе літератури)

  • @AtlasNV
    @AtlasNV 2 ปีที่แล้ว

    Я тільки вчора дочитала і взахваті від цієї книжки.
    Дуже сильний меседж, ще був, коли вони сидять за столом та проговорюють таку фразу, яка шарахнула мене дуже сильно.
    "Уявляєш скільки поколінь(працювали на тій сигаретній фабриці) ? Можна просто купити сигару - і ти ніби тримаєш у руці цілу сімейну історію, хоча все одно не розумієш, що вона означає...". наскільки вони відірвані від свого коріння, що тримаючи сімейні реліквії ти не розумієш хто ти. Це так співзвучно з тим переосмисленням своєї спадщини зараз.
    Також дуже красива метафора про птахів в новеллі де Глорія сидить в центрі(в тюрмі). Для мене ця тюрма - це клітка з екзотичними пташками(бо там дійсно дуже багато різних національностей), які потухають в невіолі. Але цих жінок підтримують діти (маленькі пташенята). І Анна саме та пташка як виривається на волю.
    Насправді книжка може бути класно екранізованим твором, але якщо знімати в більш поетичній манері.
    Дякую за таке відкриття!!

  • @ЭллаЗафтонова
    @ЭллаЗафтонова 2 ปีที่แล้ว +1

    Дівчата, чудовий контент! Дуже хочеться долучитися до наступного обговорення, прочитати книжку і бути в темі під час трансляції.

    • @palaye
      @palaye  2 ปีที่แล้ว +1

      Звісно, анонсуємо постійно у випусках, інсті та в ютуб спільноті.

    • @ЭллаЗафтонова
      @ЭллаЗафтонова 2 ปีที่แล้ว +1

      @@palaye я додивилась випуск і зрозуміла) дякую, що читаєте коментарі)

  • @olya614
    @olya614 2 ปีที่แล้ว +1

    чудове обговорення, дякую 💛💙

  • @IM-zd2pe
    @IM-zd2pe 11 หลายเดือนก่อน

    Який кумедний пес 😅🥰 а ці ігри с котом 😂❤

  • @kseniiaovcharenko4724
    @kseniiaovcharenko4724 2 ปีที่แล้ว +5

    А, блін! Як я могла пропустити прямий ефір. Ну нічого!
    Книга прекрасна, я проковтнула за 2 години.

    • @victoriadeneha
      @victoriadeneha 2 ปีที่แล้ว

      Як Ви так швидко читаєте? Я дуже відволікаюсь(
      За тиждень до ефіру купила, і прочитала половину, хоча час був. 🤪

    • @dariasidorenko2768
      @dariasidorenko2768 2 ปีที่แล้ว

      @@victoriadeneha можливо не так зацікавила вас)

    • @n_solomka
      @n_solomka 2 ปีที่แล้ว

      @@victoriadeneha половину читала і не могла зрозуміти нічого. Але я продовжила читання. І коли все почало ставати на свій місця, відірватися не можливо було. Спочатку я не розуміла хто ці всі дівчата))) і чим вони пов'язані

    • @WatershadeL
      @WatershadeL 2 ปีที่แล้ว

      192 сторінки за 120 хвилин, Серйозно?)

  • @katerynak292
    @katerynak292 2 ปีที่แล้ว +4

    Нормальна кольорова гама, і Марко Вовчок квіточками відтіняє пуфи👌👩🏼‍🎨

  • @tanushka8918
    @tanushka8918 2 ปีที่แล้ว +4

    Як висновок, всі проблеми через недостатню або неправильну комунікацію, чи то помилки на роботі, чи то сварки в стосунках, та взагалі в повсякденному житті. Книжка дуже актуальна і буде такою, доки ми вчимось комунікувати, висловлювати свої почуття і не боятись ставити питання.

  • @slovotvorchi
    @slovotvorchi 2 ปีที่แล้ว

    Книжку не читала, але історії схожі на "Дівчина, жінка, інакша" Бернандін Еварісто. Про жіночі досвіди, проблеми, домашнє насильство, зайвість у суспільстві, сильних особистостей, багато болю, але ці жінки наче поєднані!! Їхні досвіди особливі і відчуваю, що було важливо їх прочитати!!

