Witam oglądam pana filmy od jakiegoś czasu muszę stwierdzić że naprawdę dobrze się pana słucha a przekazanie ciekawych informacji w interesujący sposób to prawdziwa sztuka. Akwaria wyglądają fantastycznie a te paletki piękne 😱😱😱 Czekam na następne ciekawe filmiki.😁😁😁😁😁
Pielęgniczka Remireza choć piękna o biało - złotych barwach to jednak jej czerwone oczy nadają jej nieco bardziej groźnego wyglądu. Dzięki za prezentację kolejnych mieszkańców pana akwarium i podzielenie się swoją satysfakcją i ciekawymi informacjami o nich. Pozdrawiam:)
Powiem ci przejrzałem twoją filmotekę . Mówisz na nich bardzo konkretnie i na temat . Temat zgłębiony a nie wyssany z palca fajnie się ciebie słucha widać że w krótkim filmie starasz się przekazać jak najwięcej informacji . Więc pozdrawiam i daję suba no i łapę
Z wielką przyjemnością obejrzałam sobie twój filmik o tych prześlicznych rybkach. Memu mężowi też podoba się twój kanał i z wielkim zainteresowaniem spogląda na twoje baniaki ☺ Co do rybek, to my ponoć mamy takie pielęgniczki ramireza (?), ale naturalne, bez hodowlanych esów-floresów. Ja nazywam je Allegri (wł.weseli). To motylkowe rybki z Kolumbii. Prześliczne rybeczki i w sumie łatwe w utrzymaniu. Przetrzymały wszystkie dobre i złe chwile (nawet przyduchę!) - w dużym i małym akwarium. Swoje kolory dostosowują do koloru podłoża - są jasne w akwarium o białym żwirku i ciemne- w akwarium o czarnym żwirku. Pokojowo nastawione do innych rybek, choć w czasie tarła bronią swojego terytorium. Lubią towarzystwo kirysków i uważają je za kumpli☺. Nie grymaszą przy jedzeniu, łatwe w utrzymaniu - takie rybki chce się mieć w swoim akwarium. Myślę, że rybki typowo hodowlane są trudniejsze dla akwarysty. Pisałam wcześniej, że mieliśmy rybki, też pielęgniczki, pochodzące z Orinoko. Myślałam, że ramirezy, ale mąż twierdzi, że nie- to ponoć nasze Allegri to ramirezy. Te rybki z Orinoka - bardzo delikatne i przepięknie ubarwione. Wszystkie padły nam po kilku tygodniach- zarówno z jednej grupy, jak i drugiej. Dziwne...A Allegri do tej pory żyją sobie dobrze - zdrowo i wesoło ☺ Ale, jak wspomniałam wcześniej - w nich nie kombinował żaden hodowca- są naturalne w każdym calu. I piękne ☺
Dziękuję🙂 jest kilka pielegniczek podobnych do Ramireza i blisko spokrewnionych. Reitziga, kakadu, trójprega, Agassiza. Ciekawe rybki. A Twoja nazwa też fajna🙂 Kto wie, może się przyjmie jako druga, albo trzecia 😉 a może i pierwsza. Pozdrowienia dla Was.
Miałem te pielęgniczki i polecam. Składały ikrę ale nigdy nie udało mi się odchować młodych. Planuję wrócić do akwarystyki z pełną parą. Na nowych mieszkańców czeka 245 litrów. A poza tym świetny materiał. Łapka i sub leci 😉
wiem ze film sprzed roku ale xDDD rozjebalo mnie xdd jak ryba jest zdrowa to akwarysta czuje sie pewny siebie zadowolony zrelaksowany odnosi sukces zawodowy i kupuje nowe akwarium XDDDDDDDDDDDDD Pozdrawiam :pp
Ramirezy są super, raz nawet złożyły mi ikre😀 ostatnio rozmnożyły mi się zbrojniki zwykłe i albinosy 😁😁zostawiam łapę i suba, jak będzie chwilą to zapraszam do siebie 👍👍👍
Super rybki 💖 kupiłem je wczoraj i mam pytanie czy napowietrzanie od spodu - bombelki nie będzie im przeszkadzało ? Mam akwarium tylko 60l czy dwie parki nie robiły by sobie krzywdy w takim akwa ?
