Kawał dobrej roboty jeżeli chodzi o dokumentowanie, dowiedziałem się jak mniej-więcej zabrać się za taką pracę i jakie problemy można napotkać oraz jakie błędy można popełnić (komentarze pod filmem), a błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi! Film nie jest nudny czy zbyt rozwleczony, za to bardzo przydatny. Pozdrawiam :)
Dobrze😁, niech film służy z pożytkiem!! Moim celem było pokazanie, jakie problemy może napotkać osoba, która bierze się za to pierwszy raz. Po dwóch latach, stwierdzam ze, sufit jest taki jak na poczatku. Nic złego sie nie dzieje. Dalem rade Ja, dasz rade i Ty.
Ziomuś nie przejmuj się co tu niektórzy piszą, zrobiłeś sam - jest super. Nawet jak wyjdzie jakiś błąd z brakiem wentylacji dla wełny to zrobisz 2 raz i dalej będziesz do przodu w porównaniu ze zleconym montażem 💪💪💪💪
Tak to prawda. Dzięki za wsparcie 👌 To bylo wyzwanie i w mojej ocenie zostało ... zaliczone. Myślę, ze inny amator tez może spróbować i sobie samemu zrobić. Pozdrawiamy 🥂
ŁoMatkoBosko! Jak to jest cudownie... nie tak jak być powinno! ;) Ale choć robię coś takie na codzień i krew mi leci z oczu jak to oglądam, to powiem ci jedno: Twoja kobieta na pewno kocha cię teraz bardziej, niż ktokolwiek z nas mógłby sobie wymarzyć! ;) Najważniejsze, że na głowę nie spadnie! ;) Pozdrawiam serdecznie! Do młodych Świat należy! ;)
Hej, właśnie dwa tygodnie temu zatrudniłem fachowca do ocieplenia poddasza - bo nie mam czasu tego robić i... rodzina poklepała mnie po plecach - Radek, dobra robota! To co zrobiłem 4 lata temu jest o niebo lepsze niż co teraz zrobił fachowiec. Żadnych pęknięć, odprysków czy krzywizn. Dołożyłem wszelkich starań i wyszło super, mimo że robiłem to pierwszy raz. Naprawdę jestem z siebie zadowolony!
@@FalaiLala Ja z tym nie polemizuję - wyszło jak wyszło, ale jak napisałem - na głowę nie spadnie (czyli zapewne nie powinno pękać itd ;) Tylko strasznie się przy tym zupełnie niepotrzebnie narobiłeś ;) A co do nazwy "fachowiec" to komentować nie będę. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach... ;)
@@kotlet4ever 👍 jeżeli tym zajmujesz się na co dzień, to raczej nie ma się co porównywac 😂. Ja to robiłem pierwszy raz, a wiedzę czerpałem z forum i z filmików 😁
@@FalaiLala No to ja ci powiem, że rozmaite filmy w internetach już widziałem... Mam już siwą brodę, to wiem co mówię. Ale musiałeś chyba wtedy oglądać filmy z cyklu... "jak tego... nie robić!" ;) Jakbym miał taki film nakręcić, to nie zrobiłbym tego lepiej! ;) Nawet połowy z tego co (niechcący) zrobiłeś bym nie wymyślił! ;))) Ale gorąco wierzę, że i tak lepiej ci wyszło niż tym dzisiejszym... "fachowcom"... ;) Taka smutna rzeczywistość - codziennie się z tym spotykam jak mnie wołają do naprawiania po takich rozmaitych cudakach... ;) Życzę wszystkiego dobrego! Jak masz jakieś pytania, to daj znać - chętnie pomogę ;)
@@kotlet4ever no to ... tak mam pytanie - zamiast wełny chce dać specjalna folię babelkową - łatwiejszy i szybszy montaż oraz lepsza izolacja. Co myślisz?
Sznurowanie? Cos nowego! To po to, by ograniczyć mostki termiczne? O tej końcówce juz ktoś pisał pod filmikiem. Podczas robienia czegoś pierwszy raz, jest dużo detali, gdzie można popełnić błąd. Także widać różnice miedzy praca amatorska a profesjonalną
@@FalaiLala Tylko ten błąd skutkował będzie grzybem na tych deskach. Po 4 latach pewnie już nadaje się to do zerwania. Sznuruje się żeby była dylatacja i powietrze miało gdzie uyciekać.
