Kolejne pomysly na filmy: porownanie zapraw posadzkowych, jastrychow, wylewek itd.. Porownanie pianek montazowych, klejow budowlanych (tych podobnych bo pian montazowych), pian do obsadzania drzwi i okien itd.. porownanie klejow do plytek - najtansze vs wysokoelastyczne, do stosowania w basenach itp. praktycznie z kazdej dziedziny mozna takie testy robic. Sledze kanal i czekam na nowe matrialy! Pozdro Mario🎽🔨🧱
Mariusz. Człowiek który zagina czasoprzestrzeń. Sam pokazuje wszystkie tajniki remontu w tak prosty i przejrzysty sposób że aż grzech nie spróbować. No i wtedy pojawia się zderzenie z rzeczywistością. Ja nie potrafię zagiąć czasoprzestrzeni i tak łatwo u mnie już nie idzie :D
Witaj Mario !!! Dziękujemy z żoną za fajne i pomocne filmiki. Właśnie jesteśmy na etapie wykończenia naszego nowego domku i twoja praca , porady i testy są nam bardzo pomocne !!! Dziękujemy i pozdrawiamy. 😀
Knauf rotband polecam do obróbki głębokich dziur np dziura mająca otwór głębokości powyżej 5 cm. Wydaję mi się, że idealnie nadaję się na obrobkę glifow w około okna drzwi balkonowych po ich wymianie , co Sam dokonałem śmiało można nim wydaje mi się zakrywać powierznie z głębokimi wyrwami i mamy np duzą powierznię na spokojnie do obróbki np majać rozrobione całe wiaderko tej zaprawy. NA zakończenie wykończyć gładzią :)
Super film! Trochę za późno podczas remontu go obejrzałem... :) ale ze swojej strony mogę powiedzieć że do wszystkiego używałem w mieszkaniu gipsu tynkowego Knauf Goldband (ubytki, nasadzenia puszek elektrycznych, przykrycie okablowania) - i się trzyma. Dopiero wykończeniowo przerzucam się na gips polimerowy - przede wszystkim do łazienki, gdzie mam dość wilgotno. Mam nadzieję że się sprawdzi. pozdrowienia!
Mam pomysł na filmik. Może porównał byś nośność ścianek działowych z porothermu, ytonga, dziurawki, pustaka z keramzytu i płyty g-k. Sklecisz szybko kilka ścianek od razu mógł byś użyć kilku metod murowania np. klej do gazobetonu, gotowa zaprawa murarska, robiona samodzielnie zaprawa i pianka do murowania np. cegły porysowanej. W necie pełno dywagacji o tym z czego robić działówki, a Ty mógł byś przybliżyć temat. Kto, za łapka w górę!
Genialny odcinek. Opowiedziałeś na pytania które nurtowały mnie od dłuższego czasu! Btw z tego co pamiętam, to rotbanda można narzucać cieńszą warstwą (chyba od 5mm). Pozdrawiam.
Świetny odcinek! Ostatnio mieliśmy remont w starej kamienicy, dużo łatania dziur po wyrwanych futrynach, wtapianie narożników, szpalety okienne, itp. Wszystko robiłem klejem gipsowym oraz gipsarem lub 2 w 1 - niby gładz, ale można łatać grubsze ubytki. jak na początkującego, muszę przyznać, że klej z Doliny oraz 2 w 1 śnieżki bardzo dobrze się sprawdziły. Szpalety w oknach wykonywałem z odpadków regipsów, wtapiając narożniki klejem gipsowym (wszystko w workach). nawet klej gipsowy jest sympatyczny w obróbce, oczywiście szpachelką, nie gabką. Po zaklejeniu i wyrownaniu powierzchni szpachlą, przyszła kolej na gładź. gładz 2 w 1, jak wspomniałem, ładnie łata drobniejsze ubytki, i jest podatna na obróbkę gabką. Do załatania potężnych dziur użyłem tynku knauff, jednak na obróbką nie był za bardzo podatny. Używalem zatem dwóch produktów, i w zależności od potrzeb wyrabiałem odpowiednia dla siebie konsystencję. Ilość produktów jest powalająca, stąd zdecydowałem się działać na tym, co poleciła miła obsluga Castoramy. Czas nie grał roli, bo i tak robiłem to po raz pierwszy. jakość przed malowaniem bardzo zadowalająca. Czas zapoznać się z odcinkem dotyczącym łazienki - folia w płynie, mapei do płytek, narzędzia do cięcia, rodzaje ostrzy - to temat, który z przyjemnością ogarnę. Dzięki za konkrety i przyjemne przedstawianie tematu. V
Dzięki, właśnie szukałem tych różnic. Jestem na etapie adaptacji strychu do użytku. Mario (MB) i Krzysiek (R4U) to moi nauczyciele. Serdecznie pozdrawiam 🖖
Bardzo przydatny odcinek. Szczególnie w obecnym zalewie różnorakich produktów i mnogości ich nazw. I ile pracy włożone w ten odcinek! Doceniam, szanuję, dziękuję. :)
Jak zwykle bardzo fajny film :) obecnie remontuje swój dom i jestem na etapie szpachlowania- w większości używam z wiadra gotowego bo jednak idzie zaoszczędzić na czasie
Jak zwykle profesjonalnie. Ja pod Twoim natchnieniem zacząłem coś nowatorskiego _ ocieplam poddasze styropianem a nie wełna. Jeśli ktoś się nosi z zamiarem to zapraszam
Ja tylko ostrzegę ! Mario super filmik ale albo ja trafiłem na taka serie produktów z doliny nidy albo marka się popsuła , do rzeczy : remontuje mieszkanie i kleje płyty GK do sciany , kupiłem na początek 6 worków kleju do płyt GK z doliny nidy , wszystko oczyszczone , zagruntowane i zrobione tak jak należy , nałożyłem klej na scianę , potem płytę do sciany i dobiłem a następnego dnia płyty same odparzały , dobrze że tylko jeden pokój do poprawek był ... rozmawiałem z sprzedawcami i fachowcami to każdy mówił ze to wina kleju , pare dni później znowu zdrapałem resztki kleju z doliny nidy , kolejny raz zagruntowałem wszystko i zrobiłem tym razem Franspolem i nie było żadnych probllemów , dlatego polecam klej gipsowy z Franspola ! a na dolinę nidy proszę brać poprawki ;)
Akurat finisze z wiadra to polimery, tam wysychanie = wiązanie. Dlaczego? Bo przy wysychaniu łączą się cząsteczki w docelową sieć polimerową. Woda jest w nich blokadą sieciowania, ale jak już wyschną to woda nic już z tym nie robi (to samo z lakierem akrylowym, folią w płynie, gruntem itp). Problem z gładzią polimerową (choć to nie do końca poprawne bo to i tak wypełniacz jest mineralny) jest taki, że wysychanie powoduje jednak pewien skurcz więc nie nadaje się do wyrównywania czy zaklejania dziur. To tylko ma dać warstwę ostateczną. Gipsy jak to gipsy wiążą pod wpływem wody więc woda jest częściowo uwięziona między cząsteczkami gipsu co nadaje wytrzymałości. Nadmiarowa woda odparowuje, ale to dzięki wodzie jest nadawana wstępna wytrzymałość. Wszystkie produkty gipsowe oprócz gipsu budowlanego są modyfikowane by wydłużyć czas wiązania :) Co jest śmieszne każdy bywa czym innym modyfikowany, zdarzyło mi się że zostało za mało kleju gipsowego do klejenia G-K i postanowiłem dosypać gipsu szpachlowego i w 30s gips związał a wiadro było gorące. Myślę, że fajnie by było zrobić odcinek o gładziach na mokro. Trochę temat był ruszony przy Renova RV13 (gładź wapienna) w piwnicołazience, ale są produkty takie jak Cekol GS-250 (gipsowa) czy Cekol C35 (cementowo-polimerowa). Oczywiście większość ma odpowiedniki innych producentów jak Atlas czy Dolina Nidy. Może warto by było coś w ten deseń zrobić, czym taniej, czym łatwiej zrobić gładzie na mokro, bez szlifowania i jaki jest efekt końcowy.
