Dziękuję za serię świetnych filmów i mam propozycję żebys może zrobił relację z jakiejś swojej podróży, bo z Twoich opowiadań wynika że byłeś w wielu ciekawych miejscach. Pozdrawiam
Hej, fajnie że wszystko notujesz co i kiedy dzieje się z motocyklem, ja zawsze o tym zapominam. Również jeżdżę CBF'ką i również miałem kilka podobnych przygód podczas użytkowania. Dokładnie w ten sam sposób załatwiłem tarcze hamulcową w swoim motorku będąc 1kkm od domu, a najlepsze że mając przypominacz w schowku :). Chciałem kupić oryginały tarcz, ale nie znalazłem., więc udałem się do ASO po nowy komplet. Okazało się że są w podobnych cenach co zamienniki na Allegro. A przy okazji, uzyskałem tam również informacje że spokojnie można wymieniać tylko jedną, dlatego tak też zrobiłem i ostatecznie okazało się taniej. U mnie również pompa paliwa zaczęła piszczeć, uznałem jednak za wczasu że zaczyna się kończyć. Kupiłem używaną i przy wymianie widziałem że w starej uszczelka się zużyła. Nie sądziłem że to ona jest odpowiedzialna za awarię :). Natomiast przy pierwszej samodzielnej wymianie świec na nowe, okazało się że fajki się poprzyklejały do izolatorów. Pomimo długotrwałej i delikatnej pracy nad ich zdjęciem "udało" mi się jedną uszkodzić. Nie chcę bronić Twojego mechanika, ale przypuszczam, że jest to dość częsta awaria.
Dziękuję za ten komentarz :). Czyli wszystkie choroby tego modelu, poza alternatorem, zaliczyłeś :). Mimo, że mam już nowy motocykl, to CBF jest dalej ze mną, dziś jestem na niej w pracy. Dalej spisuje się świetnie, a ma już 222 tys.km. Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów!
Hej. W mojej CBF 1000 też padła antena immobilisera. Nie dawało się odpalić moto. Jak już Honda odpaliła, to działała. I okazuje się, że w skuterach Hondy są identyczne anteny, ale zamontowane w innym miejscu - poza kierownicą. Dlatego tam problem zmęczenia materiału nie występuje i w razie czego można kupić "zdrową" używkę.
Bardzo rzeczowa prezentacja. Z mojej strony mam kilka spostrzeżeń. Jeśli akumulator to tylko Yuasa AGM. Moja fabryczna wytrzymała 10lat, obecna ma 4 lata. Żaden inny akumulator nie da takiej niezawodności. Co do wymiany oleju to warto przeprowadzać ją co 6tys.km a nie tak mówi serwisówka. Po 6 tys.km olej w motocyklu jest już bardzo mocno przepracowany. Smaruje on wtedy na poziomie olei z najniższej półki cenowej. Irydowe świece może i drogie - około 80zł/szt. ale Honda zaleca ich wymianę co 48tys.km. Myślę więc, że warto zwłaszcza, że są bardziej odporne na jazdę na krótkich odcinach.
Jeśli jeździsz mało, to możesz wymieniać olej co 6 tyś.km. Ja wymieniam co 12 tyś.km i czasem muszę robić to 2x w roku. Masz w filmikach zdjęcia stanu mojego silnika przy przebiegu 192 tyś.km. Myślę, że nie jest zły i wymiana co 12 tyś.km mu nie szkodzi. Yasa jest może spoko, ale jak widać na moim przykładzie, czy to Yuasa, czy Varta, czy Exide - każdy z tych akumulatorów wytrzymał ok. 50 tyś.km. Więc skoro nie ma różnicy w trwałości, to po co dawać 500zł za akumulator, jak można dać 150zł? A irydowe świece łatwiej zalać, bo mają cienką elektrodę. Miałem okazję przez godzinę bawić się w pchanie CBF1000 (kolegi) na irydówkach, jak się zalała ;). Mój motocykl śmiga od zawsze na zwykłych. Co 24 tyś.km i tak są robione zawory, więc wymiana przy okazji świec nic nie kosztuje. Poza tym serwisówka motocykla zaleca wymianę co 24 tyś.km, bez względu na to, co wkręcisz. No i ta cena... Ponad 2x więcej niż zwykła, a pozytywów nie widać za bardzo. Nie przekonasz mnie :).
@@zbyhu84 To teraz pomyśl jak by wygladał środek silnika gdybyś wymieniał olej co 6tys.km. Dwa razy mniej by się nie zużył, ale może do tej pory nie brałby oleju. Co do świec irydowych to serwisówka od CBR 600RR 2007r. nakazuje ich wymianę co 48tys.km a tam przecież jedziesz na obrotach wyższych niż w CBF1000. Znane są przypadki przejechania nawet 70tys.km na irydówkach i po wykręceniu wygladały one jeszcze całkiem przyzwoicie.
