чудовий канал! коли зайшла переглянути детальніше, здивувалась чому така мала активність! Будь ласка не зупиняйтесь та йдіть вперед! Чудовий україномовний контент))
Плівка - то було круто!.. Я до сих пір пам'ятаю кожен зроблений кадр: сфотографований, проявлений на плівці і проявлений на фотопапері, а все це робилося у ванній, вночі. А на ранок гордо ніс до школи особливо пахучі (хімією і оцтом) фотографії на показ і роздачу однокласникам і друзям. Як то було давно і одночасно недавно!... : ) Дякую за розповідь!
Знімаю на плівку вже півроку, за цей час навчився,щоб зекономити гроші та час, проявляти (поки що чб) і сканувати ( купив собі сканер). За цей час відзняв десь 14 ролів плівки. Від себе додам що плівка вчить думати перед тим як натискати спуск бо ціна досить висока :)) так що вперед 🎉
Дякую за коментар)) тяжко мені буде зробити такий ролик бо я не експерт плівкової фотографії 🤷 але може знайду такого експерта з яким зробимо спільний ролик👌
Чудове відео) Я зараз переважно фотографую на плівку. Так, це дороге задоволення, але воно того вартує. Поки що) Коли «бюджетна» плівка стане коштувати 600 грн, тоді мабуть повністю перейду на цифрову зйомку. Але поки ні) Що зотів сказати щодо обробки плівкових фото. Існує дуже хибна думка, що плівкові фото не варто обробляти, бо вже сама плівка надає фотографіям того вигляду, який у них повинен бути (через характеристики самої плівки). Але правильна думка зовсім інша. Обробка плівкових фотографій починається вже на етапі проявлення цієї фотоплівки) Використання різних хімікатів (а в кожній лабі вони різні) надає плівці трохи інших кольорів, контрасту тощо незалежно від марки плівки, яка використовується. Але й це ще не все) На цьому обробка фото не закінчується) Далі вступає в дію сканер (чи цифровий фотоапарат, якщо оцифровування плівки відбувається через нього). Використання задньої підсвітки теплого кольору робить фотографії з фотоплівки більш холодними, холодної - більш теплими. Кожен сканер має свою підсвітку, навіть нійбільш нейтральні варіанти дадуть різний колір. Окрім того, кожен сканер має власне програмне забезпечення, яке також «відчуває» по-різному, тому дасть ще більш інші кольори)) Все це дуже цікаво насправді! Це ж стосується оцифровування камерою. Кожна камера дасть свій колір. Ось і виходить, що ти отримуєш не зовсім «справжню» фотографію) А тепер хотів сказати щодо обробки фотографій «руками». Теж хибна думка, що їх не варто обробляти, якщо це плівка. Бо колись, коли не існувало програмного забезпечення, фотографи обробляли фотографії використовуючи підручні засоби. Робили їх більш теплими чи холодними, об‘ємними чи плоскими. Зараз для цього є програмне забезпечення) Хоча варто віддати належне деяким фотографам, які досі мають даркруми і обробляють свої фотографії саме підручними засобами без використання програмного забезпечення. Усі фотохудожники, якими я надихаюся, обробляють свої плівкові фото. Звичайно ж, без фанатизму. Основна ідея у тому, щоб не розцінювати фотоплівку як щось сакральне. А просто як річ, що є фундаментальною для хорошої чи навіть геніальної фотороботи. Якщо фотографії не вистачає обробки, вона виглядає якоюсь не такою, то варто спробувати її обробити і зробити кращою. Користуюся такою логікою)
Ого. Капець. Дякую за такий повний і цікавий коментар. сам дізнався багато нового. Сам ніколи не цікавився проявкою тому взагалі не в курсі про усі ці тонкощі. Дякую)
@@andrii_maksumovych Там ацетилцелюлоза, майже природна речовина, можете спокійно спалити. Ніяких діоксинів і інших подібних няшок не буде, майже все одно що спалити папір або вату. В природі буде валятися довго але і шкоди живим істотам з тог не буде. Ще буває лавсанова основа, то поліетилентерефталат, те саме пластикові пляшки для газованої води. Так що спокійно користуйтесь і не переймайтеся екологією.