@@Alukin19 właśnie właśnie ....naprawdę tego się obawiam, że deski mogą być zawilgocone. Wtedy kiedy robiłem nie znalazłem informacji o dylatacji, dziś ...zrobiłbym dylatacje
Ja robilem to pierwszy raz, przez co było parę rzeczy, które z braku doświadczenia opóźniły mi robotę, ale w sumie jestem zadowolony i z efektu i ze swojej pracy.
I tu jest dobre pytanie! Ja jako amator zbierałem info na forach i na filmikach. Zrobiłem tak, jak zebrałem informacje... Dziś wiem, że tam powinna być szczelina wentylacyjna. Jeżeli zajmujesz się (zawodowo) ocieplaniem dachu, to co myślisz o matach Isobooster?
@@andruaka677 zrób szczelinę wentylacyjną, chociażby 2 cm między deskami a wełną. Na tę chwilę, łatwo powiedzieć, a gorzej wykonać. Wiele razy się już złapałem, że expert przed kamera mówi tak i tak, a potem ja amator biorę się za robotę i.... zonk. Problemy są w szczegółach o których się nie mówi przed kamerą.
Dobra robota. Niech się nie madrzą Ci co codziennie to robią. Jest satysfakcja. Też lubię wyzwania lubię się zmierzyć z czymś co jeszcze nie robiłem. Jakoś wychodzi. Moim problemem jest to, że trzeba mieć czas a jak ma się. etat to wiadomo. A jak już zrobię to też mogę się madrzyć, ale po co?
Zamiast kołków rozporowych można strzelić osadzakiem (Hilti BX 3-L) i nie tracisz czasu, tylko sobie strzelasz całą zabudowę. Narzędzi do GK jest mnóstwo, jednak komplet to koło 50 tys zł na jednego montera - zwraca się błyskawicznie ze względu na czas pracy. Do tego narzędzia do szpachlowania - można iść w KNAUFa i też kolejna czynność skrócona o 70% :) Ale film jako wprawka przed nauką suchej zabudowy jest ok :)
Dzięki za komentarz. Słyszę głos profesjonalisty. Teraz możesz zobaczyć jak wygląda praca totalnego amatora przy pomocy najprostszych narzędzi. Tez da rade zrobic, ale jak zauwazyles istotny jest czas, u mnie było to 2,5 tygodnia. Do tego brak wiedzy, poprawianie błędów, podstawowe narzedzia, złość, zdenerwowanie, zmęczenie. Pozdrawiam montera i wszystkiego najlepszego!
Sprawdzilem osadzak Hilti, wszystko wygląda rewelacyjnie, masz racje, taki osadzak znacznie skróci czas pracy, a ja dodam, ze zaoszczedzi również siły, bo człowiek będzie sie zdecydowanie mniej męczył! Dobry pomysł! Dzięki i pozdrawiam 👍
Super robota! A może ktoś mi powie, ile może kosztować robocizna fachowców, tzn. położenie wełny 2x15cm, stelaż, folia, 1x płyta i zaciągnięcie gładzią (bez malowania)??
Z tych dwóch opcji zdecydowanie wybieram płyty zaprasowane z 4 stron, teraz wiem, ze ich użycie zapewni mi komfort pracy, tzn. wszystko pójdzie gładko , i dosłownie i w przenośni, bo poradze sobie szybko ( oszczedze czas pracy) oraz powierzchnia sufitu będzie równa
Dzięki, zdecydowanie masz rację z tym drugim wkrętem, zrobiłbym tak gdybym miał laser i robota poszłaby szybciutko, a bez tego po prostu sobie nie ufałem i zostawiłem sobie miejsce na poprawki. Zanim przykręciłem drugi wkręt, długą poziomicą sprawdzałem i w poprzek i wzdłuż, manewrowałem grzybkami tak długo, aż było równo. Może i robiłem dłużej, ale w końcowym efekcie miałem równy sufit - musiałem się postarać, żeby nikt mi nie mówił, że mam "nierówno pod sufitem". Pozdrawiamy i życzymy udanej pracy!
Ja uzywalem wkrętów dwóch firm i co ciekawe śruby jednej firmy wchodziły latwiej niż drugiej, i tez taka kwestia - doświadczenie, a raczej jego brak, sam widziałem, ze dopiero ostatnie wkrety były robione dobra ręką
Przy pełnym deskowaniu na dachu trzeba zrobić przerwę pomiędzy deskami a wełną bo ci to wszystko zgnije w najgorszym wypadku, tam się wszystko ukisi jednym słowem.
