Szia Dani! Szerencsére nekem most nincs USA osztalék fizető papírom , de sima részvényeim vannak. Az információid szerint ezeket továbbra is tartom. Viszont vásároltam osztalék fizető részvényeket nagy hagyományokkal rendelkező Unios cégekből. A kereskedéseimet KBC és Trading212 cégeken keresztül végzem.Gondolom ez így haszálható a kedvezőbb adózáshoz.
szia!tehát ha tbsz-en tartok apple, tesla akármilyen részvényt,hiába van osztalék nekem semmilyen adóbevallási/fizetési kötelezettségem nincs ?ami van 30% amerikai adó, azt nem nekem kell bevallani, azt "csak egyszerűen" levonják az osztalékból?
Szia Dani! Egy kérdésem lenne a témával kapcsolatban: Részvények, illetve ETF-ek, amiket a londoni tőzsdén bocsátanak ki, azok után az adózás hogyan is van? (2011 óta van a britekkel szerződésünk, de 2020 dec. óta nem EGT tagállamok...) Előre is köszi a választ!
Szia Ott maradt a szerződés, illetve közben az SZJA törvényben is cserélték az EGT állam szavakat OECD állam szavakra, tehát minden szempontból okés a londoni tőzsde.
Igen, ha az osztalékra utazok akkor USA papírokat már nem veszek, inkább EUs papírokat (itt is vannak érdekes osztalék papírok csak hát azért más a likviditás...)
Szia! Köszi az érthetö videót. Én már több, mint 20 éve élek és dolgozom az USÁ-ban. Kettös állampolgár vagyok. Kell-e majd adót fizetnem a Magyar államnak az amerikai bruttó fizetésem, illetve egy amerikai befektetési cégnél tartott részvényeim/kötvényeim után? Kihez tudnék szerinted fordulni ezzel a kérdéssel?
Szia Ha az USA-ban élsz és dolgozol is, akkor a jövedelmedet nem mint magyar adóalany kapod, így ezen infók alapján téged ez nem érint. Hiszen ott adózol, ott élsz stb, M.o.-hoz adózási szempontból semmi közöd. Én adótanácsadót javasolnék, ilyen témában, ez lehet amerikai adótanácsadó is, vagy egy nemzetközi.
Szia Dani! Köszi a videót! Sajnos, számomra még mindig nem teljesen világos, hogy magyarként hogyan adózok egy amerikai brókernél keletkezett árfolyamnyereség után, konkrétan futures termékről van szó. Sokat olvastam ezután, de sok ellentmondásba (is) futottam. Pl. portfolio Nov. 29-i cikk. Megkérdezhetem mi a meglátásod ezzel kapcsolatban? Előre is köszi!
Szia, Nekem a következő infóm van: bármi, ami árfolyamnyereség (Capital Gains Tax) alá tartozik, az 15%. Teljesen mindegy, hogy az futures, opció, részvény stb. Hiszen USA OECD ország, és a hivatalos SZJA törvényt kell hozzá megnézni. Maximum az változhat, hogy a futures ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősül-e, de az csak annyit befolyásolhat, hogy a veszteség szembeállítható-e a nyereséggel, adózni az után is kell. Az SZJA törvény: net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99500117.tv
@@erthetopenz Köszönöm szépen a válaszod! Az SZjA része itthon az tiszta (köszönet a könyvelőmnek), viszont az nem, hogy levonnak-e forrás vagy bármilyen adót az USA-ban kifizetéskor 2024.jan.1. után. Erre van ötleted esetleg? Bocs és köszi.
@@bernadlevente2591 Normál esetben nem, hiszen a jövedelmed nem ott keletkezett. Más lenne a helyzet osztalék esetén, hiszen akkor a jövedelem ott keletkezik.
Szia Dani! Ha Erste számlán vásárol valaki Pepsi részvényt, és a részvénykönyvben az ERSTE Ausztria van bejegyezve mint tulajdonos, akkor mi a helyzet? Ugyanis nagyon sok esetben a brókercég szerepel a részvénykönyvben, és a tényleges vásárló a brókercég nyilvántartásában látható csak.Köszönöm.
