Cafe Zsivagó! A kedvenc helyem ❤❤❤ nincs két egyforma pohár vagy teás kanna. Mintha minden a bolhapiacról lett volna megmentve :-) normális árak és valóban kedves emberek. A bejárat egy igazi időkapu…
Remek interjú, remek témák, köszi az őszinteségért és a betekintésért a kulisszák mögé! Ami a másik témát illeti, sajnos már ez a platform is tele van generált, nem emberi tartalmakkal, amelyeket legitim kiadónak tűnő csatornák töltenek fel, és előzetes utánajárás nélkül nem is tudná az ember, hogy nincs ilyen zenész, "akinek" a zenéjét hallgatja. Szerencsére viszont ezekben az esetekben a leírásban ott van, hogy "szintetikus tartalom". Akinek ez a probléma fontos, mint Abigélnek is, javaslom, hogy blokkolja, tiltsa az ilyen feltöltéseket, csatornákat. Talán eltűnnek, ha nem lesz bennük anyagi érdek.
AI a zenében témakörhöz: Mint amatőr zenész (élő hangszereken) és hobbi producer nem értek egyet Abigéllel, de abszolút elfogadom amit mond, és megértem. Szerintem az AI nem ördögtől való, sőt az AI csak egy segédeszköz, és azt gondolom az is marad. A zene tipikusan önkifejezési mód (kivéve ha pusztán üzleti célú, de az rosszabb mint az AI), és az önkifejezésnek szerintem az egyetlen feltétele maga ami a szóban is van: kifejezzen Téged, általad. Ha az AI ír egy jó zenét, semmi gond, mondhatni szíve joga, de ettől nem kell megijedni. Az AI-nak nem leszünk rajongói, és az AI-ban nem fogjuk szeretni azokat a sormintákat mint amiket kedvenc zenekarunknál / énekesünknél. De megfordítom: alkalom adtán AI-t használni a zenéhez nem baj. Magam ezzel még nem éltem mert a kreativitásom elégnek érzem, de járható útnak látom azt, hogy AI-val készül egy zene, azt hallásból a zenekar reprodukálja ÉS módosítja azokat a részeket amiktől igazán jó lesz. Igen értem, hogy az AI is segített benne, de a gitár erősítő is segít az akkusztikushoz képest, a Cubase is segít a szalagos magnós felvételekhez képest, és a metronóm is segít a saját ritmusérzékünkhöz képest. Az AI nem rossz, az AI csak egy eszköz amivel csak az fog tudni igazán élni, aki az AI által generált hanghullám csomagot a saját ízlésére tudja formálni, és azt meg is valósítani. Ez a "rövid" válaszom a 29:27-nél feltett kérdésre, miszerint "mi értelme lesz az embereknek". Valóban röviden: az AI által generált "ötletet" megcsinálni rendesen.
A manapság AI-nak nevezett dolgok nem kreatívak, csak annak tűnnek. Létező dolgokból képesek csak összerakni valamit, és azt is csak létező struktúrák mentén. Ha valami (valóban) újat alkotunk, annak a jóságát jelenleg csak egy humán tudja megítélni, mert csak belőle vált ki érzéseket. Persze a konzerv-érzéseket nagyon jól kezeli az AI is, sőt egyre jobb lesz benne, de a konzerv attól még konzerv marad. Úgyhogy ez szerintem egy remek eszköz, ha valami konzerv dolgot kell csinálni, de nem szabad tőle világmegváltást várni. A zongorakészítők is túlélték a szintetizátor korszakot, ahogy a bakelit alapú zeneipar is az mp3-mat. Egy része rétegesedett, a többiek továbbléptek. Aki tud és akar alkalmazkodni, ettől az "AI"-tól sem kell félnie. Ha a világ ész nélkül ontja majd magából az AI-generált tartalmat, csak azt éri el vele, hogy több lesz a középszar tartalom, bár tény, hogy kiválót így nehezebb alkotni a nagy zajban.
