Я чесно трималась додивитись це інтервʼю до кінця, але на 50 хвилині мені увірвався терпець. Я дуже сподіваюсь що це остане інтервʼю цієї людини у якості інтервʼюера, такої неповаги до гостя та некомпетентності у темі інтервʼю світ ще не бачив. Просто таке враження що суть цього випуску була в тому щоб заплювати своїм ядом всіх навколо, аж бридко
Ведучий дно. Постійно перебиває і взагалі не розуміє що йому кажуть. Він ставить питання, йому починають відповідати, він перебиває і каже я потім спитаю про це. Повторює запитання, на які вона вже відповіла. Я би на місці цієї дівчини просто пішов би з цього інтерв'ю. Замість того щоб розібратися, чому IT компанії не хочуть заходити в дія сіті, у нього в голові мантра "дія сіті добре, фоп погано". Абсолютні цифри сплачених податків його не цікавлять, йому потрібні відносні. Та зроби хоч 50% податків, але якщо люди заробляють 300 доларів, це тобі не допоможе. Держава обіцяла 25 років не змінювати податки в дія сіті, щоб залучити до України міжнародні компанії, а тепер хоче змінити через 2 роки після запуску. Форс-мажор, так. Але після підвищення податків компанії звільнять людей в Україні та переведуть бізнес до інших країн. І тоді цей фанат відносних податків може брати хоч 100% податків з нуля. Ок чувак, ти заощадив мені час. Я два роки був підписаний на цей канал і дивився деякі відео. Я відписуюсь, щоб більше тебе не бачити. Ти не брав інтерв'ю, ти наїжджав на гостю, то був якийсь допит. Ти не намагався розібратися у питанні та розкрити його для глядачів, ти намагався довести свої тези. Твоя саркастична посмішка, коли гостя відповідає і її відповідь суперечить твоїм переконанням, просто огидна.
Журналіст рівня твітерських. Перебиває постійно, доводить свою думку, хоча сам некомпетентний. Зарплату мобілізованим немає обовʼязку платити ще з 2022 р.
Неможливо слухати. Прямо претензії якісь. Запрошуй Федорова на інтерв'ю і задавай йому питання чому так мало компаній у Дія.Сіті. Подивимось як його перебивати під час відповіді. Є претензії до ФОПів? То скасовуйте ФОПи і жінки завтра, а чоловіки після відкриття кордонів, будуть працювати з Польщі/Чехії/Албанії. Буде Україні легше від того?
Я вважаю що для всього бізнесу повинне діяти бронювання для критичного персоналу АКА економічне бронювання. І неважливо ФОП це чи ТОВ, а головне щоб був сплачений відповідний внесок. Через корупційну і непрозору систему бронювання, яка працює зараз, страждають всі, в тому числі держава. Щодо ІТ галузі, то червоною ниткою в цьому інтервʼю проходить те що держава хоче злупити з ІТ більше грошей, бо вважає що в них їх багато, а ІТ захищається і не збирається платити державі більше просто «за дякую». Держава мала б шукати компроміс і пропонувати ІТ спеціалістам ФОПам бронь якщо вони заплатять відповідний внесок. Закон про бронювання критичного персоналу має бути.
51:13 ведучий питає куди лбди дінуться з підводної лодки, якщо в гуся разом з пір'ям почнуть крила і лапи висмикувати)) інвестують в довідку про непридатність, і відкриють micro-enterprise в Румунії. І будуть платити 3%+35% від мінімальної зарплати. Це 5-6% для досвідченого айтівця вартуватиме. А після війни галузь взагалі зникне, якщо впровадять 41.5% податків, як деякі пропонують
Все це нагадує ситуацію весною, коли для держави у всьому були винні чоловіки, які виїхали закордон і їх всяко щемили обмежуючи консульскі послуги. Тепер для держави у всьому винні іт-шники і гіг-контрактори.
Скільки можна заздрити зарплатам ІТвців? Ви спочатку вивчіться для роботи в ІТ, попрацюйте пів року за дякую щоб отримати досвід, а потім ще рік за ЗП нижче середньої, знайдіть роботу конкуруючи з 100 іншими кандидатами на місце щоб отримати ці 113 тис. грн. Вони з неба не падають. Ну а щодо "де ще вони зароблять 113 тис. грн?". На щастя є можливість напряму працювати не тільки з укр. компаніями.
@@Саурон-э6щесли речь идёт за софт для украинского рынка - это разве что делать себе в ущерб. У нас компании большие и маленькие просто не готовы платить конкурентную цену за софт, в то же время работодателю нужно платить айтишникаи конкурентную ЗП по всемирному рынку. Об остальных проблемах вот интервью. Если речь идет о продуктовых на всемирный рынок, то есть гитлаб, Эво, генезис, Аякс и ТД.
@@Саурон-э6щ як тільки український бізнес буде здатен платити за створення цього софту розробникам не гірше ніж платить світовий ринок за аналогічні продукти. А можливим це стане за умов загальних змін бізнес-клімату в Україні, які сприятимуть залученню зовнішніх інвестицій і розвитку внутрішнього бізнесу. З іншого боку, має зростати купівельна спроможність користувачів софту і культура - сплачувати за програмне забезпечення. Нестача вітчизняного ПО - це питання до бізнесу, а не до розробників.