Tez tak miałem 😀 i chciałem pójść na latwizne, wiec upychalem, ale to nic dobrego mi nie dało. Robiły sie wybrzuszenia. Postanowiłem wiec docinac. Polozylem pierwsza warstwę, potem druga w poprzek. Jak jednak gdzieś sie pojawily luzy - wolne miejsca, to jeszcze dopychalem mniejszymi kawałkami.
Skąd taka ostra ocena? Sufit jest dobrze wypoziomowany, równy, gładki, nie ma pęknięć no i się trzyma, dla mnie ok, co najmniej dobra ocena, sam z siebie też jestem zadowolony, że temu dałem radę film nie jest instruktażowy, ale typu challenge - czy taki laik i amator jak ja czy da radę sam zrobić sufit, nic nie umiałem i też bez doświadczenia, wiedzę zdobyłem jedynie na yt i forach internetowych oraz to co proponowali producenci, okazało się, że to duży kapitał i że można samemu zabudować poddasze a jeżeli pojawiły się błędy - one są po prostu nieuniknione, tym bardziej, jeżeli robi się coś pierwszy raz, najważniejsze nie bać się i iść do przodu, nawet z błędami Życzę ci tak dużo dobrych opinii ilu masz klientów!
@@FalaiLala mam nadzieję że to nie jest film instruktażowy, ale wiele osób ten film tak potraktuje. Ja rozumie że zrobiłeś to sam i podziwiam ale chwalenie się że to takie "wypoziomowane takie gładziutkie" to lekka przesada tym bardziej że robiłeś to po ciemku. Pozdrawiam i nie dobieraj sobie do głowy mojego komentarza. To tylko ocena osoby ktora tą pracą zarabia na chleb.
@@piotrempa5118 zjechałeś gościa że popełnił wszystkie możliwe błędy a nie podałeś mu żadnego przykładu. a może właśnie żadnego błędu nie popełnił i boli cię to że ludzie potrafią sami sobie takie coś zrobić i nie potrzebują takich "fachowców" jak ty ??
Tez przeczytałem to do końca i dalej nie wiem czy ten tekst to na jaja czy na poważnie, bo sufit jest i trzyma się bardzo dobrze. Uudało mi się zrobić sufit równo przy zastosowaniu podstawowych narzedzi. Nie jestem mistrzem. Robilem to pierwszy raz. Ten film ma zmotywowac do samodzielnej pracy. Naprawde da rade to zrobić.
Widać, ze budownictwo się rozwija i wprowadza nowatorskie rozwiązania, jakie parametry izolacyjne ma piana? Jest ona lepsza od wełny? Jest bardziej trwała? A jeżeli chodzi o cenę, ile kosztuje wraz z usluga ocieplenie 10 metrów sufitu?
Ja tu nie jestem ekspertem, ja zrobiłem tak jak wyczytalem na forach internetowych i filmikach na yt. Od mojego montażu minął rok i sufit trzyma się nadal dobrze. Ja pokazalem, ze samemu, nie mając doświadczenia i wiedzy, tez można dobrze zamontować sufit.
Jeżeli na dachu jest membrana to nie trzeba żadnej dylatacji robić, bo sama membrana jest paro przepuszczalna, jeżeli natomiast jest papa to jak najbardziej nalezy zrobić dylatacje żeby był przewiew między deskowaniem a wełna.
@@budowadomusystememgospodar4590 to prawda jeżeli jest papa to musi być sznurowanie inaczej wełna raz że będzie dotykać miejscami desek będzie zima parować gnić i pleśnieć w pierwszym roku tego nie zauważy ale to drzewo długo tam nie wytrzyma. Sam się właśnie wziąłem za poddasze i wycinam steropian zostawiając szparę między krokwiami gdzie dalej jest podpitka z wentylacją. Całe krokwie sznuruje 3-5 cm zostawiając szczelinę i dopiero biorę się za mocowanie wieszaków i ocieplanie wełna
Ja profile kupilem jednej firmy, aby dobrze byly spasowane. Listwa UD była szeroką na 27, dlatego ze wysokość listwy CD, która wchodzi w UD, tez jest na 27. Tu liczby mogą być podane jako 30, ale cały czas jest to ten sam rozmiar.
Cześć, sufit był nierówny, pojawiły się garbiki na złączach, dlatego zrobilem gipsowanie dla wyrównania, no i chyba dlatego tez, zeby zrobic podklad pod farbe, a według ciebie farbę dawać bezpośrednio na płytę? Widzę, ze masz na swoim kanale interesującą mnie tematyke, dlatego masz ode mnie suba i czekam na kolejne twoje filmy
@@FalaiLala nie nagrywam bo mi się niechce a swój dom buduje i coś tam chciałem mieć dla siebie. Nigdy nie gipsowalem tylko grunt biała najtańsza farbą i później już docelowy kolor raz. Ale płyty równe.
