Гарний огляд,гарний виноград🍇,гарний манікюр💅🏼😊 Дякую Вам,та неодмінно чекаю наступного випуску. Теж у Віталія Толмача замовляю посадковий матеріал та черенки,завжди все супер!!!
Дуже зацікавила мене тема з цим клоном і я звернувся до інтернету. Знайшов інформацію, що клон - це мутація сорту чи ГФ в межах однієї бруньки (якось так). Такі зміни бувають дуже рідко і можуть бути, як в кращу, так і в гіршу сторони. Ще клони, які погані називають сміттям і їх стараються викидати. Так існує дуже багато клонів Юпітера (про 2 зовсім протилежних кущі мені говорив виноградар особисто: один урожайний, а інший - біда. І обидва кореневласні і ростуть рядом). Тому чекаю на черенки восени, сподіваюсь, що буде такий же чудовий, як і у Вас!
Видно все - таки ,що зміни ( мутації ) сорту чи гф бувають нерідко. Про цей самий Клубнічний маю таку ж історію. Потрапила до мене ця форма від Єльцова Леоніда і розмір ягоди, грони, забарвлення і термінів дозрівання - все це викликає чимало питань. Я не маю нічого проти даного продавця ( зараз він на жаль, під окупацією), може так вплинула підщепа на нього. З іншого боку, ознаки, що дана форма має спільні риси з Клубнічним, ніби й очевидні, а саме, опушення низу листка, що говорить про то, що це неукривна форма, а також схожість із Юпітером, (коли розпускаються бруньки , вони є рожевими)... У Дмитра Ткаченка ця форма має рожевий колір ягоди і грона ,ну не менше 1,5 кг. кожна, у мене ж грони були грам 300 максимум, правда це були тільки перших два плодоношення. Такі от видозміни маю. Другий випадок - маю кишмиш Цимус. Брав цю форму у Дашевського із Кривого Рогу. Розмір ягоди у мене ну дуже дрібний, те ж саме ,що у дикого винограду. Все інше - цитронний смак, терміни дозрівання, форма грони, рідка консистенція ягоди говорить за те, що сумнівів не може бути, це Цимус. Такі от пригоди.
Цікаве відео 😮 купила навесні у В.Шпака чубуки декількох гібридних форм і Клубнічний теж. Тож тепер цікаво, що виросте у мене. Дякую, що розповіли і показали. Потрібно мабуть цю тему дослідити. Для початківця любителя вся така інформація цікава і важлива, як на мене
В мене перший раз плодоносить клубнічний, уходить в темний колір...але ще не зовсім готовий. Схожий на ваш клон. Але не пам'ятаю, у кого купляла. Дякую за порівняння.😊
Багато років черенки купляю в Толмача,приємна,порядна людина,а от про клони нечув.З усією повагою до автора цю тему хотів би почути від більш досвідченіших виноградарів
Отличный ролик! Пусть таких сравнений, в инете, будет больше! Для того, чтобы не было путаницы среди ГФ. И то, что сахар померяли - 👍. Спасибо, Марина! Свой клубничный буду пробовать уже в следующем сезоне). А у кого брали обычный Клубничный?
У мене був саме Полуничний а не його клон але на прищепі . Він був таким самим як у вас і формою і розмірок ягід і такі самі грона . Але коли я його перевів на власне коріння все зразу змінилося на краще тобто грона із 650 - 800 грамів стали раптом від кіло до майже двох кілограмів . Ягода вполовину більша і з'явилась у неї виразна продовгуватість . Навіть смак став більш насиченим бо спершу був тільки нейтрально солодким , освіжаючим без будь якої фруктової нотки . Тому я гадаю що на сорт чи гф винограду впливають кожні його наступні перещеплення як і те місце де він росте . На все добре !
У мене сумніви по поводу свого клубничного. Росте поряд з Мускатом ізумським і практично однакові по розміру і ягоди , і колір , і форма грони. Та і смак особливо не різниться . Лист, по моєму, трохи різний , але оце "трохи" , якось не заспокоює . Купляла теж у Віталія Толмач . Дякую , що затронули цю тему - цікаво і пізнавально.🙏❤
@@МаринаМаташ Виходить , що вони во всьому схожі ? Різниця тільки в відтінку кольору і в твердості кісточки? Якщо дивитися на мої грони і зрівняти візуально, то це практично один сорт ( гібрид). Я думала , що в мене пересортиця , а виходить , що , ні .🧐 Цікаво 🙃
@@ТетянаВиноградинкаМожливо в Клунічному ягода збільшиться на слідуючий рік. Але він мені і так дуже сподобався. Мягконасіневик, то хай буде й дрібний 🙂.