Szia Jó gondolat, az a helyzet, hogy ezzel sem lehet kikerülni, mert bár lehet, hogy az Erste-hez a 15%-os levonással érkezik, de az Erste csoporton belül ezeket 100%, hogy rendezik különben brutális bírságot kellene fizetniük. Adót elkerülni nem könnyű, (nem összekeverendő az adócsalással) ki van ez találva rendesen:)
@@zsoltdr.viniczay7276 ez pontosan így van, a részvénykönyvben nem mi szereplünk, mint tulajdonos. Ettől függetlenül az adminisztratív oldalon biztos vagyok benne, hogy az Erste megoldja, mert nem fog e miatt bírságot fizetni.
Ha az Erste Ausztrián keresztül vásárolsz amcsi papírt akkor az osztalék az USA-Austria kettős adóztatás szerint kerül elszámolásra (tehát meglovaglod a sógorok az amcsikkal kötött és érvényben lévő kettősadóztatást elkerülő egyezményét)
@@danielvarga5251 ha jól értettem akkor, osztalék után kell csak "2-tös "adót ffizetni? És abban az esetben ha: részvény vagy usa-hoz tartozó ucits etf et vásárolok akkor magyar adózás azt kell hogy lássa, és a magyarnak fizetek 15(+13)% plusz 15%-ot is mind? [ utóbbi 15% az usanak utalja a magyar NAV?] És a Lightyer esetében, hogy kell adózni szintén USA hátterű részvények esetében?
IB, Erste vagy Lightyear tbsz-en tudok magyar reszvenyekbe is fektetni? Vagy csak magyar brokernel, pl OTP elerheto magyar befektetes? Szeretnek mas EUs befektetest is, de ha hosszutavon gondolkodunk, akkor a magyar befektetesnel a kettos adozas biztos nem lep fel soha. Es a €£$ arfolyamokkal sem kell bajlodni. Jol gondolom, hogy magyarkent ez a legbiztosabb?
Igen, ezeknél a szolgáltatóknál is lehet magyar részvényeket venni. Az pedig relatív, hogy ki mit tekint biztonságosnak, sajnos erre egy mondatban nem lehet válaszolni.
Szia, Delaware-ben alapítottunk céget 2022-ben hogy tudjunk Kickstarter kampányt futtatni. Ha megkapjuk a pénzt, Delaware-ben adóznunk kell majd utána, de az egyezmény megszűnésével mi fog történni esetünkben? Itthon is kell majd még egyszer adózni az amerikában már leadózott pénz után?
Szia Dani! Köszönjük a videót. Ha valaki Magyarországon él és amerikai brókercégnél tartott (nem osztalékfizető) részvényen ér el árfolyamnyereséget, akkor az ugye 2024-től nem számít ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek, tehát nem lehet szembeállítani a veszteséggel. De árfolyamnyereség esetén hol és mennyi adót kell fizetni? Az USA-ban ÉS Magyarországon is adózni kell?
Szia Árfolyamnyereség után mindig ott fizet az ember adót, ahol adóalany, pont ugyanúgy, mint ha eladna egy ingatlant, eladna bármit. Hiszen az árfolyamnyereség utáni adó, az egy formája a Capital Gains Tax-nek (nyereségadónak). Tehát amelyik államban él, ott fizeti meg. Persze kivételek mindig vannak, de ez a főszabály.
Szia! Az IBKR-nél van számlám itt Magyarországon, Lufthansa részvényekkel kereskedem, a videó alapján ha jól értem 15% marad az árfolyam nyereségadó viszont az osztalékadó hogy alakul szerinted? Köszönöm! :)
Szia Amennyiben a német tőzsdén eur ban jegyzett Lufthansa részvénnyel, akkor semmilyen mértékben nem érint az adóegyezmény, hiszen nincs köze az USA-hoz.
Sziasztok! Az számít, hogy melyik tőzsdén veszi meg az ember az osztalékfizető részvényt? Pl. ha Microsoft részvényt vesz az ember IB-n: 1: MSF - IBIS 2: MSFT - NASDAQ Mind a két estben 30% lesz a forrásadó? Köszönöm!