Miért érzem azt, hogy a 4:3-mas vhs imitált felvételek használata csak szimpla öncélú maszturbálás és semmit nem ad hozzá a beszélgetéshez? Vagy ez arról szól, hogy úgy tudja az operatőr eladni ezt a ráközelítéses intimitást imitáló dokumentumfilmes / Mónika show-s eszközt, hogy közben valójában ténylegesen nem mászik bele a riportalany arcába, hiszen a kép rosszabb minőségű? Lévén, hogy amikor ezt tv-s eszközként használták, még a technikai háttér miatt nem volt annyira feltűnően alkalmas a komfortzóna megsértésére, mint mondjuk amikor 4K-ban látod az alany szájában a nyálbuborékokat. Jó, legyen.
Szerintem ez Marcinak lehet valami becsípődése, mert a stúdió is miatta van tele retró tv-vel meg ilyen kellemetlenül puritán bútorokkal és kényelmetlen székekkel.
Én is annyira szeretem ezt a stílust! Remélem nem dobják az ilyen és ehhez hasonló kommentek miatt! Hála a jó égnek nem vagyunk egyformák... Csak azt nem értem, ha valaki olyat lát, ami nem az ő stílusa, vagy nem az ő nézeteit képviseli, akkor miért kell így megnyílvánulni, miért kell másokat megbántani, mások munkájába beleállni? Igenis hozzáad a beszélgetéshez, igazán hangulatossá, megkapová varázsolja, főleg ezeken a helyszíneken.
@@zoltanszokolai7199 Talán azért, mert ez a szakmám, ezért van véleményem. Lehet, hogy ezt nehéz összerakni, de az ilyen kritikák mindennaposak, ráadásul ha értenéd, amit írok, akkor összerakhattad volna, hogy a szöveg végére kibékültem ezzel, mivel feldolgoztam, egyáltalán nem csináltam belőle ízlés kérdést, hanem próbáltam megfejteni, hogy mi állhat az eszköz kiválasztása mögött. Lehet, hogy ez új, de általában több áll egy ilyen döntés mögött, mint az, hogy kinek mi tetszik. A művészet nem bazári nyalóka vásár.
Sajnálatosnak tartom, hogy a jogdíjakkal kapcsolatban illetve a Spotify működésével kapcsolatban eléggé félre van mindenki tájékoztatva. Egy-két dolgot tisztázni kellene. 1. Az Artisjus olyan esetekben is szed jogdíjat pusztán azért, mert a jogalkotó gondolt egyet. Jó példa erre az, hogy minden adathordozó után fizetünk jogdíjat. Ez abból adódik, hogy az ártatlanság vélelmét a jogalkotó nem alkalmazta a szerzői jogról szóló törvényben, s az adathordozót vásárló személyről eleve feltételezi, hogy zenei tartalmat fog rajta tárolni (ezzel másokat megkárosítva). Ez egy eléggé téves hozáállás. Akkor is fizetünk jogdíjat, ha a saját magunk által készített szoftvert tároljuk rajta, vagy éppen a családi fotóinkat a gyermekünkről. 2. A Spotify egy üzleti vállalkozás, szerződések alapján működik. Nem kötelező szerződést kötni vele egyik előadónak sem, amennyiben nem tetszenek neki a szerződés feltételei. 3. Nagyon sok millió adófizetői forint párolog el a rendszerben, előbb mindenkinek a háza táján kellene szétnéznie...
A Spotify egy oligopol helyzetben lévő tech cég, ezért nem életszerű ugyanazt a "ha nem tetszik, menj máshova" logikát alkalmazni rá, mintha a sarki fűszeresről lenne szó. Az adathordozói jogdíj kérdését is árnyalnám, mivel erre hivatkozva van még mindig szürkezónában a fájlmegosztás, aminek a tiltása sokkal bonyolultabb emberi jogi és kulturális kérdéseket vet fel. Most gyakorlatilag észrevehetetlen összeget fizetünk azért, hogy elkerüljünk egy ennél sokkal problémásabb szélmalomharcot a kalózkodás ellen. Szerintem ez egy teljesen élhető kompromisszum.
หลายเดือนก่อน
viszont az adathordozói jogdíjért cserébe Magyarországon nem büntetnek, ha nem fizetős torrent oldalról töltesz le. tulajdonképpen ezzel legalizálták a szinte mindenki által használt, sok országban illegális letöltéseket.