Спасибо за обзор. Не корректно употреблять в данном случае понятие "клон". Клон - это точная генетическая копия исходного материала, то есть , любое вегетативное размножение , это клониррвание. Например, размножение чубуками. Здесь, скорее всего, речь идёт о сортовой мутации Клубничного, если это конечно вообще имело место быть. Возможно , и скорее всено, это просто другая гибридная форма винограда.
Прошлий рiк брав клубнiчний в Полiшка, на сьогодня грони рихлi,смак злегка полуницi i карамелi тiльки кiсточок 4-5 твердих. До речi в Полiшка останiх вiдео з ринку-огляд полуничний зовсiм другий.
Із того що бачу дві різні форми одна м'яко насінева іньша з твердим насінням. 13-15 грам вигляд має супер якщо смак повторює Клубнічний то зовсім вогонь 🔥🔥 то звіть його Полуничний у самого є Клубнічний хто в цьому році встиґ покуштувати були від смаку в великому захваті. Поздоровляю маєте два гарних сорти👍🍇🇺🇦
Дякую. Можливо і в мене тоді щось типу клона "Клубнічного", бо тільки фарбується(центр Житомирської обл. + сонце бачить тільки зранку), але ягода крупна, листя також з дуже маленькою опушкою. Вважаю, що якщо продається лоза чи саджанець, то потрібно попереджати покупця, а не виявляти через 2 роки, що доглядав клона. Купував у Івана з м. Олександрія.
Добрий вечір. Гарний огляд. Скажіть будь ласка, чи є у Вас саджанець та черенки на продаж клону Полуничного? В мене такий самий з мілкою ягодою. Хочеться ще клон посадити, перевірити. Дякую.
Здається в мене клон 2 Клубнічного, бо щось середнє між оригіналом і клоном.. Завтра ще раз уважно подивлюся на нього. До речі, Шпак каже, що ніяких клонів Клубнічного не існує, все залежить від умов вирощування. А Ткаченко у фільмі Зубалевича сказав, що у нього був клон з темною ягодою, який він видалив, бо він був невдалим. І ще. У мене на каналі є минулорічне відео про мій Клубнічний. Ягода темна, на смак, як карамелька, дуже солодка, кісточки наче м'які, але вони гірчать, все одно треба викидати. Повністю дозрівша ягода осипається від найменшого струсу. В цьому році ще не знімав про нього, бо він ще не дозрів.
В мене росте три кущі Клубнічного від трьох продавців. На їхніх відео вони виглядали по різному, від темно синього до зелено-рожевого забарвлення, а на моїй ділянці всі три кущі абсолютно ідентичні.
Ну і добре,що вони відрізняються.Хороший крупний клон.Я хочу клон. А справжній клубнічний чим відрізняється від мускату ізюмського? Виходить,в обох ягідка дрібна?
Вітання усім виноградарям. В муската изюмського дрібніші ягідки. Але кажуть, що він солодший й нема присмаку полуниці, просто солодка карамель. А батьківська пара однакова, начебто. Було б цікаво подивитись їх порівняння з поясненнями і коментарями) Усім успіхів, миру, здоров'я та добра)
@@МаринаМаташ О,дякую! Перевага буде у клубнічного мягконасіневика .А на сушку від годиться? Чи залишається м'якіть? Я думаю,дітям назиму,це як цукерочки були б.Я сама в дитинстві полюбляла родзинки.Чорний хрусталь,сказав Шпак,чудовий в сушеній продукції. І ще запитання.Як ви вкорінюєте черенки? В мене все не виходило.Може замовлю у вас та ще спробую. А ще навчитись треба робити прищепу.Ви молодчинка,гарний виноград виростили!
@@Sharlotta-pt4o22bk8f Колись з'їздила один раз на виставку "Золоте гроно" в Запоріжжі.Тоді і Клубнічний і Мускат ізюмський були новинки і ми з донькою скуштували і той і той.Більше сподобався Клубнічний.