@@Motorniczy-mf8zs Ale film jest o CBF 1000 i w instrukcji do CBF każą wymieniać świece co 24 tyś.km. I co tyle wymieniam. Dziwi mnie, że chcesz, abym wymieniał olej co 6 tyś.km, czyli bardziej restrykcyjnie niż chce producent, zaś świece chcesz abym eksploatował do bliżej losowo wybranej granicy. W swoim motocyklu przyjąłem zasadę, że słowo producenta jest święte. Więc wymianę świec robię co 24 tyś.km, filtr powietrza zmieniam co 18 tyś.km i olej z filtrem co 12 tyś.km. Czy to ostatnie jest błędem... Nie wiem, ale nie sądzę. Aby się o tym przekonać ktoś by musiał przejechać tyle co ja w taki sposób jak ja, wymieniając olej 2x częściej. Czyli nie dowiemy się tego nigdy :). Grunt to postępować w zgodzie ze swoim sumieniem i cieszyć się jazdą :).
Nie traktowałbym zaleceń producenta jako świetość. Kupując Yamahę MT O9 wymieniałbyś filtr powietrza i regulował zawory co 40tys.km? Wiesz jak taki filtr wygląda po połowie tego przebiegu? Podobnie luz zaworowy po 40tys.km może dawno już nie istnieć. Ale na papierze fajnie wygląda tak rzadki serwis - motocykl prawie bezobslugowy:-D
@@Motorniczy-mf8zs No to nie traktuj. Ale nie narzucaj światu swojego formatu :). Ja traktuję zalecenia producenta dosyć poważnie i uważam, że dla CBF1000 interwały serwisowe są napisane rozsądnie. 13 lat i 198 tyś.km prawie bezproblemowej eksploatacji mojego motocykla chyba jest niezłym potwierdzeniem powyższego.
6:40 totalna bzdura. Motocyklowe alternatory są w większości przypadków oparte na magnesach trwałych, a to oznacza że nie da się sterować ilością produkowanej energii (poza regulacja obrotów wirnika). Taki alternator zawsze pracuje na 100% swojej wydajności, a nadmiar wyprodukowanej energii jest zamieniany w ciepło w stratnym regulatorze napięcia, to z kolei oznacza że włączając dodatkowy odbiornik jak światła drogowe energia ta trafia do instalacji motocykla zamiast być wytracona w regulatorze. Dla alternatora motocyklowego nie ma żadnej różnicy ile odbiorników jest włączonych ponieważ on zawsze produkuje tyle samo energii. Moc odbiorników ponad moc alternatora spowoduje spadek napięcia w instalacji motocykla lecz kompletnie nie wypłynie to na pracę alternatora.
Mam go od roku ma 63tys pochodzi z Niemiec dzwonilem do hondy i po winie nie ma info żeby był wymieniany alternator Jeszcze nie mam zapasowego jak byś mi poradził jakiej firmy kupić będę bardzo wdzieczny
Hej. Prawdopodobnie mam taki sam problem z fajką świecy jak Ty. Po regulacji zaworów i wymianie świec przejechałem 300 km i zaczęło się szarpanie silnikiem poniżej 3500 obr/min przy delikatnym dodawaniu gazu. Na fajkach nie widać żadnych uszkodzeń. Jak doszedłeś do tego która jest uszkodzona, da się je jakoś pomierzyć, czy wymieniać po kolei aż się trafi. Dostęp jest wiadomo jaki.
Ja oddałem do warsztatu i tam szukali, ale w końcu sam znalazłem w necie info o podobnym przypadku, dałem znać do warsztatu i tam znaleźli uszkodzoną fajkę. Możesz spróbować szukać po temperaturze kolektorów - ten przerywający będzie się wolniej nagrzewał. Obstawiam uszkodzenie fajki na 2 lub 3 cylindrze, bo tam jest najciaśniej i najtrudniej je wyjąć.
Numer z tarczą ? Kto przez to nie przeszedł. Ja na szczęście tylko w garażu, więc nawet się nie rozpedzilem lol. Światła zmieniłem na HID, zamiast 2x 55W, mam 2x 35W.
Też miałem HIDa przez ok. 10 lat. Ale coś padło, chyba przetwornica i zaorałem zestaw w 2020 r. Wypalił mi zresztą mocno odbłyśnik... A co do blokady, to kupiłem spiralną linkę-przypominajkę, naciąganą na kierownicę i od tej pory nigdy o blokadzie nie zapomniałem :)
Witam. Pytanie może nie na temat, ale czy jak jechałeś alpy Rumunia to wykupywales jakieś dodatkowe ubezpieczenie. Mam cbf niby nie awaryjne jadę w tym roku dookoła polski i jedyny czego się boję to awarii. Zaznaczę ze jadę sam i nie mam pojęcia o mechanice. Dzięki LWG
Szczerze mówiąc tylko przed ostatnią wyprawą w Alpy w 2020 r. zastanawiałem się nad dodatkowym ubezpieczeniem, ale w końcu go nie wykupiłem. Nigdy nie miałem nic poza bazowym OC...
