Користуємось Solar Assistant вже 2 роки. Тоді ще навіть автоматизацій не було і мало інверторів підтримувалось Solar Assistant бачив деякі данні не вірно, але саппорт швидко вирішив цю проблему Автоматизації реалізували через підключення mqtt в home assistant. А там будь які фантазії )) Хоч при повітряній тривозі автоматично заряджати всю батарею, що завгодно практично можна ) Радий бачити що проект розвивається!
Я маю нічний тариф і Solar Assistant. Поки були сонячні дні, то мені вистачало сонця і акумуляторів на всю добу при місячному споживанні 380-400 кВт год. Було встановлене обмеження на розряд акумулятора 50% без заряду вночі, а зараз налаштування змінені: допустимий розряд знижений до 40% і заряд вночі з 00-00 до 7-00 до 80%.
@@GreenPowerTalk Чудово! До речі, я відслідковую дві СЕС цим додатком. Крім графічного відображення потужності як сонячної генерації, так і споживання та експорту, є графіки для параметрів обох трекерів, є облік споживання споживання та експорту по днях і місяцях в графічному і цифровому форматі. Так, це трохи дорого, але користуватися дуже приємно.
Я маю нічний тариф, але для мене солар асіст та хоум асіст далекі дебрі, тож пішов простішим шляхом, перед входом 220 на івнетрор поставив вай фай автомат та налаштував таймери включення та виключення. В 23:00 вмикається автомат, інвертор переходить на роботу від мережі + заряджаю акуми заливає десь приблизно 11 квт, чого на день вистачає, в 7:00 автомат вимикається, інвертор переходить на роботу від акумів. Денний тариф майже не використовується.
Я пошел именно таким путем: в июле установил двух тарифный счётчик, приобрел гибридный инвертор и сейчас завершаю эпопею с LiFePo батареей. Мониторинг двух тарифного счётчика показал примерно равное распределение потребления электрики днём и ночью, за счёт перевода энергоемких потребителей на ночь (бойлер, стиралка, посудомойка и все такое). Батарею готовлю на 300А и собираюсь все дневное потребление перевести на питание от батареи. В планах весной установить солнечные панели и тогда алгоритм изменится. А, пока уже экономлю на тарифах
Це не називається економія. Це називається часткова компенсація раніше вкладених коштів. Бо чомусь коли всі кажуть про "економію" забувають сюди порахувати всі раніше вкладені кошти, ще й не враховують роботу!
@@Evgen2024youtube не пригадую. Тобто якщо оформити тариф на опалення (він десь половина від звичайного) і оформити двох- або трьохзонний тариф тоді він поділить тариф на опалення ще на два? Чи буде діяти тільки один з них?
Сируватий поки проект. Як на мене. 56 доларів заплатив але то більше за ідею. Поки проект виглядає як перспективний стартап. Підримка інверторів ну ті що ми хотіли б вдосконалити багато в чому умовна. А так як не працюють налаштування то і автоматизацію зробити це проблема. Але розробники досить адекватні 80 відсотків того що не працювало для копій вольтроніка на 8.2/10.2 квт в беті по моїм відгукам протягом півтора місяця пофіксили. Є ще звісно багато чого, але може будуть розвиватися. Я поки об'єднав деяку автоматизацію солара та tuya. Але є підозра що треба йти в home assistant. Треба тільки зрощуміти інтеграція в обидва боки чи ні. В ідеалі з home assistant вміти керувати налаштуваннями інвертора та автоматизаціями солара. Хоча б на рівні включити відключити певну автоматизацію. По rs485 я підключав звичайні бмс не інверторні. З деякими танцями завелись дешманські по 50 грн конвектори. Але придбав і ті що по 500 :) просто поки йшли я переміг ті що дешеві тому поки не міняю
На свій я 3 дня стратив. Драйверів зато маю тепер.. Десь читав, що зворотнього зв'язку з ХА не має. Так, реакція згідно прогнозів погоди і т.п. Але на жаль
@@GreenPowerTalkну у мене саме з драйверами не було проблем. Інвертор підключився прям одразу. Після того як правильно піни обтиснуті були в rj45. Бо китайці прислали кабель що попало обтиснутий. Тому нема сенсу купувати готовий. Краще купити з вільними дротами. А от конвектори для bms там було цікаво те, що в мене дві батареї і по одній працювало більш менш а коли обидві то відвал був жорсткий через кілька хвилин. Я там плясав з ними. Бо вілваоювало одразу все і інвертор також. Я в принципі думаю що може то і не залізо винно.
Все залежить який у вас інвертор. Найкраща підтримка інверторів Дейе, а все решта по залишковому принципу. В мене солар асістант вже два роки і все доьре працювало із самого початку. Я тільки два баги знайшов: некоректна робота із деякими часовими поясами та із DHCP. За такі гроші пожиттєва ліцензія - це практично безкоштовно.