Звідки така агресія до IT сектору? Таке відчуття що інтерв'ю бере якийсь комуніст. Навіть на ФОПах, в абсолюті, айтішники платять в рази більше податків ніж інші робітники в середньому.
гав гав дай більше грошей. - а не дам і взагалі не буду ніяких давати. давай грошіііііііі чо це ти не платииииш куркуль чі шо... Замість шукати хабарників на митниці і податковій і в уряді, давай будем душити тих хто платить хоч щось, бо ми ж кордон закрили за незрозумілим законом і будемо творити що захочемо. А потім скажемо - ай ухилянти винні
Не розумів і не розумію режиму "Дія Сіті" не встигли запровадити як вже порушують гарантії. Нуль мотивації для ІТ спеціалістів переходити з ФОП на гіг-контракти. Також не розумію про що все інтерв'ю говорить пані Марія, про яку прозорість йде мова? У Польщі чудово функціонує B2B система, а іноземним замовникам глибоко байдуже чи є спеціаліст гіг контрактор чи ФОП. Про яку втрату інвестицій йде мова якщо податки у разі їх підвищення все рівно сплачує ІТ спеціаліст з свого заробітку? Мені здебільшого вважається що Дія Сіті це ніщо інакше як відокремлення ІТівців в окрему категорії, щоб в подальшому при першій нагоді підвищувати податки саме цій платоспроможній категорії і я в цілому був би не проти як би було надано бронювання. Ще один момент що айтівцям для того щоб залучати іноземні капітали потрібні лише їх знання, ноутбук та підключення до інтернету - тут не потрібні дотації чи якісь зусилля з боку держави щоб цей бізнес чудово функціонував, лиш би не втручались та не ламали нічого. І треба пам'ятати що айтівці це переважно глобалісти, люди з капіталами, зі знанням англійської які не прив'язані до конкретно місця, тому за погіршення умов велика кількість закриває український фоп та відкриє польський чи будь який інший.
Купіть чатжпт, вийде дешевше та приємніше слухати. Інтервювера хочеться закрити в іншій кімнаті з перших хвилин, софтскіли нульові. (І це я не фанат асоціації та дія.сіті)
Прям відчувається тиск від ведучого до гості. І відчуття огидне. До вас прийшли відповісти на ваші запитання. А не вислухувати претензії «але ж це тільки 20 відсотків». Не треба так. Люди не переходять у діясіті, у кожного свої причини. По-перше цього не хочуть фахівці, а їх питають у першу чергу коли формується когорта першопрохідців. Чому? Головне правило інженера: «працює?не чіпай». Тому що будь які зміни вносять помилки. А коли ціною помилки стає можливість працювати ти ще 10 раз подумаєш. Також є недовіра до держави, до мінестерства, до діясіті, котра виникла не на пустому місці. А якщо розпитати людей, то ви почуєте ще з пів дюжини причин. Я згодився на перехід не сильно думаючи і поки що не пошкодував про це. Але поки не почнуть давити схему з фопами перехід у діясіті буде дуже поступовим. Український тех-сектор розвинувся тому що було багато гарних інженерів котрі могли давати гідний результат по ціні значно нижче американського або європейського ринку. Помножте це на рівень залучення молоді. От і буде вам зріст на 15-20% рік до року. Зараз держава у війні. Зараз державі потрібно гроші. Зараз державі потрібно люди. А ці люди скуштували що таке середній клас. Для багатьох це стало соціальним ліфтом. Держава ж бачить тех-сектор як гусака, в котрого забагато пірʼя. Ви як журналіст, бачите що всі постраждали, більшість інших секторів на ладан дихають. У тех-секторі незначне падіння, відносно інших авжеж. Але не звинувачувайте тех-сектор в тому що він не віддав все і одразу. Що не перейшов на роботу по кзоту, що не сплачує стільки податку скільки вам би хотілося. Тех-сектор такий який він є, через схему з фопами. Тех-сектор зміг зрости до таких розмірів через схему з фопами. Я вважаю що поки йде війна тех-сектор продовжить скорочуватися. Нема передумов думати інакше. Зараз давити з нього більше податків - вимушена міра, потрібна міра, але дайте час це всім зрозуміти.
шо він вчепився до фопів? ФОП це не діясіті то його альтернатива. 100к буржуї взять і паділить... не прокормлять наших зубожілих айтішники, їх мало. держава що щось там гарантувала вже через два роки передумала. І це не виняток це правило. якщо так робити люди розбіжаться а фопки і товки позакривається. Айтішнику не треба ні земля, ні завод, ні мудрий посередник. Тому він може себе відстояти перед замовником. айтішник працює через інтернет, професія глобальна вона не зав'язана на Україну. йому не є необхідні ні укр. банки ні гривня, ні державне будь-що. Ні товка ні фопка не є критичною для бізнесу, для нього важлива довіра і конкурентна здатність.
@@Ihor_D. комуналку правильно підвищувати, але кошті не розкрадати, а направити на піщдтримку найбільш незахищених верств населення. і я може б погодився, що айтішники могли б платити більше, але не тоді коли таке розкрадання бюджету владою.
