Gabrielos Avalos Liesinskas likimo ratas

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 17 พ.ย. 2024
  • Iš Venesuelos kilusi Gabriela Avalos Liesinskas su broliu Alejandro Miguel Avalos Liesinskas į Lietuvą atvyko dėl kelių priežasčių:
    protėviai buvo lietuviai ir Venesuelos politinė ir ekonominė padėtis darėsi vis sunkesnė. Krizės apimtoje šalyje gyvenantys lietuviai pripažįsta, kad Venesueloje kasdien baiminasi dėl savo gyvybės.
    Klausydamiesi mamos pasakojimų, Gabriela su broliu supranta, kad šalis kovoja dėl laisvės ir lygina procesus su tais, kuriuos kadaise patyrė Lietuva.
    Lietuva išmokė ir davė daug gerų dalykų, kaip, pavyzdžiui, išmokė būti patriote, suteikė galimybę išmokti lietuvių kalbos, kad galėtų mokytis valstybės finansuojamoje vietoje, ramiai ir saugiai vaikščioti po miestą naktį ar dieną arba tiesiog mėgaukis įvairiomis kiekvienais metais siūlomomis vietinėmis socialinėmis iniciatyvomis ar pramogoms.
    Apie Gabrielos likimo ratą ir Velykų šventimą žiūrėkite šiame vaizdo įraše.
    Apie projektą "Būkim pažįstami":
    Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centras, kaip pelno nesiekianti organizacija, inicijavo socialinį projektą "Būkim pažįstami" dar
    2016 metais, kurio tikslas skatinti visuomenės toleranciją ne ES šalių piliečių atžvilgiu bei įvairovės supratimą ir tarpkultūrinį dialogą.
    Dažnai mūsų nuomonę apie kitataučius formuoja žiniasklaidos ir politikų skelbiamos bauginančios istorijos. Geriau pažinus skirtingų kultūrų atstovus, pamažu išsisklaidys ir nepagrįstos baimės.
    Išties pažinti tarp mūsų gyvenančius kitokius žmones, turinčius savitą patirtį ir kultūrą, galime tik bendraudami. Projekto pavadinimas - labai prasmingas. Kol nepažįsti žmogaus, gali apie jį susidaryti klaidingą įvaizdį, o pabendravus, nuomonė neretai kardinaliai pasikeičia.
    2022 m. sausio 1 d. šalyje gyvenančių užsieniečių skaičius viršijo 100 tūkst. - jų dalis bendrame Lietuvos gyventojų skaičiuje dabar tesudaro 3,58%.
    Didžioji Lietuvoje gyvenančių užsieniečių dalis - ne Europos Sąjungos šalių piliečiai. Daugiausia jų, per 70 tūkst. (72 539), Lietuvoje apsistojo turėdami leidimą laikinai gyventi, kiek per 18 tūkst. (18 337) užsieniečių buvo nuolatiniai gyventojai. Mažesniąją Lietuvoje gyvenančių užsieniečių dalį, kiek per 9 tūkst. (9 308), sudarė Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai ir jų šeimos nariai.
    @BukimPazistami (Facebook)

ความคิดเห็น •