Передивився купу відео на цю тему, - це перше відео, де все просто, ясно і зрозуміло, конкретно і доступно для сприйняття для мене, як для людини, що обізнана лише з азами електротехніки. Велика подяка Автору! Слава Україні!
Слава ЗСУ,слава Героям України! Дякую за ролик,просто і дохотчиво все розложив,довго я шукав по ютубу це підключення від АВР,дякую за допомогу,здоровья,мирного неба!!!
Чудовий коментар щодо керування RB/RN задопомогою реле затримки. Ще як варіант можна дотриматись першої схеми, але замість реле затримки і модульного контактора використати реле напруги. Там і затримку налаштувати можна, і струми точно буде тримати вказані
Вітаю, включайте потужні прилажи через розумні розетки, коли буде перемикатись, великі споживачі не включаться, тільки з мобільного додатку або вручну з кнопочки
Дуже дякую за відео! Спокійно, витримано, зрозуміло навіть до зовсім безголового в електриці як я. Українській контент це супер! Респект автору! Дуже чекаю переглянути ітогове відео!
Доброго дня! Допоможіть вирішити проблему. При перемиканні на резервне джерело (інвертер), АВР видає характерний шум, який триває декілька секунд, з'являється сильна вібрація і саме перемикання виходить через раз. Маю різні АВР (Tomzn/Geja/Earu) і проблема з кожним, відповідно як я розумію- справа в інверторах (вони на 1600w, чиста "китайська" синусоїда) вони не витримують навантаження в момент переключення і напевно не вистачає напруги для нормальної роботи АВР. Інвертер завжди включений, тобто це не проблема з просадкою при запуску. Питання- який АВР мені підійде під мою схему з цими інверторами? Чи все ж для роботи АВР потрібно мати більш потужні інвертори?
Вітаю, в секті зубра лохів побільшало, зубр може працювати тільки від мережі (або від якісного інверторного генератора (чи інвертора) і то не завжди) Це повязано зі способом обробітку синусоїди для вимірювання величини напруги, для зменшення часу спрацювання реле. Але від цього сильно погіршилася завадовитривалість реле на різні гармоніки наприклад. Купіть Новатек-електро і забудьте за свою проблему. Рекомендую.
Набагато простіше і надійніше увімкнути замикаючі контакти реле напруги в розрив контролю напруги АВР від генератора (тоді необхідність у контакторі відпадає). Розетку зарядного пристрою через автомат (можна і без нього) підімкнути до верхніх контактів "мережа". У цьому випадку заряд акумулятора буде автоматично вестись тільки при живленні від мережі. Якщо ж є така необхідність вимикати "автоматику" на час відсутності, можна розетку зарядного пристрою заживити через одну групу автомата, а другу групу автомата увімкнути в розрив вимикача інвертора. В цьому випадку вимикається і "зарядка" і автоматичний перехід на живлення від інвертора.
Друзі я всім дуже вдячний за поради та конструктивні обговорення, готую новий ролик, з схемою лайт, де будуть враховані деякі ваші побажання, ВИ просто ОГОНЬ! А ви не забувайте підписатись на канал і допомагайте мені творити якісний україномовний правильний контент. Зараз в даний момент моя система вже доведена до ідеалу, через верхній відкритий контакт в мене виведена розетка на зарядний пристрій, він заряджає тільки при наявності мережі, після закінчення зарядки, зарядне перестає заряджати, і постійно знаходиться у вкл стані, між акумулятором та інвертором доставив двохполюсний 125 амперний автом.вимикач, щоб при потребі швидше зарядити акум, оскільки холостий хід інвертора 15 Вт. Контактор викинув з схеми, а реле затримки працює в розриві до нижнього соленоїда на контактах BR BN. До нижнього відкритого контакту, відповідно до схеми, підключений сам інвертор. Коли мене немає вдома, я просто вимикаю автом.вимикач той що на акумі, відповідно нічого не переключиться, коли пропадає мережа.
Холодильник за время задержки отключится, но быстрое новое включение может его повредить. Прийдётся на розетку холодильника поставить реле времени с задержкой на 8 минут. Это безопасный интервал для его следующего запуска. Не благодарите.)
У відеоролику у вас міститься помилка у схемотехніці: кінець синьої перемички, котрий ви підключаєте до контакту А2 на контакторі (таймкод 18:02) потрібно було підключати не туди, а до контакту А1 на реле затримки. Пояснюю чому: згідно вашої схеми підключення струм від інвертора буде проходити послідовно через два реле: спочатку через 10-амперне реле затримки, а потім і через 25-амперне реле контактора. А задумка була в тому щоб прибрати реле затримки із силової частини схеми.
Вітаю, дякую вам за уважність, варіантів підключення є декілька, я не вважаю це критичною помилкою, -але мінус в цій схема є, це споживання та постійна паралельна робота котушок а реле та контактора, в другій частині схема без контактора та підключена по іншому, і споживаннч 27 мА,, тобто близько 6 ват
Інвертор не можна вимикати при навантаженні також потрібна затримка. Ми авр робили собі під ліфери за допомогою 12в реле на кнопку інвертора, силового реле на 220в мінімум три нормально замкнуті контакти із них два на замкнення при появі мережі, та одного реле затримки на включення 12в. Все автоматично, дешево та цікаво.
Я коли робив подібну схему з малопотужним інвертором FOVAL, то наткнувся на нюанс. Соленоїд РВР сильно просаджує вихідну напругу малопотужного інвертора і перемикання може не відбутись. 50 на 50, лотерея коротше. Як я вийшов із ситуації - в розрив провода, що йде до контакту управління соленоїдом, включив потужний резистор номіналом 13Ом. Напруга інвертора перестала провалюватись, перемикання відбувається стабільно та надійно.
Дякую! Наразі така ж біда, інвертор зовсім "дитячий" - 500ВА/300Вт. Чи можна йому якось допомогти і не лізти у РВР? І яка приблизна потрібна потужність для нормальної роботи соленоїда?
@@KOXX2ECHO такий слабий інвертор, на жаль, не подужає РВР. Я бачив на Аліекспресі РВР не на соленоїді, а з моторчиком. По ідеї воно має споживати маленький струм, але там час перемикання 2...4с.
Схожа ситуація, такий самий автомат мережа / інвертор (уже з затримкою) і з FOVAL (маю 2 однакових) та сама проблема, хоча він і на 2,2 квт, і батарея 12В / 87 Аг, тобто батарея теж кіловат, зібрав щиток, від 220 перекидається з резерва на мережу (грався з вилками обидві в 220) Самому перемикачу всеодно де фаза / ноль, від 220 спрацьовує ідеально. Перший пуск від Foval, гуде і не перемикається, з РВР аж дим пішов, наче не вистачає сили перемкнутись. (цікаво але після диму РВР вижив) Додав як пишете 13 Ом і з одним інвертором працює супер, а з другим таким самим (приїхали одною посилкою) гуде що не роби і перемикається невпевнено. Інвертор при цьому постійно запущений, відключається тільки мережа, отже це не проблема запуску та затримки для виходу на стабільну напругу. Резистор 13 Ом набраний загальною потужністю 8 вт добряче прогрівся за те гудіння. Отже, для впевненості треба потужніший резистор. Ще мисль помазать той мега рубільнік зсередини, може полегшить перемикання. При перемиканні спіймав, що вихід інвертора підчас гудіння один раз просів мало не до 70В. Ще мисль, що сам акум не витягує (після 5-10 перемикань стає спрацьовувати гірше) бо на те смикання соленоїда добре бере енергії.
В мене та сама схема, тільки нема ніякої затримки бо інвертор постійно включений, у інвертора холостий хід споживає 0.5А, зарядне працює тільки від міста і коли треба підзаряджає АКБ, сама батрея lfp, перемикається все моментально, без затримки, зрозуміти що зникло світло можна тільки від звуку перемикання авр.
@@gamesshow5761якщо у вас в квартирі є якийсь щиток, не в під'їзд і саме в квартирі, вам достатньо вирізати авр у вхідний кабель з під'їзду чи мережі. Якщо такого нема то буде незручно
Дякую за відео, Можливо буде працювати без контактора, якщо: На АВР подати одразу напругу від інвертора, а на нижню колодку АВР подати напругу від інвертора через реле затримки. Тобто на силових контактах напруга появиться одразу(від інвертора), але АВР не переключить бо буде чекати нопругу на нижній колодці
Дякую - про такий варіянт навіть не подумав, а він однозначно найліпший! Якщо хтось не зрозумів - реле затримки треба поставити не на силові проводи, а на керуючі, тобто ті, що ідуть на нижні зелені контакти BR i BN. Відтак, навіть якщо на силових проводах і з'явиться напруга, вона проключиться на вихід лише при появі на керуючих клемах напруги після реле затримки. Хоча я вже думаю над тим, як перепаяти вбудоване в АВР для сонячного інвертора реле затримки з верхніх контактів на нижні.
@VoltageLP в такому випадку, затримка і пріоритет буде зверху, тобто на sourse A, тобто якщо поставити інвертор на місце мережі, затримки там не буде, вона є тількт на PV
у TOMZN є АВР для сонячних панелей, там теж саме,але є штатна затримка. Ви самі сказали напочатку про це. Навіщо ускладнювати так схему, беріть той, в інтеренті є відео про різницю
@@v4307 Вітаю, неодноразово пояснював і не тільки я, що саме ця модель нам не підходить, якщо цікавить чому поясню, скажу одне затримка та пріоритет тільки на першому вводі
@@Денис3-ю2н Вітаю, там не повинно бути напруги, це просто контакти від веутрішнього реле, які міняють статус в залежності де знаходиться живлення, або основне, або резервне
@@YevhenShchuka Потужність 800W номінальна, чистий синус, от доречі деякий час я ставив стабілізатор після інвертора і підключав до АВР, то тоді переключалось нормально, але бувало таке що інвертор при переключенні йшов в захист, стабілізатор 300В.
@@YevhenShchuka Я не пробував через реле бо не бачу сенсу, так як ця поведінка не при включенні інвертор, а уже в роботі. А ви не пробували підключати нуль від міста чи заземлення до інвертора, чи зміниться тоді звук? Можливо в цьому проблема
Дуже добре і якісно пояснено. А якщо реле затримки задіяти по іншому. Катушку реле садимо на вихід Інвертора. Тобто запускається таймер, в цей час інвертор запускається на свою оптимальну потужність. Виходить час реле і замикає контакти свої які в свою чергу замикають розрив провіда управління АВР наприклад чи ВR чи BN. Що думаєте?
@@yevhenshchuka3772 вже так до цього і зробив. Реле часу замикає контакти BN. Там ток малий. Тобто одразу вмикається інвертор. Через 8 секунд подає команду на BN і АВР перемикає струм на квартиру з інвертора.
Вітаю.У мене АВР GEYA W2R-100.Не можу зрозуміти,на нього хоч молися,а контакти *com,NO,NC* не міняють свого положення.Незалежно від мережі одні постійно включені,інші постійно виключені.Чи це мені такий АВР попався?Якщо можете допомогти,буду вдячний.
Можу допомогти, потрібно купляти не Geya а Tomzn, у перших працює цифра, у других аналог, тобто реле.. Geya буде працювати тільки коли на резерв буде подано постійне живлення. Під відео є посилання на групу в ТГ, там можу Вам детальніше пояснити і показати фото
Дякую.Я його розібрав і вияснилось,що там механічне реле.Цей "АВР" автоматично може переключити тільки з інвертора на мережу.Хитрі китайці.Зараз підпишусь на групу.
А навіщо робити паузу перед bluetti? Перед інвертором тут зрозуміло, а якщо зарядна станція підключена то нехай собі швиденько переходить. В мене трохи другий авр від geya то з ним на місцеву напругу переходить відносно "безшовно", а на станцію то є провал і деякі девайси встигають вимкнутися. Виробник каже що такого бути не повинно якщо потужність станції мінімум на 2.2кВт. Моя станція на 2кВт і 4кВт на пікове навантаження. Теоретично повинно вистачити, але щось не то. От не можу зрозуміти де загвоздка. Може у вас будуть якісь думки стосовно цього? Буду вдячний.
@@user-Shumik Вітаю, якщо резервне живлення постійно включене, то реле не потрібно, відповідно і не буде затримки, переключення що по Geya що по Tomzn по інструкції вроді 0.6 с, при нормальній напрузі та струмі не повинно бути паузи, але наскільки дивився на Geya підключена на тесті до 2 розеток не має безшовного перемикання. Від виробника ви правди не почуєте, він захищає свою продукцію. Ви самі можете в цьому переконатись, підключивши на вихід лампу розжарювання, а основне та резервне живлення у продовжувачі з кнопками, і будете точно знати, чи це заслаба станція чи проблема у АВР
Яке безшовне перемикання ви хочете від МЕХАНІЧНОГО пристрою ?))) там затримка космічна, звісно щось може потухнути. Швидке перемикання реально реалізувати тільки на силових мосфетах. Включайте синього йеті як ДБЖ в розрив де вам треба і все. Взагалі самий класний варіант це сонячна станція + літій залізофосфатні акуми.