Świetny materiał ;)) , bardzo ciekawy i merytoryczny. Sam aktualnie chce zaopatrzyć się w parkę ramirezek lecz nie zbyt ufam sklepom zoologicznym ani naszej łódzkiej giełdzie detalicznej, niestety często kupowane przeze mnie tam ryby mimo zapewnionych idealnych warunków umierały , dlatego zazwyczaj stawiam na prywatnych hodowców hobbystów. Oczywiście nie mówię , że wszyscy sprzedawcy na giełdzie są źli ale niektórzy niestety na pierwszym miejscu stawiają zysk.
Dziękuję :) ta wrażliwe ryby i podobnie jak dyskowce nawet warto je odrobaczyć aby dłużej żyły, bo podatne są na wiciowce. No oczywiście wysoka jakoś wody to konieczność. Ryby z giełdy czasem bywają trudne.
Super informacje, twoje akwaria i wiedza są na wysokim poziomie, ale można wiedzieć jak nazywa się ta suuuuper piosenka 🎶 na samym końcu filmiku? Pozdrawiam
Witam, komentarz nie do tematu jednak chciałem zaczerpnąć rady, gdyż dopiero rozpoczynam przygodę z akwarystyką. Planuję zakup 3 Cierniooczków Kuhla i zarówno w książkach jak i internecie można przeczytać, że potrzebują one sypkiego podłoża (np. piach) ponieważ lubią się zakopywać. Otóż moje pytanie brzmi czy takie podłoże jest wymagane, czy raczej może być zwykły żwirek+miejsca do ukrycia. Słyszałem, że podłoża typu piach itp. nie są polecane dla początkujących i trzeba się z nimi bawić, a u ciebie na filmiku też widać, że Cierniooczki pływają sobie przy żwirku i wszystko jest w porządku. Pozdrawiam.
Nie musi być piasek, wystarczą kryjówki. Kiedyś miałem piskorki w akwarium z piaskiem i nie zauważyłem żeby jakoś specjalnie lubiły się zakopywać. Raczej chcą się po prostu ukryć.
"Magia Akwarystyki - na czym polega? " Dopiero teraz się dowiedziałem z tego odcinka że miałeś (albo masz) jeszcze krewetki... bo nigdy nie pokazywałeś ich na filmikach...
Miałem. Zlikwidowałem krewetkarium jeszcze przed założeniem kanału. Stało na biurku i podczas jednej podmianki zalało mi komputer i spaliła się karta graficzna - to przelało czarę goryczy i krewetki poszły w odstawkę :)
Na filmiku wspomniałeś że musiałeś zakupić 10 sztuk. Wszystkie je umieściłeś razem w zbiorniku? Ja mam obecnie 7 sztuk, trochę się ganiają w walce o strefy wpływów 😉 Nie widzę żeby któremuś działa się fizyczna krzywda, mam też dość gęsto obsadzoną roślinność ale zastanawiam się czy to nie jest zbyt stresujące dla nich? Jak u Ciebie się zachowują?
Samce trochę się przepychały, ale nie były to jakieś wielkie walki. Niektórzy twierdzą, że ramirezy mogą żyć w większej grupie, a nawet, że tak jest im lepiej. U mnie nie odniosły żadnych szkód z tego powodu.
To chyba tylko zależy od fantazji hodowcy. Podejrzewam, że są na tyle blisko spokrewnione, że bez problemu będą się rozmnażać i dawać płodne potomstwo.
6:20 Nie, tak nie działa ewolucja, ani nawet dobór naturalny, tak działa hodowla. Ta odmiana ramirezek prawdopodobnie nie miała by szans na przetrwanie w środowisku naturalnym. Proszę poczytać co to dokładnie jest ewolucja. P.S. A poza tym kanał świetny. Piona✋🏻
Czytalem, dużo, a nawet bardzo dużo. Tak właśnie dziala ewolucja. Hodowcy selekcyjni wykorzystuje te same prawa co natura z tym, że tu mamy dobór sztuczny a w naturze dobór naturalny. To już Darwin powoływał się na dokladnie ten sam przykład hodowlany z tym, że mówił nie o rybach a o gołębiach. To prawda, że te odmiany ramirezow prawdopodobnie nie przetrwaly by w naturze. Nie zmienia to jednak głównej zasady.
Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale jeśli, to mam pytanie o wymagania tej ryby. Wiem, że niby zostały tu podane, ale, co to w praktyce oznacza, czy naprawdę jest aż tak ciężko? Ile dałyby radę wytrzymać bez podmianki wody? Czy są jeszcze jakieś sposoby na utrzymanie dobrych warunków dla ramireza? Jeśli ktoś odpowie, to z góry dziękuję ;)
u mnie tez jedna ryba wyszla z wody , najpierw przeksztalcila sie w kota ,nastepnie zyrafe az w koncu w samice ludzka ...obecnie mysle o poslubieniu tej niewiasty ale troche sie obawiam ze ewolucja przeciez moze postepowac dalej i niepokoii mnie w co sie zamieni
Ok dziękuję bardzo za odpowiedź. U nas w sklepie zoologiczny w Łowiczu droższe. Może by mi się opłacało podjechać do Łodzi bo jeszcze muszę też nowe Skalary i Gurami zakupić. Pozdrawiam 👍👏👌Super Extra ma Pan Kanał. Zawsze oglądam.
Nikt z nas nigdy nie obserwował ryb akwariowych w naturalnym środowisku. Nawet jeśli trafi się pośród nas nurek który był w takich miejscach i zobaczył takie ryby to zobaczył a nie obserwował ich zachowania i zwyczaje. Do obserwacji potrzeba sporo czasu i braku ingerencji jaką stanowi sama obecność nurka. Trudno stwierdzić które zachowania są naturalne a które powodowane naszymi działaniami bo tych pierwszych po prostu nie znamy :)
Większość zachowań, które obserwujemy u naszych ryb to jednak zachowania naturalne, przeniesione ze środowiska naturalnego do naszego akwarium. To że niektóre ryby z Ameryki Południowej do tarła stymuluje podmianka wody, to nie ich kaprys, ani przypadek, ale naturalne zachowanie. W ten sposób ryby reagowały w naturze na początek pory deszczowej, który był idealnym czasem do rozrodu. Bladnięcie neona po zmroku, walki ryb o dominację, preferowana dieta - to wszystko przykłady zachowań wyuczonych w naturze. To, że kirys żeruje przy dnie, a danio malabarski przy tafli to też atawizmy. Nasze ryby akwariowe wciąż żyją życiem wyuczonym w naturze, bo tkwi on głęboko w ich genach. O wielu zachowaniach możemy mieć pewność, że są naturalne.
Moim zdaniem bardzo niewiele ryb wypuszczonych z akwarium przetrwało by a tym bardziej rozmnożyło się w wodach z których pochodzą. Właśnie w wyniku zaniku cech pierwotnych. Większość ryb hodowlanych stymulowana jest do rozrodu hormonalnie, w obecności dziesiątek leków koniecznych do przeżycia, ... i całe ich życie tak wygląda.
Hej, wiem że od komentarza minął rok, ale zdecydowałeś się na ramirezy w takim akwarium? Właśnie też się zastanawiam przy takim samych wymiarach zbiornika, ale mam dość sporo wątpliwości czy nie będzie jednak za małe.
Film o pielęgniczce Ramireza, w którego treści najmniej jest o pielęgniczce Ramireza. Może zrób osobny film o hodowli selekcyjnej dla zainteresowanych Twoimi przemyśleniami na ten temat albo zmień tytuł filmu.
Dobrze mówi. Polać mu. Wszyscy dopisują po komentarzu: "Zapraszam na mój kanał". Ja nie mam akwarium, nie mam kanału i nie zapraszam. Sio od mojego kanału, nie ma tam nic ciekawego.
Jak bym oglądał filmy przyrodnicze.. uwielbiam 😊
Przez te legendy i przemyślenia lubię wracać na Twój kanał.
Dzięki :)
@@jandolinski2895 mozna sprobowac na internecie poszukac wiem widze date komentarza
⛅⛅Łapa Leci Do Góry Serdecznie Pozdrawiam 🇵🇱🇵🇱💪💪🍻🍻💪💪😋😋😊😊👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍😎😎🌴🌴😎😎👌🎥👈
Jak ja lubie Cie posluchac. 😀😎Jak za proff. 👍👍👍👍👍✋😎Pozdrawiam serdecznie
Dzięki 🙂 Ciebie też miło posłuchać jak preparujesz korzenie😉👍 pozdrawiam.
