Szia Kornél! Én is nyaggattalak a témával privátban, így nagyon örülök és köszönöm, hogy megerősítetted a tapasztalataimat, mert engem is elvitt a horgászmarketing és legalább 1 évet elkínlódtam a link-nem link, gubancgátló/ nem gubancgátló témában. Pont így van, ahogyan elmondtad, erőgumis cuccnál csak a gubancgátlós jött be. EA mestert is említetted, így annak is örülhetek hogy a 2 leghitelesebbnek tartott versenyhorgász szakember jó versenyzői kapcsolatban van. További sok sikert, köszönettel.......
Köszönöm a pozitív visszajelzést és megerősítést! Attilával szerencsére baráti a viszonyunk, bár én horgásztudásomban nyomába sem érhetek neki. Köszönöm a jókívánságokat! Üdv!
Baj hogy a fejlödèsell a règi dolgok elfeledötek most ezek jönek majd divatba mert a halak is felejtenek tultapasztalt halat egyszerü cucal könyebb becsapni mint agyonbabràltal
Tavaly kezdtem a hosszúelőkés pecát (még kezdő vagyok a horgászatban) sodrott előkével majd erőgumival a sok csalódás után majdnem abbahagytam az egészet mígnem kipróbáltam egy gubancgátlót. Hát ég és föld... azóta a kedvenc módszerem a hosszúelőkés szerelék. Ez a videó egyértelműen megerősíti a tapasztalataimat :)
Sziasztok! Én csak hobby pecas vagyok, de hosszú előkével szeretek horgászni. Legelső alkalomtól fogva gubancgátlós szereléket használok. Kétszer próbáltam a sodort zsinorosat, de nem vált be. Köszi a videót, így a feeder linket sem kell kiprobalom 🙂🙂🙂
Sokszor nem csak a többi horgásszal kell versenyeznünk, hanem saját magunkkal is! Ezért jó ha fejben stabilak tudunk maradni és a gubancok, elmenő halak, vagy bármely negatív esemény hatására nem kapkodunk, mert annak úgyse lesz jó vége.
Kedves József! Gyakorlatilag a főzsinórra felfűzöm a gubancgátlócsövecskét, utána egy gumistoppert helyezek föl, ami megvédi majd a kötésemet, következik a forgó megkötése. A forgó másik végébe pedig egy 10-12 centiméter hosszú erőgumit kötök bele.
Szia . Én a bordás, hagyományos etetőkosarak gubancgátló csővét használom. Természetesen nem levágom hanem lehet kapni nagyobb kiszerelésben egy helyi horgász boltban többféle vastagságú gubancgátló csövet. Ugyan így készítem el.
Az első próbálkozásaim nekem is ezekkel voltak, azonban a hagyományos kosarak csövéhez túlságosan nagy forgó illik, ezért kerestem egy véknyabb megoldást.
Szia! Szinte minden filmed láttam de szeretnék segitséget kérni két dologban jövöre elszeretném kezdeni a versenyszerü feederezést az első kérdésem az lene versenyládát vagy feeders ládát vegyek amin van háttámla. A második dolog az lene,hogy megtudnád mondani,hogy országos versenyen a fonot zsinor használatával mi a helyzet? Harmadik kérdésem az lene mi kel ahoz,hogy elkezdhesem a versenyzést értem itt a paoirikat,felszereléseket válaszaid előre is köszönőm szépen.
Szia folyóvizen én két botot használok az egyik keresőbot azon nincs gubancom ezzel a gubancgátló megoldással a másik az kiakasztott klipszes és azon rendszeres a gubanc max 70 cm es előkét használok bottal fékezem a dobást próbáltam utána nyúlni, hogy ne klipsz állitsa meg a szereléket de így is minden dobás után gubancom van. Mi lehet a megoldás?
Szia! Nemrégiben feljött ez a kérdés már egy személyes beszélgetés által. akkor arra jutottam, hogy talán túlságosan nagy erővel és túl magasan dob az illető, így amikor kiakad a klipsz, akkor nem egy tompa lelassítás következik és beleesik a szerelék a vízbe, hanem egy visszarántás, ami alkalmával azonnal visszacsapódik az előke. Próbáld ezt megfigyelni, mert valami ilyesmi lehet a probléma.
