Ансамбль "Веселі скрипки" виконує пісні Мирослава Скорика

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 เม.ย. 2022
  • Ансамбль "Веселі скрипки" виконує пісні Мирослава Скорика (збірка)
    1. Аелiта (М.Скорик-Б.Стельмах)
    2. Карпати (М.Скорик-М.Петренко)
    3. Львiвський вечiр (М.Скорик-Б.Стельмах)
    4. Намалюй мені ніч (М.Скорик-М.Петренко)
    5. Не топчіть конвалій (М.Скорик-Р.Братунь)
    6. Кінчалась ніч (М.Скорик-М.Петренко)
    7. Коли любить (М.Скорик-Р.Братунь)
    Ансамбль "Веселі скрипки" Львівської консерваторії, керівник Мирослав Скорик
    Солісти Федір Богдан (1), Люба Чайковська (4), Олександр Щеглов (6-7)
    Записи 60-х років
    Download: www.uaestrada.org/dyskohrafiya...
    Допомогти нашому каналу, сайту "Золотий фонд української естради" і "Радіо Українська Пісня": www.uaestrada.org/rizne/dopomo...
    Станьте спонсором нашого каналу, щоб отримувати бонуси:
    / @ukrainian_retro
    Сторінка на сайті Patreon: / uaestrada
  • เพลง

ความคิดเห็น • 12

  • @halyna3956
    @halyna3956 หลายเดือนก่อน

    СКОРИК! СКОРИК! ЯКИЙ КОМПОЗИТОР, ДЕРИГЕНТ, ЯКА ЛЮДИНА. МИ ЖИЛИ РАЗОМ З НИМ. ЯКИЙ ГЕНІЙ, ВІЧНА МЕЛОДІЯ ЖИТТЯ. ШАНА ВІД НАРОДУ УКРАЇНИ. ❤😊

  • @halyna3956
    @halyna3956 ปีที่แล้ว +8

    Пам'ятаю. Намалюй мені ніч. Це супер. Блюз. Теж, обожнюю. Жай молодь співає. По своєму. Як Квітка Цисик, вона підняла ті пісні, ще вище. Звісно слова для мене у тексті, щоб я їх чула, і музику, щоб не заглушала, і спіа виразний. КОЖНА пісня є окремий шедевр. Дати їм життя, знову. Та усім пісням, українським. Дякую за добру працю.

  • @tetianagrybova9528
    @tetianagrybova9528 ปีที่แล้ว +4

    Вони як весняні струмки ... Талант, культура співу, звукова палітра!
    Як мало їх було чули в ефірі, бо, визнаючи самобутність цього колективу, як і їнші надбання тодішньої української естради, мали б акцентувати високий рівень культури поза межами офіційно визнаних на Москві стандартів. Щастя, що ці записи збереглися. Вони надихають, особливо в цю драматичну пору війни проти недоімперії.

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 11 หลายเดือนก่อน +3

    Які чудові пісні та музика! Мирослав Скорик був чудовою людиною, коли писав такі шедеври

  • @user-dr3qy7so2m
    @user-dr3qy7so2m 2 ปีที่แล้ว +15

    Дякую за чудові спогади, за те що ви пам‘ятаєте!

  • @user-fy8eh7tu3o
    @user-fy8eh7tu3o 2 ปีที่แล้ว +9

    Во Львове, в 1963 году преподаватель Львовской консерватории, самый молодой член Союза композиторов Украины Мирослав Скорик создал эстрадный ансамбль "Веселые скрипки", в котором играли и пели студенты консерватории. Он написал для него ряд песен, которые в то время были очень популярны - "Намалюй мені ніч", "Не топчіть конвалій", "Аеліта", "Львівський вечір", "Карпати" и др. Этими произведениями композитор обозначил новое направление украинской эстрадной песни, в котором соединил украинскую интонацию и слово с ритмами джаза, танго, блюза, хали-гали, боссановы, которые господствовали тогда на Западе, но были малоизвестны в СССР. А песня "Не топчіть конвалій" стала первым украинским твистом, очень тогда популярным. "Веселые скрипки" были одним из первых эстрадных коллективов в Украине, который на профессиональном уровне исполнял сочинения советских и зарубежных композиторов.
    Тексты к песням М.Скорика писали поэты Ростислав Братунь, Александр Вратарев, Николай Петренко, Николай Сом, Богдан Стельмах.
    "Веселые скрипки" выступали не только на сценах Львова, они были постоянными участниками гала-концертов в Киеве и Москве (в Кремле). Выступали с известными солистами Любой Чайковской, Дмитрием Гнатюком, Анатолием Мокренко, Людмилой Божко, Борисом Жаворонком.
    Радио и телевидение часто транслировали песни М.Скорика, которые исполняли "Веселые скрипки". А вершиной популярности можно считать участие песни "Намалюй мені ніч" в наиболее престижной тогда телепередаче Советского Союза - "Голубом огоньке".
    В 1966 году Мирослав Скорик переехал в Киев, и "Веселые скрипки" прекратили свое существование. Судьба его участников сложилась по-разному: одни стали и дальше работать в "легком жанре", другие - заниматься классической музыкой, некоторые эмигрировали, а кого-то уже и в живых нет... М.Скорик впоследствии добился больших успехов вне эстрады. Ныне он Народный артист Украины, лауреат Государственной премии им. Т.Г.Шевченко, член-корреспондент Академии искусств, профессор, кандидат искусствоведения. Удостоен высшей государственной награды - "Герой Украины

  • @user-dq8zj2qf9n
    @user-dq8zj2qf9n 2 ปีที่แล้ว +5

    Чудо чудесне!

  • @user-rz4vz1km4k
    @user-rz4vz1km4k 2 ปีที่แล้ว +6

    Краса!

  • @user-xv9kw2ep9y
    @user-xv9kw2ep9y 2 ปีที่แล้ว +3

    Афігенна музика

  • @user-eh7li4xu2s
    @user-eh7li4xu2s 2 ปีที่แล้ว +5

    Мирослав Скорик відомий не лиш естрадними піснями. Він є автором багатьох симфонічних, камерно-інструментальних творів, опери "Мойсей". Та й серед кіномузики в нього є не лише "Мелодія" - варто згадати хоча б "Тіні забутих предків".
    М. Скорик також зробив вагомий внесок і в музикознавство; часто виступав як диригент та піаніст.
    Роки життя Мирослава Михайловича Скорика: 1938-2020.

    • @halyna3956
      @halyna3956 หลายเดือนก่อน

      Шана, бачила, ЧУЛА документальний фільм з Мирослава Скориком, брав інтерв'ю, гордон(тоді Гордон розмовляв українською), та добре, що дав виговоритися пану Скорику. Дуже приємно було чути, його розповідь про себе.

  • @soidfjosidf
    @soidfjosidf 8 หลายเดือนก่อน +1

    Де можна придбати ноти?