Jak pokazał czas - moja robota zostala bardzo dobrze wykonana. Natomiast w korytarzu, obok tego pokoju, w którym nagrałem filmik, zatrudniliśmy w zeszłym roku wykwalifikowanego budowlańca. Mogliśmy porównać efekty pracy. Wtedy cała rodzina doceniła moją staranność. Mimo uplywu lat, nie ma żadnych pęknięć ani skrzywień. Sufit został położony równo i jest świetnie wygładziowany.
A czemu karac?? Robię sam dla siebie, mój dom ... chociazby dlatego moge robic jak chce. Swoją drogą wszystkie wskazówki jak robić znalazłem na forach budowlanych i YT. Z czego jestem bardzo wdzięczny! Sufit trzyma się od dwóch lat. Żadnych przesunięć ani pęknięć. Jest bardzo dobrze! Technologia w budowlane idzie do przodu, dlatego niedługo pokaże nowy sposób ocieplenia poddasza.
Jak dla mnie bomba, jestes pierwsza osobą która wszystko pokazała bez lasera, a reszta to tacy fahowcy że bez lasera to już robić nie potrafią.
Jak byś robił to zarobkowo to napewno używał Bys sznurków juz to widzę
Witam jest super👍
Moja rodzina też mówi, że jest ...super 😉
Kawał dobrej roboty jeżeli chodzi o dokumentowanie, dowiedziałem się jak mniej-więcej zabrać się za taką pracę i jakie problemy można napotkać oraz jakie błędy można popełnić (komentarze pod filmem), a błędów nie popełnia tylko ten, który nic nie robi! Film nie jest nudny czy zbyt rozwleczony, za to bardzo przydatny. Pozdrawiam :)
Dobrze😁, niech film służy z pożytkiem!! Moim celem było pokazanie, jakie problemy może napotkać osoba, która bierze się za to pierwszy raz. Po dwóch latach, stwierdzam ze, sufit jest taki jak na poczatku. Nic złego sie nie dzieje. Dalem rade Ja, dasz rade i Ty.
Ziomuś nie przejmuj się co tu niektórzy piszą, zrobiłeś sam - jest super. Nawet jak wyjdzie jakiś błąd z brakiem wentylacji dla wełny to zrobisz 2 raz i dalej będziesz do przodu w porównaniu ze zleconym montażem 💪💪💪💪
Tak to prawda. Dzięki za wsparcie 👌 To bylo wyzwanie i w mojej ocenie zostało ... zaliczone. Myślę, ze inny amator tez może spróbować i sobie samemu zrobić. Pozdrawiamy 🥂
ŁoMatkoBosko!
Jak to jest cudownie... nie tak jak być powinno! ;)
Ale choć robię coś takie na codzień i krew mi leci z oczu jak to oglądam, to powiem ci jedno:
Twoja kobieta na pewno kocha cię teraz bardziej, niż ktokolwiek z nas mógłby sobie wymarzyć! ;)
Najważniejsze, że na głowę nie spadnie! ;)
Pozdrawiam serdecznie!
Do młodych Świat należy! ;)
Hej, właśnie dwa tygodnie temu zatrudniłem fachowca do ocieplenia poddasza - bo nie mam czasu tego robić i... rodzina poklepała mnie po plecach - Radek, dobra robota! To co zrobiłem 4 lata temu jest o niebo lepsze niż co teraz zrobił fachowiec. Żadnych pęknięć, odprysków czy krzywizn. Dołożyłem wszelkich starań i wyszło super, mimo że robiłem to pierwszy raz. Naprawdę jestem z siebie zadowolony!
@@FalaiLala Ja z tym nie polemizuję - wyszło jak wyszło, ale jak napisałem - na głowę nie spadnie (czyli zapewne nie powinno pękać itd ;)
Tylko strasznie się przy tym zupełnie niepotrzebnie narobiłeś ;)
A co do nazwy "fachowiec" to komentować nie będę.
Zwłaszcza w dzisiejszych czasach... ;)
@@kotlet4ever 👍 jeżeli tym zajmujesz się na co dzień, to raczej nie ma się co porównywac 😂. Ja to robiłem pierwszy raz, a wiedzę czerpałem z forum i z filmików 😁
@@FalaiLala No to ja ci powiem, że rozmaite filmy w internetach już widziałem...