Cześć - jak oceniasz chłodnym okiem SC64 - tj nast model cbf1000 juz na allu ramie? Chodzi mi czy są tam jakieś powtarzające sie wady? Pytam bo przez niewygodą pozycję mojej obecnej Hondy na długich trasach padł mi kregosłup i z bólem serca muszę ja sprzedać a F4i - mimo ze jest super niezawodna- przez 170kkm raz tylko zrobiło mi sie zwarcie w przedniej postojówce ale dojechałem do domu pozatym zero awarii, zero spalania oleju. Mimo bardzo dużej sympatii muszę ją sprzedać i kupic coś wygodniejszego - i dalej myśle nad kolejną hondą bo mam z hondami same najlepsze motocyklowe wspomnienia ale tym razem cbf1000 - dlaczego? Gdyż mało pali, ma komp pokł, Abs , centralną podstawkę i wygodną pozycję a i regulowaną fajnie szybę. Napisz coś od siebie. Pozdrawiam
Generalnie to jest praktycznie ten sam piec. Pozmieniali tam trochę przełożenia i niestety dali jeden wydech z zaworem exup. To wiem, że z tym zaworem trochę ludzie problemów miewali. O innych kłopotach jakoś za bardzo nie słyszałem. Jeden kumpel miał kłopoty ze świrującym silnikiem, ale sprzęt miał coś schrzanione przy podciśnieniu i map sensor dostawał błędne dane. Ogólnie raczej równie udana konstrukcja jak poprzedniczka, niemniej informacje mam tylko z drugiej ręki. Sam tylko 2 razy na SC64 miałem okazje pojeździć.
@@mikkei3532 Niestety nie czuję się na siłach by rzetelnie odpowiedzieć. Przejechałem się na SC64 tylko dwa razy na maszynach kolegów, więc z dodatkowymi marginesami bezpieczeństwa. Wiotkość ramy w litrze wychodzi raczej tylko w szybkich łukach - tego w SC64 nie dane mi było sprawdzić. Niemniej rozwiązania konstrukcyjne w SC64 są podobne do poliftowej CBF600, na której większą sztywność ramy odczuwa się bardzo w stosunku do klasycznej CBF1000. Także na pewno nie jest gorzej ;). Musiałbyś zapytać kogoś, kto miał obie wersje litrowej CBF.
Postaw motocykl na centralce, dociąż tył, żeby przednie koło było w powietrzu. Poruszaj kierownicą w lewo i w prawo, tak, żeby ruch przechodził przez pozycję jazdy na wprost. Jeśli poczujesz, że kierownica delikatnie się chce blokować w pozycji na wprost, czujesz delikatny przeskok, to łożysko jest wyrobione i do wymiany. Wpływa to na trakcję, prowadzenie w zakrętach, precyzję prowadzenia motocykla.
Witam widzę że masz wielkie doświadczenie z cbf ą proszę poradź wybieram się w dalszą wyprawę moja honda i martwi mnie opinia o alternatorach nie wiem czy wymienić na nowy czy zabrać ze sobą zapasowy
Obecnie to już wróżenie z fusów. CBFy mają swoje lata, najmłodsze mają dekadę. Jeśli nie byłeś właścicielem od nowości, lub nie znasz historii moto, to pod deklem możesz mieć wszystko. Od wadliwego fabrycznego, przez przewijany, wymieniany oryginał, po chiński zamiennik. Pytanie czy wiesz co tam siedzi. Najgorsze są chińskie zamienniki, padają błyskawicznie. Jeśli masz tam oryginał, to bym go przemierzył i jeśli wszystko z nim ok, to nie ma co zmieniać. Zapasowy, jak masz, to bierz. Wymianę da się zrobić na drodze w razie W.
Cześć. Myślę nad kupnem tego Moto. Jednak mam wątpliwości czy dam radę ogarnąć ta maszynę. Na motorach jeżdżę 2 lata. Mój pierwszy poważniejszy Moto to był Fazer 600. I mam pytanko do ciebie czy cbfka jest łatwa w prowadzeniu? Chodzi mi o pokonywanie zakrętów itp. Czy wysoki moment obrotowy jest do ogarnięcia dla takiego świeżaka?
Jak jeździłeś na Fazerze to dasz radę. CBF jest znacząco ciężka, ale raczej to ma wpływ tylko na manewry parkingowe. A tak to się motocykl prowadzi bardzo dobrze. Moment obrotowy jest spokojnie do ogarnięcia.
@@danoneee730 Tylko jedna świeci jako mijania. Dupy nie urywa. 10 lat jeździłem z chińskim zenonem. Pod koniec 2020 przetwornica padła i wróciłem do żarówki, bo od xenonu odbłyśnik się wypalał. Wsadziłem mocniejszą żarówkę i jest jako tako, ale na pewno są motocykle z lepszym oświetleniem.