Витратив пів години на перегляд інтрев'ю про асоціацію яка нічого не робить для роботи ІТ сектору. Про які інвестиції і тендери йдеться мова, якщо 90% ІТ ринку працює з закордонниими компаніями і бізнесами? Де там ця асоціація? Вона регулює щось? Чомусь коли в компанію де я працюю приходить клієнт, його шукає не ІТ асоціація, а наші сейлзи! П.с. питання про дія сіті вбив, "чому так мало людей туди зайшло в 23 році?" можливо тому що це ніяк не допомогає бізнесу з інших країн розробляти ІТ рішення в нашій країні? Яким чином цей "режим" зміне ситуацію коли розробника який є в дія сіті мобілізують? та ніяк. ось і відповідь.
Якщо Українська правда дійсно вважає себе виданням із хоч якимись стандартами цей "інтерв'юер" має принести публічні вибачення Марії за свою абсолютно непрофесійну поведінку
Шановний, да вас виявляється не можна до живих людей підпускати. Сидіть собі далі суху статистику аналізуйте та якісь відоси по завчасно написаному сценарію продукуйте, а до людей не лізьте, бо виходить суцільне знущання над глядачами
Журналіст мабуть купив свій діплом. З рівнем інтелекту ниже плинтусу. Гнати таких треба ! А не тримати таке сміхорвецько на ставці! Стид тому редактору кто таких в ефір пускає !
Вимкнув відео на фразі "Коли буде перемога", звісно треба вірити у найкраще. Але на каналі який позиціонує себе як ФІНАНСОВИЙ можно казати за якусь віру, замість фактів і реального аналізу? Допобачення + бан каналу щоб не попадався більше в рекомендаціях
переказувати циферки з статистичних таблиць - це не аналітика. А помилок та відвертої безграмотності там теж вистачає - не розуміє хлопець різниці між оборотом та прибутком.
Вибачте, але інтервʼю низькоякісне як за питаннями, так і за суттю, невдалими жартами з боку «журналіста». З усією повагою, і людину не ту обрали, яка могла б відповісти на задані питання. І відео занадто довге для будь-чого. Максимум 20-30 хв, пліз.
Коротко було так: - чому піднімати податки для ІТ це погано? - тому що нових контрактів і так практично нема, а якщо ще додати нове податкове навантаження, конкурентність нашого сектору падає. - але ж треба піднімати податки МВФ сказау. - так що краще платити податки які зараз з доходу, чи платити підвищені податки з 0?) І це ще не піднімалась тема відтоку спеціалістів як під час, так і особливо після закінчення війни, і як результат просідання валютних надходжень в державу
Зрозуміло, нафіга Україні ІТ?) Знаєте як це буде?))) Тут будуть залишатись здебільшого джун-мідл, коли мідл буде вже стронг, вони будуть їхати в Румунію, Польщу чи Кіпр. Якась дуже дибільна думка, давайте підвищувати податки ІТшникам і не будемо думати як вони це сприймуть. В ІТ є така штука як робота з ризиками, цікаво, чи пропрацьовував цей пан ризики, які можуть бути і який імпакт цих ризиків?
Люблю контент Іллі, але це невдале інтервью. Нажаль представник асоціації не був достатньо підготований для груновної дискусії про роль айті галузі в Україні, на яку постійно намагався вивести інтервьювер. Для такої дискусії дійсно треба зібрати дуже велику кількість даних і дуже гарно підготуватися. З іншого боку Ілля теж не зміг зреагувати на те що розмова йде не за його планом і тому вийшло і грубо і жорстко і не професійно. Але тема про Українське айті і діясіті надзвичайно цікава. Буду чекати поки ЄП знайде як розкрити тему так щоб це не було боляче дивитися.
О каких инвестицих сервисных айти компаний так настаивает ведущий, которые они не смогут вывезти уйдя из украины (и еще улыбается, сволочь)? 80% расходов это зп спецов.
Інтерв'юер виглядає дещо цинічним, що добре, та трішки більше витримки було б краще. І будь ласка, більше камерності. Навіть те як все це порізали, на монтажі, додає напруженості. Можливо, якраз у монтажі і річ. Всі оці паузи, різні елементи вирізали для економії, та нажаль, на якість це вплинуло, негативно. Таке більше для тексту підходить, за що я його і люблю) Питання гарні. Сам часом надмірно грішу подібною формою маніпуляції, коли якщо я не згоден, або намагаюсь підвести до якоїсь думки, то ставлю питання. Краще, казати прямо, ввічливо, коректно, гарно відрефлексувавши. Гостя. Вау. Важко описати наскільки ж розумна, при тому що має досить складні думки, а викладає все послідовно, чітко, що викликає захват. Дяка, за вашу працю)
Чому б не створити однакові умови роботи для всіх працівників? Чому лише ІТвці мають активно розвиватися? Ви ж вактично підтверджуєте, що мінімальна або відсутня регуляція та низькі та прогнозовані податки є прекрасним стимулом для розвитку бізнесу. Очевидно, що бюджетники не бізнес, то можуть і далі продовжувати платити будь-які податки, оскільки отримують гроші з бюджету і повертають їх в бюджет, там на розвиток податки та регуляція не впливають.
