ℹ️Сьогодні розпалюємо стару холодну грубку.На перший погляд завдання просте.Але багато людей стикаються з цим вперше.І тому допускають багато помилок.Щоб цього не будо,я постараюсь показати і розказати вам про це. 📽️ДИВИМОСЯ...
А ще багато міських думають що в селі тепло має давати центральна котельня, платити за тепло 1000грн в місяць і на все скаржитись, а ти піди купи, наколи дрова в мороз а потім розпали і кочегар в річці щоб в хаті було тепло. О це життя!!!
Дуже потрібна інформація по техніці безпеки по користуванню грубкою і своєчасна. В дитинстві все робив так,як ви розказали. На зараз люди багато стикаються вперше і помирають від чадного газу! Дякую вам від всіх людей. Продовжуйте оберігати і гріти націю,адже,як кажуть,якщо не Ви-то Хто? Слава Україні!
Хороше пізнавальне відео для тих хто стикається з таким вперше, побільше різних відео від вашого каналу для підтримки Українськомовного контенту, з мене вподобайка...
Дякую Вам!. Актуально власне зараз заходимо в будинок, де старі грубки. Шукаючи інформацію як користуватись ними натрапив на ваш канал. Ще не розпалював, перш хочу почистити канали і комин, шукаю інформацію як це зробити правильно і який інструмент для цього підготувати.
Передивився вже всі відео на вашому каналі. У моєї бабусі з дідусем була така грубка як Ви муруєте, але за моє життя її ні разу не палили. Зараз той будинок продали, моїх стариків вже немає на цьому світі, а я дивлюся на ваші роботи і точно знаю що як матиму свій дім обов'язково зробимо грубку. Дякую
Надіюсь що получиться зустрітись з Вами особисто. Дякую за Ваш канал, завдяки ньому я знайшов свій омріяний п'єц та зарядився стимулом, чесно аж в голові закрутилось стільки енергії появилось. Успіхів Вам.
@@Teplo_V_Dim Львівська область, літом 13 поїхав на практику в польщу тай зустрів майбутню дружину з Яворівських районів, потім знайшли роботу тай так разом почали полегенько будувати своє гніздечко☺️ цього літа хотів їхати поїсти помідорів абрикосків бо вже й забув смак трохи шось в хаті поробити, комини хотів мурувати. А тут хрини влізли і всьо всім попсули, тай вирішили неїхати вирішили більше працювати думаємо що звітси більше користі принесемо, вирішили потерпіти, ЗСУ родині помогти. Чесно кажучи трішки прихіндрив але ваш канал додав мені копняка.
У мене дідусь покійний, царство небесне. Завжди спалював папір. Дякую вам за змістовну розповідь. Хоча грубки немає. Але із задоволенням дивлюся. Розвитку каналу. Молодці хлопці.
Дуже дякую за корисну інформацію! Я буду з нетерпінням чекати на урок по очистці пічних каналів та димоходу! У моїй пічці в цьому сезоні з'явилася така проблема, газом палимо горить добре не димить, а от дровами починає на кімнату затягувати! Та з кожним роком все сильніше димить , тепер навіть вже нереально палити дровами тільки газом, а газ дорогий ! Чекатиму з нетерпінням на вашу допомогу! Дякую! Слава Україні!
Вітання щирі🙏 Дякую вам за такий мудрий урок☝️ Як по мені то ШКОЛА МАЙСТРІВ плаче по вас👍 Надіюсь в майбутньому з вами на зустріч . Уже пишемо плани на пічку. Перемоги нам🇺🇦
Чудовий і однозначно дуже корисний випуск. В нашому північному регіоні зазвичай грубки не будували окремою конструкцією в кімнаті, а вбудовували в стіни таким чином, щоб вона обігрівала декілька кімнат, зустрічається конструкція що поєднує піч із грубкою-плитою. Розпалювання таких грубок в незнайомому будинку може перетворитися на квест, і навіть спантеличити, шибер(и) у пічці з грубкою-плитою зазвичай їх два, можуть знаходитися по різним кімнатам, та(або) зверху на печі, а не в тій же де і дверцята грубки. У старих хатах замість шибера зустрічалося досить оригінальне рішення поєднання заслінки з люком для прочистки, це були невеликі металеві дверцята що встановлювалися під стелею на каналі димоходу, всередині вмурований круг що нагадує сковорідку без дна, або пластина з круглим отвором яка закривалася круглою чавунною кришкою, якщо пам'ять не зраджує це називалося "люфта".
