PrzytÅaczajÄ ca wiÄkszoÅÄ pieniÄdzy na drogi pochodzi z podatku zawartego w cenie benzyny, 70% w kaÅždym litrze to podatek. Drogi szybkiego ruchu to maÅa czÄÅÄ wszystkich drÃģg w Polsce, owe dawne wÄ skie drogi nadal istniejÄ tylko nie ma tam ruchu tranzytowego
@@JarosawLipski Mylisz siÄ, w latach 90 wiÄkszoÅÄ z tego podatku szÅa utrzymanie szkÃģÅ, natomiast dzisiaj 20% idzie na kolej, zaÅ 80% na Krajowy Fundusz Drogowy i z niego buduje siÄ drogi oraz takÅže remontuje.
@@Olga_Glagoleva_PL W latach 90 byÅ dylemat czy wybudowaÄ kilka autostrad czy remontowaÄ drogi krajowe, wybrano to drugie uznajÄ c za bardziej efektywne. Autostrad i drÃģg szybkiego ruchu, czyli to co dla ludzi ze wschodu wyglÄ da na coÅ nowego to 4 000 km, natomiast drÃģg krajowych, czyli to co dla ludzi ze wschodu wyglÄ da na coÅ starego jest 16 000 km. ÅÄ cznie jest to 20 000 km , co jest maÅÄ czÄÅciÄ wszystkich drÃģg w Polsce, ktÃģrych jest 420 000 km. To co napisaÅem w pierwszym zdaniu, jest wÅaÅnie zajÄciem siÄ tymi ponad 400 000 km drÃģg a nie budowaniem autostrad. Wiem, ze w Rosji postÄ piono by dokÅadnie na odwrÃģt, bo Åatwiej jest wybudowaÄ 4 000 km nowych autostrad niÅž wyremontowaÄ 400 000 km juÅž istniejÄ cych drÃģg by ludziom ÅžyÅo siÄ lepiej. W Rosji 4 000 km nowych drÃģg propaganda rzÄ dowa pokazywaÅaby w mediach przez caÅy czas aÅž Rosjanin mieszkajÄ cy przy zniszczonej drodze asfaltowej wybudowanej 60 lat temu byÅby dumny z tego, Åže mieszka w najlepszym kraju na Åwiecie.
W Unii europejskiej kaÅžde paÅstwo czÅonkowskie otrzymuje pieniÄ dze, kaÅžde paÅstwo rÃģwnieÅž wpÅaca do kasy unijnej.Jaki gospodarz takie wykorzystanie pieniÄdzy.Pozdrawiam Olgo.
DokÅadnie tak jest. I nie sÄ to dotacje 100% inwestycji, a czÄÅÄ. UE skrupulatnie rozlicza rozdysponowanie tych ÅrodkÃģw. WypÅacane sÄ transzami i zanim dostanie siÄ kolejnÄ porcjÄ pieniÄdzy trzeba pokazaÄ co zrobiÅo siÄ z poprzednimi wpÅatami. To mi siÄ akurat podoba. Jedynie co mi siÄ nie podoba, to np. Åže nie moÅžna zrealizowaÄ caÅej inwestycji. PrzykÅad: jest stara linia kolejowa, ktÃģrÄ trzeba zmodernizowaÄ, wybudowaÄ nowe przystanki dla pasaÅžerÃģw, zelektryfikowaÄ. WiÄc jak to wyglÄ da? Najpierw jest jeden projekt na remont torÃģw. PuszczajÄ pociÄ gi. PojeÅždÅža pÃģÅ roku. Potem znowu przerwa, bo trzeba przecieÅž dobudowaÄ przystanki. Znowu pociÄ gi jeÅždÅžÄ . Ale potem trzeba zelektryfikowaÄ. I to sÄ trzy rÃģÅžne projekty, niezaleÅžne od siebie. A moÅžna by byÅo od razu. Ale tak siÄ nie zawsze da.
@@krzysztofkrawczyk1500 To bardzo dobrze Åže nie wszystkie pieniÄ dze z gÃģry sÄ dane na inwestycje, kiedy kasa przychodzi etapami i po rozliczeniu poprzedniej to szybciej moÅžna zÅapaÄ oszustÃģw , zlikwidowaÄ mafiÄ i uratowaÄ czÄÅÄ pieniÄdzy.