Warto coś dodać o produktach jak np. Acryl Putz Masa Naprawcza - produkt idealny na poprawki po malowaniu i szybkie naprawy na gotowych ścianach. Rewelacja.
Mario, zrób filmik o klejach i gruntach do plytek ale na trudne powierzchnie.. np plyta osb która delikatnie ,,chodzi,,. Lub ogrzewanie podłogowe.. . Ostatnio na rynku jest tego duzo a ciekawy jestem dzialania... proponuje np produkty atlas plus, geoflex, geoflex ultra, albo produkt kreisel 111. Pozdrawiam.
Jestem w trakcie gipsowania ścian (tynki cementowo-wapienne), robię to pierwszy raz. Na pierwszą i drugą warstwę używam Knaufa super finish. Połowę mieszkania mam już wyszlifowaną i efekt jest niesamowity. Kładzenie drugiej warstwy i szlifowanie jest całkiem proste. Pierwsza warstwa jest dość upierdliwa, bo staram się nie przekraczać tych 3mm grubości, a powierzchnia tynku nie zawsze jest idealna. Odnośnie uzupełniania ubytków, to tak jak Mario pokazał korzystałem ze gipsu szpachlowego, natomiast wczoraj podczas robienia gładzi zauważyłem większy ubytek, to go wypełniłem uniflotem, ustawiłem w małej odległości grzałkę i zanim doszedłem do tego miejsca z gładzią (jakieś kilkanaście minut), to uniflot zdążył związać. Z chęcią obejrzę podobny film z klejem do płytek - w grudniu zabiorę się za kładzenie płytek, więc w sam raz taka wiedza się przyda :)
Fajny film. Dzięki Twoim filmom robiłem generalkę w swoim mieszkaniu oczywiście na miarę osoby, która nigdy wcześniej nie trzymała kielni w ręce. Myślę, że takich osób jest na Twoim kanale więcej. Wielu rzeczy człowiek uczy się w trakcie, ale te filmy to naprawdę duża zaliczka. Odnośnie gładzi od cekola, to nie polecam. Ciężko się ją szlifuje. Pierwsze dwa pomieszczenia robiłem tą gładzią i o ile na ścianie jakoś to poszło, to na suficie dostawałem wypieków. Ręczna obróbka możliwa, ale tylko przy naprawdę cienkiej warstwie. Pozdrawiam serdecznie.
Jako elektryk, bo powoływałeś się na nich przy gipsie budowlanym - można pracować z tym gipsem i rzeczywiście ładnie łapie puszki i kable, ale... nie wolno wypełniać ubytków nim, a gdy się szpachluje, to nigdy "na równo" z tynkiem. Gips budowlany pęcznieje, później bardzo trudno się go usuwa. Jeśli na gips budowlany osadzać kable, to jedynie na placki lub w zagłębieniu zostawić z takim meniskiem wklęsłym, żeby później uzupełnić MP75 lub Rotbandem, a później na to gładź. Jeszcze jedno - gips budowlany zostawia paskudny ślad i jeśli nie zastosuje się kombinacji jak pisałem przed chwilą, to później spod farby potrafią ciemniejsze plamy wyłazić po miesiącach/latach.
Ale jeżeli po gipsie powstaja plamy, to dlaczego miałyby powstac tylko w miejscu wypełnienia nim szczelin na kable? Przecież na reszcie ściany pod gładzią też jest ten sam gips, więc równie dobrze ściemniłby całą powierzchnię.
Mario to ja się wypowiem swoimi doświadczeniami. Nie skonczyłem zadnej szkoły budowlanej, ani kursów, ale już od ok 2 lat a mam 21 remontuje dom, zajmuje to długo fakt faktem, ponieważ robię dosłownie po godzinach, i to bez żadnego doświadczenia. Oglądam twoje filmy i to motywuje mnie do pracy. Najpierw gładź na klatce schodowej. Na suchy tynk bez gruntu. Efekt?! Dzisiaj się sypie praktycznie cały czas, całe szczęście że nie pomalowałem tego, było by skrobanie pewne. Później postawiłem ściankę działową zwykłą prostą. Do łączenia użyłem uniflott'a i z tego co zauważyłem to przy precyzyjniejszych pracach trzeba urabiać bardzo małe ilości bo szybko twardnieje. Proste zabudowy z gk, obrabianie okien i oczywiście wygładzanie cały czas omegą. Wtedy zauważyłem że coś jest nie tak, bo gładź szlifowała się tak szybko że końcowy efekt osiągałem zwykłą kartką papieru, bo wszystkie kostki i pace ścierne rysowały. Wtedy dowiedziałem się o gruntach, więc tą gładź zagruntowałem przed malowaniem i było to bardzo dobre rozwiązanie. Tak zrobiłem pierwszy pokój, sypialnię. Jednak po obróbce okna zostały mi ślady łączenia starej gładzi z tą co założyłem widoczne fakt faktem tylko pod swiatło ale jednak. Wziąłem wiec na korytaarzu usunąłem starą gładź i wtedy gładząc całą ścianę byłem zadowolony z efektu. Później remont 2 pokoju, również zeskrobałem stary gips i robiłem na nowo, fakt tynki krzywe, ale po prostu nie ma możliwości skuć, ze względu na okresy sezonowania nowych tynków, pozostaje tylko płyta ale stwierdziłem że to pokój dziadków, gdzie dziadek robił tynki i szpachlował i jego robota i tak najlepsza. Zabrałem się za salon, tutaj nielada wyzwanie. Na jedną ścianę poszła zabudowa gk, na drugą zagruntowałem i na omegę wkleiłem siatkę bo ściana popękana i zakupiłem Cekola C45 w wersji Finisz czyli polinerową gładź sypką. I to był strzał w dziesiątkę, fakt najtańsza ona nie jest, ale i tak lepsza cena niż za gotowe masy. Jest optymalnie twarda, szlifuje się łatwo, ale nie zostają rysy, po szlifowaniu gładź jest praktycznie idealna. Teraz jestem w trakcie remontu swojego pokoju, kupiłem gładź bezpyłową cekola gs-250, i chyba coś robiłem źle, bo sfekt wyszedł bardzo marny. Więc doszedłem do wniosku, że najlepiej pracuje mi się metodą zagruntować, Warstwa omegi z siatką, grunt i na wierzch cekol c 45 Finisz. Metoda dwuwarstwowa i szybka, cena Omegi rekompensuje cenę cekola i ściany w niedużych pieniadzach i małym nakładem pracy są gładkie, a do wyrównywania cekola używam nie pióra a noża 60cm, nakładam pacą i to jest dla mnie najlepsze rozwiazanie, pozdrawiam!