@@VolodymyrPavlyuk в deye solar assistant то для ентузіастів бо в deye і так софт нормальний, звісно потенційно solar assistant краще в розповсюджених копіях вольтроніка рідний софт таке собі баловство. Тому solar assistant в них майже необхідність для тих хто хоча б стату хоче мати. По ціні так недорого, але поки навіть на ту ціну не працює
Поки користуюсь тріал версією. Підтримка взагалі ніяка. Увів дані в MQTT, через що не міг з'єднатися з НА.А видалити чи поміняти дані вже не було змоги. Ніхто не допоміг. Мусів форматнути картку, встановити по новому solar assistant і втратити місяць аналітики
@@GreenPowerTalkаналогічно завдяки Вашим відео купив інвертор SRNE. Працює як ДБЖ. Наступного року, напевно, поставлю пару панелей на балкон. Дуже хотілося б, щоб Ви зробили відео як правильно налаштувати інвертор для роботи зі звичайною BMS. Як правильно виставити налаштування напруги тощо.
Вітання!!! Якраз вчора встановив deye 6k, батарея 280а 48В, панелей 5,7кВт, 3 зонний тариф і тариф на опалення, електрика в ночі 1,05 грн/кВт, борюсь і налаштуваннями та дея вміє продавати із акумулятора і панелей та забезпечувати споживання одночасно не беручи нічого з мережі по графіку! Можна налаштувати так, щоб акум заряджався в ночі з мережі, а в день продавати надлишки із акумулятора та панелей.
@@in_sane_v Розібрався, нічого не вийде, бо по ЗТ платять за надлишок виробітку понад спожите, якщо зарядити в ночі в день віддати вийде ще й мінус на споживання енергії інвертором та перетворення!!!
А чи може цей мікрокомпьютер з хом асістант подружити bms батареї dyness з інвертором srne? Шось у мене поки не вийшло, хоча у батареї є протокол pylontech та кабель к комплекті з 2 проводами на інвертор як у вас в минулому відео про збірку батареї
Підкажіть пліз як ви зробили кабель з'єднання інвертора srne та bms через rs485. Там є окремо для jk bms адаптер rs485 з трьома жилами. Правильно я розумію що достатньо 3 жили з адаптера ( gnd жилу на 2pin, але у вас на попередньому відео підключено тілько 7 та 8 pin) підключити на патчкорд з 7 та 8 піном, чи треба ще якийсь адаптер між ними ?
Дякую за інформацію! Підкажіть будь-ласка, чи є безкоштовний софт, почитати дані з аккумулятора deye rw-m6.1 ? Інвертор МАСТ 5.2, по КАН не вийшло подружити. Дякую.
А есть ли какието аналогичные решения для связки аккумулятор + инвертор + зарядка т. е. без гибридных инверторов и солнечных панелей? Либо если уже на инверторе но бесплатный проект. На том же одноплатнике например :) . А то идея экономии на тарифе неплохая,.... все равно аккумы стоят. Но не хочется городить аналог на реле времени и модулях измерения потребляемой мощности.... хочется более гибких настроек и удобного мониторинга. И хотелось бы бесплатный проект.... во губу раскатал :)
@@paradiseledi , я же написал.... хочется более технологическое например на том же одноплатнике + мониторинг на мобилку через инет а не блутуз. А просто соеденить проводами с реле времени и ваттметром то и так понятно,.... но уж очень топорно, ограничено и убого :)
Home assistant в поміч. Того чого нема шукаєте опис протоколів і самі дорозробляєте. Програмуванню прийдеться навчитися. Ну і так на розумні релюхи і різні конвертори та проводи витрачатися все одно треба
Інвертона бмс працює або напряму з інвертором, або по 485 порту через адаптер з расбері Pi, то як розумію в цьому конфігі відмовились від прямого з'єднання бмс та інвертора. Якщо так, то чи реалізовано через Солар Асістент вимикання заряду батареї інвертором у разі помилок в бмс ?
моя БМС може працювати що туди що туди одночасно. А ось інвертор після приєднання БМС ні з ким не хоче спілкуватись. Якщо помилка БМС то вона сама не відрубає заряд?
@@GreenPowerTalk ні якщо згорить, може і не відрубати, а так інвертор баче розрив зв'язку з бмс та зупиняэ роботу, тому і цікаво чи можна це через Солар Ассістант реалізувати, бо обираю чи на інверторній бмс робити, чи на звичайній . Десь таку ж систему буду батькам у квартиру робити
Для Deye якщо є бажання отримати по-максимуму то дивіться у бік Home assistant та Sunsynk/Deye Inverter Add-on під нього. Тоді можливо налаштувати не тільки повноцінний моніторінг та керування інвертором але і автоматизувати практично будь-які сценарії.
Навіть заздрю розробникам, над такою штукою було б цікаво попрацювати, який небудь вебсервер на реакт/ноде||пайтон, робив простіші речі для частотнику, найскладніше отримати оті усі команди рс485 на купу різних прошивок, навряд чи їх виробники просто так роздають. Саме хотів в квартирі використовувати інвертор на нічному тарифі, на самозбірних акб аля нкон досягається окупність, якщо ціна не зміниться думаю придбаю, не сильно дорожче різних реле і автоматів щоб зробити щось схоче з дешевими інверторами без таймерів
Поки не розуміюсь на тому. Але.. . Чи можу вручну після 23 години переключатись на заряд акумулятора від мережі, а вже після 7 ранку переключитись на роботу тільки від акумулятора.