  • @Maryfm
    @Maryfm 2 ปีที่แล้ว +1

    Хотіла б ходити на ваш Книжковий клуб офлайн. Ну, дуже цікаво!

  • @oleksandrahrytsenko1595
    @oleksandrahrytsenko1595 2 ปีที่แล้ว +2

    Щойно дізналась що Таню Муіньйо наполовину кубінка ( ніколи не гуглила її, просто дивувалось що таке незвичне ім'я, а тут новий кліп для Брітні та Елтона, тож таки загуглила). Мені здається було б цікаво поговорити з нею у "Це ніхто не буде дивитись" та, можливо, обговорити цю книгу ( чи подарувати її, якщо вона ще не читала). Мені було б таке цікаво подивитись)

  • @PrutenOlenPetriven
    @PrutenOlenPetriven 2 ปีที่แล้ว +8

    Я тут читаю "За лаштунками імперії", після прочитання "Про жінок та сіль". В книзі Віри Агеєвої на сторінці 41 написано таке: "Імперія прирікає на сирітство, на розрив родових зв'язків і переємності поколінь. Квітчині персонажі протиставили цьому страшному викликові свою систему цінностей: дитину врятовано від сирітського поділу, її матір - від лихої долі покритки, індивідуальний вибір на користь добра перемагає розпаношене зло". Хіба це не схоже на історію роду Марії Ізабель? Як під впливом історичних подій, коли корінне населення Куби попадало в залежність від різних колонізаторів і якими травмами це супроводжувалося для жінок цього роду, що в решті решт, через замовчування, призвело до трагедії і кінця цієї гілки роду, розривом родових зв'язків і приємності. І як через опіку і допомогу Кармен Ані, вона передає цю приємність поколінь дівчині з іншого роду, буквально даруючи книгу-спадок Марії Ізабель. Мені ця цитата дуже сильно перегукнулася із книгою Ґабріели Ґарсіа, саме цей приклад про протиставлення зруйнованої сім'ї і цього індивідуального морального вибору. Також відзначу, що відслідковуючи одну із тем цієї книги, як таємниці і негативний непроговорений досвід негативно впливають на близьких коханих і рідних, в даному випадку - на дітей, то у випадку Ани вона отримає відповіді і їй таки проговорюють болючу правду, що зупиняє коло приємності таємниць. І я особисто бачу оптимістичний кінець цієї історії, як початок нового витка.

    • @tamaramaxymchuk4740
      @tamaramaxymchuk4740 2 ปีที่แล้ว +3

      Абсолютно з Вам згідна, щодо відмінності Ани. Не зважаючи на складний шлях вони, із матір'ю говорили. Ана знає правду про свого "батька", вона ще має чистоту своєї душі (хоча найперший міф про доброту незнайомої жінки, "Джа...якось там", уже зруйновано), вона покладається лише на свої сили, хоча й приймає допомогу Кармен. Те що Ана не відштовхнула Кармен, попри все, мабуть, означає, що вона ще має віру в інших людей.
      І, так, я вірю у світле майбутнє Ани.

  • @marmeladka_373
    @marmeladka_373 2 ปีที่แล้ว +4

    Дівчата, молю вас благаю, підкручуйте трішки звук гучніше🙏🏻

  • @РостиславШимко-ж5й
    @РостиславШимко-ж5й 2 ปีที่แล้ว +1

    Як я її обожнюю

  • @chervona.svytka
    @chervona.svytka 2 ปีที่แล้ว +2

    54:05 Вислів "Могло бути гірше" - це психологічний захист, спосіб 2в1: нагадати собі, що не сталося найстрашніше і забути, що було.