Бо ІТ може просто піти в країни де їм працювати вигідніше - а більшість інших сфер, ні, тому за ітвців борються поки вони розвиваються і часто навіть коли це великі компанії вже, шляхом створення їм комфортних умов
@@mrgolem8113 тобто, якщо ти не можеш звалити в країни (AKA - кріпак), то тебе можна "щіпати/доїти" по максимуму)) Тому робіть висновки... якщо дозволите державі вас обібрати, то вона неодмінно цим скористається)
Тому що металургам, кафешкам чи медцентрам діватись нікуди з України, бо а) їх бізнес активи і співробітники малрмобільні; б) за кордоном ці сфери давно поділені, не буде там такої частки ринку. Як говориться, добре зафіксованого гусака легко скубати.😅 ІТ, на від міну від більшості інших бізнесів, а) дозволяє працювати віддалено, аби лишень інтернет був б) ІТ ринок порівняно швидко зростає, а одже місце знаходити порівняно легко. І як результат ІТвців тупо важче змусити платити податок. Вони або звалять за кордон , де умови бути краще, або не будуть працювати в білу і просто не плвтитимуть полатки взагалі. І як їх за це прищучити? От держава і була вирішила, дамо їм м'які умови щоб мати бодай щось. А зараз зростає контроль над банківською сферою, легше відслідковувати тіньовиків.... Та і виїзати з країни важче стало. Ось тому тепер держава і їх починає тіснити, трясти на податки.
@@ArtVorobyov Розписано дійсно дуже круто, але ж по суті систематично держава не починає ІТ тіснити, скоріш за все просто кілька провальних рішень, які швидко відкатять назад, бо ІТ просто піде туди де більш вигідні умови( як роками переєстровувались на Кіпр)
Ніякого ІТ в Україні не існує. Якщо б існувало, то ми бачили біи купу українських відеоігор і софта. Але цього немає. А значить і ніяких міфологічних українських айтівців не існує.
Вона каже, що фахівці із заробітною платою понад 100.000 гривень масово звільнятимуться і підуть на ринок праці. Вона має рацію, роботи в Україні справді дуже багато, але тільки заробітна плата до 10.000 грн максимум 25.000 грн.
"звільнятимуться і підуть на ринок праці." це вона перегнула. Вони просто виїдуть, так само які і після повномасштабного вторгнення багато ІТ-компаній попереносили/порозширювали свої офіси за кордоном. Єдине що зараз тримає ІТ-компанії в Україні це низький податок
Вийдуть ІТ компанії з України. Як результат менше валюти в країну буде приходити з закордону. Значить вище курс доллара. І це уже нікому не сподобається
@@Lui_dp не плутай кошти котрі заходять сотням тисяч людей і витрачаються у десятках тисяч магазинів. І гроші котрі заходять на державні проекти. Коли ІТ компанії вийдуть з України, то багато людей у інших бізнесах доведеться звільнити. Тому що без клієнтів бізнесу не потрібно буде стільки працівників
Я чесно трималась додивитись це інтервʼю до кінця, але на 50 хвилині мені увірвався терпець. Я дуже сподіваюсь що це остане інтервʼю цієї людини у якості інтервʼюера, такої неповаги до гостя та некомпетентності у темі інтервʼю світ ще не бачив. Просто таке враження що суть цього випуску була в тому щоб заплювати своїм ядом всіх навколо, аж бридко
Ведучий дно. Постійно перебиває і взагалі не розуміє що йому кажуть. Він ставить питання, йому починають відповідати, він перебиває і каже я потім спитаю про це. Повторює запитання, на які вона вже відповіла. Я би на місці цієї дівчини просто пішов би з цього інтерв'ю.
Замість того щоб розібратися, чому IT компанії не хочуть заходити в дія сіті, у нього в голові мантра "дія сіті добре, фоп погано". Абсолютні цифри сплачених податків його не цікавлять, йому потрібні відносні. Та зроби хоч 50% податків, але якщо люди заробляють 300 доларів, це тобі не допоможе.
Держава обіцяла 25 років не змінювати податки в дія сіті, щоб залучити до України міжнародні компанії, а тепер хоче змінити через 2 роки після запуску. Форс-мажор, так. Але після підвищення податків компанії звільнять людей в Україні та переведуть бізнес до інших країн. І тоді цей фанат відносних податків може брати хоч 100% податків з нуля.
Ок чувак, ти заощадив мені час. Я два роки був підписаний на цей канал і дивився деякі відео. Я відписуюсь, щоб більше тебе не бачити. Ти не брав інтерв'ю, ти наїжджав на гостю, то був якийсь допит. Ти не намагався розібратися у питанні та розкрити його для глядачів, ти намагався довести свої тези. Твоя саркастична посмішка, коли гостя відповідає і її відповідь суперечить твоїм переконанням, просто огидна.