Уже месяц так сижу. Инвертор автоматически отключает сеть в 7 утра и включает ее в 23 соответственно днём сидим от 14 киловаттной батареи и ночью ее заряжаем. При потреблении общем примерно 300 день + 300 ночь выходит грубо говоря 600 грн экономии в месяц
@@GreenPowerTalk 20% на преобразование заряд/разряд в инверторе, потери на проводниках, клеммах итд, хорошо видно на мониторинге сколько взяли с города, сколько зарядили в батарею и сколько с батареи потом взяли.
Повмр 10.2 + 16×280 еве + 5квт панелей + солар асистант. Система дуже крута. Програмувати можна просто і легко. Графіки в реальному часі + прокидка в хоум асистант. Недарма витрачені гроші. Лише одні плюси
Ще можна міряти напругу мережі, щоби заряджатися коли вона повища (це для допомоги державі...). А яке споживання расбері в такому режимі роботи? Таке ж можна і на мікроконтролері зробити, але то кому як зручніше.
@@АнтонОпря-й1й 3 Вт - то небагато на фоні інвертора (25...60 Вт). Та й "інтелектуального" навантаження там нема як такого. Контролери беруть десятки...сотні міліват максимум, але з ними треба попотіти.
@@ЄвгенПритула ну їх тому і вигадали бо споживання мале. Міні пк на Intel n100 якомусь бере набагато більше. Але і потужніше. Скажімо так Солар не дуже навантажує систему. Якщо в той же raspberry встановити home assistant поряд то звісно споживання зросте особливо якщо у вас розгалужена система розумного будинку. Розробники солара не рекомендують таке. Але хто їх там питати буде. Raspberry pi 4 чи 5 то занадто кучеряво чисто під solar assistant тримати
Ви сказали таку фразу: якщо вам продали 8 к інверторті до нього 5 к батарею, будете мати проблеми, можете пояснити чому і як розраховувати яка саме батарея має стояти під 8 к інвертор?
Гадаю, малось на увазі: якщо ви придбали інвертор на 8кВт - то ваше споживання не мале і 5кВт•год батарейку ви буде ганяти в хвіст і в гриву. Якщо вам з якихось причин "пощастило" придбати занадто потужний інвертор, або він потрібен, але ваше добове споживання не велике - то вистачатиме заряду на довше. Як почитаєш що наші люди пишуть - дурієш трохи, бо кожна ситуація індивідуальна, а більшість висловлюється спираючись саме на свої вихідні дані і перспективу використання обладнання. Усе написане вище с особиста думка, і не виключено що помилкова ;)
@@GreenPowerTalk визнаю, помилився. Пардон. Коментар видалю, аби не сіяти помилки.. З іншого боку, якщо власник обрав 8кВт інвертор, щоб витримував пускові струми навантаження, а EVE 105 при хорошій температурі можуть видавати до 3С - все гарно сходиться ;) Звичайно, що ощадливе їх використання передбачає постійне навантаження не більше 2,5 кВт
Даже 80 будет работать Заряжаем 1000ватт тратим 1200*4,32/2= 2.59 грн. Разряжаем 1000ватт Получаем 800*4.32=3.45 грн. С 1000 ватт имеем +86 коп.😅 и 400 ватт тепла в дом.😂
@@GreenPowerTalk я же и говорю, что надо четко знать КПД системы. Мы же теряем на: - проводах - инверторе - АКБ И потом обратную сторону теряем еще беда в том, что мы не знаем графики КПД, а не пиковое КПД указанное в инструкции и при какой нагрузке оно достигается. Лично я могу опираться только на стандарт компьютерных БП 80 plus в общем, каждый индивидуально тестить лично свю систему. Сколько зашло от городского счетчика и сколько вышло из инвертора.
теж думав чим solar assistant може покращити мені життя, але нічого не знайшов - в deye майже все це можна зробити в меню. Ну хиба що налаштовувати time of use таблицю динамічно на основі прогнозу погоди або графіків відключень. Але можна налаштувати універсальний графік під всі випадки, хоч і не 100% ефективний при всіх можливих умовах.
@@GreenPowerTalk через solarman smart застосунок - так. Deye застосунок слабуватий. Може не вистачає кастомного дашборду та не подобається відсилати всі дані китайцям.
Я купив rs-485 адаптер і схрестив з OpenHAB інвертор. Можливостей масса, наприклад я "підкидаю" тени встановлені в теплоакумуляторі коли є сонце, але нема споживання. Таким чином панелі завжди працюють в точці MPTT.
Добрий день я зробив автоматику на аналоговій схемі джгути проводів але працює файно вже два роки, нічний тариф можна програмувати є в інверторі хоча він старий 2019р
Не заробляємо, а економимо ! - це першочергово !! А "заробляємо" - вторинне. Ну а про софтину "солар асістант" нічрго казати не буду. Не користувався. Інша справа що його рекомендує такий поважний пан (це не глузування, а констатація) !!