Olga na tÄ infrastrukturÄ do kilku dziesiÄcioleci pracuje na samych placach budowlanych ponad 30 000 ludzi, a jeÅli chodzi o dotacje z ue to tylko lub aÅž okoÅo 30% lecz aby je uzyskaÄ naleÅžy przedstawiÄ dobry biznesplan i wiele innych dokumentÃģw .
PieniÄ dze Uni Europejskiej , to nie sÄ obce pieniÄ dze. I nie sÄ to pieniÄ dze , jakoÅ darowane. KaÅžde paÅstwo czÅonkowskie , skÅada siÄ na budÅžet UE. KaÅžde paÅstwo otwarÅo swÃģj rynek , czyi daÅo peÅen dostÄp dla wspÃģlnoty. Na czym rownieÅž wszystkie kraje UE zyskujÄ . KaÅžde z krajÃģw czÅonkowskich ma swojÄ pulÄ pieniÄdzy Unijnych do dyspozycji. OczywiÅcie kwota zaleÅžy od zamoÅžnoÅci danego kraju. Jednak o ile zamoÅžniejszy kraj , nie ma tyle ÅrodkÃģw strukturalnych. do wykorzystania . To jednak z racji swej "zamoÅžnoÅci" wiÄcej wyciÄ ga koÅžysci z otwartego rynku Europejskiego. Co ostatecznie siÄ rÃģwnowaÅžy . Nie wiem skÄ d w gÅowach obywateli paÅstw poza Europejskich . W sensie UNI Europejskiej. Åŧe Polska , czy teÅž inne kraje coÅ dostajÄ za darmo , czy teÅž z Åaski reszty paÅstw UE. To wszystko nie prawda. A caÅy ukÅad jest tak stworzony. By kaÅždy mial z tego zysk. Pozdrawiam serdecznie.
Bo ludzie nie wiedzÄ na czym Unia polega .Od wejÅcia do Uni przyspieszyliÅmy, drogi budujemy , a wczeÅniej nie byÅo to znaczy , Åže dostaliÅmy. SpoÅeczeÅstwo nie rozumie , Åže za darmo nikt swego nie da .Dlaczego bogata Holandia ma dzieliÄ siÄ z beneficjentem Belgia ? Ano dlatego , Åže belgijski lekarz leczy Holendra .Bogatszy zHolender jest zadowolony , Åže bez uczucia straty ma siÄ lepiej .
Nieprawda, poznaÄ ORGANIZACJÄ sprzÄ tania. Wszyscy ludzie na Ziemi o wiele mniej ÅmiecÄ , gdzie posprzÄ tane. WyjÄ tkiem jest nie bite w ryj, a mocno gÃģwniarstwo graficiarstwo i opuwactwo gumo-Åžuciowe. PS brzydko samemu sobie wstawiaÄ plusa.
I po tym, jak starannie sÄ wykonane. JeÅli jest to barak, do ktÃģrego strach wejÅÄ, to jesteÅmy w byÅym kraju pod wpÅywem sowieckim. Nie wiem, co ten reÅžim miaÅ do publiczynch toalet, ale zawsze byÅy skopane potwornie.
Koszmar polskich drÃģg polegaÅ na tym, Åže nikt nie spodziewaÅ siÄ, Åže w ciagu 10 lat, tak liczÄ c od poczatku lat 80, ruch wzroÅnie tak drastycznie, Åže drogi krajowe miaÅy tranzyt czÄsto przekraczajÄ cy 5 -10 krotnie to na co zostaÅy zaprojektowane. WynikaÅo to ze wzrostu gospodarczego w latach 90 i po 2000, stÄ d wystÄpowaÅ paradoks, Åže im byÅo gorzej na drogach oczami turystÃģw, tym lepiej miaÅa siÄ gospodarczo Polska. Dla porÃģwnania BiaÅoruÅ, tam oczami turystÃģw byÅo lepiej, gdyÅž nie byÅo koszmaru na drogach, ale to oznacza, Åže gospodarczo byÅa stagnacja, skoro drogi zaprojektowane w latach 70 i 80 dawaÅy sobie radÄ 30 i 40 lat pÃģÅšniej.