Én monofil zsinórnál a sodrott zsinórszakaszos szereléket használom szinte mindig. Az egyetlen hátránya,hogy ha le kell vágni, akkor 20-30 centi zsinórt is veszít az ember alkalmanként,ami egy pár méteres dobóelőkénél nem előnyös. Fonott főzsinórral nagyon ritkán pecázok,de ott folyóvizen nekem szépen működött az erőgumis szerelék a legvastagabb Drennan gumival. Az viszont tény,hogy a gubancgátló a leginkább gubancmentes megoldás, plusz egyetlen csomóval el lehet készíteni és ha le kell vágni,akkor sem veszít sokat az ember a zsinórból. A bolti hosszú tört gubancgátlókkal szemben ezt a rövidebbet még dobni sem akkora kín talán. A videó jó és informatív mint mindig !
Ha nem használsz linket, hanem a főzsinórra felfűzött forgóra, vagy kapocsra akasztod a kosarat és emellé sodrást alkalmazol, az is egy viszonylag stabil szerelék. sokszor tényleg az erőgumi használata a vízválasztó.
@@MaxFishingTV Igen,pont így használom. Főzsinórra forgókapocs,abba a kosár. Azután két kis gumiütköző,majd a sodrott szakasz,aminek a végén van egy gyorskapocs amibe megy az előke.
Próbáltam az erőgumis szereléket fonott fő zsinornál nekem nem vált be,sok gubancom lett. Most ugy szereltem hogy kb 50cm monofil zsinorral kötöttem össze a fonottat . A videót látva meg néztem az itthon található fültisztítót persze hogy nem jó erre a célra ,mindenképpen ki fogom próbálni .
A gobancgátlós szerelékkel szerintem sokkal jobb lesz majd a helyzet. Fültisztítóból egyre több helyen már a papírcsöves verzió van, de fel kell kutatni, mert lehet még találni műanyagot is.
Szia Kornél, az én véleményem: a feeder-linknek nincs értelme. Angliában sincs (bocs, Rob W.:). Persze gubancgátlásra nem jó - pont ellenkezőleg -, de másra sem. A hal soha nem érzi meg a kosár súlyát (persze nem a fixre szerelt methodról beszélek), mert a hal a spiccet mozgatja a főzsinórral a kosár karikáján keresztül. A spicc keménységétől függ, hogy mekkora ellenállást fog érezni. Amíg csak a linket mozgatja, addig semmit nem fogsz látni a spiccen. Akkor veszed észre a kapást, ha már a link (és az előke) kifeszült, és a spiccet húzza. Tehát a link olyan, mintha meghosszabbítanád az előkédet egy kicsit - csak rossz helyen, mert gubancolódik. (Ha kiteszed magad elé az asztalra a szereléket, mikor tudod megemelni a kosarat? Ha minden feszes, és a spicc már nem enged többet.) Ez hasonló tévhit, mint a helikopter-rig. A helikopter-riggel nem lehet jobban látni a kapást. Egy előnye van: elméletileg nem tud gubancolódni. Nálam 0.12-es előke alatt gubancolódik. A kapást nem közvetíti jobban, hiszen a hal sok esetben nem pont abba az irányba indul, amerre a legjobban húzná a spiccet. Képzeljük el, hogy oldalra indul el - sokkal nagyobb utat kell megtennie ugyanakkora spicc-kimozdításhoz, mintha pont "tőlünk elfele" indulna. Ha viszont a horog a zsinór végén van, és a kosár stabilan az aljzaton, akkor a kapocs karikáján keresztül - bármerre is induljon a hal - mindig ugyanakkora mozdítást fogunk látni a spiccen. A helikopter-rignél a legtöbb esetben apró rángatást fogunk látni. Általában a klasszikus sodrott zsinórvéget használom gubancgátlásra. A fonott használatától direktben (tehát monofil dobóelőke nélkül) ódzkodtam, de végül Frankó Zoli módszerét próbáltam ki, és nagyon jól működött: a fonott zsinórra megy az erőgumi, erre egy vastagabb monofil (0.22-0.25), majd a horogelőke. Minél kevesebb forgót-miegyebet közéiktatva, inkább csak csomózni. (A kosár kapcsa a fonotton van.) Meglepően jó még a Siroki Dávid (és Lee Kerry) által bemutatott stotz-ólmos ütköztetés (a gubancgátlásra). Ezt akár a sodrott zsinórvég elé, akár erőgumi elé is lehet tenni. Erőgumi esetén az erőgumi csomójára kis szilikon- vagy zsugorcsövet húzva még jobb a dolog. Az idevágó videók: Frankó Zoli: y2u.be/Gb2NoTATtdg Siroki Dávid: y2u.be/LozkKJtb98Q Lee Kerry: y2u.be/yvIzSfZeXxs y2u.be/vF5okcteqv8 Pl. ők mindhárman használnak feeder-linket;).