Доброго ранку , пригадав дитинство в баби в Черкаській області була просто плита для приготування їжі відповідно і для обігріву там шубер витягався повністю а на отві ставилась заслонка що не заважала ходу диму то баба вчила що перед тре запалити сірника і піднети до місця де шубер та подивитися е тяга чи немае , потім ставиш заслонку і розпалюеш береш обдлубаного качана мочиш у соляру накладаеш хмизу і розпалюеш і дров зовсім не багато , а коли вже починае густи нормалько закладаеш , ще казала ,що треба протоплювати періодично осикою .
Дякую за просвітницьку роботу. Поділився відео. Питання прочистки каналів і димоходу теж цікавить. Особливо прочистка зсередини, знизу догори. Дах має "цікаву" форму, шифер старий, тому не хотів би випробовувати його на міцність 😀
Хороший і працьовитий Наш прикарпатський хлопець! Випив би з таким вина біля свого каміна). Маю стару хату,якось приїхав вночі,ледве дочитався про оту теплову пробку))). А зйомка з двох точок,як у мільйонників,це як у вас кажуть..мене розсадило!))
Перед сном обов'язково запускайте у хату свіже повітря бо вогонь зїдае багато кисню, а якшо у вас пластикові вікна і утеплена хата то взагалі раз на декілька годин бо в кращому випадку буде дуже боліти голова. З приводу шиберів їх може буди декілька в залежності від конструкції печі і не завжди вони знаходяться в кімнаті з топкою але завжди є один основний що перекривають димохід і ті що перекривають канали.Що до техніки безпеки згоден на 100%, але зауважу що після згасання вогню у пічці через димохід утворюється протяг(тепле повітря піднімається в гору) і хата вистигає набагато швидше Дякую за відео!
@@Teplo_V_Dim можливо трохи не по темі та все ж може когось зацікавить - у нашій місцевості люди почали переробляти печі(для підвищення ККД) вставляють у топочний простір два тонких з'єднаних між собою бака таким чином щоб полум'я горіло між ними і під'єднують до них систему рідинного опалення (батареї) , результат перевершує очікування, але зауважу баки замовляти тільки з якісної нержавійки і теплоносій який не замерзатиме при морозах коли вас не буде
Дякую Вам дуже за цікаве та інформативне відео. Отримала корисні та безцінні поради. Якщо можна зніміть, будь ласка відео як правильно чистити пічку. Буду дуже вдячна.
Дуже велике дякую за відео! Питання: у продажі є якась хімія у вигляді порошку, який спалюєш в грубі для її прочистки. Наскільки він дієвий, та чи не вплине він на цеглу. Про осикові дрова для прочистки знаю. Дякую!
Дякую.Стосовно порошка,не скажу нічого.Тому що ніколи не мав з ним справи.Можливо при малих налипаннях сажі він допомагає.Але якщо грубку давно не чистили,то думаю що ніякий порошок не допоможе.
Моя думка - ті порошки для камінів чи прямотоків, може для вертикальних каналів. В моєї грубки є лежак на горищі, це горизонтальна труба, навіть якщо все спрацює - сажа осипеться зі стінок, але залишиться в трубі і буде перекривати тягу, у топку вона не висипеться. Тому доводиться розбирати і чистити. Горизонтальні канали в грубці - думаю так само. Почитайте шо пишуть на тих порошках, подивіться малюнки. В мене так сформувалась думка.
В нас завжди таку піч називали і називають п'єц. В нас доречі в дома і у всіх моїх знайомих ні на одному п'єці не було заслонки, можливо чере те, що пізніше вони були переобладнані під газову автоматику, бо коли палили вугуллям і дровами я практично не памятаю, пам'ятаю вже як палили на газу.
Малим ще пам’ятаю як бабуся розпалювала таку грубку провели газ і грубку розібрали хочу зложити назад як було надіюсь ютуб допоможе сусідці жіночка склала грубку зі спіральними каналами тяга гарна та і гріє люкс може зніміть відео як скласти таку самотужки
А яка періодичність очистки груби від сажі? Чи допомагають сажотруси які продають в магазинах? Від якого типу палива більше сажі (вугілля, сухі дрова, сирі дрова)? Дякую.
Періодичність залежить на пряму від палива.Якщо палити сухими дровами,то можна не чистиити роками.Я свою піч не чистив уже 5 років,і вона абсолютно чиста.Стосовно магазинних засобів,не знаю.Ніколи ними не користуюсь.А найбільше сажі від мокрих дров,особливо соснових.І нів'якому разі не можна спалювати одяг і сміття.