100%
Та держава просто мала на увазі не 25 років, а 2.5)) Це була механічна помилка при друкуванні 😂
Відписався після цього інтерв'ю від каналу
Журналіст рівня твітерських. Перебиває постійно, доводить свою думку, хоча сам некомпетентний. Зарплату мобілізованим немає обовʼязку платити ще з 2022 р.
Журналіста в свій час зрізали на співбесіді в іт компанію?? не розумію звідки така ворожість...
Марія Шевчук - залізна витримка!
Неможливо слухати. Прямо претензії якісь. Запрошуй Федорова на інтерв'ю і задавай йому питання чому так мало компаній у Дія.Сіті. Подивимось як його перебивати під час відповіді.
Є претензії до ФОПів? То скасовуйте ФОПи і жінки завтра, а чоловіки після відкриття кордонів, будуть працювати з Польщі/Чехії/Албанії. Буде Україні легше від того?
Я вважаю що для всього бізнесу повинне діяти бронювання для критичного персоналу АКА економічне бронювання. І неважливо ФОП це чи ТОВ, а головне щоб був сплачений відповідний внесок. Через корупційну і непрозору систему бронювання, яка працює зараз, страждають всі, в тому числі держава.
Щодо ІТ галузі, то червоною ниткою в цьому інтервʼю проходить те що держава хоче злупити з ІТ більше грошей, бо вважає що в них їх багато, а ІТ захищається і не збирається платити державі більше просто «за дякую». Держава мала б шукати компроміс і пропонувати ІТ спеціалістам ФОПам бронь якщо вони заплатять відповідний внесок. Закон про бронювання критичного персоналу має бути.
51:13 ведучий питає куди лбди дінуться з підводної лодки, якщо в гуся разом з пір'ям почнуть крила і лапи висмикувати)) інвестують в довідку про непридатність, і відкриють micro-enterprise в Румунії. І будуть платити 3%+35% від мінімальної зарплати. Це 5-6% для досвідченого айтівця вартуватиме. А після війни галузь взагалі зникне, якщо впровадять 41.5% податків, як деякі пропонують
Все це нагадує ситуацію весною, коли для держави у всьому були винні чоловіки, які виїхали закордон і їх всяко щемили обмежуючи консульскі послуги. Тепер для держави у всьому винні іт-шники і гіг-контрактори.
Гостя дуже цікава, але через ведучого просто неможливо слухати. Заздрю терпінню гостя.
Скільки можна заздрити зарплатам ІТвців?
Ви спочатку вивчіться для роботи в ІТ, попрацюйте пів року за дякую щоб отримати досвід, а потім ще рік за ЗП нижче середньої, знайдіть роботу конкуруючи з 100 іншими кандидатами на місце щоб отримати ці 113 тис. грн. Вони з неба не падають.
Ну а щодо "де ще вони зароблять 113 тис. грн?". На щастя є можливість напряму працювати не тільки з укр. компаніями.
а коли українські айтівці почнуть вироблояти українські ігри та софт?)
@@Саурон-э6щесли речь идёт за софт для украинского рынка - это разве что делать себе в ущерб. У нас компании большие и маленькие просто не готовы платить конкурентную цену за софт, в то же время работодателю нужно платить айтишникаи конкурентную ЗП по всемирному рынку. Об остальных проблемах вот интервью. Если речь идет о продуктовых на всемирный рынок, то есть гитлаб, Эво, генезис, Аякс и ТД.
@@Саурон-э6щ як тільки український бізнес буде здатен платити за створення цього софту розробникам не гірше ніж платить світовий ринок за аналогічні продукти. А можливим це стане за умов загальних змін бізнес-клімату в Україні, які сприятимуть залученню зовнішніх інвестицій і розвитку внутрішнього бізнесу. З іншого боку, має зростати купівельна спроможність користувачів софту і культура - сплачувати за програмне забезпечення. Нестача вітчизняного ПО - це питання до бізнесу, а не до розробників.
@@oleksiibuheria932 він має на увазі не роботу на західного дядю. Він питає, чому українські айтівці не виробляють СВОЇ українські продукти?
@@MS-fu3zf ще один) він має на увазі не роботу на західного дядю. Він питає, чому українські айтівці не виробляють СВОЇ українські продукти?
Це не інтерв'ю це якийсь допип. На 10-му запитанні про "чому лише 20%" захотілося вимкнути. Я нв ФОПі і мені здавалося що в дія сіті і 5% немає.
як зроблять там 10% податок, то і 5 не буде)
Звідки така агресія до IT сектору? Таке відчуття що інтерв'ю бере якийсь комуніст. Навіть на ФОПах, в абсолюті, айтішники платять в рази більше податків ніж інші робітники в середньому.
націонал-социаліст
Максимально некомпетентний ведучий.
В кожному питанні відчувався тиск і неприхована відраза до галузі та її представників.
Відписуюсь від каналу.
Не зміг додивитися, ведучий глибоко не компетентний і це більше схоже на допит ніж на конструктивний діалог.