Szia Az számít, hogy honnan kapsz osztalékot és hogy hol vagy adórezidens. Ha a MSFT fizet neked osztalékot és magyar adórezidens vagy, akkor 30% forrásadó
Szerintem, ha olyan ETF-et veszek ami EGT-n belül lett kibocsátva, akkor ez a probléma áthidalva.. főleg ha ACC.. (vagy legalábbis nem látom direktbe a levonást) Viszont megjelenik új gondként, h az eurós “európai” ETFekkel hosszútávon, van valuta kockázat.. ha pedig van valuta fedezete, akkor meg megnő a TER költség…
Szia Dani! Tehát ha jól értem... Ha én osztalékfizető amerikai részvényekbe szeretnék befektetni mondjuk IBKR-en, akkor a forrásadó felmegy 15-ről 30%-ra TBSZ számlán is és sima kisbefektetői számlán is. Az egyetlen különbség az 5% SZJA. Tehát TBSZen 30, nem TBSZen is 30% lesz amennyivel kevesebbet kapok az induló osztalékhoz képest. Plusz 5% SZJA ami összesen -35%. Nyilván nem tradelni szeretnék napi szinten, bevételem nem részvényeladásokból származna, hanem csak osztalékokból. Akkor ez így van...? Köszi!
Sziasztok! Az számít, hogy melyik tőzsdén veszi meg az ember az osztalékfizető részvényt? Pl. ha Microsoft részvényt veszek az IB-n: 1: MSF - IBIS 2: MSFT - NASDAQ Mind a két estben 30% lesz a forrásadó? Köszönöm!
Hali! Jól èrtem ebből a videóból, hogyha tehát eu-s cègnèl van számlám, pl nekem a erste brokernèl, akkor 2024-től is kereskedhetek amerikai tőzsdèn kereskedett rèszvènyekkel, anèlkül, hogy ezt a brutális adóterhet viselnem kellene? Láttam már a youtube-on olyan videot is, amiben azt taglalták, hogy a kereskedni kívánt cèg országa számít az adózás szempontjából, ès nem az, hogy milyen szèkhelyű szolgáltatónál vettük meg, ès pl ha tesla rèszvènyt veszek a nèmet tőzsdèn, az emelt forrásadót az esetben is vonnák. Szóval olvastam/hallottam már egymásnak ellentmondó információkat
Igen jól értelmezed. Ami számít, hogy Te milyen adóügyi illetőségű vagy. Ha Németországban veszel Tesla részvényt, és ott adózol, akkor 25% lesz az adóterhed, mert ott azok az alapszabályok: taxsummaries.pwc.com/germany/individual/income-determination De ha konkrét kérdésed van a saját adózásoddal kapcsolatban, érdemes megkeresni egy adószakértőt.
@@erthetopenz köszönöm. Magyar adóilletősègű vagyok. Lènyegèben akkor "csak" arra kell figyelni, hogy az amerikai brókerszámlákat kell elkerülni, ès nagyjából marad minden a règiben
Szia! Köszi az infókat! Jelenleg trading212-nel többsegben osztalekfizetö reszvenyeket tartok, de 2024töl IB TBSZ szamlat tervezek nyitni ahol a növekedesi reszvenyekre fogok koncentralni! Az osztalekfizetöket pedig valoszinüleg idövel eladom.. eleg szomoru ez a hir de megprobalom a legjobbat kihozni ebböl a helyzetböl. Remelem ez jo strategia lesz. Te mit gondolsz?
@@erthetopenz most az egyik short videoddal megkavartàl.. A trading212 se és az IB se magyar brokerceg. Ha naluk van reszvenyem akkor ràjuk nem vonatkozik a kettös adoztatàs? Osztalékra se?
@@danielnyeki1542 a lényeg, hogy akivel te szerződéses kapcsolatban vagy, az hol van bejegyezve, ha za EU-s ország akkor jó vagy. Az IBKR Írországban, a Trading 212 Bulgáriában és Cypruson.
@@erthetopenz azthiszem nem vagyok tisztaban azzal hogy mi az a szerzödeses kapcsolat egy brokerceggel. Magyarorszagon vagyok adoalany es van trading212-n szamlam/felhasznalom amin keresztül befektetek. Ezek szerint a szerzödeses viszony az valami extra
@@danielnyeki1542 ez csak annyi, hogy hol van számlád, azaz, hogy melyik céggel írtál alá szerződést. A Te esetedben ez a Trading 212 EU-s kirendeltsége.