Так, інформація важлива особливо з балоном і папером, треба , бо без цього нерозгориться!!!! А як почистити комин спочатку? Перевірити справність самої грубки?
В мене стоїть в хаті грубка , але не з кахелю. Проста! Але , коли робили газ ,то бабуся грубку залишила ,а от димохід зверху забрали! То я хочу відновити димохід! То не знаю як! Але грубка ,ще дуже в хорошому стані! В ній ще стоїть котел на воду! Але , я як дитя прогресу ,не вмію досконало розпалювати , і дуже боюсь цього угарного газу! Тому рішила не буду ніколи її використовувати! І знов - але!!! В наш теперішній час , треба вибирати що гірше- холод чи угарний газ! Переміг холод!!! Боятися вовка в ліс не ходити! Мусиш вчитися!!!! Тому велике дякую!!! Я наприклад про правило " одних дверцят" не знала!!! І для мене це дуже важливо!!!! Дякую!!!! Продовжуйте цю справу!!! Я думаю, що скоріш за все люди будуть вертатись в села , або хоча б матимуть якусь хатинку на всяк випадок! І для них ваша розповідь буде дуже в поміч!
Дякую за відео! Підкажіть будь ласка, як запалювати газову грубку. В мене на газовій трубі стоять 2 крани, а потім щось схоже на клапан - труба з прямокутним сквозним отвором і на ній надіта інша поворотна трубка. Якщо її повертати, то вона перекриває прямокутний отвір в газовій трубі. Наскільки розумію, це зроблено для запалювання?
Цей отвір що перекривається є для подачі повітря до пальника. Потрібно відкрити так, щоб добитися повного згоряння газу. Крани: верхній це контрольний, його відкривають першим, нижній відкривають повільно і при цьому до пальника потрібно заздалегідь піднести запалений сірник чи інше джерело відкритого вогню. При цьому слід бути обережним, бо загоряння може відбутися вибухоподібно!
Доброго вечора. У мене така стара грубка. Ваше відео дуже для мене корисне, особливо зараз. Також цікавить як чистити такі грубки, бо мої нечистили напевно років 35 а то і більше. Можу предоставити вам їх,щоб ви показали як чистити 😊. Влюбому випадку чекаю з нетерпінням відео як їх чистити і доглядати. Дякую.
також є інформація, що палити потрібно зверху над закладеними грубими дровами, так буде економніше. Що скажете, але це звісно не перший розпал холодної груби.
Вітаю. Цікаве відео. Правило двох дверей не знав і про перерозхід дрів) в мене є груба, з нею все ок, але там немає шубера. Як таке можливо скажість будь ласка?
@@Teplo_V_Dim пісок та звичайна глина 1:1? Трошки невдале слово герметизація. Поясню. Купив в епіцентрі мішок вогнетривкої суміші. Приклеїв на неї ці заглушки, а вона розтріскалась і заглушки відпали. Теж саме на звичайній глині.
Дуже доречне буде відео про чиску димоходу . Нещодавно довелось шукати майстра для мами мого товариша , так виявляється дуже серйозна робота і дуже гарні гроші заробляють . За допомогою вакуума , мабуть пилососа , прочистили начисто . 2500 вартує така робота , та зробили скидку , бо товариш зараз нас захищає .
Чесно кажучи, на мою скромну думку, і не бажаючи образити нікого в коментах чия думка відрізняється від моєї, але все ж розглядаючи це відео, під іншим кутом зору, в той же час не опротестовуючи нічию позицію, і намагаючись бути об'єктивним, а також беручи до уваги всі, без винятку, коментарі інших глядачів, щиро зізнаюся, що я цілком і повністю написав цей коментар для просування відео 😁.
Чому захований.І взагалі до чого тут конвектор?В хаті ніхто не живе.Колись коли жили палили конвектором,потім зробили грубку.Обгрунтовуйте коментар,а то виходить хаотичний набір слів.
Привіт.Ніякої.Піч,пічка,грубка,п’єц,обігрівач,кахельний стояк.Це просто назви у різних регіонах.Так як в мене в голові вони всі змішані,то називаю як коли вийде.
ℹ️Сьогодні розпалюємо стару холодну грубку.На перший погляд завдання просте.Але багато людей стикаються з цим вперше.І тому допускають багато помилок.Щоб цього не будо,я постараюсь показати і розказати вам про це.
📽️ДИВИМОСЯ...