гав гав дай більше грошей. - а не дам і взагалі не буду ніяких давати. давай грошіііііііі чо це ти не платииииш куркуль чі шо... Замість шукати хабарників на митниці і податковій і в уряді, давай будем душити тих хто платить хоч щось, бо ми ж кордон закрили за незрозумілим законом і будемо творити що захочемо. А потім скажемо - ай ухилянти винні
100%
Не розумів і не розумію режиму "Дія Сіті" не встигли запровадити як вже порушують гарантії. Нуль мотивації для ІТ спеціалістів переходити з ФОП на гіг-контракти.
Також не розумію про що все інтерв'ю говорить пані Марія, про яку прозорість йде мова? У Польщі чудово функціонує B2B система, а іноземним замовникам глибоко байдуже чи є спеціаліст гіг контрактор чи ФОП.
Про яку втрату інвестицій йде мова якщо податки у разі їх підвищення все рівно сплачує ІТ спеціаліст з свого заробітку?
Мені здебільшого вважається що Дія Сіті це ніщо інакше як відокремлення ІТівців в окрему категорії, щоб в подальшому при першій нагоді підвищувати податки саме цій платоспроможній категорії і я в цілому був би не проти як би було надано бронювання.
Ще один момент що айтівцям для того щоб залучати іноземні капітали потрібні лише їх знання, ноутбук та підключення до інтернету - тут не потрібні дотації чи якісь зусилля з боку держави щоб цей бізнес чудово функціонував, лиш би не втручались та не ламали нічого. І треба пам'ятати що айтівці це переважно глобалісти, люди з капіталами, зі знанням англійської які не прив'язані до конкретно місця, тому за погіршення умов велика кількість закриває український фоп та відкриє польський чи будь який інший.
подяка гостю за обізнанність, компетентність та окремо за стійкість до поведінки ведучого
Купіть чатжпт, вийде дешевше та приємніше слухати.
Інтервювера хочеться закрити в іншій кімнаті з перших хвилин, софтскіли нульові.
(І це я не фанат асоціації та дія.сіті)
Прям відчувається тиск від ведучого до гості. І відчуття огидне. До вас прийшли відповісти на ваші запитання. А не вислухувати претензії «але ж це тільки 20 відсотків». Не треба так. Люди не переходять у діясіті, у кожного свої причини. По-перше цього не хочуть фахівці, а їх питають у першу чергу коли формується когорта першопрохідців. Чому? Головне правило інженера: «працює?не чіпай». Тому що будь які зміни вносять помилки. А коли ціною помилки стає можливість працювати ти ще 10 раз подумаєш. Також є недовіра до держави, до мінестерства, до діясіті, котра виникла не на пустому місці.
А якщо розпитати людей, то ви почуєте ще з пів дюжини причин.
Я згодився на перехід не сильно думаючи і поки що не пошкодував про це. Але поки не почнуть давити схему з фопами перехід у діясіті буде дуже поступовим.
Український тех-сектор розвинувся тому що було багато гарних інженерів котрі могли давати гідний результат по ціні значно нижче американського або європейського ринку. Помножте це на рівень залучення молоді. От і буде вам зріст на 15-20% рік до року.
Зараз держава у війні. Зараз державі потрібно гроші. Зараз державі потрібно люди. А ці люди скуштували що таке середній клас. Для багатьох це стало соціальним ліфтом. Держава ж бачить тех-сектор як гусака, в котрого забагато пірʼя. Ви як журналіст, бачите що всі постраждали, більшість інших секторів на ладан дихають. У тех-секторі незначне падіння, відносно інших авжеж. Але не звинувачувайте тех-сектор в тому що він не віддав все і одразу. Що не перейшов на роботу по кзоту, що не сплачує стільки податку скільки вам би хотілося. Тех-сектор такий який він є, через схему з фопами. Тех-сектор зміг зрости до таких розмірів через схему з фопами. Я вважаю що поки йде війна тех-сектор продовжить скорочуватися. Нема передумов думати інакше. Зараз давити з нього більше податків - вимушена міра, потрібна міра, але дайте час це всім зрозуміти.
Інтерв'юер - невіглас.
54:37 виплачувати зарплату мобілізованим, це є зобов'язання компаній? 😅😅😂😂. Що за невіглас?) Я думав що держава має платити мобілізованим 😅
шо він вчепився до фопів? ФОП це не діясіті то його альтернатива. 100к буржуї взять і паділить... не прокормлять наших зубожілих айтішники, їх мало.
держава що щось там гарантувала вже через два роки передумала. І це не виняток це правило.
якщо так робити люди розбіжаться а фопки і товки позакривається.
Айтішнику не треба ні земля, ні завод, ні мудрий посередник. Тому він може себе відстояти перед замовником.
айтішник працює через інтернет, професія глобальна вона не зав'язана на Україну.
йому не є необхідні ні укр. банки ні гривня, ні державне будь-що.
Ні товка ні фопка не є критичною для бізнесу, для нього важлива довіра і конкурентна здатність.
не підвищувати комуналку до кінця війни теж колись обіцяли)) але як то кажуть "обіяночки-цяцяночки, а дурникові радість".
@@Ihor_D. комуналку правильно підвищувати, але кошті не розкрадати, а направити на піщдтримку найбільш незахищених верств населення.
і я може б погодився, що айтішники могли б платити більше, але не тоді коли таке розкрадання бюджету владою.