Akkor mit fognak csinálni azok, akik az osztalékkifizetésre fűzték fel a portólióikat? Eddig ha megkaptak egy évben 1000 USD osztalékot, akkor abból 850-et kaptak meg. Ezek után TBSZ-en 700 lesz belőle. Ingatlanba fektetni és a bérleti díjakból élni sem adómentes és annak is van kockázata.
Portfólióméret függő. Ha kisebb a portfólió, akkor szerintem kivárás vagy átstruktúrálás, ha valaki ebből él, és rugalmasan tud mozogni, akkor költözés.
Szeretném tudni nyitottam egy osfer bankszámlat Amerikában . Kötelező tax szám. ? És a bankkártya és dokumentumok szállító cég által küld a bank számomra. Ezért Törökország vám 2850 dollár USA dollár kér tőlem. Különben elveszik a pénz a számlán. Ami ugyan tax hiányában zárolt
8:37 -> erre kerestem mindenhol a választ Revolutosként 😊 Köszi szépen!
Köszönjük szépen a videót!
Tessék, itt egy komment!
Szia Dani! Szerencsére nekem most nincs USA osztalék fizető papírom , de sima részvényeim vannak. Az információid szerint ezeket továbbra is tartom. Viszont vásároltam osztalék fizető részvényeket nagy hagyományokkal rendelkező Unios cégekből. A kereskedéseimet KBC és Trading212 cégeken keresztül végzem.Gondolom ez így haszálható a kedvezőbb adózáshoz.
ment a like, nagyon jő volt
szia!tehát ha tbsz-en tartok apple, tesla akármilyen részvényt,hiába van osztalék nekem semmilyen adóbevallási/fizetési kötelezettségem nincs ?ami van 30% amerikai adó, azt nem nekem kell bevallani, azt "csak egyszerűen" levonják az osztalékból?
Szia
Igen, azt forrásadóként azonnal vonni fogja az USA állam.
Szia! Nagyon jó és érthető a videó, viszont a zene nagyon hangos a beszédhez képest. Legalábbis nálam így volt.
Köszi a visszajelzést javítunk rajta
Teljes egyetértés!
Köszönjük!
Szia Dani! Egy kérdésem lenne a témával kapcsolatban: Részvények, illetve ETF-ek, amiket a londoni tőzsdén bocsátanak ki, azok után az adózás hogyan is van? (2011 óta van a britekkel szerződésünk, de 2020 dec. óta nem EGT tagállamok...)
Előre is köszi a választ!
Szia
Ott maradt a szerződés, illetve közben az SZJA törvényben is cserélték az EGT állam szavakat OECD állam szavakra, tehát minden szempontból okés a londoni tőzsde.
@@erthetopenz Köszönöm a választ!
Igen, ha az osztalékra utazok akkor USA papírokat már nem veszek, inkább EUs papírokat (itt is vannak érdekes osztalék papírok csak hát azért más a likviditás...)
TH-cam reklámbevételekkel mi a helyzet?
Szuper video, koszi szepen! Ez az amerikabol szerzett egyebbjovedelmekre is ervenyes? (Amerikai vasarloknak szamlazas KATAs egyeni vallalkozokent)
Ez már könyvelői/adószakértői kérdés, érdemes megkérdezni egy szakembert. Én maradok annál a résznél, amihez értek:)
Szia! Köszi az érthetö videót. Én már több, mint 20 éve élek és dolgozom az USÁ-ban. Kettös állampolgár vagyok. Kell-e majd adót fizetnem a Magyar államnak az amerikai bruttó fizetésem, illetve egy amerikai befektetési cégnél tartott részvényeim/kötvényeim után? Kihez tudnék szerinted fordulni ezzel a kérdéssel?
Szia
Ha az USA-ban élsz és dolgozol is, akkor a jövedelmedet nem mint magyar adóalany kapod, így ezen infók alapján téged ez nem érint. Hiszen ott adózol, ott élsz stb, M.o.-hoz adózási szempontból semmi közöd.
Én adótanácsadót javasolnék, ilyen témában, ez lehet amerikai adótanácsadó is, vagy egy nemzetközi.
@@erthetopenz Nagyon köszönöm a gyors és érthetö választ! Keresek egy nemzetközi adótanácsadót.
Szia Dani!