  • @omn3552
    @omn3552 ปีที่แล้ว

    "Емоційна вакцинація" - 👍👍👍

  • @ГаннаЖевнерова
    @ГаннаЖевнерова 2 ปีที่แล้ว +5

    Щодо "могло бути гірше": ця думка звучить не тільки в історії з домаганнями і пумою. Ця сама думка озвучується і щодо наркотичної залежності. Маріо (як ми вже визначили далеко не найкращий персонаж) говорить, що залежність це більш як баланс, там існує спектр. І якщо іноді бавитися, то це нічого не значить. А от якщо життя летить до дідька, то так, тут вже все погано.
    І мені сподобалось, що Долорес так само подумавши, що все про що говорила Джанет - це дрібниці сама собі тут же говорить хіба в домаганнях є спектр - більше чи менше?

  • @olgamaliuta133
    @olgamaliuta133 2 ปีที่แล้ว

    Вітаю! ВИ круті!
    а коли клуб у жовтні? бо неділі в жовтні трохи дивні) він буде сьогодні 16 жовтня чи на наступну неділю?

  • @non_binary_deus
    @non_binary_deus 2 ปีที่แล้ว

    Дякую вам 💚 я нажаль поки нічого не можу читати, важко психічно. Але по опису книга дійсно важлива і цікава. А про говорити словами через рот ми з партнером постійно говоримо іншим. Але багато людей тупо ігнорують, виправдовуються і живуть з пумою в кімнаті 🌚 бо стереотипи, ігнор важливіші ніж здорові стосунки... Люди виправдовують це "ну так будєт скучна, а так каждьій день яркий" 🤡
    П.с. Свідкі єгови, ненавиджу блін... Ця секта, куди мене водили все дитинство до 16 років, поки я сам не пішов (ціною залишків психіки), зламала моє життя, психіку, здоров'я... Звісно ж в купі з ненормальними батьками, але...

  • @Віталія-х1ю
    @Віталія-х1ю 2 ปีที่แล้ว

    Мені якщо чесно книжка видалась досить посередньою, можливо пізніше зберусь з думками і опишу про своє враження, але мені дуже сподобалось ваше обговорення і я люблю ваш клуб, сподіваюсь мені колись таки вдасться потрапити до вас на ефір

  • @marianateslia8475
    @marianateslia8475 2 ปีที่แล้ว

    🔥

  • @karpenka
    @karpenka 2 ปีที่แล้ว +18

    Ці кольори ще й національні кольри Словенії, Словаччини, Нідерландів, звідки московити і позичили собі барви на імперську шмату.

    • @WatershadeL
      @WatershadeL 2 ปีที่แล้ว

      Їй бо, знайшли до чого придратися, це вже викликає запитання щодо адекватності тих людей яких тригерять кольори.

    • @cappuccinogrande
      @cappuccinogrande 2 ปีที่แล้ว

      Просто змінити столик на чорний, і вуаля, стяг УПА ⬛️🟥

  • @anastasiyastepanenko6665
    @anastasiyastepanenko6665 2 ปีที่แล้ว

    Друзі, порадьте будьласка сайти з українськими книжками, які надсилають замовлення в Німеччину. Дуже кортить долучитись до книжкового клубу. Дякую.

    • @palaye
      @palaye  2 ปีที่แล้ว

      Книгарня Сенс вам допоможе!

  • @konstantinkist
    @konstantinkist 2 ปีที่แล้ว +1

    Я не встигаю за місяць прочитати книгу... Я дуже повільно читаю )

  • @nisify
    @nisify 2 ปีที่แล้ว

    Після клубу пішла перечитувати розділ з пумою і я подумала, читаючи абзац:"Кармен чудувалася, наскільки схожі пума і кішка Лінда" В результаті ж Кармен так і нікому не розказала про свою пуму, і ця пума, як її кішка залишилася з нею. І тепер читаючи навіть останній розділ я сприймаю дії кішки зовсім інакше, не просто як зовнішній шум.

  • @ПетровичСалем
    @ПетровичСалем 2 ปีที่แล้ว +2

    Ой, ці Вовчиці😂!