@dephilator2000 Fazer niewiele mniej ważył zatankowany pod korek. Ja mam 182cm więc nie jest to dla mnie problem przepychać Moto. Generalnie chodzi mi o to jak ta Honda sprawuje się podczas jazdy czy słucha kierowcy, nie jest nerwowa w zakrętach itp. czy motor jest przewidywalny.
@@danoneee730 Jest bardzo przewidywalna, bardzo ułożona. Masa robi swoje, motocykl jedzie stabilnie w zakrętach. Rzędowy silnik czterogarowy też łagodzi pracę, silnik chodzi miękko, nie jest narwany, jak to bywa z silnikami dwucylindrowymi.
@@zbyhu84 to masz tanio. Mi zaspierwali u mojego ubezpieczyciela 247zl. A powiedz mistrzu nic nie wspominasz o wymianach i kosztach akumulatora. Jaki najlepszy w stosunku jakosci do ceny bo te 8Ah to strasznie mala ppjemnosc ciekawe czemu nie dali wiekszego nie zmiescil sie pewnie... w skrocia jakiego uzywasz obecnie?
@@zbyhu84 a co powiesz na temat plynu w chlodnicy? Co ile wymieniac na jaki czy zwykly samochodowy do chlodnic aluminiowych wystarczy? Tez niedawno zakupilem sprzeta od handlarza i patrze ze w zbiorniku wyrownawczym nie ma plyny trza by dolac ale jakiego? Czy moze lepiej wymienic. Ale jakas specjalna metoda jest na to? Bo czytalem ze cbf600 to trzeba jakies bujania robic zeby caly plyn wypuscic...
@@Investczer Ja zalałem zielony Kuler K2. I po zmieniłem go po ok 100 tyś.km - dalej był zielony i nie wyglądał na przepracowany. I tu muszę przyznać, że było to spore zaniedbanie z mojej strony, bo serwisówka poleca wymieniać płyn chłodniczy co 36 tyś.km lub co 3 lata. Gdy zmieniałem to odkręciłem korek w obudowie termostatu i korek spustowy w pompie. Płyn zleciał. Pościskałem węże, pochyliłem motocykl na lewo i tyle. Zakręciłem spust, wlałem świeży płyn. Gdy pojawił się pod korkiem, to znowu pobujałem motocyklem na boki, pościskałem węże chłodnicy - poszło trochę bąbli. Dolałem i znowu - aż bąble przestały lecieć. Założyłem korek, wlałem płyn do zbiorniczka wyrównawczego i moto działa. Warto wymienić, niż uzupełniać, jak nie wiesz co jest wlane. Płyny raczej są mieszalne, nic się nie stanie, ale warto zmienić i wiedzieć co się ma w układzie :).
Dzięki za filmik i za szczerość. Wrzucaj więcej takich filmików.
Bardzo fajne kompendium wiedzy. Po prostu super.
Dziękuję :)
Fajnie że kręci się takie filmy,bo jest to naprawdę pomocne.Pozdrawiam
Dzięki!
Dziękuję za serię świetnych filmów i mam propozycję żebys może zrobił relację z jakiejś swojej podróży, bo z Twoich opowiadań wynika że byłeś w wielu ciekawych miejscach. Pozdrawiam
Może kiedyś coś zmontuję, choć nie mam za wiele materiałów video z wyjazdów.
A tymczasem prowadzę relacje w wersji pisanej.
Zapraszam!
zbyhu.cba.pl
@@zbyhu84 Chętnie poczytam . Lewa z Zabrza
Hej, fajnie że wszystko notujesz co i kiedy dzieje się z motocyklem, ja zawsze o tym zapominam.
Również jeżdżę CBF'ką i również miałem kilka podobnych przygód podczas użytkowania.
Dokładnie w ten sam sposób załatwiłem tarcze hamulcową w swoim motorku będąc 1kkm od domu, a najlepsze że mając przypominacz w schowku :). Chciałem kupić oryginały tarcz, ale nie znalazłem., więc udałem się do ASO po nowy komplet. Okazało się że są w podobnych cenach co zamienniki na Allegro. A przy okazji, uzyskałem tam również informacje że spokojnie można wymieniać tylko jedną, dlatego tak też zrobiłem i ostatecznie okazało się taniej.
U mnie również pompa paliwa zaczęła piszczeć, uznałem jednak za wczasu że zaczyna się kończyć. Kupiłem używaną i przy wymianie widziałem że w starej uszczelka się zużyła. Nie sądziłem że to ona jest odpowiedzialna za awarię :).
Natomiast przy pierwszej samodzielnej wymianie świec na nowe, okazało się że fajki się poprzyklejały do izolatorów. Pomimo długotrwałej i delikatnej pracy nad ich zdjęciem "udało" mi się jedną uszkodzić. Nie chcę bronić Twojego mechanika, ale przypuszczam, że jest to dość częsta awaria.
Dziękuję za ten komentarz :).