Вітаю. Контактор зайвий у цій схемі. Реле часу подає напругу через свої контакти на сигнальні контакти АВР які контролюють наявність напруги від інвертора і АВР вмикається з затримкою часу
Звичайно. Стоїть підключена через ATS(ввід резерву) та DCB(дифавтомат). Інвертор звісно постійно в ній включений, перемикання відбувається за 8ms. Правда ресурс ATS 2000 перемикань, з частотою відключень яку зараз маємо, його вистачить на пів року.
@@YevhenShchuka ще хотів запитати, у відео ви вивели 2 проводка десь з інвертора до авр нижньої частини справа. А для чого вони? І чи можу я просто підключитись до інвертора від АВР як ви показали на відео, та просто включити на інверторі кнопку ВК. По ідеї повинно працювати і без тих двох провідків які йдуть десь зсередини інвертора
Можливо я помиляюся але на 19:10 хв. відео ви підєднуєте перемичку з контактом А2 контактора. Виходить контакти 15 18 реле задіяні не тільки для включення катушки контактора але щей як силовий для третього контакту контактора. А якщо цю перемичку зєднати на пряму з контактом реле А1. Контактор ставився додатково щоб не навантажувати контаки 15 18 реле.
Контактор ставився додатково щоб не навантажувати контаки 15 18 реле - так все вірно, першою спрацьовує котушка на реле затримки, потім котушка в контакторі, потім потужні контакти в контакторі, які приймають весь удар на себе, в реле затримки в цей час контакти вже замкнуті, відповідно їм вже не дребізг не страшний. А якщо цю перемичку зєднати на пряму з контактом реле А1 - тоді втратить сенс реле затримки, і його нормально відкритий контакт. Можливо я помиляюсь, всі зауваження приймаються та аналізуються.
Не втратить силові контакти не замкнуться пока конти 15 18 не подадуть напругу на котушку контактора, тим самим із затримкою замкнуться контакти контактора.
Цікаво і корисно. Можна для такої мети, ще використати просто модульний контактор з двома силовими нормально-замкненими та двома нормально-розімкненими контактами (контактор може мати і додаткові низько-струмові контакти керування) і котушкою на 230В. Коли є напруга в мережі, хата живиться від основного джерела, але коли напруга зникає, миттєво замикаються нормально замкнені контакти (розмикаються нормально-розімкнені) і будинок\квартира приєднується до запасного джерела. Далі можна розвивати - реле контролю напруги для затримки увімкнення, тощо. Генератор треба буде запускати вручну, а ось увімкнення зарядної станції чи інвертора, можна автоматизувати за допомогою пристібних блок-контактів якщо їх не було.
Вітаю! Дякую Вам за таке відео та й ще українською. Хочу трохи поправити. На відео ви підключили вхід контактора з управляючих входів контактора А1 та А2. А управляючі входи контактора заживлюються від реле часу. Тож струм, який потім піде на споживача буде проходити через реле часу і в такому разі контактор просто зайвий. бо найслабша ланка саме реле часу. Потрібно входи контактора брати безпосередньо з вихода інвертора і тоді буде дійсно надійно і через реле буде йти струм виключно керуючий контактором.
Я збираюсь таким чином і гібридний інвертор підключати. Бо немає в домі розмежування по кімнатам, стоїть лише окрема лінія з автоматами на бойлер і опалення. Гібридний інвертор буде завжди включений щоб заряджати акумулятори а коли пропадає мережа 220, реле почекає кілька секунд, щоб стало зрозуміло що світло зникло і треба вимкнути той самий прожерливий прилад.
Дяукую за корисне відео. А що треба щоб зробити так щоб переключався без затримки? Зробити таке собі дбж щоб підключити працюючи компьютери наприклад. Дякую!
В мене не має фазозалежного обладнання, все працює нормально, на роботу не впливає, Ви ж бачили на відео, я навіть не перевіряв дев мене фаза а де 0, на інверторі на виході трансформатора стоїть одна обмотка з середньою точкою, через це і виходить що не має 0. Якщо один з цих кінців правильно заземлити, то отримаєте 0, а другий кінець обмоьки відповідно стане фазою
@@YevhenShchuka Подключил по схеме, сеть А -городская ,сеть В инвертор. При включении сети А не переключился на городскую, а при подачи от инвертора переключился на В. Не переключается на городскую сеть при отключении инвертора. Что это может быть?
@@YevhenShchuka Проблему решено. Китайские дети собирали наверное. Релешка на 4 контактера была перекошена,не на своем месте стояла,поэтому 2 контакта как то включались ,а другие 2 нет. Поставил все на место, смазал механику - все работает четко и мягко.Увы видео не снимал, есть пару фоток.
А не краще не навантажувати реле затримки і не використовувати контактор, а тупо затримувати BR/BN? Адже реле затримки має сухі контакти, якими можна контролювати сигнал наявності електрики. Там струм мінімальний, не навантажує реле і не потребує додаткового контактору.
@@YevhenShchuka зробіть будь ласка відео з такою новою схемою. І ще порада коли збираєте чи додаєте новий елемент до схеми то будь ласка пояснюйте що звідки йде як з самого початку. Бо важко (принаймі мені як початківцю) ловити хід думки. Наперед дякую
Вітаю, все залежить від вашого навантаження, 63А×220В контакти АВР витримають навантаження приблизно в 13.8 кВт це для однофазного розрахунку, і так далі...
@@YevhenShchuka о дякую! Виходить якщо на 125А коштує дешевше то брати його. А він може клацати силтніше за 63А? Дивлюсь що у Вас в відео достатньо гучно клацає.
Допоможіть будь ласка! Придбав даний АВР для свого друга, військового, задача стоїть перемикатися автоматично між двома ecoflow, але на виходах ecoflow не можу визначити фазу, індикатор не світиться на жодній лінії. А ось і моє питання, як бути в моєму випадку? Чи, можливо, це не критично і можна підключати будь як? Наперед вдячний за відповідь!
Вітаю, це не критично і не має значення, у екофло на виході той ж самий інвертор, у якого грубо кажути без заземлення 2 фази, але тоді потрібно робити з двох сторін через затримку, хіба що у вас екофло постійно будуть увімкнені, тоді затримки не потрібно
Вітаю, є питання, звідки реле (nc c no) side A side B мониторить стан мережі, з основних контактів сорса А, чи з "колодок" для підключення соленоїда (ar an nc c no)? Чи будуть спрацьовувати ці реле контролю (nc c no), якщо не під'єднувати соленоїди (ar an, bn br) взагалі? Хочу подавати напругу на споживачів с затримкою 5с (Тобто місто з'явилось, інвертер відключився, 5 сек споживачі без живлення, - спрацював АВР і підключив на місто) при переключенні між інвертер - місто, щоби можна було встановити реле затримки на холодильник 5 хв.., але мені здається що це реле для холодильника не зафіксує 50мс переключення з інвертера на місто ..
@@maksymaksiutenko2055 Вітаю, реле моніторить мережу через колодку AR AN, якщо не підєднувати, не будуть, силові контакти не мають нічого спільного з соленоїдом, він просто її перекидає, це банальна механіка, з двох сторін ставите по реле, на кожному виставляєте свій час і гойра, гарантія від виробника 2000 перемикань на авто, та 5000 в мануалі
@@YevhenShchuka тоді неможливо поставити затримку саме на споживача, при переключенні інвертор - місто. При появі міста, відразу переключення. Якщо поставити в реле затримки в коло з соленоїдом r-ar-an-n, то при появі міста, напруга на колодці ar/an з'явиться через час затримки реле, і саме в цей момент інвертер вимкнеться, а авр переключить на сорсА, тобто на споживачі затримка буде лише на час переключення 50мс І такий час не зафіксує реле затримки на холодильнику, бо в цих реле час повторної готовності 1сек , що явно більше 50мс... Бідося...
@@YevhenShchuka ви ж самі написали, що сухі контакти дивляться на стан ar an, відповідно, якщо поставити реле затримки в r-ar-an-n то там не буде напруги=не відключиться інвертер=споживачі з електрикою. А потім після затримки інвертер вимикається, місто вмикається одночасно...
Дякую за наглядне відео. Тепер зрозумів що такий АВР мені зовсім не підходить. Бо маю задачу перемикати на гібридний інвертор із сонячними панелями без акумулятора, А сам АВР повинен перекинути сонячні панелі з мережевого інвертора на гібридний (АВР з 4р) . А цього не станеться бо немає напруги на гібридному інвертору, тобто 2-я лінія без напруги поки не перемкнеться АВР. Можливо існує АВР з вбудованим акумулятором чи щось таке щоб він при відсутності напруги будь-якої, вмикав схему з резервним живленням. В такому разі мені найкраще підійде схема з магнітним контактором, з нормально замкненими та нормально розімкнутими контактами і додатковою секцією контактів. При відсутності напруги мережі він просто відпустить контакти і вони перемкнутися, але є мінус постійне споживання котушки з основної мережі.
@@alekspokas Вітаю, нижня 1 фішка при наявності мережі має нормально відкритий контакт, там внітрішнє реле також підтягується, коли пропадає мережа, контакт міняє статус на закритий, але цбого Вам мабуть буде недостатньо
@@YevhenShchuka можливо і допоможе цей контакт для управління інвертором. Тепер задача як зробити так щоб гібридний інвертор вимикався раніше на 1-2 секунди перед переключенням на міську мережу. Це для того щоб не було комутації постійного струму на контактах АВР та ризику виникнення дуги. Потрібно зробити внутрішню затримку перед соленоїдом який перемикає на міську мережу. АВР для сонячних інверторів як основна мережа не пропонуйте, бо без опорної другої міської мережі він не перемикається, тобто він заточений для нормальних країн де не вимикають світло.
@@YevhenShchuka мережевий інвертор не вміє працювати без мережі він працює на продаж коли є мережа. Тому я купив гібридний інвертор який не вміє продавати в мережу і панелі потрібно перемикати з мережевого та назад щоб вони не простоювали. Гібридний може працювати без акумулятора лише від сонячних панелей. Не дуже хочеться закопувати кучу грошей в автономію та купувати ще акумулятори.
Надзвичайно корисне відео, дякую. Але виникло питання, чи може ЗУБР замінити це реле затримки і контактор? По ціні вроді співставно, єдине що на зубрі затримка 3 сек після встановлення 220в. мабуть менш гнучніше налаштування, та все ж цікаво почути думку професіонала.
Вітаю, особисто Зубра не підставляв, але бачив що не завжди коректно працює, 4 рази підряд перемикає. на 5 ні, інколи і більше разів коректно спрацьовує, чи це повязаноз самим пристроєм очно вам не скажу, я думаю в багатьох підписників є Зубр, то ж поділіться інфою як у вас працює
Вітаю, звичайно, залежно яким зарядним користуватись , в мене їх 3 шт, одне мануальне, там струм падає до 0, і 2 розумних які вимикають заряд по завершенню, планую на них при нагоді зробити огляд
@@YevhenShchuka і ще питання, тобто коли світло зникає, то живлення на зарядку те зникає? І таке питання: а можна акумулятор lifepo4 одночасно заряджати через зарядний пристрій і віддавати заряд на живлення. Я ж так розумію так працюють поверстанції? КОли є світло, вони заряджаються та віддабть 220 від себе
@@BuryakStas "А можна акумулятор lifepo4 одночасно заряджати через зарядний пристрій і віддавати заряд на живлення?" Це неможливо у принципі. АКБ або віддає ток, або приймає його. Просто є ДБЖ он-лайн, або подвійного перетворення, які весь струм з мережі випрямляють і ділять його на струм для зарядки АКБ і струм для зворотнього перетворення в перемінний 220в 50Гц для навантаження. Такі ДБЖ дорогі, але якість струму в них дуже висока. Всі інші - оф-лайн просто перемикають струм від АКБ на мережу в режимі байпас тобто напряму і навпаки. При цьому частина току з мережі також йде як на навантаження, так і на заряд АКБ. Теоретично на будь-який АКБ можна під'єднати зарядне і не відключаючи його під'єднати навантаження. Однак зарядка повинна витримувати ток, який дорівнює сумі максимального току заряджання АКБ та максимального току навантаження. Але при цьому зарядне не зможе відслідковувати стан заряду АКБ. Прийдеться між зарядкою з навантаженням та АКБ ставити якесь реле управління, яке буде відслідковувати рівень заряду-розряду АКБ. Якось так.