A riportban a jogdíjbevételek elmaradása miatt volt "siránkozás". Kb. úgy működik a rendszer, mint ahogyan egyes Alapítványok gyűjtöttek pénzt rászorulóknak. Elkezdték a gyűjtést, majd a rászorulónak alig adtak valamit, mondván, hogy az Alapítványnak a gyűjtés során a költségeit fedeznie kellett. Nem jogdíjakból (passzív jövedelemből) kell megélni, hanem el kell menni dolgozni. Ez ilyen egyszerű.
@@vizihal Nem voltam teljesen biztos benne, de most utána kerestem és tényleg! De sikerült a lényegi részt megfogni :) A nyelvhasználat hajlamos megőrizni hagyományokat.
“Szt. Márton odaadta a fél kabátját egy koldusnak, aki az Isten volt…” “azt hiszem talán Szent Ferenc megvan hogy valahogy így kiállt a szegényekért…” kár volt ezzel a “vallásórával” nyitni, ez így gáz, én itt már ki is kapcsoltam.
Már az sztrák-magyar időkben mentek a levelek a titkoszsolgálatnak aró előnyökért, később a pártálla, kötelezővé tette a jelentés a szomszédró, munkatársról...és az összefogáshoz az első feltétel a bizalom. Mai napig jellemző, ha új autód van akkor megkeres a nav mert bejelentés érkezett. Nem lesz összefogás bizalom nélkül.
Ellenszenves volt fejre a kiscsaj, szep, de affektalosnak tunt, azt hittem nagyon el van szallva. Aztan csak kiderult hogy megis rendben van. Drukkolok neki a karrierjehez
Cafe Zsivagó! A kedvenc helyem ❤❤❤ nincs két egyforma pohár vagy teás kanna. Mintha minden a bolhapiacról lett volna megmentve :-) normális árak és valóban kedves emberek. A bejárat egy igazi időkapu…
Ritka az ilyen intellektuálisan értékes videó.
Szép.
👍
Remek interjú, remek témák, köszi az őszinteségért és a betekintésért a kulisszák mögé! Ami a másik témát illeti, sajnos már ez a platform is tele van generált, nem emberi tartalmakkal, amelyeket legitim kiadónak tűnő csatornák töltenek fel, és előzetes utánajárás nélkül nem is tudná az ember, hogy nincs ilyen zenész, "akinek" a zenéjét hallgatja. Szerencsére viszont ezekben az esetekben a leírásban ott van, hogy "szintetikus tartalom". Akinek ez a probléma fontos, mint Abigélnek is, javaslom, hogy blokkolja, tiltsa az ilyen feltöltéseket, csatornákat. Talán eltűnnek, ha nem lesz bennük anyagi érdek.
AI a zenében témakörhöz: Mint amatőr zenész (élő hangszereken) és hobbi producer nem értek egyet Abigéllel, de abszolút elfogadom amit mond, és megértem. Szerintem az AI nem ördögtől való, sőt az AI csak egy segédeszköz, és azt gondolom az is marad. A zene tipikusan önkifejezési mód (kivéve ha pusztán üzleti célú, de az rosszabb mint az AI), és az önkifejezésnek szerintem az egyetlen feltétele maga ami a szóban is van: kifejezzen Téged, általad. Ha az AI ír egy jó zenét, semmi gond, mondhatni szíve joga, de ettől nem kell megijedni. Az AI-nak nem leszünk rajongói, és az AI-ban nem fogjuk szeretni azokat a sormintákat mint amiket kedvenc zenekarunknál / énekesünknél. De megfordítom: alkalom adtán AI-t használni a zenéhez nem baj. Magam ezzel még nem éltem mert a kreativitásom elégnek érzem, de járható útnak látom azt, hogy AI-val készül egy zene, azt hallásból a zenekar reprodukálja ÉS módosítja azokat a részeket amiktől igazán jó lesz. Igen értem, hogy az AI is segített benne, de a gitár erősítő is segít az akkusztikushoz képest, a Cubase is segít a szalagos magnós felvételekhez képest, és a metronóm is segít a saját ritmusérzékünkhöz képest. Az AI nem rossz, az AI csak egy eszköz amivel csak az fog tudni igazán élni, aki az AI által generált hanghullám csomagot a saját ízlésére tudja formálni, és azt meg is valósítani. Ez a "rövid" válaszom a 29:27-nél feltett kérdésre, miszerint "mi értelme lesz az embereknek". Valóban röviden: az AI által generált "ötletet" megcsinálni rendesen.
