Miért nem foghatja meg a kapus a hátrapasszolt labdát? | Félidő!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ก.ค. 2024
  • Ha a kapusnak hátrapasszolod a labdát, hiába van a tizenhatoson belül, nem veheti kézbe azt. Ezt már jó ideje mindenki olyan természetességgel szemléli, mintha ez mindig is így lett volna, holott ez a szabály csupán az 1992/93-as szezonban került bevezetésre. Előtte egészen más világ volt...
    Email: felidohivatalos@gmail.com
    Cím: "Miért nem foghatja meg a kapus a hátrapasszolt labdát? | Félidő!"
    #Félidő #Hazaadás #Érdekesség
    The authors of the channel DO NOT CLAIM any rights to all of the videos and photos contained in the film. All pictures and videos used strictly to help the viewers better understand the information presented. These materials are used on the basis of the right citation under fair use.
    A videóban felhasznált képek és videók NEM a csatorna készítőinek tulajdonát képezik. A felhasznált képek és videók szigorúan azt a célt szolgálják, hogy a csatorna nézői számára jobban érthetővé tegyék a bemutatott információkat. A csatorna tulajdonosai az anyagokat a méltányos felhasználási jog (Fair Use) alapján használják.
  • กีฬา

ความคิดเห็น • 77

• @fruzsinavarga9580
    @fruzsinavarga9580 2 ปีที่แล้ว +78

Köszönöm hogy megcsináltátok a videót! Nagyon jó lett!

@markbobal4191 2 ปีที่แล้ว +22

Esetleg arról videó hogy a tizenegyeskor a kapusnak az egyik lábának miért kell mindig a gólvonalon lennie?

@barthamatyas3232 2 ปีที่แล้ว +15

Videó ötlet: Mit kennek a játékosok a mellkasukra(mezükre) meccs előtt? nézzétek pl. Vini JR.

• @viragmezes6448
      @viragmezes6448 2 ปีที่แล้ว

A real madridosok kenik magukra a nivea krémet mert a nivea a real madrid szponzora (szerintem)

• @csabaregos8702
    @csabaregos8702 2 ปีที่แล้ว +8

A futball, nemcsak Magyarországon, hanem az egész világon az 50-es években volt a legjobb. Nem állt a játék egy percet sem, csak ha valaki tényleg komolyan megsérült, és marha sok gól született egy-egy meccsen.

• @maurer4024
      @maurer4024 2 ปีที่แล้ว +1

meg nem volt szabad ember akit ne fogtak volna

• @zlidakzoltan7555
      @zlidakzoltan7555 2 ปีที่แล้ว +1

Igen, de ne felejtsük el, akkor sokkal kevesebbet játszott, egy játékos, se nemzetközi kupák--az csak 1955-től, a KK-t kivéve- se EB nem volt, és a bajnokságokban, 22-26, vagy 30 meccs volt/ év, a mostani 34-38/év helyett. Jóval kevesebb válogatott meccsek voltak, így egy sztárjátékos, ha nem volt sérűlt, évi 35-45 meccset játszott, a mostani 65-70 helyett.. Igaz nem volt csere, tétmeccseken, de barátságos meccseken igen.-.-

• @nandorattilanagy-muller2890
    @nandorattilanagy-muller2890 2 ปีที่แล้ว +1

A félidő a kedvenc csatornám

• @jozseftamas8634
    @jozseftamas8634 2 ปีที่แล้ว +3

Miért van az hogy Világ válogatott csapatoknál nem ugyan olyan nemzetiségű edzők vannak
    Kérhetek egy videót erről a témáról?

• @ambrusnagy6303
    @ambrusnagy6303 2 ปีที่แล้ว +2

Videó ötlet: egy élvonalbeli focista edzésprograma,napi rutinja.

@antalnagy7288 2 ปีที่แล้ว +5

Videó ötlet: Miért jött létre a bedobás?

• @matekaaa4994
    @matekaaa4994 2 ปีที่แล้ว +16

Lesz arról videó,hogy miért köpködnek a játékosok pályának akármelyik részére?

@maurer4024 2 ปีที่แล้ว +6

Lenne videó arról, hogy miért pont augusztus-szeptemberben kezdik el a szezont, és miért nem például új évkor?

• @danielkatai6495
    @danielkatai6495 2 ปีที่แล้ว +7

Videó ötlet hogyan jelentek meg a játékos posztok mint pld kapus, csatár , középpályás stb

• @kiskes1452
    @kiskes1452 2 ปีที่แล้ว

Jó a videó ment is a like.