W Polsce drogi budujÄ firmy prywatne i w razie opoznien pÅacÄ kary wiec nie opÅaca siÄ pracowac wg zasady Czy siÄ stoi czy siÄ stoi 2000 siÄ naleÅžy
Droga Pani Olgo ðð Pozdrawiam PaniÄ bardzo serdecznie i ÅžyczÄ, aby Pani dobrze siÄ z nami czuÅa i miaÅa nas za przyjaciÃģÅ. ðđðđðđðđ
jeszcze dodam, Rosja to przepiÄkny kraj. Jak wszyscy boryka siÄ z rÃģÅžnymi niedociÄ gniÄciami, ale geograficznie to piÄkny kraj i wierzÄ, Åže ludzie teÅž dobrzy. Szkoda, Åže swojÄ piÄknoÅciÄ nie potrafi siÄ podzieliÄ
Putin i Tramp budzÄ siÄ po stuletniej hibernacji. Putin otwiera gazetÄ i siÄ Åmieje. - Wiesz co Donald , komunizm w USA. Tramp otwiera gazetÄ i mÃģwi: - Zamieszki na granicy polsko - chiÅskiej.
To sÄ pieniÄ dze Unii Europejskiej, z tÄ rÃģÅžnicÄ Åže Polska musi je po kilku, lub w najlepszym wypadku po kilkunastu latach oddaÄ je wszystkie z powrotem. Tu nie ma nic za darmo! Åŧeby dostaÄ dotacje do budowy drÃģg, trzeba przedstawiÄ dobry biznes plan z wyliczonÄ na przyszÅoÅÄ caÅkowitÄ spÅatÄ otrzymanych pieniÄdzy. Emigranci, zwÅaszcza ze wschodu bardzo czÄsto myÅlÄ , Åže Unia Europejska rozdaje pieniÄ dze za darmo. PieniÄ dze za darmo sÄ tylko w niektÃģrych przypadkach (zabytki, kultura, nauka, natura) i to doÅÄ rzadko.
A skÄ d Unia ma pieniÄ dze?Åŧe skÅadek, ktÃģre wpÅacajÄ c wszystkie kraje czÅonkowskie,ÅÄ cznie z PolskÄ ,i dotacje otrzymujÄ wszystkie kraje,nawet te bogate jak Niemcy czy Francja.Oni otrzymujÄ najwiÄcej. Ruscy i UkraiÅcy myÅlÄ , Åže Polska rozwinÄÅa siÄ tylko dziÄki dotacjom, a to tak nie jest. Teraz teÅž dostaje pieniÄ dze z K PO,ktÃģre byÅy wstrzymane na kilka lat bo im siÄ nasz rzÄ d nie podobaÅ, ale to jest poÅžyczka, ktÃģra trzeba oddaÄ. Nie ma nic za darmo
Nie pomyl siÄ. Åŧona przywiozÅa z USA "miÃģd" z dozownikiem. - na metce plaster miodu i pszczoÅa. StaÅo to w kuchni koÅo zlewu. StaÅo i staÅo- czekaÅem aÅž Åžona sprzÄ tnie/ Nie, Åže nie sprzÄ tam ale nawet jak coÅ jest pieprzniÄta to ma swoje miejsce/ . W koÅcu zÅapaÅem.i do ... pyska . UraczyÅem.siÄ pÅynem.do.mycia naczyÅ.
Rosjanie nie przyznajÄ siÄ do swojej biedy i braku eleganckich toalet na stacjach benzynowych i innych publicznych miejscach. To kraj ktÃģry nam zazdroÅci gospodarnoÅci.
co to znaczy dostaliÅmy z Unii????My nic za darmo nie dostaliÅmy!!!!!! Skarbiec Unii zasilany jest skÅadkami czÅonkowskimi wszystkich paÅstw UE wiÄc Åžeby coÅ dostaÄ, najpierw trzeba wpÅaciÄ. A jak w budÅžecie UE brakuje kasy to bierze w imieniu wszystkich europejczykÃģw poÅžyczki, ktÃģre musimy wÅasnÄ praca pospÅacaÄ. To nie sÄ pieniÄ dze z nieba tylko pieniÄ dze z pracy kaÅždego ciÄÅžko pracujÄ cego czÅowieka w UE. Z tego co wiem to na razie Polska wychodzi w miarÄ dobrze czyli to co wpÅacamy bilansuje siÄ z tym co dostajemy. Orban jednak blokuje dla nas pieniÄ dze, ktÃģre wydaliÅmy z budÅžetu paÅstwowego na utrzymanie obywateli z Ukrainy.
