Zobaczysz, wykończysz go z tymi maszynami. Uprawa pod kukurydzę i ostatnie T1

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 พ.ค. 2023

ความคิดเห็น • 144

  • @bartusnp2656
    @bartusnp2656 ปีที่แล้ว +3

    Ja po ziarnówce chciałem zaorać odrazu po zbiorze, ale jak zobaczyłem ilość ptactwa, i dziczych buchtowisk to odpuściłem do wiosny

  • @romang1778
    @romang1778 ปีที่แล้ว +1

    Pozdrawiam serdecznie I życzę miłego weekendu

  • @krzysztofszymanski5328
    @krzysztofszymanski5328 ปีที่แล้ว +2

    Kula fajnie cię się ogląda pozdrawiam

  • @jakubpatocki1838
    @jakubpatocki1838 ปีที่แล้ว +2

    Uwazam ze kazda uprawa ma plusy i minusy w tym roku ci co zaorali pod kuku to wygrali w innych latach jest na odwrót tak samo z rzepakiem czy pszenica. Troche wiecej obiektywnosci i bedzie git a nie ze bezoorka jest najlepsza, uwazam ze nie zawsze. Najwiekszy czynnik na plon to pogoda. Mozemy stanac na glowie a i tak plonu nie bedzie jak nie bedzie sprzyjajacych watunkow. Pozdrwiam 😊

  • @lolek3
    @lolek3 ปีที่แล้ว

    Cześć Mateusz mam do ciebie 1 pytanie. Za siałem przenicę jarą na ciężkiej ziemi po za siewie zostało pole po wałowane przenica ma ciężko teraz przebić się przez górna warstwę skorupy gleby (zasklepiona). Teraz zastanawiam się czy wzruszyć to delikatnie bronami czy to pomoże czy zaszkodzi zruszylem ręka i ziarka kiełkują pod zasklepiona glebą

  • @tomaszpytel1495
    @tomaszpytel1495 ปีที่แล้ว

    Ja jednak poszedlbym w rozrzucenie pomiotu jesienią pozniej cultus na głęboko posiac poplon i wiosna talerzowka

  • @mariusz9029
    @mariusz9029 ปีที่แล้ว +1

    kula czy przypalenie końówek liście po moddusie ma wpływ na plon,nie kazdy liść został przypalony około jedna końcówka liścia na 5-6 roślin.

    • @PsychopataHL
      @PsychopataHL ปีที่แล้ว +1

      nie martw się, flagowego i podflagowego nie spal tylko 😅 to one odpowiadają głównie za budowanie plonu

    • @mariusz9029
      @mariusz9029 ปีที่แล้ว

      @@PsychopataHL tego nawet spalenie nie można nazwać :)

    • @PsychopataHL
      @PsychopataHL ปีที่แล้ว

      @@mariusz9029 wiem. Też przypaliłem. Odpuściłem dodatek mocznika potem, ale to przypalone teraz lepiej z drogi wygląda. 🤷🏻‍♂️

    • @PsychopataHL
      @PsychopataHL ปีที่แล้ว

      @@mariusz9029 wiem. Też przypaliłem. Odpuściłem dodatek mocznika potem, ale to przypalone teraz lepiej z drogi wygląda. 🤷🏻‍♂️

  • @kardmo1234
    @kardmo1234 ปีที่แล้ว

    @kula jak radzi sobie 66 z rapidem na cięższych polach? Jak myślisz z horschem pronto 4m też dałby radę?

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Z 4m może być problem

  • @Silnoreki_Krzychu
    @Silnoreki_Krzychu ปีที่แล้ว +3

    Źle to nie wygląda 😉 wolniejszy siew 7-8 km/h i powinno być git. Sam widzę teraz jak mi kolega sieje jest o wiele lepiej , niż Ci szybcy usługodawcy, aby tylko ha jak najwięcej na dzień 🤔

    • @Bumper210
      @Bumper210 ปีที่แล้ว +1

      +1, sieje się tylko raz, lepiej to zrobić powoli, a dobrze 😅

  • @alfredgieruch7498
    @alfredgieruch7498 ปีที่แล้ว +1

    Bez uszczypliwości, luźne pytanie-nie lepiej zamiast 7820 kupic 8330 na przykład? I za jednym przejazdem jechać jak Grzesiek bardowski maszyną w stylu landstala? Widzę masz duże kawałki więc taki zestaw zaoszczędził by nieraz dużo paliwa i przedewszystkim czasu;) pozdrawiam

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +2

      Chyba jest wiosną za wilgotno na jeden taki przejazd ale ogólnie to nie głupie tylko jest jeden a nawet dwa problemy, czyli kasa na zakupy.