Нажаль у нас у більшісті журналістів "лівацьке" мислення, як і у цього - звідти і нерозумння й аматорство.
Відписався
звук пливе, журналіст якось з наїздом веде діалог, намагається якось підловити співрозмовницю. Не гуд
Підняття податків для діясіті це похоронка, бо 10% і 6% це суттєва різниця. Всі почнть повертатись до ФОП системи
Так вони вже вон пропонують фопам забрати креди ІТ)))
Перейдуть усі швидше уже в тінь, а не на фопів
Витратив пів години на перегляд інтрев'ю про асоціацію яка нічого не робить для роботи ІТ сектору.
Про які інвестиції і тендери йдеться мова, якщо 90% ІТ ринку працює з закордонниими компаніями і бізнесами? Де там ця асоціація? Вона регулює щось?
Чомусь коли в компанію де я працюю приходить клієнт, його шукає не ІТ асоціація, а наші сейлзи!
П.с. питання про дія сіті вбив, "чому так мало людей туди зайшло в 23 році?" можливо тому що це ніяк не допомогає бізнесу з інших країн розробляти ІТ рішення в нашій країні? Яким чином цей "режим" зміне ситуацію коли розробника який є в дія сіті мобілізують? та ніяк. ось і відповідь.
перші 30 секунд це все що треба знати
Якщо Українська правда дійсно вважає себе виданням із хоч якимись стандартами цей "інтерв'юер" має принести публічні вибачення Марії за свою абсолютно непрофесійну поведінку
Інтервʼювер з нього ніякий🤦♂️
Ваш ведучий з глузду з'їхав? Немає ніякого закону по якому роботодавець має платити мобілізованому. Перед інтервью готутесь до ефіру.
АУУУУ, IT це не тільки жирні розробники! Це ще і українські фрілансери, який дуже багато, і які заробляють до 1000$!
Шановний, да вас виявляється не можна до живих людей підпускати. Сидіть собі далі суху статистику аналізуйте та якісь відоси по завчасно написаному сценарію продукуйте, а до людей не лізьте, бо виходить суцільне знущання над глядачами
Подобається ЄП, але стиль інтерв’ювання тут жахливий. Просто неприємно дивитись відео
Трохи недалекий чувак
Ведучий рілі поц
Максимально не приємний і не компетентний ведучий. Гостя молодець , дуже коректно і предметно відповідає
Журналіст дно.
Журналіст мабуть купив свій діплом. З рівнем інтелекту ниже плинтусу. Гнати таких треба ! А не тримати таке сміхорвецько на ставці! Стид тому редактору кто таких в ефір пускає !
Вимкнув відео на фразі "Коли буде перемога", звісно треба вірити у найкраще. Але на каналі який позиціонує себе як ФІНАНСОВИЙ можно казати за якусь віру, замість фактів і реального аналізу?
Допобачення + бан каналу щоб не попадався більше в рекомендаціях
Ведучому добре вдають аналітичні відео. В якості інтерв'юера ще треба підкачатися:)
переказувати циферки з статистичних таблиць - це не аналітика. А помилок та відвертої безграмотності там теж вистачає - не розуміє хлопець різниці між оборотом та прибутком.
Краще не працювати взагалі ніж працювати в рамках дія сіті.
З такими журналістами далеко підемо)))
Вибачте, але інтервʼю низькоякісне як за питаннями, так і за суттю, невдалими жартами з боку «журналіста». З усією повагою, і людину не ту обрали, яка могла б відповісти на задані питання. І відео занадто довге для будь-чого. Максимум 20-30 хв, пліз.
Коротко було так:
- чому піднімати податки для ІТ це погано?
- тому що нових контрактів і так практично нема, а якщо ще додати нове податкове навантаження, конкурентність нашого сектору падає.
- але ж треба піднімати податки МВФ сказау.
- так що краще платити податки які зараз з доходу, чи платити підвищені податки з 0?)
І це ще не піднімалась тема відтоку спеціалістів як під час, так і особливо після закінчення війни, і як результат просідання валютних надходжень в державу
Зрозуміло, нафіга Україні ІТ?) Знаєте як це буде?)))
Тут будуть залишатись здебільшого джун-мідл, коли мідл буде вже стронг, вони будуть їхати в Румунію, Польщу чи Кіпр.
Якась дуже дибільна думка, давайте підвищувати податки ІТшникам і не будемо думати як вони це сприймуть. В ІТ є така штука як робота з ризиками, цікаво, чи пропрацьовував цей пан ризики, які можуть бути і який імпакт цих ризиків?
Люблю контент Іллі, але це невдале інтервью. Нажаль представник асоціації не був достатньо підготований для груновної дискусії про роль айті галузі в Україні, на яку постійно намагався вивести інтервьювер. Для такої дискусії дійсно треба зібрати дуже велику кількість даних і дуже гарно підготуватися. З іншого боку Ілля теж не зміг зреагувати на те що розмова йде не за його планом і тому вийшло і грубо і жорстко і не професійно.
Але тема про Українське айті і діясіті надзвичайно цікава. Буду чекати поки ЄП знайде як розкрити тему так щоб це не було боляче дивитися.
