Проєкт "MAESTRO-Fest. Богодар Которович". Заключний фільм
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 28 พ.ย. 2024
- Проєкт «МAESTRO-Fest. Богодар Которович» (червень - жовтень 2021) присвячений відзначенню на державому рівні знакової події року - пам’ятної дати 80-річчя від Дня народження видатного українського скрипаля, педагога, диригента Богодара Которовича (1941-2009 р.р.).
Організатором «MAESTRO-Fest. Богодар Которович» виступив Культурно-мистецький благодійний фонд «Київ-Класік» на чолі з авторкою та засновницею проєкту Євгенією Басалаєвою, народною артисткою України, відомою українською піаністкою, довгі роки дружиною та творчою соратницею маестро. Ініціатор проєкту - відомий рок-музикант, скрипаль, електрогітаріст, син Богодара Которовича та Євгенії Басалаєвої - Антон Которович.
Проєкт реалізується на Постанову Верховної Ради України від 16.12.2020 р. «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році» за підтримки Українського культурного фонду (УКФ) у межах ХV Міжнародного фестивалю мистецтв «Діалоги культур».
«MAESTRO-Fest. Богодар Которович» - програма національного та міжнародного розвитку увічнення славетного імені Богодара Которовича. Включає комплекс заходів та творчих ініціатив, спрямованих на актуалізацію та популяризацію культурної спадщини знакової постаті українського та світового мистецтв ХХ-ХХІ століття.
В межах проєкту: пройшов І Міжнародний фестиваль-конкурс імені Богодара Которовича "МАЕСТРО-Фест"; вироблено унікальний відеоконтент: документальний фільм "Шляхи і кроки Богодара Которовича", рекламний фільм "Династія. Богодар Которович", відеоролики та відеопрограми про проєкт; завершено роботу та презентовано буклет-книгу "Богодар Которович. Фрагменти незавершеної повісті"; створений сайт «MAESTRO. Богодар Которович». Все це вдалось зробити завдяки наданим документальним матеріалам з доробку культурної спадщини видатного митця, який зберігається в родинному архіві Богодара Которовича, довгі роки його дружини та творчої соратниці Євгенії Басалаєвої, сина подружжя Антона Которовича".
Архів публікується вперше.
7 жовтня 2021 р. у Колонному залі імені М. В. Лисенка Національної філармонії України відбувся заключний захід проєкту - інтерактивний Фестиваль віртуозів «MAESTRO-Fest. Український Паганіні» в межах якого пройшла урочиста церемонія нагородження переможців І Міжнародного фестивалю-конкурсу імені Богодара Которовича «Маестро-Фест». Концертна програма об'єднала на одній сцені молодих талановитих виконавців, лауреатів перших премій та володарів Гран-прі фестивалю-конкурсу, а також, зірок українського та світового мистецтва, представників плеяди учнів різних років видатного Майстра. В інтерактивному концерті вперше були застосовані новітні IT - технології, засобами яких вдалось відтворити на сцені візуальну голограму Богодара Которовича, його унікального концертного виступу, у реальному супроводі Євгенії Басалаєвої (фортепіано). У ексклюзивному виконанні легендарного ансамблевого дуету прозвучали сонати Й. Баха і Н. Паганіні.
В межах заходу у Національній філармонії України відбулась історична виставка «Бого - Дар. Присвята», на якій були представлені музейні експонати з родинного архіву, особисті речі митця, матеріали та документи, що відворюють життя і творчість легендарного музиканта. Родзинкою експозиції став новостворений унікальний триптих «Богодар Которович. У Вічність Скрипаля», представлений пензлем видатних українських художників, які присвятили свої картини знаковій події року - ювілейній даті 80-річчю від дня народження Маестро. Серед них: народний художник України, лауреат Національної премії імені Т.Г. Шевченка Валерій Франчук, заслужений художник України Юрій Нагулко, художниця - постановниця Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки Валентина Плавун. Історичною подією під час виставки стала презентація виданої книги «Богодар Которович. Фрагменти незавершеної повісті», в якій вперше опубліковано частину матеріалів оцифрованого архіву - культурної спадщини легендарного музиканта.
Проведення І Міжнародного фестивалю-конкурсу імені Богодара Которовича «МAESTRO-Fest» стало знаковою подією в історії української та світової музичної культур. У фестивалі - конкурсі взяли участь талановиті виконавці на струнно-смичкових інструментах з України, Нідерландів, Литви, Латвії, Естонії, Німеччини, Австрії, Румунії, Молдови. Високопрофесійне журі було представлено відомими українськими та зарубіжними музикантами, переважно з плеяди учнів різних років Богодара Которовича, зірками світового виконавського мистецтва.
Під час заходу У Великій залі НМАУ імені П. І. Чайковського відбулась презентація Лондонської музичної академії (LPMAM), яка входить до мережі революційного формату високоякісної онлайн академічної музичної освіти.
www.kyiv-clasi...