@@LanaShulyts87Не сушила Клубнічний, але думаю підійде для сушки. Чубуки вкоріняю звичайним способом на воді. Тільки за рівнем води важливо слідкувати.
@@IT-wf6di НІ, не у автора. Змутував виноград в процесі розповсюдження. І таким чином розійшовся по виноградниках. Подивіться відео на каналі Виноградний калейдоскоп Зубалєвіча Генадія, 141 відео. Там Люмін А.В. гарно пояснює цю тему .
Оригінал тільки у Шаповалова, все решта що по людях то клони. І в кожного клона буде щось своє, тому - що оригінал не пройшов довготривалі випробування по різних регіонах ,це робимо ми ,виноградарі.
Чому Ви не сказали де брав матеріал Толмач В. Чому впевнені що перший справжній а другий клон. Такий висновок може зробити тільки той хто вивів цю форму, все інше це Ваші думки .
Все як у романі ворожого Льва толстого война и мир, Смешались кони люди, так і з сортами і г/ф у виноградарстві. Юпітера море і всі казна що і де оригінал? А називають сорти і г/ф так звані селекціонери як хочуть.
Ви так сміло оперуєте словами що то клон а то дійсно Полуничний. Я теж думаю що блукають відмінності між формами одинаковими по назвах але стаерджувати що те чи інше являється оригіналом думаю не коректно, тим паче що і один чубук і другий бридбаний з різних місцевостей і не в оригінатора. Як на мене то для споживання та на ринок кращий варіант з більш крупною ягодою а для селекції то мабуть треба ортгінальний. Такі відмінності, доречі, не тільки з цією формою. Миру та добра.
@@НиколайМукан-о8ы Діло втому що цей клон не тільки в мене опинився. В одному з відео Діма Ткаченко також говорив, що в нього був клон Клубнічного. Я вирішила його залишити, бо він мені дуже сподобався.
Переглянула відео про Антей. Кажуть в нього присмак як у Юпітера. В Клубнічному клоні не відчувається такого присмаку. Але на вигляд дійсно схожі. В Дашевських є і Антей. Але мій Клубнічний клон схожий на їхній Клубнічний.
@@МаринаМаташ Справа в тому що, в мене теж такий самий клон і брав теж у Дашевских. І думав що в мене Полуничний. Цікаво де його взяв Шпак, та що він може сказати по цій темі?
@@grapepage Кёхо (мабуть так його називають в Україні) на смак дуже нагадує Клубнічний (лабруска), дуже солодкий та дуже великі ягоди, бо він тетраплоід. Може бути від рожевого до чорного (є різні селекційні лінії Kyoho, головного сорту в Японії). Світломясий. Грона, ягоди та листя дуже походять на ваш клон. Дякую за ваш цікавий контент на ютубі.
Дякую за такий цікавий і інформативний огляд! Вподобайка і коментар підтримки від мене)
яка чудова жіночка)) в мене з червоним гребнем Цимус. І в Цимуса взагалі немає кісточок . 2 роки він в мене .
Дякую , Вам за детальний порівняльний огляд!
Було дуже цікаво!
@@androz2170 Дякую й вам за відгук.
Дякую за порівняння. Таких відео по більше.
@@МихайлоБілик-ф1о Я рада що вам сподобалось.
Дякую за відео, дуже цікава інформація
@@тарасшевченко-ы3г Мені приємно, що вам сподобалось.
Дякую за порівняння! Так тримати
@@kolumb-ice Дякую 🙂.
формат відеоогляду з порівняннями доречний, ВДАЛИЙ та повчальний :)) Лайк Каналу та + Респект Марині
@@o-gmsklnko6617 Дякую 😊.
Дякую. Очень интересно.
Гарний огляд,гарний виноград🍇,гарний манікюр💅🏼😊
Дякую Вам,та неодмінно чекаю наступного випуску.
Теж у Віталія Толмача замовляю посадковий матеріал та черенки,завжди все супер!!!
@@A.l.t.a.i.r_AC Дякую.
Дуже зацікавила мене тема з цим клоном і я звернувся до інтернету. Знайшов інформацію, що клон - це мутація сорту чи ГФ в межах однієї бруньки (якось так). Такі зміни бувають дуже рідко і можуть бути, як в кращу, так і в гіршу сторони. Ще клони, які погані називають сміттям і їх стараються викидати. Так існує дуже багато клонів Юпітера (про 2 зовсім протилежних кущі мені говорив виноградар особисто: один урожайний, а інший - біда. І обидва кореневласні і ростуть рядом). Тому чекаю на черенки восени, сподіваюсь, що буде такий же чудовий, як і у Вас!