Mam już siwą brodę, to wiem co mówię.
Ale musiałeś chyba wtedy oglądać filmy z cyklu... "jak tego... nie robić!" ;)
Jakbym miał taki film nakręcić, to nie zrobiłbym tego lepiej! ;)
Nawet połowy z tego co (niechcący) zrobiłeś bym nie wymyślił! ;)))
Ale gorąco wierzę, że i tak lepiej ci wyszło niż tym dzisiejszym... "fachowcom"... ;)
Taka smutna rzeczywistość - codziennie się z tym spotykam jak mnie wołają do naprawiania po takich rozmaitych cudakach... ;)
Życzę wszystkiego dobrego!
Jak masz jakieś pytania, to daj znać - chętnie pomogę ;)
@@kotlet4ever no to ... tak mam pytanie - zamiast wełny chce dać specjalna folię babelkową - łatwiejszy i szybszy montaż oraz lepsza izolacja. Co myślisz?
Super Filmik, świetnie wszystko pokazałeś - bardzo fajnie sie oglądało:) no , że chyba sama spróbuje ogarnąć też sufit. Pozdrawiam:)
Dzięki za super miły komentarz, ktory fajnie się czytalo. 😉 Pozdrawiamy 🥂 i zyczymy sukcesu przy montażu sufitu.
Welne trzeba sznurowac. Do plyt gipsowych też jest specjalna koncowka do wkrętów żeby nie przekręcić za mocno
Sznurowanie? Cos nowego! To po to, by ograniczyć mostki termiczne? O tej końcówce juz ktoś pisał pod filmikiem. Podczas robienia czegoś pierwszy raz, jest dużo detali, gdzie można popełnić błąd. Także widać różnice miedzy praca amatorska a profesjonalną
@@FalaiLala Tylko ten błąd skutkował będzie grzybem na tych deskach. Po 4 latach pewnie już nadaje się to do zerwania. Sznuruje się żeby była dylatacja i powietrze miało gdzie uyciekać.
@@Alukin19 właśnie właśnie ....naprawdę tego się obawiam, że deski mogą być zawilgocone. Wtedy kiedy robiłem nie znalazłem informacji o dylatacji, dziś ...zrobiłbym dylatacje
Fajny filmik oby więcej.maszodemnie łapke i subskrypcję,pozdrawiam
Hej 😀 dzięki!! A czy wiesz, że taki Twój tekst mocno podnosi chęć do życia...😉
Witam . Mam nadzieję że mi tak dobrze pójdzie 😂
Extra robota
Ja robilem to pierwszy raz, przez co było parę rzeczy, które z braku doświadczenia opóźniły mi robotę, ale w sumie jestem zadowolony i z efektu i ze swojej pracy.
Te expert bardzo dobry film ale mam pytanie gdzie jest szczelina wentylacyjna pomiędzy deskowaniem a wełną? 🤔jeśli możesz to daj znać
I tu jest dobre pytanie! Ja jako amator zbierałem info na forach i na filmikach. Zrobiłem tak, jak zebrałem informacje... Dziś wiem, że tam powinna być szczelina wentylacyjna. Jeżeli zajmujesz się (zawodowo) ocieplaniem dachu, to co myślisz o matach Isobooster?
Ja się nie znam to nie moja branża widziałem na filmikach te szczeliny wentylacyjne i stąd moje pytanie
@@andruaka677 zrób szczelinę wentylacyjną, chociażby 2 cm między deskami a wełną. Na tę chwilę, łatwo powiedzieć, a gorzej wykonać. Wiele razy się już złapałem, że expert przed kamera mówi tak i tak, a potem ja amator biorę się za robotę i.... zonk. Problemy są w szczegółach o których się nie mówi przed kamerą.
Dobra robota. Niech się nie madrzą Ci co codziennie to robią. Jest satysfakcja. Też lubię wyzwania lubię się zmierzyć z czymś co jeszcze nie robiłem. Jakoś wychodzi. Moim problemem jest to, że trzeba mieć czas a jak ma się. etat to wiadomo. A jak już zrobię to też mogę się madrzyć, ale po co?