Dla ludzi ze wschodu tak wyglÄ da Åwiat, ktoÅ zawsze daje i ludzie powinni mu byÄ wdziÄczni, a Åže to sÄ ich pieniÄ dze z podatkÃģw albo pieniÄ dze z wydobycia surowcÃģw, ktÃģre paÅstwo opodatkowaÅo to nie waÅžne. WschÃģd to myÅlenie systemem klienckim
Nie mogÄ juÅž sÅuchaÄ tych bzdur. Jak siÄ tyle mieszka w Polsce, to juÅž co nieco powinno siÄ wiedzieÄ, Åže UE nic za darmo nie daje. No, chyba Åže siÄ nie chce nawet komentarzy czytaÄ. A szkoda, bo wiele z nich otworzyÅoby tej osobie oczy, i pomogÅo coÅkolwiek zrozumieÄ, w jakim Åwiecie Åžyje. Ale najwyraÅšniej nie chce wiedzieÄ, i ciÄ gle powtarza swoje
pieniadze unijne sa kazdego europejczyka Polaka, Niemca, Francuza itd. to, sa pieniadze nasze obywateli Europy ! a propos Polska to, wiecej dostaje niz wplaca do Unii, wiec prosze co niektorych aby ugryzli sie w jezyk ! poza tym informacje mozna znalesc rowniez w internecie !
Polska dostaje z UE swoje pieniÄ dze. PÅacimy wysokie skÅadki ktÃģrych nawet w caÅoÅci nie wykorzystujemy a jeszcze do tego nie moÅžemy wydawaÄ pieniÄdzy na to co chcemy tylko wedÅug sugestii UE.
W ciÄ gu 19 lat czÅonkostwa w Unii Europejskiej Polska otrzymywaÅa ok 12 mld euro. StanowiÅo to rÃģwnowartoÅÄ okoÅo 3% rocznego Produktu Krajowego Brutto mierzonego dla Polski (PKB to wskaÅšnik odzwierciedlajÄ cy wielkoÅÄ osiÄ gniÄtej produkcji dÃģbr i usÅug w danym kraju) Polska wpÅaca co roku skÅadkÄ do UE . Po odjÄciu tej skÅadki, wartoÅÄ (netto) otrzymanych funduszy to 1,9% naszego PKB. W 2027 roku Polska najprawdopodobniej bÄdzie pÅatnikiem netto UE, czyli nasze wpÅaty do budÅžetu ogÃģlnego UE bÄdÄ wiÄksze od ÅwiadczeÅ z niego otrzymywanych.
NaprawdÄ Åwietny jest ten adwentowy kalendarz ( adwent kalendarz ;)) w Pani wykonaniu! Niecierpliwie czekam na 13. ð
PrzytÅaczajÄ ca wiÄkszoÅÄ pieniÄdzy na drogi pochodzi z podatku zawartego w cenie benzyny, 70% w kaÅždym litrze to podatek.
Drogi szybkiego ruchu to maÅa czÄÅÄ wszystkich drÃģg w Polsce, owe dawne wÄ skie drogi nadal istniejÄ tylko nie ma tam ruchu tranzytowego
WaÅžne jest to, Åže podatki te idÄ wÅaÅnie na budowÄ infrastruktury drogowej, a nie na kieszeÅ kogoÅ lub na budowÄ wÅasnego paÅacu.
Podatek w cenie paliwa jest przeznaczony na remonty.
PoÅowa ceny ,benzyny i disla to rÃģÅžne podatki ,ponad 3 zÅ od 1 litra
@@JarosawLipski Mylisz siÄ, w latach 90 wiÄkszoÅÄ z tego podatku szÅa utrzymanie szkÃģÅ, natomiast dzisiaj 20% idzie na kolej, zaÅ 80% na Krajowy Fundusz Drogowy i z niego buduje siÄ drogi oraz takÅže remontuje.
@@Olga_Glagoleva_PL W latach 90 byÅ dylemat czy wybudowaÄ kilka autostrad czy remontowaÄ drogi krajowe, wybrano to drugie uznajÄ c za bardziej efektywne.
Autostrad i drÃģg szybkiego ruchu, czyli to co dla ludzi ze wschodu wyglÄ da na coÅ nowego to 4 000 km, natomiast drÃģg krajowych, czyli to co dla ludzi ze wschodu wyglÄ da na coÅ starego jest 16 000 km.
ÅÄ cznie jest to 20 000 km , co jest maÅÄ czÄÅciÄ wszystkich drÃģg w Polsce, ktÃģrych jest 420 000 km.
To co napisaÅem w pierwszym zdaniu, jest wÅaÅnie zajÄciem siÄ tymi ponad 400 000 km drÃģg a nie budowaniem autostrad.