Видно все - таки ,що зміни ( мутації ) сорту чи гф бувають нерідко. Про цей самий Клубнічний маю таку ж історію. Потрапила до мене ця форма від Єльцова Леоніда і розмір ягоди, грони, забарвлення і термінів дозрівання - все це викликає чимало питань. Я не маю нічого проти даного продавця ( зараз він на жаль, під окупацією), може так вплинула підщепа на нього. З іншого боку, ознаки, що дана форма має спільні риси з Клубнічним, ніби й очевидні, а саме, опушення низу листка, що говорить про то, що це неукривна форма, а також схожість із Юпітером, (коли розпускаються бруньки , вони є рожевими)... У Дмитра Ткаченка ця форма має рожевий колір ягоди і грона ,ну не менше 1,5 кг. кожна, у мене ж грони були грам 300 максимум, правда це були тільки перших два плодоношення. Такі от видозміни маю. Другий випадок - маю кишмиш Цимус. Брав цю форму у Дашевського із Кривого Рогу. Розмір ягоди у мене ну дуже дрібний, те ж саме ,що у дикого винограду. Все інше - цитронний смак, терміни дозрівання, форма грони, рідка консистенція ягоди говорить за те, що сумнівів не може бути, це Цимус. Такі от пригоди.
@@ВікторВермінський щеплення - це не об'єктивна оцінка сорту чи гф. Ну і грунти теж впливають. А тепер ще й клони....
@@ВікторВермінський Дякую що поділились своїми спостереженнями.
@@МаринаМаташ будь ласка
Дякую..😊
Будь ласка.
Дякую за порівняння
@@ОксанаПанасюк-ц2л Я рада що вам сподобалось.
Цікаве відео 😮 купила навесні у В.Шпака чубуки декількох гібридних форм і Клубнічний теж. Тож тепер цікаво, що виросте у мене. Дякую, що розповіли і показали. Потрібно мабуть цю тему дослідити. Для початківця любителя вся така інформація цікава і важлива, як на мене
Добрий вечір. Дякую за відео. Цікаво. В мене такого немає. Можливо придбаю. Вам здоров’я і миру.
Добрий вечір, Наталья. Дякую й вам за комнтарі.
Дякую за відео, бомба❤клубнічний.❤
@@ВикторСимоненко-н6ж 😆
Невже я побачу те про що мене цікавило. Дякую
@@Kieww Будь ласка 🙂.
❤ дуже красивий ❤
@@Oleh76 Мені також подобається, притягує око.
@@МаринаМаташ скуштувати хочеться)
👍💪✌ 🇺🇦 Ціеаво, що посадив я ? 🤔 Дякую за відео. Бажаю миру і добра.
@@ІванБучок-т3ю Дякую. Вам також бажаю всього найкращого.
В мене перший раз плодоносить клубнічний, уходить в темний колір...але ще не зовсім готовий. Схожий на ваш клон. Але не пам'ятаю, у кого купляла. Дякую за порівняння.😊
@@olenayermak3034 Дякую за ваш коментар.
Дякую,що провели порівняння
@@ОлександрКрикливий-н7э Будь ласка.
Багато років черенки купляю в Толмача,приємна,порядна людина,а от про клони нечув.З усією повагою до автора цю тему хотів би почути від більш досвідченіших виноградарів
@@СашаШпак-ф6м Звертайтесь, будь ласка, до більш досвідчених, я не проти.
Дякую за відео . Цікаво
@@ЛесяПавлівнаГригорєва Будь ласка.
Отличный ролик! Пусть таких сравнений, в инете, будет больше! Для того, чтобы не было путаницы среди ГФ. И то, что сахар померяли - 👍. Спасибо, Марина! Свой клубничный буду пробовать уже в следующем сезоне). А у кого брали обычный Клубничный?
@@Виктория-Киевлянка УТолмача Віталія.