@@Olexandr_Nedashkivskyi, до речі, сьогодні не було світла, навантаження було на інвертор. Так от коли дали світло, то в мене був підключений зарядний пристрій (забув виключити). Коли я підійшов перемекнутись на міську мережу, то помітив, що зарядник працював (шумів) та нібито заряджав акум, але акум в свою чергу продовжував віддавати ток на систему.
@@BuryakStas Не так. У Вас в паралелі до навантаження йшов струм і з акумулятора і з зарядки. Якби зарядка була потужніша за навантаження, то частина току з неї зараджала б акумулятор і живила б навантаження. Умовно кажучи, якщо інвертор 1кВт, а зарядка 1,2 кВт, то Вам буде хватати і на навантаження і на зарядку кислотника в 100 а/г 12в.
Если очень хорошо поискать то есть уже готовые варианты АВР для инверторов и гор.сетью у них уже встроена функция задержки, правда цена отличается в половину дороже
@@YevhenShchuka Насправді різниця в вартості в них не дуже велика, а при цьому ніщо не заважає живлення від мережі під'єднати на вхід PV, а від інвертора на вхід "від мережі". Тоді і затримка при перемиканні буде, і пріорітет від мережі збережеться.
Прикольне відео, дякую, але не знайшов поки як зібрати на базі такого авр для генератора, чи він не заводить його? Треба ще якісь пристрої для такої схеми?👍💙💛
@@YevhenShchuka ну це я зрозумів давненько але думав, що так як Ви так вміло розповідали то думав, що Ви зможете щось розповісти про такий варіант хоча б у наступних відео так як я мабуть не один у таких пошуках?! 💙💛
@@Simeynyy_pidryad. Ви хоча б напишіть який у Вас генератор, чи є автостарт, інвертор чи звичайний, одно чи трьох фазний і так далі а я подумаю... ще не таке підключали)))
@@YevhenShchuka i power A9000TEAX, трифазний, є вихід під АВР тому і цікавить бо в зимку коли нікого не буде вдома то чотири години без світла це забагато бо нажаль в нас електроопалення.
@@Simeynyy_pidryad. Вітаю, він ж має електростартер, заводиться з ключа, так можна пробувати комбінувати з АВР, використовуючи його закриті відкриті контакти, аналогічно до звичайного інвертора
Я отак подивився на ютубі про авр сонце-мережа, наслухався що тільки затримкою відрізняється, та купив сонячний. Потім п'ять голин ломав голову як його примусити працювати нормально. Прикол в тому, що там не тільки таймером затримки відрізняється: якщо на другому вводі немає 220в, то він на перший не повернеться. Тобто, якщо в мене на першому мережа, ана другому генератор (інвертор), та генератор (інвертор) вимкнувся раніше, ніж появилася мережа, він на перший вхід (мережа) самостійно не перемкнеться.
@@YevhenShchuka так, невірна: ви сказали що сонце-мережа такий самий, але відрізняється тільки таймером затримки. Авр, де сонечко-мережа (зелений перемикач) не тільки таймером відрізняється, там всередині схема живлення реле зовсім інша. То навіть не авр получається, бо не на резерв перемикає, а на стабільну мережу, і якщо мережа відсутня, то назад, на сонечко не перемкнеться.
@timofeygonchar6375 можливо Ви мене погано зрозуміли, або не читали коменти, я мабуть разів 20 і більше відписував людям, які мені писали шо ти аидумуєш, купи реле з затримкою і все буде добре, я відписував що пріоритет не там і затримка не регулюється ...ну ми поміняємо вводи місцями....
@@YevhenShchuka коменти не всі читав. Я про те що сказано у відео пишу. Той авр взагалі перемикається в обидві сторони тільки, якщо є напруга на керуючих контактах другого вводу. Весь сенс зникає використовувати його як авр, дешевше купити просто перемикач ручний. Якщо що, на ютуб теж натикався на чоловіка, який так само сонячний поставив, але він вирішив все переробкою внутрішньої схеми авр. Я Вас не звинувачую в дезінформації, просто хочу щоб на ці граблі не наступали ті хто дивляться відео.
Вітаю та дозволю "5 копійок". По-перше, наочно показано, наскілько можна ускладнити схему якщо Ви використовуєте не спеціалізований автономний (гібридний інвертор), для якого буде потрібен лише автоматичний вимикач на вході та, за бажання швидкого вимикання зі схеми інвертора - перекідний перемикач. По-друге, якщо у Вас подібна автономна "система" або пересувний пауер банк (екофло, блюетті, джерк, тощо) деякі з цих елементів Вам знадобляться. З приводу затримки - реле, наведене автором буде зайвою деталлю, якшо замість "АВР" для гегераторів ви застосуєте "АВР" для сонячних інверторів (PV inverter), в якому вбудоване реле затримки на 3 секунди. Окрім згаданих торгових марок, можна придбати під торговою маркою Taxnele, тощо. Згадані і подібні "АВР" я не дарма приводжу в лапках. В мережі Ви зможете знайти розбір механічної частини пристрою, де відмічається що на виробництві банально не змащуються механіка. Рекомендую всеж розібрати перед застосуванням і змастити сіліконовим або літієвим мастилом обережно, особливо в аерозольному виконанні. На подібному "АВР" може бути позначене будь-яке значення робочого струму, але через те, що контакти мають покриття, в якому навряд присутнє срібло, я рекомендую застосовувати ці "АВР" виключно як слабострумку, віддавши комутацію силових кіл спеціалізованому пристрою - контактору, можна і такому, як застосував автор. Маркуванню струму на уонтакторі довіри більше, ніж позначенню струму на "АВР". Доречи, іскріння на контактах при комутації силових кіл Ви, скоріше всього, зможете побачити, що є поганою ознакою при декільках щоденних перемиканнях. Якщо у Вас автономна частина більш ніж на пару кіловат, я також би утримав від застосування WAGO з'єднювачів в реальній, а не демонстраційній схемі автора. Добрим людям - найскорішого Миру та кари їх ворогам.
Мої вітання, дякую Вам за крутий розширений комент, стосовно нього - трошки фідбеку. 1 "якшо замість "АВР" для гегераторів ви застосуєте "АВР" для сонячних інверторів (PV inverter), в якому вбудоване реле затримки на 3 секунди" - цей АВР має затримку та пріоритет на PV, і якщо ви навіть поміняєте резервне та основне живлення місцями, то в пріоритетіі буде PV, що нам не потрібно, тому що в мене основне джерело - мережа, якщо не вимикати інвертора, екофло, блюетті, джерк, тощо - тоді реле взагалі не потрібне 2 "Рекомендую всеж розібрати перед застосуванням і змастити сіліконовим або літієвим мастилом обережно, особливо в аерозольному виконанні" - повністю згідний, чиста правда 3 "Маркуванню струму на уонтакторі довіри більше, ніж позначенню струму на "АВР" - згідний 4 "також би утримав від застосування WAGO" - в реаліях я також їх не застосовую, виключно для демонтрації та розуміння принципу схеми 5 "автономний (гібридний інвертор)" - це наступний етап розвитку до автономності ))) згадайте з чого починався минулий рік, чистий синус, стабілізатор, ББЖ, ДБЖ, GEL, AGM - цей рік АВР, гібридний інвертор, збірка lifepo4, сонячні панелі ))) ростемо та розвиваємось
Я поставив на вихід з інвертора розумну розетку вона при включені не вмикається моментально, приблизно 1 сек затримки. Цього вистачає щоб не було жужання на АВР і не потрібно ніякі реле затримки і контактори. Користуйтесь...
Вітаю, всі мої розумні розетки, після вимкнення, переходять у виключений стан, вмикаю або з кнопки, або з мобільного, в мене на них висить все обладнання яке багацько споживає
Дякую за відео! Підкажіть будь ласка,як до АВРу підключити звичайний генератор? На пристрої потрібні нуль та фаза а генератор має дві фази на виході!? Та потрібно ставити реле напруги у схему с генератором?Буду вдячний за відповідь! Дякую!
Вітаю, генератор підключаєте ідентично інвертору, затримка потрібна, тому що генератор також зразу не дасть номінальної напруги. "2 фази" впливають тільки на запуск нових котлів і ще деякого обладнання, потрібно 1 лінію заземляти, та робити нулем. В мене інверторний генератор, ручний, котел 2 контурний старенький Вайлент, проблем не має ні з інвертором ні генератором
@@YevhenShchuka дякую за відповідь! Ще одне питання! А можливо зробити так щоб генератор чи навантаження з нього вимикалось через АВР після надходження основного навантаження? Не застосовуя спец прилад для управління генератором(забув як називається).Дякую!
@@АнтонПетровский-у7л вибачне, але я не зрозумів питання до кінця, якщо можна детальніше. Можливо ви маєте на увазі, щоб прилади які доволі багато споживають вимикались, коли ви запускаєте інвертор чи генератор?
@@YevhenShchuka я вибачаюсь за мій "французький " бо не електрик. Так ось що я мав на увазі! Немає світла,йду запускаю генератор(ручний запуск не з ключа)авр перемикає с міста на генератор,світло є! Тепер місто дало освітлення,авр перекинувся на місто а генератор далі працює! Можливо зробити щоб генератор вимикався самостійно ? Вмикаеться генератор тільки у ручному режимі.Ну якості так! Сподіваюсь що зрозумієте!Дякуємо!
@@АнтонПетровский-у7л звичайно, тепер все зрозуміло, у вас ж є кнопка вкл генератора, от від неї і потрібно тоді послідовно кинути кабель до АВР на нижню фішку до контактів С та NO ідентично як на відео
Вітаю, звичайно що ні, робіть розрив в мережі, все що з міста на А, все що резерв на В, все що після розриву - на навантаження, будинок, розетки та освітлення
@@YevhenShchuka в мене звичайний упс АВР також GEYA але меньше і от воно з мережі на упс перемикає так що телевізор встигає перевантажуватись ну і роутери з комп'ютером також, а навпаки з УПС на мережу все норм ,як добитися щоб в обидві сторони не було затримки?
У цього реле сонячна електростанція (верхні контакти) в приорітеті. І саме при появі на них напруги відбувається затримка включення, щоби сонячний інвертор встиг розігнатись. В нас же приоритетною є мережа 220В, тож і прикручуємо її до верхніх контактів. Відповідно - затримка буде лише у випадку переходу з інвертора (нижні контакти) на міську мережу. Тобто - з'явилась напруга в міській мережі, реле відліковує декілька секунд, і тільки після цього переключається з інвертора на мережу. Нам це якось не цікаво. Коли отримаю таке реле, спробую переставити плату затримки з верхніх контактів на роботу з нижніми контактами, але чи вдасться це, наразі не знаю.
всі кажуть 2 фази, але фаза це умовно величина напруги на круговій діаграмі, і 2 фази мають різницю по часу. а так як у нас інвертор 1 фазний то фактично це повний аналог 1 фазної обмотки з виведеними кінцями ( початок обмотки і кінець обмотки) між якими напруга умовно 220 В, але це 1 фаза!
Два питання : 1) чи можна використовувати замість інвертора, джб? 2)чи можна замість нагрузки, у вашому випадку лампочки, підключити вилку і підключити в розетку ( щоб при відключення світла, напруга була у всій квартирі) Чи буде працювати і перемикати мережа/джб Дякую за відповідь
Вітаю, якщо у вас вже є ДБЖ, то вам і АВР непотрбно) він ж працює в bypass, але якщо хочете використати АВР то його потрібно підєднувати по іншому, 1 - це розрив мережі і будинку, до розриву підєднєте вхід ДБЖ і вкл на sourse A , 2 - на sourse B підключаєте вихід з ДБЖ, 3 на вихід з АВР підєднуєте мережу в будинок, де ви зробили розрив
@@ДенисТаборских після основного автоматичного вимикача робите розрив між мережею від міста та мережею будинку вцей розрив і підключаєте АВР, схема є у 2 частині, але саме живлення ДБЖто шо 220 приєднуєте на sourse A, ну і плюс вам буде потрібно затримку між виходом з ДБЖ та sourse B. Можете поставити банально механічний трьохпозиційний вимикач
Варто зауважити, що режим байпасу в більшості китайських гібридних інверторів обмежений потужністю самогл інвертора. Тому навіть для гібридногл інвертора має сенс автоматично перемикатися напряму
@@OlegBak буде класно коли у вас буде навантаження на півтора кіловати більше ніж потужність інвертора і вимкнеться світло)) авр з гібридним інвертором рельно треба тільки щоб інвертор менше шумів і стояв без навантаження, але треба розраховувати навантаження на цю лінію так щоб воно не було більше максимальної потужності інвертора.