Хлоп дуже дерев'яний щодо розуміння бізнесу.
О каких инвестицих сервисных айти компаний так настаивает ведущий, которые они не смогут вывезти уйдя из украины (и еще улыбается, сволочь)? 80% расходов это зп спецов.
нахабна істота ще й телефон з рук не відпускає
ОГО скільки колгоспників в коментах на підтримку ДІЇ зігнали)
Інтерв'юер виглядає дещо цинічним, що добре, та трішки більше витримки було б краще. І будь ласка, більше камерності. Навіть те як все це порізали, на монтажі, додає напруженості. Можливо, якраз у монтажі і річ. Всі оці паузи, різні елементи вирізали для економії, та нажаль, на якість це вплинуло, негативно. Таке більше для тексту підходить, за що я його і люблю)
Питання гарні. Сам часом надмірно грішу подібною формою маніпуляції, коли якщо я не згоден, або намагаюсь підвести до якоїсь думки, то ставлю питання. Краще, казати прямо, ввічливо, коректно, гарно відрефлексувавши.
Гостя. Вау. Важко описати наскільки ж розумна, при тому що має досить складні думки, а викладає все послідовно, чітко, що викликає захват.
Дяка, за вашу працю)
Чому б не створити однакові умови роботи для всіх працівників? Чому лише ІТвці мають активно розвиватися? Ви ж вактично підтверджуєте, що мінімальна або відсутня регуляція та низькі та прогнозовані податки є прекрасним стимулом для розвитку бізнесу. Очевидно, що бюджетники не бізнес, то можуть і далі продовжувати платити будь-які податки, оскільки отримують гроші з бюджету і повертають їх в бюджет, там на розвиток податки та регуляція не впливають.
Бо ІТ може просто піти в країни де їм працювати вигідніше - а більшість інших сфер, ні, тому за ітвців борються поки вони розвиваються і часто навіть коли це великі компанії вже, шляхом створення їм комфортних умов
@@mrgolem8113 тобто, якщо ти не можеш звалити в країни (AKA - кріпак), то тебе можна "щіпати/доїти" по максимуму)) Тому робіть висновки... якщо дозволите державі вас обібрати, то вона неодмінно цим скористається)
Тому що металургам, кафешкам чи медцентрам діватись нікуди з України, бо
а) їх бізнес активи і співробітники малрмобільні;
б) за кордоном ці сфери давно поділені, не буде там такої частки ринку.
Як говориться, добре зафіксованого гусака легко скубати.😅
ІТ, на від міну від більшості інших бізнесів,
а) дозволяє працювати віддалено, аби лишень інтернет був
б) ІТ ринок порівняно швидко зростає, а одже місце знаходити порівняно легко.
І як результат ІТвців тупо важче змусити платити податок. Вони або звалять за кордон , де умови бути краще, або не будуть працювати в білу і просто не плвтитимуть полатки взагалі. І як їх за це прищучити?
От держава і була вирішила, дамо їм м'які умови щоб мати бодай щось.
А зараз зростає контроль над банківською сферою, легше відслідковувати тіньовиків.... Та і виїзати з країни важче стало. Ось тому тепер держава і їх починає тіснити, трясти на податки.
@@ArtVorobyov Розписано дійсно дуже круто, але ж по суті систематично держава не починає ІТ тіснити, скоріш за все просто кілька провальних рішень, які швидко відкатять назад, бо ІТ просто піде туди де більш вигідні умови( як роками переєстровувались на Кіпр)
@@ArtVorobyov одне зауваження - якось цифровізація в реальності не виводить з тіні тих, хто зараз в ній.
Ніякого ІТ в Україні не існує. Якщо б існувало, то ми бачили біи купу українських відеоігор і софта. Але цього немає. А значить і ніяких міфологічних українських айтівців не існує.
Висновки диванного дурачка. ІТ Україні працює на аутсорс, аутстаф і трохи продукт.
Вона каже, що фахівці із заробітною платою понад 100.000 гривень масово звільнятимуться і підуть на ринок праці. Вона має рацію, роботи в Україні справді дуже багато, але тільки заробітна плата до 10.000 грн максимум 25.000 грн.
"звільнятимуться і підуть на ринок праці." це вона перегнула. Вони просто виїдуть, так само які і після повномасштабного вторгнення багато ІТ-компаній попереносили/порозширювали свої офіси за кордоном. Єдине що зараз тримає ІТ-компанії в Україні це низький податок
Вийдуть ІТ компанії з України. Як результат менше валюти в країну буде приходити з закордону. Значить вище курс доллара. І це уже нікому не сподобається
@@DmytroPoliak На зараз доларів в Україні як грязі, практично вся допомога до нас приходять в доларах.
@@DmytroPoliak На зараз доларів в Україні як грязі, практично вся допомога до нас приходять в доларах.
@@Lui_dp не плутай кошти котрі заходять сотням тисяч людей і витрачаються у десятках тисяч магазинів. І гроші котрі заходять на державні проекти. Коли ІТ компанії вийдуть з України, то багато людей у інших бізнесах доведеться звільнити. Тому що без клієнтів бізнесу не потрібно буде стільки працівників