Układanie gniazda na zimę, przygotowanie rodziny do zimowania

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ต.ค. 2024
  • Układanie gniazda pszczelego do zimy, przygotowanie rodziny do zimowania #układanie #gniazda #na #zimę#pszczoły #pasieka #miody #ule #ul #dolnośląskie #miód #pszczelarstwo #pszczelarz #pasieczysko #pszczelarstwo 2021
    Wspieraj z Patronite: bit.ly/33o1a08
    Subskrybuj na TH-cam: bit.ly/3ddbBqV
    Nasza strona na Facebook: / dolnoslaskiemiody
    / discord
    / dolnoslaskiemiody
    ----------------------------------------------
    Zasubskrybuj proszę nasz kanał (zaraz pod oknem filmu kliknij słowo „subskrybuj") a potem kliknij dzwoneczek obok, wtedy na bieżąco będziesz informowany o naszych nowych filmach oraz audiobookach.
    Pragnę także zaprosić Was do wspierania nas finansowo za pośrednictwem platformy TH-cam (pod oknem filmu kliknij słowo „wesprzyj") oraz na platformie Patronite gdzie znajdziecie nas pod nazwą Dolnośląskie Miody. Każdy datek jest dla Nas bardzo cenny, ponieważ trafia bezpośrednio na konkretny cel związany z naszą działalnością. Linki do subskrypcji oraz do platformy Patronite znajdziesz powyżej nad opisem.
    Zapraszam to nic nie kosztuje a pozwoli nam na poświecenie więcej czasu na pracę dla Was. Pozdrawiam Marcin Dolnośląskie Miody.
    Zapraszam na film w którym odpowiadam na pytanie od naszego widza a dokładnie w odpowiedzi nagraliśmy filmy w trzech odcinkach w których poruszamy temat przygotowania rodziny do zimowania. Dzisiejszy odcinek numer 1 omawia tematykę same układania ramek wewnątrz gniazda oraz kilku sztuczkach które ułatwiają gospodarowanie ramkami i dają większy komfort pszczołą podczas zimowania. Zapraszam do oglądania.
    Wsparcie kanału TH-cam: • Dłuto pasieczne / dłut...
    Wspieraj z Patronite: bit.ly/33o1a08
    Subskrybuj na TH-cam: bit.ly/3ddbBqV
    ----------------------------------------------
    TAGS
    #dolnośląskie #miody #pasieka #wędrowna #stacjonarna #pszczoły #miody #miód #youtube #zv1 #sony #kinemaster #studio #vlog #nauka #polska #pracownia #pasieczna #miodarka #odsklepiarka #odstojnik #wiata #wosk #wirówka #stolarnia #wiertarka #pszczoła #pasieka #pszczelarz #pszczoły #miód #dłuto #pasieka #pszczoły #pszczelarstwo #pszczelarz #pasieka #wędrowna #dolnośląskie #miody #pszczoły #miód #apiary #pszczoły #pszczelarz #miód #pasieka #marcyś #zimowla #pszczelarstwo #podkarmianie pszczół #pyłek #wosk #poradnik #pszczelarski #ul #miód z pszczół #bee #honey #pszczół #pszczoła #queen #ule #rodzina pszczela #zakarmianie pszczół na zimę #przygotowanie pszczół do zimy #dadant #krainka #warroza #leczenie #2020 #2021 #jak hodować pszczoły #jak się robi miód #hodowla os #gniazdo os #gniazdo pszczół #jak produkować miód #jak produkuje się miód #praca #zawód #zajęcie #wykształcenie #wymagania #zarobki #dla pieniędzy #jaka praca #praca letnia #kariera #rolnik #rola #pracuj #rozwój #król pszczół #gospodarkapasieczna #hiphop #krolpszczol #manchester #matki pszczele #miodek #miodobranie #naszapszczoła #osyp #podstwa #pozyskiwaniewosku #prozak #pszczelarze #pszczolyzabojcy #rabunek ula #rój #rojenie #ryzykanci #specjalisci #survival #szkoła #the king of bees #trutnie #usowaniepszczół #warroa #wychów matek pszczelich #zbiórmiodu #pszczoła czy pszczelarz jest producentem #bee (animal) #co to są zapylacze #dolnośląskie miody #honey bee #jak pomóc pszczołom #pasieka stacjonarna #pasieka wędrowna #praca pszczelarza #prace na pasiece #pszczoła miodna #pszczoły 2021 #pszczoły 2021 rok #zawód pszczelarz #środki ochrony roślin #życie zgodne z naturą #producentem #honey bee asmr #zv1 camera #początkujący pszczelarz #zakarmianie pszczół #kiedy zacząć karmić pszczoły syropem cukrowym #syrop cukrowy #karmienie pszczół #przygotowanie pszczół na zimę #przegląd pszczół na początku sierpnia #pszczoły w sierpniu #pszczoły w ulu #odkłady pszczele #przygotowanie pszczół do zimowli #pasieka marcyś
    #pasieczysko #miód pszczeli #gdzie kupić miód #zwalczanie warrozy #przegląd pszczół 2021 #matka pszczela #truteń #hodowla zarodowa #lot godowy #nektar #spadź #plaster #rasy pszczół
    #kłąb zimowy #zimowla pszczół #jak przygotować pszczoły do zimowli #zakarmianie zimowe pszczół #podkarmienie