Wiem, ze w Rosji postÄ piono by dokÅadnie na odwrÃģt, bo Åatwiej jest wybudowaÄ 4 000 km nowych autostrad niÅž wyremontowaÄ 400 000 km juÅž istniejÄ cych drÃģg by ludziom ÅžyÅo siÄ lepiej.
W Rosji 4 000 km nowych drÃģg propaganda rzÄ dowa pokazywaÅaby w mediach przez caÅy czas aÅž Rosjanin mieszkajÄ cy przy zniszczonej drodze asfaltowej wybudowanej 60 lat temu byÅby dumny z tego, Åže mieszka w najlepszym kraju na Åwiecie.
W Unii europejskiej kaÅžde paÅstwo czÅonkowskie otrzymuje pieniÄ dze, kaÅžde paÅstwo rÃģwnieÅž wpÅaca do kasy unijnej.Jaki gospodarz takie wykorzystanie pieniÄdzy.Pozdrawiam Olgo.
DokÅadnie tak jest. I nie sÄ to dotacje 100% inwestycji, a czÄÅÄ. UE skrupulatnie rozlicza rozdysponowanie tych ÅrodkÃģw. WypÅacane sÄ transzami i zanim dostanie siÄ kolejnÄ porcjÄ pieniÄdzy trzeba pokazaÄ co zrobiÅo siÄ z poprzednimi wpÅatami. To mi siÄ akurat podoba. Jedynie co mi siÄ nie podoba, to np. Åže nie moÅžna zrealizowaÄ caÅej inwestycji. PrzykÅad: jest stara linia kolejowa, ktÃģrÄ trzeba zmodernizowaÄ, wybudowaÄ nowe przystanki dla pasaÅžerÃģw, zelektryfikowaÄ. WiÄc jak to wyglÄ da? Najpierw jest jeden projekt na remont torÃģw. PuszczajÄ pociÄ gi. PojeÅždÅža pÃģÅ roku. Potem znowu przerwa, bo trzeba przecieÅž dobudowaÄ przystanki. Znowu pociÄ gi jeÅždÅžÄ . Ale potem trzeba zelektryfikowaÄ. I to sÄ trzy rÃģÅžne projekty, niezaleÅžne od siebie. A moÅžna by byÅo od razu. Ale tak siÄ nie zawsze da.
@@krzysztofkrawczyk1500 To bardzo dobrze Åže nie wszystkie pieniÄ dze z gÃģry sÄ dane na inwestycje, kiedy kasa przychodzi etapami i po rozliczeniu poprzedniej to szybciej moÅžna zÅapaÄ oszustÃģw , zlikwidowaÄ mafiÄ i uratowaÄ czÄÅÄ pieniÄdzy.
Olga na tÄ infrastrukturÄ do kilku dziesiÄcioleci pracuje na samych placach budowlanych ponad 30 000 ludzi, a jeÅli chodzi o dotacje z ue to tylko lub aÅž okoÅo 30% lecz aby je uzyskaÄ naleÅžy przedstawiÄ dobry biznesplan i wiele innych dokumentÃģw .
PieniÄ dze Uni Europejskiej , to nie sÄ obce pieniÄ dze. I nie sÄ to pieniÄ dze , jakoÅ darowane. KaÅžde paÅstwo czÅonkowskie , skÅada siÄ na budÅžet UE. KaÅžde paÅstwo otwarÅo swÃģj rynek , czyi daÅo peÅen dostÄp dla wspÃģlnoty. Na czym rownieÅž wszystkie kraje UE zyskujÄ . KaÅžde z krajÃģw czÅonkowskich ma swojÄ pulÄ pieniÄdzy Unijnych do dyspozycji. OczywiÅcie kwota zaleÅžy od zamoÅžnoÅci danego kraju. Jednak o ile zamoÅžniejszy kraj , nie ma tyle ÅrodkÃģw strukturalnych. do wykorzystania . To jednak z racji swej "zamoÅžnoÅci" wiÄcej wyciÄ ga koÅžysci z otwartego rynku Europejskiego. Co ostatecznie siÄ rÃģwnowaÅžy . Nie wiem skÄ d w gÅowach obywateli paÅstw poza Europejskich . W sensie UNI Europejskiej. Åŧe Polska , czy teÅž inne kraje coÅ dostajÄ za darmo , czy teÅž z Åaski reszty paÅstw UE. To wszystko nie prawda. A caÅy ukÅad jest tak stworzony. By kaÅždy mial z tego zysk. Pozdrawiam serdecznie.