А ще багато міських думають що в селі тепло має давати центральна котельня, платити за тепло 1000грн в місяць і на все скаржитись, а ти піди купи, наколи дрова в мороз а потім розпали і кочегар в річці щоб в хаті було тепло. О це життя!!!
Дуже потрібна інформація по техніці безпеки по користуванню грубкою і своєчасна. В дитинстві все робив так,як ви розказали. На зараз люди багато стикаються вперше і помирають від чадного газу! Дякую вам від всіх людей.
Продовжуйте оберігати і гріти націю,адже,як кажуть,якщо не Ви-то Хто?
Слава Україні!
Героям Слава 🇺🇦🇺🇦🇺🇦. Дякую за підтримку 😁
Хороше пізнавальне відео для тих хто стикається з таким вперше, побільше різних відео від вашого каналу для підтримки Українськомовного контенту, з мене вподобайка...
Дуже дякуємо ❤️❤️❤️
Дуууже слушне відео!
Ви геть як мій дід розказували, колись мене так само вчив палити в грубі.
Дай Боже здоров'я за таку працю!!!!
Дякую пані Руслана❤️❤️❤️
Привіт Привіт Привіт!!!
Тепло в Дім!!!
Дякую
Дуже користно для недосвідчених як я. Дякую.
Миколаївщина... Основне на сьогодні-дрова, потім трохи дорогущого вугілля, вночі допомагає електричний котел.
Почула багато корисного.Дякую. лайк
Дякуємо 👍👍👍
За прочистку і справді було б дуже цікаво подивитися. Удачі в починаннях.
інформація користна дякую
Дуже дякую вам за поетапне розпалювання грубки
Дуже вдячна. Обожнюю наших фахівців!!
Дякую щиросердно Вам за Вашу працю
Дякуємо 👍👍👍
Дякую покажу, це відео татові ,він жеве в селі, і теж має грубку буде цікаво .
Дякую ❤️❤️❤️
Дякую, дуже корисне відео!
Дякую 😁
Дякую Вам!. Актуально власне зараз заходимо в будинок, де старі грубки. Шукаючи інформацію як користуватись ними натрапив на ваш канал. Ще не розпалював, перш хочу почистити канали і комин, шукаю інформацію як це зробити правильно і який інструмент для цього підготувати.
Передивився вже всі відео на вашому каналі. У моєї бабусі з дідусем була така грубка як Ви муруєте, але за моє життя її ні разу не палили. Зараз той будинок продали, моїх стариків вже немає на цьому світі, а я дивлюся на ваші роботи і точно знаю що як матиму свій дім обов'язково зробимо грубку. Дякую
Дякуємо Вам.Радий що Вам подобається те що ми робимо.
Дуже дякую за змістовне пояснення!
Дякую 😁
По чищенню цікаво подивитись як відбувається весь процес. Хорошу справу робите .
Дякую.Покажу.
Дякую! Буду вчитися у вас .
Поділився з друзями! Ще раз дякую! Слава Україні!
Дякую Вам 👍👍👍
Дуже обширна і корисна інформація.
Молодці. Дякую.
Дякуємо 👍👍👍
Дуже корисна інформація. Дякую
Дякую!)
Дуже дякую! Дуже важливо!!!! Дуже актуально!!! Ви суперові!!!
Дякуємо ❤️❤️❤️
Надіюсь що получиться зустрітись з Вами особисто. Дякую за Ваш канал, завдяки ньому я знайшов свій омріяний п'єц та зарядився стимулом, чесно аж в голові закрутилось стільки енергії появилось. Успіхів Вам.
Дякуємо.А Ви звідки?
@@Teplo_V_Dim Львівська область, літом 13 поїхав на практику в польщу тай зустрів майбутню дружину з Яворівських районів, потім знайшли роботу тай так разом почали полегенько будувати своє гніздечко☺️ цього літа хотів їхати поїсти помідорів абрикосків бо вже й забув смак трохи шось в хаті поробити, комини хотів мурувати. А тут хрини влізли і всьо всім попсули, тай вирішили неїхати вирішили більше працювати думаємо що звітси більше користі принесемо, вирішили потерпіти, ЗСУ родині помогти. Чесно кажучи трішки прихіндрив але ваш канал додав мені копняка.
Грубка така як в мене! Дякую на відео!
Цей кахель досить поширений на Івано-Франківщині.Правда виробника не знаю.
@@Teplo_V_Dim вже коли зроблю перепланіровку то запрошу вас на грубку камін!