Szia. A kosár súlyának megérzésével egyértelműen vitáznék veled. Rengeteg alkalommal teszteltem szárazon a feeder linket és a gubancgátló csövet! Ha az összeállított szereléket kosarastól felteszed egy sima asztalra(ahol könnyen megcsúszhat) akkor azt veszed észre, hogy míg a horgot húzva a linknél látszik a kapás, de majd csak jóval nagyobb húzásra indul a kosár is, addig a gubancgátló esetén szinte azonnal elmozdul a kosár! Ebből számomra egyből kidült, hogy a link egy érzékenyebb megoldás lehet.
A hosszabb elöke kapcsán a hal később veszi észre a kontaktust velünk, de ez igaz fordítva is.
3 ปีที่แล้ว +1
Nem vitatom azt, amit mondtál, de a link készítéssel kapcsolatban lenne észrevételem. A tavaszi videódban láttam egy verziót, amivel szerintem az a baj, hogy egyrészt túl hosszú, másrészt túl nagyok a végfülek rajta. Úgy 3 éve kísérletezek én is link készítésével, és úgy érzem az elmúlt évben sikerült az egyik legjobb verziót elkészítenem, érdekes módon Steve Ringer közvetett tippjei alapján. Én vastag, 0,50-0,60 fluorocarbon zsinórból gyártom, krimpelve, gyöngy nélkül mert maga a vissza hajtott FC a csúszó rész, de minden “csatlakozást” szorosra húzok, végül az egész linket behúzom egy szilikon csőbe, h még véletlenül se akadjon bele a zsinór. Így, hogy szinte teljesen merev végig a link, már jó lehet akár gubancgátlónak is Erőgumival használom, ahol szintén fontos, hogy ne legyen rajta “kiálló” rész, mert az is könnyen beleakadhat a főzsinórba. Összességében tényleg akkor van haszna/értelme használni szerintem, amikor finnyásan esznek a halak, és a linkkel még érzékenyebbé kell tenni a szerelést. Én 0,11-es előkén, 18-as horoggal, 2 szál szúnyoggal használva is csak nagyon-nagyon ritkán dobok vele gubancot.
Ha figyeltél, akkor a videóban volt egy vágókép amin volt egy gyári feeder link CZ márka és volt mellette egy másik, ami pont a Te ötleted megvalósítása volt, miután beszéltünk. A linkek közül valóban jónak bizonyult, de! Ha 3 év munkája és többszáz horgászat és többezer horhászóra kell egy eszközhöz, hogy valaki azt állítsa hogy létezik majdnem tökéletes megoldás, akkor azért azon elgondolkodom, hogy a legtöbb pecás mennyit szívhatott már vele eddig. A Te kitartásod sikert érdemelt. Nekem régebbről pár szezon és az elmúlt évből még két hónap ment rá az életemből, de nekem nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Most is elismerem, hogy sokkal érzékenyebb megoldás a többinél, de túl sokat hibázik.