Чувак. це все класно. Є те , є це, можна, можливо і т.д. Але це все теорія.. Покажи на практиці шо купити - детально по ссилкам, як приєднати де шо тицнюти, куда завантажити де поклацати. А не теорія беззмістовна. Це те саме як вчити їздити без машини сидячи на кріслі і віртуально уявляти шо ти їдеш )
@@GreenPowerTalk в принципу все не погано. але на багатьох інверторах, перепутані параметри, наприклад виставляєм зарядка тільки солнце, воно ставе цсо, або коли треба щоб вночі від мережі зарядило, треба підбирати інший параметр, який може бути навіть тільки солнцем, але по факту, це буде мережа. і інколи підвисає автоматизація, наприклад якщо стоіть бек ту бетері 52в, то асістант з напругою 51.8 не може перемкнути на СБУ режим , поки не досягне 52в. взагалі то все супер. але треба ще дошліфовувати їм. Жодної копійки не жалію, що купив і ліцензію і обладнання.
Користуємось Solar Assistant вже 2 роки. Тоді ще навіть автоматизацій не було і мало інверторів підтримувалось
Solar Assistant бачив деякі данні не вірно, але саппорт швидко вирішив цю проблему
Автоматизації реалізували через підключення mqtt в home assistant.
А там будь які фантазії )) Хоч при повітряній тривозі автоматично заряджати всю батарею, що завгодно практично можна )
Радий бачити що проект розвивається!
Запрошую на форум, поділитись вашим досвідом
*Дякую, цікаво та корисно!*
Дякую!
Дякую! Дуже корисні відео!
Дякую!
Дякую за працю. Інфа цікава.
Дякую!
Я маю нічний тариф і Solar Assistant. Поки були сонячні дні, то мені вистачало сонця і акумуляторів на всю добу при місячному споживанні 380-400 кВт год. Було встановлене обмеження на розряд акумулятора 50% без заряду вночі, а зараз налаштування змінені: допустимий розряд знижений до 40% і заряд вночі з 00-00 до 7-00 до 80%.
і як вам система?
@@GreenPowerTalk Чудово! До речі, я відслідковую дві СЕС цим додатком. Крім графічного відображення потужності як сонячної генерації, так і споживання та експорту, є графіки для параметрів обох трекерів, є облік споживання споживання та експорту по днях і місяцях в графічному і цифровому форматі. Так, це трохи дорого, але користуватися дуже приємно.
Я маю нічний тариф, але для мене солар асіст та хоум асіст далекі дебрі, тож пішов простішим шляхом, перед входом 220 на івнетрор поставив вай фай автомат та налаштував таймери включення та виключення. В 23:00 вмикається автомат, інвертор переходить на роботу від мережі + заряджаю акуми заливає десь приблизно 11 квт, чого на день вистачає, в 7:00 автомат вимикається, інвертор переходить на роботу від акумів. Денний тариф майже не використовується.
ваш акумулятор виходить із запасом. Тому його оремо не контролюєте
@@user-posartik А осінньо-зимовий час вистачає на день акумулятора?
@@ВасильПавлюк-ю4ч так. в мене 4 збірки сумарно на 28 квт.
Вітаю. 👍
Цікава система.⚡
Дякую!
Я пошел именно таким путем: в июле установил двух тарифный счётчик, приобрел гибридный инвертор и сейчас завершаю эпопею с LiFePo батареей. Мониторинг двух тарифного счётчика показал примерно равное распределение потребления электрики днём и ночью, за счёт перевода энергоемких потребителей на ночь (бойлер, стиралка, посудомойка и все такое). Батарею готовлю на 300А и собираюсь все дневное потребление перевести на питание от батареи. В планах весной установить солнечные панели и тогда алгоритм изменится. А, пока уже экономлю на тарифах
Це не називається економія. Це називається часткова компенсація раніше вкладених коштів. Бо чомусь коли всі кажуть про "економію" забувають сюди порахувати всі раніше вкладені кошти, ще й не враховують роботу!
@@olgab5878 так и есть. Главная цель была - защититься от отключений. А, экономию я уточню как минимизация затрат на резерв питания.
@@ПавелТихонов-н4в купи електричку замість бензинки. Ото економія при зарядці вночі
Економію будете рахувати, коли батареї поміняєте і інвертор.
@@СергейНикольников-ш6г ви знаєте хто скільки споживає ? Якщо у вас вдома один холодильник то звісно вам це не потрібно.
на заряд=розряд втрати 40-50 відсотків, це у мене на літії 43, а свинець всі 50 відсотків. зимою - це тепло, а літом енергіі і так багато.
я тестував цикл заряд розряд на Неро в минулому відео. Неодноразово. Втрати вийшли меше 26%. І це мініатюрна система
заряд розряд втрата до 30 відсотків а зимою це тепло яке і так нам потрібно
Доброго вечора. Розкажіть будь ласка щось по виплатах зеленого тарифу.
ок
Краще мати тариф електроопалення 😊
це безперечно. Але ще є решта місяців )
@@GreenPowerTalk в ті місяці буде сонце
Я десь чув, що при тарифі на електроопалення нічний не діє, а залишається тільки на електроопалення. І рахували що нічний вигідніше...
@@ВіталійДемків-ь2р де ви таке читали? ) все там зберігається
@@Evgen2024youtube не пригадую. Тобто якщо оформити тариф на опалення (він десь половина від звичайного) і оформити двох- або трьохзонний тариф тоді він поділить тариф на опалення ще на два? Чи буде діяти тільки один з них?