ความคิดเห็น • 20

  •  3 ปีที่แล้ว +3

    Zapraszam na film w którym odpowiadam na pytanie od naszego widza a dokładnie w odpowiedzi nagraliśmy filmy w trzech odcinkach w których poruszamy temat przygotowania rodziny do zimowania. Dzisiejszy odcinek numer 1 omawia tematykę same układania ramek wewnątrz gniazda oraz kilku sztuczkach które ułatwiają gospodarowanie ramkami i dają większy komfort pszczołą podczas zimowania. Zapraszam do oglądania.

  • @mariuszploska3425
    @mariuszploska3425 3 ปีที่แล้ว +4

    Mądrego miło słuchać👂 masz dar przekazywania wiedzy. Pozdrawiam

    •  3 ปีที่แล้ว +2

      A dziękuję bardzo miły komentarz. Pozdrawiam

  • @Kamil-Kurde-Blaszka
    @Kamil-Kurde-Blaszka 3 ปีที่แล้ว +1

    Świetne! Megaaaaa bardzo dziękuję 👏🤩 czekam z niecierpliwością na kolejny odcinek.

  • @piotrpaduch3580
    @piotrpaduch3580 3 ปีที่แล้ว +1

    Bardzo dobry film, 👍

    •  3 ปีที่แล้ว +1

      A dziękuję bardzo mi miło. Pozdrawiam

  • @dawidbak1506
    @dawidbak1506 3 ปีที่แล้ว +3

    3:07 Według W. Ostrowskiej najlepiej zimują pszczoły, które wygryzają się na przelomie sierpnia i wrzesnia , takie pytanie bylo w tym roku na egzaminie na technika pszczelarstwa

    •  3 ปีที่แล้ว +2

      Wszystko zależy od gospodarki i jakie Miody są pobierane na koniec sezonu. Czy rodzina jest wychamowywana w sierpniu czy we wrześniu a może i nawet w październiku. To pytanie jest wyrwane i nijak się ma do rzeczywistości.

    •  3 ปีที่แล้ว +1

      Pozdrawiam th-cam.com/video/DVZdeu2YPIM/w-d-xo.html

  • @karolgawrys7272
    @karolgawrys7272 ปีที่แล้ว +1

    Dzień dobry 🙂
    To czyli po zakarmieniu dodajemy korpus miodni pod gniazdo?

