Як тактичний урбанізм змінює міста
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 10 ก.พ. 2025
- Немає нічого постійнішого за тимчасове. В урбаністиці та міському плануванні тимчасові рішення вже сьогодні змінюють на краще не лише окремі двори, але вулиці і навіть райони. Цей рух називають тактичним урбанізмом. Поговоримо про це явище детальніше в новому відео.
Немає нічого постійнішого за тимчасове. В урбаністиці та міському плануванні тимчасові рішення вже сьогодні змінюють на краще не лише окремі двори, але вулиці і навіть райони. Цей рух називають тактичним урбанізмом. Поговоримо про це явище детальніше в новому відео.
Дуже хочеться, щоб незалежно від того, хто буде мером, ця чудова традиція орієнтуватись не лише на автомобілістів та робити місто комфортнішим, зберіглася. Адже нещодавно послухала інтерв'ю кошулинського, з якого зрозуміла, що виявляється пасажир автівки має більше прав ніж пасажир громадського транспорту, бо сплачує більші податки та зрештою утримує той транспорт...стало дещо страшно за майбутнє міста.
Дуже дякую
Ту «свободу» треба сRаним віником гнати)
Він не стане мером, не переживайте)
Про податки насмішило, кандидат в мери немає базових знань з економіки
Це ще не найгірше. В Києві депутати "свободи" займаються рейдерством і вимаганням грошей у забудовників.
@@Arch0n8 не може бути, а тягнибок знає?))))
Золоті слова: невже кілька автомобілістів мають більше прав, ніж інші люди?
@@pavlokovalchuk5855 маю авто, не паркуюся під дверима: для мене не проблема пройти пару метрів. По можливості користуюся громадським транспортом. Якби він працював краще, то мо місту тільки ним би і пересувалася ( за виключенням хвороба, важкий вантаж і т д). Сидиш собі в чистому і пунктуальному автобусі, книгу читаєш 😊
@@НаталкаМикуланинець-з2в 👍🏻
@@НаталкаМикуланинець-з2в абсолютно з вами згоден
Чаплинський: 00:01 - короткий блог
Я: дивлюсь відео на 37хв
Розійшовся))
кайф!
дякую за реальний приклад зі Львова.
дуже в Києві таких ініціатив не вистачає. розумію дівчину, яка задумалась про переїзд з Києва до Львова :)
Дістали вже сюди їхати й не асимілюватися.-.
Так, для Києва вкрай необхідний інститут міста. Львову - лайк
Теж планую переїхати з Києва до Львову. А якщо не буде змін серйозних в країни, то далі й в Амстердам.
Чудовий випуск! Такі проекти показують, що мешканці можуть братм участь у творенні простору міста, а не бути лише статистами у власному місті. Тактичний урбанізм це інструмент, про який небагато хто знає
Чудова ініціатива з площею на Виговського! Приємно бачити молодь, яка сама створює простір, в якому хоче проводити час! Побільше б таких ініціатив!
Чудово б було провести якийсь урбаністичний форум у Львові, де б люди могли запропонувати ідеї для зміни своїх районів чи вулиць, знайти однодумців!
Юліане, Ви можете очолити молодих урбаністів, об'єнати їх у команду!)
Зацікавила тема тактичного урбанізму. Практично і доступно, як показала практика.
Окреме дякую за пояснення про пандемію, бо я вже втомилась сперечатися із тими "ті урбаністи вміють лише полоси малювати"
😂
Дуже цікаве і надихаюче відео, як завжди, Юліане! Дякую! Львів - найкраще місто. Шкода, що Київ зовсім не такий... Хотілось би вірити, що Львів задаватиме тон і позитивна практика буде поширюватись. Дякую Вам
дуже классно у Львові , передаю привіт з Олешок
Спасибі за відео, приємно на початку було почути як приклади делінеатори на площі Франка, адже вони були встановлені відповідно до рішення КБДР на звернення ГО "Зручне місто", і так само делінеатори на початку Хмельницького, адже були неодноразові звернення від ГО, бо за збігом обставин голова Зручного міста живе там і коли виходив з дверей будинку часто натикався на проблеми з проїздом трамваїв, і тому писав неодноразово. І направду ці дві ділянки зі стовпцями стали першими у Львові, оскільки в Києві таке вже практикувалось, але погодження київської поліції потрібне для всіх міст, бо це вважається "експериментом" :)
Дякую за уточнення, не знав.