    • @alfredgieruch7498
      @alfredgieruch7498 ปีที่แล้ว +1

      @@KulaXT No tak, wiadomo jak wszędzie wgl w tych nie wesołych czasach, jak to mówią jak się nie ma miedzi to się na dupie siedzi.. Najlepszego na majówke;) piwo wypij usiądź z rodzinką i odpocznij czas szybko leci dzieci jeszcze szybciej rosną 😊

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +3

      @@alfredgieruch7498 tak dziś robię :)

  • @migi1114
    @migi1114 ปีที่แล้ว +3

    6:30 xD

  • @piotrekg.6164
    @piotrekg.6164 ปีที่แล้ว

    Dr green start też dajesz czy sam zboże? Ja dawałem i daje co rok start z T1 a teraz pryskalem zboża i Universal. Pozdrawiam 😆

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Same zboża.

  • @zbigniewnowak4015
    @zbigniewnowak4015 ปีที่แล้ว

    Witam Kolege .Chciałem zapytać o pomiot kurzy stosuje go pierwszy raz i chciałem zapytać czy po dawce 13ton na ha.pod kukurydze jeszcze dawać jakiś nawóz czy to już wystarczy.Ziemia klasy 4 wmiare nie zabiedzona.Prosił bym Ciebie o jak najszybszą odpowiedź. Pozdrawiam

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Przy takiej dawce to już bym chyba nic nie dawał

    • @zbigniewnowak4015
      @zbigniewnowak4015 ปีที่แล้ว

      Ok dzięki

  • @micha8322
    @micha8322 ปีที่แล้ว

    sa plany na drugi 7920?

  • @dianaroki7946
    @dianaroki7946 ปีที่แล้ว

    Synkowie szybko rosną . Pozdrawiam Panią Agnieszkę i tęsknię za jej filmikami.

  • @popcorngremory4013
    @popcorngremory4013 ปีที่แล้ว +3

    Szkoda słów na niektóre komentarze tych znawców. Według mnie jesteś przykładem dla Polskiego rolnictwa i nie przejmuj się tymi komentarzami od pseudo znawców.

  • @jolantamotyka1297
    @jolantamotyka1297 ปีที่แล้ว

    Mam pytanie ile dałeś mocznika pod kukurydze na hektar i ile dajesz polifoski

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      150 i 100

    • @jolantamotyka1297
      @jolantamotyka1297 ปีที่แล้ว

      @@KulaXT bo ja dałem około 300 mocznika i 200 polifoski to chyba za dużo czy jeszcze będziesz dosiewał później

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      @@jolantamotyka1297 nie będę ale dałem obornik

    • @Grzesiek5656
      @Grzesiek5656 ปีที่แล้ว

      @@jolantamotyka1297 kula ma bardzo dobre ziemię i bada ph nie zapominajmy, stąd obniża nawożenie

  • @wojker1234
    @wojker1234 ปีที่แล้ว

    Pozdrawiam całą rodzinkę życzę miłej słonecznej majówki

  • @arek6314
    @arek6314 ปีที่แล้ว

    200 szt/m2 na koniec listopada ?? U mnie siane 330 i wydaje się mniej gęsta niż twoja

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +1

      Pomyłka, 400 sztuk ale jest z 330

  • @kubak98
    @kubak98 ปีที่แล้ว +1

    Czy według ciebie taki kompaktor jak twój nadaje sie do uprawy przedsiewnej w bezorce ? czy uważasz ze jakaś maszyna spisałaby sie lepiej. Stoje przed wyborem nowego agregatu i zastasnawiam sie czy takie kompaktory radzą sobie z dużą ilością resztek.

    • @MrRomanekdeutz
      @MrRomanekdeutz ปีที่แล้ว

      Poszukaj taki; z przodu włóka, wał strunowy, 3 rzędy gesiostopek, wał strunowy, crosskill pojedynczy. Najlepiej jakby crosskill był łatwo demontowalny do uprawy pod kukurydze.