jesli chodzi o gladzie polimerowe to stawiamy na Flugger SLR ewentualnie Tikkurile Presto LF+ ktore aplikujemy walkami do gladzi od Fluggera lub Parfait Liss , jesli mowimy o gruncie do szpachlowania to tylko i wylacznie ,,niekapek '' od Fluggera jesli mowimy o szpachelkach to tylko i wylacznie szpachelki i piora od Fluggera ewentualnie zestaw nozy od Parfait Liss .Jesli mowimy o ubraniu roboczym to tylko i wylacznie Snikers a nie typowa kraciak koszula :),wyzej wymienione produkty sprawiaja ze szybko setetycznie i efektywnie wykonujemy prace , wygladamy profesjonalnie w oczach inwestora co przyczynia sie do tego ze zarabiamy dobre pieniadze :) .Pozdrawiam
Dobrze to słyszeć, od dawna czekam na film z nakładania gładzi wałkiem w wykonaniu Mario!🙂 Pomysł na następny film: zakładanie płytek z systemem samopoziomującym. Jestem ciekawy Twojej opinii. 🙂
Temat bardzo prosty. Wałek długi kłak, gładź polimerowa, np cekol c45 finisz, dobry lizak i heja. Konsystencja gesciejsza jak producent mówi. Długo się nakłada, ale dużo szybciej jak nakładanie ręczne. Przy tej gładzi na ścianie 5 x 2,7 nakładasz całą, obficie i nadmiar zgarynasz lizakiem 60cm. Po 2 razie na ścianie masz lustro :) sprawdzone od 3 lat. Pozdrawiam
witam porównanie bardzo dobre, lecz sprawdzałeś może jak miałeś osadzone narożniki ich wytrzymałość na uderzenia, ponieważ np gips jest twardszy od gładzi i mnie np uczono że lepiej np gładź zaczynać od 2x gips szpachlowy narożniki to samo na gipsie szpachlowym ponieważ jest twardszy i ciężej uszkodzić czy to ścianę czy narożnik, a co do gładzi to też takie doświadczenie że np do szpachlowania uzyskaliśmy fast g1 jest lepsza w konsystencji chodzi do nakladania lepiej się ja szlifuja ( maszyna ) lecz ręcznie też nie byli źle ( przy szlifowaniu czuć było że jest tak jakby bardziej spujna), a co do mas na spoiny to dużo lepszy miałeś test gdy je obciazales ( bo przecież żaden nie zrywa taśm) tylko działa na nie siły pracy płyty na boki, i tu wiadomo że szybciej popeka spoina zaciągnięty gipsem który jest twardy ale kruchy niż Vario który jest bardzo twardy ale także "elastyczny ", lecz muszę przyznać że bardzo lubię oglądać twoje filmy które nie jednej osobie pomogły w remoncie,pozdrawiam
To prawda nie zagruntuj i nie masz linii obrony, ale dobrze, że jak się robi dla siebie i o gruntowaniu zapomni to mimo wszystko będzie trzymać. Tylko na słabych podłożach, pylastych grunt niezbędny. Co innego dobry beton.
@mario budowlaniec, zawsze z dużą przyjemnością oglądam twoje filmy i słucham twoich opinii i ocen. Z chęcią obejrzałbym kolejne porównania pianek montażowych.Pozdawiam
Gips szpachlowy dolina nidy.kupilem przez pomyłkę bo chcialem gładź ale pośpiech był karą.urobilem pelne 12kg wiaderko i gdy doszedlem do polowy sciany to kielni nie mogłem wbić.po ponownym wymieszaniu nie zdazylem dojsc do sciany i mase trzebabylo wykuwac z wiadra 😂.da się go obrobic na mokro ale jest duze ryzyko ze podczas malowania zacznie przyklejac sie do wałka mimo ze wyglada to na udany zabieg mimo gruntowania i zabawy w czyszczenie scian.osobiscie za najlepszy gips uwazam megaron super finisz.mozna klasc go grubo,dosc dobrze sie szlifuje i nie wiąże szybko we wiaderku.spokojnie mozna urobić wiaderko po same brzegi ALE przed wymieszaniem kolejnego wiaderka trzeba idealnie je wyczyścić z poprzedniej masy inaczej moze powtorzyc sie sytuacja ze podchodzisz do sciany a kielni nie mozna wbić.to samo z mieszadłem.druga gładź przeze mnie testowana to był satyn,podobno dedykowana do szpachlowania maszynowo.dlugo schnie i gdy zostanie nam urobione w wiaderku to wystarczy je zamknac lub szczelnie przykryc i przyjsc na drugi dzien i pracowac nim dalej.sciagnie dopiero na ścianie.niestety minusem jest ze grubsza warstwa pęka wiec nadaje sie tylko do ostatecznego gładzenia.megaron w mojej ocenie jest najbardziej uniwersalny pod kazdym wzgledem.testowalem tez niektore niemieckie drogie jak szatan szpachle ktore wydaje mi sie ze albo są do niczego albo nie potrafie nimi pracować totez natychniast je odstawilem w cholere.to tylko moja ocena.oby pomocna.pozdrawiam
Ponieważ modna jest termoekologia docieplenie z zewnątrz może być niewystarczające, a zwłaszcza gdy mamy ściany z żelbetonu, balkony i tarasy wylewane razem z stropami i doskonale się sprawdzają jako radiatory lub ciężkie masywne ściany w które ciepło wsiąka jak w gąbkę.. Również dzisiejsze standardy wykończenia są powiedzmy inne i można poprostować szybko tynki do kątów prostych bez tony worków tynków i gipsów.. Przy docieplaniu od wewnątrz trzeba tylko nie przesadzić i nie przesunąć punktu pary do wewnątrz ściany. Jeśli mamy jakiekolwiek docieplenie z zewnątrz, to właściwie nie powinno być obawy.. Zmniejszymy tempo przekazywania ciepła do ścian i wahań w nich temperatury.. Ja stosuje 2cm styropianu klejąc na plackach kleju do zatapiania siatki - nie osłabiany i nie trzeba będzie żadnych dodatkowych kołków.. Kleimy na 7 plackach nanosząc go na płytę i delikatnie zarysowując ewentualnie jego gładką powierzchnię. Przykładamy delikatnie do ściany i odciągamy. Teraz miejsca znaczone i zwilżone doczyszczamy, manewrując zaprawą między punktami. Doskonale się to robi nakładając i zdejmując klej spodnią częścią kielni, ilość zabrudzeń jest minimalna.. Większe nieszczelności możemy uzupełnić pianką. Najlepiej dorobić sobie dłuższy wężyk z rurek np. do napowietrzania akwarium z spłaszczoną końcówką. Te oryginalne są za krótkie, a puszkę z pianka należy trzymać zaworem w dół. Na płyty można przykleić silikonem różnego rodzaju panele od podłogowych po ścienne, których teraz na rynku wybór jest ogromny. Ja po staremu najpierw zaciągam tanim szarym klejem i zatapiam siatkę, a potem biała wersją tego kleju i na koniec nakładam gładź wapienną, cementową lub polimerowo cementową w kombinacjach.. Polimerowo cementową można rozrobić do gęstości farby i tak użyć.. Takie tynki są bardo odporne i maskują spękania powstające na skutek pracy konstrukcji budynku. Gładź wapienna jest o tyle dobra, że doskonale hamuje powstawanie wszelkiego rodzaju grzybiczych zabrudzeń. Zacierać można szpachlami lub pacami z gąbką.. te nacinane są bardzo skuteczne i otrzymujemy gładką matową powierzchnie. Na drugi dzień można również przeszlifować siatkami, a ilość pyłu w porównani do gipsów jest minimalna. Pył jest dużo cięższy i opada przy ścianie.. Tą samą technikę stosuje jako podkład pod glazurę, późniejsze poprawki instalacji czy wymiany wzornictwa można dokonać za pomocą dobrego brzeszczota, bez używania kilofa ;).. Zbrzydło mi już kucie i skrobanie starych spękanych gipsów z pleśnią... Tak technicznie z grubsza spoiwa są dwa generalnie jeśli chodzi o sposób wiązania i wysychania - Powietrzne by związać wymagają wyschnięcia i trudno się w nich rzeźbi po podeschnięciu górnej warstwy i hydrauliczne - wiążą w całej masie i zazwyczaj dłużej zachowują plastyczność.. Kleje do styropianu są zazwyczaj powietrznymi i dzięki swojej wytrzymałości i przyczepności doskonale również nadają się na cienko warstwowe przecierki i wzmocnienia pylący się powierzchni i samych zacieranych gładzi, zwłaszcza po dodaniu mikro włókien.. Gips jest spoiwem powietrznym i higroskopowym - chłonie wilgoć i zmienia wymiary w zależności od wilgotności.. Zbyt cienka warstwa będzie nie równo pracowała oraz bardzo łatwo ulega gradacji biologiczno grzybiczym.. Jego stosowania bez specjalnych dodatków jest ograniczone do środkowych kondygnacji dobrze wentylowanych i suchych pomieszczeń..