Дуже файно, і дуже корисна інформація. Нічого лишнього, усі зрозуміло.
God bless you!
Дякую 👍
У мене дідусь покійний, царство небесне. Завжди спалював папір. Дякую вам за змістовну розповідь. Хоча грубки немає. Але із задоволенням дивлюся. Розвитку каналу. Молодці хлопці.
Дуже Вам дякуємо ❤️❤️❤️
Дуже дякую за корисну інформацію!
Я буду з нетерпінням чекати на урок по очистці пічних каналів та димоходу!
У моїй пічці в цьому сезоні з'явилася така проблема, газом палимо горить добре не димить, а от дровами починає на кімнату затягувати!
Та з кожним роком все сильніше димить , тепер навіть вже нереально палити дровами тільки газом, а газ дорогий !
Чекатиму з нетерпінням на вашу допомогу!
Дякую!
Слава Україні!
Коли ви палите газом то продукти його згоряння не мають запаху. Це ДУЖЕ небезпечно!
Інформація корисна, багато хто молодші з міста ніколи не палили груби а треба знати як це робити безпечно.
Дякую за корисні поради.
Повчально.💙💛
Вітання щирі🙏
Дякую вам за такий мудрий урок☝️
Як по мені то ШКОЛА МАЙСТРІВ плаче по вас👍
Надіюсь в майбутньому з вами на зустріч . Уже пишемо плани на пічку.
Перемоги нам🇺🇦
Дякуємо.Можна сказати,що наші відео це і є ШКОЛА.
Для кращого розпалу бажано відкрити форточку і тим самим забезпечити хороший притік повітря.
Як завжди актуальна інформація.Дякую Андрію.Буду вдячна за інформацію по чищенню каналів
Дякую 👍👍👍
Дякую. Божих благословіннь вам
Дякуємо.Вам також.
Всім українцям тепло в дім
Дякуємо ❤️❤️❤️
Чудовий і однозначно дуже корисний випуск.
В нашому північному регіоні зазвичай грубки не будували окремою конструкцією в кімнаті, а вбудовували в стіни таким чином, щоб вона обігрівала декілька кімнат, зустрічається конструкція що поєднує піч із грубкою-плитою.
Розпалювання таких грубок в незнайомому будинку може перетворитися на квест, і навіть спантеличити, шибер(и) у пічці з грубкою-плитою зазвичай їх два, можуть знаходитися по різним кімнатам, та(або) зверху на печі, а не в тій же де і дверцята грубки.
У старих хатах замість шибера зустрічалося досить оригінальне рішення поєднання заслінки з люком для прочистки, це були невеликі металеві дверцята що встановлювалися під стелею на каналі димоходу, всередині вмурований круг що нагадує сковорідку без дна, або пластина з круглим отвором яка закривалася круглою чавунною кришкою, якщо пам'ять не зраджує це називалося "люфта".
Дякую.Дуже цікаво.
Доброго ранку , пригадав дитинство в баби в Черкаській області була просто плита для приготування їжі відповідно і для обігріву там шубер витягався повністю а на отві ставилась заслонка що не заважала ходу диму то баба вчила що перед тре запалити сірника і піднети до місця де шубер та подивитися е тяга чи немае , потім ставиш заслонку і розпалюеш береш обдлубаного качана мочиш у соляру накладаеш хмизу і розпалюеш і дров зовсім не багато , а коли вже починае густи нормалько закладаеш , ще казала ,що треба протоплювати періодично осикою .
Цікава розповідь 👍👍👍.Качаном у нас також розпалюють.А осика кажуть що чистись канали.
Газова горєлка і ніякого паперу - ніякого диму!
👍👍👍
Дякую за просвітницьку роботу. Поділився відео. Питання прочистки каналів і димоходу теж цікавить. Особливо прочистка зсередини, знизу догори. Дах має "цікаву" форму, шифер старий, тому не хотів би випробовувати його на міцність 😀
Дякую що дивитеся і поширюєте👍👍👍.Про чистку при нагоді знімлю відео.
Молодець..От це правильно..повчально і приклад..
Дякую за важливу інформацію..
Всіх Вам благ..
Дякую 👍👍👍
Хороший і працьовитий Наш прикарпатський хлопець! Випив би з таким вина біля свого каміна). Маю стару хату,якось приїхав вночі,ледве дочитався про оту теплову пробку))). А зйомка з двох точок,як у мільйонників,це як у вас кажуть..мене розсадило!))