Сируватий поки проект. Як на мене. 56 доларів заплатив але то більше за ідею. Поки проект виглядає як перспективний стартап.
Підримка інверторів ну ті що ми хотіли б вдосконалити багато в чому умовна. А так як не працюють налаштування то і автоматизацію зробити це проблема.
Але розробники досить адекватні 80 відсотків того що не працювало для копій вольтроніка на 8.2/10.2 квт в беті по моїм відгукам протягом півтора місяця пофіксили. Є ще звісно багато чого, але може будуть розвиватися. Я поки об'єднав деяку автоматизацію солара та tuya. Але є підозра що треба йти в home assistant. Треба тільки зрощуміти інтеграція в обидва боки чи ні. В ідеалі з home assistant вміти керувати налаштуваннями інвертора та автоматизаціями солара. Хоча б на рівні включити відключити певну автоматизацію.
По rs485 я підключав звичайні бмс не інверторні. З деякими танцями завелись дешманські по 50 грн конвектори. Але придбав і ті що по 500 :) просто поки йшли я переміг ті що дешеві тому поки не міняю
На свій я 3 дня стратив. Драйверів зато маю тепер.. Десь читав, що зворотнього зв'язку з ХА не має. Так, реакція згідно прогнозів погоди і т.п. Але на жаль
@@GreenPowerTalkну у мене саме з драйверами не було проблем. Інвертор підключився прям одразу. Після того як правильно піни обтиснуті були в rj45. Бо китайці прислали кабель що попало обтиснутий. Тому нема сенсу купувати готовий. Краще купити з вільними дротами. А от конвектори для bms там було цікаво те, що в мене дві батареї і по одній працювало більш менш а коли обидві то відвал був жорсткий через кілька хвилин. Я там плясав з ними. Бо вілваоювало одразу все і інвертор також.
Я в принципі думаю що може то і не залізо винно.
Все залежить який у вас інвертор. Найкраща підтримка інверторів Дейе, а все решта по залишковому принципу.
В мене солар асістант вже два роки і все доьре працювало із самого початку. Я тільки два баги знайшов: некоректна робота із деякими часовими поясами та із DHCP.
За такі гроші пожиттєва ліцензія - це практично безкоштовно.
@@VolodymyrPavlyuk в deye solar assistant то для ентузіастів бо в deye і так софт нормальний, звісно потенційно solar assistant краще
в розповсюджених копіях вольтроніка рідний софт таке собі баловство. Тому solar assistant в них майже необхідність для тих хто хоча б стату хоче мати.
По ціні так недорого, але поки навіть на ту ціну не працює
Поки користуюсь тріал версією. Підтримка взагалі ніяка. Увів дані в MQTT, через що не міг з'єднатися з НА.А видалити чи поміняти дані вже не було змоги. Ніхто не допоміг. Мусів форматнути картку, встановити по новому solar assistant і втратити місяць аналітики
Я також думав щоб не пропадав акум без діла , усе одно придбаний .
За Вашим відео собі придбав SRNE. Дякую
Дякую!
@@GreenPowerTalkаналогічно завдяки Вашим відео купив інвертор SRNE. Працює як ДБЖ. Наступного року, напевно, поставлю пару панелей на балкон. Дуже хотілося б, щоб Ви зробили відео як правильно налаштувати інвертор для роботи зі звичайною BMS. Як правильно виставити налаштування напруги тощо.
також
зроблю, але багато відео на середині вже
8 умножить на 6000 циклов аккумулятра - 48000 киловатт
48000* 4.32/ 2 =103680 грн.
Бонусом куча тепла при заряде и преобразовании.
Так. Це теоретичний максимум. Тому я прикинув, що на 50% з нього можна закластись
Вітання!!! Якраз вчора встановив deye 6k, батарея 280а 48В, панелей 5,7кВт, 3 зонний тариф і тариф на опалення, електрика в ночі 1,05 грн/кВт, борюсь і налаштуваннями та дея вміє продавати із акумулятора і панелей та забезпечувати споживання одночасно не беручи нічого з мережі по графіку!
Можна налаштувати так, щоб акум заряджався в ночі з мережі, а в день продавати надлишки із акумулятора та панелей.
можна, але по ітогу залишитесь без ЗТ
@@Igordndz А по якій причині?
так. звичайно, у вас через меню на інверторі таке можна зробити.
@@Igordndz, розкажіть, будь ласка, докладніше. Були думки реалізувати щось схоже )
@@in_sane_v Розібрався, нічого не вийде, бо по ЗТ платять за надлишок виробітку понад спожите, якщо зарядити в ночі в день віддати вийде ще й мінус на споживання енергії інвертором та перетворення!!!
А чи може цей мікрокомпьютер з хом асістант подружити bms батареї dyness з інвертором srne? Шось у мене поки не вийшло, хоча у батареї є протокол pylontech та кабель к комплекті з 2 проводами на інвертор як у вас в минулому відео про збірку батареї
коли інвертору підключити БМС, він на зовні ні гугу. Спілкуюсь із підтримкою. Тому все приєднав до Солар Асистанта напряму. так працює.