    • @PsychopataHL
      @PsychopataHL ปีที่แล้ว

      pod co i na co?

    • @kubak98
      @kubak98 ปีที่แล้ว

      @@MrRomanekdeutz mam aktualnie mneij wiecej coś takiego ale nie radzi sobie dobrze z rozbijaniem brył ,bo ziemie 1.2 klasy i po wiosennej uprawie potrafią wyjść bryły wielkosci dwóch pięści i wlasnie rozważam crosskilla szczegolnie wlasnie pod kukurydze, dlaczego uwazasz ze trzeba go pod kukurydze zdjac?

    • @atta6585
      @atta6585 ปีที่แล้ว

      ​@@kubak98 kolego mieliśmy unia max ala Kompaktor lemkena, przedni wał strunowy, gosiostópki, włóka, dwa rzędy crosskill, włóka, 6m agregat tragedia te "sekcje" pracujące każda sobie, kamyki wpadają w crosskille a jak zalepi te wałeczki to pół dnia żaby to wyczyść. Teraz kupiliśmy vaderstad nz bez wałeczkow dwie włóki a robotę robi aż miło, bryły rozbija, włóka pola równa no aż teraz chce się patrzeć. A i wszystko uprawiamy bezorkowo

  • @pawekubacka4175
    @pawekubacka4175 ปีที่แล้ว

    Siemka, pozdrowienia, czy Kule czasami odpoczywają? :)

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +1

      Na razie nie ma kiedy.
      Dzięki i wzajemnie.

  • @esioks7
    @esioks7 ปีที่แล้ว +1

  • @flipit825
    @flipit825 ปีที่แล้ว

    Byś musiał mieć sprzet do 200 koni a wszatkie ciagniki po 250 bo tu wszatko ma ciężko ze wszystkim 😂

  • @leszekJuv
    @leszekJuv ปีที่แล้ว +48

    Tragedia ta bez orka pełno samo siewów , teraz talerzowka uprawa na głęboko , doprawa agregatem paliwa jeżdżenia w ujjjj.... Byś to za oral na jesień i teraz wiosna jeden przejazd agregatem i siejesz czysto na polu wilgoci nie tracisz . Paliwa mniej . Nie podoba mi taka uprawa .

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +9

      Jak jeden przejazd skoro obornik jeszcze dawałem i rósł tu miedzyplon do wiosny.
      Gdyby pole miałoby być gołe i bez obornika wiosna to żaden problem. Zobacz jak wygląda pole pod zasiew owsa albo grochu, nawet byś nie powiedział, że to bezorka. Zresztą, tam nie pisałeś takiego komentarza.
      Ale tu był zasiany poplon który musiał ,latać do wiosny. Słucham porady jak byś to zrobił?

    • @pawe7936
      @pawe7936 ปีที่แล้ว +1

      I jeszcze wiosną uprawa na 20-25 cm🤦 masakra jakaś

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +9

      @@pawe7936 na 15.
      No daj kolego rozwiązanie jak połączyć miedzyplon który musi stać do marca, wiosenny obornik i uprawę na ciężkiej glebie.
      Słucham.

    • @pawe7936
      @pawe7936 ปีที่แล้ว +1

      @@KulaXT
      Zaorać jak człowiek przed zimą,zasiać,wiosną talerzować

    • @pawe7936
      @pawe7936 ปีที่แล้ว +8

      @@KulaXT
      Ciężkich gleb to ty nie widziałeś. Spróbuj zostawić niezaorany ił na wiosnę...

  • @PrzemeX360
    @PrzemeX360 ปีที่แล้ว

    Mateusz tak teraz na poważnie na jesieni ile robisz wjazdów od żniw do siewu i przedstaw mi jeszcze uprawę na wiosnę bo potrzebuje porady poprostu

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      W jakiej uprawie?

    • @PrzemeX360
      @PrzemeX360 ปีที่แล้ว

      Powiedzmy że pod zboże ozime i w grochu, ja liczyłem że pod zoboze oz trzeba że 3 wjazdy zrobić. Uprawa scierni, na głeboko i doprawienie przed siewem, dobrze mówię czy Ty Mateusz robisz jeszcze jakiś wjazd?

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      @@PrzemeX360 3 albo 2 wjazdy, zależy od pola.

    • @PrzemeX360
      @PrzemeX360 ปีที่แล้ว

      Zboże po zbożu kiedyś probowałes?