Szép csaj,gondolom tehetséges is,szerintem lesz karrierje külföldön is
Szóval akkor a megélhetés a lényeg, ha elmész a NER-es produkcióba akkor Fidesz lettél, pont!
A manapság AI-nak nevezett dolgok nem kreatívak, csak annak tűnnek. Létező dolgokból képesek csak összerakni valamit, és azt is csak létező struktúrák mentén. Ha valami (valóban) újat alkotunk, annak a jóságát jelenleg csak egy humán tudja megítélni, mert csak belőle vált ki érzéseket. Persze a konzerv-érzéseket nagyon jól kezeli az AI is, sőt egyre jobb lesz benne, de a konzerv attól még konzerv marad. Úgyhogy ez szerintem egy remek eszköz, ha valami konzerv dolgot kell csinálni, de nem szabad tőle világmegváltást várni. A zongorakészítők is túlélték a szintetizátor korszakot, ahogy a bakelit alapú zeneipar is az mp3-mat. Egy része rétegesedett, a többiek továbbléptek. Aki tud és akar alkalmazkodni, ettől az "AI"-tól sem kell félnie. Ha a világ ész nélkül ontja majd magából az AI-generált tartalmat, csak azt éri el vele, hogy több lesz a középszar tartalom, bár tény, hogy kiválót így nehezebb alkotni a nagy zajban.
Vagy nem tudom, vagy nem tudom, vagy nem tudom, vagy nem tudom - ezerszer (Jakab)
bizonytalan,nem tudja
@@vizihal hát vagy nem tudja
Miért érzem azt, hogy a 4:3-mas vhs imitált felvételek használata csak szimpla öncélú maszturbálás és semmit nem ad hozzá a beszélgetéshez? Vagy ez arról szól, hogy úgy tudja az operatőr eladni ezt a ráközelítéses intimitást imitáló dokumentumfilmes / Mónika show-s eszközt, hogy közben valójában ténylegesen nem mászik bele a riportalany arcába, hiszen a kép rosszabb minőségű? Lévén, hogy amikor ezt tv-s eszközként használták, még a technikai háttér miatt nem volt annyira feltűnően alkalmas a komfortzóna megsértésére, mint mondjuk amikor 4K-ban látod az alany szájában a nyálbuborékokat. Jó, legyen.
Szerintem ez Marcinak lehet valami becsípődése, mert a stúdió is miatta van tele retró tv-vel meg ilyen kellemetlenül puritán bútorokkal és kényelmetlen székekkel.
Én is annyira szeretem ezt a stílust! Remélem nem dobják az ilyen és ehhez hasonló kommentek miatt! Hála a jó égnek nem vagyunk egyformák... Csak azt nem értem, ha valaki olyat lát, ami nem az ő stílusa, vagy nem az ő nézeteit képviseli, akkor miért kell így megnyílvánulni, miért kell másokat megbántani, mások munkájába beleállni? Igenis hozzáad a beszélgetéshez, igazán hangulatossá, megkapová varázsolja, főleg ezeken a helyszíneken.
@@zoltanszokolai7199 Talán azért, mert ez a szakmám, ezért van véleményem. Lehet, hogy ezt nehéz összerakni, de az ilyen kritikák mindennaposak, ráadásul ha értenéd, amit írok, akkor összerakhattad volna, hogy a szöveg végére kibékültem ezzel, mivel feldolgoztam, egyáltalán nem csináltam belőle ízlés kérdést, hanem próbáltam megfejteni, hogy mi állhat az eszköz kiválasztása mögött.
Lehet, hogy ez új, de általában több áll egy ilyen döntés mögött, mint az, hogy kinek mi tetszik. A művészet nem bazári nyalóka vásár.
Nekem tetszik
A 2000 után születetteknél nagyon be van csípődve ez a sz@r. Mome média dizájn szak az kb ez, vhs effekt meg katódcsöves tv-k.