У мене був саме Полуничний а не його клон але на прищепі . Він був таким самим як у вас і формою і розмірок ягід і такі самі грона . Але коли я його перевів на власне коріння все зразу змінилося на краще тобто грона із 650 - 800 грамів стали раптом від кіло до майже двох кілограмів . Ягода вполовину більша і з'явилась у неї виразна продовгуватість . Навіть смак став більш насиченим бо спершу був тільки нейтрально солодким , освіжаючим без будь якої фруктової нотки . Тому я гадаю що на сорт чи гф винограду впливають кожні його наступні перещеплення як і те місце де він росте . На все добре !
Дякую за відео! Тема цікава і познавальна! Марина, не звертайте увагу на негативні відгуки. Процвітання Вам, міцного здоров'я і натхнення!
@@СергейНахимов-т6т Дякую, Сергій.
На наступний рік настоящий Клубнічний дасть більшу ягоду. Ще в мене роздваюється низ грони яке я підрізаю а залишаю по 2 грони на пагон. Тягне.
У мене сумніви по поводу свого клубничного. Росте поряд з Мускатом ізумським і практично однакові по розміру і ягоди , і колір , і форма грони. Та і смак особливо не різниться . Лист, по моєму, трохи різний , але оце "трохи" , якось не заспокоює . Купляла теж у Віталія Толмач . Дякую , що затронули цю тему - цікаво і пізнавально.🙏❤
Вони дійсно на смак схожі. Тільки Мускат ізюмський має синю ягоду та твердуваті насінини. А Клубнічний світлішу ягоду і м'яке насіння.
@@МаринаМаташ
Виходить , що вони во всьому схожі ? Різниця тільки в відтінку кольору і в твердості кісточки? Якщо дивитися на мої грони і зрівняти візуально, то це практично один сорт ( гібрид). Я думала , що в мене пересортиця , а виходить , що , ні .🧐 Цікаво 🙃
@@ТетянаВиноградинкаМожливо в Клунічному ягода збільшиться на слідуючий рік. Але він мені і так дуже сподобався. Мягконасіневик, то хай буде й дрібний 🙂.
Спасибо за обзор. Не корректно употреблять в данном случае понятие "клон". Клон - это точная генетическая копия исходного материала, то есть , любое вегетативное размножение , это клониррвание. Например, размножение чубуками. Здесь, скорее всего, речь идёт о сортовой мутации Клубничного, если это конечно вообще имело место быть. Возможно , и скорее всено, это просто другая гибридная форма винограда.
Прошлий рiк брав клубнiчний в Полiшка, на сьогодня грони рихлi,смак злегка полуницi i карамелi тiльки кiсточок 4-5 твердих. До речi в Полiшка останiх вiдео з ринку-огляд полуничний зовсiм другий.
Із того що бачу дві різні форми одна м'яко насінева іньша з твердим насінням. 13-15 грам вигляд має супер якщо смак повторює Клубнічний то зовсім вогонь 🔥🔥 то звіть його Полуничний у самого є Клубнічний хто в цьому році встиґ покуштувати були від смаку в великому захваті. Поздоровляю маєте два гарних сорти👍🍇🇺🇦
Дякую. Фруктовий йому ще підходить, але мені не зручно його називати, це ж не моя форма.
до речі :)) в Марини з"явився новий великий каталог виногр черенців на продаж !!! Передивився, на осінь обов"язково собі замовлю !!!
Дякую. Можливо і в мене тоді щось типу клона "Клубнічного", бо тільки фарбується(центр Житомирської обл. + сонце бачить тільки зранку), але ягода крупна, листя також з дуже маленькою опушкою. Вважаю, що якщо продається лоза чи саджанець, то потрібно попереджати покупця, а не виявляти через 2 роки, що доглядав клона. Купував у Івана з м. Олександрія.
Добрий вечір. Гарний огляд. Скажіть будь ласка, чи є у Вас саджанець та черенки на продаж клону Полуничного? В мене такий самий з мілкою ягодою. Хочеться ще клон посадити, перевірити. Дякую.
Добрий день. В мене тільки чубуки 0666941733(Вайбер).
Здається в мене клон 2 Клубнічного, бо щось середнє між оригіналом і клоном.. Завтра ще раз уважно подивлюся на нього. До речі, Шпак каже, що ніяких клонів Клубнічного не існує, все залежить від умов вирощування. А Ткаченко у фільмі Зубалевича сказав, що у нього був клон з темною ягодою, який він видалив, бо він був невдалим. І ще. У мене на каналі є минулорічне відео про мій Клубнічний. Ягода темна, на смак, як карамелька, дуже солодка, кісточки наче м'які, але вони гірчать, все одно треба викидати. Повністю дозрівша ягода осипається від найменшого струсу. В цьому році ще не знімав про нього, бо він ще не дозрів.