Czyli wszystkie choroby tego modelu, poza alternatorem, zaliczyłeś :).
Mimo, że mam już nowy motocykl, to CBF jest dalej ze mną, dziś jestem na niej w pracy. Dalej spisuje się świetnie, a ma już 222 tys.km.
Życzę wielu bezawaryjnych kilometrów!
Zajebisty material. Dzieki
Również dziękuję :)
No i super..... O to chodziło kolego... ciekawe wiadomości
Dzięki :)
Siema Zbyhu. Fajne materiały, aż sie przypomniały czasy gdy byłem w posiadaniu moto. Pozdrowienia
Dzięki! Może jeszcze kiedyś wsiądziesz na dwa kółka, z tego się nie wyrasta ;)
Super pozdro z Rybnika👍
Fajnie, jestem z Rybnika, dzięki👍
Fajny materiał!
Mi by się nie chciało 😀
Dzięki! :)
Zbychu podziwiam twoje notowanie wszystkiego .podziwiam zapraszam do mnie też posiadam CBF tylko przeszła sporą modyfikacje lampy przód itd
Ta twoja CBF to musiałaby przejść przez moje ręce to też by tak wyglądała jak moja .
Hej. W mojej CBF 1000 też padła antena immobilisera. Nie dawało się odpalić moto. Jak już Honda odpaliła, to działała. I okazuje się, że w skuterach Hondy są identyczne anteny, ale zamontowane w innym miejscu - poza kierownicą. Dlatego tam problem zmęczenia materiału nie występuje i w razie czego można kupić "zdrową" używkę.
Tylko do końca nie wiem, czy inna antena dogada się z komputerem motocykla.
Bardzo rzeczowa prezentacja. Z mojej strony mam kilka spostrzeżeń.
Jeśli akumulator to tylko Yuasa AGM. Moja fabryczna wytrzymała 10lat, obecna ma 4 lata. Żaden inny akumulator nie da takiej niezawodności.
Co do wymiany oleju to warto przeprowadzać ją co 6tys.km a nie tak mówi serwisówka. Po 6 tys.km olej w motocyklu jest już bardzo mocno przepracowany. Smaruje on wtedy na poziomie olei z najniższej półki cenowej.
Irydowe świece może i drogie - około 80zł/szt. ale Honda zaleca ich wymianę co 48tys.km. Myślę więc, że warto zwłaszcza, że są bardziej odporne na jazdę na krótkich odcinach.
Jeśli jeździsz mało, to możesz wymieniać olej co 6 tyś.km. Ja wymieniam co 12 tyś.km i czasem muszę robić to 2x w roku. Masz w filmikach zdjęcia stanu mojego silnika przy przebiegu 192 tyś.km. Myślę, że nie jest zły i wymiana co 12 tyś.km mu nie szkodzi.
Yasa jest może spoko, ale jak widać na moim przykładzie, czy to Yuasa, czy Varta, czy Exide - każdy z tych akumulatorów wytrzymał ok. 50 tyś.km. Więc skoro nie ma różnicy w trwałości, to po co dawać 500zł za akumulator, jak można dać 150zł?
A irydowe świece łatwiej zalać, bo mają cienką elektrodę. Miałem okazję przez godzinę bawić się w pchanie CBF1000 (kolegi) na irydówkach, jak się zalała ;). Mój motocykl śmiga od zawsze na zwykłych. Co 24 tyś.km i tak są robione zawory, więc wymiana przy okazji świec nic nie kosztuje. Poza tym serwisówka motocykla zaleca wymianę co 24 tyś.km, bez względu na to, co wkręcisz. No i ta cena... Ponad 2x więcej niż zwykła, a pozytywów nie widać za bardzo.
Nie przekonasz mnie :).
@@zbyhu84
To teraz pomyśl jak by wygladał środek silnika gdybyś wymieniał olej co 6tys.km. Dwa razy mniej by się nie zużył, ale może do tej pory nie brałby oleju.
Co do świec irydowych to serwisówka od CBR 600RR 2007r. nakazuje ich wymianę co 48tys.km a tam przecież jedziesz na obrotach wyższych niż w CBF1000. Znane są przypadki przejechania nawet 70tys.km na irydówkach i po wykręceniu wygladały one jeszcze całkiem przyzwoicie.
@@Motorniczy-mf8zs Ale film jest o CBF 1000 i w instrukcji do CBF każą wymieniać świece co 24 tyś.km. I co tyle wymieniam.
Dziwi mnie, że chcesz, abym wymieniał olej co 6 tyś.km, czyli bardziej restrykcyjnie niż chce producent, zaś świece chcesz abym eksploatował do bliżej losowo wybranej granicy.
W swoim motocyklu przyjąłem zasadę, że słowo producenta jest święte. Więc wymianę świec robię co 24 tyś.km, filtr powietrza zmieniam co 18 tyś.km i olej z filtrem co 12 tyś.km.