Dzięki za pomoc z filtrem teraz mam wodę jak kryształ jak by jej nie było.. pozdrawiam serdecznie.
Super :) taka woda zawsze cieszy, aż chce się patrzeć na akwarium.
Pozdro.
Witam oglądam pana filmy od jakiegoś czasu muszę stwierdzić że naprawdę dobrze się pana słucha a przekazanie ciekawych informacji w interesujący sposób to prawdziwa sztuka. Akwaria wyglądają fantastycznie a te paletki piękne 😱😱😱 Czekam na następne ciekawe filmiki.😁😁😁😁😁
Super🙂 to cieszy najbardziej.
Dziękuję.
Pielęgniczka Remireza choć piękna o biało - złotych barwach to jednak jej czerwone oczy nadają jej nieco bardziej groźnego wyglądu. Dzięki za prezentację kolejnych mieszkańców pana akwarium i podzielenie się swoją satysfakcją i ciekawymi informacjami o nich. Pozdrawiam:)
Powiem ci przejrzałem twoją filmotekę . Mówisz na nich bardzo konkretnie i na temat . Temat zgłębiony a nie wyssany z palca fajnie się ciebie słucha widać że w krótkim filmie starasz się przekazać jak najwięcej informacji . Więc pozdrawiam i daję suba no i łapę
Serdecznie dziękuję 🙂 miło czytać takie komentarze.
Witam serdecznie 😃ciekawy odcinek i do tego o moich ulubionych rybkach🤗😍🥰pozdrawiam i łapeczkę daję 😉👍🙋♀️
No tak, Twoje zdjęcie w miniaturce kanału mówi samo za siebie 😉
Dzięki. Pozdr.
Bardzo ładna ryba, polecam do tarła wlanie trochę deszczówki😀
Cześć kolego. Ramireza to super rybka👍
Naprawdę piękna rybka :D Pozdrawiam :)
Ja kupuję akwarium 250 ,70 ,80H ,i zajebisty film ,pozdrawiam
Z wielką przyjemnością obejrzałam sobie twój filmik o tych prześlicznych rybkach. Memu mężowi też podoba się twój kanał i z wielkim zainteresowaniem spogląda na twoje baniaki ☺ Co do rybek, to my ponoć mamy takie pielęgniczki ramireza (?), ale naturalne, bez hodowlanych esów-floresów. Ja nazywam je Allegri (wł.weseli). To motylkowe rybki z Kolumbii. Prześliczne rybeczki i w sumie łatwe w utrzymaniu. Przetrzymały wszystkie dobre i złe chwile (nawet przyduchę!) - w dużym i małym akwarium. Swoje kolory dostosowują do koloru podłoża - są jasne w akwarium o białym żwirku i ciemne- w akwarium o czarnym żwirku. Pokojowo nastawione do innych rybek, choć w czasie tarła bronią swojego terytorium. Lubią towarzystwo kirysków i uważają je za kumpli☺. Nie grymaszą przy jedzeniu, łatwe w utrzymaniu - takie rybki chce się mieć w swoim akwarium. Myślę, że rybki typowo hodowlane są trudniejsze dla akwarysty. Pisałam wcześniej, że mieliśmy rybki, też pielęgniczki, pochodzące z Orinoko. Myślałam, że ramirezy, ale mąż twierdzi, że nie- to ponoć nasze Allegri to ramirezy. Te rybki z Orinoka - bardzo delikatne i przepięknie ubarwione. Wszystkie padły nam po kilku tygodniach- zarówno z jednej grupy, jak i drugiej. Dziwne...A Allegri do tej pory żyją sobie dobrze - zdrowo i wesoło ☺ Ale, jak wspomniałam wcześniej - w nich nie kombinował żaden hodowca- są naturalne w każdym calu. I piękne ☺
Dziękuję🙂 jest kilka pielegniczek podobnych do Ramireza i blisko spokrewnionych. Reitziga, kakadu, trójprega, Agassiza. Ciekawe rybki. A Twoja nazwa też fajna🙂 Kto wie, może się przyjmie jako druga, albo trzecia 😉 a może i pierwsza.