Bo ludzie nie wiedzÄ na czym Unia polega .Od wejÅcia do Uni przyspieszyliÅmy, drogi budujemy , a wczeÅniej nie byÅo to znaczy , Åže dostaliÅmy. SpoÅeczeÅstwo nie rozumie , Åže za darmo nikt swego nie da .Dlaczego bogata Holandia ma dzieliÄ siÄ z beneficjentem Belgia ? Ano dlatego , Åže belgijski lekarz leczy Holendra .Bogatszy zHolender jest zadowolony , Åže bez uczucia straty ma siÄ lepiej .
Unia nie rozdaje pieniÄdzy tak po prostu; to nie jest Åw.Mikolaj. Niczego nie ma za darmo.âžïļâžïļð
Smakowity zapach ... w odniesieniu do kosmetykÃģw brzmi zabawnie i oryginalnie ð Pozdrawiam
Po czystoÅci publicznych toalet moÅžna dosÅownie poznaÄ "kulturÄ narodowÄ " mieszkaÅcÃģw danego kraju.
Nieprawda, poznaÄ ORGANIZACJÄ sprzÄ tania. Wszyscy ludzie na Ziemi o wiele mniej ÅmiecÄ , gdzie posprzÄ tane. WyjÄ tkiem jest nie bite w ryj, a mocno gÃģwniarstwo graficiarstwo i opuwactwo gumo-Åžuciowe. PS brzydko samemu sobie wstawiaÄ plusa.
I po tym, jak starannie sÄ wykonane. JeÅli jest to barak, do ktÃģrego strach wejÅÄ, to jesteÅmy w byÅym kraju pod wpÅywem sowieckim. Nie wiem, co ten reÅžim miaÅ do publiczynch toalet, ale zawsze byÅy skopane potwornie.
Nio u nas tez tera kulturka , wchodzÄ na Rysy , a tam bardaszka i papier toaletowy byÅ
DzieÅ dobry Olgo, bardzo twarzowy dekolt w tej czerwonej bluzce. Pozdrawiam
Teraz siedzÄ i myÅlÄ. Czy to komplement czy zniewaga? ððð
To oczywiÅcie komplement. Kolor rÃģwnieÅž Åwietny.
Koszmar polskich drÃģg polegaÅ na tym, Åže nikt nie spodziewaÅ siÄ, Åže w ciagu 10 lat, tak liczÄ c od poczatku lat 80, ruch wzroÅnie tak drastycznie, Åže drogi krajowe miaÅy tranzyt czÄsto przekraczajÄ cy 5 -10 krotnie to na co zostaÅy zaprojektowane.
WynikaÅo to ze wzrostu gospodarczego w latach 90 i po 2000, stÄ d wystÄpowaÅ paradoks, Åže im byÅo gorzej na drogach oczami turystÃģw, tym lepiej miaÅa siÄ gospodarczo Polska.
Dla porÃģwnania BiaÅoruÅ, tam oczami turystÃģw byÅo lepiej, gdyÅž nie byÅo koszmaru na drogach, ale to oznacza, Åže gospodarczo byÅa stagnacja, skoro drogi zaprojektowane w latach 70 i 80 dawaÅy sobie radÄ 30 i 40 lat pÃģÅšniej.
JAKOSC DROG JEST NAJBARDZIEJ ADEKWATNA MIARA POZIOMU CYWILIZACYJNEGO KRAJU.
I tam, Inkowie ciemny lud, nawet Åželaza nie znali , a mieli dobre drogi
W Polsce drogi budujÄ firmy prywatne i w razie opoznien pÅacÄ kary wiec nie opÅaca siÄ pracowac wg zasady Czy siÄ stoi czy siÄ stoi 2000 siÄ naleÅžy
Czy siÄ leÅžy ð
@@Cyryl-bx2pz DokÅadnie. "Czy sie stoi czy sie leÅžy 2000 sie naleÅžy". Pozdrawiam.