🍻
Zamiast kołków rozporowych można strzelić osadzakiem (Hilti BX 3-L) i nie tracisz czasu, tylko sobie strzelasz całą zabudowę. Narzędzi do GK jest mnóstwo, jednak komplet to koło 50 tys zł na jednego montera - zwraca się błyskawicznie ze względu na czas pracy. Do tego narzędzia do szpachlowania - można iść w KNAUFa i też kolejna czynność skrócona o 70% :) Ale film jako wprawka przed nauką suchej zabudowy jest ok :)
Dzięki za komentarz. Słyszę głos profesjonalisty. Teraz możesz zobaczyć jak wygląda praca totalnego amatora przy pomocy najprostszych narzędzi. Tez da rade zrobic, ale jak zauwazyles istotny jest czas, u mnie było to 2,5 tygodnia. Do tego brak wiedzy, poprawianie błędów, podstawowe narzedzia, złość, zdenerwowanie, zmęczenie. Pozdrawiam montera i wszystkiego najlepszego!
Sprawdzilem osadzak Hilti, wszystko wygląda rewelacyjnie, masz racje, taki osadzak znacznie skróci czas pracy, a ja dodam, ze zaoszczedzi również siły, bo człowiek będzie sie zdecydowanie mniej męczył! Dobry pomysł! Dzięki i pozdrawiam 👍
Super robota! A może ktoś mi powie, ile może kosztować robocizna fachowców, tzn. położenie wełny 2x15cm, stelaż, folia, 1x płyta i zaciągnięcie gładzią (bez malowania)??
Mnie materiały kosztowały około 1,2 tys zł, za robocizne miałem zapłacić 1,5 tys zl. Dziś będzie więcej o około 300 zł.
1.Sa płyty zaprasowane z 4 stron rigips 4 pro
2. Jak nie sfazujesz ciecia a połączysz papierem to tez sie będzie trzymać
Z tych dwóch opcji zdecydowanie wybieram płyty zaprasowane z 4 stron, teraz wiem, ze ich użycie zapewni mi komfort pracy, tzn. wszystko pójdzie gładko , i dosłownie i w przenośni, bo poradze sobie szybko ( oszczedze czas pracy) oraz powierzchnia sufitu będzie równa
Między wełną a deskami musi być szczelina wentylacyjna żeby z czasem dach nie zgnił
....tego nie wiedziałem. Upchalem wełnę tak, aby stykała się z deskami. Mam nadzieje, ze ten proces gnicia będzie rozłożony na lata...
Fajnie pokazujesz, ale wydaje mi się, że wygodniej było by pierw grzybki wypoziomować, złapać na drugi wkręt i potem wpiąć profile. Pozdrawiam.
Dzięki, zdecydowanie masz rację z tym drugim wkrętem, zrobiłbym tak gdybym miał laser i robota poszłaby szybciutko, a bez tego po prostu sobie nie ufałem i zostawiłem sobie miejsce na poprawki. Zanim przykręciłem drugi wkręt, długą poziomicą sprawdzałem i w poprzek i wzdłuż, manewrowałem grzybkami tak długo, aż było równo. Może i robiłem dłużej, ale w końcowym efekcie miałem równy sufit - musiałem się postarać, żeby nikt mi nie mówił, że mam "nierówno pod sufitem". Pozdrawiamy i życzymy udanej pracy!
No super. Tylko jedno pytanie: co z oświetleniem? Co z instalacją elektryczną?
Jak się okazuje, każdy ma indywidualne potrzeby, u mnie sufit jest na tyle skośny, ze oświetlenie tam nie pasuje, oświetlenie zrobiłem na ścianie
@@FalaiLala rozumiem. U mnie się nie da.
👍
Robisz ocieplenie poddasza?? 😁
Żadnych śrub nie trzeba dociskać, bit ph2 i wkrętarka na dwójce że sprzęgłem i kręcimy bez przerywania
Ja uzywalem wkrętów dwóch firm i co ciekawe śruby jednej firmy wchodziły latwiej niż drugiej, i tez taka kwestia - doświadczenie, a raczej jego brak, sam widziałem, ze dopiero ostatnie wkrety były robione dobra ręką
Przy pełnym deskowaniu na dachu trzeba zrobić przerwę pomiędzy deskami a wełną bo ci to wszystko zgnije w najgorszym wypadku, tam się wszystko ukisi jednym słowem.
Teraz mogę powiedziec - no trudno. Teraz nie naprawie tego. Dzięki za uwagę.
Jeżeli odległości między krokwiami mam 100cm a wełna ma szerokość 120cm to ja docinać czy wsadzić na siłę ?
