Догляд за полуницею!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 ก.ย. 2024
  • ‪@Sadokbezmorok‬
    • Полуниця без помилок
    Полуниця звичайна відплодоносила, а ремонтантна пішла на другу хвилю плодоношення. У меня в цьому році на одному із сортів ремонтантної полуниці, практично не було періоду переходу від однієї хвилі до другої, думаю через приморозки навесні, цей сорт більше всього постраждав, більшість ягід та квітконосів зрізала.
    Мені задавали якось питання, і знаю що багато хто боїться саджати ремонтантну полуницю, через те що наступні хвилі ягід дрібні, недобрі. Так , якщо полуницю не поливати та не підживлювати, не обрізати вуса, не робити профілактичні обробки так і буде. Краще посадити 10 кущів і за ними добре доглядати, ніж велику ділянку, і у вас не буде на неї часу та сил. Я спеціально зібрала та зняла 2 липня перші ягоди з другої хвилі плодоношення ремонтантної полуниці, це з 10 ти кущів які перед вами, у мене ще є ділянка не велика з іншим сортом ремонтантної полуниціє , ягоди будуть там трохи з годом.
    Мені не подобається посадка полуниці суцільним килимом, це значно ускладнює догляд за полуницею. І звичайно мульчую, це мене звільняє від прополок. Перед вами відео полиниці у сусідів, ми саджали в один час полуницю плюс минус пару днів, ви бачити різницю, ягода була у них дрібна. На каналі є відіо, посилання під цим відео нижче під описанням.
    І так догляд після плодоношення , звичайну полуницю не залишаємо без нагляду, тому що полуниця готується та закладає наступний урожай в цьому сезоні.Це взаємопов'язані речи. Тому, я категорично проти скошування полуниці після плодоношення, якщо тільки ви не справились з хворобами та шкідниками і у вас немає іншого виходу. Проте тоді вам потрібні гарні поливи, додаткові обробки та підживлення рослин кореневі та внекореневі, щоб до зими полуниця наростила листя набрала сили на плодоношення.
    Чищу кущі звичайної полуниці після плодоношення від старого, пошкодженого листя з плямами, загущені кущі обов'язково проріджаю, намагаюсь видалити старі рослини , у них розетка трохи вже над землею піднялась, якщо придивитися, то видно, які рослини потрібно прибрати. Якщо не прорядити, то ягода в наступному році може бути дрібна, та підвищується вірогідність грибкових захворювання і збільшення шкідників. Після таких процедур гарно поливаю водою та роблю обробку баковою сумішшю від шкідників та хвороб та додаю препарат Байкал ЕМ 100-200 мл на 10л води.
    Листя потрібно полуниці для процесів фотосинтезу, це дозволяє рослині синтзувати органічні речовини, неохідні для росту і розвитку. Також листя є індикаторами здоров'я рослини, зміна кольору , форм, структури це сигнал, що щось не так.
    Обов'язково до зими звичайну полуницю поливаємо, підживлюємо, відрізаємо вуса, якщо тільки ми не плануємо розмножувати полуницю, робимо профілактичні обробки раз в 15 діб препаратами від шкідника та хвороб , я використовую для обробки рослин тільки біопрепарати, таки як актофіт, актоверм, гаупсин, бітоксибацилін,фітоцид, триходермин, микосан, фітоспорін та інші.
    Підживлювати буду в кінці липня розчином з попелу , який у мене заготовлений з травня місяця, 1литр маточного розчина на 10 літрів води , під кущ по 1 литру. В серпні буд робити профілактичну обробку баковою сумішшю та добавлю препарат Байкал ЕМ. В середині вересня внесу екоплант.
    Ремонтантну полуницю після першої хвили плодонення на другій ділянці , також чищу , бо дуже загущена, принцип той самий, також обробляю, але підживлення потрібно робити трохи більше, чіткої схеми у мене поки не має, зараз поясню, в інтернеті багато рекомендацій, це не значить що вони погані, чи не такі. У кожного різний клімат, грунт, вологість повітря, та і полив і уход і вода різна тут єдиної схеми важко дотримуватись. Я більше спостерігаю, як поводить себе рослина, в тому чи іншому випадку і намагаюсь вибрати для себе оптимальну схему, щоб було менше зусиль та витрат.
    Звісно дуже гарно внести компост, в мене його немає, покупати, це дорого, але в мене є лінивий компост, в види мульчі, яку я постійно підкладаю під кущі з полуницею. Додатково під мульчу стала підкладати очистки з кухні. Іх кладу не зверху , а під мульчу, щоб було естетичніше. Я хочу прийти до того, щоб грядки стали біологічно активні та поживні від мульчи, сидератів, вийде чи ні, буду спостерігати.
    • Полуниця без помилок

ความคิดเห็น • 2

  • @Shaslivijsad
    @Shaslivijsad หลายเดือนก่อน +1

    Дякую за корисне відео!!!

    • @Sadokbezmorok
      @Sadokbezmorok  หลายเดือนก่อน

      Дякую Вам велике за відгук ☺️.