• @robertpreininger7787
    @robertpreininger7787 2 ปีที่แล้ว +2

Lassan arra is be kell vezetni valami szabályt ha valaki szándékosan "megsérül" időhúzás jelleggel. Legjobb lenne az ilyen esetekben ha 5 percig nem térhetne vissza a pályára a játékos. Valamint az egy gólt rúgunk aztán beállunk védekezni az se valami nézőcsalogató.

@felidohivatalos  2 ปีที่แล้ว +2

Sok probléma van, amire egyébként elég nehéz érdemleges megoldást találni. De reméljük hamarosan eljönnek ezek a reformok :D

• @huncsafthuncsaft1020
    @huncsafthuncsaft1020 2 ปีที่แล้ว +4

Én úgy tudom végig nem viheték kézbe sose csak felpalyaig. Ha jól emlékszem egy angol kapus (azt hiszem Sunderland játékos volt) felpalyaig patogtatta a labdát, ez is sokaknál kiverte a biztosítékot. Amúgy ez a szabály teljesen jogos de hát a videóban bemutattatok az érveket. Érdekes volt bár nagyon nem volt benne új.✌️

Hát ez a videó leginkább a mai generációnak szólt, akik erről lehet, hogy soha nem is hallottak. De öröm volt látni a kommentedet. És lehetséges, hogy igazad van a félpályás megkötést illetően, arról nem találtunk információt sajna.😕

• @lorilaszka3001
    @lorilaszka3001 2 ปีที่แล้ว

Szia arrol tudnatok csinalni videot hogy hogyan alakult ki a les, illetve ha valaki visszamegy lesbo higy azt miert fujjak be?

@nandorattilanagy-muller2890 2 ปีที่แล้ว +3

A következö videotok lehetne az is hogy jöt létre a eb

• @benjaminpolyak158
    @benjaminpolyak158 2 ปีที่แล้ว +5

Videó ötlet: Hogyan jött létre a Labdarúgás?

• @balintszots856
    @balintszots856 2 ปีที่แล้ว

Sziasztok! Nagyon jó videó lett! Videó ötlet:miért kell a kapusoknak kapus kesztyűt hordaniuk(lehet hogy hülye ötlet de én megnézném ha lenne belőle videó)

Azért hogy ne fájjon a kezük a bomba lövések védésekor, meg talán mondjuk véd az ujj törés ellen

• @BalazsiSzabi
      @BalazsiSzabi 2 ปีที่แล้ว

Valamint - legfrisebb tudásom alapján - nem kötelező kesztyűt hordaniuk.

@@BalazsiSzabi saját egészségi állapotát teszi kockára, erre mondják azt hogy az ű dolga

• @huNeville91
      @huNeville91 2 ปีที่แล้ว

Szerintem nem kell, csak erősen érdemes.

• @akosbardocz1325
    @akosbardocz1325 2 ปีที่แล้ว +2

Egy sorozat különböző ligák kialakulásáról

Én úgy tudom, hogy csak akkor foghatja meg a kapus kézzel, ha nem szándékos a haza adás, mondjuk ha beléd lövi az ellenfél és odapattan a kapushoz, megfoghatja vagy, ha elrúgod az ellenfél elől és a kapushoz megy, amikor szerelsz, meg akkor még, ha fejjel történik a haza adás

• @adambako6940
    @adambako6940 2 ปีที่แล้ว

Sziasztok! Esetleg lehetne egy olyan videó, ami arról szól, hogy amikor kimegy oldalt a labda miért bedobással és nem berugással jön a csapat.

• @30zSamu
      @30zSamu 2 ปีที่แล้ว

Mert szépen nézne ki, ha egy idő után mindenki berúgna. 🤷🏻‍♂️😅

• @blackplalyer6598
    @blackplalyer6598 2 ปีที่แล้ว

Video ötletnek nem lenne jo egy ilyen magyar csapatok története?

• @miloradjovanovics6093
    @miloradjovanovics6093 2 ปีที่แล้ว +6

Kövi videó arról szóljon hogy pl rug egy golt a a Ronaldo (mondtam valamit) 44. Percben, és miért 45.percnek számolják?
    Erre mindig is kiváncsi voltam!😀

• @danielkurti6059
      @danielkurti6059 2 ปีที่แล้ว +6

Azért mert már megkezdett perc, tehát 44:15 például már a 45. percnek számít mivel több mint 44 :D Remélem érthetően írtam le

• @krisztiankiss2124
      @krisztiankiss2124 2 ปีที่แล้ว

Meg ha pl.:29 másodperc alatt lőnek gólt, akkor hogy nézne már ki hogy a 0. percben lőtték a gólt! :D

• @boldogszuletesnapot493
      @boldogszuletesnapot493 2 ปีที่แล้ว

Azért írják be 45-be mert az óra nem 1:00-ról hanem 00:00-ról indul. Ami azt jelenti, hogy van 0.-ik perc is