Теж недавно почав знімати на плівку. Дістав тут мильничку для проекту, але поки що нею не користувався, ну і так як я вже вліз в це, думаю, треба прикупити якусь дзеркалку. Достав Київ-19 нулячий, хоча паралон там вже весь посипався, на жаль. Нагріб трохи чорнобілої плівки Фомапан. Коштує недорого, і головне- можна досить легко самому проявляти. Хоча тут тіпуля один і кольорову проявляє сам, но то вже конгфу вищого рівня. І після проявки вже сканував кілька роликів за допомогою цифродзеркалки)
Та немає там ніякого кунгфу в кольоровій, трошки довше і термометром частіше користуватися треба. Не бійтеся і спробуйте. Я колись в 90-х фільми 16 мм на кольоровій сам знімав, проявляв і діставав непогані результати. Нічого немає там складного і недоступного в домашніх умовах.
Працював з Helios m 44-2 в парі з цифровим фотоапаратом Nikon D3100. Taк, розмиття класне, але за умови гарного денного світла можна щось відзняти в квартирі під звичайними лампочками маловірогідно щось добре відзняти
Пан Андрій, доволі цікаве відео. Згоден що з телефоном це проблемно; Але намагаюся фоткати з телефоном хоча фокус реально не той який хотів би. Надіюсь взяти в наступному році якусь дешеву камеру.
О ні! Я фотографую без плівки, крізь плівку відчуття не ті😂 А якщо серйозно, то це все одноразові забавки, і до вартості плівки, проявки та скану треба додати вартість камери, бо вона фактично вийде теж одноразова - навряд чи хтось відзніме на неї більше одного-двох рулонів плівки.
Теж так думав, поки не купив шикарну дорогущу мамію, і кодак віжн плівку. Тепер завжди в холодильнику 5-6 катушок лежить, яких вистачає на пару місяців.
Як же примітивно розказано, і як багато помилок у назвах і термінах... Ще й екологія притягнута за вуха... Якби ти починав фотографувати на плівку, а не на смартфон... Але що тут поробиш, народився запізно :)
Ролик так і називається "вперше фотографую на плівку" ВПЕРШЕ. Коли ти вперше щось робиш, то не вчиш і знаєш усі терміни, але розбираєшся що як працює. Чомусь профі не знімають про це контент😏 напевно зарано народилися щоб вести ютюб😅
@@andrii_maksumovych Та ні. Справа в тім, що плівка зараз мало кому потрібна. Є дійсно профі, хто має на цьому реальні гроші (реклама, предмена зйомка...), а ще зараз тренд купляти старі фотоапарати і знімати аби як (це про те, що мені траплялося бачити в таких "ентузіастів"), бо вчитися дорого (розрахунки ціни фото у вас дійсно цікаві), а теорію читати - то взагалі немає коли :) От і пограються місяць-другий - і "продам" на ОЛХ 🙃 Простіше клацати цифрою, одразу бачиш, що отримуєш. Думати не треба :) А потім 10 майже однакових фоток в пості Інстаграм і підпис "Яка з десяти вам краща?" або "Не можу вибрати, хай будуть всі" 😆 А раніше на три ролика (3*36) можна було відзняти весілля і отримати крутезний альбом. Не те, що зараз - 1000+ гівняних фоток :) Не побачив "вперше", вибачаюсь :) Просто ностальгія накинулася на мене 😆
@@LutskForEnlight так це правда. Мій ролик це радше ділення досвідом. Хотів денести що знімати на плівку цікаво і воно має свою емоційну складову. Також хотів розповісти на скільки це зараз дорого, бо це досить дорого😅🫰
Хотів хайпанути на таргеті айфон14, в результаті втратив мінімум одного підписника, бо дуже тупо це порівнювати, вважаєш глядачів дебілами🤦🏻♂️🤦🏻♂️🤦🏻♂️
Тема плівки це дуже вузька аудиторія. Інколи люди не цікавляться бо думають це не цікаво, тому пробую хоча таким способом зацікавити темою фотографії. Я не вважаю нікого "дибілами" в ролику чітко пояснив, що айфон чи будь-який смартфон точно не зможе видати настільки глибоку картинку як плівка. Я ж не написав що це порівняння, чи щось таке. Тут чітко постарався пояснити різницю і цінність плівки😔
чудовий канал! коли зайшла переглянути детальніше, здивувалась чому така мала активність! Будь ласка не зупиняйтесь та йдіть вперед! Чудовий україномовний контент))
Дякую за підтримку коментарем 😊
Плівка - то було круто!.. Я до сих пір пам'ятаю кожен зроблений кадр: сфотографований, проявлений на плівці і проявлений на фотопапері, а все це робилося у ванній, вночі. А на ранок гордо ніс до школи особливо пахучі (хімією і оцтом) фотографії на показ і роздачу однокласникам і друзям. Як то було давно і одночасно недавно!... : )
Дякую за розповідь!