Köszi a videót! Sajnos, számomra még mindig nem teljesen világos, hogy magyarként hogyan adózok egy amerikai brókernél keletkezett árfolyamnyereség után, konkrétan futures termékről van szó. Sokat olvastam ezután, de sok ellentmondásba (is) futottam. Pl. portfolio Nov. 29-i cikk. Megkérdezhetem mi a meglátásod ezzel kapcsolatban? Előre is köszi!
Szia,
Nekem a következő infóm van: bármi, ami árfolyamnyereség (Capital Gains Tax) alá tartozik, az 15%. Teljesen mindegy, hogy az futures, opció, részvény stb. Hiszen USA OECD ország, és a hivatalos SZJA törvényt kell hozzá megnézni.
Maximum az változhat, hogy a futures ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek minősül-e, de az csak annyit befolyásolhat, hogy a veszteség szembeállítható-e a nyereséggel, adózni az után is kell.
Az SZJA törvény:
net.jogtar.hu/jogszabaly?docid=99500117.tv
@@erthetopenz Köszönöm szépen a válaszod! Az SZjA része itthon az tiszta (köszönet a könyvelőmnek), viszont az nem, hogy levonnak-e forrás vagy bármilyen adót az USA-ban kifizetéskor 2024.jan.1. után. Erre van ötleted esetleg? Bocs és köszi.
@@bernadlevente2591 Normál esetben nem, hiszen a jövedelmed nem ott keletkezett. Más lenne a helyzet osztalék esetén, hiszen akkor a jövedelem ott keletkezik.
@@erthetopenz Köszönöm!
Szia Dani! Ha Erste számlán vásárol valaki Pepsi részvényt, és a részvénykönyvben az ERSTE Ausztria van bejegyezve mint tulajdonos, akkor mi a helyzet? Ugyanis nagyon sok esetben a brókercég szerepel a részvénykönyvben, és a tényleges vásárló a brókercég nyilvántartásában látható csak.Köszönöm.
Szia
Jó gondolat, az a helyzet, hogy ezzel sem lehet kikerülni, mert bár lehet, hogy az Erste-hez a 15%-os levonással érkezik, de az Erste csoporton belül ezeket 100%, hogy rendezik különben brutális bírságot kellene fizetniük.
Adót elkerülni nem könnyű, (nem összekeverendő az adócsalással) ki van ez találva rendesen:)
@@danielvarga5251 Szia Dani ez nem elkerülés, egyszerűen így van. A kisbefektető nem kerül be a részvénykönyvbe.
@@zsoltdr.viniczay7276 ez pontosan így van, a részvénykönyvben nem mi szereplünk, mint tulajdonos. Ettől függetlenül az adminisztratív oldalon biztos vagyok benne, hogy az Erste megoldja, mert nem fog e miatt bírságot fizetni.
Ha az Erste Ausztrián keresztül vásárolsz amcsi papírt akkor az osztalék az USA-Austria kettős adóztatás szerint kerül elszámolásra (tehát meglovaglod a sógorok az amcsikkal kötött és érvényben lévő kettősadóztatást elkerülő egyezményét)
@@danielvarga5251 ha jól értettem akkor, osztalék után kell csak "2-tös "adót ffizetni?
És abban az esetben ha: részvény vagy usa-hoz tartozó ucits etf et vásárolok akkor magyar adózás azt kell hogy lássa, és a magyarnak fizetek 15(+13)% plusz 15%-ot is mind? [ utóbbi 15% az usanak utalja a magyar NAV?]
És a Lightyer esetében, hogy kell adózni szintén USA hátterű részvények esetében?
IB, Erste vagy Lightyear tbsz-en tudok magyar reszvenyekbe is fektetni?
Vagy csak magyar brokernel, pl OTP elerheto magyar befektetes?
Szeretnek mas EUs befektetest is, de ha hosszutavon gondolkodunk, akkor a magyar befektetesnel a kettos adozas biztos nem lep fel soha. Es a €£$ arfolyamokkal sem kell bajlodni. Jol gondolom, hogy magyarkent ez a legbiztosabb?
Igen, ezeknél a szolgáltatóknál is lehet magyar részvényeket venni. Az pedig relatív, hogy ki mit tekint biztonságosnak, sajnos erre egy mondatban nem lehet válaszolni.
@@erthetopenz Koszonom szepen!
