Role muže v partnerství už nejsou svaly ani síla. Je to respekt, týmová hra a komunikace

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 26 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 14

  • @petra4671
    @petra4671 9 วันที่ผ่านมา

    Super rozhovor, jenom mi přijde, že paní moderátorka otevře nějaké tema( např to vaření, objednávání a žena z Asie) a ve chvíli, kdy k tomu host chce něco říct, moderátorka řekne pardon a hodí jiné téma a už se k tomu nevrátí. Je super , že v těch tématech je moderátorka vzdělaná, ale tohohle jsem si všimla už několikrát a dát v tomhle i víc prostoru hostovi by bylo fajn. :) jinak moc zajímavý rozhovor

  • @MsSharinka
    @MsSharinka 14 วันที่ผ่านมา +3

    Přemýšlím, jestli je lepší být na všechno sama (práce, domácnost, děti..), protože na delegovaní tam už prostě nikdo další není.. Nebo to mít sice na koho delegovat, ale reálně to stejně dělat sama, protože ten druhý rodič se zapojit odmítá.. Co z toho je víc frustrující.. To druhé má aspoň teoretické řešení.. ale to tu frustraci možná prohlubuje ještě víc..
    Jinak samozřejmě super projekt, přemýšlím, co vymyslet taky pro svobodné matky, samoživitelky.. ovšem ty, co kolem sebe nemají žádnou síť příbuzných ochotných pomoci.. a žádné řešení mě nenapadá.. i když vlastně.. možná by jim stát mohl umožnit pracovat na půl úvazek a tu druhou půlku dotovat, aby nemusely být tak enormně časově vytíženy, ale zároveň nepřicházely o peníze, které navíc potřebují více, než rodiny, kde jsou oba rodiče.. Průměrné alimenty tyto potřeby zdaleka nepokrývají.. Ale jak přimět společnost a stát, aby tohle zaplatili.. a jak zajistit, aby se to nějak nezneužívalo..

    • @mmm_mm_m
      @mmm_mm_m 14 วันที่ผ่านมา +3

      Mne se líbí systém ve Francii, kde jsou garantované chůvy - v každém obvodu je seznam chův, které jsou prověřené, proškolené a tak ten kdo, má dítě, si zajde požádat a má ověřenou hlídačku. On ani není tak problém se školkou (i když jak kde), ale problém je, co s nemocným dítětem, které do školky nemůže - třeba babičky mi nikdy nemocné děti hlídat nechtěly, aby také neomarodily. A takové některé nemoci (neštovice, spálová angína) apod. jsou třeba na 3 týdny marodeni. Všude se říká nejsou školky, nejsou školky…. ale moc se neresi to marodeni. Home office moc nefunguje - jak mate pracovat, když mate male nemocné dítě? Supnete ho maximálně na cely den před televizi… ale stejne musí jist, potřebuje pomoci, dat léky, když mu neni dobre, chce se tulit….produktivita nula, výchova nula. K vašemu návrhu by bohatě stačilo podpořit ženy podnikatelky a snížit povinné odvody - sociální, zdravotní… třeba do 6 let veku dítěte.

    • @petra4671
      @petra4671 9 วันที่ผ่านมา

      Problém v tomhle je už v základu a to že rodič se odmita zapojit . A to je asi třeba vyřešit . Ať už se to týká domácnosti a její obhospodařování tak péče o děti. Není možný aby jeden rodič přišel domů a měl druhou šichtu zatímco druhý si dá nohy hore

    • @MsSharinka
      @MsSharinka 9 วันที่ผ่านมา

      ​​​@@petra4671Tak to, v čem je problém asi všichni chápeme, takže je potřeba spíš hledat to řešení. Protože když někdo něco odmítá, tak asi zázrakem to od zítřka nezačne dělat.. Jsou vztahy, kde jsou oba rozumní lidé a dá se to nějak vykomunikovat a změnit, ale tam kde tohle nejde to řešení není.

    • @petra4671
      @petra4671 9 วันที่ผ่านมา

      @ souhlasím, pak je už na daném člověku, zda chce v takovém vztahu být. :)

    • @MsSharinka
      @MsSharinka 9 วันที่ผ่านมา

      @@petra4671 Ano, akorát to, že v tom vztahu nebudete, nevyřeší ten problém, že jste na vše sama.. Jedině že byste měla vztah s někým hodně bohatým a ještě by ty peníze musel oficiálně přiznávat.. Pak by se z toho dala zaplatit nějaká výpomoc pro domácnost a děti.. Ale to bohužel není většinový případ, když se rodiče rozcházejí..

  • @hanavalerianova517
    @hanavalerianova517 14 วันที่ผ่านมา

    Super paní, děkuji