3 ปีที่แล้ว +1
@@MaxFishingTV lehet figyelmetlen voltam, a vágókép elkerülte a figyelmemet, de megnézem újból! :) Én nem azt mondom, hogy ez tökéletes megoldás, hanem csak azt, hogy véleményem szerint az általam is készített modell a lehető legjobban kiküszöböli a lehetséges hibákat. Ettől függetlenül - mint sok minden másnak - ennek is megvan a maga helye, és ideje, hogy mikor érdemes használni. Én sajnos nem horgászok annyit mint te, csak lelkes amatőr, aki viszont szeret barkácsolni, kísérletezgetni. Remélem sikerült a link készítésében egy kis irányt mutatni. Erőt veszek majd magamon, és írok belőle egy cikket, abból sokkal érthetőbb lesz majd a készítés módja. De mindnekinek magának kell tesztelni :)
Igy a video elejèn jàrva èn egy 3 centis szilikon csövet teszek gumibakal a forgo ès a kosàr közè se olomnàl se kosàrnàl nem gubancolodik eltartja majndem mintha helikopter lenne de nègsem
Sajnos már nem lehet kapni ilyen füllpiszkákat, az EU betiltotta, mert műanyag... Közölték velem ma több boltba is... Már csak tömör fülpiszkákat lehet kapni
Igen! A környezetszennyezés miatt természetesen nem baj, ha nem minden műanyag, azonban a minap kipróbáltam egy fa fültisztító pálcikát fültisztításra! El kell, hogy mondjam, hogy ha a szülő a kisgyserekének tisztítja a fülét és rosszul van rá feltekerve a vattapamacs, akkor abból könnyen lehet sérülés is, mivel ennek a vágási felülete nem olyan sima, mint a műanyag, vagy a paír pálcikáé. Valamint ez utóbbi két variáció képes elhajolni is, a fa az nagyon merev. Nekünk horgászoknak nagyon fog hiányozni a műanyag pálcika.
Sziasztok! Ezen en is gondolkoztam, ami eszembe jut a bordas kosar gubancgatlo csovebol is kivitelezheto e technika elkeszitese? Hanyas forgokapocs lehet ra passzos, jo meret? Valaszotokat koszonom
Szia Kornél! Én is nyaggattalak a témával privátban, így nagyon örülök és köszönöm, hogy megerősítetted a tapasztalataimat, mert engem is elvitt a horgászmarketing és legalább 1 évet elkínlódtam a link-nem link, gubancgátló/ nem gubancgátló témában. Pont így van, ahogyan elmondtad, erőgumis cuccnál csak a gubancgátlós jött be. EA mestert is említetted, így annak is örülhetek hogy a 2 leghitelesebbnek tartott versenyhorgász szakember jó versenyzői kapcsolatban van. További sok sikert, köszönettel.......
Köszönöm a pozitív visszajelzést és megerősítést! Attilával szerencsére baráti a viszonyunk, bár én horgásztudásomban nyomába sem érhetek neki. Köszönöm a jókívánságokat! Üdv!
Köszi a videót és a tanácsokat.
Légyszi vedd fel a termékeid közé az átlátszó csöves fültisztítót, mert nem találtam eddig sehol! :) :)
Köszi. Nincs más megoldás, fel kell akkor vennem a termékek közé a fültisztítót! 😂😂😂
@@MaxFishingTV Én leszek az első aki rendelni fog. 😃😃
@@MaxFishingTV Én is rendelnénk nálunk sincs
Hihetetlenül zseniális megoldás, nagyon hasznos videó! Nekem sem vált be igazán a feeder link, de ezt biztosan ki fogom próbálni! :)
Remélem be fog válni neked is a csövecske. Köszi a megtekintést.