Szia, Delaware-ben alapítottunk céget 2022-ben hogy tudjunk Kickstarter kampányt futtatni. Ha megkapjuk a pénzt, Delaware-ben adóznunk kell majd utána, de az egyezmény megszűnésével mi fog történni esetünkben? Itthon is kell majd még egyszer adózni az amerikában már leadózott pénz után?
Szia
Ez már nem egy egyszerű befektetési adózási kérdés, érdemes felkeresni egy adószakértőt.
Szia Dani! Köszönjük a videót. Ha valaki Magyarországon él és amerikai brókercégnél tartott (nem osztalékfizető) részvényen ér el árfolyamnyereséget, akkor az ugye 2024-től nem számít ellenőrzött tőkepiaci ügyletnek, tehát nem lehet szembeállítani a veszteséggel. De árfolyamnyereség esetén hol és mennyi adót kell fizetni? Az USA-ban ÉS Magyarországon is adózni kell?
Szia
Árfolyamnyereség után mindig ott fizet az ember adót, ahol adóalany, pont ugyanúgy, mint ha eladna egy ingatlant, eladna bármit.
Hiszen az árfolyamnyereség utáni adó, az egy formája a Capital Gains Tax-nek (nyereségadónak). Tehát amelyik államban él, ott fizeti meg.
Persze kivételek mindig vannak, de ez a főszabály.
Szia! Az IBKR-nél van számlám itt Magyarországon, Lufthansa részvényekkel kereskedem, a videó alapján ha jól értem 15% marad az árfolyam nyereségadó viszont az osztalékadó hogy alakul szerinted? Köszönöm! :)
Szia
Amennyiben a német tőzsdén eur ban jegyzett Lufthansa részvénnyel, akkor semmilyen mértékben nem érint az adóegyezmény, hiszen nincs köze az USA-hoz.
Szia! Lightyear-el mi a helyzet? Hogy fog kinézni az adózás?
Szia
Ez nem platform függő. Ha Magyarországon vagy adóalany akkor otthon adózol, teljesen mindegy milyen platformot használsz.
Sziasztok!
Az számít, hogy melyik tőzsdén veszi meg az ember az osztalékfizető részvényt? Pl. ha Microsoft részvényt vesz az ember IB-n:
1: MSF - IBIS
2: MSFT - NASDAQ
Mind a két estben 30% lesz a forrásadó?
Köszönöm!
Szia
Az számít, hogy honnan kapsz osztalékot és hogy hol vagy adórezidens. Ha a MSFT fizet neked osztalékot és magyar adórezidens vagy, akkor 30% forrásadó
Elkezdtem jobban nézegetni kanadai és brit részvényeket. Amúgy nem tudom, hogy HK-al van-e ilyen szerződésünk?
Tudtommal van, 2010-ben kötődött.
Szerintem, ha olyan ETF-et veszek ami EGT-n belül lett kibocsátva, akkor ez a probléma áthidalva..
főleg ha ACC..
(vagy legalábbis nem látom direktbe a levonást)
Viszont megjelenik új gondként, h az eurós “európai” ETFekkel hosszútávon, van valuta kockázat..
ha pedig van valuta fedezete, akkor meg megnő a TER költség…
Szia Dani! Tehát ha jól értem... Ha én osztalékfizető amerikai részvényekbe szeretnék befektetni mondjuk IBKR-en, akkor a forrásadó felmegy 15-ről 30%-ra TBSZ számlán is és sima kisbefektetői számlán is. Az egyetlen különbség az 5% SZJA. Tehát TBSZen 30, nem TBSZen is 30% lesz amennyivel kevesebbet kapok az induló osztalékhoz képest. Plusz 5% SZJA ami összesen -35%. Nyilván nem tradelni szeretnék napi szinten, bevételem nem részvényeladásokból származna, hanem csak osztalékokból. Akkor ez így van...? Köszi!
Szia
Igen, tökéletesen leírtad.
SZOCHO-t kinek és mikor kell fizetni? Hogy is van ez? Köszi!@@erthetopenz
Sziasztok!
Az számít, hogy melyik tőzsdén veszi meg az ember az osztalékfizető részvényt? Pl. ha Microsoft részvényt veszek az IB-n:
1: MSF - IBIS
2: MSFT - NASDAQ
Mind a két estben 30% lesz a forrásadó?
Köszönöm!