Підкажіть, а чому поліція взагалі погоджує такі штуки, яу делінеатори чи розмітка? Вони ж наче не несуть відповідальність, якщо через це щось погіршилось.
В мене не складається в голові
Дуже цікавий,багатоінформаційний блог!
Дуже крута штука - тактичний урбанізм, мотивує!
Було б добре щоб у нас більше таких ініціатив проводилося
Тактичний урбанізм виявився дуже цікавим. Хочется навіть так працювати, пропонувати зміни.
Дуже приємно було бачити проект у Львові, цікаво потім глянути на кінцевий вигляд.
Надіюсь двірцева площа у Львові стане прекрасним прикладом для наступних змін.
Дякую за цікавий та корисний контент!
Молодці!,всі герої даного відео!).
Круто, що такі ініціативи з'являються і дякую за відео)
В лондоні в районі Канарі Ворф, третину площі хмарочоса, що одним із перших там був побудований як офіси (так званний олівець), переобладнують в квартири. ОСь вам ще зміни, спричинені ковідом. і переходом людей на дистанційну роботу.
Це очікувано
Нещодавно повністю оновили центральну площу Дрогобича. Можливо, при нагоді пройдетесь нею, було б цікаво знати вашу думку про вигляд нового центру міста.
Дуже цікава тема. Дякую!
Дякую. Дуже крута методика. Чув та читав про неї. Багато дізнався нового з відео. Сподіваюсь, що колись вдасться реалізувати такий метод у мене в рідному місті Коростень
Дякую за Вашу роботу, незабаром відвідаю площу на Виговського)
Спасибо за профессионализм, коллега. Отсылаю студентов к ваши видео!
Крутий випуск! Зробив репост
Дуже цікаво.
Гарно розповідаєте! Лайк та комент з мене.
Гарна тема, по домашньому розмалювати та перегородити де треба пусті або парковані площадки під громадський простір, спортмайданчики, зони релаксу - це по-європейськи сучасно і перспективно. Але краще починати з допомоги і порад людям як естетично і екологічно утеплити і відремонтувати багатоповерхівки, старі будинки Львова, щоб зменшити їх витрати на комунальні, покращити умови їх життя. Ще є проблема слабкої комунікації людей багатоповерхівок між собою. Ковід не назавжди. Людям нудно вдома, але життя нашого міста на різні цікаві події занадто бідна. Громадський простір міг би бути місцем регулярних зборів мешканців сусідній будинків за інтересами, джерелом останніх новин міста, держави, світу, місцем навчання бажаючих сучасних технологій, зустрічей з цікавими людьми, соціологами, психологами, політиками, депутатами, артистами-початківцями, обговорення різних нагальних тем. Можна ввести традиції щонеділі в 11 або 16 годині в гарну погоду влаштовувати такі зустрічі. Головне комусь почати таке впроваджувати у якомусь відкритому амфітеатрі або просто на площадці для релаксу. Ініціативу можуть підхопити інші ентузіасти. Розклад за тематикою таких заходів можна наперед доводити до населення у місцевих ЗМІ, на сайтах міста.
Крута концепція! Більше такого.
Дуже цікаве відео
Дуже цікаво! Дякую!
Інформативно та круто )
Нам з дружиною було дуже цікаво! А пес за цей час з'їв шкарлупу від фісташки)
Прекрасно!
Дуже змістовно, інформативно та доступно. Дякую!
Как всегда круто!
Молодцы подержать хочу вас , мне нравится ваши труды уважением всем вам 👍👋🙏🤔
Дякую за влог! Потрібно створювати такі ініціативи в Києві.
Дякую за ваш огляд!