Czy to ostatnie jest błędem... Nie wiem, ale nie sądzę. Aby się o tym przekonać ktoś by musiał przejechać tyle co ja w taki sposób jak ja, wymieniając olej 2x częściej. Czyli nie dowiemy się tego nigdy :).
Grunt to postępować w zgodzie ze swoim sumieniem i cieszyć się jazdą :).
Nie traktowałbym zaleceń producenta jako świetość. Kupując Yamahę MT O9 wymieniałbyś filtr powietrza i regulował zawory co 40tys.km? Wiesz jak taki filtr wygląda po połowie tego przebiegu? Podobnie luz zaworowy po 40tys.km może dawno już nie istnieć. Ale na papierze fajnie wygląda tak rzadki serwis - motocykl prawie bezobslugowy:-D
@@Motorniczy-mf8zs No to nie traktuj. Ale nie narzucaj światu swojego formatu :). Ja traktuję zalecenia producenta dosyć poważnie i uważam, że dla CBF1000 interwały serwisowe są napisane rozsądnie.
13 lat i 198 tyś.km prawie bezproblemowej eksploatacji mojego motocykla chyba jest niezłym potwierdzeniem powyższego.
Dla sprostowania to tył koziołek czyli samiec sarny :)
Ani nie gadaj, jak sobie przypomnę tego biedaka, to zawsze mi zajebiście go żal :(
@@zbyhu84 no wiadomo
6:40 totalna bzdura. Motocyklowe alternatory są w większości przypadków oparte na magnesach trwałych, a to oznacza że nie da się sterować ilością produkowanej energii (poza regulacja obrotów wirnika). Taki alternator zawsze pracuje na 100% swojej wydajności, a nadmiar wyprodukowanej energii jest zamieniany w ciepło w stratnym regulatorze napięcia, to z kolei oznacza że włączając dodatkowy odbiornik jak światła drogowe energia ta trafia do instalacji motocykla zamiast być wytracona w regulatorze. Dla alternatora motocyklowego nie ma żadnej różnicy ile odbiorników jest włączonych ponieważ on zawsze produkuje tyle samo energii. Moc odbiorników ponad moc alternatora spowoduje spadek napięcia w instalacji motocykla lecz kompletnie nie wypłynie to na pracę alternatora.
Mam go od roku ma 63tys pochodzi z Niemiec dzwonilem do hondy i po winie nie ma info żeby był wymieniany alternator
Jeszcze nie mam zapasowego jak byś mi poradził jakiej firmy kupić będę bardzo wdzieczny
Hej. Prawdopodobnie mam taki sam problem z fajką świecy jak Ty. Po regulacji zaworów i wymianie świec przejechałem 300 km i zaczęło się szarpanie silnikiem poniżej 3500 obr/min przy delikatnym dodawaniu gazu. Na fajkach nie widać żadnych uszkodzeń. Jak doszedłeś do tego która jest uszkodzona, da się je jakoś pomierzyć, czy wymieniać po kolei aż się trafi. Dostęp jest wiadomo jaki.
Ja oddałem do warsztatu i tam szukali, ale w końcu sam znalazłem w necie info o podobnym przypadku, dałem znać do warsztatu i tam znaleźli uszkodzoną fajkę.
Możesz spróbować szukać po temperaturze kolektorów - ten przerywający będzie się wolniej nagrzewał. Obstawiam uszkodzenie fajki na 2 lub 3 cylindrze, bo tam jest najciaśniej i najtrudniej je wyjąć.
Отличный отчёт.
Numer z tarczą ? Kto przez to nie przeszedł. Ja na szczęście tylko w garażu, więc nawet się nie rozpedzilem lol. Światła zmieniłem na HID, zamiast 2x 55W, mam 2x 35W.
Też miałem HIDa przez ok. 10 lat. Ale coś padło, chyba przetwornica i zaorałem zestaw w 2020 r. Wypalił mi zresztą mocno odbłyśnik...
A co do blokady, to kupiłem spiralną linkę-przypominajkę, naciąganą na kierownicę i od tej pory nigdy o blokadzie nie zapomniałem :)
Witam. Pytanie może nie na temat, ale czy jak jechałeś alpy Rumunia to wykupywales jakieś dodatkowe ubezpieczenie. Mam cbf niby nie awaryjne jadę w tym roku dookoła polski i jedyny czego się boję to awarii. Zaznaczę ze jadę sam i nie mam pojęcia o mechanice. Dzięki LWG
Szczerze mówiąc tylko przed ostatnią wyprawą w Alpy w 2020 r. zastanawiałem się nad dodatkowym ubezpieczeniem, ale w końcu go nie wykupiłem. Nigdy nie miałem nic poza bazowym OC...