Вав😍 я такого не застав, але дуже цікаві спогади😊
Такі цікаві відео!! Якісні, легкі. Була в шоці коли побачила кількість лайків.. Дякую за контент!!
дякую)))
Знімаю на плівку вже півроку, за цей час навчився,щоб зекономити гроші та час, проявляти (поки що чб) і сканувати ( купив собі сканер).
За цей час відзняв десь 14 ролів плівки. Від себе додам що плівка вчить думати перед тим як натискати спуск бо ціна досить висока :)) так що вперед 🎉
Шик, я ще до такого не дійшов 😅 так, в цьому кайф плівки, треба думати 👌
Який ви скан купили?
@@Степанпппп Epson Perfection v550 photo
Дякую вам за україномовний контент про фотографію! А також було б дуже цікаво побачити відео про бюджетні варіанти плівкових фотоапаратів💖
Дякую за коментар)) тяжко мені буде зробити такий ролик бо я не експерт плівкової фотографії 🤷 але може знайду такого експерта з яким зробимо спільний ролик👌
@@andrii_maksumovych Будемо чекати!😍
Файні фото 📷 😊 виходять. Як то кажуть... лампові 💡
Дякую за відео.
Дякую за коментар 😊
Дякую. Більше хочеться інфи про плівкову фотографію.
Дякую за коментрар))) Хмм, подумаю про це)))
я таааааак довго шукала україномовний канал про плівкову зйомку!❤
Вітаю на каналі 😉
шикарні фотки) подобається такий "американський" стиль
Дякую)) мені також сподобалося. Цікаво булоб спробувати з іншою більш худжньою плівкою))
Респект вам. Чудові і пізнавальні відео.
Дякую за відео, цікаво, знайшла стару мильницю, тепер шукаю плівку, не найпростіша задача, але сподіваюсь результат буде цікавим)
Успіхів)))
Чудове відео) Я зараз переважно фотографую на плівку. Так, це дороге задоволення, але воно того вартує. Поки що) Коли «бюджетна» плівка стане коштувати 600 грн, тоді мабуть повністю перейду на цифрову зйомку. Але поки ні)
Що зотів сказати щодо обробки плівкових фото. Існує дуже хибна думка, що плівкові фото не варто обробляти, бо вже сама плівка надає фотографіям того вигляду, який у них повинен бути (через характеристики самої плівки).
Але правильна думка зовсім інша. Обробка плівкових фотографій починається вже на етапі проявлення цієї фотоплівки) Використання різних хімікатів (а в кожній лабі вони різні) надає плівці трохи інших кольорів, контрасту тощо незалежно від марки плівки, яка використовується. Але й це ще не все) На цьому обробка фото не закінчується) Далі вступає в дію сканер (чи цифровий фотоапарат, якщо оцифровування плівки відбувається через нього). Використання задньої підсвітки теплого кольору робить фотографії з фотоплівки більш холодними, холодної - більш теплими. Кожен сканер має свою підсвітку, навіть нійбільш нейтральні варіанти дадуть різний колір. Окрім того, кожен сканер має власне програмне забезпечення, яке також «відчуває» по-різному, тому дасть ще більш інші кольори)) Все це дуже цікаво насправді! Це ж стосується оцифровування камерою. Кожна камера дасть свій колір. Ось і виходить, що ти отримуєш не зовсім «справжню» фотографію)
А тепер хотів сказати щодо обробки фотографій «руками». Теж хибна думка, що їх не варто обробляти, якщо це плівка. Бо колись, коли не існувало програмного забезпечення, фотографи обробляли фотографії використовуючи підручні засоби. Робили їх більш теплими чи холодними, об‘ємними чи плоскими. Зараз для цього є програмне забезпечення) Хоча варто віддати належне деяким фотографам, які досі мають даркруми і обробляють свої фотографії саме підручними засобами без використання програмного забезпечення. Усі фотохудожники, якими я надихаюся, обробляють свої плівкові фото. Звичайно ж, без фанатизму. Основна ідея у тому, щоб не розцінювати фотоплівку як щось сакральне. А просто як річ, що є фундаментальною для хорошої чи навіть геніальної фотороботи. Якщо фотографії не вистачає обробки, вона виглядає якоюсь не такою, то варто спробувати її обробити і зробити кращою. Користуюся такою логікою)
Ого. Капець. Дякую за такий повний і цікавий коментар. сам дізнався багато нового. Сам ніколи не цікавився проявкою тому взагалі не в курсі про усі ці тонкощі. Дякую)
@@andrii_maksumovych будь ласка) Дякую за такий прекрасний контент, який і наштовхнули мене поділитися інформацією, яка відома і цікава мені.