@@YevhenShchuka ручне не підходить стояло поставив спеціально автомат але затримка все одно з мережі на УПС є чому не розумію навпаки з УПС на мережу все чітко, мені саме затримка не потрібна тому що все перезавантажуєтся від пк, телевізор і навіть роутери потрібно безшовне в 2 сторони ,як зробити? Можливо точно контактор поставить або інше АВР?
@@nikhik1000 А не може бути такого, що у Вашому АВР просто наявна затримка на реле. Я так розумію, що коли є світло з мережі по цій котушці реле йде струм, відповідно котушка втягує силовий контакт. А коли світло від мережі пропадає, то цей контакт вже не притягується і пружиною переключається на ДБЖ (нормально замкнуте реле). Але, коли світло пропадає, то котушка не зразу втрачає своє магнітне поле і контакт переключається із затримкою. А от коли вмикається світло з мережі то магнітне поле з'являється швидше і контакт перекидається одразу. Якщо це так, я б просто подивився на паспортні характеристики АВР. Можливо дійсно потрібно поміняти.
Дякую за чудове відео. Також стало питання, автоматизації перемикання на резервне живлення і навпаки. А чи можете поділитись схемою підключення бо на відео не все зрозуміло. Також думаю додати в схему ще плату XH-M602, щоб автоматично вмикалась/вимикалась зарядка батареї при поверненні до роботи від міської мережі.
Вітаю, а ви збираєтесь використовувати кислотний акумулятор? чи у вас зарядне простеньке? Сьогодні постараюсь додати відео, там буде і схема, і розумна зарядка якою я користуюсь більше року
Я використовую lifepo4 12v акумулятор і інвертором автомобільним та зарядкою переробленою зі старого серверного блоку живлення. Вона не розумна, але з допомогою плати xh-m602 хочу зробити її розумною, якщо так можна сказати.
Підключив до такого ж АВР як резервне живлення зарядну станцію, після АВР стоїть реле напруги, поки перевіряв все працює, а потім як зникло світло насправді реле напруги перестало пропускати резервне живлення з зарядної станції, хоча писало напругу +/-220, також виключав вхідний автомат коли світла не було і всеодно нічого, тому я не впевнений що саме пов'язано з тим що в мережі світла не було, але в чому може бути проблема? Може йому не подобається що з зарядної станції дві фази? Але чому тоді правильно напругу показує і не завжди виключається? Можливо всього навсього справа в навантаженні яке було підключено? На долі секунди напруга падає і реле виключається не встигаючи це показати на дисплеї?
У всіх інветорах цього типу дві фази, такий принцип схеми, але це тут ролі не грає, спробуйте реле напруги поставити на перший вхід для експепементу, і ви одразу зрозумієте чи проблема у АВР, чи через реле напруги
@@YevhenShchuka дякую за відповідь, так і зроблю, одразу не робив тому що хвилювався що щось не ок з підключенням або проводкою в домі і воно захищає таким чином, але вже експериментальним шляхом визначив що виключає лише коли включений холодильник і/або чомусь зарядка від ноутбука, навіть якщо ноутбук заряджений та виключений, хоча вона всього 65 ватт, але в той же час телевізор і плейстейшин ~300 ватт не вибиває
Не дуже зрозумів про необхідність контактора разом з реле затримки. Мабуть, автор вважає, що ота піндюрка на морді інвертора ввімкнена послідовно з акумулятором і розриває собою сотні ампер по живленню інвертора. А ще є варіанти АВР спеціально для інверторів. Там затримка реалізована в самому АВР.
Нащо городити і реле і контактор, пропускаючи живлення через них, якщо можна реле затримки поставити в розрив сигнального провода на АВР від інвертора. Там не буде великих струмів і не принципово, наскільки потужне реле. А живлення на пряму на АВР. Живлення подається зразу на АВР, а через затримку спрацювання NO контактна перемикання буде відбуватись з затримкою.
Зробив подібне в себе, правда використав дешеве реле затримки з ардуіно з живленням 5 в.Там треба додаткове перетворення з 220в і використав зарядку на 5 в від мобільного. Але зараз хочу переробити на таке, як у Вас реле затримки. Дякую за відео.
s.click.aliexpress.com/e/_DFiUcHV - АВР TOMZN 63А Однофазний
s.click.aliexpress.com/e/_DmVTlmx - GEYA GRT8-EC 10A реле затримки
gftm.io/8jzcVj - реле від перенапруги в мережі
Telegram канал: t.me/+TPvrVItO2Vo2Njcy
s.click.aliexpress.com/e/_DD2bruJ - гібридний інвертор Daxtromn PRO 4.2 кВт 24 В
s.click.aliexpress.com/e/_DCcnyAf - інвертор DATOUBOSS TY-PSW-4000
s.click.aliexpress.com/e/_mLVAj4s - гібридний сонячний інвертор Anern 10,2 кВт, 8,2 кВт, 48 В
Передивився купу відео на цю тему, - це перше відео, де все просто, ясно і зрозуміло, конкретно і доступно для сприйняття для мене, як для людини, що обізнана лише з азами електротехніки. Велика подяка Автору! Слава Україні!
Вітаю. Дякую за відгук.
Супер відео! Дякую!🙏
Вітаю. На здоровя)
НАЙКРАЩЕ ВІДЕО ,все чітко і ясно,дякую Вам
Дякую і Вам!
Дякую за вашу роботу, сам зібрав подобне, але у вас краще)). Дякую.
@@Dominozp Вітаю, дякую за відгук, можете при бажанні скинути відео в Телеграм групу
Автору благодарность за знание и терпение.
Вітаю, дякую і Вам
Дякую ВЕЛИКЕ!!! Дуже корисне відео для мене. Багато на що очі відкрило.
Вітаю, будь ласка, користуйтесь на здоровя)))
Вы наверно на Кип учились так хорошо обьясняете класс
суперове відео. дякую за ступінчесте пояснення - це дуже спрощує розуміння (ніж зразу все показати за 1 раз)
Вітаю , дякую і Вам
Слава ЗСУ,слава Героям України! Дякую за ролик,просто і дохотчиво все розложив,довго я шукав по ютубу це підключення від АВР,дякую за допомогу,здоровья,мирного неба!!!
@@воркутинскийхахол Вітаю, дякую і Вам, гляньте 2 частину, там простіша схема, у телеграмі є повна схема та відео роботи з зарядним пристроєм
Чудовий коментар щодо керування RB/RN задопомогою реле затримки. Ще як варіант можна дотриматись першої схеми, але замість реле затримки і модульного контактора використати реле напруги. Там і затримку налаштувати можна, і струми точно буде тримати вказані
один хрен глючит
В другом видео видел, что с реле напряжения не работает, т.к. при запуске инвертора напряжение нарастает плавно, чего не хватает для реле
Дякую, все працює, робив по схемі лайт
що робити, коли при зникненні електромережі і переході на резервне живлення, в будинку включені прилади потужністю більше ніж сам інвертор?
Вітаю, включайте потужні прилажи через розумні розетки, коли буде перемикатись, великі споживачі не включаться, тільки з мобільного додатку або вручну з кнопочки
Дуже дякую за відео! Спокійно, витримано, зрозуміло навіть до зовсім безголового в електриці як я. Українській контент це супер! Респект автору! Дуже чекаю переглянути ітогове відео!
Вітаю, дякую, фінальна версія з схемою вже є, дивіться частину 2
Доброго дня!
Допоможіть вирішити проблему. При перемиканні на резервне джерело (інвертер), АВР видає характерний шум, який триває декілька секунд, з'являється сильна вібрація і саме перемикання виходить через раз. Маю різні АВР (Tomzn/Geja/Earu) і проблема з кожним, відповідно як я розумію- справа в інверторах (вони на 1600w, чиста "китайська" синусоїда) вони не витримують навантаження в момент переключення і напевно не вистачає напруги для нормальної роботи АВР. Інвертер завжди включений, тобто це не проблема з просадкою при запуску.
Питання- який АВР мені підійде під мою схему з цими інверторами? Чи все ж для роботи АВР потрібно мати більш потужні інвертори?
Вітаю! У вас часом не фовал? Якщо так зайдіть в гр ТГ, постараюсь допомогти
Дякую! все грамотно і доступно.
Вітаю, Дякую!
Підключив генератора через релле напруги зубр д2 щелкає вмикає на 1 с і вимикає підкажіть що може бути
Вітаю, що саме вимикає, який генератор, де саме влаштований зубр?
Вітаю, в секті зубра лохів побільшало, зубр може працювати тільки від мережі (або від якісного інверторного генератора (чи інвертора) і то не завжди) Це повязано зі способом обробітку синусоїди для вимірювання величини напруги, для зменшення часу спрацювання реле. Але від цього сильно погіршилася завадовитривалість реле на різні гармоніки наприклад.
Купіть Новатек-електро і забудьте за свою проблему. Рекомендую.
Набагато простіше і надійніше увімкнути замикаючі контакти реле напруги в розрив контролю напруги АВР від генератора (тоді необхідність у контакторі відпадає). Розетку зарядного пристрою через автомат (можна і без нього) підімкнути до верхніх контактів "мережа". У цьому випадку заряд акумулятора буде автоматично вестись тільки при живленні від мережі.
Якщо ж є така необхідність вимикати "автоматику" на час відсутності, можна розетку зарядного пристрою заживити через одну групу автомата, а другу групу автомата увімкнути в розрив вимикача інвертора. В цьому випадку вимикається і "зарядка" і автоматичний перехід на живлення від інвертора.
Вітаю, саме так і зроблено у 2 частині th-cam.com/video/EnsqpuY2Uhk/w-d-xo.htmlsi=jXFsYCAbCBqkFKuU
Друзі я всім дуже вдячний за поради та конструктивні обговорення, готую новий ролик, з схемою лайт, де будуть враховані деякі ваші побажання, ВИ просто ОГОНЬ! А ви не забувайте підписатись на канал і допомагайте мені творити якісний україномовний правильний контент. Зараз в даний момент моя система вже доведена до ідеалу, через верхній відкритий контакт в мене виведена розетка на зарядний пристрій, він заряджає тільки при наявності мережі, після закінчення зарядки, зарядне перестає заряджати, і постійно знаходиться у вкл стані, між акумулятором та інвертором доставив двохполюсний 125 амперний автом.вимикач, щоб при потребі швидше зарядити акум, оскільки холостий хід інвертора 15 Вт. Контактор викинув з схеми, а реле затримки працює в розриві до нижнього соленоїда на контактах BR BN. До нижнього відкритого контакту, відповідно до схеми, підключений сам інвертор. Коли мене немає вдома, я просто вимикаю автом.вимикач той що на акумі, відповідно нічого не переключиться, коли пропадає мережа.
підтримую!
Дякую. автору, що все так розжували, деталі і нюанси дуже важливі, жирний лайк!
І Вам дякую, успіху!
Дуже інформативно і актуально дякую лайк та підписка!👍🏼
Вітаю, дякую Вам
Холодильник за время задержки отключится, но быстрое новое включение может его повредить. Прийдётся на розетку холодильника поставить реле времени с задержкой на 8 минут. Это безопасный интервал для его следующего запуска. Не благодарите.)
Вітаю, для компресора достатньо 3-5хв
У відеоролику у вас міститься помилка у схемотехніці: кінець синьої перемички, котрий ви підключаєте до контакту А2 на контакторі (таймкод 18:02) потрібно було підключати не туди, а до контакту А1 на реле затримки.
Пояснюю чому: згідно вашої схеми підключення струм від інвертора буде проходити послідовно через два реле: спочатку через 10-амперне реле затримки, а потім і через 25-амперне реле контактора. А задумка була в тому щоб прибрати реле затримки із силової частини схеми.
Вітаю, дякую вам за уважність, варіантів підключення є декілька, я не вважаю це критичною помилкою, -але мінус в цій схема є, це споживання та постійна паралельна робота котушок а реле та контактора, в другій частині схема без контактора та підключена по іншому, і споживаннч 27 мА,, тобто близько 6 ват
@@YevhenShchuka може контактор зайвий?
Вітаю, робіть по схемі у наступного відео, там все по іншому зроблено
Привіт. А можна замість цієї схеми поставити контактор 2но і 2нз?
Вітаю ну а чому ж не можна, звичайно можна, використовуйте контактор, але з ними твкож бувають нюанси
нехай довго але таке потрібне, дякую автору
дякую і Вам, в наступній частині присутня повна спрощена схема, і враховані зауваження підписників
Інвертор не можна вимикати при навантаженні також потрібна затримка. Ми авр робили собі під ліфери за допомогою 12в реле на кнопку інвертора, силового реле на 220в мінімум три нормально замкнуті контакти із них два на замкнення при появі мережі, та одного реле затримки на включення 12в. Все автоматично, дешево та цікаво.