Cześć - jak oceniasz chłodnym okiem SC64 - tj nast model cbf1000 juz na allu ramie? Chodzi mi czy są tam jakieś powtarzające sie wady? Pytam bo przez niewygodą pozycję mojej obecnej Hondy na długich trasach padł mi kregosłup i z bólem serca muszę ja sprzedać a F4i - mimo ze jest super niezawodna- przez 170kkm raz tylko zrobiło mi sie zwarcie w przedniej postojówce ale dojechałem do domu pozatym zero awarii, zero spalania oleju.
Mimo bardzo dużej sympatii muszę ją sprzedać i kupic coś wygodniejszego - i dalej myśle nad kolejną hondą bo mam z hondami same najlepsze motocyklowe wspomnienia ale tym razem cbf1000 - dlaczego? Gdyż mało pali, ma komp pokł, Abs , centralną podstawkę i wygodną pozycję a i regulowaną fajnie szybę. Napisz coś od siebie. Pozdrawiam
Generalnie to jest praktycznie ten sam piec. Pozmieniali tam trochę przełożenia i niestety dali jeden wydech z zaworem exup. To wiem, że z tym zaworem trochę ludzie problemów miewali. O innych kłopotach jakoś za bardzo nie słyszałem. Jeden kumpel miał kłopoty ze świrującym silnikiem, ale sprzęt miał coś schrzanione przy podciśnieniu i map sensor dostawał błędne dane.
Ogólnie raczej równie udana konstrukcja jak poprzedniczka, niemniej informacje mam tylko z drugiej ręki. Sam tylko 2 razy na SC64 miałem okazje pojeździć.
@@zbyhu84 dzięki- jak oceniasz wiotkośc ramy - poprawili ? Bo pamietam o twojej stalowej ramie mówiłeś troszke mało pochlebnie.
@@mikkei3532 Niestety nie czuję się na siłach by rzetelnie odpowiedzieć. Przejechałem się na SC64 tylko dwa razy na maszynach kolegów, więc z dodatkowymi marginesami bezpieczeństwa. Wiotkość ramy w litrze wychodzi raczej tylko w szybkich łukach - tego w SC64 nie dane mi było sprawdzić.
Niemniej rozwiązania konstrukcyjne w SC64 są podobne do poliftowej CBF600, na której większą sztywność ramy odczuwa się bardzo w stosunku do klasycznej CBF1000. Także na pewno nie jest gorzej ;).
Musiałbyś zapytać kogoś, kto miał obie wersje litrowej CBF.
Wspominałeś o wymianie główki ramy czy coś takiego. Jakie są objawy że się to ma i czy to poważna naprawa? W ogóle to fajne filmy.
Postaw motocykl na centralce, dociąż tył, żeby przednie koło było w powietrzu. Poruszaj kierownicą w lewo i w prawo, tak, żeby ruch przechodził przez pozycję jazdy na wprost. Jeśli poczujesz, że kierownica delikatnie się chce blokować w pozycji na wprost, czujesz delikatny przeskok, to łożysko jest wyrobione i do wymiany. Wpływa to na trakcję, prowadzenie w zakrętach, precyzję prowadzenia motocykla.
Dzieki stary ,jutro sprawdze jak nie bedzie padać.
Nie wyczuwam oporu więc to chyba nie to. Jednak przy manewrach na wolnych prędkościach czuje jakby drżenie kierownicy. Co to może być?
@@tomaszfratczak9341 ale jakiego rodzaju drżenie? Wibracje? Lekkie shimmy?
Tak lekkie wibracje ,nie wiem co to shimmy
Witam widzę że masz wielkie doświadczenie z cbf ą proszę poradź wybieram się w dalszą wyprawę moja honda i martwi mnie opinia o alternatorach nie wiem czy wymienić na nowy czy zabrać ze sobą zapasowy
Obecnie to już wróżenie z fusów. CBFy mają swoje lata, najmłodsze mają dekadę. Jeśli nie byłeś właścicielem od nowości, lub nie znasz historii moto, to pod deklem możesz mieć wszystko. Od wadliwego fabrycznego, przez przewijany, wymieniany oryginał, po chiński zamiennik. Pytanie czy wiesz co tam siedzi. Najgorsze są chińskie zamienniki, padają błyskawicznie.
Jeśli masz tam oryginał, to bym go przemierzył i jeśli wszystko z nim ok, to nie ma co zmieniać.
Zapasowy, jak masz, to bierz. Wymianę da się zrobić na drodze w razie W.
Nic nie wspomniałeś o jelonku,szkoda bo lubię zwierzęta bardziej niż używane chłodnice
Cześć. Myślę nad kupnem tego Moto. Jednak mam wątpliwości czy dam radę ogarnąć ta maszynę. Na motorach jeżdżę 2 lata. Mój pierwszy poważniejszy Moto to był Fazer 600. I mam pytanko do ciebie czy cbfka jest łatwa w prowadzeniu? Chodzi mi o pokonywanie zakrętów itp. Czy wysoki moment obrotowy jest do ogarnięcia dla takiego świeżaka?