  • @Yea1905
    @Yea1905 2 ปีที่แล้ว +5

    Емоційно дуже потужна книга. Долорес - найяскравіша героїня

  • @ChornaLena
    @ChornaLena 2 ปีที่แล้ว +8

    Я лише почала слухати, але мушу написати
    Якщо слухати в навушниках, можна трішки підстрибувати час від часу і оглядатись чи нема часом десь собаки😂😂😂

    • @nadiavozna7020
      @nadiavozna7020 2 ปีที่แล้ว

      Я теж слухала в навушниках, періодично підстрибувала від нерчікуваного звуку😄

  • @вікабуханевич-э2я
    @вікабуханевич-э2я ปีที่แล้ว

    Можна, будь ласка, трьох годинну версію відео як Тайка теребить шкарпетку?

  • @irenebassery8741
    @irenebassery8741 2 ปีที่แล้ว +1

    Ой, Еммо, поділіться, будь ласка, посиланнями на книжкові клуби. Дуже цікаво!

  • @Anastasiia_h17
    @Anastasiia_h17 2 ปีที่แล้ว +4

    Дякую дівчата за обговорення! Я наче знов опинилась на семінарах із зарубіжної літератури 🥰
    Я не розумію 1 момент і чомусь ніхто не звернув уваги: в родинному дереві є хрестик і я порахувала роки - то має бути або ще одна жінка там? Донька Сесілії і мати Долорес? І про ту людині нічого не відомо 🤔 це просто неважливо чи це було навіщось додано? Чисто теоретично там міг бути й чоловік - син Сесілії і батько Долорес і тому він як “хрестик” в книзі про жінок?

    • @Anastasiia_h17
      @Anastasiia_h17 2 ปีที่แล้ว +1

      Як чоловік-мітка який уособлює всіх чоловіків які «таврують» жінок у своєму житті, навіть не задумуючись як впливають на їх життя, як його руйнують, і просто йдуть собі далі. І зовсім неважливо хто цей чоловік - він просто є.

  • @victoriadeneha
    @victoriadeneha 2 ปีที่แล้ว +1

    купила паперову книжку на наступний клуб в Книгарні Є, там зараз за промокодом знижка 30%.

  • @ОлександраДубина-п6ы
    @ОлександраДубина-п6ы 2 ปีที่แล้ว +1

    Думаю, що Кармен випустила свою "пуму" з Анною, коли сказала їй правду, коли вибачилась, смерть доньки змінила її, наче закрила борг сім'ї.

  • @ОльгаПостернак-з1ь
    @ОльгаПостернак-з1ь 2 ปีที่แล้ว +1

    💙💛

  • @АннаБенько-х6г
    @АннаБенько-х6г 2 ปีที่แล้ว +2

    💙💛💙💛💙💛

  • @ЛІдіяЛавренюк-ю5б
    @ЛІдіяЛавренюк-ю5б 2 ปีที่แล้ว +2

    ❤❤❤❤❤

  • @Juli6SS
    @Juli6SS 2 ปีที่แล้ว

    Як на мене всі жінки цієї книги точно не сила. Вони це страждання.

  • @МаринаСухоставець-е7ж
    @МаринаСухоставець-е7ж 2 ปีที่แล้ว +4

    Боже пропустила ефір(( як же можно було переплутати 7 і 17😭. Тому подивлюся так

  • @himmelbuch
    @himmelbuch 2 ปีที่แล้ว +47

    Ім'я Долорес - 100% буде печаль-страждання. Жоден автор просто так не називає цим іменем

    • @ololoshamedia4681
      @ololoshamedia4681 2 ปีที่แล้ว +8

      Долорес означає біль: ісп. Dolores - букв. скорботи, болі, печалі

    • @ivanbsk
      @ivanbsk 2 ปีที่แล้ว +4

      Я згадую тільки "Долорес Клейборн" Кінга

    • @ToriMitchell
      @ToriMitchell 2 ปีที่แล้ว +15

      Амбрідж)

    • @slovotvorchi
      @slovotvorchi 2 ปีที่แล้ว +2

      я згадую "Камінний господар" Лесі Українки, там теж Долорес

    • @slovotvorchi
      @slovotvorchi 2 ปีที่แล้ว +1

      @@ToriMitchell ахазв, замучила Гаррі Поттера

  • @ritaitenko8880
    @ritaitenko8880 2 ปีที่แล้ว +25

    Так сумно, що чоловіки у нас майже не читають, особливо таку літературу. Це пропасть в розумінні і емпатії один до одного.