4:16
Коментар який підтримує україномовний контент навіть попри супротив ютуба
Вітаю. Дякую!
Круто було побачити твоє відео у рекомендаціях Євгене!) Продовжуй)
Круто, дякую, от і зустрілись, один з найкрутіших серісів по маках )))
Я коли робив подібну схему з малопотужним інвертором FOVAL, то наткнувся на нюанс. Соленоїд РВР сильно просаджує вихідну напругу малопотужного інвертора і перемикання може не відбутись. 50 на 50, лотерея коротше. Як я вийшов із ситуації - в розрив провода, що йде до контакту управління соленоїдом, включив потужний резистор номіналом 13Ом. Напруга інвертора перестала провалюватись, перемикання відбувається стабільно та надійно.
Дякую! Наразі така ж біда, інвертор зовсім "дитячий" - 500ВА/300Вт. Чи можна йому якось допомогти і не лізти у РВР? І яка приблизна потрібна потужність для нормальної роботи соленоїда?
@@KOXX2ECHO такий слабий інвертор, на жаль, не подужає РВР. Я бачив на Аліекспресі РВР не на соленоїді, а з моторчиком. По ідеї воно має споживати маленький струм, але там час перемикання 2...4с.
@@dongjuang4196 еххх... дякую, буду тоді поки в ручному режимі його перемикати.
Схожа ситуація, такий самий автомат мережа / інвертор (уже з затримкою) і з FOVAL (маю 2 однакових) та сама проблема, хоча він і на 2,2 квт, і батарея 12В / 87 Аг, тобто батарея теж кіловат, зібрав щиток, від 220 перекидається з резерва на мережу (грався з вилками обидві в 220) Самому перемикачу всеодно де фаза / ноль, від 220 спрацьовує ідеально.
Перший пуск від Foval, гуде і не перемикається, з РВР аж дим пішов, наче не вистачає сили перемкнутись. (цікаво але після диму РВР вижив)
Додав як пишете 13 Ом і з одним інвертором працює супер, а з другим таким самим (приїхали одною посилкою) гуде що не роби і перемикається невпевнено.
Інвертор при цьому постійно запущений, відключається тільки мережа, отже це не проблема запуску та затримки для виходу на стабільну напругу.
Резистор 13 Ом набраний загальною потужністю 8 вт добряче прогрівся за те гудіння. Отже, для впевненості треба потужніший резистор.
Ще мисль помазать той мега рубільнік зсередини, може полегшить перемикання.
При перемиканні спіймав, що вихід інвертора підчас гудіння один раз просів мало не до 70В.
Ще мисль, що сам акум не витягує (після 5-10 перемикань стає спрацьовувати гірше) бо на те смикання соленоїда добре бере енергії.
@@pixelmaster9454 спробуйте зменшити опір резистора вдвічі. Наприклад, 6Ом. Потрібно знайти компромісний резистор
Чи можна до цієї схеми,поставити реле затримки, потижнево -добове?
Вітаю, звичайно що можна, можете навіть астрономічне поставити, наприклад ASTROCLOCK-2
Дякую
В мене та сама схема, тільки нема ніякої затримки бо інвертор постійно включений, у інвертора холостий хід споживає 0.5А, зарядне працює тільки від міста і коли треба підзаряджає АКБ, сама батрея lfp, перемикається все моментально, без затримки, зрозуміти що зникло світло можна тільки від звуку перемикання авр.
Вітаю, ну звичайно, якщо інвертор постійно увімкнений, то цього звуку не буде)
навіщо АВР якщо інвертор ввімкнений постійно? )
Добридень підкажіть будь ласка як підключити до мережі квартири чи будинку після авр (інвертора).
@@MaxMakarenkoА як ви інакше подасте резерв в мережу квартири? Без авр напруга з мережі прилетить на вихід інвертора і він згорить
@@gamesshow5761якщо у вас в квартирі є якийсь щиток, не в під'їзд і саме в квартирі, вам достатньо вирізати авр у вхідний кабель з під'їзду чи мережі. Якщо такого нема то буде незручно
Почему просто не поставить после инвектора реле напряжения . ?
Вітаю, можна ставити і реле напруги, без різничі, гооовне щоб була затримка
Чи реально підєднати дроти до кнопки включення в екофлоу ?Для автоматичного ввімкнення?
Вітаю, тут я Вам не підскажу, ніколи не розбирав ці пристрої
Питання чи працюватиме авр якщо в мережі міській 2 фази по 120тобто немає нуля
Вітаю, не можу впевнено сказати так, але по логіці повинно працювати
@@YevhenShchuka ну тоді замовлю з китаю за 800гривнів, в нас купляти по 100$ не готовий, як пернвірю доповню комент🤔🙃
@@Ataman100 хм, подорощало, брав за 11.82 дол
Мда.. газ встановлюю сигналізації.. авто . Но ви чоловіче це ..шедевр в гарному розумінні слова
Дякую. У 2 частині все набагато спрощено + присутня схема підключення
Як би зробити автоматичне вмикання-вимикання інвертора зарядної станції не разбираючи її...?
Вітаю , по якій стороні, вхід вихід?
Можете допомогти, чи можна кидати нуль із зарядки івертора і нуль із розрядки на одну шину, чи потрібно їх розєдувати через якийсь перемикач
Вітаю, Нуль із зарядки інвертора, це як, я не розумію питання
Добрый день. Подскажите пожалуйста, можно ли заряжать аккумулятор при подключенном, но выключенном при этом инверторе?
Вітаю, можна, але буде трошки довше заряджати, оскільки є споживання інвертора на холостому ходу
Можна, у нас стоїть в буферному і ніякого споживання при виключеному інверторі амперметр не показує.
Дякую за відео,
Можливо буде працювати без контактора, якщо:
На АВР подати одразу напругу від інвертора, а на нижню колодку АВР подати напругу від інвертора через реле затримки.
Тобто на силових контактах напруга появиться одразу(від інвертора), але АВР не переключить бо буде чекати нопругу на нижній колодці
Вітаю, звичайно що буде працювати, на відео це показано, але от на скільки його вистачить, - невідомо)
+
Дякую за пораду, керування BR BN успішне, споживання 28 мА, контактор викинув - таку схему рекомендую та залишаю для себе!
Дякую - про такий варіянт навіть не подумав, а він однозначно найліпший!
Якщо хтось не зрозумів - реле затримки треба поставити не на силові проводи, а на керуючі, тобто ті, що ідуть на нижні зелені контакти BR i BN. Відтак, навіть якщо на силових проводах і з'явиться напруга, вона проключиться на вихід лише при появі на керуючих клемах напруги після реле затримки.
Хоча я вже думаю над тим, як перепаяти вбудоване в АВР для сонячного інвертора реле затримки з верхніх контактів на нижні.
@@_Only Вітаю, були спроби перепаяти у підписників, на жаль не успішно
Більшість не зрозумів, бо школу проспав.
Але дуже добре бачу що хочу!
Велике дякую!!!
@@ОлександрРадченко-ь8к Вітаю, дякую і Вам
Є АВР для сонячних систем, там вбудована затримка кілька секунд для запуску інвертора
Вітаю, у нашому випадку ця модель з зеленою ручкою не так працює як Ви думаєте, вона нам не підходить
@@YevhenShchuka та наче більше року нормально працює )
@VoltageLP у Вас інвертор основне живлення?
@@YevhenShchuka ніхто не заважає мережу у PV підключити, а інвертор на місце мережі)
@VoltageLP в такому випадку, затримка і пріоритет буде зверху, тобто на sourse A, тобто якщо поставити інвертор на місце мережі, затримки там не буде, вона є тількт на PV
А чим відрізняється АВР Місто-Генератор від Місто-Місто?
@@user-Shumik Вітаю, місто генератор має пріоритет на місто, а місто місто не вкурсі, але здається там пріоритет відсутній
Тільки сьогодні подумав, що пора щось подібне замутити. Дякую за візуалізацію думок! )
Вітаю, на здоровя, корисуйтесь)
у TOMZN є АВР для сонячних панелей, там теж саме,але є штатна затримка. Ви самі сказали напочатку про це. Навіщо ускладнювати так схему, беріть той, в інтеренті є відео про різницю
@@v4307 Вітаю, неодноразово пояснював і не тільки я, що саме ця модель нам не підходить, якщо цікавить чому поясню, скажу одне затримка та пріоритет тільки на першому вводі
не можу знайти в тг відео там всього 13 і потрібного не має
Вітаю, Олександр яке саме шукаєте відео?
Підкажіть будь ласка, чому можуть не працювати порти common та NO, NC? Немає напруги на них зовсім. Хоче підключення таке саме як у Вас.
@@Денис3-ю2н Вітаю, там не повинно бути напруги, це просто контакти від веутрішнього реле, які міняють статус в залежності де знаходиться живлення, або основне, або резервне
В мене такий АВР, трнимаю інвертор увімкненим, але всеодно такий звук, з чим це може бути звязано?
Вітаю, можливо мала потужність інвертора
@@YevhenShchuka Потужність 800W номінальна, чистий синус, от доречі деякий час я ставив стабілізатор після інвертора і підключав до АВР, то тоді переключалось нормально, але бувало таке що інвертор при переключенні йшов в захист, стабілізатор 300В.
@oktirus3331 от і відповідь на Ваше запитання, у когось з підписників інв на 1 кВт, так само себе поводив, а ви пробували через реле затримки?
@@YevhenShchuka Я не пробував через реле бо не бачу сенсу, так як ця поведінка не при включенні інвертор, а уже в роботі. А ви не пробували підключати нуль від міста чи заземлення до інвертора, чи зміниться тоді звук? Можливо в цьому проблема
@oktirus3331 все вірно Ви кажете, він ж у вас постійно увімкнений, з 0 не пробував, бо не було потреби
Дуже добре і якісно пояснено. А якщо реле затримки задіяти по іншому. Катушку реле садимо на вихід Інвертора. Тобто запускається таймер, в цей час інвертор запускається на свою оптимальну потужність. Виходить час реле і замикає контакти свої які в свою чергу замикають розрив провіда управління АВР наприклад чи ВR чи BN. Що думаєте?
Вийде те ж саме що робота без контактора, намалюйте собі схему зрозумієте) у вечері перевірю та доповню відгук
Дякую за пораду, керування BR BN успішне, споживання 28 мА, контактор викинув - таку схему рекомендую та залишаю для себе!
@@yevhenshchuka3772 вже так до цього і зробив. Реле часу замикає контакти BN. Там ток малий. Тобто одразу вмикається інвертор. Через 8 секунд подає команду на BN і АВР перемикає струм на квартиру з інвертора.
@@Djoker-KR ще раз дякую! Успіху!
Дуже Вам дякую !
Стационарный пк уходит в перезагрузку при перещелкивании когда свет пропадает? В варианте мережа-інвертор
Вітаю, так він вимкнеться, якщо інвертор буде постійно включений, тоді реле не потрібно, та нічо не буде перевантажуватись
Дуже дякую!
Вітаю.У мене АВР GEYA W2R-100.Не можу зрозуміти,на нього хоч молися,а контакти *com,NO,NC* не міняють свого положення.Незалежно від мережі одні постійно включені,інші постійно виключені.Чи це мені такий АВР попався?Якщо можете допомогти,буду вдячний.
Можу допомогти, потрібно купляти не Geya а Tomzn, у перших працює цифра, у других аналог, тобто реле.. Geya буде працювати тільки коли на резерв буде подано постійне живлення. Під відео є посилання на групу в ТГ, там можу Вам детальніше пояснити і показати фото
Дякую.Я його розібрав і вияснилось,що там механічне реле.Цей "АВР" автоматично може переключити тільки з інвертора на мережу.Хитрі китайці.Зараз підпишусь на групу.
А навіщо робити паузу перед bluetti? Перед інвертором тут зрозуміло, а якщо зарядна станція підключена то нехай собі швиденько переходить. В мене трохи другий авр від geya то з ним на місцеву напругу переходить відносно "безшовно", а на станцію то є провал і деякі девайси встигають вимкнутися. Виробник каже що такого бути не повинно якщо потужність станції мінімум на 2.2кВт. Моя станція на 2кВт і 4кВт на пікове навантаження. Теоретично повинно вистачити, але щось не то. От не можу зрозуміти де загвоздка. Може у вас будуть якісь думки стосовно цього? Буду вдячний.
@@user-Shumik Вітаю, якщо резервне живлення постійно включене, то реле не потрібно, відповідно і не буде затримки, переключення що по Geya що по Tomzn по інструкції вроді 0.6 с, при нормальній напрузі та струмі не повинно бути паузи, але наскільки дивився на Geya підключена на тесті до 2 розеток не має безшовного перемикання. Від виробника ви правди не почуєте, він захищає свою продукцію. Ви самі можете в цьому переконатись, підключивши на вихід лампу розжарювання, а основне та резервне живлення у продовжувачі з кнопками, і будете точно знати, чи це заслаба станція чи проблема у АВР
Яке безшовне перемикання ви хочете від МЕХАНІЧНОГО пристрою ?))) там затримка космічна, звісно щось може потухнути.