    •  ปีที่แล้ว +1

      Podkładanie korpusu z suszem pod korpus gniazdowy pszczół w celu zwiększenia przestrzeni do zwiedzenia się kłębu podczas zimowania jest praktyką, którą stosują niektórzy pszczelarze, aby zapewnić pszczółkom odpowiednią ilość miejsca na zimowanie. Poniżej znajduje się poprawiony opis procesu:
      Wybierz odpowiedni moment: Podkładanie korpusu z suszem powinno być wykonane w odpowiednim czasie, zazwyczaj na kilka tygodni przed przewidywaną zimą. Zapewnienie pszczółkom dodatkowej przestrzeni przed nadchodzącą zimą pozwala im na odpowiednie dostosowanie się do nowych warunków.
      Przygotuj korpus z suszem: Korpus to zazwyczaj ramki pszczele z woskiem, które zostały wcześniej odwirowane i oczyszczone z miodu. Te suszone ramki są używane jako izolacja i mają za zadanie utrzymać odpowiednią temperaturę w ulu.
      Usuń część gniazda pszczół: Przed umieszczeniem korpusu z suszem, może być konieczne usunięcie górnej części gniazda pszczół, aby stworzyć miejsce na dodatkową przestrzeń. Pamiętaj jednak, żeby nie naruszyć głównego kłębu pszczół.
      Umieść korpus z suszem: Po usunięciu części gniazda, ostrożnie umieść korpus z suszem na wolnej przestrzeni, zachowując odstęp od głównego kłębu pszczół. Upewnij się, że korpus jest stabilny i nie wpłynie negatywnie na strukturę gniazda pszczół.
      Monitoruj pszczół: Po podłożeniu korpusu z suszem, regularnie obserwuj pszczół w ciągu kilku następnych dni, aby upewnić się, że akceptują zmiany w ulu i że wszystko przebiega zgodnie z planem.
      Pamiętaj, że proces ten może wymagać wiedzy i doświadczenia w pszczelarstwie, dlatego zawsze warto skonsultować się z doświadczonym pszczelarzem lub specjalistą w tej dziedzinie, aby uzyskać odpowiednie wskazówki i uniknąć ewentualnych problemów. Odpowiednia opieka nad pszczółkami jest kluczowa dla ich zdrowia i pomyślnego zimowania.

  • @Taszka86
    @Taszka86 2 ปีที่แล้ว

    Czy jeśli mam Dennice osiatkowane,jednoacienny ul drewniany,ułożyć polkorpus na zimno,korpus gniazdowy na ciepło? Zakładając że czerwienie ustało.

  • @pasiekapodlipa
    @pasiekapodlipa 3 ปีที่แล้ว +1

    Dzień dobry. Czy posiada Pan ule jednościenne bezwregowe w swojej pasiece??

    •  3 ปีที่แล้ว +1

      Tak mam takie.

    • @pasiekapodlipa
      @pasiekapodlipa 3 ปีที่แล้ว +1

      @ dziękuję za odpowiedź. A z jakiego drewna są one wykonane?? Czy pomiędzy elementami ula nie tworzą się szczeliny??? Jaka jest grubość scianek?? Czy mógłby Pan nagrać filmik z prezentacją takiego ula? Pytam ponieważ zamierzam kupić ul, na którym mógłbym się wzorować w produkcji własnych. Dotychczas prowadzę gospodarkę w ulach ze styroduru i poliuretanowych. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

  • @mmcharchuta
    @mmcharchuta 3 ปีที่แล้ว +1

    Nie do końca rozumiem jak ma wyglądać to ustawienie otworów powałkowych... 12:30

    •  3 ปีที่แล้ว +1

      Chodzi o to żeby je wogole otwierać bo spotkałem się z ulami gdzie nie są otwierane. A jeśli otwierane to w przypadku ustawienia ramek jak u mnie to jeden korek otworzyć z tyłu ula przy tylnej sciance i jeden od strony wylotka, dodatkowo można otworzyć środkowy.

  • @anetv.4814
    @anetv.4814 3 ปีที่แล้ว +1

    Nie mogę znaleźć link do filmu🥺

    •  3 ปีที่แล้ว +1

      Tego z pasieki o układaniu ramek? Jeśli tak to bardzo proszę. th-cam.com/video/Cmend_aiDgw/w-d-xo.html