Такі речі дуже потрібні будь якому місту. В поєднанні думок, створюється щось нове, що саме зараз потрібно людям. Такі речі розгортають людське розуміння тих цінностей, які треба донести майбутньому поколінню і дають можливість цінити й радіти життю саме зараз, роблячи його 100% комфортним.
Дякую. Суперово.
Чудовий приклад Берліна та інших міст світу, де коронавірус спонукав розширення велосипедної та пішохідної інфраструктури. Сам доїжджаю на роботу велосипедом, і помічаю збільшення кількості велосипедистів на дорогах. Велосипедна інфраструктура поки що відстає від потреб, хоч робиться у Львові багато, і плани її розширення є, але для визначення пріоритетності робіт добре було б провести дослідження велотрафіку, щось на зразок "desire lines/paths" коли пішохідні хідники роблять на місці стихійно протоптаних стежок, найкоротших шляхів між точками у міському просторі - це ж також елемент тактичного урбанізму, чи не так?
Однозначно треба мешканців залучати, потім хоч будуть цінувати
Гарні думки!!!!
В лондонському сіті у відповідь на корону багато вузеньких вуличок двосторонніх переробили на односторонні для пішоходів, велосипедів, і одну смугу лише залишили для машин і поперекривали частково в районах доступ автомобілям, поставивши великі вуличні клумби, повідомивши, що це поки тимчасово, але якщо буде працювати, так і залишимо
О, Діана! 😀👍
Дуже гарна ініціатива, у Львові є багато місць, особливо не в центрі, де можна було б зробити гарний простір. Наприклад перед кінотеатром Довженка.
Дуже пізнавальний влог!
З колишнім музеєм лєніна якраз все архітектурно зрозуміло - це тоталітарна мастаба. І вона виконувала свою місію. І якщо ми змінили цивілізаційний вибір - то бігом треба міняти архітектуру і її місії. Навіть не пам'ятники потрібно зносити, а перебудовувати все. Більшовики перше, що зробили знищували сакральні споруди...а хідник - це вже похідне. Гроші є. Варто їх теж вірно перенаправити. Західні приклади не завжди підходять до нашого досвіду, де потрібно хірургію.
Пане , Юліан , добрий вечір. Завжди хотів запитати куди поділася львівська автентична бруківка ? Після кожного ремонту старих вулиць Львова заміняють ще Австрійську бруківку булижніками, які є прямою зневагою до міста та його мешканців. Найкращий приклад проспект Свободи і переїзд на Проспект Шевченка. По Пр. Свободи неможливо їхати і це після ремонту вулиця а Пр. Шевченка викладений старою бруківкою , небо і земля? Куди мерія поділа нашу з вами бруківку.
Дякую.
Тарас.
Вивезла до Гамерики
Дякую. Але все ж таки де бруківка? Це ж просте запитання.
З чого ви взяли що я маю це знати)))
Чудове завершення відео
хотілося б побачити також ініціативи з різних українських міст, що зараз відбувається, які проекти плануються
Нова Зеландія виглядає круто!
Амстердам неймовірний, але Харлем люблю більше.
Яка Ваша думка про анонсоване Андрієм Білим середнє транспортне кільце?
Розкажіть будь-ласка про дім 9 поверхівки на вулиці Єфремова 79, дуже цікаво хто архітектор і де ще є такі 9 поверхівки, тому що на Сихові таких ніколи не бачив.
Комент для просування.
Надихає !
Як добре, коли в країні є люди, які рухаються в ногу з часом, і розуміють сучасні проблеми та їх способи вирішення
Київська Європейська площа пропускає значно більше автомобільного трафіку ніж іншого. Це один з кількох виїздів в\ з центру на основну артерію - набережну
Вітання з Білої Церкви. Хотілося б запросити до нас в місто і щоб наші місцеві "похертектори" послухали як має бути, в якому напрямку рухатися.
теплий ламповий бложик)
Супер
..до речі..і на проїзжій частині може бути намальоване тільки....дорожня розмітка...