Швидке перемикання реально реалізувати тільки на силових мосфетах.
Включайте синього йеті як ДБЖ в розрив де вам треба і все.
Взагалі самий класний варіант це сонячна станція + літій залізофосфатні акуми.
перемичка на схемі намальовано а2-18, а на відео а1-15, є різниця?
Вітаю, ні різниціне має, робіть по схемі, я схему малював так як зручно та правильно, а на відео робив з голови
@@YevhenShchuka дякую
Вітаю. Контактор зайвий у цій схемі. Реле часу подає напругу через свої контакти на сигнальні контакти АВР які контролюють наявність напруги від інвертора і АВР вмикається з затримкою часу
Вітаю, в наступному відео все як Ви кажете)
@@YevhenShchukaдоброго вечора дайте ваші контакти телефон
@@ИгорьПогорелый-к3ч Вітаю, заходьте в ТГ канал
Перемикання коли виходиш з дому-це треба ще придумати. А все в автоматичному не можливо-чи слабо?
Вітаю, в наступному відео все автоматично, саме так воно зараз і працює, в групі ТГ є відео робити в повному автоматі)
А пробував хтось зарядну станцію замість інвертора?
Вітаю, про яку саме зарядну станцію іде мова? Типу екофло?
Звичайно. Стоїть підключена через ATS(ввід резерву) та DCB(дифавтомат). Інвертор звісно постійно в ній включений, перемикання відбувається за 8ms. Правда ресурс ATS 2000 перемикань, з частотою відключень яку зараз маємо, його вистачить на пів року.
@@YevhenShchuka Так.
А як називаються ці зажими для проводів і такі короткі провода? Дуже зручно. Можливо є сайт де можна купити?
@@max_tndr17 Вітаю, зажими це від VAGO, а перемички це ж сам робив такі які потрібні, просто обжатий наконечниками провід багатожильний ПВЗ 1.5
@@YevhenShchuka дуже дякую👍
@@YevhenShchuka ще хотів запитати, у відео ви вивели 2 проводка десь з інвертора до авр нижньої частини справа. А для чого вони? І чи можу я просто підключитись до інвертора від АВР як ви показали на відео, та просто включити на інверторі кнопку ВК. По ідеї повинно працювати і без тих двох провідків які йдуть десь зсередини інвертора
@@YevhenShchuka а, все, зрозумів. Вони не обов'язкові)
@max_kanada17 так, звісно можна
Можливо я помиляюся але на 19:10 хв. відео ви підєднуєте перемичку з контактом А2 контактора. Виходить контакти 15 18 реле задіяні не тільки для включення катушки контактора але щей як силовий для третього контакту контактора. А якщо цю перемичку зєднати на пряму з контактом реле А1. Контактор ставився додатково щоб не навантажувати контаки 15 18 реле.
Контактор ставився додатково щоб не навантажувати контаки 15 18 реле - так все вірно, першою спрацьовує котушка на реле затримки, потім котушка в контакторі, потім потужні контакти в контакторі, які приймають весь удар на себе, в реле затримки в цей час контакти вже замкнуті, відповідно їм вже не дребізг не страшний. А якщо цю перемичку зєднати на пряму з контактом реле А1 - тоді втратить сенс реле затримки, і його нормально відкритий контакт. Можливо я помиляюсь, всі зауваження приймаються та аналізуються.
Не втратить силові контакти не замкнуться пока конти 15 18 не подадуть напругу на котушку контактора, тим самим із затримкою замкнуться контакти контактора.
Удар на себе бере через конт 15 18 і тим самим правило слабої ланки
@@victorduda263 Дякую за пораду, керування BR BN успішне, споживання 28 мА, контактор викинув - таку схему рекомендую та залишаю для себе!
Цікаво і корисно. Можна для такої мети, ще використати просто модульний контактор з двома силовими нормально-замкненими та двома нормально-розімкненими контактами (контактор може мати і додаткові низько-струмові контакти керування) і котушкою на 230В. Коли є напруга в мережі, хата живиться від основного джерела, але коли напруга зникає, миттєво замикаються нормально замкнені контакти (розмикаються нормально-розімкнені) і будинок\квартира приєднується до запасного джерела. Далі можна розвивати - реле контролю напруги для затримки увімкнення, тощо. Генератор треба буде запускати вручну, а ось увімкнення зарядної станції чи інвертора, можна автоматизувати за допомогою пристібних блок-контактів якщо їх не було.
Контактор там не треба, але всеодно лайк для своїх)
Вітаю, у наступному відео схема без контактора) Дякую!
Вітаю!
Дякую Вам за таке відео та й ще українською.
Хочу трохи поправити. На відео ви підключили вхід контактора з управляючих входів контактора А1 та А2. А управляючі входи контактора заживлюються від реле часу. Тож струм, який потім піде на споживача буде проходити через реле часу і в такому разі контактор просто зайвий. бо найслабша ланка саме реле часу. Потрібно входи контактора брати безпосередньо з вихода інвертора і тоді буде дійсно надійно і через реле буде йти струм виключно керуючий контактором.
Дякую і Вам, нехай гарно все працює
У настопному відео, Все як Ви бажаєте)
Я збираюсь таким чином і гібридний інвертор підключати. Бо немає в домі розмежування по кімнатам, стоїть лише окрема лінія з автоматами на бойлер і опалення. Гібридний інвертор буде завжди включений щоб заряджати акумулятори а коли пропадає мережа 220, реле почекає кілька секунд, щоб стало зрозуміло що світло зникло і треба вимкнути той самий прожерливий прилад.
Дяукую за корисне відео. А що треба щоб зробити так щоб переключався без затримки? Зробити таке собі дбж щоб підключити працюючи компьютери наприклад. Дякую!
Вітаю.Якщо дбж постійно включене, затримки не потрібно
Вопрос по фазам. Как подключали? У меня сети есть 0 и фаза а в инверторе звонится 2 фазы. Не повлияет на работу?
В мене не має фазозалежного обладнання, все працює нормально, на роботу не впливає, Ви ж бачили на відео, я навіть не перевіряв дев мене фаза а де 0, на інверторі на виході трансформатора стоїть одна обмотка з середньою точкою, через це і виходить що не має 0. Якщо один з цих кінців правильно заземлити, то отримаєте 0, а другий кінець обмоьки відповідно стане фазою
Спасибо за ответ.Буду пробовать
@@YevhenShchuka Подключил по схеме, сеть А -городская ,сеть В инвертор. При включении сети А не переключился на городскую, а при подачи от инвертора переключился на В. Не переключается на городскую сеть при отключении инвертора. Что это может быть?
Вітаю, зазніміть коротке відео, і скиньте в групу телеграм, будемо розбиратись
@@YevhenShchuka Проблему решено. Китайские дети собирали наверное. Релешка на 4 контактера была перекошена,не на своем месте стояла,поэтому 2 контакта как то включались ,а другие 2 нет. Поставил все на место, смазал механику - все работает четко и мягко.Увы видео не снимал, есть пару фоток.
Доброго дня підкажуть інвертор 1000/500 фовал потяне це реле?. Дякую.
Вітаю, робіть по схемі з наступного відео, там схема lite,і там точно потягне)
@@YevhenShchuka дякую👋
А як же в такій схемі додати загальний 0 щоб котел працював фазозалежний?
Вітаю, боріться з фазозалежним котлом через резистор, відео в неті достаньо
А не краще не навантажувати реле затримки і не використовувати контактор, а тупо затримувати BR/BN? Адже реле затримки має сухі контакти, якими можна контролювати сигнал наявності електрики. Там струм мінімальний, не навантажує реле і не потребує додаткового контактору.
Погоджуюсь, @Djoker-KR також пропонував такий варіант, тільки на рахунок мінімального струму не впевнений, проведу заміри пікового струму, відпишусь
Дякую за пораду, керування BR BN успішне, споживання 28 мА, контактор викинув - таку схему рекомендую та залишаю для себе!
@@YevhenShchukaбудь ласка 😊
@@YevhenShchuka зробіть будь ласка відео з такою новою схемою. І ще порада коли збираєте чи додаєте новий елемент до схеми то будь ласка пояснюйте що звідки йде як з самого початку. Бо важко (принаймі мені як початківцю) ловити хід думки. Наперед дякую
@@AlexKovalskyAtWork Вітаю, прийнято!
А яка різниця між силою току в АВР? Хочу замовити а вони є 63А, 100А і 125А. Який треба брати?
Вітаю, все залежить від вашого навантаження, 63А×220В контакти АВР витримають навантаження приблизно в 13.8 кВт це для однофазного розрахунку, і так далі...
@@YevhenShchuka о дякую! Виходить якщо на 125А коштує дешевше то брати його. А він може клацати силтніше за 63А? Дивлюсь що у Вас в відео достатньо гучно клацає.
@@HelpFul_First я думаю що звук буде гучний у всіх, різниця по суті мала б бути тільки у контактах та діаметрі гнучкої мідної оплітки
Допоможіть будь ласка! Придбав даний АВР для свого друга, військового, задача стоїть перемикатися автоматично між двома ecoflow, але на виходах ecoflow не можу визначити фазу, індикатор не світиться на жодній лінії. А ось і моє питання, як бути в моєму випадку? Чи, можливо, це не критично і можна підключати будь як? Наперед вдячний за відповідь!
Вітаю, це не критично і не має значення, у екофло на виході той ж самий інвертор, у якого грубо кажути без заземлення 2 фази, але тоді потрібно робити з двох сторін через затримку, хіба що у вас екофло постійно будуть увімкнені, тоді затримки не потрібно
@@YevhenShchuka дякую!
Ecoflow будуть підключатися почерзі із наперед ввімкненими інверторами. В такому випадку, так розумію не повинно бути проблем.
@@MrMohnatyy так , все вірно
Вітаю, є питання, звідки реле (nc c no) side A side B мониторить стан мережі, з основних контактів сорса А, чи з "колодок" для підключення соленоїда (ar an nc c no)?
Чи будуть спрацьовувати ці реле контролю (nc c no), якщо не під'єднувати соленоїди (ar an, bn br) взагалі?
Хочу подавати напругу на споживачів с затримкою 5с (Тобто місто з'явилось, інвертер відключився, 5 сек споживачі без живлення, - спрацював АВР і підключив на місто) при переключенні між інвертер - місто, щоби можна було встановити реле затримки на холодильник 5 хв.., але мені здається що це реле для холодильника не зафіксує 50мс переключення з інвертера на місто ..
@@maksymaksiutenko2055 Вітаю, реле моніторить мережу через колодку AR AN, якщо не підєднувати, не будуть, силові контакти не мають нічого спільного з соленоїдом, він просто її перекидає, це банальна механіка, з двох сторін ставите по реле, на кожному виставляєте свій час і гойра, гарантія від виробника 2000 перемикань на авто, та 5000 в мануалі
@@YevhenShchuka тоді неможливо поставити затримку саме на споживача, при переключенні інвертор - місто.
При появі міста, відразу переключення.
Якщо поставити в реле затримки в коло з соленоїдом r-ar-an-n, то при появі міста, напруга на колодці ar/an з'явиться через час затримки реле, і саме в цей момент інвертер вимкнеться, а авр переключить на сорсА, тобто на споживачі затримка буде лише на час переключення 50мс
І такий час не зафіксує реле затримки на холодильнику, бо в цих реле час повторної готовності 1сек , що явно більше 50мс...
Бідося...
@maksymaksiutenko2055 ну чому не можливо, гляньте моє друге відео схема лайт , де реле керує одним BR чи BN, те ж саме можна зробити на місто
@@YevhenShchuka ви ж самі написали, що сухі контакти дивляться на стан ar an, відповідно, якщо поставити реле затримки в r-ar-an-n то там не буде напруги=не відключиться інвертер=споживачі з електрикою.
А потім після затримки інвертер вимикається, місто вмикається одночасно...
А чому на зарядку АКБ подаєте 5А? У Вас же АКБ на 100аг, наче можна заряджати 10% ємності, тобто 10аг
Вітаю, можна і 10, бережу акумчик, нікуди не спішу, а от тепер з постійними вимкненнями е/е змушений заряджати 10А
Дякую за наглядне відео. Тепер зрозумів що такий АВР мені зовсім не підходить. Бо маю задачу перемикати на гібридний інвертор із сонячними панелями без акумулятора, А сам АВР повинен перекинути сонячні панелі з мережевого інвертора на гібридний (АВР з 4р) . А цього не станеться бо немає напруги на гібридному інвертору, тобто 2-я лінія без напруги поки не перемкнеться АВР. Можливо існує АВР з вбудованим акумулятором чи щось таке щоб він при відсутності напруги будь-якої, вмикав схему з резервним живленням. В такому разі мені найкраще підійде схема з магнітним контактором, з нормально замкненими та нормально розімкнутими контактами і додатковою секцією контактів. При відсутності напруги мережі він просто відпустить контакти і вони перемкнутися, але є мінус постійне споживання котушки з основної мережі.
