:)1. Kamery RED nie mają natywnego bagnetu RF w formacie FF, który byłby w pełni zgodny z tym obiektywem. Dlatego w przypadku RED-ów z bagnetem RF nie są konieczne znaczące korekty optyki. Obiektyw oferuje solidne pokrycie w formacie S35, co stanowi dużą zaletę. Pytanie brzmi: czy wszystkie funkcje tych obiektywów działają poprawnie po przejęciu firmy przez RED przez Nikona oraz z nowym oprogramowaniem Redów ? 😊 2:) Ten obiektyw jest klasyfikowany jako filmowy przez Canona! ???. Canon zazwyczaj oferuje serię CN, zaprojektowaną stricte do zastosowań filmowych. W tym przypadku mamy do czynienia z teoretycznym wskaźnikiem F, który jest logarytmiczną miarą przysłony i nie gwarantuje utrzymania pełnej wartości światła f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Przykładem podobnej sytuacji był model 24-105mm L IS, gdzie mimo deklarowanej przysłony f/4.0 rzeczywista transmisja światła (T-stop) bywała niższa i nie równa. Jeśli chodzi o transmisję światła, która jest kluczowa w obiektywach filmowych, pytanie brzmi: czy wartość T-stop dla tego obiektywu wynosi w praktyce 3.8, czy może 4.0? To istotny parametr, ponieważ wpływa na rzeczywistą ekspozycję. Dostosowanie wartości logarytmicznych F przysłony i transmisji T światła to niezwykle istotny aspekt, który należy uwzględnić przy zastosowaniach filmowych. To nie jet tanie szkło. Wato by może coś więcej ? :) tak sugeruje :) .... cenie to co robisz / tylko dlatego pisze byś traktował to jako konstruktywną radę nie krytykę :) Powodzenia z Panasonikiem :)
A to przypadkiem nie jest kwestia tego, że aparat wykrył obiekt, ale że spust migawki nie był wciśnięty to aparat nie ostrzył? W przypadku ostrzenia ramka podświetlona by była na niebiesko.
Zoom w 24-105 2.8 chodzi super lekko. Jeżeli tutaj jest tak samo to bajka. Pierwszy 70-200 chodzi dość ciężko.
I czymże jest on lepszy od sony 70-200 2.8 Sony?
Tym, że pasuje do canona. 😊
@@tadi7051 Ale do sony nie pasuje.
@@josifkami6665 I o to chodzi
:)1. Kamery RED nie mają natywnego bagnetu RF w formacie FF, który byłby w pełni zgodny z tym obiektywem. Dlatego w przypadku RED-ów z bagnetem RF nie są konieczne znaczące korekty optyki. Obiektyw oferuje solidne pokrycie w formacie S35, co stanowi dużą zaletę.
Pytanie brzmi: czy wszystkie funkcje tych obiektywów działają poprawnie po przejęciu firmy przez RED przez Nikona oraz z nowym oprogramowaniem Redów ? 😊 2:) Ten obiektyw jest klasyfikowany jako filmowy przez Canona! ???. Canon zazwyczaj oferuje serię CN, zaprojektowaną stricte do zastosowań filmowych. W tym przypadku mamy do czynienia z teoretycznym wskaźnikiem F, który jest logarytmiczną miarą przysłony i nie gwarantuje utrzymania pełnej wartości światła f/2.8 w całym zakresie ogniskowych. Przykładem podobnej sytuacji był model 24-105mm L IS, gdzie mimo deklarowanej przysłony f/4.0 rzeczywista transmisja światła (T-stop) bywała niższa i nie równa.
Jeśli chodzi o transmisję światła, która jest kluczowa w obiektywach filmowych, pytanie brzmi: czy wartość T-stop dla tego obiektywu wynosi w praktyce 3.8, czy może 4.0? To istotny parametr, ponieważ wpływa na rzeczywistą ekspozycję.
Dostosowanie wartości logarytmicznych F przysłony i transmisji T światła to niezwykle istotny aspekt, który należy uwzględnić przy zastosowaniach filmowych. To nie jet tanie szkło. Wato by może coś więcej ? :) tak sugeruje :) .... cenie to co robisz / tylko dlatego pisze byś traktował to jako konstruktywną radę nie krytykę :)
Powodzenia z Panasonikiem :)
Szkło super cena zaporowa 😊
Dobre za drogie a tanie za słabe :) Jak mawiał klasyk, tanie mięso psy jedzą
@@LukaszEMwaxholic Z taką logiką to niech kosztuje 100k. Bezmózgie fanboye kupią wszystko
"nie miałem problemu z autofocusem". A na filmie w tym samym czasie aparat nie łapie ostrości. 🤣
Tak to jest jak się nie ogląda filmu przy montażu 😉
11:15sek
"Autofocus z R1 działa wzorowo"
A to przypadkiem nie jest kwestia tego, że aparat wykrył obiekt, ale że spust migawki nie był wciśnięty to aparat nie ostrzył? W przypadku ostrzenia ramka podświetlona by była na niebiesko.
To nagranie to straszna amatorszczyzna.
P.S. Moglibyście się ogolić, Basel, jak już chcecie produkować się na wizji.