всетки модернистские дизайны с пустотами очень хороши, потому что несут потенциал осовременивания как в етом видео
Все гарно пояснено, єдине що не потрібно згадувати що то був дворець леніна, тих кого цікавить урбаністика Ленін не цікавить :)
не треба згадувати бо цього не було? Я теж урбаніст, але мені цікаво було знати в свій час хто ж такий той Ленін, і що він такого зробив що в кодному місті совка стояв йому пам'ятник. Те, що він людожер треба знати всім, в тому числі і урбаністам. Тому не бачу проблем людям дати коротку довідку про споруду, для чого вона будувалася.
@@CHAPLINSKYVLOG 👌👌👏👏👍
Для наших "галичан" тактичний урбанізм далеке явище, їм би дороги ширше і парковки халяавні.
Щирдяк, цікаво пізнавально, потрібна річ для України) Напевно БУР є яскравим представником тактичного урбанізму на більший масштаб? Чи Вони представники радше тактичних архітекторів?)
Круть)
Переглядаючи влог, склалося враження, що в місті головне завдання "усунути автомобілі". Справді, в Україні є така проблема, що люди хочуть приїхати прямо під аптеку, стати, купити, що треба, і поїхати. Та з іншого боку треба також планувати-пропонувати, куди ж ті машини подіти? Також, громадський транспорт також має виглядати зовсім по-іншому. Свідомий, що є матеріали про громадський транспорт, але в кожному ролику є тема "війни" машина-пішохід, але в тому бракує згадок про місце громадського транспорту...
Є у мене багато блогів про ГТ
Львів як приклад всім містам України
Как нам в Одессе быть... здесь просто какой-то бесконечный ужас творится
Одесситам сочувствую
Очень сложно что то делать с такими властями и таким криминалитетом
Во-первых: сказать спасибо Трухе за это
Цікаво порівняти фейсбук-акаунти головного архітектора Львова та Києва. Коли Коломєйцев займається чимось земним, якимись поточними справами то Свистунов постійно на якихось модних презентаціях. Йому точно не у дворі тактичним урбанізмом займатись. Коли київська влада нарешті повернеться до людей обличчям?
В Чаплінського на задньому плані макет вулиці Любінської😶
12:51 там под землёй площадь - натуральные катакомбы и лабиринты)
Лайк
Up ⬆️
Цікаве відео. На мою думку, вартувало ще додати один неймовірно цікавий український приклад тактичного урбанізму в Житомирі - проект "ПАРКування Соборного", який містив в собі зміну схеми руху, збільшення пішохідної зони тощо, але, на жаль, не виявився успішним, хоч і мав підтримку від GIZ.
Що робити з внутрішніми дворами багатоповерхівок радянської та пострадянської забудови де через припарковані автомобілі неможливо проїхати швидкій?
Звужувати проїжджу частину до однієї смуги і при ній влаштовувати паркувальні кишені
Яке б там бидло не було, воно не залишить корито на єдиній смузі
th-cam.com/video/EW5wniARu-Y/w-d-xo.html
Где можно почитать эти 20 вопросов!?
Одразу згадались спроби облаштувати площу Святого Теодора. Шкода що мешканці так сприйняли ту ініціативу, могли б мати ще один класний простір.
Як мінімум, бачу схоже рішення перед будівлею колишнього Укрсоцбанку біля Міцкевича замість тієї жахливої парковки зі сміттєвими баками.
П.С. - я автомобіліст.
💙🌞
- короткий влог
- 37 хвилин :)
..до речі..взагалі-то деякі ділянки проїзжої частини..І не тільки...навіть згадані і тут-є ...так сказати коротко..військовими об,єктами.
Окрема подяка за двірцеву
а чого для ілюстрації Сіднею вибране фото з стендами португальською?
Подивимося, що за тактичний урбанізм, а не тільки стратегічний. )
Цікаві блоги. Дякую.
Цікаво одне. На симуляціях міста з круглим плануванням дають найбільшу пропускну здатність, але в реальному житті таких міст чомусь немає. Чому так?!
Тому що симуляція показує що всі кудись їдуть по колу, а насправді більшість рухається в центр чи через нього
12:50 Деміївська
В Одессе такого нет, и увы никогда не будет.