    • @klisering
      @klisering 2 ปีที่แล้ว

      Але, вони заробляють гроші, щоб жінки могли купувати книжки на якабу

    • @ritaitenko8880
      @ritaitenko8880 2 ปีที่แล้ว +8

      @@klisering мало заробляють, книжковий бізнес скаржиться на кризу. Може якби читали книжки, заробляли б більше

    • @Jannaelzomor
      @Jannaelzomor ปีที่แล้ว +1

      @@klisering ви думаєте, що жінки самі не можуть купити собі книжки?))

    • @klisering
      @klisering ปีที่แล้ว

      @@Jannaelzomor ні, бо вони пораються на кухні

    • @klisering
      @klisering ปีที่แล้ว

      @@ritaitenko8880 треба ж заробити для жінок)

  • @ShaLena_Vilna
    @ShaLena_Vilna 2 ปีที่แล้ว

    А чи не задумувалися ви над тим, що як людина дозволяє собі робити вигляд, що пуми немає, то вона сама перетворюється на пуму? Мене протягом усього часу читання і усього часу відео обговорення ця думка дуже муляє. І післясмак у мене саме такий - знищ пуму, бо перетворишся на неї, особливо для прийдешних поколінь.

  • @tatamarshtupa4377
    @tatamarshtupa4377 ปีที่แล้ว

    Цікава книга, запіздалий коментар)) Ана була для Кармен той самою пумою, яка загрожувала Джанет, на думку Кармен. Саме тому, мати змушує подзвонити в службу опіки

  • @Kitsutsu3124
    @Kitsutsu3124 2 ปีที่แล้ว +1

    Мене вразило що на Goodreads в цієї книги оцінка лише 3.8😳

  • @anastasianahorna
    @anastasianahorna 2 ปีที่แล้ว

    відповім на коментар стосовно діви Марії, ніби то вона ніц не знала і не давала згоди. я перечитала щойно той уривок Біблії (евангеліє від Луки 1 розділ).
    значіть Ангел прийшов до Марії розказав їх як то з нею має трапитись, кого вона народить і ким буде її син. Далі цитата: "А Марія промовила: Ось, я раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм! І ангел відійшов від неї".
    Луки 1:38 - а це активна згода. Тож я б не розглядала Марію як жертву насилля.

    • @anastasianahorna
      @anastasianahorna 2 ปีที่แล้ว

      відчуваю себе адвокатом Бога)))

    • @palaye
      @palaye  2 ปีที่แล้ว

      Дякуємо за зауваження😉

  • @ГаннаЖевнерова
    @ГаннаЖевнерова 2 ปีที่แล้ว +2

    Якщо узагальнити, то для мене головне в книзі - це питання, які задає авторка через своїх героїв. А питань тут багато: і щодо "могло бути гірше". Так могло бути чи ні? І щодо відносин у родині починаючи від відносин чоловіків і жінок, матерів і доньок і завершуючи відносинами онуки і бабусі. Джанет думає про те, що змушена любити свою бабусю, як і та змушена любити свою онуку. Так буває? Безумовно. Але якщо так буває, то як до такого ставитись?
    Глорія говорить про те, що це було її рішенням залишити дитину. Але вона не кожного дня хоче бути матір'ю і для неї материнство - це постійно питати себе "а якщо я сьогодні здамся?"
    Якщо я помічаю ці питання, вони осідають в моїй голові, я намагаюся для себе на них відповісти, то це успіх 😁
    Дякую за вибір книги. Я б 100% без вас її пропустила

  • @ТетянаЛисенко-ч3щ
    @ТетянаЛисенко-ч3щ 10 หลายเดือนก่อน

    хочу в ваш клуб😜