@@alekspokas Вітаю, нижня 1 фішка при наявності мережі має нормально відкритий контакт, там внітрішнє реле також підтягується, коли пропадає мережа, контакт міняє статус на закритий, але цбого Вам мабуть буде недостатньо
@@YevhenShchuka можливо і допоможе цей контакт для управління інвертором. Тепер задача як зробити так щоб гібридний інвертор вимикався раніше на 1-2 секунди перед переключенням на міську мережу. Це для того щоб не було комутації постійного струму на контактах АВР та ризику виникнення дуги. Потрібно зробити внутрішню затримку перед соленоїдом який перемикає на міську мережу. АВР для сонячних інверторів як основна мережа не пропонуйте, бо без опорної другої міської мережі він не перемикається, тобто він заточений для нормальних країн де не вимикають світло.
@@alekspokas Вітаю, я тільки не розумію, якщо у вас гібрид, навіщо Вам АВР
@@YevhenShchuka мережевий інвертор не вміє працювати без мережі він працює на продаж коли є мережа. Тому я купив гібридний інвертор який не вміє продавати в мережу і панелі потрібно перемикати з мережевого та назад щоб вони не простоювали. Гібридний може працювати без акумулятора лише від сонячних панелей. Не дуже хочеться закопувати кучу грошей в автономію та купувати ще акумулятори.
А не простіше поставити УПС з акумулятором наприклад VOLT POLSKA, він сам автоматично заряджає коли з'явилася міська мережа?
UPS дорого и слабо. При том слабо не только по мощности инвертора, но и по пропускаемой сети через себя - на всю квартиру не поставишь
Повністю згідний
Підкажіть, будь ласка, на рахунок "пішов в гості" - виключення автоматту та інвертору. А чому не можна АВР просто перемкнути в мануальний режим і все?
Вітаю, звичайно можна)) Хочеться жорско поклацати, відчути, а не шукати маленьку пімпочку)
Можна це під*єднувати просто через розетку, а не через щиток?
Вітаю, ні не можна, потрібно робити врізку
Відео супер, все норм автор пояснив, але необхідно ставити реле напруги на вхід. Наприклад по мережі піде не 220 В, а 100 -160В.
Вітаю, все виправлено у наступному відео
Надзвичайно корисне відео, дякую. Але виникло питання, чи може ЗУБР замінити це реле затримки і контактор? По ціні вроді співставно, єдине що на зубрі затримка 3 сек після встановлення 220в. мабуть менш гнучніше налаштування, та все ж цікаво почути думку професіонала.
Вітаю, особисто Зубра не підставляв, але бачив що не завжди коректно працює, 4 рази підряд перемикає. на 5 ні, інколи і більше разів коректно спрацьовує, чи це повязаноз самим пристроєм очно вам не скажу, я думаю в багатьох підписників є Зубр, то ж поділіться інфою як у вас працює
Скажіть, а коли акумулятор зарядився, зарядка якось буде вимикатись? Якщо так, то яким чином?
Вітаю, звичайно, залежно яким зарядним користуватись , в мене їх 3 шт, одне мануальне, там струм падає до 0, і 2 розумних які вимикають заряд по завершенню, планую на них при нагоді зробити огляд
@@YevhenShchuka і ще питання, тобто коли світло зникає, то живлення на зарядку те зникає? І таке питання: а можна акумулятор lifepo4 одночасно заряджати через зарядний пристрій і віддавати заряд на живлення. Я ж так розумію так працюють поверстанції? КОли є світло, вони заряджаються та віддабть 220 від себе
@@BuryakStas "А можна акумулятор lifepo4 одночасно заряджати через зарядний пристрій і віддавати заряд на живлення?"
Це неможливо у принципі. АКБ або віддає ток, або приймає його.
Просто є ДБЖ он-лайн, або подвійного перетворення, які весь струм з мережі випрямляють і ділять його на струм для зарядки АКБ і струм для зворотнього перетворення в перемінний 220в 50Гц для навантаження. Такі ДБЖ дорогі, але якість струму в них дуже висока.
Всі інші - оф-лайн просто перемикають струм від АКБ на мережу в режимі байпас тобто напряму і навпаки. При цьому частина току з мережі також йде як на навантаження, так і на заряд АКБ.
Теоретично на будь-який АКБ можна під'єднати зарядне і не відключаючи його під'єднати навантаження. Однак зарядка повинна витримувати ток, який дорівнює сумі максимального току заряджання АКБ та максимального току навантаження. Але при цьому зарядне не зможе відслідковувати стан заряду АКБ. Прийдеться між зарядкою з навантаженням та АКБ ставити якесь реле управління, яке буде відслідковувати рівень заряду-розряду АКБ.
Якось так.
@@Olexandr_Nedashkivskyi, до речі, сьогодні не було світла, навантаження було на інвертор. Так от коли дали світло, то в мене був підключений зарядний пристрій (забув виключити). Коли я підійшов перемекнутись на міську мережу, то помітив, що зарядник працював (шумів) та нібито заряджав акум, але акум в свою чергу продовжував віддавати ток на систему.
@@BuryakStas Не так. У Вас в паралелі до навантаження йшов струм і з акумулятора і з зарядки. Якби зарядка була потужніша за навантаження, то частина току з неї зараджала б акумулятор і живила б навантаження. Умовно кажучи, якщо інвертор 1кВт, а зарядка 1,2 кВт, то Вам буде хватати і на навантаження і на зарядку кислотника в 100 а/г 12в.
Если очень хорошо поискать то есть уже готовые варианты АВР для инверторов и гор.сетью у них уже встроена функция задержки, правда цена отличается в половину дороже
Вітаю, дякую цікавився, існують, а навіщо платити більше, мені здається так цікавіше))
Да, и приоритет там стоит от инвертора (PV), а не от сети
@@Merawingen Вітаю, так про пріоритет все вірно сказано
@@YevhenShchuka Насправді різниця в вартості в них не дуже велика, а при цьому ніщо не заважає живлення від мережі під'єднати на вхід PV, а від інвертора на вхід "від мережі". Тоді і затримка при перемиканні буде, і пріорітет від мережі збережеться.
@@vickvasm9403 Вітаю а ви вкурсі що затримка там тільки на вході з PV&
Прикольне відео, дякую, але не знайшов поки як зібрати на базі такого авр для генератора, чи він не заводить його? Треба ще якісь пристрої для такої схеми?👍💙💛
@@Simeynyy_pidryad. Вітаю, АВР тільки перемикає живлення, та може закрити або відкрити контакт
@@YevhenShchuka ну це я зрозумів давненько але думав, що так як Ви так вміло розповідали то думав, що Ви зможете щось розповісти про такий варіант хоча б у наступних відео так як я мабуть не один у таких пошуках?! 💙💛
@@Simeynyy_pidryad. Ви хоча б напишіть який у Вас генератор, чи є автостарт, інвертор чи звичайний, одно чи трьох фазний і так далі а я подумаю... ще не таке підключали)))
@@YevhenShchuka i power A9000TEAX, трифазний, є вихід під АВР тому і цікавить бо в зимку коли нікого не буде вдома то чотири години без світла це забагато бо нажаль в нас електроопалення.
@@Simeynyy_pidryad. Вітаю, він ж має електростартер, заводиться з ключа, так можна пробувати комбінувати з АВР, використовуючи його закриті відкриті контакти, аналогічно до звичайного інвертора
Чи можливо зробити такий самий обзор тільки з гібридним інвертором?
Вітаю, я саме очікую гібрида))
Я отак подивився на ютубі про авр сонце-мережа, наслухався що тільки затримкою відрізняється, та купив сонячний. Потім п'ять голин ломав голову як його примусити працювати нормально. Прикол в тому, що там не тільки таймером затримки відрізняється: якщо на другому вводі немає 220в, то він на перший не повернеться. Тобто, якщо в мене на першому мережа, ана другому генератор (інвертор), та генератор (інвертор) вимкнувся раніше, ніж появилася мережа, він на перший вхід (мережа) самостійно не перемкнеться.
Вітаю, я тільки не зрозумів, у мене якась не вірна інформація?
@@YevhenShchuka так, невірна: ви сказали що сонце-мережа такий самий, але відрізняється тільки таймером затримки. Авр, де сонечко-мережа (зелений перемикач) не тільки таймером відрізняється, там всередині схема живлення реле зовсім інша. То навіть не авр получається, бо не на резерв перемикає, а на стабільну мережу, і якщо мережа відсутня, то назад, на сонечко не перемкнеться.
@timofeygonchar6375 можливо Ви мене погано зрозуміли, або не читали коменти, я мабуть разів 20 і більше відписував людям, які мені писали шо ти аидумуєш, купи реле з затримкою і все буде добре, я відписував що пріоритет не там і затримка не регулюється ...ну ми поміняємо вводи місцями....
Тобто Ви купили АВР з зеленою ручкою...
@@YevhenShchuka коменти не всі читав. Я про те що сказано у відео пишу. Той авр взагалі перемикається в обидві сторони тільки, якщо є напруга на керуючих контактах другого вводу. Весь сенс зникає використовувати його як авр, дешевше купити просто перемикач ручний. Якщо що, на ютуб теж натикався на чоловіка, який так само сонячний поставив, але він вирішив все переробкою внутрішньої схеми авр.
Я Вас не звинувачую в дезінформації, просто хочу щоб на ці граблі не наступали ті хто дивляться відео.
Як напругу з інвертора підключити на квартиру
Вітаю, вибачте, але вашого питання не зрозумів
Вітаю та дозволю "5 копійок". По-перше, наочно показано, наскілько можна ускладнити схему якщо Ви використовуєте не спеціалізований автономний (гібридний інвертор), для якого буде потрібен лише автоматичний вимикач на вході та, за бажання швидкого вимикання зі схеми інвертора - перекідний перемикач. По-друге, якщо у Вас подібна автономна "система" або пересувний пауер банк (екофло, блюетті, джерк, тощо) деякі з цих елементів Вам знадобляться. З приводу затримки - реле, наведене автором буде зайвою деталлю, якшо замість "АВР" для гегераторів ви застосуєте "АВР" для сонячних інверторів (PV inverter), в якому вбудоване реле затримки на 3 секунди. Окрім згаданих торгових марок, можна придбати під торговою маркою Taxnele, тощо. Згадані і подібні "АВР" я не дарма приводжу в лапках. В мережі Ви зможете знайти розбір механічної частини пристрою, де відмічається що на виробництві банально не змащуються механіка. Рекомендую всеж розібрати перед застосуванням і змастити сіліконовим або літієвим мастилом обережно, особливо в аерозольному виконанні. На подібному "АВР" може бути позначене будь-яке значення робочого струму, але через те, що контакти мають покриття, в якому навряд присутнє срібло, я рекомендую застосовувати ці "АВР" виключно як слабострумку, віддавши комутацію силових кіл спеціалізованому пристрою - контактору, можна і такому, як застосував автор. Маркуванню струму на уонтакторі довіри більше, ніж позначенню струму на "АВР". Доречи, іскріння на контактах при комутації силових кіл Ви, скоріше всього, зможете побачити, що є поганою ознакою при декільках щоденних перемиканнях. Якщо у Вас автономна частина більш ніж на пару кіловат, я також би утримав від застосування WAGO з'єднювачів в реальній, а не демонстраційній схемі автора. Добрим людям - найскорішого Миру та кари їх ворогам.
Мої вітання, дякую Вам за крутий розширений комент, стосовно нього - трошки фідбеку.
1 "якшо замість "АВР" для гегераторів ви застосуєте "АВР" для сонячних інверторів (PV inverter), в якому вбудоване реле затримки на 3 секунди" - цей АВР має затримку та пріоритет на PV, і якщо ви навіть поміняєте резервне та основне живлення місцями, то в пріоритетіі буде PV, що нам не потрібно, тому що в мене основне джерело - мережа, якщо не вимикати інвертора, екофло, блюетті, джерк, тощо - тоді реле взагалі не потрібне
2 "Рекомендую всеж розібрати перед застосуванням і змастити сіліконовим або літієвим мастилом обережно, особливо в аерозольному виконанні" - повністю згідний, чиста правда
3 "Маркуванню струму на уонтакторі довіри більше, ніж позначенню струму на "АВР" - згідний
4 "також би утримав від застосування WAGO" - в реаліях я також їх не застосовую, виключно для демонтрації та розуміння принципу схеми
5 "автономний (гібридний інвертор)" - це наступний етап розвитку до автономності ))) згадайте з чого починався минулий рік, чистий синус, стабілізатор, ББЖ, ДБЖ, GEL, AGM - цей рік АВР, гібридний інвертор, збірка lifepo4, сонячні панелі ))) ростемо та розвиваємось
Я поставив на вихід з інвертора розумну розетку вона при включені не вмикається моментально, приблизно 1 сек затримки. Цього вистачає щоб не було жужання на АВР і не потрібно ніякі реле затримки і контактори. Користуйтесь...