Дякую ❤️❤️❤️
Дякую за дуже актуальне відео!
Як чистити пічку, розкажіть та покажіть при нагоді?
Дякую.Про чистку розкажу.Вже маю на приміті пічку яку треба почистити.
Дякую!! Дуже важлива інфа!!!!!
Дякую 👍👍👍
Дякую Вам за корисне актуальне відео
Дякую 👍👍👍
круто! інформація корисна. дякую
Дякую 👍👍👍
Вподобайка. і підписка.
Дякую 👍👍👍
Дуже корисно,якраз на часі!!!
Дуже корисна інформація дякую щиро!!!!!
Дякую 👍👍👍
У мене взагалі дві грубки без шуберів. Можливо даремно не поставили, але скажу коли палю регулярно то в хаті тепло.
Дякую, дуже актуальна інформація
Дякую 👍👍👍
Чистка грубки цікавить.Особливо коли вона з білого кахелю.
Дуже важлива інформація 👍👍👍
Дякую 👍👍👍
Во то то з тою очисною грубкою памятаю але езнаю де знаходиться та як вона збудована
Я теж таке хочу, грубку
Добрий вечір, для порівняння для дачі, що ефективніше: цегляна піч чи кахельна
Кахельна дуже ефективна,але однозначно дорожча від цегляної.
Перед сном обов'язково запускайте у хату свіже повітря бо вогонь зїдае багато кисню, а якшо у вас пластикові вікна і утеплена хата то взагалі раз на декілька годин бо в кращому випадку буде дуже боліти голова. З приводу шиберів їх може буди декілька в залежності від конструкції печі і не завжди вони знаходяться в кімнаті з топкою але завжди є один основний що перекривають димохід і ті що перекривають канали.Що до техніки безпеки згоден на 100%, але зауважу що після згасання вогню у пічці через димохід утворюється протяг(тепле повітря піднімається в гору) і хата вистигає набагато швидше
Дякую за відео!
Дякую за змістовий коментар👍👍👍
@@Teplo_V_Dim можливо трохи не по темі та все ж може когось зацікавить - у нашій місцевості люди почали переробляти печі(для підвищення ККД) вставляють у топочний простір два тонких з'єднаних між собою бака таким чином щоб полум'я горіло між ними і під'єднують до них систему рідинного опалення (батареї) , результат перевершує очікування, але зауважу баки замовляти тільки з якісної нержавійки і теплоносій який не замерзатиме при морозах коли вас не буде
Дякую Вам дуже за цікаве та інформативне відео. Отримала корисні та безцінні поради. Якщо можна зніміть, будь ласка відео як правильно чистити пічку. Буду дуже вдячна.
Дякую.Знімлю.
Дуже велике дякую за відео!
Питання: у продажі є якась хімія у вигляді порошку, який спалюєш в грубі для її прочистки. Наскільки він дієвий, та чи не вплине він на цеглу. Про осикові дрова для прочистки знаю. Дякую!
Дякую.Стосовно порошка,не скажу нічого.Тому що ніколи не мав з ним справи.Можливо при малих налипаннях сажі він допомагає.Але якщо грубку давно не чистили,то думаю що ніякий порошок не допоможе.
Моя думка - ті порошки для камінів чи прямотоків, може для вертикальних каналів. В моєї грубки є лежак на горищі, це горизонтальна труба, навіть якщо все спрацює - сажа осипеться зі стінок, але залишиться в трубі і буде перекривати тягу, у топку вона не висипеться. Тому доводиться розбирати і чистити. Горизонтальні канали в грубці - думаю так само.
Почитайте шо пишуть на тих порошках, подивіться малюнки. В мене так сформувалась думка.
В нас завжди таку піч називали і називають п'єц.
В нас доречі в дома і у всіх моїх знайомих ні на одному п'єці не було заслонки, можливо чере те, що пізніше вони були переобладнані під газову автоматику, бо коли палили вугуллям і дровами я практично не памятаю, пам'ятаю вже як палили на газу.
П'єц-це поширена назва на Львівщині.В інших регіонах така назва рідкісна.В часи коли палили газом, шубера були заборонені.
ну і по чищенню цікаво - як робити і як ви будете виглядати після чищення ))))
Ок.Покажу.
Малим ще пам’ятаю як бабуся розпалювала таку грубку провели газ і грубку розібрали хочу зложити назад як було надіюсь ютуб допоможе сусідці жіночка склала грубку зі спіральними каналами тяга гарна та і гріє люкс може зніміть відео як скласти таку самотужки
Цікаво, корисно. Багато міських навіть не здогадуються як палити грудку, тим більше як робити це правильно.