@petertugyi6401 azóta megtaláltad erre a választ? Köszi
@@petertugyi6401úgy tudom, hogy mindegy, hogy melyik tőzsdén veszed
Hali!
Jól èrtem ebből a videóból, hogyha tehát eu-s cègnèl van számlám, pl nekem a erste brokernèl, akkor 2024-től is kereskedhetek amerikai tőzsdèn kereskedett rèszvènyekkel, anèlkül, hogy ezt a brutális adóterhet viselnem kellene?
Láttam már a youtube-on olyan videot is, amiben azt taglalták, hogy a kereskedni kívánt cèg országa számít az adózás szempontjából, ès nem az, hogy milyen szèkhelyű szolgáltatónál vettük meg, ès pl ha tesla rèszvènyt veszek a nèmet tőzsdèn, az emelt forrásadót az esetben is vonnák. Szóval olvastam/hallottam már egymásnak ellentmondó információkat
Igen jól értelmezed. Ami számít, hogy Te milyen adóügyi illetőségű vagy. Ha Németországban veszel Tesla részvényt, és ott adózol, akkor 25% lesz az adóterhed, mert ott azok az alapszabályok:
taxsummaries.pwc.com/germany/individual/income-determination
De ha konkrét kérdésed van a saját adózásoddal kapcsolatban, érdemes megkeresni egy adószakértőt.
@@erthetopenz köszönöm. Magyar adóilletősègű vagyok. Lènyegèben akkor "csak" arra kell figyelni, hogy az amerikai brókerszámlákat kell elkerülni, ès nagyjából marad minden a règiben
Szia! Köszi az infókat! Jelenleg trading212-nel többsegben osztalekfizetö reszvenyeket tartok, de 2024töl IB TBSZ szamlat tervezek nyitni ahol a növekedesi reszvenyekre fogok koncentralni! Az osztalekfizetöket pedig valoszinüleg idövel eladom.. eleg szomoru ez a hir de megprobalom a legjobbat kihozni ebböl a helyzetböl. Remelem ez jo strategia lesz. Te mit gondolsz?
Szia
Ebben az esetben csak ez a stratégia maradt, amit írtál.
@@erthetopenz most az egyik short videoddal megkavartàl.. A trading212 se és az IB se magyar brokerceg. Ha naluk van reszvenyem akkor ràjuk nem vonatkozik a kettös adoztatàs? Osztalékra se?
@@danielnyeki1542 a lényeg, hogy akivel te szerződéses kapcsolatban vagy, az hol van bejegyezve, ha za EU-s ország akkor jó vagy. Az IBKR Írországban, a Trading 212 Bulgáriában és Cypruson.
@@erthetopenz azthiszem nem vagyok tisztaban azzal hogy mi az a szerzödeses kapcsolat egy brokerceggel. Magyarorszagon vagyok adoalany es van trading212-n szamlam/felhasznalom amin keresztül befektetek. Ezek szerint a szerzödeses viszony az valami extra
@@danielnyeki1542 ez csak annyi, hogy hol van számlád, azaz, hogy melyik céggel írtál alá szerződést. A Te esetedben ez a Trading 212 EU-s kirendeltsége.
Akkor mit fognak csinálni azok, akik az osztalékkifizetésre fűzték fel a portólióikat? Eddig ha megkaptak egy évben 1000 USD osztalékot, akkor abból 850-et kaptak meg. Ezek után TBSZ-en 700 lesz belőle. Ingatlanba fektetni és a bérleti díjakból élni sem adómentes és annak is van kockázata.
Portfólióméret függő. Ha kisebb a portfólió, akkor szerintem kivárás vagy átstruktúrálás, ha valaki ebből él, és rugalmasan tud mozogni, akkor költözés.
Aki az usa-ban èl zöldkàrtyàval, ki van jelentkezve Magyarorszàgról mindenhol, az is fizet adót Magyarorszàgnak?
A leírás alapján ebben az esetben ő csak usa adóalany, nincs köze Magyarországhoz, így USA adóköteles.
Szeretném tudni nyitottam egy osfer bankszámlat Amerikában . Kötelező tax szám. ? És a bankkártya és dokumentumok szállító cég által küld a bank számomra. Ezért Törökország vám 2850 dollár USA dollár kér tőlem. Különben elveszik a pénz a számlán. Ami ugyan tax hiányában zárolt