Чи варто чекати трьох років? Що має говорити дитина у 2 роки

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 18 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 14

  • @logoped_daria
    @logoped_daria  7 หลายเดือนก่อน +2

    Як розвивається ваша дитина? Таблиці сенсомоторного розвитку: Від народження до 4 років.
    Ернст Й. Кипхард.
    У відео, я обмовилась. Мюнхенська функціональна діагностика розвитку (Munich Functional
    Developmental Diagnosis)

    • @allapovar9689
      @allapovar9689 7 หลายเดือนก่อน +1

      Так, дякую. Вже подивилася таблиці Кипхарда. Мюнхенську діагностику розвитку ще не дивилася. Хлопчик, з яким я працюю, відстає у розвитку, тому поки що працюю над інтелектом, розумінням та виконанням простих інструкцій. Дитина також має ознаки гіперактивності. Заняття розпочинаю із розслабляючого масажу з ігровими моментами мʼячиками су-джок. Можливо, можете щось порадити щодо якихось нетрадиційних елементів заняття? Буду Вам дуже вдячна за зворотній звʼязок. 💖💖💖
      З дитиною займаюся 3 місяці двічі на тиждень по 30 хв. Неохоче виконує (разом зі мною: його ручки в моїх руках) пальчикову гімнастику. Під настрій, але успішно, вчимо частини тіла. Хлопчик почав розуміти звернене мовлення, виконує прості інструкції, концентрує увагу на 15-20 хв. Добре впливає арттерапія. Йому подобається малювати фарбами.

    • @logoped_daria
      @logoped_daria  7 หลายเดือนก่อน +1

      Доброго дня, я рада, що відео було корисне для Вас) я би працювала більше на імітаційну діяльність. Якщо неохоче робить пальчикову гімнастику ( можливо є складнощі з кистево-пальцевим праксисом). З мого досвіду, діткам легче починати з імітації з предметом. Через мотиваційну ( приємну) діяльність для дитини, я би поступового розвивала кистево-пальцевий праксис. ( якщо дитині подобається малювати, можна зробити так : взяти різні за кольором пензлики ( по 3-4 шт у Вас і у дитини такі самі). Спочатку кажете дитині : я беру червоний пензлик і ти бери такий самий і т. п.) Можна малювати однакові фігури, однаковими фарбами. Потім поступово, я би підключала пальчики в роботу. (Я натискаю вказівним пальцем на червоний пензлик і ти натискай, або полоскотати свої пальці різними пензликами і т. п. ). Як правило дітям важко повторювати рухи пальчиків ( пальчикову гімнастику) без опори на предмет.

    • @logoped_daria
      @logoped_daria  7 หลายเดือนก่อน +1

      + щоб розвивати, емоційно-вольову сферу, я би додала жетонну систему.

    • @logoped_daria
      @logoped_daria  7 หลายเดือนก่อน +1

      І звичайно, щоб дитина могла довше утримувати увагу, змінювала би вид діяльності частіше. (Якісь завдання робимо за столом, якійсь на килимку, якійсь у рухливих іграх)

    • @allapovar9689
      @allapovar9689 7 หลายเดือนก่อน +1

      @@logoped_daria Дуже дякую за цінні поради. Обовʼязково ними скористатися. За столом ми тільки малюємо. Всі інші ігри тільки на коврику (3-4 гри за заняття). 💖💖💖💖💖💖💖

  • @konotopska_nevydyma
    @konotopska_nevydyma 6 หลายเดือนก่อน +2

    Перепрошую, не бачу ле прсилання на таблиці
    І щиро дякую за цей контент українською!
    Знімайте ще!!

    • @logoped_daria
      @logoped_daria  6 หลายเดือนก่อน

      "Як розвивається ваша дитина? Таблиці сенсомоторного розвитку: Від народження до 4 років Ернест Й Кіпхард". Ось тут замовляю книжки в українському перекладі instagram.com/knigispzakupki?igsh=MWR5bWQyNDU0amdrMg==

  • @allapovar9689
    @allapovar9689 7 หลายเดือนก่อน +2

    Дарʼя, дуже дякую за відео. Воно, справді, було цікавим і корисним. Особливо, для мене як логопеда, дуже важливі посилання на джерела інформації, тим більше, що я працюю з дітками 2,5 років на запуск мовлення. Успіхів Вам і до зустрічі у нових відео !!! ❤❤❤❤❤❤❤

  • @tomatonika
    @tomatonika 7 หลายเดือนก่อน +1

    Ого, супер контент. Жалко , що не було раніше такої інформації, Коли мої дітки були маленькі.

  • @ЛюдмилаМатвіїв
    @ЛюдмилаМатвіїв 6 หลายเดือนก่อน

    Як розговорити дитину,після 2ох років?розуміє все,покаже все,а говорити не хоче.є така ситуація як щось дитині потрібно,то вона скаже.що робити?

    • @logoped_daria
      @logoped_daria  5 หลายเดือนก่อน

      Розвивати імітаційну діяльність ( а саме артикуляційну імітацію), працювати над складовою структурою слів ( якщо не говорить чіткі слова, а лише звуконаслідування), вводити прості слова у речення, відпрацьовуючи їх у ігровій діяльності.

  • @ІваннаКовальчук-в8я
    @ІваннаКовальчук-в8я 2 หลายเดือนก่อน

    А чому мама і тато - це лепетні слова?

    • @logoped_daria
      @logoped_daria  2 หลายเดือนก่อน

      Мама, тато - це перші прості слова, а лепетні слова ( інколи їх називають аморфні слова- корені) це такі слова по типу ам-ам, бі-бі і т. п.