Jak jeździłeś na Fazerze to dasz radę. CBF jest znacząco ciężka, ale raczej to ma wpływ tylko na manewry parkingowe. A tak to się motocykl prowadzi bardzo dobrze.
Moment obrotowy jest spokojnie do ogarnięcia.
@@zbyhu84 Ok. A jak jest z oświetleniem? Chodzi mi o przednie lampy. Jest to ważne dla mnie ponieważ często jeżdżę wieczorami lub w nocy.
@@danoneee730 Tylko jedna świeci jako mijania. Dupy nie urywa. 10 lat jeździłem z chińskim zenonem. Pod koniec 2020 przetwornica padła i wróciłem do żarówki, bo od xenonu odbłyśnik się wypalał. Wsadziłem mocniejszą żarówkę i jest jako tako, ale na pewno są motocykle z lepszym oświetleniem.
@dephilator2000 Fazer niewiele mniej ważył zatankowany pod korek. Ja mam 182cm więc nie jest to dla mnie problem przepychać Moto. Generalnie chodzi mi o to jak ta Honda sprawuje się podczas jazdy czy słucha kierowcy, nie jest nerwowa w zakrętach itp. czy motor jest przewidywalny.
@@danoneee730 Jest bardzo przewidywalna, bardzo ułożona. Masa robi swoje, motocykl jedzie stabilnie w zakrętach. Rzędowy silnik czterogarowy też łagodzi pracę, silnik chodzi miękko, nie jest narwany, jak to bywa z silnikami dwucylindrowymi.
Spoko film, ale po co te rogi diabła?
Jakie rogi?
Znak diabła pokazujesz ręką. Na ikonę a potem slaid jak jedziesz na moto. To jest znak diabła. W ten sposób pokazujesz że przynależy sz do niego.
@@Marjan73 o matko, wrzuć na luz...
@@zbyhu84 hehehe lepiej 3 niech wrzuci bo tak to za daleko nie zajedzie 😊
Witam a rozrząd wymieniałeś?
Była o tym mowa w trzeciej części.
@@zbyhu84 dziękuję pozdrawiam
Zbyhu ile placisz oc i w jakiej firmie za cbf?
133zł. PZU. Gołe OC, bez niczego.
@@zbyhu84 to masz tanio. Mi zaspierwali u mojego ubezpieczyciela 247zl. A powiedz mistrzu nic nie wspominasz o wymianach i kosztach akumulatora. Jaki najlepszy w stosunku jakosci do ceny bo te 8Ah to strasznie mala ppjemnosc ciekawe czemu nie dali wiekszego nie zmiescil sie pewnie... w skrocia jakiego uzywasz obecnie?
@@Investczer O akumulatorach mówiłem chyba w trzecim materiale. Jeżdżę na Exide AGM. Kosztuje jakieś 150zł i średnio starcza na 50 tyś.km ;)
@@zbyhu84 to swietnie. 50 tys to jakies 5 lat przy Twoim przelocie. Taki 8.6Ah aktualnie jest za 129zl na alle drogo.
Jakie paliwo stosujesz 95 czy 98?
Tylko i wyłącznie 95.
@@zbyhu84 Dzieki, własnie stalem się szczęśliwym posiadaczem i przy pierwszym tankowaniu się zawachałem. Dobre filmy 👍
@@VILLACOMPLEX Gratuluję zakupu! Oby służyła tak wiernie jak moja :)
@@zbyhu84 a co powiesz na temat plynu w chlodnicy? Co ile wymieniac na jaki czy zwykly samochodowy do chlodnic aluminiowych wystarczy? Tez niedawno zakupilem sprzeta od handlarza i patrze ze w zbiorniku wyrownawczym nie ma plyny trza by dolac ale jakiego? Czy moze lepiej wymienic. Ale jakas specjalna metoda jest na to? Bo czytalem ze cbf600 to trzeba jakies bujania robic zeby caly plyn wypuscic...
@@Investczer Ja zalałem zielony Kuler K2. I po zmieniłem go po ok 100 tyś.km - dalej był zielony i nie wyglądał na przepracowany. I tu muszę przyznać, że było to spore zaniedbanie z mojej strony, bo serwisówka poleca wymieniać płyn chłodniczy co 36 tyś.km lub co 3 lata.
Gdy zmieniałem to odkręciłem korek w obudowie termostatu i korek spustowy w pompie. Płyn zleciał. Pościskałem węże, pochyliłem motocykl na lewo i tyle. Zakręciłem spust, wlałem świeży płyn. Gdy pojawił się pod korkiem, to znowu pobujałem motocyklem na boki, pościskałem węże chłodnicy - poszło trochę bąbli. Dolałem i znowu - aż bąble przestały lecieć. Założyłem korek, wlałem płyn do zbiorniczka wyrównawczego i moto działa.
Warto wymienić, niż uzupełniać, jak nie wiesz co jest wlane. Płyny raczej są mieszalne, nic się nie stanie, ale warto zmienić i wiedzieć co się ma w układzie :).