Baj hogy a fejlödèsell a règi dolgok elfeledötek most ezek jönek majd divatba mert a halak is felejtenek tultapasztalt halat egyszerü cucal könyebb becsapni mint agyonbabràltal
Tavaly kezdtem a hosszúelőkés pecát (még kezdő vagyok a horgászatban) sodrott előkével majd erőgumival a sok csalódás után majdnem abbahagytam az egészet mígnem kipróbáltam egy gubancgátlót. Hát ég és föld... azóta a kedvenc módszerem a hosszúelőkés szerelék. Ez a videó egyértelműen megerősíti a tapasztalataimat :)
Sokszor a siker, vagy épp a kudarc egy apróságon múlik, egy ilyen apróság lehet a megfelelően összeállított szerelék is. Nem szabad feladni soha. 😉
Sziasztok! Én csak hobby pecas vagyok, de hosszú előkével szeretek horgászni. Legelső alkalomtól fogva gubancgátlós szereléket használok. Kétszer próbáltam a sodort zsinorosat, de nem vált be. Köszi a videót, így a feeder linket sem kell kiprobalom 🙂🙂🙂
@@janoslombosi1093 Köszönöm a megtekintést!
"Ha ez verseny szét is estünk! 😄Tökéletesen tapasztaltam! 😄😄
Sokszor nem csak a többi horgásszal kell versenyeznünk, hanem saját magunkkal is! Ezért jó ha fejben stabilak tudunk maradni és a gubancok, elmenő halak, vagy bármely negatív esemény hatására nem kapkodunk, mert annak úgyse lesz jó vége.
Nagyon jó kis videó! Sokat tanultam belőle! Köszi. :)
Köszönöm hogy megnézted. Igyekszem legközelebb is.
Gyorsan le is gyártottam párat.
Köszi ! :)
Szivesen. 😉
Nagyon jó iformatív videó lett.
Köszi. Remélem sok hasznos dolgot tudtam átadni.
Köszönjük! Hasznos volt.
Szivesen. 😉
a cso vegetol van egy stopper egy forgo,es gumi, vagy fonott kovetkezik.??
Kedves József! Gyakorlatilag a főzsinórra felfűzöm a gubancgátlócsövecskét, utána egy gumistoppert helyezek föl, ami megvédi majd a kötésemet, következik a forgó megkötése. A forgó másik végébe pedig egy 10-12 centiméter hosszú erőgumit kötök bele.
Köszi Kornél szuper lett!!🙂🙂
Köszi!
nagyon jo otlet !
Köszönöm.
Interesting tutorial bro! Fish-on! 🎣🐟🎣
Watching here from Dubai angler.
Thank you!
Szuper lett ez a video is.
Köszönöm.
Szia .
Én a bordás, hagyományos etetőkosarak gubancgátló csővét használom. Természetesen nem levágom hanem lehet kapni nagyobb kiszerelésben egy helyi horgász boltban többféle vastagságú gubancgátló csövet. Ugyan így készítem el.
Az első próbálkozásaim nekem is ezekkel voltak, azonban a hagyományos kosarak csövéhez túlságosan nagy forgó illik, ezért kerestem egy véknyabb megoldást.
Szia!
Szinte minden filmed láttam de szeretnék segitséget kérni két dologban jövöre elszeretném kezdeni a versenyszerü feederezést az első kérdésem az lene versenyládát vagy feeders ládát vegyek amin van háttámla.
A második dolog az lene,hogy megtudnád mondani,hogy országos versenyen a fonot zsinor használatával mi a helyzet?
Harmadik kérdésem az lene mi kel ahoz,hogy elkezdhesem a versenyzést értem itt a paoirikat,felszereléseket válaszaid előre is köszönőm szépen.
Szia! Privátban már írtam. :)
Szia Kornél! Nem lenne rosz ha ezt a gubancgátlót valaki el kezdené gyártani mint mindmegannyi más apróságot.
Üdv Krisztian
Igen, jó lenne.
Szia folyóvizen én két botot használok az egyik keresőbot azon nincs gubancom ezzel a gubancgátló megoldással a másik az kiakasztott klipszes és azon rendszeres a gubanc max 70 cm es előkét használok bottal fékezem a dobást próbáltam utána nyúlni, hogy ne klipsz állitsa meg a szereléket de így is minden dobás után gubancom van.
Mi lehet a megoldás?
Szia! Nemrégiben feljött ez a kérdés már egy személyes beszélgetés által. akkor arra jutottam, hogy talán túlságosan nagy erővel és túl magasan dob az illető, így amikor kiakad a klipsz, akkor nem egy tompa lelassítás következik és beleesik a szerelék a vízbe, hanem egy visszarántás, ami alkalmával azonnal visszacsapódik az előke. Próbáld ezt megfigyelni, mert valami ilyesmi lehet a probléma.