А на Firebat K2 pkus mini PC на N100 можна встановити Solar Assistant OS?
NB: All other Orange PIs, Banana PIs, Rock PIs, etc. are not supported. Virtual machines, docker, etc. is also not supported.
Підкажіть пліз як ви зробили кабель з'єднання інвертора srne та bms через rs485. Там є окремо для jk bms адаптер rs485 з трьома жилами. Правильно я розумію що достатньо 3 жили з адаптера ( gnd жилу на 2pin, але у вас на попередньому відео підключено тілько 7 та 8 pin) підключити на патчкорд з 7 та 8 піном, чи треба ще якийсь адаптер між ними ?
Тільки 2 жили, 7 та 8. Землю на таких відстанях не треба. На інверторі також протокол Пілонтеч. На БМС 14 пілонтеч.
Добрий день. Де знаходиться Ваша майстерня та як звʼязатися . Дякую за відповідь.
У Львові. starwdg@gmail.com
Дякую за інформацію! Підкажіть будь-ласка, чи є безкоштовний софт, почитати дані з аккумулятора deye rw-m6.1 ? Інвертор МАСТ 5.2, по КАН не вийшло подружити. Дякую.
Напевно є. Я не шукав і не тестував
А есть ли какието аналогичные решения для связки аккумулятор + инвертор + зарядка т. е. без гибридных инверторов и солнечных панелей?
Либо если уже на инверторе но бесплатный проект.
На том же одноплатнике например :) .
А то идея экономии на тарифе неплохая,.... все равно аккумы стоят. Но не хочется городить аналог на реле времени и модулях измерения потребляемой мощности.... хочется более гибких настроек и удобного мониторинга.
И хотелось бы бесплатный проект.... во губу раскатал :)
Да есть, просто соедини это все проводами 😂😂😂
@@paradiseledi , я же написал.... хочется более технологическое например на том же одноплатнике + мониторинг на мобилку через инет а не блутуз.
А просто соеденить проводами с реле времени и ваттметром то и так понятно,.... но уж очень топорно, ограничено и убого :)
Home assistant в поміч. Того чого нема шукаєте опис протоколів і самі дорозробляєте. Програмуванню прийдеться навчитися.
Ну і так на розумні релюхи і різні конвертори та проводи витрачатися все одно треба
Інвертона бмс працює або напряму з інвертором, або по 485 порту через адаптер з расбері Pi, то як розумію в цьому конфігі відмовились від прямого з'єднання бмс та інвертора. Якщо так, то чи реалізовано через Солар Асістент вимикання заряду батареї інвертором у разі помилок в бмс ?
моя БМС може працювати що туди що туди одночасно. А ось інвертор після приєднання БМС ні з ким не хоче спілкуватись. Якщо помилка БМС то вона сама не відрубає заряд?
@@GreenPowerTalk ні якщо згорить, може і не відрубати, а так інвертор баче розрив зв'язку з бмс та зупиняэ роботу, тому і цікаво чи можна це через Солар Ассістант реалізувати, бо обираю чи на інверторній бмс робити, чи на звичайній . Десь таку ж систему буду батькам у квартиру робити
є опція напруга батареї, в автоматизації. Але в який стан вона стає при відвалі зв'язку - гадаю в останнє.
@@GreenPowerTalk Тобто, якщо інвертор підключити до інверторної БМС, то вже не можна його з'єднати з solar assistant?
@@alfabereza72Виходить що так, або бмс-інвертор, або інвертор/распбері
Для Deye якщо є бажання отримати по-максимуму то дивіться у бік Home assistant та Sunsynk/Deye Inverter Add-on під нього. Тоді можливо налаштувати не тільки повноцінний моніторінг та керування інвертором але і автоматизувати практично будь-які сценарії.
Дякую!
Підкажіть deye вміє по таймеру заряджати акб , i змінювати пріоритети sub bus
наскільки знаю - так. але чув щось про велике запізнення даних, і додаткових моніторингів до них купа
цікаво чи він підтримує хуавей для китайського ринку
гарне питання. тут краще спробувати. Тріал там є
🎉🎉🎉
Дякую!
Навіть заздрю розробникам, над такою штукою було б цікаво попрацювати, який небудь вебсервер на реакт/ноде||пайтон, робив простіші речі для частотнику, найскладніше отримати оті усі команди рс485 на купу різних прошивок, навряд чи їх виробники просто так роздають.
Саме хотів в квартирі використовувати інвертор на нічному тарифі, на самозбірних акб аля нкон досягається окупність, якщо ціна не зміниться думаю придбаю, не сильно дорожче різних реле і автоматів щоб зробити щось схоче з дешевими інверторами без таймерів
Дякую!
А для інверторів Deye для чого Solarassistant?
Наприклад, щоб відвязатися від китайської хмари
@@АнатолийО-ъ5у китайці і до своїх разбері паїв мають доступ якщо захочуть, як і до своїх айпі камер.
чомусь розробили вже не один. Деї не тестував, тому не скажу
цікаво. але мій інвертор знаходиться в підвалі і слабо бачить точку Wifi. як в цьому випадку бути?