@@Reiner-oy6uh Chyba byÅa teÅž odwrotna wersja " czy siÄ leÅžy czy siÄ stoi Gierki pÅaci bo siÄ boi"
Droga Pani Olgo ðð Pozdrawiam PaniÄ bardzo serdecznie i ÅžyczÄ, aby Pani dobrze siÄ z nami czuÅa i miaÅa nas za przyjaciÃģÅ. ðđðđðđðđ
Pozdrawlaju ja was z prazdnikom ..Olga
jeszcze dodam, Rosja to przepiÄkny kraj. Jak wszyscy boryka siÄ z rÃģÅžnymi niedociÄ gniÄciami, ale geograficznie to piÄkny kraj i wierzÄ, Åže ludzie teÅž dobrzy. Szkoda, Åže swojÄ piÄknoÅciÄ nie potrafi siÄ podzieliÄ
DzielÄ sie za to swoimi pociskami artyleryjskimi.
â@@andrewmechanik5785DzielÄ siÄ, bracia sÅowianie, swoimi pociskami. MaÅadcy!
Putin i Tramp budzÄ siÄ po stuletniej hibernacji. Putin otwiera gazetÄ i siÄ Åmieje.
- Wiesz co Donald , komunizm w USA.
Tramp otwiera gazetÄ i mÃģwi:
- Zamieszki na granicy polsko - chiÅskiej.
To sÄ pieniÄ dze Unii Europejskiej, z tÄ rÃģÅžnicÄ Åže Polska musi je po kilku, lub w najlepszym wypadku po kilkunastu latach oddaÄ je wszystkie z powrotem.
Tu nie ma nic za darmo! Åŧeby dostaÄ dotacje do budowy drÃģg, trzeba przedstawiÄ dobry biznes plan z wyliczonÄ na przyszÅoÅÄ caÅkowitÄ spÅatÄ otrzymanych pieniÄdzy.
Emigranci, zwÅaszcza ze wschodu bardzo czÄsto myÅlÄ , Åže Unia Europejska rozdaje pieniÄ dze za darmo. PieniÄ dze za darmo sÄ tylko w niektÃģrych przypadkach (zabytki, kultura, nauka, natura) i to doÅÄ rzadko.
Jestem historykiem sztuki. NIE MA ÅŧADNYCH DARMOWYCH DOTACJI z UE na polskie zabytki. Åŧadnych! OdsyÅam do mego wpisu obok.
A skÄ d Unia ma pieniÄ dze?Åŧe skÅadek, ktÃģre wpÅacajÄ c wszystkie kraje czÅonkowskie,ÅÄ cznie z PolskÄ ,i dotacje otrzymujÄ wszystkie kraje,nawet te bogate jak Niemcy czy Francja.Oni otrzymujÄ najwiÄcej. Ruscy i UkraiÅcy myÅlÄ , Åže Polska rozwinÄÅa siÄ tylko dziÄki dotacjom, a to tak nie jest. Teraz teÅž dostaje pieniÄ dze z K PO,ktÃģre byÅy wstrzymane na kilka lat bo im siÄ nasz rzÄ d nie podobaÅ, ale to jest poÅžyczka, ktÃģra trzeba oddaÄ. Nie ma nic za darmo
To prawda w krajach UE dba siÄ o bezpieczeÅstwo
Nie pomyl siÄ. Åŧona przywiozÅa z USA "miÃģd" z dozownikiem. - na metce plaster miodu i pszczoÅa. StaÅo to w kuchni koÅo zlewu. StaÅo i staÅo- czekaÅem aÅž Åžona sprzÄ tnie/ Nie, Åže nie sprzÄ tam ale nawet jak coÅ jest pieprzniÄta to ma swoje miejsce/ . W koÅcu zÅapaÅem.i do ... pyska . UraczyÅem.siÄ pÅynem.do.mycia naczyÅ.
Rosjanie nie przyznajÄ siÄ do swojej biedy i braku eleganckich toalet na stacjach benzynowych i innych publicznych miejscach.
To kraj ktÃģry nam zazdroÅci gospodarnoÅci.
co to znaczy dostaliÅmy z Unii????My nic za darmo nie dostaliÅmy!!!!!! Skarbiec Unii zasilany jest skÅadkami czÅonkowskimi wszystkich paÅstw UE wiÄc Åžeby coÅ dostaÄ, najpierw trzeba wpÅaciÄ. A jak w budÅžecie UE brakuje kasy to bierze w imieniu wszystkich europejczykÃģw poÅžyczki, ktÃģre musimy wÅasnÄ praca pospÅacaÄ. To nie sÄ pieniÄ dze z nieba tylko pieniÄ dze z pracy kaÅždego ciÄÅžko pracujÄ cego czÅowieka w UE. Z tego co wiem to na razie Polska wychodzi w miarÄ dobrze czyli to co wpÅacamy bilansuje siÄ z tym co dostajemy. Orban jednak blokuje dla nas pieniÄ dze, ktÃģre wydaliÅmy z budÅžetu paÅstwowego na utrzymanie obywateli z Ukrainy.