Skoro o instalacjach. Warto przy okazja przestawić sobie gniazdka w wygodniejsze miejsca i zwiększyć ilość kontaktów oraz uzupełnić instalację o przewód uziemiający... Puszki na nieco obszerniejsze z pewnym uchwytem //z tych starych często gniazdka lubiły się wyślizgiwać i wyszarpywać.. // Najlepiej rozmieszczać przy drzwiach, bo łatwo jest tam potem je zlokalizować oraz 60-80 cm od rogów ścian.. Te na środku pomieszczeń najczęściej lądują za meblami i mamy potem elektrownie przedłużaczy na podłodze. Na filarkach przyokiennych montuje sobie jeszcze od razu listwę, którą mogę wyłączyć wiele urządzeń jednym magicznym pstryczkiem.. Do łączenia używam pociętych listw zerujących - Bardzo dobre gwinty i silny uchwyt, da się w jednym oczku połączyć nawet cztery przewody zaciskając w bardo pewny i wygodny sposób.. Do punktowego łapania przewodów najlepiej klej termiczny, od razu mamy sztywne zaczepienie, a potem już dowolny materiał..
13:39 Potwierdzam. 4 letni gips szpachlowy Dolina Nidy wiązał już w trakcie mieszania jeśli za mało dodałem wody. Jak dodałem więcej to wiązał już w ciągu następnych 3 minut, a nawet ten związany był twardo-plastyczny i jak był to placek to był w takim stanie nawet 24 godziny później. Zakładam, że zastygł dopiero jak już cała woda z niego wyszła. To takie rzeczy z doświadczenia z bardzo przeterminowanym gipsem :D
Hej Mario. Odwalasz naprawdę świetną robotę swoimi filmami. W związku z tym miałbym prośbę. Czy mógłbyś może nagrać coś o tynkowaniu ścian zewnętrznych na gołym pustaku/cegle np. garaż czy jakaś przybudówka. Czym i jak żeby nie pękało, miało w miarę porządny wygląd i było odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki i pozdrawiam.
Gładź spoko na wykończenia/ wtapianie narożników bo jest miękka w obróbce a klej gipsowy bardzo szybko schnie, można jego nakładać grube warstwy i jest twardy jak beton
Witam. Bardzo lubię pana filmy kilka razy mi pomogły . Mam pytanie , czy mógłby pan zrobić film jak poprawnie używać silikonu itp materiałów. Nie jest to tak łatwe jak się wydaje . Proszę poradnik jak dobrze silikonować np. Zlew w kuchni czy coś takiego. Pozdrawiam
Mój pierwszy remont. Montaż klimatyzacji i trzeba załatać dziury po instalacji. Obecnie na scianie tynk gipsowy, gładź polimerowa i farba. Rozumiem ze po instalacji wymieść pył, oskrobać ranty nożykiem, gruntowanie, tynk gipsowy wyrównać pacą szerzej niż bruzda i po wyschnięciu delikatnie pociągnąć gładzią polimerowa. Na koniec dotrzeć i malowanie? Nie chce robić gładzią całej ściany od zera tylko w okolicach instalacji. Nie będę to pękać z czasem? Mieszkanie w bloku. Budynek 4 letni. Proszę o podpowiedzi
Super to wszystko opisane! Muszę "zakleić" otwór wokół rury ABS wprowadzonej do wywiewu wentylacyjnego nad okapem. Rozumiem z filmiku że gips budowlany będzie dobrym wyborem ?
Ja chętnie bym zobaczył wylewkę samo poziomującą w jak najcieńszej formie. Obecnie odbiera się domy i mieszkania z stosunkowo równą posadzką ale jest ALE. Winyle czy parkiet klejony potrzebuje posadzki równej jak stół. Planuje właśnie wylać coś na miksokreta. Potrzebuje tak naprawdę wylać 0,5-1cm maksymalnie. 🤔🤣 jest ciężko się zdecydować co będzie najlepsze
Przydało by się porównanie farb. Na ścieralność i jakość koloru po dolaniu białej farby np do 3 producentów dolewamy po 10ml Białej i porównujemy na scianie i tak kilka razy będziemy wiedzieć która farba jest bardziej napigmentowana i będzie miała lepsze krycie.
Bardzo chciałbym zobaczyć porównanie pianek montażowych na pistolet zimowych , szybkich z tytana(nakładana na mokro) , z soudala przeciwpożarowych (czerwonych one są strasznie kruche :D chodzi o wydajność , gęstość, niskie temperatury pozdrawiam
Super filmik, dziękuję. Proszę mi doradzić mam duże ubytki w solbecie I szpary miedzy pustakami, majstry u mnie używali pianki ale dużo zostało przy ścianach zewnętrznych że są przeswity na zewnatrz. Czym mógłbym tonuzupelnic bardzo proszę o poradę.
Nigdy nic nie budowałem, ale tak przyjemny jest ten kanał, że jestem regularnym widzem i potrafię już zbudować pół miasta XD
Gotham city zbuduj! I zostan batmanem.
Kolejne pomysly na filmy: porownanie zapraw posadzkowych, jastrychow, wylewek itd.. Porownanie pianek montazowych, klejow budowlanych (tych podobnych bo pian montazowych), pian do obsadzania drzwi i okien itd.. porownanie klejow do plytek - najtansze vs wysokoelastyczne, do stosowania w basenach itp. praktycznie z kazdej dziedziny mozna takie testy robic. Sledze kanal i czekam na nowe matrialy! Pozdro Mario🎽🔨🧱
Mariusz. Człowiek który zagina czasoprzestrzeń. Sam pokazuje wszystkie tajniki remontu w tak prosty i przejrzysty sposób że aż grzech nie spróbować. No i wtedy pojawia się zderzenie z rzeczywistością. Ja nie potrafię zagiąć czasoprzestrzeni i tak łatwo u mnie już nie idzie :D
Trza mieć wprawę :D
Witaj Mario !!!
Dziękujemy z żoną za fajne i pomocne filmiki.
Właśnie jesteśmy na etapie wykończenia naszego nowego domku i twoja praca , porady i testy są nam bardzo pomocne !!! Dziękujemy i pozdrawiamy. 😀
Ja też lece z remontem mieszkania razem z Mario! 💪
A ile ja już remontów w domu zrobiłem razem z Mario....
Knauf rotband polecam do obróbki głębokich dziur np dziura mająca otwór głębokości powyżej 5 cm. Wydaję mi się, że idealnie nadaję się na obrobkę glifow w około okna drzwi balkonowych po ich wymianie , co Sam dokonałem śmiało można nim wydaje mi się zakrywać powierznie z głębokimi wyrwami i mamy np duzą powierznię na spokojnie do obróbki np majać rozrobione całe wiaderko tej zaprawy. NA zakończenie wykończyć gładzią :)
Łapka za konkretne i rzeczowe porównanie oraz wnioski. Przejrzysta klasyfikacja i nie wymądrzanie się prowadzącego : ) Filmik mega przydatny,!
Dzieki za Twoje zaangażowanie w edukację budowlana internetu!
Bardzo dobra seria porównań i opisów co do czego się wykorzystuje, bo jest tego tyle że się można pogubić powoli... Super Mario! 🤟👏
Idealnie. Tego mi brakowało! Więcej podobnych tematów!
Super film! Trochę za późno podczas remontu go obejrzałem... :) ale ze swojej strony mogę powiedzieć że do wszystkiego używałem w mieszkaniu gipsu tynkowego Knauf Goldband (ubytki, nasadzenia puszek elektrycznych, przykrycie okablowania) - i się trzyma. Dopiero wykończeniowo przerzucam się na gips polimerowy - przede wszystkim do łazienki, gdzie mam dość wilgotno. Mam nadzieję że się sprawdzi.
pozdrowienia!
Mam pomysł na filmik. Może porównał byś nośność ścianek działowych z porothermu, ytonga, dziurawki, pustaka z keramzytu i płyty g-k. Sklecisz szybko kilka ścianek od razu mógł byś użyć kilku metod murowania np. klej do gazobetonu, gotowa zaprawa murarska, robiona samodzielnie zaprawa i pianka do murowania np. cegły porysowanej. W necie pełno dywagacji o tym z czego robić działówki, a Ty mógł byś przybliżyć temat. Kto, za łapka w górę!