В мене росте три кущі Клубнічного від трьох продавців. На їхніх відео вони виглядали по різному, від темно синього до зелено-рожевого забарвлення, а на моїй ділянці всі три кущі абсолютно ідентичні.
Ну і добре,що вони відрізняються.Хороший крупний клон.Я хочу клон. А справжній клубнічний чим відрізняється від мускату ізюмського? Виходить,в обох ягідка дрібна?
@@LanaShulyts87 Так дрібнуваті, але Клубнічний мягконасіневий. При вживанні не відчувається насіння. В Мускаті ізюмському твердувате насіння.
Вітання усім виноградарям.
В муската изюмського дрібніші ягідки. Але кажуть, що він солодший й нема присмаку полуниці, просто солодка карамель. А батьківська пара однакова, начебто.
Було б цікаво подивитись їх порівняння з поясненнями і коментарями)
Усім успіхів, миру, здоров'я та добра)
@@МаринаМаташ О,дякую! Перевага буде у клубнічного мягконасіневика .А на сушку від годиться? Чи залишається м'якіть? Я думаю,дітям назиму,це як цукерочки були б.Я сама в дитинстві полюбляла родзинки.Чорний хрусталь,сказав Шпак,чудовий в сушеній продукції.
І ще запитання.Як ви вкорінюєте черенки? В мене все не виходило.Може замовлю у вас та ще спробую.
А ще навчитись треба робити прищепу.Ви молодчинка,гарний виноград виростили!
@@Sharlotta-pt4o22bk8f Колись з'їздила один раз на виставку "Золоте гроно" в Запоріжжі.Тоді і Клубнічний і Мускат ізюмський були новинки і ми з донькою скуштували і той і той.Більше сподобався Клубнічний.
@@LanaShulyts87Не сушила Клубнічний, але думаю підійде для сушки. Чубуки вкоріняю звичайним способом на воді. Тільки за рівнем води важливо слідкувати.
Що значить клон для винограду?
@@IT-wf6di Вийшла дещо інша гібридна форма, якій ніхто не дав назву.
@МаринаМаташ Яким чином вийшла?
@МаринаМаташ У автора з тих самих сіянців?
@@IT-wf6di НІ, не у автора. Змутував виноград в процесі розповсюдження. І таким чином розійшовся по виноградниках. Подивіться відео на каналі Виноградний калейдоскоп Зубалєвіча Генадія, 141 відео. Там Люмін А.В. гарно пояснює цю тему .
Цветоводы такие мутации называют не клоном а спортом. Иногда спорт оказывается лучше сорта и ему могут присвоить новое название.
На каналі - Коля Ковтун, є відео де Калугін особисто каже що г/ф Журавльонок у нього не було.
Я знаю, я про це. Так і Клону Клубнічного немає в Шаповплова. Відео про те, що клони пізніше зявляються в людей.
Дуже схожий на форму Калугина Семушка
@@creativefishing8012 Мені здається Сьмушка пізніше з'явився.
Відео потрібне , але води води , невитрумуєш додивитися . Вибачте .
@@ВолодимирН-ъ5и Я старалась. Нічого страшного не вибачайтесь. Значить я просто не ваш блогер, нажаль.
Оригінал тільки у Шаповалова, все решта що по людях то клони.
І в кожного клона буде щось своє, тому - що оригінал не пройшов довготривалі випробування по різних регіонах ,це робимо ми ,виноградарі.
І я у Дашевських брав цей клон. І людина, що запитувала це я))))
@@Vitalionix Дякую що запитали😀👍.
@@МаринаМаташПривіт з Бучі. Я вивів цей клон на арку. В цьому році гарний урожай
@@МаринаМаташПривіт з Бучі. Вивів клон на арку. В цьому році гарний урожай!
@@МаринаМаташ це точно клон? У них є сорт антей з морозостійкістю 28градусів. Ягода дуже схожа
Чому Ви не сказали де брав матеріал Толмач В. Чому впевнені що перший справжній а другий клон. Такий висновок може зробити тільки той хто вивів цю форму, все інше це Ваші думки .
@@Sk13965 Тому що, від Толмача Віталія в Клубнічному, дійсно є той цікавий присмак.