Leszületett magyar szépség
a nyelv ami megszólal híradóból, az is érdekes.
Sajnálatosnak tartom, hogy a jogdíjakkal kapcsolatban illetve a Spotify működésével kapcsolatban eléggé félre van mindenki tájékoztatva. Egy-két dolgot tisztázni kellene. 1. Az Artisjus olyan esetekben is szed jogdíjat pusztán azért, mert a jogalkotó gondolt egyet. Jó példa erre az, hogy minden adathordozó után fizetünk jogdíjat. Ez abból adódik, hogy az ártatlanság vélelmét a jogalkotó nem alkalmazta a szerzői jogról szóló törvényben, s az adathordozót vásárló személyről eleve feltételezi, hogy zenei tartalmat fog rajta tárolni (ezzel másokat megkárosítva). Ez egy eléggé téves hozáállás. Akkor is fizetünk jogdíjat, ha a saját magunk által készített szoftvert tároljuk rajta, vagy éppen a családi fotóinkat a gyermekünkről. 2. A Spotify egy üzleti vállalkozás, szerződések alapján működik. Nem kötelező szerződést kötni vele egyik előadónak sem, amennyiben nem tetszenek neki a szerződés feltételei. 3. Nagyon sok millió adófizetői forint párolog el a rendszerben, előbb mindenkinek a háza táján kellene szétnéznie...
A Spotify egy oligopol helyzetben lévő tech cég, ezért nem életszerű ugyanazt a "ha nem tetszik, menj máshova" logikát alkalmazni rá, mintha a sarki fűszeresről lenne szó. Az adathordozói jogdíj kérdését is árnyalnám, mivel erre hivatkozva van még mindig szürkezónában a fájlmegosztás, aminek a tiltása sokkal bonyolultabb emberi jogi és kulturális kérdéseket vet fel. Most gyakorlatilag észrevehetetlen összeget fizetünk azért, hogy elkerüljünk egy ennél sokkal problémásabb szélmalomharcot a kalózkodás ellen. Szerintem ez egy teljesen élhető kompromisszum.
viszont az adathordozói jogdíjért cserébe Magyarországon nem büntetnek, ha nem fizetős torrent oldalról töltesz le. tulajdonképpen ezzel legalizálták a szinte mindenki által használt, sok országban illegális letöltéseket.
A riportban a jogdíjbevételek elmaradása miatt volt "siránkozás". Kb. úgy működik a rendszer, mint ahogyan egyes Alapítványok gyűjtöttek pénzt rászorulóknak. Elkezdték a gyűjtést, majd a rászorulónak alig adtak valamit, mondván, hogy az Alapítványnak a gyűjtés során a költségeit fedeznie kellett. Nem jogdíjakból (passzív jövedelemből) kell megélni, hanem el kell menni dolgozni. Ez ilyen egyszerű.
Első magyar :DDD
századforduló, az megszokésból 1900-as évek eleje pedig most múlt el a 2000-es évek eleje :)
tudtad, hogy 100 évente századforduló van?
@@vizihal Nem voltam teljesen biztos benne, de most utána kerestem és tényleg! De sikerült a lényegi részt megfogni :) A nyelvhasználat hajlamos megőrizni hagyományokat.
“Szt. Márton odaadta a fél kabátját egy koldusnak, aki az Isten volt…” “azt hiszem talán Szent Ferenc megvan hogy valahogy így kiállt a szegényekért…” kár volt ezzel a “vallásórával” nyitni, ez így gáz, én itt már ki is kapcsoltam.
Rinyapina vagy!
Már az sztrák-magyar időkben mentek a levelek a titkoszsolgálatnak aró előnyökért, később a pártálla, kötelezővé tette a jelentés a szomszédró, munkatársról...és az összefogáshoz az első feltétel a bizalom. Mai napig jellemző, ha új autód van akkor megkeres a nav mert bejelentés érkezett. Nem lesz összefogás bizalom nélkül.
Ellenszenves volt fejre a kiscsaj, szep, de affektalosnak tunt, azt hittem nagyon el van szallva. Aztan csak kiderult hogy megis rendben van. Drukkolok neki a karrierjehez