Genialny odcinek. Opowiedziałeś na pytania które nurtowały mnie od dłuższego czasu! Btw z tego co pamiętam, to rotbanda można narzucać cieńszą warstwą (chyba od 5mm). Pozdrawiam.
Świetny odcinek! Ostatnio mieliśmy remont w starej kamienicy, dużo łatania dziur po wyrwanych futrynach, wtapianie narożników, szpalety okienne, itp. Wszystko robiłem klejem gipsowym oraz gipsarem lub 2 w 1 - niby gładz, ale można łatać grubsze ubytki. jak na początkującego, muszę przyznać, że klej z Doliny oraz 2 w 1 śnieżki bardzo dobrze się sprawdziły. Szpalety w oknach wykonywałem z odpadków regipsów, wtapiając narożniki klejem gipsowym (wszystko w workach). nawet klej gipsowy jest sympatyczny w obróbce, oczywiście szpachelką, nie gabką. Po zaklejeniu i wyrownaniu powierzchni szpachlą, przyszła kolej na gładź. gładz 2 w 1, jak wspomniałem, ładnie łata drobniejsze ubytki, i jest podatna na obróbkę gabką. Do załatania potężnych dziur użyłem tynku knauff, jednak na obróbką nie był za bardzo podatny. Używalem zatem dwóch produktów, i w zależności od potrzeb wyrabiałem odpowiednia dla siebie konsystencję. Ilość produktów jest powalająca, stąd zdecydowałem się działać na tym, co poleciła miła obsluga Castoramy. Czas nie grał roli, bo i tak robiłem to po raz pierwszy. jakość przed malowaniem bardzo zadowalająca. Czas zapoznać się z odcinkem dotyczącym łazienki - folia w płynie, mapei do płytek, narzędzia do cięcia, rodzaje ostrzy - to temat, który z przyjemnością ogarnę. Dzięki za konkrety i przyjemne przedstawianie tematu. V
Ale wiedzy. Obejrzę kilka razy żeby poukładać sobie to wszystko :)) super odcinek 👍 dziękuję
Ten odcinek był dla mnie bardzo ważny. Każdy twój odcinek jest bardzo wartościowy. Trzymaj się i dziękuję!
Dzięki, właśnie szukałem tych różnic. Jestem na etapie adaptacji strychu do użytku. Mario (MB) i Krzysiek (R4U) to moi nauczyciele. Serdecznie pozdrawiam 🖖
Bardzo przydatny odcinek. Szczególnie w obecnym zalewie różnorakich produktów i mnogości ich nazw. I ile pracy włożone w ten odcinek! Doceniam, szanuję, dziękuję. :)
Jak zwykle bardzo fajny film :) obecnie remontuje swój dom i jestem na etapie szpachlowania- w większości używam z wiadra gotowego bo jednak idzie zaoszczędzić na czasie
Mario, jesteś mistrzem! Tego filmu właśnie potrzebowałem.
Super wiedza ! Teraz taki sam filmik tylko z działu farb i pędzli itp
Jak zwykle profesjonalnie.
Ja pod Twoim natchnieniem zacząłem coś nowatorskiego _ ocieplam poddasze styropianem a nie wełna. Jeśli ktoś się nosi z zamiarem to zapraszam
Ja tylko ostrzegę ! Mario super filmik ale albo ja trafiłem na taka serie produktów z doliny nidy albo marka się popsuła , do rzeczy : remontuje mieszkanie i kleje płyty GK do sciany , kupiłem na początek 6 worków kleju do płyt GK z doliny nidy , wszystko oczyszczone , zagruntowane i zrobione tak jak należy , nałożyłem klej na scianę , potem płytę do sciany i dobiłem a następnego dnia płyty same odparzały , dobrze że tylko jeden pokój do poprawek był ... rozmawiałem z sprzedawcami i fachowcami to każdy mówił ze to wina kleju , pare dni później znowu zdrapałem resztki kleju z doliny nidy , kolejny raz zagruntowałem wszystko i zrobiłem tym razem Franspolem i nie było żadnych probllemów , dlatego polecam klej gipsowy z Franspola ! a na dolinę nidy proszę brać poprawki ;)
Akurat finisze z wiadra to polimery, tam wysychanie = wiązanie. Dlaczego? Bo przy wysychaniu łączą się cząsteczki w docelową sieć polimerową. Woda jest w nich blokadą sieciowania, ale jak już wyschną to woda nic już z tym nie robi (to samo z lakierem akrylowym, folią w płynie, gruntem itp). Problem z gładzią polimerową (choć to nie do końca poprawne bo to i tak wypełniacz jest mineralny) jest taki, że wysychanie powoduje jednak pewien skurcz więc nie nadaje się do wyrównywania czy zaklejania dziur. To tylko ma dać warstwę ostateczną. Gipsy jak to gipsy wiążą pod wpływem wody więc woda jest częściowo uwięziona między cząsteczkami gipsu co nadaje wytrzymałości. Nadmiarowa woda odparowuje, ale to dzięki wodzie jest nadawana wstępna wytrzymałość. Wszystkie produkty gipsowe oprócz gipsu budowlanego są modyfikowane by wydłużyć czas wiązania :) Co jest śmieszne każdy bywa czym innym modyfikowany, zdarzyło mi się że zostało za mało kleju gipsowego do klejenia G-K i postanowiłem dosypać gipsu szpachlowego i w 30s gips związał a wiadro było gorące. Myślę, że fajnie by było zrobić odcinek o gładziach na mokro. Trochę temat był ruszony przy Renova RV13 (gładź wapienna) w piwnicołazience, ale są produkty takie jak Cekol GS-250 (gipsowa) czy Cekol C35 (cementowo-polimerowa). Oczywiście większość ma odpowiedniki innych producentów jak Atlas czy Dolina Nidy. Może warto by było coś w ten deseń zrobić, czym taniej, czym łatwiej zrobić gładzie na mokro, bez szlifowania i jaki jest efekt końcowy.
rób kolego takie testy, czym więcej tym lepiej . Dobra robota
Warto coś dodać o produktach jak np. Acryl Putz Masa Naprawcza - produkt idealny na poprawki po malowaniu i szybkie naprawy na gotowych ścianach. Rewelacja.
Mario, zrób filmik o klejach i gruntach do plytek ale na trudne powierzchnie.. np plyta osb która delikatnie ,,chodzi,,. Lub ogrzewanie podłogowe.. . Ostatnio na rynku jest tego duzo a ciekawy jestem dzialania... proponuje np produkty atlas plus, geoflex, geoflex ultra, albo produkt kreisel 111. Pozdrawiam.
Osb z ogrzewaniem elektrycznym cekol cm16 💪💪
Jestem w trakcie gipsowania ścian (tynki cementowo-wapienne), robię to pierwszy raz. Na pierwszą i drugą warstwę używam Knaufa super finish. Połowę mieszkania mam już wyszlifowaną i efekt jest niesamowity. Kładzenie drugiej warstwy i szlifowanie jest całkiem proste. Pierwsza warstwa jest dość upierdliwa, bo staram się nie przekraczać tych 3mm grubości, a powierzchnia tynku nie zawsze jest idealna. Odnośnie uzupełniania ubytków, to tak jak Mario pokazał korzystałem ze gipsu szpachlowego, natomiast wczoraj podczas robienia gładzi zauważyłem większy ubytek, to go wypełniłem uniflotem, ustawiłem w małej odległości grzałkę i zanim doszedłem do tego miejsca z gładzią (jakieś kilkanaście minut), to uniflot zdążył związać.