Дякую 😁. Скажу більше,безліч людей ніколи і не бачили грубки.
Все супер. Лайк від мене. Можна було , ще тільки сказати що налипання сажі набагато більше стається через використання хвойних порід деревини.
Дякую.Так,дійсьно.
А яка періодичність очистки груби від сажі? Чи допомагають сажотруси які продають в магазинах? Від якого типу палива більше сажі (вугілля, сухі дрова, сирі дрова)? Дякую.
Періодичність залежить на пряму від палива.Якщо палити сухими дровами,то можна не чистиити роками.Я свою піч не чистив уже 5 років,і вона абсолютно чиста.Стосовно магазинних засобів,не знаю.Ніколи ними не користуюсь.А найбільше сажі від мокрих дров,особливо соснових.І нів'якому разі не можна спалювати одяг і сміття.
Чи можна використовувати в пічках засіб для чищення від сажі та смоли? ( Порошок Ecodym)
Можна.Але якщо чесно,я не знаю наскільки це ефективно 🤔
Шубер в Київсткій обл та регіоні зветься ще заслоночка
Ага,є таке...
Добрий вечір,підкажіть будь ласка обгоріла фарба на дверях в печі чим можна покрасити
Добрий вечір.Термофарба.Є у балончику.
Так, інформація важлива особливо з балоном і папером, треба , бо без цього нерозгориться!!!! А як почистити комин спочатку? Перевірити справність самої грубки?
В мене стоїть в хаті грубка , але не з кахелю. Проста! Але , коли робили газ ,то бабуся грубку залишила ,а от димохід зверху забрали! То я хочу відновити димохід! То не знаю як! Але грубка ,ще дуже в хорошому стані! В ній ще стоїть котел на воду! Але , я як дитя прогресу ,не вмію досконало розпалювати , і дуже боюсь цього угарного газу! Тому рішила не буду ніколи її використовувати! І знов - але!!! В наш теперішній час , треба вибирати що гірше- холод чи угарний газ! Переміг холод!!! Боятися вовка в ліс не ходити! Мусиш вчитися!!!! Тому велике дякую!!! Я наприклад про правило " одних дверцят" не знала!!! І для мене це дуже важливо!!!! Дякую!!!! Продовжуйте цю справу!!! Я думаю, що скоріш за все люди будуть вертатись в села , або хоча б матимуть якусь хатинку на всяк випадок! І для них ваша розповідь буде дуже в поміч!
Дякуємо ❤️❤️❤️
Дякую за відео!
Підкажіть будь ласка, як запалювати газову грубку. В мене на газовій трубі стоять 2 крани, а потім щось схоже на клапан - труба з прямокутним сквозним отвором і на ній надіта інша поворотна трубка. Якщо її повертати, то вона перекриває прямокутний отвір в газовій трубі.
Наскільки розумію, це зроблено для запалювання?
Добрий день.Нажаль нічим не допоможу.Так я гоубками з газом ніколи не користувався.
Цей отвір що перекривається є для подачі повітря до пальника. Потрібно відкрити так, щоб добитися повного згоряння газу. Крани: верхній це контрольний, його відкривають першим, нижній відкривають повільно і при цьому до пальника потрібно заздалегідь піднести запалений сірник чи інше джерело відкритого вогню. При цьому слід бути обережним, бо загоряння може відбутися вибухоподібно!
@@ІгорБекіш Дякую за пояснення👍👍👍
доброго дня
скажіть будьласка скільки часу потрібно сушити нову пічку і як?
Доброго дня.Тиждень пропалювати дрібною розпалкою,два рази в день.Після тижня, можна поступово нагрівати.
Добрий день,а що робити якщо грубка кафельна нагрівається і робляться трещіни між кафелями, чим можна їх замазити тільки глиною і все?
Вони не мають робитись.Якщо вони є,то чим би ви не замащували,буде випадати.
А как чистить печь? где для чистки отверствия?
Якось покажу на іншій пічці.Тому що тут їх немає.Це велика помилка.
Доброго вечора. У мене така стара грубка. Ваше відео дуже для мене корисне, особливо зараз. Також цікавить як чистити такі грубки, бо мої нечистили напевно років 35 а то і більше. Можу предоставити вам їх,щоб ви показали як чистити 😊. Влюбому випадку чекаю з нетерпінням відео як їх чистити і доглядати. Дякую.