Pozdrowienia dla Was.
Gdzie jesteś.?! nasz przyjacielu.
Czekamy na Twoje produkcje!
No. Wylądowałem niezadowolenie.
Pozdrawiam z Serca Kaszub.
Łapka w górę i subskrypcja została zostawiona. Super film, a akwaria i ryby piękne. Pozdrawiam serdecznie.
Dzięki. Pozdr
Jaka piekna😀😀😀😀😀😀🐟🐟🐟🐟
Dziękuję za ten materiał :) Bardzo fajny kanał :) Jak tylko postawię swoje nowe akwarium to również się nim pochwalę :) Pozdrawiam serdecznie :)
Piękne rybki sam posiadam zwykłe Ramirezy . Super film mega informacji. Pozdrawiam 👍
Fajny ciekawy filmik👍👍👍
fajne filmy, ciekawy komentarz i narracja. Pozdrawiam
Film znakomity! Rybki Mega. Sam poluje na podobne . Pozdrawiam Marcin
Miałem te pielęgniczki i polecam. Składały ikrę ale nigdy nie udało mi się odchować młodych. Planuję wrócić do akwarystyki z pełną parą. Na nowych mieszkańców czeka 245 litrów. A poza tym świetny materiał. Łapka i sub leci 😉
Super film 🐠😇
2:09 Ten Piskorek.
Zajebista ryba.
Hodowalem jakiś czas temu. Fajne piękne ryby. Niestety bardzo delikatne.
I łapka w górę 👍
tak jest , jest to nadzorowane i pilnowane ( ta selekcja ryb z odłowu )
Kajmany należą do podrodziny aligatorów! Po prostu żeby nie wprowadzać w błąd. Mega film!
Zgadza się, ale oba należą też do nadrzędnej kategorii, czyli do rzędu krokodyli.
wiem ze film sprzed roku ale xDDD rozjebalo mnie xdd jak ryba jest zdrowa to akwarysta czuje sie pewny siebie zadowolony zrelaksowany odnosi sukces zawodowy i kupuje nowe akwarium XDDDDDDDDDDDDD Pozdrawiam :pp
łapa leći i pozdro oglondam
Anakondy nie są największymi wężami świata. Jednymi z największych, to na pewno ;) Pozdro byczq, dobrze się słucha twojej gawędy
Najdłuższa nie jest, ale za to jest najcięższa :)
Dzięki, pozdro
PIĘKNE RAMIREZKI
Skalar: ryba stadna, ławicowa. Sztuk: jeden. Mistrzostwo...
Mam u siebie od niedawna parkę Ramirez Electric Blue, ale są na tyle młode, że ciężko mi ocenić ich płeć... Jedno wiem na pewno, są piękne ;)
👍✋pozdrawiam
Fajne rybki
(komentarz dla zasięgu)
Komentarz dla zasięgu
Ten glos😅 super
Ramirezy są super, raz nawet złożyły mi ikre😀 ostatnio rozmnożyły mi się zbrojniki zwykłe i albinosy 😁😁zostawiam łapę i suba, jak będzie chwilą to zapraszam do siebie 👍👍👍
Takie może głupie pytanie ale ramirezki są takie jak np Prętniki karłowate że są średnio agresywne czy ignorują inne?
Pozdrawiam
Super rybki 💖 kupiłem je wczoraj i mam pytanie czy napowietrzanie od spodu - bombelki nie będzie im przeszkadzało ? Mam akwarium tylko 60l czy dwie parki nie robiły by sobie krzywdy w takim akwa ?
Świetny materiał ;)) , bardzo ciekawy i merytoryczny. Sam aktualnie chce zaopatrzyć się w parkę ramirezek lecz nie zbyt ufam sklepom zoologicznym ani naszej łódzkiej giełdzie detalicznej, niestety często kupowane przeze mnie tam ryby mimo zapewnionych idealnych warunków umierały , dlatego zazwyczaj stawiam na prywatnych hodowców hobbystów. Oczywiście nie mówię , że wszyscy sprzedawcy na giełdzie są źli ale niektórzy niestety na pierwszym miejscu stawiają zysk.