Z chęcią obejrzę podobny film z klejem do płytek - w grudniu zabiorę się za kładzenie płytek, więc w sam raz taka wiedza się przyda :)
Dawaj porównania kleju do płytek
Dokładnie. Najlepiej na płycie OSB albo starych płytkach porównać zwykle i np wysoko elastyczne
Płytki na OSB tylko Cekol CM16 💪💪 kleiłem 2 lata temu w kuchni na niego i mega. Wtopiłem elektryczna mate na niego i płytki na to.
@@kamilsmiatek5410 CM16 to firma Ceresit, cekol ma oznaczenia C-9, C-10 i C-11
@@ukaszmika386 Masz rację pomyliło mi się z nazwą firmy🤷♂️ ale na 100% CM16
@@maniek22ea było już
fajny filmik, można zwariować szukając tego typu produktów w budowlanym
Fajny film. Dzięki Twoim filmom robiłem generalkę w swoim mieszkaniu oczywiście na miarę osoby, która nigdy wcześniej nie trzymała kielni w ręce. Myślę, że takich osób jest na Twoim kanale więcej.
Wielu rzeczy człowiek uczy się w trakcie, ale te filmy to naprawdę duża zaliczka.
Odnośnie gładzi od cekola, to nie polecam. Ciężko się ją szlifuje. Pierwsze dwa pomieszczenia robiłem tą gładzią i o ile na ścianie jakoś to poszło, to na suficie dostawałem wypieków. Ręczna obróbka możliwa, ale tylko przy naprawdę cienkiej warstwie.
Pozdrawiam serdecznie.
Zawsze miałem problem z wyborem przez różne nazewnictwa. Dzięki za pokazanie różnic 👌
Ogromna lawina wiedzy danym w temacie!
Super material - poprosze o to co zapowiadane pod koniec - pozdrawiam
Super filmik, oglądam z rodzinką! Pozdrawiam.
no chłopie kawał dobrej roboty zrobiłeś pozdrawiam serdecznie - czekam na inne testy
Jako elektryk, bo powoływałeś się na nich przy gipsie budowlanym - można pracować z tym gipsem i rzeczywiście ładnie łapie puszki i kable, ale... nie wolno wypełniać ubytków nim, a gdy się szpachluje, to nigdy "na równo" z tynkiem. Gips budowlany pęcznieje, później bardzo trudno się go usuwa. Jeśli na gips budowlany osadzać kable, to jedynie na placki lub w zagłębieniu zostawić z takim meniskiem wklęsłym, żeby później uzupełnić MP75 lub Rotbandem, a później na to gładź. Jeszcze jedno - gips budowlany zostawia paskudny ślad i jeśli nie zastosuje się kombinacji jak pisałem przed chwilą, to później spod farby potrafią ciemniejsze plamy wyłazić po miesiącach/latach.
Ale jeżeli po gipsie powstaja plamy, to dlaczego miałyby powstac tylko w miejscu wypełnienia nim szczelin na kable? Przecież na reszcie ściany pod gładzią też jest ten sam gips, więc równie dobrze ściemniłby całą powierzchnię.
chętnie zobaczę test i porównanie naturalnych materiałów takich jak tynki i farby gliniane oraz wapienne
Mario to ja się wypowiem swoimi doświadczeniami. Nie skonczyłem zadnej szkoły budowlanej, ani kursów, ale już od ok 2 lat a mam 21 remontuje dom, zajmuje to długo fakt faktem, ponieważ robię dosłownie po godzinach, i to bez żadnego doświadczenia. Oglądam twoje filmy i to motywuje mnie do pracy. Najpierw gładź na klatce schodowej. Na suchy tynk bez gruntu. Efekt?! Dzisiaj się sypie praktycznie cały czas, całe szczęście że nie pomalowałem tego, było by skrobanie pewne. Później postawiłem ściankę działową zwykłą prostą. Do łączenia użyłem uniflott'a i z tego co zauważyłem to przy precyzyjniejszych pracach trzeba urabiać bardzo małe ilości bo szybko twardnieje. Proste zabudowy z gk, obrabianie okien i oczywiście wygładzanie cały czas omegą. Wtedy zauważyłem że coś jest nie tak, bo gładź szlifowała się tak szybko że końcowy efekt osiągałem zwykłą kartką papieru, bo wszystkie kostki i pace ścierne rysowały. Wtedy dowiedziałem się o gruntach, więc tą gładź zagruntowałem przed malowaniem i było to bardzo dobre rozwiązanie. Tak zrobiłem pierwszy pokój, sypialnię. Jednak po obróbce okna zostały mi ślady łączenia starej gładzi z tą co założyłem widoczne fakt faktem tylko pod swiatło ale jednak. Wziąłem wiec na korytaarzu usunąłem starą gładź i wtedy gładząc całą ścianę byłem zadowolony z efektu. Później remont 2 pokoju, również zeskrobałem stary gips i robiłem na nowo, fakt tynki krzywe, ale po prostu nie ma możliwości skuć, ze względu na okresy sezonowania nowych tynków, pozostaje tylko płyta ale stwierdziłem że to pokój dziadków, gdzie dziadek robił tynki i szpachlował i jego robota i tak najlepsza. Zabrałem się za salon, tutaj nielada wyzwanie. Na jedną ścianę poszła zabudowa gk, na drugą zagruntowałem i na omegę wkleiłem siatkę bo ściana popękana i zakupiłem Cekola C45 w wersji Finisz czyli polinerową gładź sypką. I to był strzał w dziesiątkę, fakt najtańsza ona nie jest, ale i tak lepsza cena niż za gotowe masy. Jest optymalnie twarda, szlifuje się łatwo, ale nie zostają rysy, po szlifowaniu gładź jest praktycznie idealna. Teraz jestem w trakcie remontu swojego pokoju, kupiłem gładź bezpyłową cekola gs-250, i chyba coś robiłem źle, bo sfekt wyszedł bardzo marny. Więc doszedłem do wniosku, że najlepiej pracuje mi się metodą zagruntować, Warstwa omegi z siatką, grunt i na wierzch cekol c 45 Finisz. Metoda dwuwarstwowa i szybka, cena Omegi rekompensuje cenę cekola i ściany w niedużych pieniadzach i małym nakładem pracy są gładkie, a do wyrównywania cekola używam nie pióra a noża 60cm, nakładam pacą i to jest dla mnie najlepsze rozwiazanie, pozdrawiam!
Czyli kupować warto Omega👍💪
Świetny materiał rozjaśniło oby więcej takich porównań i testów 👍
Cześć Mario Budowlańcu, a może tak w przyszłości podejmiesz temat pękających ścian, jak się przed tym bronić, jak maskować, na co uważać, pozdrawiam.
Dokładnie szczegolnie w starym budownictwie w blokach z wielkiej płyty komunistycznej.
@@LEB45 Ja położyłem klej do siatki + siatkę +jeszcze raz klej do sitaki, na to gładź i jest git
pozdrawiam
akryl
Jesteś super Mario.. bardzo pomocny film..dzięki 👍👍👌👌
Bardzo przydatny ranking. Oby więcej takich produkcji.
Bardzo dobry poradnik Mistrzu!
Super filmy robisz Panie Mariuszu. Teraz kiedy wziąłem się za remont wiem jak niewiele wiem :)
jesli chodzi o gladzie polimerowe to stawiamy na Flugger SLR ewentualnie Tikkurile Presto LF+ ktore aplikujemy walkami do gladzi od Fluggera lub Parfait Liss , jesli mowimy o gruncie do szpachlowania to tylko i wylacznie ,,niekapek '' od Fluggera jesli mowimy o szpachelkach to tylko i wylacznie szpachelki i piora od Fluggera ewentualnie zestaw nozy od Parfait Liss .Jesli mowimy o ubraniu roboczym to tylko i wylacznie Snikers a nie typowa kraciak koszula :),wyzej wymienione produkty sprawiaja ze szybko setetycznie i efektywnie wykonujemy prace , wygladamy profesjonalnie w oczach inwestora co przyczynia sie do tego ze zarabiamy dobre pieniadze :) .Pozdrawiam
Ja robiłem seminem ce86 i ce68 rozrabiałem po trochu bo szybko łapią ale wszystko jak masełko wdzięczny materiał
Tego pana nikt nie lubi.