Tez tak miałem 😀 i chciałem pójść na latwizne, wiec upychalem, ale to nic dobrego mi nie dało. Robiły sie wybrzuszenia. Postanowiłem wiec docinac. Polozylem pierwsza warstwę, potem druga w poprzek. Jak jednak gdzieś sie pojawily luzy - wolne miejsca, to jeszcze dopychalem mniejszymi kawałkami.
@@FalaiLala no to muszę dociac
Witam popełnileś chyba wszystkie możliwe błędy. Ale gratuluję odwagi. Niestety u moich klientów to by nie przeszło. Pozdrawiam
Skąd taka ostra ocena? Sufit jest dobrze wypoziomowany, równy, gładki, nie ma pęknięć no i się trzyma, dla mnie ok, co najmniej dobra ocena, sam z siebie też jestem zadowolony, że temu dałem radę
film nie jest instruktażowy, ale typu challenge - czy taki laik i amator jak ja czy da radę sam zrobić sufit, nic nie umiałem i też bez doświadczenia, wiedzę zdobyłem jedynie na yt i forach internetowych oraz to co proponowali producenci, okazało się, że to duży kapitał i że można samemu zabudować poddasze
a jeżeli pojawiły się błędy - one są po prostu nieuniknione, tym bardziej, jeżeli robi się coś pierwszy raz, najważniejsze nie bać się i iść do przodu, nawet z błędami
Życzę ci tak dużo dobrych opinii ilu masz klientów!
@@FalaiLala mam nadzieję że to nie jest film instruktażowy, ale wiele osób ten film tak potraktuje. Ja rozumie że zrobiłeś to sam i podziwiam ale chwalenie się że to takie "wypoziomowane takie gładziutkie" to lekka przesada tym bardziej że robiłeś to po ciemku. Pozdrawiam i nie dobieraj sobie do głowy mojego komentarza. To tylko ocena osoby ktora tą pracą zarabia na chleb.
@@piotrempa5118 zjechałeś gościa że popełnił wszystkie możliwe błędy a nie podałeś mu żadnego przykładu. a może właśnie żadnego błędu nie popełnił i boli cię to że ludzie potrafią sami sobie takie coś zrobić i nie potrzebują takich "fachowców" jak ty ??
@@salvatherek jeżeli nie zauważyłeś żadnego błędu to znaczy że nie masz o tym zielonego pojęcia. I jesteś jednym z tych którzy, piszą coś żeby pisać.
@Piotr Łempa możesz napisać jakie błędy. Twoje wskazówki mogą się przydać innym.
Witam czy są luzy na wieszakach grzybkowych w listwach CD ?
Hejka, tam nie ma prawa być żadnych luzów!! Wszystko jest dopasowane, ściśnięte i mocno trzyma
Obejrzałem to do końca i dalej nie wiem czy to na jaja czy na poważnie
Tez przeczytałem to do końca i dalej nie wiem czy ten tekst to na jaja czy na poważnie, bo sufit jest i trzyma się bardzo dobrze. Uudało mi się zrobić sufit równo przy zastosowaniu podstawowych narzedzi. Nie jestem mistrzem. Robilem to pierwszy raz. Ten film ma zmotywowac do samodzielnej pracy. Naprawde da rade to zrobić.
To układanie wełny to nie ćwiczenie tylko normalka w budowlance i nie 5 godzin tylko po 10 godzin dziennie.
prace budowlane są dla ... twardzieli
🤗👏👏👏👍
thanks
Kozystajac z okazji chcialbym polecic usluge izolowania piana PUR. Profesjonalnie
PYK CYK PSIK tel.572 541 362
Zapraszam
Widać, ze budownictwo się rozwija i wprowadza nowatorskie rozwiązania, jakie parametry izolacyjne ma piana? Jest ona lepsza od wełny? Jest bardziej trwała? A jeżeli chodzi o cenę, ile kosztuje wraz z usluga ocieplenie 10 metrów sufitu?
Witam, pytanie: nie powinno być zrobione sznurkowanie od strony deskowania? Żeby wilgoć miała którędy odchodzić do góry
Ja tu nie jestem ekspertem, ja zrobiłem tak jak wyczytalem na forach internetowych i filmikach na yt. Od mojego montażu minął rok i sufit trzyma się nadal dobrze. Ja pokazalem, ze samemu, nie mając doświadczenia i wiedzy, tez można dobrze zamontować sufit.
Jeżeli na dachu jest membrana to nie trzeba żadnej dylatacji robić, bo sama membrana jest paro przepuszczalna, jeżeli natomiast jest papa to jak najbardziej nalezy zrobić dylatacje żeby był przewiew między deskowaniem a wełna.