вайфай удлинитель
кабелем
Дуже цікаво, та нічого не зрозуміло
Гм. Який у вас інвертор?
@@GreenPowerTalk з daxtromn agh-10 kw буде працювати?
Поки не розуміюсь на тому. Але..
. Чи можу вручну після 23 години переключатись на заряд акумулятора від мережі, а вже після 7 ранку переключитись на роботу тільки від акумулятора.
Вручну ви можете робити це вже. Тут це буде відбуватись автоматично
@@GreenPowerTalk Дякую.
Уже месяц так сижу. Инвертор автоматически отключает сеть в 7 утра и включает ее в 23 соответственно днём сидим от 14 киловаттной батареи и ночью ее заряжаем. При потреблении общем примерно 300 день + 300 ночь выходит грубо говоря 600 грн экономии в месяц
А скільки панелей?
@@GreenPowerTalk 0, это в квартире
не так прочитав. Досвід цікавий. Акумулятор для такого правильний.
Ночной тариф от дневного - 62% стоимости(2,68грн), потери на заряд разряд 30-40%(1,07грн), 3,75грн/кв. Трех зонный конечно интереснее.
звідки ви взяли втрати у 40%?
@@GreenPowerTalk 20% на преобразование заряд/разряд в инверторе, потери на проводниках, клеммах итд, хорошо видно на мониторинге сколько взяли с города, сколько зарядили в батарею и сколько с батареи потом взяли.
ну лічильників я понатикав )) середнє споживання давно стабільне. перевірю.
Почему 62%? Вроде 50%
Повмр 10.2 + 16×280 еве + 5квт панелей + солар асистант.
Система дуже крута. Програмувати можна просто і легко. Графіки в реальному часі + прокидка в хоум асистант. Недарма витрачені гроші. Лише одні плюси
Дякую!
Цікаво. вподобайка.
Дякую!
Ще можна міряти напругу мережі, щоби заряджатися коли вона повища (це для допомоги державі...).
А яке споживання расбері в такому режимі роботи?
Таке ж можна і на мікроконтролері зробити, але то кому як зручніше.
Малінка останніх версій потребує 15 ватного блока живлення. Це звісно пікове навантаження. А так вона споживає в середньому як дешман роутер 3 вати
@@АнтонОпря-й1й 3 Вт - то небагато на фоні інвертора (25...60 Вт). Та й "інтелектуального" навантаження там нема як такого.
Контролери беруть десятки...сотні міліват максимум, але з ними треба попотіти.
@@ЄвгенПритула ну їх тому і вигадали бо споживання мале. Міні пк на Intel n100 якомусь бере набагато більше. Але і потужніше. Скажімо так Солар не дуже навантажує систему. Якщо в той же raspberry встановити home assistant поряд то звісно споживання зросте особливо якщо у вас розгалужена система розумного будинку. Розробники солара не рекомендують таке. Але хто їх там питати буде. Raspberry pi 4 чи 5 то занадто кучеряво чисто під solar assistant тримати
@@АнтонОпря-й1й поруч з іншими функціями де є аудіо/відео - може й доцільно ставити асистент, він споживає як текстовий документ.
Ви сказали таку фразу: якщо вам продали 8 к інверторті до нього 5 к батарею, будете мати проблеми, можете пояснити чому і як розраховувати яка саме батарея має стояти під 8 к інвертор?
при повному навантаженню інвертора, ток розряду батареї буде більший ніж максимально допустимий на одній батареї
Гадаю, малось на увазі:
якщо ви придбали інвертор на 8кВт - то ваше споживання не мале і 5кВт•год батарейку ви буде ганяти в хвіст і в гриву.
Якщо вам з якихось причин "пощастило" придбати занадто потужний інвертор, або він потрібен, але ваше добове споживання не велике - то вистачатиме заряду на довше.
Як почитаєш що наші люди пишуть - дурієш трохи, бо кожна ситуація індивідуальна, а більшість висловлюється спираючись саме на свої вихідні дані і перспективу використання обладнання.
Усе написане вище с особиста думка, і не виключено що помилкова ;)
більшість купує Дею і до неї фірмовий акумулятор, який більше 5 кВт (а ще втрати) не видає
а яка ємність буде на 300 комірках не рахували? В 5 кВт стоять 105 Аг
@@GreenPowerTalk визнаю, помилився. Пардон. Коментар видалю, аби не сіяти помилки..
З іншого боку, якщо власник обрав 8кВт інвертор, щоб витримував пускові струми навантаження, а EVE 105 при хорошій температурі можуть видавати до 3С - все гарно сходиться ;) Звичайно, що ощадливе їх використання передбачає постійне навантаження не більше 2,5 кВт
Для экономии за счет ночного тарифа КПД каждого узла системы должен быть >90%
Иначе можно крутить ночной тариф себе в убыток.
Даже 80 будет работать
Заряжаем 1000ватт тратим 1200*4,32/2= 2.59 грн.
Разряжаем 1000ватт
Получаем 800*4.32=3.45 грн.
С 1000 ватт имеем +86 коп.😅 и 400 ватт тепла в дом.😂
тариф буде зростати. Але так, ККД системи важливий. У збиток все ж важко
ви порахували втрати у 40%. таких втрат не має
@@GreenPowerTalk я же и говорю, что надо четко знать КПД системы.