@@MaxFishingTV Köszönöm szépen.
Nagyon tuti a szerkó
Köszi!😊
Én monofil zsinórnál a sodrott zsinórszakaszos szereléket használom szinte mindig. Az egyetlen hátránya,hogy ha le kell vágni, akkor 20-30 centi zsinórt is veszít az ember alkalmanként,ami egy pár méteres dobóelőkénél nem előnyös. Fonott főzsinórral nagyon ritkán pecázok,de ott folyóvizen nekem szépen működött az erőgumis szerelék a legvastagabb Drennan gumival. Az viszont tény,hogy a gubancgátló a leginkább gubancmentes megoldás, plusz egyetlen csomóval el lehet készíteni és ha le kell vágni,akkor sem veszít sokat az ember a zsinórból. A bolti hosszú tört gubancgátlókkal szemben ezt a rövidebbet még dobni sem akkora kín talán.
A videó jó és informatív mint mindig !
Ha nem használsz linket, hanem a főzsinórra felfűzött forgóra, vagy kapocsra akasztod a kosarat és emellé sodrást alkalmazol, az is egy viszonylag stabil szerelék. sokszor tényleg az erőgumi használata a vízválasztó.
@@MaxFishingTV Igen,pont így használom. Főzsinórra forgókapocs,abba a kosár. Azután két kis gumiütköző,majd a sodrott szakasz,aminek a végén van egy gyorskapocs amibe megy az előke.
Sokan használják így és teljesen jól működik.
Próbáltam az erőgumis szereléket fonott fő zsinornál nekem nem vált be,sok gubancom lett.
Most ugy szereltem hogy kb 50cm monofil zsinorral kötöttem össze a fonottat . A videót látva meg néztem az itthon található fültisztítót persze hogy nem jó erre a célra ,mindenképpen ki fogom próbálni .
A gobancgátlós szerelékkel szerintem sokkal jobb lesz majd a helyzet. Fültisztítóból egyre több helyen már a papírcsöves verzió van, de fel kell kutatni, mert lehet még találni műanyagot is.
Mi legyen a Drennan erőgumi mérete ezzel a gubancgátló csöves megoldással ha kb. 1,5 -2 kg-os pontyok a célhalak ?
Drennan Feeder Gum 6lb. A 4-es a finom pecához, a 6-os általános használatra, illetve pontyozni, míg a 8-as a brutál erős előkékhez jó(18-20).
@@MaxFishingTV Köszönöm szépen a válaszod.Milyen hosszú legyen a Drennan erőgumi az általad használt gubancgátló csöves módszernél ?
Szia Kornél,
az én véleményem: a feeder-linknek nincs értelme. Angliában sincs (bocs, Rob W.:). Persze gubancgátlásra nem jó - pont ellenkezőleg -, de másra sem. A hal soha nem érzi meg a kosár súlyát (persze nem a fixre szerelt methodról beszélek), mert a hal a spiccet mozgatja a főzsinórral a kosár karikáján keresztül. A spicc keménységétől függ, hogy mekkora ellenállást fog érezni. Amíg csak a linket mozgatja, addig semmit nem fogsz látni a spiccen. Akkor veszed észre a kapást, ha már a link (és az előke) kifeszült, és a spiccet húzza. Tehát a link olyan, mintha meghosszabbítanád az előkédet egy kicsit - csak rossz helyen, mert gubancolódik. (Ha kiteszed magad elé az asztalra a szereléket, mikor tudod megemelni a kosarat? Ha minden feszes, és a spicc már nem enged többet.)