Dziękuję :) ta wrażliwe ryby i podobnie jak dyskowce nawet warto je odrobaczyć aby dłużej żyły, bo podatne są na wiciowce. No oczywiście wysoka jakoś wody to konieczność.
Ryby z giełdy czasem bywają trudne.
hmm mam miejsce na parkę do mojej 60 może się zdecyduję ;)
Czy moga być np z parka pretnikow badz para gurami mozaikowych? Albo jak same to ile na 126l np z neonami? Albo czy moga z tetra cesarska?
Świetny film.
Miałbyś może jakieś rady co do stworzenia fajnego ala biotopu dla parki pielęgniczek?
Super informacje, twoje akwaria i wiedza są na wysokim poziomie, ale można wiedzieć jak nazywa się ta suuuuper piosenka 🎶 na samym końcu filmiku? Pozdrawiam
Welon teleskopowy, jest wymysłem człowieka i przez to się męczą, bo mają bardzo duże oczy.
wszystkie welony takie są oprócz tego prawdziwego nie zmodyfikowanego
@@shikimotosky6015 masz rację, niestety...
A czy wiesz może czy można hodować trzymać w jednym akwarium parkę ramirez tych zwykłych motylkowych oraz parkę elektric blue ?1
Witam, komentarz nie do tematu jednak chciałem zaczerpnąć rady, gdyż dopiero rozpoczynam przygodę z akwarystyką. Planuję zakup 3 Cierniooczków Kuhla i zarówno w książkach jak i internecie można przeczytać, że potrzebują one sypkiego podłoża (np. piach) ponieważ lubią się zakopywać. Otóż moje pytanie brzmi czy takie podłoże jest wymagane, czy raczej może być zwykły żwirek+miejsca do ukrycia. Słyszałem, że podłoża typu piach itp. nie są polecane dla początkujących i trzeba się z nimi bawić, a u ciebie na filmiku też widać, że Cierniooczki pływają sobie przy żwirku i wszystko jest w porządku. Pozdrawiam.
Nie musi być piasek, wystarczą kryjówki.
Kiedyś miałem piskorki w akwarium z piaskiem i nie zauważyłem żeby jakoś specjalnie lubiły się zakopywać. Raczej chcą się po prostu ukryć.
"Magia Akwarystyki - na czym polega?
"
Dopiero teraz się dowiedziałem z tego odcinka że miałeś (albo masz) jeszcze krewetki... bo nigdy nie pokazywałeś ich na filmikach...
Miałem. Zlikwidowałem krewetkarium jeszcze przed założeniem kanału. Stało na biurku i podczas jednej podmianki zalało mi komputer i spaliła się karta graficzna - to przelało czarę goryczy i krewetki poszły w odstawkę :)
Czy może być w czarnej wodzie chodzi o biotyp właśnie tych wód ??
A czy można je trzymać z danio pręgowane?
Jaki wiek musi osiągnąć aby się rozmnażać?
Witam, czy 10 ramirezow żyje ze sobą w zgodzie? Czasami ciężko jest utrzymać 2 pary w 240l a co dopiero 10 sztuk 😀
Niedługo będę miał właśnie ramirezki. Czy mógłbyś mi udzielić kilku porad oraz podzielić się spostrzeżeniami?
Takich, których w filmie nie znajdę...
Mam pytanie co sądzisz o zbiorniku 450l Malawi obsada po harem każdego:
Yellow,Red red,maingano,rdzawe,auratus złocisty,saulosi,acei około 35 ryb
Dla mnie bomba ;)
Na filmiku wspomniałeś że musiałeś zakupić 10 sztuk. Wszystkie je umieściłeś razem w zbiorniku? Ja mam obecnie 7 sztuk, trochę się ganiają w walce o strefy wpływów 😉 Nie widzę żeby któremuś działa się fizyczna krzywda, mam też dość gęsto obsadzoną roślinność ale zastanawiam się czy to nie jest zbyt stresujące dla nich? Jak u Ciebie się zachowują?
Samce trochę się przepychały, ale nie były to jakieś wielkie walki. Niektórzy twierdzą, że ramirezy mogą żyć w większej grupie, a nawet, że tak jest im lepiej. U mnie nie odniosły żadnych szkód z tego powodu.