Tego pana kazdy kocha i ubostwia. Mario zyj nam 1000 lat. Dziekujemy.
Dobrze to słyszeć, od dawna czekam na film z nakładania gładzi wałkiem w wykonaniu Mario!🙂 Pomysł na następny film: zakładanie płytek z systemem samopoziomującym. Jestem ciekawy Twojej opinii. 🙂
Temat bardzo prosty. Wałek długi kłak, gładź polimerowa, np cekol c45 finisz, dobry lizak i heja. Konsystencja gesciejsza jak producent mówi. Długo się nakłada, ale dużo szybciej jak nakładanie ręczne. Przy tej gładzi na ścianie 5 x 2,7 nakładasz całą, obficie i nadmiar zgarynasz lizakiem 60cm. Po 2 razie na ścianie masz lustro :) sprawdzone od 3 lat. Pozdrawiam
Dziękuję za materiał 👍
Jak zawsze szybko i na temat. 👍
Mario, dzięki za te porównanie, fajne zestawienie :) Pozdrawiam
Witam, dziękuje i pozdrawiam
Kolejny świetny film. Wielkie dzięki!
Jak zwykle bardzo dobrze się Ciebie ogląda i bardzo ciekawe doświadczenie
Szkoda ze nie dałeś SEMI C86 C68 super materiał. Ale porównanie kleju chętnie się obejrzy 👋
witam porównanie bardzo dobre, lecz sprawdzałeś może jak miałeś osadzone narożniki ich wytrzymałość na uderzenia, ponieważ np gips jest twardszy od gładzi i mnie np uczono że lepiej np gładź zaczynać od 2x gips szpachlowy narożniki to samo na gipsie szpachlowym ponieważ jest twardszy i ciężej uszkodzić czy to ścianę czy narożnik, a co do gładzi to też takie doświadczenie że np do szpachlowania uzyskaliśmy fast g1 jest lepsza w konsystencji chodzi do nakladania lepiej się ja szlifuja ( maszyna ) lecz ręcznie też nie byli źle ( przy szlifowaniu czuć było że jest tak jakby bardziej spujna), a co do mas na spoiny to dużo lepszy miałeś test gdy je obciazales ( bo przecież żaden nie zrywa taśm) tylko działa na nie siły pracy płyty na boki, i tu wiadomo że szybciej popeka spoina zaciągnięty gipsem który jest twardy ale kruchy niż Vario który jest bardzo twardy ale także "elastyczny ", lecz muszę przyznać że bardzo lubię oglądać twoje filmy które nie jednej osobie pomogły w remoncie,pozdrawiam
To prawda nie zagruntuj i nie masz linii obrony, ale dobrze, że jak się robi dla siebie i o gruntowaniu zapomni to mimo wszystko będzie trzymać. Tylko na słabych podłożach, pylastych grunt niezbędny. Co innego dobry beton.
Robisz super robotę! Dzięki!!
Porównania - jak najbardziej świetny pomysł!
Дякую за потрібну інформацію.
Dzięki za informację
Bardzo przydatny material!
Siema Mario super kanał pozdrawiam 👌👍
@mario budowlaniec, zawsze z dużą przyjemnością oglądam twoje filmy i słucham twoich opinii i ocen. Z chęcią obejrzałbym kolejne porównania pianek montażowych.Pozdawiam
Fajny kawałek doświadczenia 👍
Super filmik. Sam konkret.
mario polecam gładź gipsową semin, co prawda troche droższa od innych gładzi ale moim zdaniem bardo łatwa w obróbce, dużo lepsza od cekola np
Super podsumowanie :)
Gips szpachlowy dolina nidy.kupilem przez pomyłkę bo chcialem gładź ale pośpiech był karą.urobilem pelne 12kg wiaderko i gdy doszedlem do polowy sciany to kielni nie mogłem wbić.po ponownym wymieszaniu nie zdazylem dojsc do sciany i mase trzebabylo wykuwac z wiadra 😂.da się go obrobic na mokro ale jest duze ryzyko ze podczas malowania zacznie przyklejac sie do wałka mimo ze wyglada to na udany zabieg mimo gruntowania i zabawy w czyszczenie scian.osobiscie za najlepszy gips uwazam megaron super finisz.mozna klasc go grubo,dosc dobrze sie szlifuje i nie wiąże szybko we wiaderku.spokojnie mozna urobić wiaderko po same brzegi ALE przed wymieszaniem kolejnego wiaderka trzeba idealnie je wyczyścić z poprzedniej masy inaczej moze powtorzyc sie sytuacja ze podchodzisz do sciany a kielni nie mozna wbić.to samo z mieszadłem.druga gładź przeze mnie testowana to był satyn,podobno dedykowana do szpachlowania maszynowo.dlugo schnie i gdy zostanie nam urobione w wiaderku to wystarczy je zamknac lub szczelnie przykryc i przyjsc na drugi dzien i pracowac nim dalej.sciagnie dopiero na ścianie.niestety minusem jest ze grubsza warstwa pęka wiec nadaje sie tylko do ostatecznego gładzenia.megaron w mojej ocenie jest najbardziej uniwersalny pod kazdym wzgledem.testowalem tez niektore niemieckie drogie jak szatan szpachle ktore wydaje mi sie ze albo są do niczego albo nie potrafie nimi pracować totez natychniast je odstawilem w cholere.to tylko moja ocena.oby pomocna.pozdrawiam
Ponieważ modna jest termoekologia docieplenie z zewnątrz może być niewystarczające, a zwłaszcza gdy mamy ściany z żelbetonu, balkony i tarasy wylewane razem z stropami i doskonale się sprawdzają jako radiatory lub ciężkie masywne ściany w które ciepło wsiąka jak w gąbkę.. Również dzisiejsze standardy wykończenia są powiedzmy inne i można poprostować szybko tynki do kątów prostych bez tony worków tynków i gipsów.. Przy docieplaniu od wewnątrz trzeba tylko nie przesadzić i nie przesunąć punktu pary do wewnątrz ściany. Jeśli mamy jakiekolwiek docieplenie z zewnątrz, to właściwie nie powinno być obawy.. Zmniejszymy tempo przekazywania ciepła do ścian i wahań w nich temperatury..
Ja stosuje 2cm styropianu klejąc na plackach kleju do zatapiania siatki - nie osłabiany i nie trzeba będzie żadnych dodatkowych kołków.. Kleimy na 7 plackach nanosząc go na płytę i delikatnie zarysowując ewentualnie jego gładką powierzchnię. Przykładamy delikatnie do ściany i odciągamy. Teraz miejsca znaczone i zwilżone doczyszczamy, manewrując zaprawą między punktami. Doskonale się to robi nakładając i zdejmując klej spodnią częścią kielni, ilość zabrudzeń jest minimalna.. Większe nieszczelności możemy uzupełnić pianką. Najlepiej dorobić sobie dłuższy wężyk z rurek np. do napowietrzania akwarium z spłaszczoną końcówką. Te oryginalne są za krótkie, a puszkę z pianka należy trzymać zaworem w dół.
