(Fantastyczna) terapia schematów. Odc. 1 - O co chodzi w terapii schematów?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 11

  • @tomaszsawinski7309
    @tomaszsawinski7309 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo ciekawy nurt, słuchając "widziałem" sytuacje ze swojego życia w relacji z kimś, bardzo mnie to poruszyło. Było mi łatwo podstawić moje doświadczenia pod wymienione schematy. Koncepcja trybów też brzmi klarownie i porządkujaco.

  • @themandara108
    @themandara108 ปีที่แล้ว +4

    Ciężko się słuchało. Pani Juliana ma dużo do powiedzenia ale jakby została umieszczona w tle, na pierwszy plan wybija się pani Ola, rozpraszało mnie potakiwanie i przerywanie. Ciężko mi się wiec tez oglądało.
    Chciałabym posłuchać dłuższego wywiadu z panią Juliana.
    Pani Olu - świetny wyraźny głos do radia, ale rozmówcę powinno być lepiej słychać ;)
    Pozdrawiam

  • @grabu3027
    @grabu3027 ปีที่แล้ว +3

    Ojej, zapowiada się ciekawie... Zostaję, pozdrawiam Prowadzące i wszystkich tutaj🌱

  • @magdalenazydzik6766
    @magdalenazydzik6766 28 วันที่ผ่านมา

    ❤❤❤❤❤

  • @beatahantulik507
    @beatahantulik507 ปีที่แล้ว +2

    Mam cały czas trudność w rozumieniu, czym są tryby w schematach. Jeśli to możliwe, poproszę o więcej konkretnych przykładów z życia albo też podanie innych definicji schematu i trybu.
    PYTANIE: Jak sobie radzić z sytuacją, kiedy zauważamy w sobie powiedzmy kilka schematów? Czy zajmujemy się na terapii najpierw jednym, potem kolejnym czy jest jakaś inna zasada?

  • @krzysztofukaszewski4825
    @krzysztofukaszewski4825 ปีที่แล้ว +2

    Hej! 😃 Ola, opowiadałaś o tej historyjce ze szkoleniem i z żabka, czy ten wybór odłączenia sie od grupy można ocenić jakoś negatywnie czy nie? Bo później wspomniałaś o autorefleksji 'Ola co Ty zrobiłaś' i chcialem dopytac czy mozna to uniwersalnie traktowac czy tylko specyficznie pod konkretna osoba (w sensie ze dla Ciebie np taki model zachowań jest niekorzystny ale dla innych moze byc ok)

    • @fantastycznakozetka
      @fantastycznakozetka  ปีที่แล้ว +1

      Stery-niestety, jak wszystko w psychologii, nie ma jednego, modelowego wzorca zachowań, więc odpowiedziałabym "To zależy" 😅
      Przy poszczególnych schematach będziemy szerzej omawiać szerzej, co mogłoby być korzystne, a co nie w kontekście zachowań.
      Generalnie samo pójście do Żabki nawet w kontekście schematu izolacji społecznej mogłoby być ok. Ale schody zaczynają się, gdy ktoś zaczyna interpretować to, że jest sam, że nie pasuje, że może coś z nim jest nie ok - to, o czym mówiła Juliana w nagraniu. Dobrze jest wtedy zauważyć: Oho! Włączył się mój schemat. A następnie zapytać się siebie, co wybieram? Co jest moją wartością, priorytetem na ten moment, niezależnie od schematu ☺
      Mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam.

    • @Wiwadr
      @Wiwadr 6 หลายเดือนก่อน

      Też mnie to "uderzyło", bo absolutnie nie uważam, że jeśli wejdę między wrony, to koniecznie muszę krakać tak jak one. Podobnego zachowania w żadnym wypadku nie można nazwać izolacją.

  • @paulinasz9126
    @paulinasz9126 6 หลายเดือนก่อน

    Co prawda filmik ma już rok, ale uwaga wciąż aktualna - brakuje obiecanych linków do polecajek

  • @michakedryna2737
    @michakedryna2737 ปีที่แล้ว

    Dzień dobry, czy trauma nie może być powodem powstania schematu w dorosłym życiu? Pozdrawiam :-)