Дякую.Покажу.
Доброго дня, підкажіть будьласка чим пофарбувати дверцята?
Добре дня.Є термофарба.
Є різниця який виробник
@@СергійСтахів-е5л Це запитання?
сушка для волосся - то фен?
Так.Ще можна і будівельним феном.
Вже є відео як можна чистити грубку?
Ні,ще не зняв.
також є інформація, що палити потрібно зверху над закладеними грубими дровами, так буде економніше. Що скажете, але це звісно не перший розпал холодної груби.
Так,верхній розпал,це досить не погано.Але як ви написали,це не для цієї ситуації.
Привіт? По яким містам працюєте?
Привіт.Як правило західна Україна.Але на даний момент замовлення не беремо, тому що зайняті майже на рік вперед.
Привіт! Дайте пораду чим можна про чистити канал від сажі, щоб лишній раз не відбивати люк і не смітити по кімнаті?
Думаю що ні.
Вітаю. Цікаве відео. Правило двох дверей не знав і про перерозхід дрів) в мене є груба, з нею все ок, але там немає шубера. Як таке можливо скажість будь ласка?
Вітаю.Це не рідкість.Багато грубок є без шуберів.Дехто не ставить їх принципово.
Добрий день! Що використовуєте для герметизації швів в таких грубках? Наприклад треба приклеїти прочисну заглушку.
Будь яка грубка не є герметична.Шви з середини зароблені піщано глиняним розчином.Заглушку також можна поставити на цей розчин.
@@Teplo_V_Dim пісок та звичайна глина 1:1? Трошки невдале слово герметизація. Поясню. Купив в епіцентрі мішок вогнетривкої суміші. Приклеїв на неї ці заглушки, а вона розтріскалась і заглушки відпали. Теж саме на звичайній глині.
@@Ruslan98735 Не знаю,на глині має триматись.Так роблять усі.
Дуже доречне буде відео про чиску димоходу . Нещодавно довелось шукати майстра для мами мого товариша , так виявляється дуже серйозна робота і дуже гарні гроші заробляють . За допомогою вакуума , мабуть пилососа , прочистили начисто . 2500 вартує така робота , та зробили скидку , бо товариш зараз нас захищає .
Як кафель такий самий і дістав між кафелем отвори .Мож щось зробити
Не знаю.Треба бачити ситуацію.
Розкажіть, як можна почистити стару піч від сажі, і як замінити блят
Ок.
Зробіть відео про прочистку каналів, може я щось неправильно роблю?
у мене камін і весь дим іде в середину
Вже не знаю що з ним робити
Чи скло ставити чи що
Швидше за все треба ставити дверцята.
Ще б добре в наступному відео показати як витягнути заглушку не пошкодивши її.
Ну і як з димоходом бути в якому немає прочисних дверцят.
Усе вірно, але після сгорання дрібних- накладай пеньки неколоті
Чим замазати шви між кафелем ?
У попередеіх відео я бачила, що нічим не замазував. Треба уточнювать у автора.
Чесно кажучи, на мою скромну думку, і не бажаючи образити нікого в коментах чия думка відрізняється від моєї, але все ж розглядаючи це відео, під іншим кутом зору, в той же час не опротестовуючи нічию позицію, і намагаючись бути об'єктивним, а також беручи до уваги всі, без винятку, коментарі інших глядачів, щиро зізнаюся, що я цілком і повністю написав цей коментар для просування відео 😁.
Вмієте Ви запутати.Файний коментар.Дякую👍👍👍
@@Teplo_V_Dim Чесно кажучи, я цей коментар скопіював в когось на теренах Ютубу 🙂.
@@VasDyn Всерівно круто👍👍👍
Перший раз заховай конвектор газовий в холодній хаті.
Чому захований.І взагалі до чого тут конвектор?В хаті ніхто не живе.Колись коли жили палили конвектором,потім зробили грубку.Обгрунтовуйте коментар,а то виходить хаотичний набір слів.
Ти всюди свої печі називаєш печами а цю називаєш грубкою. Яка між ними різниця? Яка різниця між грубкою і пічкою?
Привіт.Ніякої.Піч,пічка,грубка,п’єц,обігрівач,кахельний стояк.Це просто назви у різних регіонах.Так як в мене в голові вони всі змішані,то називаю як коли вийде.
Дякую за відповідь. Не можу дочекатись коли тебе запрошу на встановлення печі. Але то ще довго збирати кошти прийдеться@@Teplo_V_Dim