Na płyty można przykleić silikonem różnego rodzaju panele od podłogowych po ścienne, których teraz na rynku wybór jest ogromny. Ja po staremu najpierw zaciągam tanim szarym klejem i zatapiam siatkę, a potem biała wersją tego kleju i na koniec nakładam gładź wapienną, cementową lub polimerowo cementową w kombinacjach.. Polimerowo cementową można rozrobić do gęstości farby i tak użyć.. Takie tynki są bardo odporne i maskują spękania powstające na skutek pracy konstrukcji budynku. Gładź wapienna jest o tyle dobra, że doskonale hamuje powstawanie wszelkiego rodzaju grzybiczych zabrudzeń. Zacierać można szpachlami lub pacami z gąbką.. te nacinane są bardzo skuteczne i otrzymujemy gładką matową powierzchnie. Na drugi dzień można również przeszlifować siatkami, a ilość pyłu w porównani do gipsów jest minimalna. Pył jest dużo cięższy i opada przy ścianie.. Tą samą technikę stosuje jako podkład pod glazurę, późniejsze poprawki instalacji czy wymiany wzornictwa można dokonać za pomocą dobrego brzeszczota, bez używania kilofa ;).. Zbrzydło mi już kucie i skrobanie starych spękanych gipsów z pleśnią... Tak technicznie z grubsza spoiwa są dwa generalnie jeśli chodzi o sposób wiązania i wysychania - Powietrzne by związać wymagają wyschnięcia i trudno się w nich rzeźbi po podeschnięciu górnej warstwy i hydrauliczne - wiążą w całej masie i zazwyczaj dłużej zachowują plastyczność.. Kleje do styropianu są zazwyczaj powietrznymi i dzięki swojej wytrzymałości i przyczepności doskonale również nadają się na cienko warstwowe przecierki i wzmocnienia pylący się powierzchni i samych zacieranych gładzi, zwłaszcza po dodaniu mikro włókien.. Gips jest spoiwem powietrznym i higroskopowym - chłonie wilgoć i zmienia wymiary w zależności od wilgotności.. Zbyt cienka warstwa będzie nie równo pracowała oraz bardzo łatwo ulega gradacji biologiczno grzybiczym.. Jego stosowania bez specjalnych dodatków jest ograniczone do środkowych kondygnacji dobrze wentylowanych i suchych pomieszczeń..
Skoro o instalacjach. Warto przy okazja przestawić sobie gniazdka w wygodniejsze miejsca i zwiększyć ilość kontaktów oraz uzupełnić instalację o przewód uziemiający... Puszki na nieco obszerniejsze z pewnym uchwytem //z tych starych często gniazdka lubiły się wyślizgiwać i wyszarpywać.. // Najlepiej rozmieszczać przy drzwiach, bo łatwo jest tam potem je zlokalizować oraz 60-80 cm od rogów ścian.. Te na środku pomieszczeń najczęściej lądują za meblami i mamy potem elektrownie przedłużaczy na podłodze. Na filarkach przyokiennych montuje sobie jeszcze od razu listwę, którą mogę wyłączyć wiele urządzeń jednym magicznym pstryczkiem.. Do łączenia używam pociętych listw zerujących - Bardzo dobre gwinty i silny uchwyt, da się w jednym oczku połączyć nawet cztery przewody zaciskając w bardo pewny i wygodny sposób.. Do punktowego łapania przewodów najlepiej klej termiczny, od razu mamy sztywne zaczepienie, a potem już dowolny materiał..
❤️ wczoraj szukałem takiego materiału! Dzięki Mario! Super kanał!
Przydatny poradnik 👍
Bardzo mi pomogłeś tym filmem. Dzieki
13:39 Potwierdzam. 4 letni gips szpachlowy Dolina Nidy wiązał już w trakcie mieszania jeśli za mało dodałem wody. Jak dodałem więcej to wiązał już w ciągu następnych 3 minut, a nawet ten związany był twardo-plastyczny i jak był to placek to był w takim stanie nawet 24 godziny później. Zakładam, że zastygł dopiero jak już cała woda z niego wyszła.
To takie rzeczy z doświadczenia z bardzo przeterminowanym gipsem :D
Ciekawy materiał. Mario to praktyk a nie teoretyk i to najważniejsze. Pozdrowienia
Super :) Właśnie na taki odcinek czekałem ! Dziękuję.
Hej Mario. Odwalasz naprawdę świetną robotę swoimi filmami. W związku z tym miałbym prośbę. Czy mógłbyś może nagrać coś o tynkowaniu ścian zewnętrznych na gołym pustaku/cegle np. garaż czy jakaś przybudówka. Czym i jak żeby nie pękało, miało w miarę porządny wygląd i było odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki i pozdrawiam.
Gładź spoko na wykończenia/ wtapianie narożników bo jest miękka w obróbce a klej gipsowy bardzo szybko schnie, można jego nakładać grube warstwy i jest twardy jak beton
jesteś najlepszy! mega fajnie objasniasz 😎
Test na ścianie nie ma sensu bo część produktow użyte nie zgodnie z opisem producenta. Jakość montażu jak zawsze na najwyższym poziomie👍
Więcej takich porównań!
Witam. Bardzo lubię pana filmy kilka razy mi pomogły . Mam pytanie , czy mógłby pan zrobić film jak poprawnie używać silikonu itp materiałów. Nie jest to tak łatwe jak się wydaje . Proszę poradnik jak dobrze silikonować np. Zlew w kuchni czy coś takiego. Pozdrawiam
Mario, super materiał!
Super. Zrób kiedyś pokój Cekolem C-45 i oceń jestem ciekawy. Czekam na test PIANEK montażowych ;)
Super, dziękuję:)
Wielkie dzięki! Tego szukałem...
Mój pierwszy remont. Montaż klimatyzacji i trzeba załatać dziury po instalacji. Obecnie na scianie tynk gipsowy, gładź polimerowa i farba. Rozumiem ze po instalacji wymieść pył, oskrobać ranty nożykiem, gruntowanie, tynk gipsowy wyrównać pacą szerzej niż bruzda i po wyschnięciu delikatnie pociągnąć gładzią polimerowa. Na koniec dotrzeć i malowanie? Nie chce robić gładzią całej ściany od zera tylko w okolicach instalacji. Nie będę to pękać z czasem? Mieszkanie w bloku. Budynek 4 letni. Proszę o podpowiedzi
świetny film :) pozdrowienia
Mario zrób kiedyś film o system poziomowani płytek
Jak zwykle profesjonalizm
Super kanał. Pozdrawiam
Super to wszystko opisane!
Muszę "zakleić" otwór wokół rury ABS wprowadzonej do wywiewu wentylacyjnego nad okapem. Rozumiem z filmiku że gips budowlany będzie dobrym wyborem ?
ten film jest dla mnie dzisiaj zbawieniem
Jak zwykle klasa. ✌
9:51 Dobrze powiedziane :D
Ja chętnie bym zobaczył wylewkę samo poziomującą w jak najcieńszej formie. Obecnie odbiera się domy i mieszkania z stosunkowo równą posadzką ale jest ALE. Winyle czy parkiet klejony potrzebuje posadzki równej jak stół. Planuje właśnie wylać coś na miksokreta. Potrzebuje tak naprawdę wylać 0,5-1cm maksymalnie. 🤔🤣 jest ciężko się zdecydować co będzie najlepsze
Jako jedyny na youtubie przykręca pan płyty gk na sufit równolegle do profili głównych. proszę komentarz.
Przydało by się porównanie farb. Na ścieralność i jakość koloru po dolaniu białej farby np do 3 producentów dolewamy po 10ml Białej i porównujemy na scianie i tak kilka razy będziemy wiedzieć która farba jest bardziej napigmentowana i będzie miała lepsze krycie.
Mario widziałbym Cię w HGTV:))
Pewnie niedługo zobaczysz xd
Tam samą fuszerkę kleją, Maria by nie wzięli ;)
Wow powiedz coś więcej! Jest jakiś program autorski Mariusza czy był gościnnie jednorazowo? Pozdro
Mieszkanie mu Mirek Remontował . Też to widziałem 😉
Co Ty... Szelągowska się trzyma zębami. Nie dopuści
Bardzo chciałbym zobaczyć porównanie pianek montażowych na pistolet zimowych , szybkich z tytana(nakładana na mokro) , z soudala przeciwpożarowych (czerwonych one są strasznie kruche :D chodzi o wydajność , gęstość, niskie temperatury pozdrawiam
Super filmik, dziękuję. Proszę mi doradzić mam duże ubytki w solbecie I szpary miedzy pustakami, majstry u mnie używali pianki ale dużo zostało przy ścianach zewnętrznych że są przeswity na zewnatrz. Czym mógłbym tonuzupelnic bardzo proszę o poradę.