В топ
Зайшов на відео, коли кількість переглядів = 0
Віу, так ще ніколи не робив
Витоки всіх проблем - відсутність інформації. Коли влада щось планує, особливо, якщо це "щось" суттєво міняє звичний плин життя, то вона повинна говорити про це. Наперед, а не пост-фактум. А коли влада раптом, несподівано, за одну ніч міняє напрями руху чи ставить неочікувані знаки, які суттєво міняють ритм проїзду, то зрозуміло, що це викликає злість. І оці обмежувачі на пл. Франка не одного водія поставили в ступор. Кажуть, водій Садового там теж одного разу заблукав. )))
Ну і ми не можемо ігнорувати прогрес. Якщо люди мають машини, то вони повинні мати місце де їх ставити. Якщо люди в центрі міста мають машини, то закрити вулицю для проїзду і не запропонувати нічого взамін - не вихід. Хоча мені як пішоходу набагато краще, коли вулиця пішохідна, однозначно.
А то, что в Киеве перекрыли ул Сагайдачного на Подоле, это же тоже тактический урбанизм?
Можна і так на це подивитися
+
шановний пане Чаплинський,я дивуюсь Вам. Ви головний архітектор міста,їздите по новобудовам і дивуєтесь,як це так, тут зробили не по плану,тут набудували стоянки для авто.Ви що нас тримаєте за ідіотів.В мене у хаті роблять ремонт і змінюють самовільно мій план а я по завершенню і оплаті,хожу і негодую як це так, вони зробили не те,що говорили.Тоді виникає питання,чи Ви головний архітектор якій приймає роботу,чи ви з нас робите дурнів.Поясніть будь ласка.Все життя існування вул Т.Шевченка,ніколи не паркувались авто,на цій магістральній вулиці а тепер, там поробили острівці парковки,ДЛЯ ЧОГО? зробіть краще ширшу дорогу або пішиходну дорогу,з часом там буде затор,бо всі попруться на Шевченка.Замість того,щоб звільнювати центральну частину міста від тих авто,ви утворюєте для них преференціі.Хоча я знаю,що ви і так не відповісте,бо Ви шановний не львів'янин,ви пришла людина з Дрогобича, ви самі казали,для вас Львів це заробіток інакше Львів не розглядаєте.Київ вам не подобається і ви даєте київським рукожопим, нищити Львів а потім дивуєтесь.Моє шануванечько,від людини якої батьки народились у Львові і я 1954р.
Слухайте, шановний львівський шляхтич. Поперше я народився і живу у Львові, по друге я рік не працюю в міській раді, по третє про повноваження головного архітектора в мене є багато блогів, і про те що він не приймає об’єкти в експлуатацію . Щоб не дивитися, можете просто почитати закон про регулювання містобудівної діяльності. Тому я нікого за ідіотів не маю, хоча ви його точно нагадуєте
@@CHAPLINSKYVLOG дякую,що ви мене образили та за те що ви підтвердили,що компаніі можуть творити у Львові,що хочуть аби бабло збивати.
Ви мене образили першим)
@@CHAPLINSKYVLOG я образив тільки себе а по друге, ви так і не віповіли,для чого на Шевченка стільки острівців стоянок авто,але не пишіть,що ви до того не маєте стосунків,хоч рік і не працюєте по за один рік такі рішеня не приймають.Чому я пишу за цю вул тому, що я живу у тому р-н на Ол. Степанівни і те що там набудували тимчасового житла,яке там взагалі прищ на одному місті,я маю на увазі бувшу військову частину.Завжди був план у Львові не будувати вище 3 поверха у старому місті,навіть совіти притримувались а тут наліпили і повтікали.
Острівці безпеки для безпеки пішохода))) вам всього доброго! Зверніться з інформаційним запитом в міську раду , вам доступно на всі питання дадуть відповідь!
На жаль, трамваї і автобуси перевозять значно більше людей ніж сидячих місць. І з громадський транспортом усе дуже сумно у Львові.
У Львові з гт не все ідеально, але точно краще ніж в решті українських міст