Jak wygląda kwestia rozmnażania pielegniczek ramireza i łączenia odmian? Czy krzyżowanie klasycznych z Eletric Blue lub Gold jest wskazana?
To chyba tylko zależy od fantazji hodowcy. Podejrzewam, że są na tyle blisko spokrewnione, że bez problemu będą się rozmnażać i dawać płodne potomstwo.
6:20 Nie, tak nie działa ewolucja, ani nawet dobór naturalny, tak działa hodowla. Ta odmiana ramirezek prawdopodobnie nie miała by szans na przetrwanie w środowisku naturalnym.
Proszę poczytać co to dokładnie jest ewolucja.
P.S. A poza tym kanał świetny. Piona✋🏻
Czytalem, dużo, a nawet bardzo dużo. Tak właśnie dziala ewolucja. Hodowcy selekcyjni wykorzystuje te same prawa co natura z tym, że tu mamy dobór sztuczny a w naturze dobór naturalny. To już Darwin powoływał się na dokladnie ten sam przykład hodowlany z tym, że mówił nie o rybach a o gołębiach.
To prawda, że te odmiany ramirezow prawdopodobnie nie przetrwaly by w naturze. Nie zmienia to jednak głównej zasady.
Nie wiem, czy ktoś tu jeszcze zagląda, ale jeśli, to mam pytanie o wymagania tej ryby. Wiem, że niby zostały tu podane, ale, co to w praktyce oznacza, czy naprawdę jest aż tak ciężko? Ile dałyby radę wytrzymać bez podmianki wody? Czy są jeszcze jakieś sposoby na utrzymanie dobrych warunków dla ramireza?
Jeśli ktoś odpowie, to z góry dziękuję ;)
Ja dziś kupiłem 2
fajnie nawijasz ale...jesli chodzi o dyski sa one w bardzo mizernej kondycji
W ilu litrach trzymacie skalary ?
Mam jednego samca Bogdana u siebie... Wiem że więcej powinno być. POZDRAWIAM. prezent
Dzięki. Pozdro dla Ciebie i Bogdana 😉👍
u mnie tez jedna ryba wyszla z wody , najpierw przeksztalcila sie w kota ,nastepnie zyrafe az w koncu w samice ludzka ...obecnie mysle o poslubieniu tej niewiasty ale troche sie obawiam ze ewolucja przeciez moze postepowac dalej i niepokoii mnie w co sie zamieni
Dalej to już może się przekształcić tylko w anioła 😉 śmiało możesz ją poślubić 🙂👍
Po ile kupiłeś te Ramirezy na giełdzie? Bo nie wiem czy kupić w Sklepie w Łowiczu czy jechać do Łodzi?
Chyba 5 czy 6 złotych jeżeli dobrze pamiętam. Pakowane po 10 sztuk.
Ok dziękuję bardzo za odpowiedź. U nas w sklepie zoologiczny w Łowiczu droższe. Może by mi się opłacało podjechać do Łodzi bo jeszcze muszę też nowe Skalary i Gurami zakupić. Pozdrawiam 👍👏👌Super Extra ma Pan Kanał. Zawsze oglądam.
@@robertgorski6204 Zawsze fajna wycieczka.
Dzięki. Pozdro
A niech Pan mi jeszcze powie od 13 godz jest otwarta dla zwykłych ludzi i do której godziny?
@@robertgorski6204 nie wiem, dawno nie byłem, ale lepiej spróbować wejść wcześniej, bo 13-14 to już końcówka.
Sprawiłes że mam je w akwa :)
🙂👍
Mam dzisiaj nowe krewetki😀🐜
Zazdroszczę ;)
Proszę Pana jakie rybki do pyszczaków
Generalnie polecam tylko inne pyszczaki.