Ez hasonló tévhit, mint a helikopter-rig. A helikopter-riggel nem lehet jobban látni a kapást. Egy előnye van: elméletileg nem tud gubancolódni. Nálam 0.12-es előke alatt gubancolódik. A kapást nem közvetíti jobban, hiszen a hal sok esetben nem pont abba az irányba indul, amerre a legjobban húzná a spiccet. Képzeljük el, hogy oldalra indul el - sokkal nagyobb utat kell megtennie ugyanakkora spicc-kimozdításhoz, mintha pont "tőlünk elfele" indulna. Ha viszont a horog a zsinór végén van, és a kosár stabilan az aljzaton, akkor a kapocs karikáján keresztül - bármerre is induljon a hal - mindig ugyanakkora mozdítást fogunk látni a spiccen. A helikopter-rignél a legtöbb esetben apró rángatást fogunk látni.
Általában a klasszikus sodrott zsinórvéget használom gubancgátlásra. A fonott használatától direktben (tehát monofil dobóelőke nélkül) ódzkodtam, de végül Frankó Zoli módszerét próbáltam ki, és nagyon jól működött: a fonott zsinórra megy az erőgumi, erre egy vastagabb monofil (0.22-0.25), majd a horogelőke. Minél kevesebb forgót-miegyebet közéiktatva, inkább csak csomózni. (A kosár kapcsa a fonotton van.)
Meglepően jó még a Siroki Dávid (és Lee Kerry) által bemutatott stotz-ólmos ütköztetés (a gubancgátlásra). Ezt akár a sodrott zsinórvég elé, akár erőgumi elé is lehet tenni. Erőgumi esetén az erőgumi csomójára kis szilikon- vagy zsugorcsövet húzva még jobb a dolog.
Az idevágó videók:
Frankó Zoli: y2u.be/Gb2NoTATtdg
Siroki Dávid: y2u.be/LozkKJtb98Q
Lee Kerry: y2u.be/yvIzSfZeXxs
y2u.be/vF5okcteqv8
Pl. ők mindhárman használnak feeder-linket;).
Szia. A kosár súlyának megérzésével egyértelműen vitáznék veled. Rengeteg alkalommal teszteltem szárazon a feeder linket és a gubancgátló csövet! Ha az összeállított szereléket kosarastól felteszed egy sima asztalra(ahol könnyen megcsúszhat) akkor azt veszed észre, hogy míg a horgot húzva a linknél látszik a kapás, de majd csak jóval nagyobb húzásra indul a kosár is, addig a gubancgátló esetén szinte azonnal elmozdul a kosár! Ebből számomra egyből kidült, hogy a link egy érzékenyebb megoldás lehet.
Kombinálni lehet a kettőt, nem? Illetve a hosszú előke pont azt a célt szolgálja, hogy ne érezzen a hal ellenállást, ahhoz nem kell feeder link.
A hosszabb elöke kapcsán a hal később veszi észre a kontaktust velünk, de ez igaz fordítva is.
Nem vitatom azt, amit mondtál, de a link készítéssel kapcsolatban lenne észrevételem. A tavaszi videódban láttam egy verziót, amivel szerintem az a baj, hogy egyrészt túl hosszú, másrészt túl nagyok a végfülek rajta.
Úgy 3 éve kísérletezek én is link készítésével, és úgy érzem az elmúlt évben sikerült az egyik legjobb verziót elkészítenem, érdekes módon Steve Ringer közvetett tippjei alapján.
Én vastag, 0,50-0,60 fluorocarbon zsinórból gyártom, krimpelve, gyöngy nélkül mert maga a vissza hajtott FC a csúszó rész, de minden “csatlakozást” szorosra húzok, végül az egész linket behúzom egy szilikon csőbe, h még véletlenül se akadjon bele a zsinór. Így, hogy szinte teljesen merev végig a link, már jó lehet akár gubancgátlónak is
Erőgumival használom, ahol szintén fontos, hogy ne legyen rajta “kiálló” rész, mert az is könnyen beleakadhat a főzsinórba.
Összességében tényleg akkor van haszna/értelme használni szerintem, amikor finnyásan esznek a halak, és a linkkel még érzékenyebbé kell tenni a szerelést. Én 0,11-es előkén, 18-as horoggal, 2 szál szúnyoggal használva is csak nagyon-nagyon ritkán dobok vele gubancot.