Велике дякую за розгорнуте пояснення у відео ❤
Хочу огляд на полароїд 🔥🔥🔥
як вчасно!! я якраз знайшла вдома olympys 105g з майже не відфотогоафованою плівкою!! дякую вам❤❤❤❤❤❤
Це скарб знахідка))) Творчих Вам зйомок)))
Моя перша камера - плівкова "мильниця". Пару років тому робив знімки на чорно-білу плівку на Olympus. Є в цьому якась особлива магія.
Так, магія точно є
Вийшло приємне відео для початківців, так тримати !
Уточнення: плівка достатньо екологічна, основа желатин))
Дякую))) хмм, колись читав,вже не пам'ятаю де, що цей пластик важко перероблюється. Але може я щось сплутав)) дякую))
@@andrii_maksumovych Там ацетилцелюлоза, майже природна речовина, можете спокійно спалити. Ніяких діоксинів і інших подібних няшок не буде, майже все одно що спалити папір або вату. В природі буде валятися довго але і шкоди живим істотам з тог не буде. Ще буває лавсанова основа, то поліетилентерефталат, те саме пластикові пляшки для газованої води.
Так що спокійно користуйтесь і не переймайтеся екологією.
Більше відео про плівку! Дуже цікаво!
Подумаю про цей напрямок)))
Користуюся об’єктивом Helios у повсякденному житті, дуже подобається 🥰
Колись постійно юзав. Зараз рідше, але також для художки супер👌
Майже кожен фотограф чи фотолюбитель рано чи пізно задумується про мануальну оптику чи плівку👍👍👍
Непевно
Теж недавно почав знімати на плівку. Дістав тут мильничку для проекту, але поки що нею не користувався, ну і так як я вже вліз в це, думаю, треба прикупити якусь дзеркалку. Достав Київ-19 нулячий, хоча паралон там вже весь посипався, на жаль.
Нагріб трохи чорнобілої плівки Фомапан. Коштує недорого, і головне- можна досить легко самому проявляти. Хоча тут тіпуля один і кольорову проявляє сам, но то вже конгфу вищого рівня. І після проявки вже сканував кілька роликів за допомогою цифродзеркалки)
Дякую за ділання досвідом)))
Та немає там ніякого кунгфу в кольоровій, трошки довше і термометром частіше користуватися треба. Не бійтеся і спробуйте.
Я колись в 90-х фільми 16 мм на кольоровій сам знімав, проявляв і діставав непогані результати.
Нічого немає там складного і недоступного в домашніх умовах.
От друкувати кольорові знимки з фотозбільшувача то вже складніше.
Дякую за вашу працю, підкажіть чи проявляєте ви самі фото? Якщо так, з нетерпінням чекаю відео, ще раз дякую 😊
Ні, сам не проявляю(
Де краще купувати плівку?
Думаю в провірених магазинах. Не на барахолці. І вона має бути запечатана. Коли брав касети на фуджик на барахолці, то всі фото з них були ні які🥲
Оо я саме дістав свою першу плівку з фотоапарата яку клацав протягом кількох років 😂 збираюсь нарешті занести на проявку і сканування
Це круте відчуття
Працював з Helios m 44-2 в парі з цифровим фотоапаратом Nikon D3100. Taк, розмиття класне, але за умови гарного денного світла можна щось відзняти в квартирі під звичайними лампочками маловірогідно щось добре відзняти
ну якщо вміти користуватися ручними налаштуваннями то можна. колись багато на нього знімав цілі корткометражки)))
Хороший контент!