Dla ludzi ze wschodu tak wyglÄ da Åwiat, ktoÅ zawsze daje i ludzie powinni mu byÄ wdziÄczni, a Åže to sÄ ich pieniÄ dze z podatkÃģw albo pieniÄ dze z wydobycia surowcÃģw, ktÃģre paÅstwo opodatkowaÅo to nie waÅžne.
WschÃģd to myÅlenie systemem klienckim
Pierwsze sÅyszÄ Åže Orban blokuje jakieÅ pieniÄ dze. Druga sprawa Polska wÅaca 39mld dostaje 4mld z powrotem tak to wyglÄ da obecnie.
Terotetycznie ( i chyba w praktyce ) , musimy siÄ rozliczaÄ przed UE , i Rosja musiaÅaby teÅž siÄ rozliczaÄ z pieniÄ ÅžkÃģw przed UE
Inne osoby teÅž tak napisali ð
Nie mogÄ juÅž sÅuchaÄ tych bzdur. Jak siÄ tyle mieszka w Polsce, to juÅž co nieco powinno siÄ wiedzieÄ, Åže UE nic za darmo nie daje. No, chyba Åže siÄ nie chce nawet komentarzy czytaÄ. A szkoda, bo wiele z nich otworzyÅoby tej osobie oczy, i pomogÅo coÅkolwiek zrozumieÄ, w jakim Åwiecie Åžyje. Ale najwyraÅšniej nie chce wiedzieÄ, i ciÄ gle powtarza swoje
pieniadze unijne sa kazdego europejczyka Polaka, Niemca, Francuza itd. to, sa pieniadze nasze obywateli Europy ! a propos Polska to, wiecej dostaje niz wplaca do Unii, wiec prosze co niektorych aby ugryzli sie w jezyk ! poza tym informacje mozna znalesc rowniez w internecie !
"Ty musisz znac gdzie sÄ czyste toalety zeby ty mogÅ tam zjeÅÄ zupÄ"
-------------
W Rosji nie ma restauracji ? Konsumuje siÄ w toalecie ?
A chciaÅbyÅ, bÄdÄ c w podrÃģÅžy, coÅ zjeÅÄ w miejscu gdzie sÄ brudne toalety a lbo ich niema?
W Rosji kilka toalet to jest tylko w paÅacu Putina.
Polska dostaje z UE swoje pieniÄ dze. PÅacimy wysokie skÅadki ktÃģrych nawet w caÅoÅci nie wykorzystujemy a jeszcze do tego nie moÅžemy wydawaÄ pieniÄdzy na to co chcemy tylko wedÅug sugestii UE.
ProszÄ sprawdziÄ w internecie informacje na temat skÅadek Polski do UE i ile otrzymaliÅmy.Na razie dostaliÅmy 3razy wiÄcej niÅž wpÅaciliÅmy.
O znalazÅ siÄ ekspert antyunijny ð
W ciÄ gu 19 lat czÅonkostwa w Unii Europejskiej Polska otrzymywaÅa ok 12 mld euro. StanowiÅo to rÃģwnowartoÅÄ okoÅo 3% rocznego Produktu Krajowego Brutto mierzonego dla Polski (PKB to wskaÅšnik odzwierciedlajÄ cy wielkoÅÄ osiÄ gniÄtej produkcji dÃģbr i usÅug w danym kraju)
Polska wpÅaca co roku skÅadkÄ do UE . Po odjÄciu tej skÅadki, wartoÅÄ (netto) otrzymanych funduszy to 1,9% naszego PKB.
W 2027 roku Polska najprawdopodobniej bÄdzie pÅatnikiem netto UE, czyli nasze wpÅaty do budÅžetu ogÃģlnego UE bÄdÄ wiÄksze od ÅwiadczeÅ z niego otrzymywanych.
Nie rozumiem Pani zdziwienia Nie jest Pani w kraju pod wpÅywem rosji , tylko w kraju cywilizowanym. I dlatego taka rÃģÅžnica.
Tylko 50% jest pieniÄdzy z UE
6% polskiego budÅžetu, odsyÅam do mojego wpisu.