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Jo

  • @PsychopataHL
    @PsychopataHL ปีที่แล้ว

    Kupuj pług i siej buraki na tych glinach.

  • @druzdi
    @druzdi ปีที่แล้ว

    Ale przedni napęd widzę wyłączony... A to 40 proc uciągu

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Włączony.

    • @druzdi
      @druzdi ปีที่แล้ว

      @@KulaXT a to nie zauważyłem kontrolki

  • @tomaszklimecki762
    @tomaszklimecki762 ปีที่แล้ว +4

    Z tą pszenica to przesada gdybym taka mial to bym się zastanawiał czy nie przesiać masakra jakich mamy rolników ps mniej internetu więcej czasu na polu

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว +1

      Z gorszej w zeszłym roku zebrałem 6,7t :) wiem, internetu zawsze wiedzą lepiej :)

    • @tomaszklimecki762
      @tomaszklimecki762 ปีที่แล้ว

      @@KulaXT To tylko pogratulować bo nie wygląda na taki potencjał ale oby taki był

  • @Marrcello01
    @Marrcello01 ปีที่แล้ว +12

    Uważam, że należy stosować orkę i bezorkę na zmianę. Jednego roku uprawiać tak, a drugiego tak. Oczywiście zależy kto ma jakie gleby ale MOIM ZDANIEM taka zmienna uprawa byłaby najlepsza. Pozdro👍

    • @wojciechp1355
      @wojciechp1355 ปีที่แล้ว

      Wszystko zależy od warunków i gleby, napewno tutaj by było lepiej jakby poszedł totalny herbicyd.

    • @jezyknh628
      @jezyknh628 ปีที่แล้ว +2

      Ja tak robię. Raz na ok 4 lata orka. I wg mnie to jest właśnie to wypośrodkowanie. I zbieram więcej plusów niż minusów.

    • @RanczoRoztocze
      @RanczoRoztocze ปีที่แล้ว +1

      Zgadzam się z tym 👍 chociaż taka dwojaka technologia uprawy nie każdemu się spodoba. Moim zdaniem jest to dobry kompromis w uprawie polowej.

    • @ukryty1256
      @ukryty1256 ปีที่แล้ว +5

      Moim zdaniem to co zyskasz w strukturze gleby uprawą bezorkową to zniszczysz pługiem i wrócisz tym samym do punktu wyjścia

    • @RanczoRoztocze
      @RanczoRoztocze ปีที่แล้ว

      @@ukryty1256 no i tutaj masz rację. Ale jednak przy produkcji zwierzęcej jakoś ten obornik trzeba wykorzystać. Mogła by być i talerzówka albo bezorkowiec po rozrzuceniu na polu. Ale czy ten obornik był by wykorzystany w całości. Nie wiem wszystko trzeba przetestować na własnym gospodarstwie 🤠

  • @marekkki9913
    @marekkki9913 ปีที่แล้ว

    U ciebie 1 kolanko u mnie po kolanko .???.chyba stary film fajnie jakbyście daty podawali .tyczy się wszystkich TH-camrow

  • @MrRomanekdeutz
    @MrRomanekdeutz ปีที่แล้ว

    Kula ta farma fotowoltaiczna to u ciebie?

    • @PsychopataHL
      @PsychopataHL ปีที่แล้ว

      wydzierżawił grunt, jak poszukasz w jego filmach to pewnie znajdziesz

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Nic nie znajdzie, to nie nasza farma.

    • @PsychopataHL
      @PsychopataHL ปีที่แล้ว

      @@KulaXT myć się i spać. 😅

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      @@PsychopataHL no raz raz do łóżka :)

  • @RT-yd6uw
    @RT-yd6uw ปีที่แล้ว

    Wiatraki i Panele na Twoim POLU ??

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Nie

  • @tomaszbieniek4698
    @tomaszbieniek4698 ปีที่แล้ว

    Nie lubie brać pola po kilku latach od bez orkowego pierdolenia. Nie można po tem dojść ładu...... była socha i radło od tysięcy lat.... ziemię trzeba ruszyć a nie pitu pitu.

    • @KulaXT
      @KulaXT  ปีที่แล้ว

      Jak się nie umie to się nie bierze :)
      Btw. Od tysięcy lat to nie było żadnej orki i jak sobie natura dobrze radzi :)