Мы же теряем на:
- проводах
- инверторе
- АКБ
И потом обратную сторону теряем
еще беда в том, что мы не знаем графики КПД, а не пиковое КПД указанное в инструкции и при какой нагрузке оно достигается.
Лично я могу опираться только на стандарт компьютерных БП 80 plus
в общем, каждый индивидуально тестить лично свю систему.
Сколько зашло от городского счетчика и сколько вышло из инвертора.
інвертор я буду тестувати. На простішій збірці ККД на повне коло вийшло 74%. І там вентилятори маслали без упину і це 6В на 230В.
Якщо повністю перейти на заряд вночі, тоді вже й на 3-зонний тариф переходьте, ще 10% економії.
так. я про це кажу ). Але ризиковано, інвертор має покривати всю потужність пікову
@@GreenPowerTalk то я, напевно, про себе (акумів на 14 кВтг, а жеру може 5-7 на добу)
Т.Е. надо купить устройство за 180баков, + абонплата, а в чем экономия?
абонплати немає. Багато хто має пристрої готові. Можете придбати Разбері Пі2, копіки коштує
теж думав чим solar assistant може покращити мені життя, але нічого не знайшов - в deye майже все це можна зробити в меню. Ну хиба що налаштовувати time of use таблицю динамічно на основі прогнозу погоди або графіків відключень. Але можна налаштувати універсальний графік під всі випадки, хоч і не 100% ефективний при всіх можливих умовах.
власне, я надивився на таблицю Деї і захотів таку саму. А нема. З допомогою асистанта - є. Моніторинг Деї в решті моментів задовільняє?
@@GreenPowerTalk
через solarman smart застосунок - так. Deye застосунок слабуватий. Може не вистачає кастомного дашборду та не подобається відсилати всі дані китайцям.
На чому краще встановити SA - на мандаринці чи малині? Вибачайте за , можливо, тупе запитання, вле я великий повний нуль в цьому
Мандаринка лише одна підтримується. "Orange PI 3 LTS (Must be LTS)". Скоріше справа наявності, не більше
дорого а есть аналоги ??? 55уе при стоимости инвертора 250)))
Хтось мастиріть напряму перехідники до Хоме асістант. Але я вже набавився в безкоштовне, бо періодично людина яка підтримувала щезає і на цьому все.
@@GreenPowerTalk єто печально если честно бо ценик как по мне космос((
Я купив rs-485 адаптер і схрестив з OpenHAB інвертор. Можливостей масса, наприклад я "підкидаю" тени встановлені в теплоакумуляторі коли є сонце, але нема споживання. Таким чином панелі завжди працюють в точці MPTT.
@@alexhaivoronsky підкажіть будь ласка, а як ви визначаєте що є сонце?
Цінник 55 доларів - космос? Це вартість 40 літрів бензину (менше повного баку). Або купити трохи продуктів в супермаркеті.
Цікаво, закину в нотатки
Дякую!
Хоть одна людина на ютубы може зробити інструкцію як підключити гібридний інвертор по зеленому тарифу? Я не про папірці а саме розключення?
берете схему включення гібрида, ставите двонаправлений лічільник на будинок, і на цьому все.
Добрий день я зробив автоматику на аналоговій схемі джгути проводів але працює файно вже два роки, нічний тариф можна програмувати є в інверторі хоча він старий 2019р
Безперечно. Зробити самому можна. Але потім попросять друзі. Тому простіше готове рішення
@@GreenPowerTalk да Ви праві для друзів моя схема не підходить
Не заробляємо, а економимо ! - це першочергово !! А "заробляємо" - вторинне.
Ну а про софтину "солар асістант" нічрго казати не буду. Не користувався. Інша справа що його рекомендує такий поважний пан (це не глузування, а констатація) !!
мені дуже не вистачало декількох функцій в інверторі. І софт мені їх дав. Дякую за поправку, але тоді не всі б зрозуміли.
Чувак. це все класно. Є те , є це, можна, можливо і т.д. Але це все теорія.. Покажи на практиці шо купити - детально по ссилкам, як приєднати де шо тицнюти, куда завантажити де поклацати. А не теорія беззмістовна. Це те саме як вчити їздити без машини сидячи на кріслі і віртуально уявляти шо ти їдеш )
тоді у відео буде інша назва. Покрокове встановлення. Може руки дійдуть.
теж користуюсь. гарний продукт, але не ідеальний.
А що саме не подобається?
@@GreenPowerTalk в принципу все не погано. але на багатьох інверторах, перепутані параметри, наприклад виставляєм зарядка тільки солнце, воно ставе цсо, або коли треба щоб вночі від мережі зарядило, треба підбирати інший параметр, який може бути навіть тільки солнцем, але по факту, це буде мережа. і інколи підвисає автоматизація, наприклад якщо стоіть бек ту бетері 52в, то асістант з напругою 51.8 не може перемкнути на СБУ режим , поки не досягне 52в. взагалі то все супер. але треба ще дошліфовувати їм. Жодної копійки не жалію, що купив і ліцензію і обладнання.