Вітаю, всі мої розумні розетки, після вимкнення, переходять у виключений стан, вмикаю або з кнопки, або з мобільного, в мене на них висить все обладнання яке багацько споживає
@@YevhenShchuka Вони мають налаштовуватися і на вкл. і на викл, це ж розумна розетка як не як.
Дякую за відео! Підкажіть будь ласка,як до АВРу підключити звичайний генератор? На пристрої потрібні нуль та фаза а генератор має дві фази на виході!? Та потрібно ставити реле напруги у схему с генератором?Буду вдячний за відповідь! Дякую!
Вітаю, генератор підключаєте ідентично інвертору, затримка потрібна, тому що генератор також зразу не дасть номінальної напруги. "2 фази" впливають тільки на запуск нових котлів і ще деякого обладнання, потрібно 1 лінію заземляти, та робити нулем. В мене інверторний генератор, ручний, котел 2 контурний старенький Вайлент, проблем не має ні з інвертором ні генератором
@@YevhenShchuka дякую за відповідь! Ще одне питання! А можливо зробити так щоб генератор чи навантаження з нього вимикалось через АВР після надходження основного навантаження? Не застосовуя спец прилад для управління генератором(забув як називається).Дякую!
@@АнтонПетровский-у7л вибачне, але я не зрозумів питання до кінця, якщо можна детальніше. Можливо ви маєте на увазі, щоб прилади які доволі багато споживають вимикались, коли ви запускаєте інвертор чи генератор?
@@YevhenShchuka я вибачаюсь за мій "французький " бо не електрик. Так ось що я мав на увазі! Немає світла,йду запускаю генератор(ручний запуск не з ключа)авр перемикає с міста на генератор,світло є! Тепер місто дало освітлення,авр перекинувся на місто а генератор далі працює! Можливо зробити щоб генератор вимикався самостійно ? Вмикаеться генератор тільки у ручному режимі.Ну якості так! Сподіваюсь що зрозумієте!Дякуємо!
@@АнтонПетровский-у7л звичайно, тепер все зрозуміло, у вас ж є кнопка вкл генератора, от від неї і потрібно тоді послідовно кинути кабель до АВР на нижню фішку до контактів С та NO ідентично як на відео
Кнопка "ручной режим" избавит от лишних автоматов и необходимости отключать инвертор и прочее когда нет дома.
дякую, ми не шукаємо легких шляхів )))
Скажіть будь ласка кули включати ті провода де лампочка підключена. В ту саму розетку що Ви подавали 220 на авр?
Вітаю, звичайно що ні, робіть розрив в мережі, все що з міста на А, все що резерв на В, все що після розриву - на навантаження, будинок, розетки та освітлення
@@YevhenShchuka а потім як перейти до мережі
@@YevhenShchuka яким чином це зробити
Цікаво чому в декого працює по простій сземв інвертор АВР, мережа, а в декого ні?
Вітаю, різні АВР, і дехто не вимикає ні інвертора ні екофло ні блюетті, тоді затримка не потрібна
@@YevhenShchuka в мене звичайний упс АВР також GEYA але меньше і от воно з мережі на упс перемикає так що телевізор встигає перевантажуватись ну і роутери з комп'ютером також, а навпаки з УПС на мережу все норм ,як добитися щоб в обидві сторони не було затримки?
Ростіше використати такий же авр тільки модель сонячна сес /мережа...там вбудований тамер затримки
Вітаю, він нам на жаль не підходть
У цього реле сонячна електростанція (верхні контакти) в приорітеті. І саме при появі на них напруги відбувається затримка включення, щоби сонячний інвертор встиг розігнатись.
В нас же приоритетною є мережа 220В, тож і прикручуємо її до верхніх контактів. Відповідно - затримка буде лише у випадку переходу з інвертора (нижні контакти) на міську мережу. Тобто - з'явилась напруга в міській мережі, реле відліковує декілька секунд, і тільки після цього переключається з інвертора на мережу. Нам це якось не цікаво.
Коли отримаю таке реле, спробую переставити плату затримки з верхніх контактів на роботу з нижніми контактами, але чи вдасться це, наразі не знаю.
Все вірно)
З інвертора під час роботи від акумулятора виходить фаза і нуль, чи дві фази?
Вітаю, дві фази
всі кажуть 2 фази, але фаза це умовно величина напруги на круговій діаграмі, і 2 фази мають різницю по часу. а так як у нас інвертор 1 фазний то фактично це повний аналог 1 фазної обмотки з виведеними кінцями ( початок обмотки і кінець обмотки) між якими напруга умовно 220 В, але це 1 фаза!
@РусланРуслан-ж8ю дякую, все вірно!
Два питання :
1) чи можна використовувати замість інвертора, джб?
2)чи можна замість нагрузки, у вашому випадку лампочки, підключити вилку і підключити в розетку ( щоб при відключення світла, напруга була у всій квартирі)
Чи буде працювати і перемикати мережа/джб
Дякую за відповідь
Вітаю, якщо у вас вже є ДБЖ, то вам і АВР непотрбно) він ж працює в bypass, але якщо хочете використати АВР то його потрібно підєднувати по іншому, 1 - це розрив мережі і будинку, до розриву підєднєте вхід ДБЖ і вкл на sourse A , 2 - на sourse B підключаєте вихід з ДБЖ, 3 на вихід з АВР підєднуєте мережу в будинок, де ви зробили розрив
Дякую
Я хочу реалізувати так, щоб при відключені світла, автоматично підхоплював джб, знаю що ставлять механічний, який розриває під екофлов.
@@ДенисТаборских після основного автоматичного вимикача робите розрив між мережею від міста та мережею будинку вцей розрив і підключаєте АВР, схема є у 2 частині, але саме живлення ДБЖто шо 220 приєднуєте на sourse A, ну і плюс вам буде потрібно затримку між виходом з ДБЖ та sourse B. Можете поставити банально механічний трьохпозиційний вимикач
@@YevhenShchukaякщо будуть запитання або складності, можу написати вам ?
@@ДенисТаборских без проблем) звертайтесь
Вітаю, якщо гібридний інвертор теж потрібен такий авр, чи він сам переключається?
Вітаю, все врно, - гібриду нічого не потрібно, він сам перемикається
Варто зауважити, що режим байпасу в більшості китайських гібридних інверторів обмежений потужністю самогл інвертора. Тому навіть для гібридногл інвертора має сенс автоматично перемикатися напряму
@@Yazon2006 Саме так, сьогодні якраз стикнувся з такою проблемою, задумався над зовнішнім АВР.
@@OlegBak буде класно коли у вас буде навантаження на півтора кіловати більше ніж потужність інвертора і вимкнеться світло))
авр з гібридним інвертором рельно треба тільки щоб інвертор менше шумів і стояв без навантаження, але треба розраховувати навантаження на цю лінію так щоб воно не було більше максимальної потужності інвертора.
Як прибрати щатримку взагалі? Щоб не перевантпдувався нв ррутер ні телевізор?
Вітаю, якщо резервне живлення буде постійно включене, тоді затримки не потрібно, або користуватись ручним переключенням
@@YevhenShchuka ручне не підходить стояло поставив спеціально автомат але затримка все одно з мережі на УПС є чому не розумію навпаки з УПС на мережу все чітко, мені саме затримка не потрібна тому що все перезавантажуєтся від пк, телевізор і навіть роутери потрібно безшовне в 2 сторони ,як зробити? Можливо точно контактор поставить або інше АВР?
@@nikhik1000 А не може бути такого, що у Вашому АВР просто наявна затримка на реле. Я так розумію, що коли є світло з мережі по цій котушці реле йде струм, відповідно котушка втягує силовий контакт. А коли світло від мережі пропадає, то цей контакт вже не притягується і пружиною переключається на ДБЖ (нормально замкнуте реле). Але, коли світло пропадає, то котушка не зразу втрачає своє магнітне поле і контакт переключається із затримкою. А от коли вмикається світло з мережі то магнітне поле з'являється швидше і контакт перекидається одразу.
Якщо це так, я б просто подивився на паспортні характеристики АВР. Можливо дійсно потрібно поміняти.
@@Olexandr_Nedashkivskyi Geya G2R-63 модель
Офигеть((
Я реле задержки не так подключал(((
А1А3 ввод
А снизу 15 18 выход
Я не особо шарю в этом(((
Є декілька варіантіа, у наступному відео я це показав
Схему можно упростить просто поставить реле SVP-40 А защита от перенапряжения там тоже есть таймер 15 секунд .
Вітаю, реле в мене стоїть в іншому поточному щитку, не цікаво, реле зараз по іншому приєднане у схему, контактор відсутній, скоро буде відео
Дякую за чудове відео.
Також стало питання, автоматизації перемикання на резервне живлення і навпаки.
А чи можете поділитись схемою підключення бо на відео не все зрозуміло.
Також думаю додати в схему ще плату XH-M602, щоб автоматично вмикалась/вимикалась зарядка батареї при поверненні до роботи від міської мережі.
Вітаю, а ви збираєтесь використовувати кислотний акумулятор? чи у вас зарядне простеньке? Сьогодні постараюсь додати відео, там буде і схема, і розумна зарядка якою я користуюсь більше року
@@YevhenShchuka , чекаю на відео)
Я використовую lifepo4 12v акумулятор і інвертором автомобільним та зарядкою переробленою зі старого серверного блоку живлення. Вона не розумна, але з допомогою плати xh-m602 хочу зробити її розумною, якщо так можна сказати.
@@PauL_KP lifepo4 12v - це круто, Вона не розумна - тоді все зрозуміло
Підключив до такого ж АВР як резервне живлення зарядну станцію, після АВР стоїть реле напруги, поки перевіряв все працює, а потім як зникло світло насправді реле напруги перестало пропускати резервне живлення з зарядної станції, хоча писало напругу +/-220, також виключав вхідний автомат коли світла не було і всеодно нічого, тому я не впевнений що саме пов'язано з тим що в мережі світла не було, але в чому може бути проблема? Може йому не подобається що з зарядної станції дві фази? Але чому тоді правильно напругу показує і не завжди виключається?
Можливо всього навсього справа в навантаженні яке було підключено? На долі секунди напруга падає і реле виключається не встигаючи це показати на дисплеї?
У всіх інветорах цього типу дві фази, такий принцип схеми, але це тут ролі не грає, спробуйте реле напруги поставити на перший вхід для експепементу, і ви одразу зрозумієте чи проблема у АВР, чи через реле напруги
@@YevhenShchuka дякую за відповідь, так і зроблю, одразу не робив тому що хвилювався що щось не ок з підключенням або проводкою в домі і воно захищає таким чином, але вже експериментальним шляхом визначив що виключає лише коли включений холодильник і/або чомусь зарядка від ноутбука, навіть якщо ноутбук заряджений та виключений, хоча вона всього 65 ватт, але в той же час телевізор і плейстейшин ~300 ватт не вибиває
Не дуже зрозумів про необхідність контактора разом з реле затримки. Мабуть, автор вважає, що ота піндюрка на морді інвертора ввімкнена послідовно з акумулятором і розриває собою сотні ампер по живленню інвертора.
А ще є варіанти АВР спеціально для інверторів. Там затримка реалізована в самому АВР.
Вітаю, так дійсно думав що там більші струми в момент перемикання, але у 2 частині я це все поміряв, заспокоївся і викинув контактор з схеми.
Нащо городити і реле і контактор, пропускаючи живлення через них, якщо можна реле затримки поставити в розрив сигнального провода на АВР від інвертора. Там не буде великих струмів і не принципово, наскільки потужне реле. А живлення на пряму на АВР. Живлення подається зразу на АВР, а через затримку спрацювання NO контактна перемикання буде відбуватись з затримкою.
Зробив подібне в себе, правда використав дешеве реле затримки з ардуіно з живленням 5 в.Там треба додаткове перетворення з 220в і використав зарядку на 5 в від мобільного. Але зараз хочу переробити на таке, як у Вас реле затримки. Дякую за відео.
Вітаю, так і зробиа, дякую! В 2 частині всезмінено.