Просто виноград в кожного росте в різних умовах і є сусідні форми, які можуть частково перезапилюватись
@@evgenevgenovych7234 Ці два Клубнічних, ростуть в однакових умовах. Чотири метри один від одного.
При чём тут переопыление?🙂
А смак однаковий чи відрізняється
@@ЛідіяЗапасна-м4в Відрізняються.
Все як у романі ворожого Льва толстого война и мир, Смешались кони люди, так і з сортами і г/ф у виноградарстві. Юпітера море і всі казна що і де оригінал? А називають сорти і г/ф так звані селекціонери як хочуть.
Ви так сміло оперуєте словами що то клон а то дійсно Полуничний. Я теж думаю що блукають відмінності між формами одинаковими по назвах але стаерджувати що те чи інше являється оригіналом думаю не коректно, тим паче що і один чубук і другий бридбаний з різних місцевостей і не в оригінатора. Як на мене то для споживання та на ринок кращий варіант з більш крупною ягодою а для селекції то мабуть треба ортгінальний. Такі відмінності, доречі, не тільки з цією формою. Миру та добра.
@@НиколайМукан-о8ы Діло втому що цей клон не тільки в мене опинився. В одному з відео Діма Ткаченко також говорив, що в нього був клон Клубнічного. Я вирішила його залишити, бо він мені дуже сподобався.
Треба мутант розмножити і продавати як супервиноград!
А , можливо, клон Клубнічного це Антей?
@@andriyrudkovskyi9065 Не думаю що це пересорт. В них дуже багато спільного, лиш деяка різниця.
@@МаринаМаташАнтей така сама батьківська пара що і в полуничного. Звідси може бути схожим смак.
Переглянула відео про Антей. Кажуть в нього присмак як у Юпітера. В Клубнічному клоні не відчувається такого присмаку. Але на вигляд дійсно схожі. В Дашевських є і Антей. Але мій Клубнічний клон схожий на їхній Клубнічний.
@@МаринаМаташ Справа в тому що, в мене теж такий самий клон і брав теж у Дашевских. І думав що в мене Полуничний. Цікаво де його взяв Шпак, та що він може сказати по цій темі?
Чудовий , інформативний обзор , порівняння . Чи можна , в Вас , придбати чубучки на привививку обох ? Цікавий гібрид і клубнічний , теж цікавий .
Про смак прослухав,перепрошую. Скажіть смак однаковий?
@@grapepage Перегляньте ще раз. Щоб мені багато не писати🙂.
@@МаринаМаташ я вже відписався і забув про ваш канал.
Я с Дашевськими більш ні яких справ не маю. Посадковий матеріал поганий плюс пересорт. Полішко, Ткаченки у Шпака завжди що замовлянь то і отримуєш.
@@Grandikoss Мені і від Дашевських приходили гарні чубуки і саджанці без пересорту. Стосовно клону, тут ніхто не винен.
Не маю клубнічного, а поповоду відео ,то дві різні форми а ніякі не клони.
Дашевський відповів, що відбулась мутація. Ткаченко її вибракував і назвав не оригінальним полуничним ( синього кольору ) Одна з моїх улюблених форм !
Клон походить на Kyoho.
Спробувати б на смак,тоді точніше можно було б зрозуміти Kehoe чи ні.
@@grapepage Кёхо (мабуть так його називають в Україні) на смак дуже нагадує Клубнічний (лабруска), дуже солодкий та дуже великі ягоди, бо він тетраплоід. Може бути від рожевого до чорного (є різні селекційні лінії Kyoho, головного сорту в Японії). Світломясий. Грона, ягоди та листя дуже походять на ваш клон.
Дякую за ваш цікавий контент на ютубі.
Дякую.
Цікавий клон
Нічого нового і не потрібно загружати інтернет
@@ВасильМарущак-х2г У вас чомусь завжди негативні коментарі.
Для вас може і нічого нового, а мені нове, тому не вирішуйте за всіх хто в інтернеті! Дякую!
Я дня 4,5 писала Гергелю по полуничному за клони. Вiдповiв ,що не знаю. Так що дуже
цiкаво.
Доброго дня.
Куплял полуничний 🍓 у В.Шпака і прїшов полуничний. І взагалі я богато заказував саджанців у Шпака і все відповідае своєму названію .
Це Сьомушка