Пан Андрій, доволі цікаве відео. Згоден що з телефоном це проблемно; Але намагаюся фоткати з телефоном хоча фокус реально не той який хотів би.
Надіюсь взяти в наступному році якусь дешеву камеру.
Дякую за коментар. Поки в смартфонів маленькі матриці так буде. Це фізика🤷
Гарне відео! Хто знає в Черкасах де можна проявить кольорові плівки?
Де сканували плівку?
Львів
@@andrii_maksumovych де саме?))
@@UsmihNeHasne не згадаю назви. але це в центрі, біля фігури Богородиці, з того боку де Круасани
Якщо б не було стільки мороки і висока ціна, то б фото на плівку досі були б популярні 😍
угу))
Добрий день, порядьте будь ласка камеру для атмосферних фото, але без плівки
та є багато роликів на каналі. тай не камера вирішує, а людина і частково об'єктив)))
а як на телефон перекинути світлини 😂 я просто максимально в цьому не розбираюсь
треба проявити плівку, відсканувати, відредагувати і тоді цифровий варіант перекинути на телефон)))
@@andrii_maksumovych а тепер зрозуміло) дякую
О ні! Я фотографую без плівки, крізь плівку відчуття не ті😂 А якщо серйозно, то це все одноразові забавки, і до вартості плівки, проявки та скану треба додати вартість камери, бо вона фактично вийде теж одноразова - навряд чи хтось відзніме на неї більше одного-двох рулонів плівки.
Теж так думав, поки не купив шикарну дорогущу мамію, і кодак віжн плівку. Тепер завжди в холодильнику 5-6 катушок лежить, яких вистачає на пару місяців.
Як же примітивно розказано, і як багато помилок у назвах і термінах...
Ще й екологія притягнута за вуха...
Якби ти починав фотографувати на плівку, а не на смартфон... Але що тут поробиш, народився запізно :)
Ролик так і називається "вперше фотографую на плівку" ВПЕРШЕ. Коли ти вперше щось робиш, то не вчиш і знаєш усі терміни, але розбираєшся що як працює.
Чомусь профі не знімають про це контент😏 напевно зарано народилися щоб вести ютюб😅
@@andrii_maksumovych Та ні. Справа в тім, що плівка зараз мало кому потрібна. Є дійсно профі, хто має на цьому реальні гроші (реклама, предмена зйомка...), а ще зараз тренд купляти старі фотоапарати і знімати аби як (це про те, що мені траплялося бачити в таких "ентузіастів"), бо вчитися дорого (розрахунки ціни фото у вас дійсно цікаві), а теорію читати - то взагалі немає коли :) От і пограються місяць-другий - і "продам" на ОЛХ 🙃
Простіше клацати цифрою, одразу бачиш, що отримуєш. Думати не треба :) А потім 10 майже однакових фоток в пості Інстаграм і підпис "Яка з десяти вам краща?" або "Не можу вибрати, хай будуть всі" 😆
А раніше на три ролика (3*36) можна було відзняти весілля і отримати крутезний альбом. Не те, що зараз - 1000+ гівняних фоток :)
Не побачив "вперше", вибачаюсь :)
Просто ностальгія накинулася на мене 😆
@@LutskForEnlight так це правда. Мій ролик це радше ділення досвідом. Хотів денести що знімати на плівку цікаво і воно має свою емоційну складову. Також хотів розповісти на скільки це зараз дорого, бо це досить дорого😅🫰
Хотів хайпанути на таргеті айфон14, в результаті втратив мінімум одного підписника, бо дуже тупо це порівнювати, вважаєш глядачів дебілами🤦🏻♂️🤦🏻♂️🤦🏻♂️
Тема плівки це дуже вузька аудиторія. Інколи люди не цікавляться бо думають це не цікаво, тому пробую хоча таким способом зацікавити темою фотографії. Я не вважаю нікого "дибілами" в ролику чітко пояснив, що айфон чи будь-який смартфон точно не зможе видати настільки глибоку картинку як плівка. Я ж не написав що це порівняння, чи щось таке. Тут чітко постарався пояснити різницю і цінність плівки😔
Лайк та підписка.
😊😊