Ha figyeltél, akkor a videóban volt egy vágókép amin volt egy gyári feeder link CZ márka és volt mellette egy másik, ami pont a Te ötleted megvalósítása volt, miután beszéltünk. A linkek közül valóban jónak bizonyult, de! Ha 3 év munkája és többszáz horgászat és többezer horhászóra kell egy eszközhöz, hogy valaki azt állítsa hogy létezik majdnem tökéletes megoldás, akkor azért azon elgondolkodom, hogy a legtöbb pecás mennyit szívhatott már vele eddig. A Te kitartásod sikert érdemelt. Nekem régebbről pár szezon és az elmúlt évből még két hónap ment rá az életemből, de nekem nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Most is elismerem, hogy sokkal érzékenyebb megoldás a többinél, de túl sokat hibázik.
@@MaxFishingTV lehet figyelmetlen voltam, a vágókép elkerülte a figyelmemet, de megnézem újból! :)
Én nem azt mondom, hogy ez tökéletes megoldás, hanem csak azt, hogy véleményem szerint az általam is készített modell a lehető legjobban kiküszöböli a lehetséges hibákat. Ettől függetlenül - mint sok minden másnak - ennek is megvan a maga helye, és ideje, hogy mikor érdemes használni.
Én sajnos nem horgászok annyit mint te, csak lelkes amatőr, aki viszont szeret barkácsolni, kísérletezgetni. Remélem sikerült a link készítésében egy kis irányt mutatni. Erőt veszek majd magamon, és írok belőle egy cikket, abból sokkal érthetőbb lesz majd a készítés módja. De mindnekinek magának kell tesztelni :)
@@MaxFishingTV 0:26-nál lévő vágókép?
@ igen.
Enyém az első Like! 😅 Nagyon jó lett a videó!
Köszi. Az első, de reméljük nem az utolsó!
Szia,Rövid gubancgátló nem jó??
De jó megoldás!
Egy tipp a most már nem kapható műanyag fülpiszkáló helyett,,a nyalóka pálcikája. Kb ugyanolyan az átmèrője.
Jó ötlet. 👍
Igy a video elejèn jàrva èn egy 3 centis szilikon csövet teszek gumibakal a forgo ès a kosàr közè se olomnàl se kosàrnàl nem gubancolodik eltartja majndem mintha helikopter lenne de nègsem
Köszönöm a tanácsot.
Sajnos már nem lehet kapni ilyen füllpiszkákat, az EU betiltotta, mert műanyag... Közölték velem ma több boltba is... Már csak tömör fülpiszkákat lehet kapni
Igen én is ezt tapasztalom, valami más után kell nézni, de még nem tudom, hogy mi kellene.
@@MaxFishingTV talán a nyalókának a pálcikája jó lehet
@@andrejdobai7342 Köszönöm! Valóban érdekes lehet!
Végre valaki elmondta mi az igazság. Lehet egy egyszerű marketing, szép, új, de nem muszáj használni...
Köszi Laci a megerősítést! 😉
Mondom a típust.🤫
CZ 8098
Pellet nem érkezett meg..
?
Sajnos új alapanyag után kell nézni: hvg.hu/zhvg/20210602_Julius_1tol_betiltanak_egy_sor_muanyagtermeket
Igen! A környezetszennyezés miatt természetesen nem baj, ha nem minden műanyag, azonban a minap kipróbáltam egy fa fültisztító pálcikát fültisztításra! El kell, hogy mondjam, hogy ha a szülő a kisgyserekének tisztítja a fülét és rosszul van rá feltekerve a vattapamacs, akkor abból könnyen lehet sérülés is, mivel ennek a vágási felülete nem olyan sima, mint a műanyag, vagy a paír pálcikáé. Valamint ez utóbbi két variáció képes elhajolni is, a fa az nagyon merev.
Nekünk horgászoknak nagyon fog hiányozni a műanyag pálcika.
Sziasztok! Ezen en is gondolkoztam, ami eszembe jut a bordas kosar gubancgatlo csovebol is kivitelezheto e technika elkeszitese? Hanyas forgokapocs lehet ra passzos, jo meret? Valaszotokat koszonom