@@budowadomusystememgospodar4590 to prawda jeżeli jest papa to musi być sznurowanie inaczej wełna raz że będzie dotykać miejscami desek będzie zima parować gnić i pleśnieć w pierwszym roku tego nie zauważy ale to drzewo długo tam nie wytrzyma. Sam się właśnie wziąłem za poddasze i wycinam steropian zostawiając szparę między krokwiami gdzie dalej jest podpitka z wentylacją. Całe krokwie sznuruje 3-5 cm zostawiając szczelinę i dopiero biorę się za mocowanie wieszaków i ocieplanie wełna
Pod listą ud powinien również zamontować izolacje
Dodatkowo listwy powinny byc w jednej płaszczyźnie a nie niby w poziomie ale powichrowane. Dobra nie przewijam dalej tego filmu nie ma co patrzeć
Jaka jest dana listwa UD na ściany boczne?
Ja profile kupilem jednej firmy, aby dobrze byly spasowane. Listwa UD była szeroką na 27, dlatego ze wysokość listwy CD, która wchodzi w UD, tez jest na 27. Tu liczby mogą być podane jako 30, ale cały czas jest to ten sam rozmiar.
@@FalaiLala czyli na krokwie cd60 a na boki UD30?
@@Pizdrun jak będziesz w sklepie to przymierz - CD musi wejść w UD. UD27 a CD 60
@@Pizdrun tak, CD na krokwie a na boki UD
Jest trochę z ogranicznikiem, szczególnie do płyt kartonowo-gipsowych PH2-50L
Czy chcesz napisać o specjalnych bitach do wkrętarki - PH2-50L?
@@FalaiLala sparky.eu/accessories/cordless-tool-accessories/bits/drywall-indenter-bit-s2.html
O tak, rozumiem Cie, ten bit z ogranicznikiem jest bardzo dobrym pomysłem, następnym razem poszukam tego, dzięki !
Po co gipsowania re płyty w jakim celu za dużo pieniędzy masz?
Cześć, sufit był nierówny, pojawiły się garbiki na złączach, dlatego zrobilem gipsowanie dla wyrównania, no i chyba dlatego tez, zeby zrobic podklad pod farbe, a według ciebie farbę dawać bezpośrednio na płytę? Widzę, ze masz na swoim kanale interesującą mnie tematyke, dlatego masz ode mnie suba i czekam na kolejne twoje filmy
@@FalaiLala nie nagrywam bo mi się niechce a swój dom buduje i coś tam chciałem mieć dla siebie. Nigdy nie gipsowalem tylko grunt biała najtańsza farbą i później już docelowy kolor raz. Ale płyty równe.
@@bastian1809st fajnie, ze budujesz swój dom! Tez chciałbym, życzę powodzenia!
Dobre wykonanie, zaangażowanie, chęć pokazania dobrej roboty jak tylko najbardziej się umie
Za małe przesunięcie płyt i to jest właśnie duży błąd!
Nie za bardzo rozumiem, chodzi ci o to, ze płyty powinny mieć większą odległość od siebie? ile cm? Co wtedy z wypełnieniem przestrzeni?
@@FalaiLala tam gdzie masz cięte krawędzie płyt to musi być przesunięcie minimum 50cm
@@ukaszskiera7774 50 cm?? Co to jest przesuniecie? Tak jak np. Przy panelach, chodnikach naprzemienne ukladanie?
yesus maryja dramat
Jak pokazał czas - moja robota zostala bardzo dobrze wykonana. Natomiast w korytarzu, obok tego pokoju, w którym nagrałem filmik, zatrudniliśmy w zeszłym roku wykwalifikowanego budowlańca. Mogliśmy porównać efekty pracy. Wtedy cała rodzina doceniła moją staranność. Mimo uplywu lat, nie ma żadnych pęknięć ani skrzywień. Sufit został położony równo i jest świetnie wygładziowany.
To jest gorsze jak usterka .Za coś takiego powinno się karać.
A czemu karac?? Robię sam dla siebie, mój dom ... chociazby dlatego moge robic jak chce. Swoją drogą wszystkie wskazówki jak robić znalazłem na forach budowlanych i YT. Z czego jestem bardzo wdzięczny! Sufit trzyma się od dwóch lat. Żadnych przesunięć ani pęknięć. Jest bardzo dobrze! Technologia w budowlane idzie do przodu, dlatego niedługo pokaże nowy sposób ocieplenia poddasza.