Особливості інклюзивного спілкування.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ต.ค. 2024
  • Зараз через війну в нашій країні з’являються люди, які зазнали важких поранень, які втратили кінцівки, зір, слух. Щоб допомогти цим людям користуватися сервісом і послугами без обмежень, майже всі заклади опікуються тим, щоб стати інклюзивними, щоб усім було зручно.
    Але ж є і такі поранення ти складнощі, які пов’язані не з фізичним, а з психологічним станом. І ці складнощі пов’язані зі спілкуванням. Тому цей напрям роботи ми називаємо інклюзивним спілкуванням. Гарна тенденція, що зараз усе більше закладів починають перейматися й цим питанням також.
    Ми для них силами нашого проєкту на волонтерських засадах проводимо лекцію «Тактична комунікація для HR-ів та керівників: інклюзивне спілкування під час війни».
    Ми розбираємо базові ключові моменти, які важливі для інклюзивної комунікації. Наприклад, дуже важливо стало дотримуватися правильної дистанції. Це найчастіша причина, з якої людям не вдається влаштувати дружню атмосферу та налагодити контакт з людиною, яка потребує інклюзивного спілкування. Іноді треба підходити дуже близько, а іноді навпаки, треба зберігати достатню дистанцію, щоб людина не втрачала відчуття безпеки.
    Ми побачили, що люди часто успішно використовують прийоми, пов'язані з тим, щоб допомогти людині зорієнтуватися, це дуже знижує тривогу, а також зміну фокуса уваги із зовнішніх об'єтів на саму людину. Наприклад, можна спитати "розкажіть, будь ласка, що у вас сталося?" або почати розпитувати людину про те, які у неї зараз завдання та обставини. Наприклад, на вокзалі чи на автостанції у людини можна спитати, куди вона їде.

ความคิดเห็น •