Kupiłem 2tyg temu 2szt w baniaku 112l niestety jedna wczoraj zdechła druga pływa przy samym dnie i szybko oddycha temp 26c ktoś coś pomoże
Nikt z nas nigdy nie obserwował ryb akwariowych w naturalnym środowisku. Nawet jeśli trafi się pośród nas nurek który był w takich miejscach i zobaczył takie ryby to zobaczył a nie obserwował ich zachowania i zwyczaje. Do obserwacji potrzeba sporo czasu i braku ingerencji jaką stanowi sama obecność nurka. Trudno stwierdzić które zachowania są naturalne a które powodowane naszymi działaniami bo tych pierwszych po prostu nie znamy :)
Większość zachowań, które obserwujemy u naszych ryb to jednak zachowania naturalne, przeniesione ze środowiska naturalnego do naszego akwarium. To że niektóre ryby z Ameryki
Południowej do tarła stymuluje podmianka wody, to nie ich kaprys, ani przypadek, ale naturalne zachowanie. W ten sposób ryby reagowały w naturze na początek pory deszczowej, który był idealnym czasem do rozrodu. Bladnięcie neona po zmroku, walki ryb o dominację, preferowana dieta - to wszystko przykłady zachowań wyuczonych w naturze. To, że kirys żeruje przy dnie, a danio malabarski przy tafli to też atawizmy. Nasze ryby akwariowe wciąż żyją życiem wyuczonym w naturze, bo tkwi on głęboko w ich genach. O wielu zachowaniach możemy mieć pewność, że są naturalne.
Moim zdaniem bardzo niewiele ryb wypuszczonych z akwarium przetrwało by a tym bardziej rozmnożyło się w wodach z których pochodzą. Właśnie w wyniku zaniku cech pierwotnych. Większość ryb hodowlanych stymulowana jest do rozrodu hormonalnie, w obecności dziesiątek leków koniecznych do przeżycia, ... i całe ich życie tak wygląda.
@@wojtekc3311 Zgadza się, a największe trudności będą miały zapewne te odmiany, które są najbardziej oddalone od stanu dzikiego.
Jaki litraż akwa z paletami i skalarami?
200l
Przypomniało mi się że muszę nakarmić muchami klenie
a otoski nie są przypadkiem z odłowu
posiadam są mistyczne i te diable czarne oko :P
Czy jest mogę mieć parę w akwarium 40l?
Raczej w 54litrach
@@Miron_Marnic wiem właśnie, dlatego mam otoski i pseudomugile.
@@Miron_Marnic ale bardzo szkoda😏
@@NikitawilsonRK Jak kupisz większe to się zmieszczą :)
@@Miron_Marnic nie mogę na razie mieć większego 😏
Parka w akwarium 35x35x40? Stanowcze nie?
Raczej niestanowcze tak 😉👍
Hej, wiem że od komentarza minął rok, ale zdecydowałeś się na ramirezy w takim akwarium? Właśnie też się zastanawiam przy takim samych wymiarach zbiornika, ale mam dość sporo wątpliwości czy nie będzie jednak za małe.
@@Oskar3103 zdechły. Za mały zbiornik. Przestrzegam.
Kurcze mi jakoś zawsze zdychały może przez wodę trochę twarda chyba są delikatne
w drugiej minucie nawet styłu było widać piskorka
A w ilu litruw jedną pielegniczka
Pielęgnice tylko parami samiec i samica
W necie wpisz takie trudne
Albo harem
Ale ogółem jest to bardzo droga ryba!!!😞😞
Film o pielęgniczce Ramireza, w którego treści najmniej jest o pielęgniczce Ramireza. Może zrób osobny film o hodowli selekcyjnej dla zainteresowanych Twoimi przemyśleniami na ten temat albo zmień tytuł filmu.
Odcinek o rozmnażaniu ryb a nie o tej rybie.
A Ty tylko o jednym 😀
AQARIUUM
4 43 piskorek
Dobrze mówi. Polać mu.
Wszyscy dopisują po komentarzu: "Zapraszam na mój kanał".
Ja nie mam akwarium, nie mam kanału i nie zapraszam.
Sio od mojego kanału, nie ma tam nic ciekawego.
:D Pozdrawiam
2 9 piskorek
Było widać na tym filmiku jest Piskorek
Fajnie opowiadasz ale tak bardziej dla dzieci . Dużo nowomowy mało konkretów w streszczeniu.
Wychodzę z założenia, że konkrety są już w atlasie ryb akwariowych, tutaj uwagę koncentrują obserwacje, przemyślenia, wymiany uwag i luźne refleksje.
Piękna rybka pozdrawiam
Panie Anakonda nie jest największym wężem świata. Największy jest Pyton Siatkowy. 😊
Pańska skłonność do faszyzmu jest wprost nieopisana !!!!